Gereformeerde jeugd stichtte een nieuwe bond toogdag der jeugd Reorganisatie van C.J.V. is beklonken Jongens boden verzet meisjes niet Hervormd-Gereformeerde jeugd herdacht Calvijn J.V. is een werkplaats en geen marionettentheater jams, zó voordelig! Open jeugdwerk werd erkend als volwaardige vorm 59 Fusie werd een feit Voor de laatste maal hebben de meisjes hun huishoudelijke vergadering gehouden. Maar ook hebben de jongens voor de laatste maal hun woordje gezegd in een samen komst waar geen meisjes aan zaten. Op de derde foto zaten de mannelijke en vrou welijke bestuursleden reeds op één podium en deze fusie „van boven" zal in de toogdagen naar beneden doorwerken. In de verenigingen zal weinig veranderen. Er was op Hemelvaartsdag in de Rotterdamse Ahoyhal een opgewekte sfeer. In opdracht van hun voorzitter, ds. G. N. Lammens maakten de leden van de jongelingsverenigingen een diepe buiging naar het bestuur van de meisjesbond. De meisjes beantwoordden deze geste door op bevel van hun presidente, mejuffrouw P. M. van Doorn, hartelijk naar de jongens te wuiven. De jongens boden nog wel enig verzet, eer zij met 55 stemmen tegen het voorstel tot fusie aan vaardden. Enthousiast baanden zich de jonge sprekers een weg naar het spreekgestoelte om vurig en met verve hun tegen te laten horen. De beide bestuursleden hadden elkaar officieel het besluit mede gedeeld. De presidente, die de leiding had van de ochtendsamenkomst, liet haar hamer vallen en een langdurig luid applaus uit ongeveer 750 worden door bassen en alten, tenoren en sopranen. Deze Hemelvaartsdag kreeg door het fusievoorstel voor de gerefor meerde jeugd wel een heel ander karakter dan in voorgaande jaren. paar jonge handen bewees dat de Er dromden geen duizenden in tien fusie de instemming had van de overgrote meerderheid van de aan wezigen. Voor de laatste maal zongen de jongens en de meisjes ieder hun eigen bondslied. In het komend jaar zal er een nieuw lied gecomponeerd moeten worden, dat gezongen kan Zo aanvaardden de leden van de ,,Bond van Meisjesverenigingen op Gereformeerde Grond slag in Nederland" en van- de ,,Ned. Bond van Jongelingsverenigingen op Gereformeerde Grond slag" het feit dat beide op woensdagavond met grote meerderheid hadden besloten tot fusie over te gaan om samen de ,,Bond van Gereformeerde Jeugdverenigingen" te vormen. Er kwam wat evenwicht cussie toen bleek dat de laatste sprekers zich ook, de één wat meer dé ander wat minder enthousiast, voor fusie kwamen uitspreken. De voorzitter van de jongensbond, ds. G. N. Lammens legde er de na druk op dat hij niet wilde beginnen bij fusie van de verenigingen, omdat hij aan de vrijheid van de vereniging wilde vast houden om te kiezen tussen gemengd of gescheiden vergaderen van jongens en meisjes. Bovendien begreep hU niet wat „Bogerman" met zijn voorstel tot federatie wilde, omdat die er al was. Het was echter moeilijk om samen op te trekken zolang iedere be slissing eerst apart in de beide bonds- besturen en daarna nog eens gezamen lijk moest worden besproken. Toen eindelijk na uren praten de stemming aan de orde kwam v/erd de fusie met 400 tegen 55 stemmen aanvaard. lingen van de Nijenburgh het lekespe] ..Het laatste woord" werd opgevoerd, vergaderden de jonens ingespannen ver der. maar aanvaardden uiteindelijk toch ook evenals de meisjes de jaar verslagen. HEMELVAARTSDAG Toen de fusie eenmaal een feit was. moesten nog een groot aantal organi- de dis- satorische vragen opgelost worden Bo vendien moest de nieuwe bond komen tot een eigen doelstelling en grondslag Een groot gedeelte van de ochtendver gadering van Hemelvaartsdag, die ge leid werd door mejuffrouw Van Doorn en van de middagvergadering die door ds. Lammens werd geleid, werd ge bruikt om deze twee punten te behan- DOEL Het eerste artikel over het doel van de bond had alleen al vijf amendemen ten opgeleverd, hoewel het bondsbe- stuur een nog veel groter aantal (er oorspronkelijk in het geheel (Van een onzer verslaggevers) TOT EER en verheerlijking van Gods naam zijn gisteren de bonden van Hervormde Meisjesverenigingen en Jongelings verenigingen op gereformeerde grondslag bijeengekomen in Utrecht. Een drieduizend jonge mensen bevolkten de Beatrixhal van het Jaarbeursgebouw. Hun bondsdag stond ditmaal in het teken van de Calvijnherdenking, nu dit jaar (10 juli) de 450ste geboortedag van deze reformator wordt gevierd. tallen kerkgebouwen tezamen, werden geen enthousiaste en toch diep-ernstige toespraken met nog groter enthousiasme aangehoord. Er waren slechts afgevaardigden en ge volmachtigden van verenigingen, die zich ernstig kwamen beraden op de toekomst van hun werk. Toen het fusievoorstel was aangeno men stond vast dat op Hemelvaarts- w dag slechts langdurige reglementen- veel'^makkelijker doorT *Daar "werd Enkele duizenden in de Martinistad DE Nederlandse Bond van Gereformeerde Jongelingsvereni gingen (vrijgemaakt) heeft zijn jaarlijkse toogdag in Gro ningen gehouden. Uit alle delen des lands waren enkele duizenden jongeren naar de Martinistad gekomen, waar zij twee kerkge bouwen goeddeels vulden. In de Zuiderkerk werd de jeugd 's mor gens toegesproken door de secretaris van de bond, de heer P. C. van Wijk en 's middags hield ds. J. F. Hey uit Drachten een rede. Jeugdiveest dankbaar voor de vrijmaking Ds. G. Janssen uit Amsterdam-West sprak 's morgens in de Noorderkerk, waar ds. C. Stam uit Groningen 's mid dags een rede uitsprak. In de huishou delijke vergadering, die woensdagmid dag in de Zuiderkerk gehouden is, werd met 58 tegen 5 stemmen besloten de volgende bondsdag in Zaandam te hou den. In de Zuiderkerk tentheater. Planbureaus en specialisten maken de dienst uit. De gewone man kan er met zijn pet niet meer bij. Hij laat het allemaal aan hen over. Een persoonlijke mening en eigen initiatief vinden geen plaats meer. Ds. Janssen wees er op dat in het maatschappelijk leven alles gecollecti viseerd wordt, maar dat in de kerk het individu volledig persoonlijk verant woordelijk blijft. Daarom is ons jeugd werk een zo machtige greep geweest. Wij werken niet onder jeugdleiders, maar onder eigen verantwoordelijkheid. Onze J.V.'s zijn werkplaatsen, waarin we werken aan onze groei naar zelf werkzaamheid en zelfverantwoordelijk heid. Advertentiën DE MEISJES Bij de meisjes kwam het voorstel t De rij van sprekers was zo groot dat het onmogelijk bleek de eerste vier artikelen in de morgenvergadering af te" handelen. Duidelijk bleek uit dis cussie dat een aantal verenigingen bang was dat de nieuwe bond een an dere koers zou inslaan. Zij wilden vast houden aan de vroegere doelstelling kerk* De voorzitter van de Jongelingsbond, ds. J. A. Vink uit Amersfoort, sprak in de Zuiderkerk een opningswoord on der de titel „Nieuwe lichtingen". De predikant hield zijn gehoor voor, dat God voortdurend nieuwe lichtingen laat aantreden tot Zijn dienst, ook in de die sprak van „kennen en belijden". Zwaardemaker's De strijd ker kerk is ook de strijd vergaderingen zouden worden gehou- het met 347 meende SF^JSTSSSLSt ff W H» Vb*. die oprneri- doelstelling tegemoet kwam aan A- verschillende kanten de akgedachte van de Partij blanco aangenomen. De bondspi.— dente, die de vergadering had geleid, dementen verworpen bond, die op 1 september sprak haar dankbaarheid uit over dit werkelijkheid zal worden; er moest resultaat: „Het zou een ramp zijn ge weest als het voorstel niet was aange- Zoals Calvijn het Woord centraal meerde deugd. In onz stelde, zo stond dat ook op deze bonds- deugd daar zoek. was dag in 1 middelpunt. Uit dat Woord waard is gebleven. E werd ge en, dat Woord werd over- deugd zoek raakt, is dacht en er werd uit gezongen. Drie bod, aldus ds. Kievit, predikanten behandelden de relaties tussen het Woord en respectievelijk de Kerk, het volk en de christen-jeugd. Woord en wij Woord en kerk Onze Calvijnherdenking is waarlijk geen mensenverering, maar een eer biedig en dankbaar herdenken van wat God ons door hem en de andere re formatoren heeft geschonken, vooral grondslag gekozen worden gehele organisatorische opbouw de., bond, die zal be- staan uit aparte meis jes, jongens en ge mengde verenigingen, moest worden vast- De opkomst was niet overweldigend. Bij de jongens was ongeveer de helft van het aantal aangesloten verenigin gen vertegenwoordigd, bij de meisjes waren nog minder afgevaar digden opgekomen. Er waren zelfs verenigin gen, die amendementen hadden ingediend, maar niet de moeite hadden genomen ze te komen verdedigen. HEMELVAARTSDAG de Arbeid. Bij de stemming werden alle amen- enten verworpen en de redactie de beide bondsbesturen aanvaard, zodat de nieuwe bond in het vervolg „gevormd wordt door verenigingen op gereformeerde grondslag, waarin jon geren van 16 jaar en ouder zich in de dienst van Jezus Christus in en door het groepsver band zodanig willen vormen dat ze op ieder levensgebied hun roeping gaan verstaan en hun verantwoordelijkheid be- Ook de redactie van de grondslag had vijf amen dementen opgeleverd, 1 ditmaal één van meisjesvereniging. verschillende kanten laatste tijd getracht wordt het be staansrecht van de vrijgemaakt gere formeerde kerken weer in discussie te brengen. Hij wekte de jongens en meis jes op zich hierdoor niet „van de wijs" te laten brengen. „Laten wij dank baar zijn voor de genade die God ons in de vrijmaking heeft bewezen". Het gaat, zo zei ds. Vink tenslotte, heel eenvoudig om het betonen van volledi ge gehoorzaamheid aan de Koning Je zus Christus. Kerk". De predikant beklemtoonde dat dat God ons door deze de kerk een luisterende kerk moet zijn, die geen onbegrensde macht heeft, maar onderworpen dient te zijn aan het zuivere Woord Gods. In dit laatste getiteld: „Woord uur van de wereldgeschiedenis mogen wij geen nieuwe leer verzinnen, maar moeten wij eenvoudig blijven bij de leer, aan welke God ons zonder onder scheid allen onderworpen heeft. Daar om moet het rooms-katholicisme, hoe zeer dat ook als indrukwekkende een heid naar buiten treedt. verworpen worden, want die eenheid gaat ge- arbeid paard met een verdringing van de al leen bepalende kracht van de Schrift door de traditie. Daarom woelt en botst het ook in onze eigen kerk, aldus ds. Boer, die in dit verband de vraag stelde: „Wat is de macht van de ambtelijke vergade ringen der Kerk, wanneer er besluiten worden genomen, die in strijd zijn met Gods Woord?" Ter illustratie haalde hij daarbij het besluit aan de vrouw tot het ambt toe te laten. Ds. Boer achtte het deze dag niet zijn taak aan te tonen, dat dit besluit in strijd is met het Woord, maar wilde wel nagaan of de kerkelijke vergade ringen het recht hebben gehoorzaam heid te vragen voor besluiten, die ten diepste krenken, omdat daardoor de Kerk zich een positie gaat aanmatigen, die zij naar het Woord Gods niet heeft. In de worsteling met het Woord der waarheid wordt ook in onze kerk veel te weinig rekening gehouden met de waarschuwingen van de Here en zijn apostelen: te waken tegen het bederf der leer. Uitdrukkelijk wordt ons ge leerd dat wij de geesten zouden be proeven of zij uit God zijn. Zijn zij dat niet, dan is een formele erkenning van het ambt geboden, maar een ver werping, van de leer geëist, aldus ds. Boer. die ieder opriep zich niet uit de vastheid van Gods Woord te laten drin- zijn Woord heeft gegeven en nieuw heeft doen verstaan, zo zei ds. K. Exalto uit Brakel in zijn toespraak, Wij". Ds. Exalto wees zijn toehoorders er op, dat ook in de verwarring van het dagelijkse leven van heden, nu de vraagstukken al ingewikkelder worden men niet dankbaar genoeg kan zijn dat het Woord Gods er is. Dat Woord DE JONGENS stoot het voorstel van hun bondsbe- stuur om tot fusie over te gaan aan genomen. Er lag een amendement van de JV „Joh. Bogerman" te Leeuwarden op tafel, waarin de bond werd opgeroepen „niet over te gaan tot fusie., alvorens in de organisato rische bouw van haar provinciale- en ring- en kringverbanden reeds gefu sioneerd wordt samengewerkt en daar de behoefte aan een landelijke fusie ontstaat.' bespreking, laat staan een haar vereniging het amendement reeds uwelijks sprake. Nadat had ingetrokken. Geloof de kerk In de middagbijeenkomst sprak ds. Hey over „Geloof de Kerk". We moeten, aldus ds. Hey, niet af gaan op wat we zien en horen alleen, maar het gaat om gelovig na te spre ken wat God in Zijn woord over de Kerk zegt, zoals we dat verklankt vin den in het antwoord op de catechismus vraag uit Zondag 21. Jezus Christus vergadert zijn Kerk *»et gehele menselijke geslacht. Dit de MV „Wendelmoet betekent, dat we, ondanks alle bewe- CÏaesdochter" uit Rotter- in de kerken, onbevreesd voor de dam het spreekgestoelte toekomst kunnen zijn, hetgeen echter betrad, bleek echter dat met wU neggen, dat we eigen activiteit Toen de afgevaardigde Neemt^ vaker Zwaardemaker... zuiver zon en vruchten ken toch iets in het midden te bren gen, waren er enkele afgevaardigden, die schoorvoetend naar voren kwamen en het spreekgestoelte beklommen. Be zwaren tegen de fusie werden niet geop perd, wel werden minder belangrijke vragen gesteld over de consequenties, die uit de fusie zouden voortvloeien. AFSCHEID Er was enig verlangen om het Woord van God te binden aan de be lijdenisgeschriften. Ds. Lammens waar schuwde hier tegen, omdat hij niet wilde dat de Bijbel geperst werd in het raam van de belijdenisgeschriften. Nadat alle amendementen waren sproken en met grote meerderheid kunnen uitsluiten. Integendeel, len onder alle omstandigheden moeten werken en leven naar Gods wil. In de Noorderkerk be- teer G. Storm, precies om elf ie kansel op. In zijn korte toespraak, deel door de NCRV verworpen, aanvaard- j;e de de vergadering als het nieuwe tivee- de artikel: „De grondslag van de bond is de Bijbel, het Woord van God. In al zijn arbeid acht de bond zich ge- aemelvaart en de wederkomst van opnieuw verkregen, mede door de. De eerste sprekers uitten allen de Calvijn, als klacht dat dc fusie overhaast werd Nadat de jaarverslagen bij de meis jes waren goedgekeurd deelde de pre sidente mede dat mejuffrouw I. van Alkemade. algemeen secretaresse en hoofd van het bondsbureau over enkele maanden haar functie zal neerleggen In haar plaats komt mejuffrouw L Jansen uit Alphen aan de Rijn. Afscheid werd genomen van mejuf frouw A. ten Kate, secretaresse van het bondsbestuur. Zij heeft vijf jaar lang couplet: „Woord waarop wij bou- ïhristus aan als „de laatste dagen". In deze eindfase gaat de Satan rond ils een briesende leeuw, zoekende, vie hij zal kunnen verslinden. „Hoe hebben wij als Christenen in Onmiddellijk na deze stemming stond de vergadering, die nog een moeizaam gesprek over allerlei or- ganisatorische vragen voor zich had, deze" spannende bjd""te~Teven? te zingen: „Heugelijke tij- vroeg hij zich af. „Wij hebben hier op deze functie gediend, zich genoodzaakt het werk neer te leg- ÏCC1 »Cianucni io cj gen in verband met haar gezondheids- Lammens het uitdrukte: toestand. Haar werd hulde gebracht door mejuffrouw Van Doorn: „Je was ons allen een steun en toeverlaat er we zullen je node missen." Terwijl de meisjes samen een gezel lige avond bijwoonden waar door leer- zoals ds. tigenlijk niets veranderd is. In de toekomst willen wij het werk gaan doen dat wij in het verleden gedaan hebben schetste op een moderne manier, die de waarii anspreekt." gaat i de hemelse zaken zijn c ieugd Geen marionettentheater Janssen van Amsterdam-W n een vurige rede de tijd wij leven. Hij zei: „Onze tijd de richting van een marionet gen. Woord en volk In Utrecht kwamen enkele duizenden hervormd-gerefor- meerde jongeren bijeen om samen Calvijn te gedenken. Ook daar hielden de jongens- meisjesbond samen e Onze levensstijl worde hervormd door het Woord. En de levenswandel vertone die levensstijl. Dat noemde ds. L. Kievit uit Putten geen maar de roeping in het volksleven van vandaag. Kievit was door ziekte verhinderd, maar zijn toespraak werd voorgelezen door de Wierdense pastoor L. Roetman. Ds. Kievit vertelde hoe Calvijn het stempel van het Woord diep op het volksleven van Genève drukte, omdat hij gestalte wilde geven aan dat Woord i het leven van het volk. Calvijn had beroep, voor onze studie, kortom heel ons leven. De Brakelse pre- ;een vrome wens. Pikant wekte op tot geloof in de kracht de christen-jeugd yan Woord als in de dagen van de Heformatie. De bondsdag was geopend door ds. Jac. Vermaas, voorzitter van de bond van J.V.'s en werd 's mid dags heropend door mevrouw A. A E. Mulder-Rupke, voorzitster van de bond van M.V.'s. Jongens en meisjes niet de bedoeling Bijbelse toestanden declameerden. De Chr. muziekver- doorgezet en de tijd er nog niet rijp voor was. Niemand verklaarde zich pertinent tegen. Wel waren verschil lende afgevaardigden van mening dat de fusie langzaam van onder af moest groeien. Er werd de angst uit gesproken dat er door de fusie een grotere druk op de verenigingen zou komen om tot gemengd werk over te gaan. Sommigen waren vooral bang dat door samenwerking met de meisjes het studie-element in hét ge drang zou komen. (Van een onzer verslaggevers) Met algemene stemmen heeft hel Christelijk Jongeren Verbond in zijn _zj!^ .Loff" i C-J-V' Ds> .Van te Doorn gehouden congres het niei STS.iSSL'rervotgen, rijn opening,. de te bootsen al is dat later wel eniging Maranatha uit Utrecht be- gebeurd maar het volksleven bijbelse beginselen te toetsen, aldus ds, Kievit. levn. j-j Calvijn beïnvloedde het staatkundig leven tot in verre geslachten. Wanneer wij hem gedenken, doen wij er goed aan hiervan nauwkeurig kennis te ne men, aldus ds. Kievit. Houden wij ons daar nog aan? Wij schakelen m de politiek het Woord al te veel uit. Wij rekenen met macht en weten nauwe lijks meer wat gezag is. Overheid en onderdanen zijn geroepen. Daarom hebben ze de heilige verplichting Gods Woord in het staatkundig leven te ge hoorzamen, zo zei de Puttense predi kant. die ook opriep tot soberheid in het leven. Soberheid is een gerefor- geleidde de psalmen. Staande werd langs overleden hoofdbestuurs- n de bond van J.V.'s, de heer M. Noteboom, herdacht. De Hemel- vaartsmeditatie werd verzorgd door ds. J. Vos uit Goudriaan-Ottoland. gehouden congres het statuut en huishoudelijk regie ment van het C.J.V. aanvaard. Daar mee kreeg de reorganisatie van hel zich herinnert, ontstond het C.J.V. ver half leden jaar uit fusie tussen het C.J.M.V. en het Meisjesvcrbond C.J.V.F. Deze fusie heeft geleid tol zeer verheugende resultaten, gelijk de voorzitter van het C.J.V., ds. H Heerden te Scheveningen, me gemeen Vanuit Rotterd; het beter zou zijn eerst te wachten ria£°"v.W£ ver| jaar nog meei dan acht procent be droeg en bij de jongens procent. Amsterdam-Noord voelde gemengde verenigingen, omdat zij „de weg openden naar dansclubjes" en Leeuwarden had uit gerekend dat als de bond tot fusie overgaat zij twee maal zo groot dedeelde. Na een jaar wordt. Het bestuur wordt dan gehal- schappelijk werken trok men v re'dvermaard en niet zonder reden Want over de I hele wereld wordt in elke goede keuken Maizena Duryea gebruikt voor het binden van groenten, soepen en sausen. veerd en de bestuursleden zouden e vier maal zo grote, en dus te zware taak krijgen NIET OVERRIJP Na de zevende spreker kwam er ech ter een nieuw geluid. De afgevaar digde van Schiedam kwam zich vóór fusie verklaren. Hij vergeleek het jeugdwerk met spinazie, die hij een twee weken te lang in de tuin had laten staan en toen oneetbaar was geworden. Hij pleitte er hartstochte lijk voor om de zaak niet overrijp te laten worden. i lij een bidstond, geleid door mevr. A. C. Quispel-Tonsbeek te Barendrecht, het C.J.V rede gehouden. De voorstellen tot reorganisatie noemde hij tegelijk verheugend en ge vaarlijk. Het stemt tot verheuging, dal men getrouw aan de traditie met het werk voortgaat, te meer waar het vo rig jaar gestarte gemengde werk (meisjes en jongens samen) aanleiding gaf tot nieuwe bloei. De traditie van de vroegere verbonden was immers dat zij door een zekere bewegelijkheid werden gekenmerkt; deze traditie zei Gevaarlijk waren de voorstellen, om dat zij de kans openen dat het verbono in het organisatorische verzandt. Dn mag niet. De jeugdbeweging moet eer. bewèging blijven, en niet een organi satie worden in de slechte betekenis van dat woord. Vier ereleden In de provinciale bestuursplaatsen koos men voor Zuid-Holland mevr. D. Fontein-Aldershoff te Rhoon en G. Post te Voorburg, voor de federatie 's-Gra- venhage mevr. D. W. Groeneveld-de Bruyn en T. van der Heyden, voor de federatie Rotterdam mej. J. Boon en J. L. L. Knijff. De aftredende bestuursleden mevr. Quispel, mevr. C. Vermeulen-Calis te 2g Herwijnen, drs. G. J. Kriste, secreta ris van het C.J.V. en K. Kuiper, vroe ger 2e voorzitter van het C.J.M.V. werden tot ereleden benoemd. Namens deze eerste vier ereleden van het C.J.V. sprak mevr. Quispel een woord Jeugd werd actief Ds. J. Monteban, predikant voor het vormingswerk in de gemeente, verbon den aan „Kerk en Wereld" te Drieber gen, leidde op Hemelvaartsdag de wij- dingsdienst, waarbij enkele congres gangers (bij de schriftlezing en de ge beden) assistentie verleenden. Vervolgens ging het congres uiteen in een viertal werkvergaderingen, ach tereenvolgens gewijd aan het meisjes- werk beneden 16 jaar, het jongenswerk beneden 16 jaar, het „ouderenwerk" (boven 16 jaar), en het open jeugd- 's Middags heeft het congres gedanst (ds. Van Heerden vergeleek deze si tuatie met het congres van 1815!). Wi- ka W. van Dam van Het Grote Bos leidde dit festijn. C. en J. stabiel Aan het slot kwam in het openlucht theater de toespraak van dr. H. Berk hof, rector van het seminarie der Ned Herv Kerk te Driebergen. Dr. Berk hof zei dat er de laatste jaren vee veranderd is in het jeugdwerk. Da manifesteert zioh in de letters waar mee de twee verbonden achtereenvol gens zijn aangeduid. Daarin zijn de C en de J nog het meest stabiel. Zo moet het ook blijven. De jeugd beweging vraagt om jongeren èn om christenen. Die jeugdbeweging doet het echter niet voor zichzelf: zij dient me de tot opbouw van de gemeente van Christus, zij is een kweekplaats voor die gemeente. De jeugd van de C.J.V. luisterde niet slechts naar referatenmaar gebruikte ook een gedeelte van de hemelvaartsdag om de benen te strekken voor een volksdans in de vrije natuur van „Het Grote Bos" te Driebergen. de arbeid in de toekomst. In feite is er niets opzienbarends ge beurd, maar legaliseerde men een reeds hier en daar bestaande toestand De vroegere organisaties kenden in hoofdzaak de vrije jeugdvorming als type van werk. Van lieverlede zijn er ook andere vormen ontstaan, die men met de verzamelnaam „open jeugd Het C.J.V. koos voorts een nieuw werk" kan aanduiden. bestuur. Bij de fusie van vorig jaar men slechts interimbestum r", aangewezen. Da. Van Heerden blijf. daarom vervangen door een tweedaags voorzitter, mevr. L. J. E. Struben congres in het recreatiecentrum Het Valeton te Zwolle wordt 2e voorzit Grote Bos te Doorn. Men begon met ster.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 15