Zesenveertig gasten aan een keizerlijk diner op 22 mei 1^2223f Slachtoffer verdovende sigaretten voor reeliter Tulpenfeest Nieuwe, zeldzame aanwinsten in Dierenpark Wassenaar herenmode-tip j POLYESTER 390 s°° 490 Peek kloppenburg Rijk werkt niet mee aan aanbestedingsregeling VICTORIA WATER BBSs lllllglgj léW!' UILTJE Heidebrand met 1500 blussers 5 DONDERDAG 14 MEI 1959 JS'aar Moskou •nkclc ClRgPI i Het Russische exporlmenu is niet bij zonder gevarieerd: hout en houtprodukten, "huiden, ijzer, aluminium, mangaanerts, klis en graan. Bijzonder gunstige voor waarden zouden een uitbreiding van de handel mogelijk maken, maar zijn op het ogenblik niet aanwezig, terwijl bovendien de Russische prijzen een omschakeling ■ju au andere landen naar Rusland niet motiveren. De olie, die Rusland aanbiedt, fcan ook moeilijk een plaats vinden op de Engelse markt, nu de oliepositie in de hele wereld voor de consument wat lunstiger is geworden. Zeker Engeland al niet op Russische olie overschakelen. Dat dit een van Ruslands nieuwste han- troeven is, zou men op kunnen maken het handelsverdrag, dat Zweden en Rusland eind 1958 gesloten hebben. De domineert in Zwedens uitvoer uit lusland. Ook in Zweden zag men voor e Russische waren maar beperkte 'xpansiemogelijkheden. Het is dus ut hei ïeval van Engeland moeilijk in te zien een grote uitbreiding van de handel Rusland tot stand zou moeten komen, woral nu de Engelse regering al heejt aten weten niets te voelen voor het ver strekken van kredieten. Wanneer de Rus- :n hierop doelde met de buitengewone iddelen, dan zal hun teleurstelling niet Kolen crisis De raad van ministers by de Kolen- en Staalgemeenschap heeft vorige week nog 's een beslissing uitgesteld die al iden geleden had moeten vallen, een ssiiig over de voorstellen der Hoge Autoriteit om de kolencrisis te bestrijden ln feite gaat de beslissing om de vraag n nu wel of niet de KSG als boven nationaal instituut wil handhaven. In Frankijk en Duitsland bestaat de neiging crisis op de ouderwetse, vooroorlogse lier aan te pakken door middel van. onale maatregelen, in plaats van de kelijke Europese oplossing die de Hoge oriteit voorstelt. Misschien zijn de ministers te elfder ure bang geworden voor de onoverzienbare gevolgen van een daad, die voor de historie zou kunnen worden: het begin van de aftakeling van het Verenigd Europa. Op 14 mei komen de ministers opnieuw bijeen, thans in Straats burg. Het vermoeden is geuit dat met ■name de Duitsers opzettelijk naar uitstel tot de veertiende mei hebben gekoerst. In de publieke opinie zal dan een Straats- burgs besluit volkomen overschaduwd worden door de ministersconferentie in Genève, waar nog wel andere dingen op het spel staan dan de Europese kolen- crisis. De zaak zou, als het besluit in Frans-Duitse zin uitvalt, dan het karak ter krijgen van een vonnis dat min oj meer in het geheim wordt voltrokken. (He Vrije Volk). PANTER VAN PRINSES MARIJKE VADER VAN DRIE(?) JONGEN De panter van prinses Marijke, die zij een paar jaar geleden kreeg van de pre sident van Pakistan en voor haar in Uuweha-nds Dierenpark wordt verzorgd, as vader geworden. Zijn vrouw Kora heeft een aantal jon- ;gen ter wereld gebracht, dat waarschijn lijk om het getal drie schommelt. Op passers hebben al een beestje gezien, maar moeder Kora haalde haar kind, löat zo groot is als een jonge poes, on verbiddelijk weer terug in het nest. Voorlopig laat men het jonge gezin maar met rust en blijft men wat uit de buurt om niet te veel te storen, zodat nog niet met zekerheid te zeggen valt hoeveel pantertjes het levenslicht heb ben aanschouwd. De directie van het dierenpark, die halfjaarlijks aan prinses Marijke ver- (slag uitbrengt over de lotgevallen van Kispatan, heeft haar gisteren van de 'blijde gebeurtenis op de hoogte gebracht. DE WILTSANGKEEN KOSTELIJK BUITEN (Van een onzer redacteuren) TAE SLINGERENDE brede oprijlaan van Boustan, de residentie en kanse- ■*-' larij van de Perzische ambassade in Wassenaar, heeft een asfaltlaag gekregen waatop het grint is vastgewalst. Wanneer straks, op vrijdag 22 mei, de keizerlijk-koninklijke stoet met hoge gasten het buiten op rijdt, is er dus geen kans meer op wegspringende kiezelsteentjes. Het is maar een detail van de enorme voorbereidingen die getroffen worden voor het diner, dat de Sjah ten huize van de ambassadeur en mevrouw Motamedy aan zijn Koninklijke Gastvrouwe en haar Gemaal zal aanbieden. Koningin Juliana zal dan, al is zij op Perzisch grondgebied, toch verblijven waar een eeuw geleden prins Frederik, de broer van haar overgrootvader, koning Willem II, gaarne ronddwaalde. Prins Frederik kocht namelijk in 1838 het land goed De Pa'u en vergrootte in 1848 zijn bezit door de aankoop van Backershagen, waarvan het landgoed De Wiltsangk deel uitmaakte. Nu heeft De Wiltsangk de Perzische naam Boustan gekregen, wat tuin bete kent. Boven de entree van de kasteelach tige villa, die omstreeks 1900 gebouwc] is voor een uit Indië teruggekeerde heer Weiss, prijkt echter nog de oude naam. Maar in de tijd van prins Frederik was het meest geliefde plekje van het uitge strekte park de „geheimzinnige" koepel, die men van de grote weg af, even voorbij dc Rust en Vreugdlaan op een kunst matige heuvel nog kan zien staan. Het is nu een wat grauw geval met dichtgetim merde deuren en planken voor de ramen. Geheimzinnig en romantisch zijn de verhalen, die rond deze koepel (die uit de achttiende eeuw moet stammen) ge weven zijn. Allereerst gaat het verhaal, dat een oude dame haar zinnen op die koepel had gezet en de heuvel liet „bou wen" door een groot aantal mensen krui wagens duinzand te laten aansjouwen. Het dagloon was voor dit karwei een kwartje. Trap verdween De achthoekige koepel zelf was in zijn goede dagen een juweeltje van romantiek. De grap was, dat men de tweede verdieping kon bereiken via een trap, die halverwege een klein portaaltje had. Waren de bezoekers boven in de theekamer, waarvan de panelen met herdersfluiten, veldge- reedschap, tuin- en jachtattrihuten beschilderd zijn, dan kon iemand be- impoilcuii Spijker en Hclbe., Mor.«l..p.tk 9, Ulr« voor moderne, chique dames- en herenhorloge» in talrijke ,i asymmetrische modellen Hoge eisen tegen „importeurs" van marihuana I De officier van justitie bij de Am- 'sterdamse rechtbank heeft gisteren tegen de 21-jarige havenarbeider J. S. uit Am sterdam een gevangenisstraf van 9 maan- iden geëist, waarvan 3 maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het was een slachtoffer van de han del in verdovende marihuana-sigaretten da-t gisteren terecht stond. Hij was aan de tabak verslaafd. Vier jaar geleden had da Kinderrechter hem al voorwaardelijk ter beschikking van de regering gesteld, i De officier van justitie zei in ze !zin medelijden met deze verdachte te hebben, die in zijn jeugd weinig ouder lijke bescherming heeft gehad. Als de rechtbank de eis van de officier aanhoudt in het vonnis betekent dit, dat de ha-ven- j arbeider, die al maand gedetineerd is, spoedig uit de gevangenis zal worden ont slagen en dan onder toezicht van de Dr. jMeyens-vareniging komt. „Het kwaad moet bij de bron bestreden 'worden", merkte de officier op tijdens de i langdurige zitting van de rechtbank. Twee anderen stonden namelijk ook terecht, een hofmeester van 33 jaar, de heer H. G uit Groningen en een 30-jarige bediende J. R. S. B. uit IJmuiden. Deze zeelieden hadden na afloop een reis naar Afrika geprobeerd drie j pond Indische hennep aan de man te brengen. Zij bezochten daartoe versc-hei- jdene cafés in Amsterdam. Ben pseudo-ko- per gaf de zaak ln november bij de po- i litrie aan. Een jaar en acht maanden onvoorv i Üelijk was de eis tegen het tweetal. Welis waar beweerde de hofmeester dat hij al maar met zijn bediende mee was ge gaan omdat hij geld van hem moest heb ben, maar de officier geloofde dit ver haal niet zo eng, getuige de eis. De rechtbank zal in deze drie zaken 27 iei uitspraak doen. in prima staat een boek ge- een rol speelt s land binnen- neden door een enkele handbeweging de trap doen verdwijnen en wanneer het sein tot vertrekken werd gegeven, kwam er natuurlijk een algemene venoarring Waarom die koepel zo gebouwd Misschien alleen als grap, hoewel er c verhalen zijn, dat een mensenschuwe fr le daar wegvluchtte als ze bezoekers naderen. In de bezettingsjaren is de koepel verval geraakt, want toen in de jaren voor de oorlog het buiten 1 door de heer en mevrou\ Bergh-Willing, werd alles i gehouden. De schrijfster Schaik-Willing heeft zelfs schreven, waarin de koepel Maar toen de Duitsers on vielen, keerden de heer en den Bergh, die juist in het buitenland verbleven, niet meer terug. Park, tuir koepel raakten in verval. Het huis, juweel met een reeks ineenlopende trekken, alle met zware lambrisering, gebouwde kasten en een open haard, kreeg een reeks vreemde bewoners tot, nu acht jaar geleden, de Perzische rege ring het landgoed, dat in eigendom van de gemeente Wassenaar was overgegaan, huurde. Inmiddels heeft Teheran in prin cipe besloten tot aankoop over te gaan. Een beter representatie is immers niet te vinden. De a.s. gastvrouwe van de Keizer en koningin Juliana, mevrouw Motamedy, voelt er zich volkomen thuis. Stuk voor stuk worden park en tuin opgeknapt. Om een indruk van de omvang te geven kun nen we vertellen, dat drie tuinlieden volledige dagtaak aan het onderhoud heb ben, dus zonder nieuwe aanplanten Deze zomer zullen in het park, waa alleen de vogels aan het woord zijn, derstemmetjes klinken, want dan komt de in Teheran wonende getrouwde dochter met haar twee zoontjes logeren. De an dere kleinkinderen, drie in getal, wonen in Los Angeles, waar de zoon van de heer en mevrouw Motamedy een dokters praktijk heeft. Maar nu overheerst het bezoek van de Sjah alles. Zesenveertig gasten zullen aan zitten aan het keizerlijke diner, waarvan het menu is samengesteld uit heerlijk heden van de „internationale" Franse keuken. Een ogenblik is nog gedacht een Perzisch tussengerecht, maar het leek toch veiliger de Koninklijke gasten geen al te uitheemse gerechten te servi Een lievelingsgerecht van de Sjah komt ook niet op het menu voor, daar de Sjah nog nimmer blijk heeft gegeven van een bijzondere voorkeur. Wel zal er kaviaar uit Perzië op tafel komen. Het diner wordt gehouden in de grote zaal, die vroeger als bibliotheek in ge- gebruik was. Deze wordt begrensd door eén grote, modern gemeubelde serre, die als een tropische tuin met bloemen en palmen wordt ingericht. Achter de hoofd tafel. juist bij de plaatsen van koningin Juliana en de Sjah is een erker, waar een arrangement van de vlaggen van beide landen wordt opgesteld. Maar al dat schoons zal de gasten niet doen vergeten te zien waarover hun voeten gaan. Alle vertrekken zijn namelijk belegd met ju welen van tapijten, glanzend als zijde en gloeiend van kleur. De trots van Perzië! Kalmte Wie denkt, dat er in de ambassade een nerveuze sfeer heerst bij al die voorbe reidingen, vergist zich. Er heerst en kalmte. Mevrouw Motamedy, knappe brunette, weet dat alle details ge regeld zijn. In haar zoetvloeiend Fi beschrijft zij soms even haar woorden met een gebaar onderstrepend, wat er lemaal aan vast zit. Ze weet dat ze haar internationale staf van een Pei een Italiaan, een Fransman en een Spaan se kan rekenen. En ze weet ook. dat straks de gastvrouwe zal zijn van twee vorsten, die beiden in hun devies schreven hebben voor hun volk te 1 en persoonlijke pretenties te laten Hollandse tulpen en i landse klompen doen altijd nog al wel Het Ame rikaanse stadje Holland, Michigan, begint vandaag, zo wordt ons bericht, met de vie ring van het 30ste jaarlijkse tulpen festival, en het gemeentebestuur verwacht, dat de feestelijkheden een miljoen bezoekers zullen trekken. En wat zullen zij te zien en te ho ren krijgen? Het stadje en de bui tenwijken zijn omgetoverd in een prachtig boeket van bonte kleur schakeringen. De inwoners zullen in ..typisch Nederlandse kledij" de straten van de stad schrobben, meis jes van middelbare scholen zullen klompendansen uitvoeren. Er zijn voorts concerten georganiseerd en speciale tentoonstellingen. Het feest is inge zet met een alge hele schoonmaak. Burgemeester Visscher heeft de Hollanders gelast de straten te schrobben opdat de Hollandse netheid goed tot uiting komt. En morgen is er een optocht, waaraan 3000 kinderen deelnemen in allerlei klederdrachten, die in Ne derland werden of nog worden ge dragen. Zaterdag, de laatste dag van de festiviteiten, zullen veertig muziek kapellen van middelbare scholen met elkaar wedijveren. Attractief- is vooral de klompen- fabriek van Holland, waarin de klompen zijn vervaardigd, die de volksdansers zullen dragen. Er wor den ook klompen en klompjes als souvenier verkocht. Maar die komen uit Nederland. Haardenfabriek Schelde vraagt surséance De N.V. Haardenfabriek De Schelde te Bergen op Zoom heeft surséance var taling gevraagd en het is niet onmogelijk dat de fabriek binnenkort in andere han den overgaat, waarbij de naam van een Bredase firma wordt genoemd. De be sprekingen zouden nog deze week hun beslag kunnen krijgen. Een nieuw werk plan voor sanering en modernisering is gemaakt. De ontslagaanvraag voor 65 man personeel zou gedeeltetijk zijn ingetrok ken. In elk geval hoopt men met 55 man personeel een produkt op de markt t« brengen, dat aan de zware concurrentie het hoofd kan bieden. Volgende maand konil de Okapi Ruimt 650 kg kersen op En dan mag niet onver- Zuidamerikaanse wilde op sap wordt jaarlijks in meld blijven de Witnek zwijnen, de pekaries. het Dierenpark Wassenaar Picathartes, want kort ge- Uiterarad is ook ii gebruikt. Niet doof de be- leden werden voor de eer- Dierenpark Wassenaar zoekers in het restaurant, ste maal twee exemplaren de velerlei dieren veel doch door de vogels en wel van deze vogels levend ge- voedsel nodig. De apen speciaal de Quetzals uit vangen. Eén is er dood ge- de vogels verorberen z Guatemala, die nu eenmaal gaan en de tweede bevindt 10.000 eieren en evenveel fruitetende vogels zijn en zich ook in deze hal. liters melk. En dan verdwij- daarom bovendien nog nen 75.000 kg. graan er zo'n 500 kg druiven oer- k V°°r" kahet,"'rk" zaden; 70.000 kg groenten oroeren. Deze ooseta .n dierV" en fruit en 20.000 ka. vleet leven te houden is een sue- 'n rramejurt in ne in j,0£;crjge dierenmagen. eer. doeh nog groter tuece, equoriumhitta de enige kei- Daar„Za«"is 65.„oo hooi voor de verzorgers is het zersvlssen te bezitten. en s£ro en worden be- feit, dat zij de bezoekers de Vele nieuwe aanwinsten halve 15-000 broden Galapogos-duiven kunnen zijn er in het komende sei- eens 12.000 kg. vis geconsu- tonen. Deze zijn oorspron- -oen in het dierenpark te meerd. kelijk uit Californië afkom- bewonderen. Alles wordt in Ook medicijnen zijn nodi stig, doch sterven daar snel gereedheid gebracht velen voor de zieke dieren t uit. Zij zijn echter tot broe- te kunnen ontvangen en vitaminepreparaten den bewogen en het laat hun een goed overzicht te alle beesten, want zich dan ook aanzien, dat geven. Daartoe is begonnen deze preparaten zou het deze duivensoort in Wasse- de roofvogel-verblijven te onmogelijk zijnde dieren naar zal kunnen worden verplaatsen, mede waar- tot voortplanting te bewe- behouden. door de collectie een beter gen. Een dartel jong ka- geheel zal vormen. Op de meeltje, jonge antiloopjes, De bordjes „alhier ge- plaats waar de roofvogels jonge apen en kangeroe's broed" worden overigens vroeger huisden, wordt en nog vele jonge vogels steeds talrijker in de prach- thans een groot apen-eiland zijn het overtuigend bewijs, tige Louisehal van het aangelegd. En dan komt de dat men hierin is geslaagd, dierenpark. Momenteel is volgende maand de Okapi, Maar toch bleef het een ook de Victoria-kroonduif, die de regering van de verrassing, dat precies op de grootste duivensoort ter Belgische Congo het dieren- de verjaardag van de di- wereld daar aan het broe- pak heeft aangeboden. Ver- reeteu, de heer P. W. Louw den en men heeft er üe der is ook een nieuw ver- man op 1 april een kameel grootste verwachtingen van. blijf ingericht voor de werd geboren.. de wonderdas die de wereld verovert! wasboar, kleurecht, kreukvrij. terlenka trevira terital 2®° terylene ERGERNIS BIJ CHR. AANNEMERS BIJ GEREGELD GEBRUIK HET BESTE VOOR UW GEZONDHEID. VICTORIA - WATER IS EEN NATUUR-PRODUCT DE MEEST GEVRAAGDE TAFELORANK. Copyright P. I. B. Boe 6 Copenhogen (Van onze sociaal-econom. redactie.) DE REGERING vindt voorshands geen aanleiding medewerking te verlenen aan de totstandkoming van een regeling van het aanbestedings wezen, zoals die door een staatscom missie (al in 1957) is aanbevolen. Al dus hebben gisteren de leden van d< Nederlandse christelijke aannemers- en bouwvakpatroons (2112 leden) te horen .'gekregen op de dertigste al gemene vergadering van die bond, die in Enschede werd gehouden. Het was voorzitter H. Stamhuis 1 Utrecht, die van het regeringsstandpunt mededeling deed. toen de kwestie het aanbestedingswezen ter sprake kwam. Hij legde een verklaring af, waar in hij vertelde, dat de aannemersorgani saties, de Nederlandse architectenbond, de onderaannemersorganisaties en de werknemersorganisaties vorige maand van dit regeringsstandpunt op de hoogte zijn gebracht tijdens een bijeenkomst ten departemente van economische zaken. De heer Stamhuis zei dat het (interim) ka- bine-t-Beel in meerderheid van oordeel bleek, dat de voordelen van het door de staatscommissie aanbevolen systeem voor de overheid kleiner zijn dan de nadelen daarvan. Wat dat laatste betreft, bleek het kabinet met name niet overtuigd te zijn van de mogelijkheid elk voorover leg tussen aannemers uit te sluiten. Op een vraag van aannemerszijde, wat het standpunt van de overheid is ten aan zien van de thans in praktijk gebrachte regelingen, werd toen namens de rege ring verklaard, dat deze met rust ge laten zullen worden, zqlang terzake geen klachten worden ontvangen. Aan het werk van de staatscommissie i ook van onze zijde de volle mede werking betoond, aldus de heer Stam huis in zijn verklaring. Dat thans het esultaat van deze noeste arbeid zonder eer opzij wordt gezet, kunnen wij nau- elijks begrijpen, laat staan waarderen, zonder vond hÜ- Het regeringsstandpunt wordt ten zeerste betreurd. Hij deelde voorts mede. dat de in de Raad van Bestuur Bouwnijverheid samenwerkende organi saties inmiddels reeds hebben besloten dan maar zonder medewerking van de overheid voort te gaan op de weg naar een bevredigende regeling van dit vraag stuk Contra prof. Zijlstra De vergadering verklaarde zich tijdens deze huishoudelijke vergadering akkoord met enkele bestuursvoorstellen ter wij ziging van de B.S.B.-regeling. De B.S.B.- regeling (Behartiging samenwerking in het bouwbedrijf) is een bindende afspraak tussen handelarenorganisaties en bouw vakpatroonsorganisaties. waarbij de aan geslotenen verplicht zijn om de bouw materialen uitsluitend te betrekken van. respectievelijk te leveren aan, de bij de regeling betrokken ondernemingen. De thans voorgestelde wijzigingen waren nodig geworden door aanwijzigingen van minister Zijlstra op grond van het kar- telbesluit en in verband met het in wer king treden (op 1 januari) van het ves- tigingsbesluit bouwnijverheidsbed rijven Waar het ging om de opheffing van het verbod tot gecombineerde uitoefe ning van het bedrijf van patroon en leverancier, de opheffing van het ver bod tot levering van materialen aan be paalde groepen onderaannemers en wij zigingen in de berechtingsregeling (de minister wil een neutrale hoger be roepsinstantie) volgden bestuur en ver gadering minister Zijlstra. Maar de mi nisteriële verlangens tot wijziging van de bepalingen, die het eigen beheer be perken. kon noch bestuur, noch verga dering inwilligen, omdat met die wijzi gingen volgens de bond een der grond pijlers der B.S.B.-regeling wordt aan getast. De vergadering bleek het niet eens met het oordeel van de minister dat ieder, die dat wenst, in principe di vrijheid moet hébben voor zichzelf bouw werkzaamheden te verrichten en dat he uit oogpunt van algemeen belang nie toelaatbaar is dat een groepering var bedrijfsgenoten deze vrijheid aantast D* bond acht het daarentegen een beknot ting van de fundamentele vrijheid van de zelfstandige ondernemers, indien het hen van overheidswege verboden wordt, om terwille van een bijkans onge breidelde vrijheid van burgerij, instel lingen of overheidsinstanties hun be roepsuitoefening te beschermen. De on dernemers in het bouwbedrijf zijn van mening het recht en de plicht te hebben om te bevorderen, dat de werkzaamhe den, die typisch tot het beroep van aan nemer behoren, aan hen blijven voorbe houden. Modeshow De vergadering besloot voorts de op leiding van arbeidsanalysten zo moge lijk in eigen hand te nemen, ten einde de bruikbaarheid van zo'n opleiding in de praktijk beter tot zijn recht te doen komen, dan nu het geval is. De viering van het vijfde lustrum van de bond, dat reeds dinsdag met een ontvangst op het stadhuis van Enschede was begonnen, werd vandaag voortgezet met een excursie door Twen-te. Vanmor gen sprak prof. dr. S. U. Zuidema over: „Is God overbodig?" De echtgenotes van de leden, die mee gekomen waren naar de textielstad, wer den gisteren op een voortreffelijke mo deshow onthaald in het badhotel te Boe- kelo. 's Avonds droeg Willem Berkhemer „Saul en David" voor met medewerking van de harpiste Rosa Spier. Als hulde aan de voortrekkers van de bond, wer den de oud-secretaris H. Groenewold uit Groningen en het oud-bestuurslid S. Woudstra uit Arnhem wegens hun ver diensten voor de christelijke aannemers- organisatie tot erelid benoemd. De hui dige secretaris Joh. Spoelman uit Haren werd herkozen en als nieuw hoofdbe stuurslid werd de heer T. Gaastra uit Zeist aangewei 27 cant j Acht volwassenen met elf kinderen dakloos Vijfhonderd militairen uit de leger plaats Wittenberg, het infanterieschiet- kamp uit de Harskamp en uit Apeldoorn, hebben gisteren meegeholpen aan ($e blussing van een hevige heidebrand in de omgeving van Kootwijk-radio. Vijtien hectaren hei en vliegdennen verbrand den. Men had het niet gemakkelijk, hét bluswater moest met tankwagens wor den aangevoerd. Eerst laat in de middag was men het vuur meester, ondanks dat er in totaal vijftienhonderd personen in de weer waren om de vlammen te be teugelen. Eveneens gisteren brandden in Streef kerk drie woningen af. die met riet wa ren gedekt. Er kon bijna niets worden gered Drie gezinnen in totaal zes vol wassenen en elf kinderen, raakten dak loos. Het waren de gezinnen J. Boele, W. de Bruin en P van de Berg. Buren verschaften hen onderdak In Ter Apel moest het bejaarde echt paar zijp huis verlaten, toen dit uitbrand de, nadat het oliereservoir van een kachel was ontploft. Mevrouw A. C. Kamphens is gisteren in het Julianakanaa-l bij Roosteren over boord van het schip Prinses Marijke ge slagen en verdronken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5