I °—-jL L kis Mijnbrand kon niet worden geblust Duitse protestanten hebben ook een Aiitobalm-kerk Prins Bernhard zaagde hout voor tafel Zeg het met bloemen... Wie zomerzegels koopt schenkt levensvreugde In 1958 84 man uit zee gered Over televisielampjes, de beeldgrootte en tunes ^gfrUcc/' RIVELLA Conservatieven veroveren acht Britse steden VRIJDAG 8 MEI 1939 95 (Van onze correspondent) BONN, vrijdagochtend EEN parkeerplaats voor het Woord Gods. Zo betitelt men in de om geving van Exter de eerste protes tantse Autobahn-kerk, die gisteren met een speciale dienst voor de He melvaartsdag in gebruik werd ge nomen. Het kerkje ligt vlak bij een kruispunt aan de drukke verkeersader van Har nover naar het Roergebied. Langs di punt komen ook verscheidene Nederlanc se toeristen die recreatie zoeken in het Teutoburgerwoud en het bergland van de Lippe en de Wezer waar veel ge krachtige bronnon liggen. Wie avonds tegen Prins Bernhard heeft vanmorgen het nieuwe bedrijfscomplex van de r schappij de fijnhouthandel Fijnhout N.V. in Amsterdam officieel geopend. Tegen elf uur arriveerde de Prins. Kort daar voor was de Hoge Commissaris van Gha na. de heer Asafu Adjaye met zijn echt genote aangekomen om met nog tal andere genodigden de plechtigheid bij te Prins Bernhard onthulde het houten monument, een schepping van prof. Ca rasso, dat de groei symboliseert. De Prin: verrichtte deze handeling, geheel in over eenstemming met de aard van dit hout bedrijf, door middel van een bijlslag, waardoor het doek voor de voet va monument wegviel en de woorden „Ont huld door Z.K H. de Prins der Nederl; den op 8 mei 1959" zichtbaar werden. On der deze woorden prijkt een uit hout gi sneden anjer. Het bleef overigens met bij deze er symbolische handeling. Nadat de Prins de heer Asafy Adjaye over het terrein waren rondgeleid, begaven zij zich de zagerij, waar zij metterdaad aai bedrijfsproces deelnamen door het van een plank van een stam Sipo maho nie. afkomstig uit Ghana. Uit het hout waarin de heer Asafu Adjaye de zaag snede deed maken, zal een tafel prins Bernhard worden gemaakt, be stemd voor de jaobtkamer in het Loo, terwijl het houit waarop de Prins werkzaamheden concentreerde, een tafel voor de minister-president van Ghana zal opleveren. Festival Blokker haalde strop Ben Essing, de organisator van he festival in Blokker, had gisteren ee\ strop te verwerken. Alles was nu ein delijk voor elkaar. Victor Sylvester was er met zijn orkest en duizenden waren komen luisteren, maar nu er weer een brief van Gedeputeerde Staten van Noordholland, waarh werd bevolen vermakelijkheidsbelas ting te betalen. Ben laat zich echter door die strop niet ontmoedigen. Hij had de winst voor liefdadige doelein den bestemd. Een aantal caféhouders had zich door de organisator van het feest benadeeld gevoeld en daarom geklaagd over de liefdadige activitei ten. die hen het brood uit de mond zouden stoten. Voor Sylvester is het in elk geval een groot feest geworden. Hij werd per tilbury door duizenden ingehaald. En Ben? Ik spring er wel uit!, zei hij optimistisch. Nog witter... Bij Extel op de weg van Hannover naar Roergebied auto de weg afslaat, kan in het geheel gerestaureerde kerkje dat uit 1666 dateert, voor een ogenblik uit het jachtige leven vluchten om in deze rustige sfeer het woord Gods te horen prediken. Gemotoriseerde dominees uit de omtrek zullen bij toerbeurt de diensten leiden. i acht i Ook zondagsmorgens o ;n dienst gehouden lor de Evangelische Kirche is het een iriment, over het succes waarvan enkele Duitser zich pessimistisch lat. De rooms-katholieken heschikken al enige tijd over een soortgelijk kapel- dat aan de Autobahn Frankfurt- München bij Adelsried ligt. Dit kerkje i nieuw opgetrokken met behulp van particuliere schenkingen. i protestanten hebben het kerkje in Exter in 1951 geheel gerestaureerd. Dit kostte een honderdduizend Mark, welk ag voor de helft bijeengebracht werd door de 2.000 inwoners van het dorpje Het interieur is geheel vernieuwd, maar buitenkant is volkomen in de stijl van 1\IEENdat kopje ..Moeders dag" Organiseer -*■* is niet fout. Natuurlijk slaat huiselijkheid, het wel op Moederdag u weet Maar. het toch. zondag a.s.? maai het is bedoeld om even het accent te verleggen. teveel i Laten we het dit jaar niet timenteel doen. Niet naar weeë liedje van: „Koop eens blóèóémen voor Moeder"niet Heid doed zo van lieve kindertjes-met- -• vetrassinkjes-voor-Moeder, even gauw uit Papa's portemonnaie betaald. De kinderen? Ach. die denken hoop wel aan Moederdag. Daarv wei. En als i pot Zit, moet Vader de hand de zak steken. En laat ze dan'als ze met de neus boven tafel uit komen. maar gaan. Laat ze maar die onzinnige dingetjes ko Vader-zelf of Moeder-zelf bent, vergeet niet, even de andere kant op te kijken9 U denkt toch niet dat uw eigen Moeder, bejaard als ze is. niet weet dat het Moederdag is? Och. deed u daar nooit aan Vond u het altijd dwaas- de kleintjes thuir en aardig voor uw vrouw of voor uzelf? Breekt u deze keer dan eens met die géwoonte? Er zijn al zo'n re dingen in de wereld bejaarde Moeder heeft de winkeliers zoveel trieste data in een jaar. de spaar- Herinneringen aan wat voorbij is. Waarom zouden we er dan niet rpet plezier een vrolijke datum aan toevoegen? Die ene verjaardag van haar is toch niet genoeg voor een heel jaar* pen die Moeder tóch het mooist De gedachte, nog een Moeder van al vindt: een medicijnglaasje te hebben die we kunnen verwen dat nergens op' slaat of een zeefje nen, zomaar eens verrassen. dat ze niet nodig heeft of een weet u, dat talloze volwassenen dikke fles waterparfum. u er om zullen benijden. zondag-10 mei Moederdag 3 bloemendag KPiliÉHF Ramp in Marcinelle voor rechter Water zou ramp nog erger maken tends om acht uur, brand uitbrak op ruim 1000 meter onder de grond. Hierdoor wer den 262 mijnwerkers van de buitenwereld afgesneden. Zeven anderen werden gered. De ondergrondse brand duurde twee we- De rechtszitting vindt plaats in een TN EEN SCHOOLGEBOUW te -■- Charleroi is woensdag het proces begonnen tegen vijf technici van de „Bois du Cazier"-mijn in Marcinelle, technische school. Circa 200 belangstellen den, onder wie twintig journalisten, woon den de openingszitting bij Daarna werd het proces tot vandaag verdaagd Ver wacht wordt dat het een maand of drie die zich moeten verantwoorden we- geen de afschuwelijke mijnramp, die in 1956 aan 262 mijnwerkers het zal duren. De vijf beklaagden worden ervan beschuldigd de verantwoordelijkheid voor de ramp te dragen. Op de ge leven heef* gekost. De vijf mijnbouwtechnici waren belast met het toezicht op de werkzaamheden in de mijn, waar op 8 augustus 1956, 's och- bruikelijke vraag of zij de feiten waarvan ze werden beschuldigd, er kenden, antwoorden de beklaagden zonder uitzondering: neen. Advertentie 'n Bloedzuiverende kuur met Kruschen Stlti drijft de oerziak van die ondragelijke Rheumatlache Pijnen ernlt. Onzuiver bloed is Inderdaad veelal de oorzaak van veler lijden aan Rheumatische Pijnen. Kruschen's zes minerale zouten voeren de bloedzuiverende organen nieuwe krachten toe, maken ze weer jeugdig. En zo naarmate het bloed weer krachtig gaat stromen verdwijnen de pijnverwekkende onreinheden langs de natuurlijke weg. Vraag Kruschen bij Uw apotheker of drogist. slachtoffers eisen tot schadevergoeding ingediend. Charleroi ligt midden in het kolenbekken op anderhalve kilometer van de plaats van de ramp. De vijf beklaagden verklaarden woens dagmiddag dat de uitrusting in de Cazier le Bois-mijn normaal was en dat de ramp moest worden geweten aan een mense lijke fout. namelijk het verkeerd laden van een lift. Beklaagde Adolphe Calicis lichtte toe dat de brandweer niet terstond was ge waarschuwd. omdat dit nimmer gebeurt bij ondergrondse branden. Alleen wan neer er bovengronds brand uitbreekt. „De brandweer zou alleen de mijngang onder water hebben kunnen zetten en er waren 275 mijnwerkers in de gang. Dat was dus ondenkbaar", aldus Calicis. Beklaagde Roger Lefevre' voegdè Deze kolossale taart (met een i dellijn van 65 centimeter) heeft de Koningin vanmorgen gekregen het hakkerijbedrijf. Daarmee Maandag kan men beginnen Wie zomerzegels koopt, betaalt een kleine toeslag. Een nieuwe aanval op uw portemonnaie dus? U kunt het ook anders stellen: door het afstaan van die kleine toeslag brengt u levensvreugde op allerlei manieren en aan vele naasten, die op een of andere wijze in nood verkeren. Zo veelsoortig is die nood. maar zo verwonderlijk gemakkelijk dikwijls ook te lenigen, dat het een dubbele vreugd wordt te helpen: voor hen die uw bijdrage nodig hebben en voor u, die geeft. de i i de e heeft de vorm van een margriet met twaalf kroonbladeren als symbool van de twaalf provincies, zegt het bedrijfschap Banketbakkersbedrijf. (De rest van Nederland houdt het maar op elf provincies, al gunt het zijn Vorstin graag een part taart extra Het hart van de taart is bolvormig, bekroond met acht de len, die samen de vorm van een hart hebben. Daarboven prijkt de Nederlandse vlag. Elk kroonblad bestaat uit zacht beslag, gevuld met kirschcrcmc en stukjes ananas, ingesloten door geribde marsepein en versierd met geconfijte ananas, i kroontje van chocolade. De Koninklijke Zuid-Hollandsche ma schappij lot redding van schipbreukelin gen heeft in 1958 84 personen veilig wal gebracht. Er werd 37 maal eer roep gedaan op de reddingstation? le maatschappij en in 17 gevallen kon werkelijke hulp worden verleend Dit blijkt uit het zojuist versch aarversla-g. waarin men nog de volgende waarschuwing kan lezen: Het komt egenwoorddg steeds meer in zwang, dat >aders aan het strand gebruik maken v; •ubbermatrassen of vlotten om daarop drijven. Door onachtzaamheid of gebruikers komt r zee afdrijven er rvoor dan allerlei worden georganist elk beroep dat op uddellijk gevolg gev rslag. „mag hierbij worden verloren dat af- 'an de kosten die aan tochten zijn verbonden onze red boten gedurende die tochten niet hun eigenlijke taak beschikbaar zijn. Wij hebben ons daarom gewend tot de burge meesters van de gemeenten aan de kust bezuiden Loosduinen. Op dit schrijven mochten wij reeds uit enkele gemeenten gunstige reactie ontvangen." Portugal. Volgens een verklaring van de Portugese regering is in maart een tegen de regering geficht komplot ver ijdeld. Onder andere zou de oppositie- r Delgado daarbij betrokken zijn geweest. Deze is zoals bekend uitgewe- onkunde nood komen, w; dingacbies moete „Hoewel wij aai wordt gedaan on olgt het it is het doel van het Comité voor de Zomerpostzegels? Zo te horen is het nog- 1 ingewikkeld: steun aan instellingen oor volksgezondheid, bevordering naatschappelijk werk en het dienen ulturele belangen. Maar een paar praktische voorbeelden an de hulpverlening uit de gelden e Zomerpostzegels helpen u. betei weg Lex Horn ontwierp de Zomer postzegels 1959 die betrekking hebben op de Deltawerken. mogelijk werd. Een bijdrage uit de op brengst van de Zomerzegels was genoeg om het instrument te laten rheumapatienten op Texel moes tot voor kort met de boot naar Dei er om bestraald te worden, weer o weer. Het middel was vaak ergei dan de kwaal. Nu behoeft dat niet meer dank zij de Zomerzegels heeft Texel zelf Röntgenapparaat. het lokaal moest worden gesloten geen geld om het te laten repareren. Toch kwam het geld er en het werk kon oortgaan: een bijdrage uit de Zomer- egelactie hielp I hobbykamer, compleet met werkbank, in- Dit zijn maar een paar voorbeelden, na tuurlijk wordt er veel meer gedaan. In Huis ter Heide staat het biutengoed „De Dennen", dat sinds vijf jaren dient als vakantieverblijf voor 24 hulpbehoevende rheumapatienten, die daar een maand of zes weken heerlijk buiten kunnen zijn. Deze mensen komen praktisch nooit meer uit hun kamer, staan buiten het leven en vergen zeer veel zorg van hun huisge- Wat het voor hen betekent, om onder trouwe en toegewijde zorg van diacones sen enkele weken in de frisse dennenlucht te zijn en vooral ook geestelijk eens te genieten van een totaal andere omgeving, kunt u zich wel voorstellen. De Zomerpostzegel heeft hier een vrij- bed voor patiënten, die de verpleegprijs van f 9 per dag niet kunnen betalen en die ook niet door sociale instellingen kun nen worden ondersteund. Zo helpt de Zomerzegel op velerlei wijze. Instellingen, die van de beschik bare gelden profiteren zijn bijv. het Prins Bernhardfonds, ondersteuningsfondsen kun: mische moeilijkheden verkeren, de Kon Ned. Vereniging voor tbc-bestrijding, de Ned. Centrale Ver voor Gebrekkigen- zorg, het Prinses Irenefonds, stichtingen voor verpleging van spastische en van astmatische kinderen, het Erefonds vooi Oud-verpleegsters, het Nat. Fonds vooi bijzondere noden waarvan H.M. de Ko ningin erevoorzitster is. de Fede: instellingen voor Gezinszorg enj Onnodig te zeggen, dat alle gezindten van de geldelijke hulp profiteren. En zo wordt u dan dit jaar v- 24ste keer tussen 11 mei en 27 juni Zomerpostzegel weer aangeboden. U kunt krijgen van 4, 6, 8, 12 toeslagen van resp. 4, 4, 4, De kunstenaar Lex Horn ontwierp de Zomerzegels 1959 en zij laten zien wat i ons land door volharding en eendracl tige inspanning werd bereikt. Daaror hebben zij betrekking op de werkzaarr heden aan het Deltaplan. Wat de opbrengst van de Zomerzegel betreft, in 1950 kon ruim f 107.000 worde: 'deeld en in 1958 f 218.000. In negei dan verdubbelde pot hieraan toe dat het volpompen van de ventilatiergang giftige dampen zou hebben doen ontstaan op de plaatsen, waar zich mijnwerkers bevonden die nog ver van de vuurhaard verwijderd De rechtbank willigde de eisen van na- estaanden in ten aanzien van het ver loren gaan van persoonlijke bezittingen. Aanspraken op vergoeding voor het aan gedane leed, waarvoor volgens de Bel gische wet eveneens schadevergoeding kan worden geëist, werden nfet ontvan-, kelijk verklaard. Volgens de rechtbank waren de gezinnen van de slachtoffers reeds schadeloos gesteld volgens de Bel gische wet op arbeidsongevallen. ACADEMISCHE EXAMENS msterdam V.U. 6 mei Bevorderd tot mej C J. M. de Grefte R. A. Alten- pohl, G. A. Lustig en G. A. B. J. VV. Teutus- ~en, Amsterdam- Geslaagd voor artsexamen le ged. A. W. essurun, C. G. Klicks, L. V. van Pelt. W. A. issendorp en J. H. M. Rottier. Amsterdam. Rotterdam. Econ. H.O., 6 mei Geslaagd Vandaag doen we nog eenmaal de anderen dan onze briefschrijvers ook van beli steeds krijg ik vragen over zgn. televisiclampji behoren geplaatst te worden In een van de bi soort weddenschap Is aangegaan tussen vader moeder en zoon aan de andere Moeder en zooi enbus open om enkele vragen-die voor an belang zijn, te beantwoorden. Nog die op of achter het toestel ven lees ik zelfs, dat er een dochter aan de ene kant en houden vol, dat een bepaalde weddenschap En pi ik nu ma« wil beslechten! Nu, voor allemaal, maar niemand heeft soluut gelijk, al zijn moeder en z bij de praktische oplossing het vi de bu Nogmaals wijs ik dat verlichting boven of achter het Ievisietoestel beslist fout is. Onthoudt u, dat het niet prettig voor de ogen is, wanneer u in een donkere kamer naar de lichte beeldbuis zit te kijken. Er moet dus een matige verlichting in de kamer zijn, maar deze mag ten eer ste niet bij het kijken de blik ontmoe ten en ten tweede niet in de beeldbuis schijnen. Hieruit volgt dus al, dat op, naast of achter het toestel geen licht moet bran den: het oog zou deze lichtstraling ont moeten. Wanneer een lichtpunt in het beeld schijnt, ziet u dat dit hinderlijk weerkaatst in het beschermende glas dat voor de buis is geplaatst. Het beste is dus, op enige afstand aan weerszijden van het toestel, liefst schuin achter de kijkers, lampjes te laten branden. Het mogen er twee, maar in een grote kamer gerust ook u zulk een obstakel in uw huiskaftier zetten? Over heel iets anders gaat de vraag betreffende de tune voor de Eurovisie uitzendingen. „Ik heb altijd gehoord dat die door nadrukkelijk op. Dolf van der Linden is gemaakt en nu schijnt er onlangs in een televisieiiit- zending iets heel anders verteld, te zijn. We kunnen het er met vrienden en buren niet meer over eens worden." Beste lezer, u verwart twee dingen. Dolf van der Linden schreef de tii-ne, die vroeger aan het begin van het ida- gelijkse journaal werd gespeeld. De Eurovisie-uitzendingen beginnen metfde Eurovisiemars, die gemaakt is naar motieven uit een Te Deum van de 17e- eeuwse componist Marc-Antoine Char- pentier, een Fransman. De turre- is voor band en plaat gespeeld door"'or- kest en koor van de Royal Air Force. Aniiisementsprogram op Radiojeugddag de Radio- Het avondprogramma meer zijn. jeugddag 1959, op 19'mei a.s, over de Dat er zgn. „televisielampjes" in de AVRO-zender, bevat behalve optreden handel worden gebracht is wel juist, va° het Nat. Jeugdorkest de uitzending maar dat is niet meer dan een bena- van een show onder de titel „Fantafest" ming. Het zijn gewone staan- of hang- die samengesteld is door de Rotterdam- lampjes, die niets met een televisie- se journalist Dick. Seip jr. toestel uitstaande hebben. Niet ieder- Aan dit programma, waarbij' Henny een beschikt echter over kleine lam- Spijker uit Hilversum als omroepsjer pen in de kamer en wanneer men dan fungeert, werken o.m. mee CUly Dupré een televisieapparaat koopt, heeft men u*t Hardinx'veld-Giessendam, ze toch nodig, want het grote plafond licht laten brandei is er teveel licht in de kamer. Een andere vraag: de grootte van de beeldbuis voor de huiskamer. Het bes te voor de normale huiskamer is de 43 cm-buis. U moet niet vergeten dat u het beste ziet wanneer u op achtmaal- de-hoogte-van-het-beeld-afstand zit. Neemt u heel groot beeld, dan moet u op zes of zeven meter afstand zitten en dat is teveel voor de gewone huis kamer. Het grootbeeld is beter voor zalen, kantines e.d. Een grotere buis maakt het beeld heus niet helderder of duidelijker, maar wèl het toestel groter en waarom zoudt lemborg en Koos Postema uit Rotter dam. Veni Creator" Commentaar S14 vermist VI Ook dit jaar zal de KRO op Pinkste ren weer de internationale radio-uitzjbn- ding uit de zeven kathedralen verzor gen. Bij hoge uitzondering zal dit pro gramma, waaraan voor het eerst in de geschiedenis de paus zelf met een Pirtk- sterboodschap meewerkt, ook over alle golflengten van Radio Vaticana .worden gerelayeerd. Verscheidene - Europese landen nemen het programma over. i/i 1 vanavertrd T\E UITZENDING van het televi spel „S 14 vermist" was geen vrolijk S'ers besluit van een zonnige, feestelijke Hemelvaartsdag. Maar zelden hebben we zulk een diep-menselijk en aangrijpend drama op het scherm gezien. Dc NCRV heeft er goed aan gedaan, dit in 1956 al uitgezonden spel van Kenneth Wool- lard te herhalen, al hebben we helaas weer met een minder fraaie telerecor- ding te maken gehad. Het wordt toch hoog t\jd. dat het 35 mm-appaarat klaar komt. Opnieuw heeft Maxim Hamel gu subliem de jonge commandant van de uu gezonken onderzeeboot gespeeld en 19 Herbert Joeks, in een rol die voor hem Van de NTS krijgen we na hét week- journaal om 8.30 uur de film „Van Al- Kaapstad", een reisverslag totocht door Afrika. Ook kinderen mogen meekijken. Met grammofoonplaten be- het NCRV-avondprograrhma om 8 Om 9.50 uur de laatste uitzending rubriek „Ad Majorem Dei Glo- C. Rijnsdorp en om 10 20 1 leverde prima tegenspel., een populair concert door het Engelse e rollen waren vrij goed Concert Orchestra o.l.v. Simon Pluister. ge dissonant vormde Ko van De VPRO zendt om 8.05 uur een vrijwel alles oplas en er concert uit, dat gegeven wordt door. het uit kon komen. Dank zij Ned- Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel en het Kunstmaand OTkest, gedirigeerd door dr. Anton van der Horst. Uitge voerd worden werken van Bach (Can tate no. 21), Purcell en Monteverdi. In de pauze om 8.45 het hoorspel „Ik dien" naar het gelijknamige toneelstuk van Herman Teirlinck. Ook de ande 1 bezet, de e den Bosch, di toch nog niet medewerking van de Onderzeedieii. Waalhaven te Rotterdam, konden er sterkrealistische opnamen worden ge maakt, waardoor dit spel, waarin mense lijke verbondenheid en verstandelijke bureaucratie tegen elkaar worden afge- ïrde 1 Rivella ook suikervrij! De ideale drank voor diabetici en voor hen die slank willen blijven. slechts 14 kcal. per flesje van 240 cc. goedgekeurd door de N.V.S. t(/cm afu/eU f ichoi lev< ugde kon Dividendvoorstellen Internatio 7 vergadering 19 mei. Tarakan 30 per aandeel. A. de Lints Industrie- en Handelmii od preferente en prioriteits aapdelen 6 (6) pet, op gewone 7 (10) pet. MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET De conservatieve partij van de rege- ring-Macniillan heeft bij plaatselijke ver- ïgen in Engeland spectaculaire over winningen geboekt. Toen vandaag bijna alle uitslagen waren binnengekomen, werd bekendgemaakt dat de regerings partij in ieder geval een netto winst van 158 zetels heeft geboekt. Zij heeft de socialisten, liberalen en andere politieke tegenstanders in acht steden de macht ontnomen: York, Stour bridge, Chester, Northampton, Plymouth, Chelmsford, Bexley en Basingstoke. De conservatieven verloren de stad Suffolk verloren 264 zetels en onnen er 55. Na dit succes vertuigd, dat ind algemene algei Enge kiezingi den gehouden, de conservatieven vooi de derde keer aan de macht zouden ko men. Het is echter niet waarschijnlijk dat premier Macmillan dit voordeel zal Lening Ned. banken aan Ecuador Een consortium van Nederlandse ban ken zal een lening verstrekken van 3,7 iljoen dollar voor de aanleg van een telecommunicatie netwerk in Ecuador, al dus heeft president Camilo Ponce gisteren te Quito in het congres medegedeeld. uitbuiten. Hij heeft erop gewezen dat het, met de topconferentie in 't vooruit zicht, beter is met algemene verkiezin gen tot in de herfst te wachten. 9000ste op Waterweg. Gisteren is het 9000ste schip van dit jaar de Nieuwe Wa terweg binnengekomen. Het is het Noorse m.s. Tortugas. In 1958 voer pa6 op 15 mei het negenduizendste schip binnen. Dodelijk ongeluk. Het driejarige doch tertje van de familie Portier is woens dag op de Veldenseweg te Venlo door een autobus gegrepeh. Het kind was op 'iïeflleKikèr' MEENK'S POEDERS Tips uil hel buitenland 0 Over de zender 324 m kunt u in het programma van Brussel Vlaams om 8.30 uur luisteren naar een uitzending van het Roode Kruis en om 9.05 uur naar een uitvoering van het Requiem van Berlioz, geleid door Franz Andrè. Houdt u van muziek van Bajtók, dan kunt u om 9 uur terecht in; hei BBC-programma op 464 m. U hoort dan een uitvoering van zijneerste sjrijky kwartet, gespeeld door het Fine TArts Quartet. j' 9 Voelt u zich gelukkiger bij een'rconj cert met werken van Liszt, Meyerbeer, Verdi en Leoncavallo, stemt u dan om 7.20 uur af op de Duitse zender 309 m; 971 kHz. Franz Marszalek dirigeert het Keulse Omroep-symfonieorkest en-kooi^ Programma voor morgen ZATERDAG 9 MEI 1959 Hilversum I, 402 m. 746 kc/s. KRO: 7 00. Nws ï.ió Gewijde muz 7.30 V d jeugd ,7 40 sol 12 50 Act tr 13 20 Lichte 1 d jeugd 14 10 A ie les 17.20 Lichte 1 16 10 Strijkorkest.' VPRO: 10 00 Tijdelijk Morgenwijding. V ARA w 10 4ó Lichte muz lï^A 16 20 Boekenwijshei 18 00 Nws en cc uziekkiosk 19 0- VPRO. -19 30 Pas 9.55 De™? weel evlsleprogr. NTS: 20 00 JoUrn--en - iverz KRO: 20 20 Beelden uit de 1912—1913 20 35 Zo zijn ze 21 10 irk 21.45 Filmprogr 221.0 Epiloog.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9