Colovinyl Bloembollencultuur staat voor een grote beslissing €sso) GAS LEIDERDORP krijgt ook „torenflat" Willem de Zwijger school wordt belangrijk groter Spoedvergadering Leiderdorpse raad voor geldleningen Wethouder De Vries opgevolgd door de heer Jac. de Graaf NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 16 MEI 1959 NOORDWIJ K Opbrengst collecte op. Weekagenda Maandag: 7 uur voormiddag „Vogellust" per fiets; 2.30 uur voetbal wedstrijd SJC—Groen Wit. Dinsdag: Flora 8 uur vergadering Noordwijkse vereniging van postzegel verzamelaars. Woensdag: Juvenaat 7 uur bijeenkom*» jeugdclub Noordwijkse vereniging van postzegelverzamelaars; de Beurs 8 uu' voorlichtingsavond emigratie naar Ca nada; Flora 8 uur voorlichtingsavond gewestelijk arbeidsbureau. Donderdag: 7.30 uur voormiddag uit- Istapje Kon. Ned. Mil. Bond „Pro Rege". Tuinbouw en Plantkunde In Het Hof van Holland werd de maandelijke ledenvergadering van de afdeling Noordwijk van de Koninklijke maatschappij voor tuinbouw en plant kunde gehouden. Voorzitter P. de Groot was, hersteld, weer ter vergadering, maar de leiding berustte bij de heer H. Schipper. De heer Van Nes hield Zoals wij gisteren al meldden, zal de Willem de Zwijgerschool te Leider dorp belangrijk worden uitgebreid. Zij komt, gezien deze maquette, te staan in een omgeving, waaraan een steedse allure (in de goede zin) niet kan worden ontzegd. De school heeft zeven lokalen en krijgt er vier bij. Van deze vier zijn er drie gewoon leslokaalhet vierde wil men voor handenarbeid bestemmen, maar het kan ook als gewoon leslokaal dienst doen. De uitbreiding geschiedt in de vorm van een aparte vleugel. De tegenwoordige school staat pa rallel aan de Willem de Zwijgerlaan. Loodrecht op de Frederik Hendrik laan wordt een glazen verbindings gang gebouwd en haaks daarop, langs de Frederik Hendriklaan, komt de nieuwe vleugel in 1 verdieping. Aan het eind van het nieuwe gedeelte, namelijk haaks daarop, dus evenwij dig aan de glazen verbindingsgang, is plaats voor een gymnastieklokaal. Voor de bouw daarvan is nog geen toestemming ontvangen. De speel plaats van de school komt geheel af geschut te liggen. Achter de Gcref. kerk is de kleuter school geprojecteerd. Deze moet bin nen niet al te lange tijd de school aan de Hoofdstraat vervangen. Ons werd meegedeeld, dat er twee projecten voor deze kleuterschool liggen. Zij wijken niet veel van elkaar af. Een keuze is nog niet gedaan. Schuin achter de school is volgens het gemeentelijke plan plaats voor een ..torenflat". Wij vernamen, dat dit twee winkels worden met vijf verdie pingen erboven. Achter deze „toren flat" komt een winkelgalerij van 7 winkels met nog twee verdiepingen Verklaring van de cijfers: 1 Gcref. kerk. 2 gebouw Irene (tussen 1 en 2 de Hoofdstraat 3 bestaande Willem de Zwijgerschool aan Willem de Zwijgerlaan. 4 uitbreiding met 4 lokalen (1 ver- dieping). 5 gymnastieklokaal. 6 te bouwen chr. kleuterschol, 7 torenflat aan Fred. Hendriklaan. 8 winkelgalerij aan Frederik Hen driklaan. Foto N. van der Horst. WARMOND Verkeersdiploma's De burgemeester heeft aan de volgen de leerlingen van de School met de Bijbel het verkeersdiploma uitgereikt: Aad van Es, Carla Lödel, Anneke Olden. Ekie Schoonbeek. Annelies Bogaqrds. Dick Groeneweg, Madelde en Gerda Roest en Joyce Schram. Fanfare naar Soest Warmonds Fanfare zal tweede Pink sterdag deelnemen aan een door de mu ziekvereniging Patientia vincit Omnia in Soest uitgeschreven coijcours. De Warmonders komen uit in de ere-afde- ling, HILLEGOM Raad vergadert De gemeenteraad vergadert volgende week donderdagavond 8 uur. De agenda, die achttien punten telt, vermeldt onder meer een verzoek van de voetbalvereni ging SIZO tot verlaging van de huur van haar speelvelden, nu het tweede veld on bruikbaar. is geworden. B. en W. stellen de raad voor, de huur te verlagen van 750 tot 450. Omdat het rentepercentage belangrijk is gedaald, stellen B en W. voor, de kre dietrente van de woningbouwvereniging Goed Wonen te verlagen tot l',£ pet. Even eens wordt voorgesteld een nieuwe bron- put voor het waterbedrijf aan te boren De kosten worden op 11.000 geraamd Voor de financiering van de verbou wing van het gebouw van de dienst voor sociale zaken, de bouw van een dienst woning van het waterbedrijf en enkele bedrijfsinvesteringen kan een geldlening van 107.205 mei de Bank voor Neder landse Gemeenten worden aangegaan, B. en W, adviseren de raad dit te doen. KW 60—650, KW 92—1700, KW 77—1810, KW 31—1450. KW 35—1710, KW 93—6Ó50, KW 120-/ 4000, KW 68—2500, KW 58- 2700. KW 11—1350, KW 38—1700. KW 45—1800. KW 78—1410, KW 31—2550, KW 52—2050. KW 29—1450. RO 2—1500, RO 29—1300. WR 56—2010. WR 49—3010. WR 7—2010. WR 50—2750. WR 51—2350. TX 14—2050 G.S. achter aankoop Ouderzorg-De Ridder als vaste financieringsmiddelen verzekerd zijn Gisteravond kwam dc gemeenteraad van Leiderdorp in spoedvergadering bü- ecn. Aan de orde was het voorstel tot het aangaan van een vaste lening van 500.000 tegen 37/s pet en een kasgeld lening van 500.000 tegen lT's pet. De voorzitter, burgemeester Van Die- peningen, lichtte toe. d^t in antwoord op het raadsbesluit tot aankoop van de i- en kleiwarcnfabriek Ouderzorg- De Ridder van Ged. Staten bericht is ontvangen, dal goedkeuring zal worden verleend, mits vaste financieringsmidde len verzekerd zön. De Bank voor Nederlandsche Gemeen- ;n heeft nu deze aanbieding gedaan en tegelijk met de goedkeuring op deze le ningen. zal dan ook de goedkeuring op het raadsbesluit tot aankoop van Ouder- ng worden ontvangen. Verder merkte de voorzitter nog op. dat de fabriek te zijner tijd zal worden ge liquideerd en afgebroken en dat de plan nen voor dè nieuwe woonwijken bij stede bouwkundigen in bewerking zijn. Er zijn reeds besprekingen geweest betreffende de nieuwe brug over de Rijn naast het raadhuis en B enW. hopen binnen rede lijke termijn met voorstellen daarover te komen. Afscheid Als ingekomen stuk was er een brief van de heer Broxterman, waarin deze per 1 juni bedankt als wethouder en raads lid, wegens zijn benoeming tot directeur van de Twentsche Bank te Lisse. met gemengde Feest in de Willem de Zwijgerstraat Hillegom heeft woningaanwas van 23 procent GISTERMORGEN half twaalf was het een flinke drukte in de omgeving van de Willem de Zwijgerlaan. In de directiekeet van de aannemers firma Smit en Van der Laan, Beverwijk-Krommenie, waren de burge* meester, de wethouders, de gemeentesecretaris, de directeur'van gemeente werken en zijn medewerkers en de heren Van Maris en Buurman van de huisvestingscommissie bijeengekomen om getuige te zijn van de oplevering van de tweehonderdste woning. Een dezer dagen zullen de heer W. D. van Nobel en en mej. A. Slobbe trouwen en zij komen in dit huis te wonen. zijn pl; ZILFA PLEET J HOOGERVORST Morsstraat 9 P, J. MAARTENSE Hoogstraat 6 Fa. A. J. MANDERSLOOT Breestraat 89 J. du PON Donkersteeg 14 v. ROSSEM du CHATTEL DRIESSEN Breestraat 95 RIJNSBURG Hervormde Gemeente diensten van de Hervormde Ge meente voor de twee Pinksterdagen zijn: zondag grote kerk 9.30 u.ds. Groene- woud, 5 u. ds Lekkerkerker van Valken burg: kleine kerk 9.30 u. ds. Van Gos- liga, 5 u. ds. Groenewoudmaandag grote kerk 9.30 u. ds. Van Gosliga NET MEISJE gevraagd voor halve dagen. (Adv.) Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg Coöp. Boerenleenbank „RIJNSBURG" DE SPAARBANK VOOR IEDEREEN RENTE SPAARCELDEN PI/O/ Dasel'iks «3 /4 /O opvraagbaar Rente Jeugdspaarwet boetes 3 VA plus 10 premie over de rente en het eespaarde bedrag. Wil behandelen alle bankzaken »en voldoening, deze benoeming te gek eqen .inderzilds is er wee moed de gem. Leiderdorp, waar hij 18 jaar woonde en 10 jaar lid van de raad le moeten verlaten. Hij dankte de voorzitter en de leden van de raad voor de prettige samenwerking en zei. dat hij ook m Lisse de verdere ontwikkeling van Leiderdorp zeker nauwkeurig zal volgen. Burgemeester Van Dlepeningen wenste de heer Broxterman geluk met zijn be noeming en merkte onder meer op. dat Leiderdorp in hem een goed raadslid en wethouder verliest. Hij wenste hem toe. dat God hem en zijn gezin in zijn nieuwe wpon- en werkkring zal zegenen. Zwitserland, geti teld „Bloementeelt in het buitenland". Spreker, die aan twee tuinbouwscho len in Zwitserland lezingen had gehou den, ging uitvoerig in op het verschil in onderricht tussen de scholen in Hel vetia en in Nederland. Na de pauze vertoonde hij een aantal fraaie dia's van Zwitserland en in 't bijzonder over de kassenbouw aldaar. De uitslag van de keuring van het ingezonden materiaal luidde: 1 J. Schip per 9 punten. 2 mejuffrouw Van de' Meer 8 punten. VALKENBURG Verkiezing ouderlingen De kerkeraad van de Hervormde Ge meente is. in verband met de vermeerde ring van het aantal leden, overgegaan tot uitbreiding van het college van ouder lingen Voor de verkiezing kwamen gis teravond 140 lidmaten bijeen in de kerk. Bij de eerste vrije stemmingen werden de heren B. Dubbelaar en C. Bol tot ouder ling gekozen. Zij hebben hun benoeming in beraad gehouden. E.H.B.O. Ter verkrijging van het E.H.B.O.-diplo- ma hebben negen personen een cursus ge volgd Van hen slaagden de dames Deul. Kerpershoek, J. en M. van Gelderen en de heren R. Oudshoorn, C. Ouwersloot Jzn. en Twigt. Interkerkelijke dienst Ook dit jaar zal op tweede Pinksterdag in de Hervormde kerk een interkerkelijke dienst worden gehouden. Ds. A. Langeler, Geref. predikant, verzorgt de liturgie, ds. D. Lekkerkerker, Hervormd predikant, houdt een meditatie. Een zangklas van de Chr school zal onder leiding van' de heer Anth. v. d. Berg medewerking ver lenen. De dienst begint om tien uur. Sfeer in 't gezin T De ..Nieuwe Leidsche" er im I Nadat men naar de woning was ge wandeld. sprak de heer Van der Laan. Hij dankte eht college van B. en W. voor het vertrouwen, dat onder meer tot uitdrukking komt in de nieuwe opdracht voor de bouw van woningen in „Weere- steinVolgende week begint men daar met de bouw. Hij verzocht de burge meester de sleutels aan de toekomstige huisvrouw te overhandigen. Nadat mej. Slobbe binnenkort dus mevrouw Van Nobelen de op een fraai met bloemen versierd kussen aangeboden sleutels had ontvangen, gingen de gas ten naar de woonkamer. De burgemeester i feliciteerde de aannemers met dit suc ces. Er is in die tijd een band tussen de firma en de gemeente ontstaan. Hulde bracht hij ook aan architect D. Heine- kens te Nieuw-Loosdrecht. Niettegen staande de noodzakelijke beperktheid bij het laten' gelden van eigen zienswijze, slaagt men er telkens in, prettige en degelijke huizen te bouwen. Uit naam van het gemeentebestuur kreeg mej. Slobbe bloemen. Overzicht Jhr. Van Nispen tot Pannerden oor deelde het goed, bij deze mijlpaal de balans op te maken voor wat de Hille- gomse woningbouw betreft. Op 15 mei 1945 bedroeg de woningvoorraad 2720 Met rijkssteun werden er 441 gebouwd, met premieregeling 174, 55 in de vrije sector en 12 door splitsing, in totaal dus 682. Door onbewoonbaarverklaring gin- er 50 verloren, zodat Hillegom nu 3352 huizen heeft, een aanwas dus van pet. Er zijn nog 86 in aanbouw en er j Radio's Een Hillegomse kele dagen n HILLEGOM erduislerd mse regeringspupil, die en- et vakantie was, heeft kans lordwijk enkele radio's op ingen en die door te verko- itede en in zijn woonplaats. Gistermorgen meende de 2-jarige me vrouw A. H. door hard te lopen nog net de bus te kunnen halen. Zij viel en be zeerde zodanig haar benen, dat zij naar het diaconessenhuis in Haarlem moest worden gebracht. Hond achter schapen De veehouder O. bracht een hond bij de politie, die hij op zijn land had aan getroffen, jagend achter schapen. Kind aangereden Mevrouw H. F. K., Aerdenhout, kon, ondanks krachtig remmen, niet voorko men, dat zij de vierjarige J. Pronk, die plotseling de Stationsstraat overstak, aanreed. Het kind werd in een Haarlems ziekenhuis onderzocht, maar kon naar huis worden teruggebracht. Ds. Schippers bedankt Ds. A. H. Schippers heeft bedankt voor het beroep van de Christelijke Gerefor meerde Kerk te Steenwijk. FLEURIGE PLASTIC TEGELS VOOR ZONNIGE VLOEREN EEN KLEURRIJK PRODUKT VAN LINOLEUM KROMMENIE Plan Haarlem kost en biedt te veel Zal men zetel- en beursvoorstel terugnemen voor nieuwe studie jP^INSDAG komt de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen- cultuur voor zeer belangrijke beslissingen te staan. Men zal moeten be slissen of de zetel wordt overgeplaatst naar Hillegom of dat hij in Haarlem blijft. Deze vraag is niet nieuw. Het vak stelt hem de ene keer in sterker mate dan de andere misschien al dertig jaar en een definitief antwoord werd gegeven in 1947. Toen besloot de vereniging met grote meerderheid van stemmen om Haarlem, de stad die zich nimmer van de royaalste kant had laten zien, te verlaten en d e zetel in Hillegom te vestigen. Een jaar la ter trok de algemene vereniging voor Bloembollencultuur dat besluit weer De beurs in Hillegom kwam er dank zij het actieve duo Van EgmondStaats tóch, al mocht de geestelijke vader van het Hillegomse beursplan, de heer Bernard Rijnveld, het niet meer beleven dat zijn plan werd gerealiseerd. Het intrekken van het besluit was in hoofdzaak te dan ken aan het drijven van verschillende afdelingen in De Noord. Die vonden het Hillegomse plan te duur. Nu vinden diezelfde mannen uit West-Fries land het huidige Haarlemse plan dat vele tienduizenden guldens méér ergt, niet te duur. ewel het Hillegomse plan vanuit de Noord natuurlijk geen enkele steun ont- _t, staat toch nog lang niet vast dat het plan Haarlem dinsdag wordt aange- ;n. De moties van de afdelingen Ben- nebroek—Vogelenzang en de afd. Wasse- "die beide de beslissing willen ver schuiven naar de toekomst en het hoofd- mr eerst een goedkoper plan willen ontwerpen woorden vooral in de Zuid nogal gesteund. De grootste afde- n Sassenheim, Lisse en uiteraard 1 gom zijn er voor om de beslissing uit te stellenvan Rijnsburg uit komt zelfs een motie die bedenkelijk naar een motie van wantrouwen geurt en zo zijn er nog veel meer afdelingen die het Haarlemse aanbod voorlopig in de be kende doofpot dreigen te drukken. Wantrouwen n voor 139 woningen. Wan de groei van de bevolking berekeht, dan is er een toeneming van het wonmgcomïort met 10 pet. Het aan tal woningzoekenden is echter gestegen tot 780. De heer Van Nobelen zegde dank voor de speciale attenties bij de oplevering van zijn woning. Hij toonde zich erg voldaan over de indeling van het huis. in Treslong kwam men later nogmaals bijeen om wat na te praten. groeid toen na enige ingezonden stukken de vakpers men plotseling een gewij de financiële opzet ter tafel bracht, een besparing van 40.000 per jaar betekende. Men meent dat het hoofdbe stuur na zo'n lange tijd van voorberei ding had moeten zorgen, dat grote omvang tot de moge lijkheden behoorde. Het vak heeft trouwens hogelijk erbaasd- gestaan van het hoofdbe stuurslid de heer Fr. v. d. Kolk te moeten horen, dat het hoofdbestuur van de finesses der plannen heel weinig en van de cijfers helemaal niets afwist. Dat zou er dus op wijzen dat alleen het dagelijks bestuur de plannen heeft gemaakt. Een en ander zaaide veel wantrou- en hoewel men nog besloot door een afhankelijk accountant een rapport te ten opmaken, kon dat de lei niet ir schoon wissen. Men voert trouwens dat men aan dat accountantsrapport ook niet te veel waarde kan hechten omdat daarin met geschatte cijfers wordt ge werkt en men op geen stukken- of die ramingen de werkelijkheid bena- Speculaties Zo denkt het restaurant ad 25.000. Er zijn flessen en FLESSEN Esso Gas flessen bevatten gegarandeerd 13 kg veilig butaangas. Heus... met Esso bent U beter uit. Vakkundige voorlichting en volledige service door ervaren,depothouders. HET GAS IN DE FLES Voor inlichtingen en gratis advies kunt U zich wenden tot de depothouder ter plaatse of tot het Hoofddepot: l# Afd. Esso Butaan en Propaan-fechniek ItMCO N.V. Nieuwe Rijn 32. Tel. 24244 Leiden een gegadigde heeft men voor prijs nog niet kunnen vinden. Verder heeft het in de Zuid veel kwaad bloed ge- dat het aanbod van de Hillegomse Bloembollenbeurs men offreerde een gebouwencomplex- ter waarde van een >en en een onderneming die rendeert! door Bloembollencultuur zelfs nooit werd bevestigd. Wel meent het bestuur de Hillegomse beurs te kunnen aanto- dat er met het aanbod gemarchan deerd Is in Haarlem; ook dat bericht' heeft zich door de streek verspreid. Hierdoor is de controverse tussen De Noord en De Zuid. die de laatste jaren behoorlijk was, bijgelegd, op nieuw groter gemaakt en als er dins dag onder deze omstandigheden een beslissing over de plaats van de beurs en de zetel van Bloembollencultuur moet vallen, dan k3n de kloof alleen maar groter worden. Wordt het Haarlem dan is de kans niet uitgesloten, dat de Hillegomse Beurs op een tegenzet gaat beramen. En wordt het Hillegom dan zullen de Noordelingen daar stellig geen genoegen mee nemen. Men hoort zelfs al stemmen opgaan, dat men dan zelf wel een beurs in Alkmaar of Hoorn zal stichten. T wij fel Toch is het ook zo. dat men nu ook in De Noord gaat twijfelen of de opzet wel juist is. Ook daar gaat men zich afvragen of het plan Haarlem niet veel te sterk op de belangen van de Spaarnestad en veel te weinig op de belangen van het bollenvak is afgestemd. Als men nagaat, dat op het plan Haarlem een keuringszaal voorkomt van een afmeting die het vak nimmer nodig zal hebben; dat men een overdekte tuin in een enorm restaurant heeft geprojecteerd, waar het vak ook geen gebrek aan heeft; als men ziet dat er douchecellen komen en een kantoorge bouw van ruim 40.000, terwijl Bloem bollencultuur momenteel twaalf man in dienst heeft; als men ook nog nagaat, dat er aan de eigenlijke beurszaal vrijwel niets verandert, dat men in Haarlem het parkeerprobleem nimmer aan een goede oplossing zal kunnen helpen en dat men daar ook nooit een proef- en monstertuin bij de beurs zal kunnen aanleggen, dan rijzen er toch wel bepaalde vragen. En daarom' is de kans niet uitgesloten dat het vak dinsdag besluit de gehele zaak nog maar eens op de helling te nemen. Met andere woordener is een kans dat de moties van Bennebroek—Vo gelenzang en van Wassenaar voldoende gesteund worden en dan stelt men de zaak uit. En als het inderdaad zo ver komt, dan heeft Hillegom een morele zege behaald. Gemeenteraad Lisse die door alle raadsleden en door vele ambtenaren werd bijgewoond, afscheid genomen van de heer De Vries als wethouder der gemeente. De heer De Vries had schriftelijk ontslag uit zijn functie gevraagd, daar hij op doktersadvies de werkzaamheden, aan het wethouderschap verbonden, niet langer op zich kan nemen. Nadat een lange agenda in vlot tempo was af gewerkt, verkoos de raad tot opvolger van de heer De Vries de heer Jac. de Graaf tot wethouder. Op hem werden negen stemmen uitgebracht; zes stemmen kwamen op naam van de heer E. Scholte. Voordat de burgemeester en de fracties de nieuwe wethouder met zijn benoeming feliciteerden, namen zij eerst op buiten gewoon hartelijke wijze afischeid va: heer De Vries. Burgemeester mr. Th. de Graaf schetste de scheidende wethouder als een ijverig bestuurder, die een diepe belangstelling had getoond voor de noden van de minder draagkrachtlgen in de ge meente. Namens de K.V.P. sprak de heer J. P. de Koning. Deze uitte zijn grote waar dering voor de wijze, waarop de heer De Vrie6 zijn zware taak had vervuld. Hij wees het grote geloof van de scheidende wethouder al6 dien6 kraohtbron aan De heer Montagne verklaarde nai de Prot. Chr. fractie, dat de protestanten in de raad het heengaan van de heer De Vries al6 een groot verlies voor bun groe pering zien. De heer Van Leeuwen, die de gevoelens van de P.v.d.A.-fractie vertolkte, tekende de heer De Vries al6 een rechtlijnig i die het persoonlijk contact altijd al6 het beste medium voor beraadslaging bad ge- De heer De Vries hoopte, dat zijn werk is geweest als door de sprekers was ge schetst. Hij wa6 overtuigd van eigen feil baarheid en dankte gemeenteraad, B. cn W en de ambtenaren voor de buitenge woon prettige samenwerking, die zijn wethouderschap heeft getekend. Grafelijk In zijn welkomstwoord tot de nieuw ge kozen wethouder De Graaf, merkte bur gemeester De Graaf op, dat het college van B en W. recht krijgt op een „grafe lijke" titel. Hij nodigde de heer De Graaf uit reeds hedenmorgen zijn werkzaam heden te beginnen De nieuwe wethouder aanvaardde zijn functie met een beroep op medewerking de zijde van B. en W. en van de raad. Hij erkende, dat slecht6 met Gods hulp wijsheid in beleid hem ten deel kan vallen. Waarderende woorden sprak hij liet slot van zijn toespraak tot de heer De Vries; deze kenschetste hij als man, die het principe van Groen van Prinsteror om in de eerste plaats evan geliebelijder en dan pas staatsman te zijn -in praktijk had gebracht. Zondagsporl Aan het begin van de vergadering had burgemeester De Graaf de raad op de hoogte gebracht van protesten tegen het besluit om op zondag 5 juli een spori- feest in Lisse te organiseren. De kerke raad van de Gereformeerde Gemeente.de Nederlandse vereniging tot bevordering zondagsrust en zondagsheiliging en de kerkeraad van de Oud-Gereformeerde Gemeente konden zich er niet mee ver enigen. dat de burgemeester als hoofd de gemeente Lisse toestemming tot de sportdag op zondag had gegeven. De burgemeester stelde voor deze protesten voor kennisgeving aan te nemen. Hij wilde respect hebben voor ieders over tuiging, doch naar hij zei, wa6 hem niet gebleken, dat de raad zich in meerder heid tégen een dergelijke sportdag verzet. Nadat de heer Montagne had verklaard, dat het standpunt van zijn fractie bekend kon worden verondersteld en hij met zijn fractne volledig instemde met de brieven, werdfen de brieven voor kennisgeving door de raad aangenomen. Gedeputeerde Staten weigeren de begro ting voor 1959 goed te keuren, zolang het tekort van 160.000 niet tot hoogstens 75.000 is teruggebracht. Dit zal bezuini gingen voor de gemeente met zich bren gen. waardoor men minder aanspraak kan maken op een verhoogde uitkering van het gemeentefonds. Burgemeester De Graaf was van mening, dat Lisse moet wachten tot de nieuwe financiële ver houding tussen rijk en gemeenten bekend is: mogelijk kan deze in het voordeel van de gemeente werken. Woningen Na de wethouderswisseling ontspon zich een intensieve discussie over het aantal woningwetwoningen, dat Lisse voor 1959 toegewezen heeft gekregen: Twaalf. De burgemeester achtte het hanteren van statistieken in deze een grote fout. Hij voelde er niets voor de nog schaars aan wezige bouwgrond vol te zetten met arm- De nieuw benoemde wethouder Jac. de Graaf. tierige premiewoningen. De heer De Koning was het geheel met de burgemees ter eens. Hij achtte het voorts niet goed mogelijk, dat vele woningzoekenden de lasten van een eigen woning-met-premie zullen kunnen dragen. De heer Montagne informeerde naar het aantal van derge lijke woningzoekenden. Wethouder Mesman deelde mede, dat Lisse binnen zeer korte tijd wat de wo ningbouw betreft aangewezen zal zijn op nieuwe woonwijk Poelpolder; de schet6tefcening voor dit plan, die door Stad en Land zal worden opgesteld, is echter nog steeds niet gereed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 11