Wereld heeft vrijgezellen op vele plaatsen nodig Caballero mins Geestdrift nodig voor zendingsarbeid de Jeugd uit de volkswijken wacht op kampeercentrum Keukenhof haalt 600.000 bezoekers gemakkelijk 5 VRIJDAG 8 MEI 1959 MINISTER KLOMPÉ TOT ONGEHUWDEN Mensen die vrij zijnmaar toch ook een binding kennen (Van een onzer verslaggevers) TWEE PLAATSEN in Nederland waren gisteren vrijgezellen in groten getale bijeen. In het Limburgse Grevenbicht werd het jaarlijkse „vrij- gezellencongres" gehouden, terwijl in de Scheveningse Kurzaal een dui zendtal leden van de Nederlandse Vrijgezellenbond samen was gekomen, )m „Wereld-vrijgezellendag 1959" te vieren. Tevens was deze bijeenkomst jedoeld als lustrumfeest van de organiserende Haagse afdeling van de bond. De Haagse wethouder D. W. Dett- leijer trad als eerste spreker op taakte duidelijk dat Den Haag bij ek de plaats is voor een wereld-vrijge- fellendag. Immers, niet alleen leent de isidentie zich bijzonder goed voor het Jouden van een congres, bovendien be- (aat met minder dan een twaalfde deel an de Haagse bevolking uit vrijgezel- cn. Dit toonde de wethouder aan met ijfers van 31 december 1957. Toen telde )en Haag onder zijn inwoners 18 000 on- ehuwde mannen en 32.000 ongehuwde rouwen. Voor heel Nederland waren |cze getallen 405 000 en 430.000. De wethouder zei, dat de gemeente fen Haag voor de problemen van de rijgezellen altijd oog heeft en dit in et verleden bij de woningbouw (een- n tweekamerwoningen) ook tot uitdruk- 9ing bracht. De heer Dettmeijer zegde de verenig- 4 e vrijgezellen toe. dat de gemeente zal Mrachten, zo gauw de mogelijkheid hier- Roor aanwezig is, meer aan de behoefte Ban vrijgezellenwoningen te bevredigen. Belasting Het liberale Eerste-Kamerlid mr. J. t Wilde sprak voorts over de afschaf- ng van de vrijgezellenbelasting. Het heffen van belasting is, aldus mr. e Wilde, het onttrekken van koop- racht aan de maatschappij, om die el- »rs in deze maatschappij weer te kun- Hl benutten. Het heffen van vrijgezellen- elasting achtte mr. De Wilde onrecht- aardig onttrekken van te grote dosis koopkracht" aan een bepaalde bevol- ingsgroep. Rechtvaardig achtte hij het heffen in belasting uitgaande van het draag- rachtbeginsel. Het bestaande verschil issen de belasting van vrijgezel en ver- ïlijkbare gehuwde (zonder kinderen) is »el te groot, aldus mr. De Wilde. m Concluderend zei hij tot de vrijgezel- n: U wordt fiscaal onrecht aangedaan. f >eze behandeling wordt mede door de ntwikkeling van de sociale wetgeving leeds duidelijker. U kunt de regering Ïaar steeds weer op wijzen, al moet u iet trachten de zaak te overtrekken, idien u de feiten voorlegt, zoals ze zijn, il ieder redelijk mens moeten inzien it uw groep onrecht wordt aangedaan. strijdt een goede strijd, wanneer u oor verlaging of afschaffing van de g rijgezellenbelasting vecht. Vrij en gezel lüe minister van maatschappelijk werk "t1. Marga Klompé hield op deze bijeen- bmst, als enige vrijgezel in de regering, ujp referaat over ,,De positie van de bgehuwde vrouw en in het maatschap- elijk leven in Nederland". £)e minister gaf de voorkeur aan het foord vrijgezel boven het woord onge- oüwde. Dit laatste vond zij een negatief 'oord; het eerste een woord dat uit vee interessante onderdelen bestaat, amelijk „vrij" en „gezel". Zeer globaal cheidde dr. Klompé de vrijgezellen in lijvee groepen: zij die uit roeping vrijge- ||>1 zijn, die geen binding wensen; en zij jeneve Uit alles blijkt, dat het Westen hoopt, Ut het door vast te houden aan zijn eigen oorstellen in Genève de Sowjctunie ertoe al kunnen brengen als eerste een con- essie te doen. Op grond van die concessie ou men dan tot werkelijke onderhande lingen kunnen komen. Zodra het zover 3ekkomen zou zijn. zou de starre houding an het Westen plaats kunnen maken °Jts meer soepelheid. Het enige toi 'jet Westen van tevoren reeds enig Q0l.oemoet ivil komen aan het Russische 10e|andpunt is dat men bereid is te gai jj0raten over een zone in Midden-Europa iaarin de bewapennig beperkt zou Jen kent de Russische vrees voor r erenigd, sterk, welvarend en bewapend ^uitsland en is bereid aan die vrees enigi bncessies te doen. Met dat al zijn d< boruitzichten voor Genève bepaald nie boskleurip, te minder omdat uit veel w Jngen blijkt dat de Russen na een periode jan schijnbare handelbaarheid en rede- |nïkheid bezig zijn terug te keren tot hun deftgangsstellingen. Vorige zomer is een Vppcon/erentie niet doorgegaan omdat de 0B3ussen op het laatste ogenblik de eis stel en dat de Chinese volksrepubliek er ook ~~hn zou moeten deelnemen. Ook nu hoort deze eis weer verkondigen. Het heeft tel van weg dat de Russen eige het geheel geen akkoord begeren. Westen betreft dat heeft op het ed van Duitsland of Berlijn nooit i gesteld en het zou tevreden zijn met ndhaving van de status quo. Dat het i de Russische eisen en verlangens 30 tgemoet wil komen kan men het daarom te kwalijk nemen. Het zijn ten slotte de ische staatslieden die de gehele kwes- de conferentie van Genève incl het Westen hebben opgedrongen. (Alg. Dagblad) (Adv.) Wordt U gekweld l-5(oor nheumatiek, spit, ischias, hoofd- en neÊnuwpljnen. neemt dan Uw toevlucht kept Toga' Het middel dat kan baten, waar ndere falen. Laat U dus met langer kwel- im^n. maar gebruik Togal. Togal zuivert de ctaeren en is onschadelijk voor hart en aaag. Bij apotheek en drogist 0.95. rgl 2.40 en 8.88. spijt geen pai In de laatste groep vindt me die veel eenzaamheid kenner steeds hopen de levenspartne den. Deze mensen zijn innerlijk Dit is wèl het geval met de m het gemis van een levenspartm Binding Minister Klompé stelde voorts, dat de maatschappij de vrijgezel nodig heeft, vooral de vrouw in veel speciale func ties, die niet door een gehuwde vrouw vervuld kunnen worden, zoals leiding gevend verpleegster, maatschappelijk werkster e.d. Wat de mannelijke beroe pen betreft, kan men beter vrijgezellen hebben voor velerlei pionierswerk en gezinnen beter niet kunnen lopen. De aatschappij heeft mensen nodig, die rij zijn, maar die toch een binding ken en en wensen. De binding aan hun taak i dienst van die maatschappij. Het woord werd verder nog gevoerd door de voorzitter van de 1200 leden tel lende Haagse afdeling, de heer C. van door de heer N. Siebes. De ope- as verricht door de bondsvoorzit- r. A. C. v. d. Brand. Er volgde >t van deze wereldvrijgezellendag mtsprogramma en een diner Vliegfeest Eelde nog grootser Het pinkstervliegfeest Eelde op de Tweede Pinksterdag, georganiseerd door de Nederlandse Aero-club Avio-Eelde, zal het grootste vliegfeest zijn, dat dit jaar in Nederland wordt gehouden. Dc show, die een internationaal karakter zal dragen, zal grootset van opzet zijn dan ooit tevoren. Na een aantrekkelijk voorprogramma begint om half drie het hoofdprogram ma met een zweefvliegformatie, uitge voerd door leden van de Aeroclub. Er wordt een race georganiseerd tussen Tiger Moth en een sportwagen. De rijks luchtvaartschool is vertegenwoordigd met 2 Harvards, die een spiegelstunt- demonstratie gaan uitvoeren. Nieuw is de demonstratie van de R.W.- 3, een vliegtuig dat als motor- en als zweefvliegtuig gebruikt kan worden. Vliegerinstructeur P. C. Moerkoert van de Rijksluchtvaartschool zal een demon stratie géven in de nieuwe SAAB-91d, het nieuwe lestoestel dat bij de Rijks luchtvaartschool in gebruik wordt ge- De Fokkerfabriek brengt de Friend ship, de Royal Air Force geeft acte de présence met een formatae Canberra- straalbommenwerpers die na hun de monstratie zullen landen en langs het publiek zullen taxiën. Een hoogtepunt van dit vliegfeest is de kennismaking met de Sky-blazers, het Stunt-team van de United States Air hun Supersabre f 1-xx f-100c met nabrander een snelheid van ieer dan 1600 km halen. De show zal worden besloten met een massasprong van 17 parachutisten, leden de Nederlandse parachutisten club President Eisenhower (geheel links) en sir Winston Churchill op bezoek bij Foster Dulles. Op de achtergrond een door Eisen hower geschilderd portret van sir Winston. Vijfde wethouder in Hilversum De gemeenteraad van Hilversum heeft woensdagavond een tijdelijke vijfde wet houder benoemd wegens de langdurige ziekte van burgemeester J J. G. Boot. De raad benoemde als vijfde wethouder mr. J. Roelse, fractievoorzitter van de P.v.d.A. Mr. Roelse is destijds wethou der van onderwijs geweest. Nationale herdenking gevallen militairen Morgen, 9 mei. wordt in Amsterdam een nationale plechtigheid gehouden ter nagedachtenis van alle Nederlandse mi litairen die sinds 1 mei 1940 in Neder land. Indonesië, Korea, of waar ook ter wereld zijn gesneuveld. In het comité dat deze nationale her denking organiseert, hebben naast een aantal oud-commandanten ook enige Kamerleden zitting. Met deze herden- kink is het doel bereikt dat het comité zich heeft gesteld: een officiële nationale herdenking van alle gevallenen der Ne derlandse strijdkrachten. De plechtigheid staat los van de jaar lijkse 4 mei-herdenkingen, die alleen ter nagedachtenis van de in de Tweede Wereldoorlog omgekomen landgenoten wordt gehouden. Het comité wil alle partiële herdenkingen in den lande over- Om vier uur morgenmiddag wordt bij het monument op de Dam een krans gelegd. Vooraf wordt om drie uur in de oude Lutherse Kerk aan het Spui een dienst gehouden, geleid door de hoofdvlootpredikant ds. H. Sillevis Smitt, en de hoofdlegeraalmoezenier mgr. Vai Straelen. De bijzonder grote belangstelling voo de plechtigheid maakte het noodzakelijk ook een kerkdienst te houden in de Nieu we Zijdskapel op het Rokin, waar even eens enkele honderden een toespraak van een oud-legerpredikant en een oud-leger aalmoezenier kunnen beluisteren. Vanuit de twee gebouwen vertrekt tegen vier uur een Stille Tocht, die ge lijktijdig op de Dam zullen aankomen. De plechtigheid wordt hier omlijst door het muzikale optreden van de Johan Willem Friso Kapel. J. Moora gaat heen bij C.C.K.P. De heer J. Mi voorzitter is ge (Centraal Comil ticulier Initiatief voor sociale behoeve van Gerepatrieehden) commissie maatschappelijk werk, heeft zich om gezondheidsredenen, gedwongen gezien deze functie neer te leggen. Met in gang van 1 mei is mejuffrouw W. A. L. M. Hillen benoemd tot presidente, de heer I. van Weeren tot directeur en de heer Th. A. J. A. M. van Emstede tot adjunct-directeur. Bij overdracht taak in besloten bijeenkomst is de heer Moora woensdag gehuldigd en bedankt voor hetgeen hij in het belang repatrieerden heeft verricht en zijn grote bekwaamheid en toewijding met inze van zijn gehele persoonlijkheid in de bu tengewoon zware tijd van massale repa triëring sinds december 1957. Plotseling ontslag gemeentesecretaris In de woensdag in Nijkerk gehouden raadsvergadering heeft mr. G. A. Ver meulen, sinds 1 september 1931 gemeei tesecretaris, plotseling zijn ontslag aai geboden. Het gaat in op 1 juli. Als motief voor zijn ontslagaanvrage noemde de heer Vermeulen, dat hij een functie aanvaardt in het vrije bedrijf. Zeer onlangs is een klacht tegen mr. Vermeulen ingediend bij de raad van tucht van de Orde van Advocaten. (Mr. Vermeulen heeft ook een advocatenprak tijk). Volgens B. en W. staat dit geheel los van de ontslagaanvrage van mr. Ver meulen als gemeentesecretaris. TRUMAN 75 JAAR Vandaag viert de voormalige Ameri- aanse president Harry S. Truman zijn 75ste verjaardag. De nog zeer vitale Tra in toespraak houden voor de televisie, die het gehele gebied der V.S. zou be strijken. Via de televisie worden vanavond de feestelijkheden in zestien steden ver slagen. Bovendien wordt een film ver toond over zijn carrière, getiteld „Man of decision". negen jaar lang ran het C.C.K.P. kerkelijk en Par- A B A SIN kalmeert zonder slaap te verwekken Zendingsmiddag Geref. Bond geilde jaar beeft de Gerefor meerde Zendingsbond op Hemel vaartsdag in Den Haag een zendings middag gehouden. Ditmaal waren in de Nieuwe Badkapel aan de Nieuwe Duinweg de afdelingen Den Haag, Katwijk, Delft, Leiden en Monster bijeengekomen. Drie predikanten brachten hier, ieder op hun eigen wijze, het belang van de zending, juist in onze tijd, naar voren. Ten opzichte van de zending moeten wij geleid worden door een heilig enthou siasme. Niet omdat de Gereformeerde Zendingsbond dit zo graag wil of omdat dit het stokpaardje is van een of andere dominee, maar omdat God het wil, aldus ds. H. Harkema uit Zeist. Ds. C. van den Bosch uit Bodegraven, had als onderwerp gekozen de woorden van David uit Psalm 9 „Laat de heidenen weten dat zij mensen zijn". De heidenen zijn de ware humanitas kwijt geraakt, zei ds. Van den Bosch. Zij beschikken misschien wel over een rijk geestesleven, maar dat is nog niet hetzelfde als een rijk geestelijk leven en dat hebben wij nodig om zalig te sterven. Maar pas ook als wij zelf g eleerd hebben in de ware zijn, kunnen wij zeggen „Kom en ga met ons". Ds. J. T. Doornebal uit Oene (Gld.) ten slotte, die sprak over „Zelfs de wederho- rigen", benadrukte hoe dikwijls wij zelf, die ons toch christenen noemen, aan het Woord van God voorbijgaan. De middag, die vooral door de afde ling Katwijk druk werd bezocht, was ge pend door ds. H. Talsma uit Den Haag. „In het verleden", zei hij, „hebben v nogal eens een openluchtsamenkomst het Westbroekpark gehad. Wij durfden voor vandaag, in verband met het w selvallige weer, niet aan. Maar ik geloof, dat we dit in het volgend jaar i weer eens moeten i*roberen". Ds. VAN KRIMPEN VOOR RAAD VAN STATE Rentmeester remt ons werk onnodig af' (Van een onzer verslaggevers) ER IS ons al voor duizenden gul dens schade bezorgd, omdat de noodzakelijke uitbouw van ons werk geen voortgang kan hebben. Het be roep van de Landexploitatiemaat- schappij „De Boekhorst" in Den Haag tegen een door de gemeente raad van Ede gewijzigd uitbreidings plan heeft ons werk onder de jeugd van de volkswijken der grote steden onnodig afgeremd." Deze klacht slaakte ds. J. M. van Krimpen, toen hij zich namens de stichting Steun Evangelisch herstel een openbare zitting van de Raad i State verzette tegen het beroep, dat de rentmeester, de heer H. C. Westerveld, namens de Boekhorst bij de Kroon had ingediend. De stichting Evangelisch herstel en op- DUW kocht in 1956 in Ede een terrein bij het Mosselsepad en de Arnhemseweg Mil j oenenscliade door ontploffing van generator Omstreeks negen uur is gisteravond i de gebouwen van het Provinciaal Utrechts elektriciteitsbedrijf een generator uit el kaar gesprongen. Er ontstond een felle uitslaande brand die door de Utrechtse brandweer binnen twintig minuten geblust. Er ontstond een ravage ii machinehal en er kwam een storing op het elektriciteitsnet voor. Als oorzaak van de ontploffing wordt aangenomen het breken van een as van een turbine van 42.000 kilowatt. Deze tur bine dateerde uit de oorlogstijd. De schade wordt op enkele miljoenen guldens geschat. TURKENJÜICHEN GRIEKEN TOE Premier Karamanlis van Griekenland en zijn minister van buitenlandse zaken Averoff zijn gisteren met gejuich be groet op het vliegveld van de Turkse hoofdstad Ankara, waar zij arriveerden voor een officieel bezoek aan Turkije. Het bezoek van de Grieken is van be lang voor het verbeteren van de be trekkingen tussen de beide NAVO-lan- den, na het akkoord over Cyprus. om hier een vakantie- en kampeercen trum te stichten. Op het terrein lag vol gens een bestaand uitbreidingsplan een agrarische bestemming, doch mede in ver band met het feit, dat de grond, ontstaan door een vroegere zandverstuiving, i de agrarische bedrijfsvoering totaal geschikt was, besloot de gemeenteraad van Ede het uitbreidingsplan zodanig wijzigen, dat hier aan de oprichting v een vakantie- en kampeercentrum geen belemmeringen meer in de weg zouden worden gelegd. De rentmeester van het landgoed de Boekhorst had echter bezwaren. Nadat deze bij het college van Ged. Staten van Gelderland geen succes hadden opgele verd, ging hij in beroep bij de Kroon. In zijn woensdag gehouden vergadering heeft dc Raad van State zich met dit ge schil bezig gehouden. Onevenwichtig De heer Westerveld, rentmeester, kwa- ..Jiceerde het thans gewijzigde uitbrei dingsplan als onevenwichtig, omdat de stichting Steun Evangelisch herstel wel vakantie- en kampeercentrum mag bouwen, terwijl op het landgoed de Bock- t iedere bebouwing verboden is. Hij in de totstandkoming van dit kam peercentrum een verstoring van de lan delijke rust en aantasting van de onge reptheid der natuur, terwijl hij bovendien brandgevaar voor het landgoed duchtte. Ds. Van Krimpen herinnerde er aan, dat het hier gaat om de gedeeltelijke be ring van een terrein, dat slechts 12 ha groot is, terwijl de Boekhorst 462 ha. groot .is. Het bezwaar van rentmeester Westerveld geldt vooral het feit, dat er op het landgoed de Boekhorst niet ge bouwd mag worden. „Dat mag misschien begrijpelijk zijn", aldus ds. Van Krimpen, ir dat moet hij niet afreageren op stichting. Het vakantie- en kampeer- •um moet over enkele maanden be slist gereed zijn, want 150 jongelui uit de volkswijken der grote steden zullen hier komen. Groepen jongens en meisjes uit Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en an dere plaatsen, die nooit iets van de na tuur zien. zullen hier een vakantie krij gen. Bovendien zullen er een aantal jon gens uit de psychiatrische inrichting Wolfheze komen", aldus de Rotterdamse predikant, die er tenslotte nog op wees, dat hij herhaalde malen getracht heeft met de heer Westerveld tot overeenstem ming te komen, doch dat dit door de on wil van de heer Westerveld niet is gelukt. Vooraf had de rapporteur, staatsraad mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, het advies van de raadadviseur van het nisterie van volkshuisvesting en bouwi erheid voorgelezen, waaruit bleek, dat deze zich met het gewijzigde uitbreidings plan kon verenigen. Het college van Ged. Staten van Gelderland had het gewijzig de uitbreidingsplan ook goedgekeurd. De Raad van State zal zich nog nader over deze kwestie beraden en later ad vies aan de Koningin uitbrengen. f" 1 9 tot en met 16 mei: WEEK van da FOTOGRAFIE waarin uw fotohandelaar voor tal van verrassingen zorgt I U HOORT ER MEER VAN mam mtm KLM voor grote investeringen De KLM is van plan bij de Douglas- fabrieken vier straalvliegtuigen van het type DC-8 te kopen boven de door de KLM reeds eerder bestelde serie van acht, aldus de president-directeur van de KLM, de heer I. A. Aler, op de algemene vergadering van aandeelhouders. ..Deze bestelling is een belangrijke beslissing", zei de heer Aler. ,,Zij betekent een in vestering van circa honderd miljoen De vier nieuwe vliegtuigen zullen uit gerust worden met zogenaamde Tur bofan-motoren. Als een van de voordelen van dit type motor wordt beschouwd het feit. dat er veel minder kans is op een onjuiste stroming van de lucht door de compressoren en van het verbrande mengsel van lucht en brandstof door de turbines. Tengevolge van een betere doorstroming door de gehele motor is het brandstofverbruik veel lager. De directie van de N.V. Schiphol be reidt een plan voor. waarin wordt voor gesteld het stationscomplex over te bren gen naar een nieuwe plaats aan de Rijks weg AmsterdamDen Haag. Dit kost bare project moet binnen enkele jaren gereed zijn. Sprekend over de verdere ontwikkeling van het bedrijf, wees de heer Aler op het grote belang van Nederland als' toe- ristenland. De eenzijdige toeristenstroom over het noordelijk gedeelte van de At lantische Oceaan stond de president directeur van de KLM niet helemaal Men zou een „toernstendollar" kunnen scheppen tegen een lagere wisselkoers dan de officiële en speciale lage lucht en scheepvaarttarieven kunnen creeren voor het toeristenvervoer. Directie De oud-6taatesecretaris van buitenland se zaken, dre. E. H. van der Beugel, is thans door de algemene vergadering van aandeelhouders tot directeur van de K.L.M. benoemd. Met deze benoeming is het aantal K.L.M.-direcbeuren tot vijf uit gebreid. De oud-president van de Nederlandse Spoorwegen, dr. ir. F. Q. den Hollander, is tot voorzitter van de raad van commis sarissen benoemd in plaats van dr. A. A. L. Rutgers, vice-president van de Raad van State. De plaatsvervangend voorzitter van de raad, jhr. J. A. G. Sandberg heeft de wens te kennen gegeven deze functie neer te willen leggen. Mr. H. Albarda volgt hem in deze functie op. Door het statutair niet herkiesbaar zijn van dr. Rutgers en dr. L. Neher moest ook worden voorzien in de benoeming van twee leden van het college van gedele geerden. Benoemd werden mr. A. H. C. Gieben, secretaris-generaal van het minis terie van verkeer en waterstaat en ir. Th. P. Tromp, lid van de raad van bestuur van Philips. De raad van commissarissen werd ver minderd van 18 tot 15 leden na het aftre den wegens het bereiken van de statutaire leeftijd van dr. Rutgers, dr. Neher en de heer H. Ch. E. van Ede van der Pais. De K.L.M. heeft over het steeds verlies gevende eerste kwartaal 8,2 miljoen nadelig saldo geboekt tegen een jaar tevo- 7,3 min. Hierbij moet men in aan merking nemen, dat in de eerste twee maanden van 1958 het verlies van lan dingsrechten te Djakarta ten dele werd goedgemaakt door omvangrijk vervoer van vluchtelingen uit Indonesië en dat in maart 1958 het bedrijf enige dagen stilstond door de staking van vliegers. Zoekt U iets beters: Rook dan morgen eens (CONSTANTE KWALITEIT) (Van c speciale verslaggever) TTEUKENHOF 1959 de tiende in successie zal naar alle waar schijnlijkheid een record aantal be zoekers trekken. De organisatoren verwachten volgende week de zes- honderdduizendste, wat reeds hon derdduizend personen meer betekent dan gedurende het hele bollenseizoen 1958. Als de tulpen het aanzien nog waard zijn op 't ogenblik zijn ze nog prachtig' ligt het in de be doeling tot en met Tweede Pinkster dag open te blijven. Doordat de paasdagen al in maart vie len, moesten de hekken van Keukenhof dit jaar bijzonder vroeg los. De eerste twee weken was het niet bijster druk in Lisse, doch daarna is de lawine van bezoekers losgebarsten. Recorddagen wa ren de eerste, de tweede en de derde mei in verschillende nabuurlanden vrije dagen toen meer dan honderd duizend mensen naar de unieke bloe menhof trokken. Ook gisteren, Hemel vaartsdag, was het zeer druk, vooral omdat het weer in alle opzichten mee werkte. Als de balans dit jaar zal worden op gemaakt, zal het er om spannen aan welke landslieden de meeste kaartjes zijn verkocht. In Keukenhof vermoedt men dat niet de Nederlanders bovenaan zullen staan, maar de Duitsers In Duits land gelegerde Amerikaanse militairen zijn er ook veel geweest, evenals Bel gen, Fransen en toeristen uit Scandinavië. Op het ogenblik is nog niet beslist wie de op 8 april overleden voorzitter van het dagelijks bestuur, de heer Ton van Waveren, zal opvolgen. Na sluiting van Keukenhof zal deze zaak echter zo snel mogelijk aan dc orde komen. Te vens zal dan een besluit worden geno men op welke wijze de nagedachtenis van de heer Van Waveren. die de thans overal op de wereld bekende bollentuin Lisse zulke belangrijke stimulansen heeft gegeven, blijvend gestalte zal krij-

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5