Bejaardentehuis Rijnsburp herfst 1960 gereed Kalwijk vraagt uiv aandacht voor Visode! P.v.d Plas Werkloosheid in bollenstreek opnieuw afgenomen Uitspraak van scheidsgerecht rondweg belachelijk Noordwijks over motie raad sprak weer van wantrouwen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 VRIJDAG 8 MEI 1959 oor MOEDERDAG Aardige cadeaus .a. Swan zakdoeken, nylons enz Vraagt Kindermunt Zeeels ,DE WOLBAAL' GAZELLE RIJWIELEN vanaf 151,- BROMFIETSEN alle modellen BERfN'l E. H. van Galen julianalaan 88. Katwijk Telefoon 2450 HET ADRES voor WANDELWACENS en WEEKENDWAGENS GASFORNUIZEN KEUKFN1 'ITZF.TTEN WASMACHINFS STOFZUIGERS enz Is „HET EMAILLEHUIS" Voor al Uw VERSE GEROOKTE- EN GEBAKKEN VIS natuurlijk Voor RADIO en TELEVISIE Radio H. P. Bloot Zn Andreasplein 12 Katwtlk aan Zee Telefoon 2331 Moeder kookt goed Met een KOOKBOEK kookt ze nog beter Boekhandel WLi VAN DER LEE Katwijk aan Zee Voor Spijkerbroeken in moderne dessins Beter en goedkoper, naar ËAN FlANJi NOORDEINDE 4 NOORDWIJK Eerste prüs De drumband van Crescendo heeft gis teren op een muziekconcours te Soest eerste prijs behaald in de eerste afdeling met 195 punten. Morgenmiddag half dri< maakt men in verband hiermee een rond wandeling door Noordwijk Binnen. Gevaarlijk leven Vanavond ach. uur wordt in de Her vormde kerk te Noordwijk aan Zee eer. bijeenkomst gehouden, waarop prof. dr. A. J Rasker uit Oegstgeest hoopt te spreken over het onderwerp: Wij kiezen voor het gevaarlijke leven. De hoogleraar gaat hierbij uiit van de gedachte, dat het de mens onder geen beding geoorloofd is aan een moderne oorlog mee te doen WARMOND Postduivenvereniging „Warmond" „Warmond" hield een wedvlucht van Duffel uit 124 km De duiven werden gelost om 9 uur met een harde westen- wind. Eerste duif 10-26.09 uur Laatste prijsduif 10.38.00 uur. De uitslag: Chr Brau 1-4—5—17: J de Weerd 2—11—18; J. Smeets 320 23; J van Seggelen 6; J. Roest 7—9; J Diemei 8; B Oskam 15; J Kortekaas 12. H Kortekaas 13—24; P. Vogelenzang 14: J Venker 1619— 21—22; Q Bëuge'sdijk 25 Kerkvoogd De heer H. Broer heeft zijn benoemim tot kerkvoogd van de Hervormde Ge meente aangenomen. Het college van kerk voogden en notabelen is thans weer vol tallig. Tn de morgendienst van zondag za dc bevestiging plaats hebben van de kerk voogden tot ouderling-kerkvoogd. NADAT tot voor enkele maanden nog de bouw van een bejaarden tehuis in Rijnsburg op losse schroeven stond, is er thans, vrij on wacht, vaart achter de plannen gezet. Zoveel vaart zelfs, dat de tekeningen bestekklaar liggen en in de loop van de volgende maand reeds de aan besteding zal plaats hebben. De openstelling verwacht men herfst 1960. Het gebouw zal een voornaam-strakke lijn krijgefi, waardoor de historisch gegroeide misvatting, dat een bejaardentehuis identiek is met een arme- liedentehuis al direct ver naar de achtergrond wordt geschoven. Uit de interieur-tekeningen blijkt voorts, dat de toekomstige bewoners van tehuis van alle moderne comfort zullen worden voorzien en toch hun woongelegenheid volledig naar eigen smaak zullen kunnen inrichten. De Stichting Avondzon die de bouw financiert en de exploitatie in hande zal krijgen, heeft hiermee een projei aangevat, dat op den duur verstrekken de gevolgen zal hebben voor bet gehele gebied tussen Kerkstraat en Korte Brou- werstraat. Het gemeentebestuur koestert althans plannen voor een ingrijpende sa nering van het gebied tussen deze twee wegen, waardoor in eerste instantie het terrein tussen Gemeentehuis en Smid straat door het aanleggen van een aantal toegangswegen naar het bejaardentehuis volkomen gewijzigd beeld te zier gevi Woonlagen Het gebouw is geproji trie en vier woonlagen. De kleine dienst- rleugel zal aan de Smidstraatzijde ko nen en bestaat uit twee verdiepingen ["evens is daar 'n aula gepland. Met de iienstvertrekken verbonden is een uit Irie lagen bestaande middenvleugel, die )p zijn beurt weer aansluit op de af- iluitvleugel. die niet minder dan vier .rrdiepingon telt. Elk van de 52 éénpersoonskamers en an de 5 tweepersoonskamers heeft een •igen halletje, waarin een toilet en een caseelegenheid worden aangetroffen Her itaat de bewoners vrn de kamers, die afgesloten geheel i belie' richten. Indie elfs de 1 worden meegebracht Behalve de 57 vas te woonvertrekken zijn er enige logeer- verblijven, terwijl maximaal acht per- I soneelsleden kunnen worden gehuisvest Op de benedenverdieping van de middenvleugel komt een grote re- creatiehal, waarnaast op elke ver dieping een ontspanningszaaltje zal verrijzen. Alle étages zijn uiteraard via een lift bereikbaar. De pensionprijs zal voor een éénper- I soonskamer 50 per week bedragen, ter wijl dp tweepersoonskamers 85 gaan doen, zodat het zaak is. dat de gegadig den zich reeds thans bezinnen op de financiering van hun inwoning. Schieten eigen middelen of de familie te kort. dan kan een beroep worden gedaan op de t gemeenschap, zonodig zelfs voor 100 pet Uniek Uniek in den lande is hierbij, dat de j diaconieën er in ons dorp op staan 30 pet zelf t t dar de resterende 70 pet bij. des persoons geschieden volgens een wachtlijst. Aangezien het bejaarden tehuis in de eerste plaats voor Rijns- burgers wordt gezet, vestigen wij er de aandacht van onze lezers op, dat, zo men plannen mocht hebben zijn intrek te nemen in dit tehuis, spoe dige opgave hij het dagelijks bestuur van de Stichting gewenst is. Reeds thans is een aantal aanvragen ont- an het bejaardentehuis zullen uitvals- Dodelijk ongeval in de staatsmijn Hendrik De 39-1arige voorman-houwer H Bos uit Brunssum is woensdag bij het 6tellen van een kokerring op de 855 meter ver dieping van de staatsmijn Hendrik zo danig bekneld geraakt tussen deze ring en de zijwand, dat hij ter plaatse over leed, Hij was gehuwd en vader van een kind. Op de arbeidsmarkt is in april een duidelijke verbetering opgetreden. De ge registreerde arbeidsreserve daalde immers van 89.900 tot 72.600 man. onder invloed van het seizoen, maar ook door toe nemende bedrijvigheid. Met name ook in de metaalnijverheid was een duidelijke verdere opleving te bespeuren, terwijl ook de co-nfeotieindustrie zioh herstelde. He4 aantal ingesohreven repatrianten Uep terug van 2060 tot 1820 wegen leiden naar de Kerkstraat en d Oegstgeesterweg, terwijl men het gebou ook via de Smidstraat zal kuhnen be reiken. Aan de noordzijde, langs de ver lengde Hofstraat, is een aantal bejaag denhuisjes geprojecteerd en aan de west zijde van de noord-zuidverbinding is plaats gereserveerd voor een aantal rian te middenstandswoningen. Alvorens met de bouw wordt begon nen, zal de Rijksdienst voor bodemkun- dig onderzoek uit Amersfoort een bo- demkundig onderzoek instellen. De Stichting Avondzon, die is samen gesteld uit vertegenwoordigers van de Gereformeerde Kerk, Hervormde Ge meente en Chr. Geref. Kerk. staat on der presidium van ds. H. Post en ds. II van Gosliga. Secretaris is de heer C Kralt, Voorhouterweg. en penningmees ter de heer K Breedijk Kanaalstraat Voorts bestaat het stichtingsbestuur uit de heren: R. Blankert. W Blanken. J Tramper. C Ravensbergen Czn. Abr van Egmond. G. van Zuylen, T Kralt en M van Delft. Maquette Leerlingen van de Ambachtsschool uit Leiden maakten een maquette van het gebouw, dat ontworpen is door het archi tectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop uit Oegstgeest in nauwe samenwerking met het architectenbureau Van Donke laar. Bodegraven en Vroman uit Woer den. De maquette zal op een centrale plaats in het dorp worden opgesteld De financiering van het project is verzekerd door een lening van 1.000.000 (de geschatte bouwkosten), waarvan de gemeente rente en aflossing garandeert. Het gemeentebestuur heeft daarbij en kele voorwaarden bedongen o.a. een eerste hypotheek op het gebouw en een verbod tot hel nemen van discrimineren- Na opening van het tehuis zal aan het huidige Avondrust een nieuwe bestem ming worden gegeven. Een STEEDS verder inkrimpend aa bod van werkkrachten, een grote vraag als gevolg van een behoorlijke i tiviteit «rheid i cijfers langrijk g' jaar om deze tijd. Zo is de sta ken op de arbeidsmarkt in streek. De directeur van het arbeidsbureau te Lisse. de hei Maas. deelde ons mee. dat het a «krachten 513. Vei eind apri' 8^9 niet in de lii der had •rwachtin Zoals gezeed- een grotere activiteit or het gebied van de metaalnijverheid er in de bouwsector heeft het aanbod om laag gedrukt, terwijl een veel grotere vraag dan tot nu toe het geval is ge weest. ook een helaneriike rol heeft ge speeld. Er was veel vraas naar timmer lieden, metselaars huisschilders en ook de bloembollenkwekeri'en trokken weer wat personeel aan. In deze sector is ech ter alleen vraag naar vakmensen. land- en tu e groep wer 174. In het nachtig en ii Van de werkloze er 18 in Hill dwijkerhout Voorhout. 22 in burg, Valkenburs 46 hadden 1 e moed. dal mei geheel de haringvisserij de Amsterdai 1.902.35 enz. Badhanddoeken Theedoeken Lakens en Slopen Rokken. Blouses. Japonnen Nylonkousen 1.08—2.95—3.50 wijk volgen thans 91 vissers een cj De heer Maas meende te mogen wachten, dat de gunstige ontwikkeling op ili arbeidsmarkt voortgang zal vinden. Van belang noemde hij de goed gevulde orderportefeuilles der scheepswerven in de bollenstreek (in hoofdzaak export van luxe jachten), terwijl de metaalsector, waarin het jaren achtereen uitgesproken slap is geweest, thans vele vakmensen kan plaatsen. NOORDWIJ KERHOUT Mooie resultaten De chin nelijke muziekvereniging „De id- behaalde gisteren op een e Soest een eerste prijs in de concertafdeling met 297 punten, een eer ste prijs m de marsafdeling met 97 pun ten en een eerste prijs met lof m de drumbandafdeling met 216 punten. Mor genavond houdt het korps een rondgang door het dorp'. HILLEGOM Gewonden bü botsing Op het voorrangskruispunt Irenelaan Mariastraat botste gistermiddag om half 2 een auto. bestuurd door de heer L. J. J. van T. uit Lisse. tegen een auto. bestuurd door de heer C A. R uit de gemeente Haarlemmermeer Het zevenjarige meisje J. S M. Beelen uit Lisse, dat in de eerst genoemde auto zat. brak door de schok haar rechter enkel; haar vriendinnetje A M Th van R. liep een hersenschudding op De bestuurder van de tiweede auto vlóóg met zijn mond tegen de voorruit en beschadigde zijn gebit. Verkeerspolitie gaf glimlachend leiding naar zee Men hoort wel eens fluisteren, dat Noordwijk zijn toegangswegen met opzet zo kronkelig en smal houdt, omdat deze badplaats niet gesteld zou zijn op „dagjesmensen" Dal deze „dagjesmensen" zich van deze afwijzende politiek weinig aantrekken, bleek gisteren toen een onverwachte zon duizenden en duizenden uit de stoffige steden had gelokt En de het zilt i i de i gelukkig met dit onverwachte buitenkansje, dat zij geduldig in lange onafzien bare rijen wachtten, totdat zij coortschuifelend in auto's, op motor, brommer of fiets, eindelijk de zee konden bereiken. Wij waren richting Noordwijk ge gaan en toen de weggetjes smal en bochtig werden, vertelde een groot bord, dat wij met ongeduldig moes ten worden, want dat de politie van Noordwijk deed. wat zij kon. De politie van Noordwijk deed meer. Want behalve dat zij de on- kens weer opnieuw wist te ontrafe len, verrichtte zij haar moeilijke taak ook nog met een brede glim- ich Het teek of al die zwoegende politie blij de vreugde van de dringende mei die zo graag naar zee wilden- Natuurlijk heeft de politie Katwijk, van Wassenaar en vav doorstoofde taak volbracht, onze inspiratie bracht ons naar Noordwijk en als het niet zo druk was geweest, waren wij naar iedere agent toegestopt om hem hartelijk de hand te drukken. alle GEMEENTE KATWIJK KENNISGEVING WEGENLEGGER Burgemeester en wethouders van Katwijk brengen op verzoek van gedeputeerde staten der provincie Zuid-Holland ter tennis, dat een exemplaar van het door lezen ingevolge het bepaalde bij de Wegenwet opgemaakte ontwerp van de derde wijzigingslegger, alsmede een ont werp van de wijzigingen welke gedepu teerde staten voornoemd voornemens zijn daarin aan te brengen, op 19 mei 1959 ter inciale griffie, Korte Voorhout no. 9 Gravenhage, zijn nedergelegd. ontwerpen liggen aldaar van die dag tot vrijdag 19 juni 1959 ter Inzage van ieder. Bezwaarschriften tegen jle voorgenomen wijzigingen worden bij gedeputeerde sta- ;n ingediend en bij het ontwerp van de ijzigingslegger en het ontwerp van de daarin aan te brengen wijzigingen voor ieder ter inzage gelegd De bezwaar schriften kunnen worden toegelicht en bezwaren tegen de voorgenomen wijzi gingen kunnen mede worden ingebracht •n zitting van een door gedeputeerde staten uit hun midden benoemde commis- Deze zitting zal worden gehouden ter -inciale griffie. Korte Voorhqut no 1 s-Gravenhage. op vrijdag 19 juni a.s. namiddags 14.00 uur De heer Vogelaar in Noordwijk TN DE VERGADERING van de Noordwijkse gemeenteraad heeft de heer G. Vogelaar gereageerd op een ingezonden stuk in de plaatselijke bladen van de hand van mr B. Bouman, secretaris van de Nederlandse aannemers- en patroonsbond, handelend over de arbitragezaak De Raad Van der Niet Mede namens de leden van de commissie voor openbare werken, de heren Alkemade, Passchier, Sedelaar en De Witt, protesteerde de heer Vogelaar ten sterkste tegen de inhoud van dit stuk, omdat zij hierin als raadslid en lid van de commissie in hun eer zouden worden aangetast De heer Vogelaar gewaagde van een onjuiste probleemstelling en een misleidende omschrijving terzake, zodat er gevaar bestaat, dat bij de Noordwijkse bevolking een geheel verkeerde indruk zou postvatten )oor de heer Bouman wordt het teld, alsof de firma De Raad de ogen i het gemeentebestuur heeft geopend >r de mogelijkheid huurwoningen jwen met premie in de particulie: sector Deze bewering kwalificeerde de heer Vogelaar als onnozel, want ree 1957 had hij in een vergadering vai C.N.V te Noordwijk in een uitvoerig be toog onder meer de technische en f cièle mogelijkheden van deze preir schikking uiteengezet. Onwaarheid Door mr Bouman wordt het initiatief van B en W tot nul gereduceerd en wordt op rekening geschreven var bepaalde ondernemer, met als conclusie, dat deze ondernemer wegens zijn i tief, ook recht zou hebben op de bouw grond van de gemeente. Het feit, dat het college van B. e vele en langdurige besprekingen hier aan heeft gewijd, wettigt de conclusie, dat dit deel van het betoog van m Bouman op onwaarheid berust. Vervolgens ontzegde de heer Vogela; mr. Bouman het recht te suggereren d, de commissie van openbare werken zie gepasseerd zou voelen. Hij vroeg zich schap komt en schetste de informatie bronnen van de schrijver als troebel, da hij niets kan weten van de vele besp: kingen die zijn gevoerd voor een deel beslot irgadei De heer Bouman noemt de duide lijke uitspraak van 11 van de 17 raads leden „politiek geharrewar", maar hij vergeet, dat dit niets met politiek uitstaande heeft, omdat de scheids lijn dwars door de fracties heenliep. De heer Bouman mag een jurist met Advertentie BROMFIETSEN Kaptein Mobylette - NSU - Quickly Magneet - Union HMW Bromfiets- en Rijwielhandel P. ZUYDERDUYN i Zee. (Advertentie) Aangeboden SCHEEPS DIESEL MOTOR VICTOR 7-9 P.K. met reductie. Gcbr. JONKER sn 3 Katwijk a Zie onze etalage v^i VITRAGE en OVERGORDIJNEN U vindt er zeker Uw keus bij WONINGINRICHTING j. BUIS EN ZOON Sluisweg 25 Telef: 2964 Katwijk aan Zee. A AN HET BEGIN van de gemeenteraadsvergadering van Noordwijk, die woensdagavond is gehouden, werden enkele verklaringen af gelegd. De heer Sedelaar verklaarde, mede namens de heer Alkemade,, (om elk misverstand te voorkomen) dat hun steun aan de motie van afkeuring tegen het beleid van B. en W. in de laatste raadsvergadering, uitsluitend had gegolden de wijze waarop de bouwgrond aan de firma De Raad was uitgegeven. Zij vertrouwden erop. dat de aangename samen werking met het college zou blijven bestaan. De heer Schenkeveld kwam ook met een verklaring. Hij deelde mede tdt het inzicht te zijn gekomen, dat zijn steun aan de motie van afkeuring niet consequent was geweest en hij verklaarde zich nu alsnog tegen deze motie. heer De Ruiter sloot zich bij de heer Sedelaar aan en betoogde, dat het bij de ging tegen het college als zo danig, maar tegen een bepaalde hande ling. burgemeester waardeerde deze n ais een bewij6. hoe men in de an Noordwijk personen van zaken e scheiden en in een goede sfeer ngrijpend van mening kan ver schillen. erna zette de raad zich aan de be- ieling van de eigenlijke agenda. Dit een vlot verloop, want 't merendeel de punten ging zonder meer onder de hamer door. Achtereenvolgens werden aangenomen voorstellen tot grondaankoop aan de Koepel weg en de Zwarteweg, de verkoop gronden aan de De Ruyterstraat en de huur van de grond aan de Q. van Uffordstraat Ook ging de raad akkoord de plannen tot bouw van een volière de Pins Hendrikstraat en tot bestem ig tot openbare weg van een gedeelte de nieuwe toegang tot de zee in hei Langeveld. Zwembad en \V. op derhande- Bij het volgend punt merkten I dat sinds 1946 met de staat oi lingen zijn gevoerd over de c van het zwembad aan de Bo< DICO SLAAPKAMERMEUBELEN steeds voorradig bij: Fa. C. VERDUYN Vliet ZZ. 29-30, Rijnsburg, tel. 01718-3036 i hierbij vele moeilijkheden te o\ uiteindelijk kan het ba> rden overgenomen. Gezien' voor ƒ500 het belang stelden B en W. in tcgaan, waarmee de raad akkoord Voor verbetering van een bepaald deel van de Oude Zeeweg (de Grent) stelden B. en W. voor een krediet van 210 750 Ie verlenen. De mogelijkheid bestaat nu om aan de ondraaglijke verkeerssituatie in het hart van de badplaats een eind te ma ken. Indien dit plan wordt aanvaard, kan in september worden begonnen en kun nen de werkzaamheden juist vóór het seizoen 1960 gereed komen. De heer Vogelaar had geen kri tiek. maar wees erop dat dit plan de aanleg van de parallel-boulevard accentueert. Het is zaak dat we de verkeersproblematiek goed bezien en tijdig maatregelen nemen. De burgemeester zegde dit toe en be toogde dat op dit plan lang is gewacht Er is geruime tijd overheen gegaan al vorens hiermee ter tafel is gekomen. Dit was geen gebrek aan activiteit maar door grote moeilijkheden moest het wel lang duren. Het verheugde hem. dat het nu op een plezierige manier geregeld is. Het voorstel van B en W. werd hier- Lapere salarissen enige discussie over het voorstel to4 wijziging (de zevende) van de personeelsverordening. De heer Bensóhop was van mening, dat een belangrijk deel van de lagere ambtenaren (de werklie den) niet is geholpen. Dit ligt niet aan het college, maar aan de regering6poli- liek. die de laagste inkomens op een on redelijk peil bevriest- Ook andere sprekers betreurden het. dat juist voor de laagst bezoldigden wei nig gedaan kon worden. De belangen van deze groepen werden sterk in de aan dacht van het college aanbevolen. Wethouder Van Leeuwen zei; dat deze wijziging resultaat is van een «eer uitvoerig langdurige ervaring zijn, maar als zijn juridisch advies aan het scheids gerecht op dezelfde lichtvaardige, on ware. insinuerende en bevooroordeel de wijze is gegeven als in zijn inge zonden stuk tot uiting komt. dan wekt de scheidsrechterlijke uitspraak geen verwondering meer, aldus de heer Vogelaar. Hij besloot zijn betoog met de opmer king. dat hij niet het scheidsgerecht, maar de uitspraak en de totstandkoming daarvan, een belachelijke vertoning vindt en dat mr. Bouman zijn organisatie en de aannemerswereld met zijn schrijven een zeer slechte dienst bewezen heeft. De heer Rippen verklaarde namens zijn fractie over dit schrijven ook zeer ont stemd te zijn. Hij sloot zich volledig aan bij hetgeen door de heer Vogelaar ter zake was opgemerkt. KATWIJK AAN DEN RIJN Er zijn 1800 postzegels met scheepsfiguren De Katwjjkse postzegelclub vergaderde woensdagavond in het Protestants Mili tair Tehuis aan de Tulpstraat. De waar nemend voorzitter, de heer S. Hofstra, opende en vroeg bijzondere aandacht voor de rondzendboekjes. Het is zo. dat er te weinig boekjes worden ingeleverd om alle leden regelmatig rondzendcollec- ties te kunnen toezenden. Verzocht werd dit aantal te vergroten. Het aantal leden is in de afgelopen maand met 4 jeugdigen toegenomen en bedraagt nu 56 leden en 25 jeugdleden. Medegedeeld werd, dat 20 ei een ruilavond zal worden gehouden, i mei is de jeugdmiddag en op 4 juni il weer worden vergaderd. Op 11, 12 en 13 mei zal het rijdende postkantoor op het vliegkamp aanwezig Wie post wil verzenden via dit kan- zal een speciaal stempel op zijn en ontvangen. Dit gebeurt ter ge legenheid van de toer van Valkenburg, die aanstaande dinsdag, woensdag en donderdag zal worden verreden. enkele huishoudelijke vragen kreeg de tehuisleider, de heer B. C. van der Vliet, het woord. Deze sprak over .Schepen op postzegels", aan de hand 'an een groot aantal dia's. Er zijn vele mogelijkheden om zich te specialiseren bij het verzamelen van postzegels. Een daarvan is het verzamelen van zegels schepen. In totaal zijn er 1800 post zegels met afbeeldingen van scheoen. Alle mogelijke scheepstypen komen op deze zegels voor. Schepen, zoals in heel oude tijden werden gebruikt en in onze Niet alleen vrachtschepen, maar ook passagiers- en oorlogsschepen. Typi- ;cheepsvormen van alle landen kreeg te zien, schepen in aanbouw, onder delen van schepen, visserseenheden en ;port- en kanovaartuigen. Onder grote aandacht werd naar de interessante n de heer Van der Vliet ge- ?n naar de fraaie reprodukties logelükheid iet KATWIJK Kinderbescherming Volgende week wordt in Katwijk gecol lecteerd voor de samenwerkende kinder- esehermingsorganisaties (SAKOR). dde oh het lot hebben aangetrokken van achtduizend kinderen, die zijn opgenomen 15 kindertehuizen en in ruim driedui zend pleeggezinnen. KATWIJK AAN ZEE Zilveren mijlpaal in gemeentedienst De heer J A. Blom trad op 22-jarige leeftijd te Baarn in dienst van de ge- sunaat is van een meentelijke gasfabriek te Baarn en daar irleg. Het zal altijd hij thans 47 jaar is en nog steeds in ge- dat niet ieder is bevre- meentedienst werkt, had hij gisteren een venals in het verleden, zilveren mijlpaal bereikt. Na vijf jaar W open voor de vertrok de heer Blom i vallei i doei - individuele ge- De heer Rippen wees erop. i heeft geprobeerd het starre standpunt te doorbreken ten e de laagstbezoldigden. „Dit is hebben wij liever i half i Nadat wethouder Van Leeuwen nog maals had verklaard, dat het gemeente bestuur elke mogelijkheid om verbetering brengen voor de lagere groepen, zou •rstel aanvaard. uitbuiten, werd het Steunnormen Bij de rondvraag ontspon zich een In- rssant debat lussen de heer Rippen en ethouder Van Leguwen over de zoge- aamde steunnormen, met betrekking tot enkele verpleegden in Dalrust. De wet houder handhaafde zijn mening, dat deze len gebaseerd zijn op het indexcijfer iet gelden voor de verstrekking van zakgeld, wat de heer Rippen bestreed. De heer Van Leeuwen zegde toe een en ander nauwlettend in de gaten te zullen houden en zo nodig maatregelen tot wij ziging te nemen. Nadat de heer De Haas nog had gewe- tn op de noodzaak van het aansluiten in brandputten op de waterleiding in het Langeveld. ging de raad in besloten ng. onder meer voor het bespreken door de heer Sedelaar aanhangig ge- ikte onderdelen van de personeelsver ordening. directeur van de gemeentelijke licHt- bedrijven te Leeuwarderadeel en weder om zeven jaar later vertrok hij naar Kat wijk. waar hij eveneens directeur van de gemeentebedrijven werd. Openbare lagere school Op de ouderavond van de openbare la gere school werd de heer M. Waalemeijr tot lid van de oudercommissie benoemd. Het hoofd der school, de heer W. Pan man maakte bekend, dat door de stijging van het aantal leerlingen een zesde leef kracht in vaste dienst kon worden geno men de nieuwe klas is voorlopig in het lokaal achter de Hervormde kapel onder gebracht. doch men hoopt binnenkort een lokaal in het schoolgebouw te krijgen. Restuurdersbond De ledenwerf-activiteit van de leden van de Kat'Vijkse Bestuurdersbond vond woensdag haar beloning in een gezellige avond, die in de Unizaal werd gehouden. Nadat voorzitter Jac. van der Plas had geopend, trad het cabaretgezelschap Amu- santo uit Katwijk onder leiding van de heer. C. van Duijn voor het voetlicht om met een gezellig programma enkele uren vermaak te brengen. Voetbalwedstrijd vervroegd De wedstrijd Katwijk I-RA.S. zal in plaats van kwart over vier om half vier beginnen. Hoog cn laag water Zaterdag hoog water 4.15 en 16.86 uur (sjpringivaoed); laag water 0.06 en 12.26 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7