Nederland nederlaag leed eervolle Sofia (3-2) in POLAROID Canjels scoorde beide goals Ned. B. won van Luxemburg Verkoop rookwaren met attracties strafbaar? MUNITIEDEPOT BEWAAKT DOOR OUDE ZIEKE MAN? 11 DONDERDAG 14 MEI 1959 Sterkere Bulgaren wonnen ver diend tl H gar ET NED. VOETBALELFTAL heeft zich gisteravond in Sofia I stellen met een kleine, maar zeer zeker eervolle 32 ncderlaa In stromende regen en op een doorweekt veld heeft Oranje reden moeten tegen de Bul- ich kranig ge weerd. Toch moest men het afleggen tegen de fysiek veel sterkere Bulgaren, die na een zwak begin er steeds beter inkwamen en lange tijd de strijd totaal beheersten. Nederland begon verrassend goed en had met enkele aanvallen bijna succes. Canjels kopte tegen de paal en Rijvers schoot rakelings over. Toen evenwel de Bredase mid- voor Nederland reeds na 11 min. de leiding gaf, betekende dit een ongekende weelde. Een ongelukkig moment van scheidsrechter Grill (Oostenrijk) bezorgde onze ploeg een penalty tegen, waaruit de gelijkmaker te voorschijn kwam, direct gevolgd door een tweede treffer. De geheel in het oranje geklede Ned. ploeg ging evenwel beslist niet door de knieen Men hield prachtig vol en ook na de rust streedt men voor de gelijk maker, die niet te maken leek te zijn, omdat de Bulgaarse defensie een straffe dekking oplegde. Toch was het weer Canjels, die scoorde. Grote vreugde dus in het Ned. kamp, maar helaas van zeer korte duur, want vanaf de aftrap scho ven enkele Bulgaren een spelletje schaak met de bal' en toen onze defensie niet tijdig kon ingrijpen en Brull tot over maat van ramp op de doellijn miste, namen de Bulgaren opnieuw de leiding en dat betekende tevens dat zij de winst binnen hadden. Nederland hield even wel vol, maar Canjels zag geen kans een van de weinige kansen, die hij nog op een treffer kreeg, uit te buiten. Slechts 25.000 toeschouwers hadden de regen de regen gelaten en waren naar het stadion in Sofia getrokken om een voor hen totaal onbekend Ned. elftal te zien spelen. Oranje verscheen met inval lers voor Kuys (Brull) en Moulijn <Bos- selaar) en bovendien speelde De Vries als linksbinnen zijn eerste wedstrijd. In de loop van de strijd bleek, dat de samenstelling van gisteren niet het sterkste Ned. elftal is, dat op het ogen blik kan worden samengesteld Ten aan val Zonder enige schroom trok Nederland direct ten aanval en had daarbij bijna in de eerste minuut reeds succes, toen Canjels keeper Naidenov kansloos pas seerde, maar de paal stuitte de Aangevuurd door een voortreffelijk spe lende Van der Hart, die enkele uren tevoren de tijding had gekregen, dat zjjn vrouw hem een tweede zoon had geschonken, bleef het Ned. elftal In de De Bulgaren wisten zich evenwel iets vrij te spelen, maar konden toch niet voorkomen, dat Nederland de leiding nam. Het was weer Canjels, die op dit bijzonder zware en gladde veld niet goed uit de vrije trap i inknalde en liet (0—1). Dat was een fraai succes, dat de Bulgarén onze" pfoeg evenwel niet gun den, want de withemden trokken nu fel van leer. De Ned. defensie, waarin De Munck en Van der Hart uitblonken, hield voorlopig stand. Mede door het feit dat "Wiersma op links niet -oeten kon goed uit de debutant Brull slecht Young Boys met 3-0 door Reims geklopt De Franse kampiocnsploeg Stade de Reims heeft gisteren in Parijs de twee de halve finalewedstrijd van het toer nooi om de Europese voetbalbekcr tegen Young Boys gewonnen met 30, na een 1—0 voorsprong bij de rust. De 4000 toeschouwers moesten tot vier minuten voor de rust op het eerste doel punt wachten. Na de hervatting bleef Reims, evenals voor de rust voortdurend In Rio de Janeiro 2-0 Engeland verloor van Brazilië Brazilië heeft gisteravond in het Mara- iana-stdion in Rio de Janeiro voor niet minder dan 220.000 toeschouwers een al- ns verdiende 20 overwinning op Engelse nationale voetbalteam be- De Braziliaanse zege werd reeds in de :rste helft een feit. In de tweede mi- jut van de wedstrijd wist rechtsbuiten Julinho de score met een prachtig doel punt te openen. De voorsprong van de ilianen werd in de 28ste minuut ver- l, toen midvoor Henrique een goede benutte. Hierna werd niet meer gescoord, hoewel in de tweede helft bei de doelen nog enkele malen in gevaar ijn geweest. de ;rdediging van Young In de achtste minuut van de tweede helft reageerde doelman Erich te laat en het werd 20. Ondanks het Zwitsers tegenoffensief dat hierop volgde, bleef Reims het gevaarlijkst. Achttien minu ten voor het einde maakte Reims een einde aan alle onzekerheid door het derde doelpunt te scoren. Real Madrid in finale Europese beker Real Madrid heeft zich gisteren door een 2—1 overwinning in de beslissings wedstrijd tegen Atletico geplaatst in de finale van het toernooi om de Europese voetbalbeker. Het was de derde maal. dat beide clubs elkaar voor de beker ontmoetten. Zowel voor als na fust was Real Ma drid vrijwel constant in de aanval Ook toen in de tweede helft de linksbinnen Lesmes geblesseerd raakte en verder voor zijn ploeg van geen nut meer was. Het eerste doelpunt werd voor Real ge maakt door Di Stefano, maar reeds drie minuten later was de stand gelijk (1—1). Vijf minuten voor de rust bracht Real de stand op 2—1. Na rust werd niet meer gescoord. Gouda in finale van Molentoernooi Na een weinig interessant duel ie Gouda er in geslaagd de finale te bereiken van het aantrekkelijke Zilveren Molentoernooi van L.F.C Gouda had door een betere spelopvattin/g in de eerste helft een licht overwicht, hetgéen na vijftien minuten resulteerde in een doelpunt van Hogen- doorn. Na de ru6t legde Hogendoorn al vrij spoedig de basis voor een tweede doelpunt, dat door Lmschoten werd ge maakt. Voordat de Scheveningere de eer konden redden 6coorde Ravensteijn het derde doelpunt voor Gouda. plaatste, kwamen de gastheren steeds te rug. Dat een doelpunt zou volgen was vrijwel zeker en zou ook verdiend zijn. Bijzonder spijtig was het evenwel, dat een foutje van de goed leidende arbiter Grilt de inleiding betekende. Klaassens schoot in de 37ste minuut een bal tij dens een scrimmage hard in de richting van de hoekvlag, maar tot schrik van alle Nederlanders vloog de bal tegen de hand van de onschuldig toeziende Brull. Scheidsrechter Grill zag er even wel een strafschop in een bleef onver biddelijk. De Munck mocht dan nog in zon goede vorm zijn. tegen de straf schop van rechtsbinen Kolef was hij kansloos (11). Even was de Ned. defensie van haar stuk Speciaal Brull zat bij de pakken neer en dat was voor de grimmige Bul garen juist voldoende de leiding var Oranje over te nemen. Twee min de gelijkmaker was het linksbii Wassilef, die de bal de der Hart tikte en De Munck geen hijn van kans gaf. Hoewel de Bulga- n sterker bleven, kwam er tot de st geen verandering meer in' de score Tweede helft In de tweede helft hield Nederland :h kranig, want de Bulgaarse ploeg nd het juiste samenspel en combineerde een enorm hoog tempo. Steeds specl- een voorhoedespeler zich vrfj, zodat goede passes konden worden gege- n. Aan de andere zjjde was 'dat an- defensle dektë straf er bood vooral schutter Canjels weinig speelruimte. Toch zou hij het zijn. dit in de 22ste min. Dimitrow en Rijver: lagen met elkaar overhoop en de kleint Rotterdammer mocht een vrije trap ne men. De bal werd goed geplaatst er Canjels voelde de situatie meteen aan Even aanleggen en met een hard schot bolde het net voor de tweede maal achter Naidenof (2—2). Zou het een gelijk spel worden? Het was spoedig besl.st. Bulgarije kwam nog in dezelfde minuut opnieuw voor So- kolof passeerde de uitgelopen De Munck, maar het zou geen goal geworden zijn wanneer Brull goed had gereageerd. Hij stond op de doellijn, maar liet de bal tussen zijn benen doorgaan (32). Zeven minuten voor tijd kreeg Canjels nog een kans op de gelijkmaker, maar nu stond keeper Naidenov op de juiste Het was een verdiende Bulgaarse ze ge, die werd behaald, dank zjj een betere conditie en beter spelinzicht. Nederland heeft in Sofia evenwel een goede in druk achtergelaten. Westduits team won van Oost-Nederland De voetbalwedstrijd tussen het team van Oost-Nederland en een Westduitse selectieploeg, gisteren in Nijmegen ge speeld. is in een 3—1 overwinning voor de Duitsers geëindigd. De Duitsers namen in de 30ste minüut de leiding en wieten reeds twee minuten latej hun voorsprong te vergroten (20). Slechts enkele minuten later verscheen Klodt alleen voor doelman Van der Wint en deze kon de Duitse voorspeler alleen ten koste van een strafschop beletten te schieten. De penalty werd door Backer ngeschoten (30). In de laatste minuut .'an de eerste helft kreeg linksbuiten Jan sen de bal in vrije positie en 6choot in (3—1). Na rust. toen de kleine Moddejonge jr. e stoere Duitse stopperspil iets meer ont week, werd de Nederlandse aanval iets gevaarlijker, maar tot doelpunten kwam het niet meer. 'Rustige' weg - zonder schittering NIEUWE OPTISCHE VINDING Duizenden Nederlanders dragen nu Po-[reeds. Polaroid zonnebrillen, voor elk laroid zonnebrillen of Polaroid clip- gezicht een flatteus overs. Zij 'zien' het licht. Hinderlijke' """cAunncmontuur f 19— reflecties vallen weg. water wordt tot f25—. Clip- doorzichtig, een auto glanst, maar WORLD-WIDE overs, de ve. verblindt niet. Dèt doet een Pola-JT American research pro-^ derlichte uit- roid zonnebril, het wonderlijk) resultaat van Amerikaanse re search. Polaroid 'zuiver-zien'- licht is goed voor uw ogen - uw kostbare, bezit. Met Polaroid sunglasses ontdekt u een wereld van-kleur. De Polaroid lenzen zijn* buigzaam, vrijwel onbre splintervrij en licht-al: Uw zonnebril weegt nog geen 11, clip-over maar 4.6 gram. Zie het a schil met Polaroid sunglasses - morgen het b< duces unique sun filters 'best for your eyes - lovely' to look through. Polaroid glasses take dazzling glare! provide you witl ghter days in carefree^ sunshine. Enjoy colour irt - with Po- Jaroid sunglasses. brildragers- voor elke Polaroid sun- glasses uitslui tend by de optl- n, de vakman vooi (3D far' irks of Polaroid Corporation, Cambridge. Mass.. U.S.A. ZEGE ZONDER GLORIE (4-0) Een 4—0 zege, echter zonder enige glorie heeft het Nederlands B-voetbal elftal gisteravond in Den Bosch op het Luxemburgse team behaald. Ondanks de vier doelpunten stelde de voorhoede van de In groene shirts gestoken Nederlandse B-ploeg teleur, want de zege had bedui dend groter kunnen zijn. Het Luxemburgse elftal heeft danig aan kracht ingeboet. De mannen uit het Groot-Hertogdom konden slechte een kele maail gevaarlijk worden en dan nog slechte bij de gratie van de Nederlandse slordigheid. De Zwitserse scheidsrechter moest direot na het begin de wedstrijd onder breken, omdat er te veel lucht in de bal zat. Nauwelijks was weer afgetrapt of de Luxemburgse spil maakte op onge lukkige wijze hand6 en Tol schoot de toe gekende strafschop hard in (10). Vete raan Letsch kreeg twee minuten later een goede kans gelijk te maken, doch dit mis lukte. In de 22e minuut kreeg de Amers- foorter Marcus een goede schietkans. Hij schoot echter naar Tol (Volendam). die er nog beter voorstond en deze behoefde alleen maar een zacht rollertje te geven om de twee op het scorebord te brengen. Het Ned. team was daarna heer en mees ter op het middenveld, doch het tempo verslapte en het plaatsen was uitermate Polen, r krachter gestelde Polen ei Doelman Steffers van Luxemburg ziet, op de grond liggendt de bal in zijn doel verdwijnen, nadat Tol een schot heeft afgegeven. Nederland heeft een 20 voorsprong genomen. gisteren voor de Amsterdamse politierechter elk tweemaal 100 boete eisen wegens overtreding van de tabakswet door het geven van ge schenken bij aankoop van rook waren. Het ging hier om een proef proces dat door de overheid in sa menwerking met de tabaksfabrikan ten is uitgelokt om een rechterlijke uitspraak te krijgen over de verkoop van tabaksartikelen met bijkomende attracties. Als eerste verscheen de heer H. S.. die in maart pakjes shag van een bepaald merk had verkocht Op vertoon van een aangebroken pakje had de koper recht op een gratis toegangskaart voor de voetbal wedstrijd Blauw-WitSparta op 22 it Vragen aan minister Staf De heer Th. D. J. M. Koersen (kath. v.p.) id van de Tweede Kamer, heeft de minis- er van defensie schriftelijke vragen ge steld naar aanleiding van de arrestatie ijf Amsterdammers die zich door initiedepots van wapens hadden vc De heer Koersen vraagt de et waar is dat het wapendepot van Oranje-Nassaukazerne in Amsterdi op 30 april vier pistolen, vier re\ Philips gaat werken in Bangalore Het staatsbedrijf Bharat Electronics heeft volgens Ass. Press een overeen komst gesloten met Philips' Gloeilampen fabrieken over de fabricage van radio buizen in Bangalore (India), aldus de directeur B. V. Daliga. De overeenkomst heeft betrekking op alle soorten ont- vangbuizen ook voor militaire doelein den. Philips zal in Nederland persnoeal uit India opleiden. Dr. M. W. Holtrop, president van de Nederlandsche Bank. heeft in zijn hoe danigheid van president van de Bank voor Internationale Betalingen, te Bonn besprekingen gevoerd met de Westduitse minister van economische zaken. prof. L. Erhard en met hooggeplaatste ambtena ren van diens departement, naar men aanneemt over de economische en valuta- politiek. alsmede de Europese samen werking. -aakt elijke man. Verder informeerd hij of de wapens n de munitie in een en hetzelfde vertrek liggen opgeslagen en waarom na de eer ste inbraak op 13 april niet onmiddellijk maatregelen zijn genomen om de bevei liging van de andere munitiedepots te verbeteren. Ten slotte vraagt de heer Koersen weL ke maatregelen thans zijn genomen om de beveiliging van wapen- en munitie depots zo goed mogelijk te gara-nderén. Simon de Wit niet ontevreden Simon de Wit N.V. boekte over 1958 1,59 (v.j. 1,16) miljoen exploitatiesaldo tegenover 499.325 (488 963) afschrijving, 115.985 (168.379) interest en ƒ111874 (66.857) gratificaties personeel en 888.617 (4445.588) winst, BeIa6tingvoorzienmg 284.000. Voorgesteld wordt 9 (8) pet divi dend. Het kapitaal werd verhoogd tot 2,6 miljoen. Toenemende omzetten jieb- ben de daling van de winstmarge goed gemaakt en verdere kostenstijgingen zijn voorkomen. Eind 1958 werden 147 winkels, waarvan 49 zelfbedieningszaken, geëxploi teerd. De ontwikkeling in 1959 is niet on bevredigend, doch directie onthoudt zich van voorspellingen. Mede door opening van nieuwe filialen ontwikkelt de omzet zich bevredigend, doch felle concurrentie drukt de winstmarge. De rijksadvocaat betoogde, dat hier 45 van de tabakswet is ontdoken. Ver koop van sigaretten beneden de bande- rolprijs is verboden en sinds deze bepa ling werd gemaakt, hebben verscheidene fabrikanten getracht door het verstrek ken van geschenken en dergelijke, de wet te ontduiken. Vast staat dat mer deze handelingen niet via de detaillist mag verrichten en de winkelier heeft hier medewerking verleend aan de re clamecampagne van de fabrikant. De verdediger meende, dat de reclame campagne buiten zijn cliënt is omgegaan en dat deze daarvoor dus nie» strafbaar is. De geschenken en toegiften moeten stoffelijke voorwerpen zijn. wil er een strafbaar feit zijn gepleegd. De tweede winkelier, J. A. W. had pakjes sigaretten van een bepaald merk verkocht. Op elke sigaret van dit merk staat een letter en ^ls de koper er in slaaft de letters, die de naam van het merk vormen te verzamelen en deze met een slagzin naar de importeur opstuurt, maakt hij kans op een gratis vliegreis. Ook hier betoogde de advocaat, dat zijn cliënt geen medewerking heeft verleend. Hier is bovendien geen sprake van het verstrekken van geschenken, want de koper moet ook nog een bepaalde presta tie leveren door het verzinnen van een slagzin, voor hij kans maakt op een prijs meende de advocaat. Uitspraak in beide zaken op 21 mei. P. C. Hooftprijs naar Pierre Kemp Op advies van een jury, bestaande uit prof. dr. Garmt Stuiveling, Adr. Mor- ien, Max Nord. A. Roiland Holst en Jan ITit. heeft de staatssecretaris van O., K. n W. de Staatsprijs voor letterkunde (P. C. Hooftprijs) 1958 toegekend aan Pierre Kemp te Maastrioht. voor diens gehele dichterlijke oeuvre. De traditionele prijs- king op het Muiderslot zal ditmaal kunnen gebeuren, omdat de gezond heidstoestand van de bekroonde dichter at, dat hij naar Muiden reist. MOSKOU WAARSCHUWT GRIEKENLAND De Russische regering heeft Grieken land gewaanschuwd dat zij het als een vijandige daad zal beschouwen, wanneer de Griekse regering zich bereid verklaart. Amerikaanse atoom- en raketba6es op haar gebied toe te laten. slecht. De achterhoede van de groenhem- den kon verder de Luxemburgse aanval len onschadelijk maken. Het meeste ge vaar kwam door nonchalant terugspelen op de Nederlandse doelman Verhoeven. De Luxemburgers hadden voorts nog een keer pech, toen Kettel tegen de lat schoot. Tegen het einde werden de gasten ver moeid en daarvan hebben de Nederlan ders gebruik gemaakt. Eerst maakte Mar cus. die als eenling uitstekend speelde, in de 22e minuut een mooi doelpunt en in de 38e minuut wa6 het Bouwmeester, die een dribbel met een doelpunt besloot (4—0). Conferentie Genève ■pese zone, voorgesteld door van buitenlandse zaken van >eten maxima voor de strijd- worden vastgesteld. De voor zone omvat geheel Duitsland, Tsjechoslowakije. Het belangrijkste punt van de derde fase is de ondertekening van het vre desverdrag met het herenigde Duits land. In dit \erdrag worden de gren zen van Duitsland definitief vastge steld. In het westelijke plan staat niets over het verloop van de grenzen, maar wel zijn deze landen bereid de Oder en de Neisse els oostgrens van Duitsland te Hoewel de Russische minister Gro- myko officieel nog niet op de hoogte is gesteld van het westelijk plan, heeft hij de Westduitse minister van buitenlandse zaken, dr. von Brentano, gistermorgen reeds laten weten dat hij de voorstellen van het Westen zal verwerpen. Tijdens de conferentie legde Gromyko er de na druk op; - dat. eerst een vredesverdrag- moet v. orderi gesloten ep flat daarna de twee Duitslanden zelf over hun hereni ging dienen te onderhandelen. Herter op zijn beurt wees op de grote noodzaaJc in. geheel Duitsland vrije ver kiezingen te houden. Hij deed een vurig beroep op Rusland te willen onderhande len over ooncrete overeenkomsten ter vermindering van de spanning tussen Oost en West. Vanmorgen om eif uur-zijn-deTiri- nisters van buitenlandse zaken van Rusland, Engeland en Amerika af zonderlijk bijeen gekomen om te spreken over het staken van de proe ven met kernwapens. Zoals bekend is op de Geneefse conferentie over dit onderwerp al overeenstemming bereikt over zeventien verdrags artikelen. Dillon tweede man De commissie voor buitenlandse aan gelegenheden van de Amerikaanse Se naat heeft zich vandaag met 16 stemmen tegen 1 uitgesproken voor aanstelling van Douglas Dillon als tweede man op het ministerie van buitenlandse zaken. Commentaar Een goede avond IJET SPECTACULAIRE slot van de VPRO-uitzending over de behande ling uan spastische kinderen, gevormd door een ontmoeting met „Greetje en haar moeder", was werkelijk niet nodig om de weer door dokter A. C. van Swol geleide documentaire interessant te ma ken. Ook zonder deze overioens heel aantrekkelijke inlas moet dit program ma wel iedere kijker sterk hebben ge boeid, want wat spreekt meer tot het hart dan de oneindig geduldige medische zorg welke aan deze hulpeloze kinderen in het Goois Kinderziekenhuis wordt besteed Dokter Van Swol is toch wel di man om grote belangstelling voor medische arbeid op te wekken, ook al door de wijze waarop hij patiënten en hun ouders, andere artsen en verpleegsters aan het woord laat komen. Deze uit zending, een beeldend vervolg op die van een jaar geleden, toonde ons o.m. een moeder van negen kinderen, die toch nog tyd vindt in het ziekenhuis haar eigen kleintje en die van andere ouders te helpen, volkomen op intuïtie. Ook „Ophouden als 't nog leuk is" Zaterdagavond a.s. zal Mies Bouw man, de populaire „quiz-miss" (al heet ze in werkelijkheid mevrouw Timp) voor het laatst de gezellige AVRO- quiz „Van je familie moet je 't heb ben" leiden. Dat wordt tegelijk ook alweer de vijf tiende keer in anderhalf jaarwat gaat het allemaal vlugl Mies Bouwman neemt zonder hart zeer afscheid van dit zo druk beke ken programma. Ze is er met op uit, een „televisie-carrière" te veroveren. „Je moet ophouden als het nog leuk isi het is nu wel mooi geweest", zegt ze laconiek. Niet. dat ze nooit meer op het scherm zal komen, welnee, ze blijft nog wel vraaggesprekjes e.d. doen. „Ik vind het leuk om succes te heb ben", bekent ze vlot, „Wie zou dat niet leuk vinden? Maar ik ben geen vrouw die carrière wil maken bij de televisie. Ik vind het fijn als het goed gaat, maar er zijn heus wel belangrij ker dingen op de wereld." Een van die „belangrijker dingen" is haar twee en een half-jange zoon Joost, moeders trots en vaders glorie, en dan haar plezierige huisje in Laren. Voor heel veel kijkers zal het een teleurstelling zijn, dat Mies én quiz zaterdagavond afscheid nemen, maar de stelling „ophouden als 't nog leuk is" kunnen we toch wel huldigen daaruit blijft de prettigste herinnering. Mies Bouwman zelf krijgt het er een stuk rustiger door, want zo'n uit zending vergt heel wat concentratie en voorbereiding en haar man, regisseur Leen Timp, heeft er helemaal geen be zwaar tegen dat Mies wat meer „tijd voor thuis" krijgt I Negende radiorally Het grote Nederlandse autosport evenement, de Radio-rally van de Automobielclub de Hertogrijders en de KRG-zal pp -zaterdag 2 3mei a.s. voor de 9e maal worden gehouden. Het vo rige jaar namen 330 equipes, verdeeld over senioren-, junioren- en toeristen klasse (welke alle deelnemers gelijk» kansen bieden) aan de rally deel. Er zijn weer mooie en interessante prijzen beschikbaar gesteld. Zo is de hoofdprijs voor de beste kaartlezer in de Seniorenklasse een bronzen legpen ning, aangeboden door prins Bernhard en voor de Toeristenklasse heeft prin ses Wilhelmina een reisklokje met in scriptie geschonken. Als gewoonlijk zal Leo Pagano via de radio (alle wagens moeten dus van radio voorzien zijn) de routès leiden en allerlei opdrachten geven; verder zal het KRO-programma een groot deel van de dag toepasselijke muziek spe ciaal voor de rijders uitzenden. Tot en met zaterdag a.s. kan men zich nog voor deelneming opgeven bij de KRO, Emmastraat, Hilversum. mochten we luisteren naar de inzichten van de Joegoslavische specialist, dr. Petrovitch. die een byzonder charmant Nederlands spreekt. Maar het belang rijkste was, dat we door vergelijkende filmbeelden goed konden zien, welke vorderingen spastische kinderen in een jaar tijds kunnen maken. Vooraf maakten we een stukje mee van een niet onverdienstelijk amateur cabaret in het Larense studentensanato rium. De VPRO had een goede avond. i/1 '/i mèm'è vanavond Als het journaal om 8.20 voorbij is, komt de VARA met een politiek overzicht door dr J. de Jong en een documentaire over het wereldbevol kingsprobleem. Om 9 uur moeten de kinderen naar bed zijn. want voor hen is het televisiespel „De zotskap" van Luigi Pirandello niet bedoeld. -ia vond 0 Het Promenadeorkest, onder leiding van Benedict Silberman, opent om 8 uur het NCRV-programma met een concert van beroemde marsen van Wagner, Grieg, Gounod e.a. Om kwart voor 9 een klankbeeld over prof. dr. J. Jongbloed, tussen 9.10 en 10 uur I-ex Karsemeyer met zijn Aethergeuzen en zijn geploetste pla ten en om 10.10 uur een orgelconcert door Jean Wolfs in de Grote Kerk te Alkmaar. U hoort dan werken van Bach. Bij de AVRO concerteert om 8.05 uur het Omroeporkest, geddrigeeerd door de Joegoslavische gastdingent Bogo Leskovic. Een ouverture van Schubert en de 4e symfonie van Tsiaaikowski worden gespeeld. Om 9.05 uur het hoorspel „De conferen- Josef Reding 9.50 de „Humoreske", thema „Waarom vrouwer n nooit zullen begrijpen' babbelen. Pro™-- vonr rw«rj»en VRIJDAG 15 MEI 1959 Hilversum I. 402 m. 746 kc/s. KRO: 7 00 Nws 7 15 Gram 7 30 V d jeugd 7 40 Gram 7 4s Morgengebed en lit kal 8 00 Nws 8 15 Gram 850 V rl huisvrouw 9.35 Watcrst 9 40 Schoolradio 10 05 Kamer- muz 10 30 Gram 11 00 V d zieken 1140 Gram 12 00 Middagklok-noodklok 12 03 Volksliederen 12 30 Land. en tuinbouw- meded 12 33 Gram 12 50 Act 13 00 Nws 13.15 Zonnew zer 13 20 Lichte muz 13 45 V d vrouw 14 00 Lichte muz 14 20 Gram 1445 Idem 15.00 Schoolradio 1530 V d plano 16.30 MezzO' .55 Gram 17 00 V d ■rkoor 17 40 Beursbei Jeugc Fluit Kin- Act 19 20 Pol caus 19 30 Vei militairen 20 30 Een man naar haar wens. hoorspel 21.00 Brabants halfuur 21 30 Rigbletto. opera (2e en 3e acte) 22 40 Gram 2C 50 De kunst van het luisteren, caus 23 00 Nws 23 15—24 00 Jaz Hilversum II, 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7 00 Nws 7 10 Gym 7 20 Gram 8 00 Nws 8 18 Gram 9 05 Gym v d vrouw 9 15 Gram VPRO: 10 00 Thuis, caus 10 05 Morgenwijding VARA: 10.20 V d huis vrouw 1100 Gitaarspel 11.20 V d kleu ters 1135 Orgel en zang AVRO: 12 00 Lichte muz 12.20 Regeringsuitz. Land- bouwrubriek: Bestrijding van veeziekten !n de grensgebieden 12 30 Land- en tuinbouwmeded 12.33 Sport en prognose 12 50 Pianospel 13 00 Nws 13 15 Medeë en gram 13 25 Lichte muz 13 55 Beurs- ber 14 00 Tenor en Diano 14 30 Boek- bespr 14 50 Flui Alsof het giste Metropoli 18.15 Vlaai •k 18.50 Di. 19 00 V d jeugd ivecimbel 15 10 VARA16 00 i zieken 17 00 :uz 17 55 Act puntjes op de VPRO: 19 30 Leven in Nederland, rep 19.46 VPRO-nws 20 00 Nws 20 05 Boek- bespr 20 10 Litt eaus 20.20 Voordracht en plano 20 35 De Verenigde Naties In de afgelopen weken, door mr C W A Schür- Nederlands permanent vertegen- 22 25 Buiten! week- „Zoiets heb ik in mijn hele prak tijk nog nooit gezien", zo luidde het commentaar van de Wad- dinxveense dierenarts J. Slager bij het zien van dit tafereeltje. Pieternel, de koudbloedmerrie van landbouwer J. van der Wel uit Waddinxveen, had een leven loos veulen ter wereld gebracht. Haar baas gaf er haar een kalfje voor in de plaats en dat ging zo goed dat er nu al een tweede kalf is „geadopteerd". ■erz. VPRO: 22.40 Zoi ssprek VARA ;rgel ij kenderwijs. sch und Hymne: O Jubel sonderglei. i - Ein Madehen. das so lieb unc - Ich hab' mit Freuden angehört im druftigen Freund du 1. Ach. die arme Dynastie! - Mi lieh lang allein und fesch - Kc ld es Madel - O si ter - Das Ge ten - Piccolo. 1 - Heimlich bei N erwacht - Lelse. Hel Rudolf Schoek. tenor Manfred Schmidt, te- intschi)Brigi tte Mi ra, WUrttem- olv Ferdi- ..Giuditta' taal blijspel Giudib zijn Walde- nant. Harald Omar God- han: De ad- :og, Hans Hollmnnn; uil. eigenaar van het etabissemervt tzar", Alfred Muzarelli; Professor ni. Oskar Czerwcnka; Pierrlno. •erkoper. Murraq Dickie: Anita een smeisje. Emmy Loose: Lolitta. dan- Ediih WinWer: De waard Sebastia- Eerste straatzanger. Trich Majkut: de straatzanger. Kurt Equlluz: Eer- ellner. Richard Eybner: Tweede keil. Peter ^Eschbergcr; Een visser. Karl :r. officieren. soldaten. burgers, resen. gasten muzikanten. enz en Orkest van de Weense Staatsi- Dirlgent: Rudolf Moralt Tijd: Plaats van handeling: le tafereel: tpleln in een Zuid-Europese haven- ^2^ tafereel: Tuin voor de villa aan de Noordkust van Afrika'^ -el Militair tentenkamp in Noord- Afrika 4e tafereelIn het etablissement ote stad van Noord- Afrika 5e tafereel: Een conversatiezaal Symphonie Orkes Jtrauss Jr Geschich- r Wald op 325. Weera olv. Rudolf Moralt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 11