Commissaris der Koningin bezocht Hazerswonde-Dorp RIJN- EN VEENSTREEK Diamanten echtpaar in Alphen NIEUWE LEIDSCHF COURANT 9 WOENSDAG 6 MEI 1959 BENTHUIZEN Trekkerswedstrijd ALPHEIS AAN DEN RIJN Laura weer op komst De LAURA 1959 wordt gehouden op 7. 8. 9 en 10 juli. Het feestprogramma zal niet door de Wilhelminavereniging wor den samengesteld, omdat deze haar zo merfeest in augustus viert in verbami met het zestigjarig bestaan. Het LAURA- bestuur denkt aan turn. en judodemon straties, een voetbalwedstrijd tussen 'een' Alphens elftal en het westelijk politie- elftal, een ontmoeting tussen twee vol leybalteams uit de hoofdklasse en aan een demonstratie met modelvliegtuigen. In de route zijn enkele nieuwe gedeel ten opgenomen. De eerste dag gaat het langs de kust naar Zandvoort en Bloe-; mendaal, om door de Haarlemmermeer terug te keren. Voor het eerst wordt dit jaar door de Meye gereden, langs de Vecht en langs de Molendrecht. De derde dag voert de tocht in de richting Utrecht; de lange afstandrijders brengen het zelfs helemaal tot Leersum. Alpheuse zwemclub In de zomer-polocompetitie van de kring Gouwe-Rijnstreek komt de Alphense Zwemclub uit met zes zeventallen. Met het eerste zevental, dat in de derde klas van de KNZB speelt, zijn dat du6 49 spelende leden, een bewijs dat men in goede doen is. Of de prestaties daarmee in overeenstemming zullen zijn. zal het AZC 2 i6 ingedeeld in de eerste klas met Gouwe 3. LGB 1, LWV 2 en LZC 3; AZC 3 in d e 3e klas met BZC 2. Donk 3. OVZ 3 en SZ en PC 2; AZC a in de afde ling jongens A met De Kleine Does. LWV. LZC. Sleutelstad en De Zijl: AZC b in de afdeling jongens C met BZC, G2u b. OZV b en SZ en PC. Het dames-zeventa'. in de afdeling da mes A met Boskoop 1. BZ en PC 1, LGB 2 en LZC 1. De meisjes spelen in hun afdeling te gen BZC, Sleutelstad en De Zijl. Alphense Vriendenclub De postduivenvereniging Alphense Vriendenclub, aangesloten bij de Bond van Zaterdagvliegers, is het wedstrijd seizoen begonnen met een concoursvluchi voor oude duiven van Venlo af. 135 km De duiven werden gelost om 12 uur met sterke westewind. Aankomst eerste duif 2 uur 34 min. 45 sec., laatste 3.8.34 uur. Uitslagen 1. 5, 7, 12. 13 en 19 KI. Ver- gunst; 2, 8 en 18 A. Groeneveld; 3. 4 en 17 gebroeders Groenendijk Lammers; 6 C. Martens; 9, 14. 20. 21. 30, 37 en 41 A. Dissel; 10 D. Verkade; 11. 31 en 49 B. Rombouts; 15 en 47 A Boesveld; 16, 22. 24. 32, 34, 35 en 38 Jac. Verkade; 23 en 28 E. van Wilgen; 25 en 29 Th. v. d. Elshout; 26. 44 en 45 H. Hoogeveen; 27, 36 en 40 Th Godhelp; 34 en 38 C Verdel; 39 J. van Rijn; 42 D. van Eik; 43 A den Ouden; 46 J. Rooda. Knaapje uit Rijn gered Gistermorgen omstreeks 9 uur is de 6- jarige Willem van Donk uit de Heda- straat bij de Provinciale brug in de Pie- ter Doelmanstraat spelenderwijs ir Rijn gevallen. Zijn kameraadje v, schuwde onmiddellijk de dienstdoende brugwachter Speksnijder, die. geholpen door chef-brugwachter Van Wijk. slaagde de knaap met een vlaggestok op het droge te halen. In het'brugwachter! huisje is het ventje van droge kleren met tractoren Gistermiddag is op het terrein van de heer G. C. Diephout de behendigheids- edstrijd met tractoren gehouden. Deze ■edstrijd kwam op Koninginnedag te ervallen door de slechte toestand van et weiland. Daar er vele verzoeken binnenkwamen om de wedstrijd alsnog houden, had het Oranjecomi'té *t goed gedacht, ook op de bevrijdingsdag een feestelijke stemming in Benthuizen te gen. Van de zeventien deelnemers Tien slechts enkelen zonder straf- punten aan de finish. Zij stonden dan o"k een heel moeilijke opgave, de start werd een vierwielige wa- achter de trekker gekoppeld. Als e hindernis moest de bestuurder een stapel autobanden kruipen, ver volgens «en bordje eieren oppakken en deze onbeschadigd bij een volgende halte afleveren, wat op zichzelf al een presta tie is, daar dat parcours enkele „hob- beltjes" vertoonde. Daarna moest de wa gen met de neus van de trekker over een vijftig meter lang betonnen pad worden geduwd. De laatste opgave was: de wagen achteruit over een dam in een denkbeeldige garage te duwen. Hier re gende het strafpunten. daar menig olie vat. waarmee de wagen was belast, kantelde. Aan het eind van de avond werden de winnaars bekendgemaakt. Zij luiden als volgt: 1. G. C. Diephout, 5 min., 2. J. K. van der Maas Dzn 5 min. 36 sec.. 3. A Bregman Czn. 7 min. 9 sec. en J. C. van der Maas Azn. 8 min. Tot slot bedankte de heer A. A. van der Maas alle deelnemers voor hun spor tiviteit, terwijl de secretaris van het Oranjecomité, de heer G. J. A. Run- sink, véél lof kreeg toegezwaaid voor het nachtwerk, dat aan het organiseren van de feestelijkheden in Benthuizen was ver- inden. De heer C. Priem 'rijs Sehoolartsendienst werd uitgebreid In het keurig verzorgde jaarverslag, van het district Alphen aan den Rijn van' de Sehoolartsendienst deelt dokter J. Hoeing, die op 1 september van het vo rige jaar zijn werk in Alphen begon, on der meer mede, dat het district per 1 januari jl. is uitgebreid, zedat een tweede .schoolarts kon worden aangetrokken. Het district omvat thans de gemeenten Te Aar, Alkemade, Alphen aan den Riji Koudekerk aan den Rijn, Lciderdori Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuwveen. Rijn- saterwoude. Woubruggc en Zevenhoven. Op 15 maart trad de tweede schoolarts, dokter W. van der Mecren, in dienst. Het district omvat 13.000 kinderen. In 1958 werden 3038 kinderen onder zocht, van wie 1522 een of meer afwijkin gen hadden, wat een normale verhouding is. Lang niet alle afwijkingen hebben na melijk belangrijke consequenties. Een belangrijk percentage, 16%,. had een afwijking van de gezichtsscherpte. Dokter Hoeing acht het noodzakelijk te trachten de oorzaak hiervan op te sporen. Slechte verlichting in de klassen? Over vermoeidheid? Televisie? Ruim 1 procent van het aantal onderzochte kinderen had een verminderde gehoorscherpte. Bij het onderzoek op t.b.c. had 4.77 procent een positieve reactie. Geslaagd Onze plaatsgenoot J. van Wijk slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het examen elektrotechnisch inge- NIEUWVEEN Feestelijke kinderspelen Gistermiddag werden op een grasveld aan het Sohoterveld de door het comité Jong van Dagen van Nieuwveen. voor 30 april j.l. vastgestelde kinderspelen, die toen door de regen moesten worden uitgesteld, onder ideale weersomstandig heden gehouden. Het teri'ein met vlaggéh- en spelende kinderen gaf een feestelijk De uitslagen van deze kinderspelen zijn als volgt: broeklopen le W. Stokman, 2e W. van Leeuwen en 3e B.,v. d. Lek, hard lopen le R. Jansen, 2e K. van Roon en 3e D. Joha, zeilkruipen le P. Verhaar, 2ë D. Fransen en 3e N. van Veen, was op hangen le T. Boogaerdt, 2e L. Selie en 3e J. Roof. blokjes rapen le C. Burg- meijer, 2e L. Venne en 3e A. Rijnsbur ger. zaklopen 3e klas le L. de Bleker, 2e B. de Bruin en 3e G. Spekman. 4e klas le A Vi«cr. 2e H. van den Hoek en 3e J. van Vliet, dominospel 3e klas le M Meijer. 2e N. Jansen en 3e M van Tol 4e klas le W. Frijèe, 2e L. Dros en 3e R Speet, eierenlopen le kl. jongens l£ P. van Roon. 2e D. Visser en 3e L. Eg berts. le klas meisjes le A. Rekelhof, 2e C. Uyttewaa! en 3e L. van Mastwijk. Na afloop reikte de gemeente-secretaris, de heer J. J. Roovers, de prijzen uit comité Jong van Dagen van Nieuw kan terugzien op een voor de Nieuw- veense schoolkinderen zeer geslaagde middag. Prettige tonelavond organiseerd door de christelijke oranje vereniging. De christelijke Amstelveensè toneelgroep speelde een stuk van Koos Beswimo: Wij weten niet alles. Het ver haal gaat over een teleurgestelde chi rurg. die zich als bloemenkweker in een klein dorp vestigt. Er ontstaan allerlei moeilijkheden, maar uiteindelijk komt toch alles op de spreekwoordelijke poot jes terecht. Onder regie van de heer J. 'de Maar werd vlot gespeeld. De toe schouwers hebben werkelijk genoten. LEIMUIDEN Rustige bevrijdingsdag De bevrijdingsdag had nn Leimuiden een rustig verloop, 's Avonds had de tra ditionele gekostumeerde voetbalwedstrijd plaats. Het was weer een bont geheel en de humor ontbrak uiteraard niet. De eindstand was 2—2. Dank zij het goede weer was de belangstelling bijzonder goed. De opbrengst is bestemd voor de reis van de ouden van dagen. nou BRUGGE Kindërspclcn Op het voetbalveld werden dinsdag middag de kinderspelen gehouden, die op Koninginnedag moesten worden af gelast. Onder leiding van het onderwij zend personeel en in aanwezigheid talrijke ouders namen de schoolkinde ren met veel animo deel aan diverse be hendigheidsspelen, naar leeftijden. .-Na afloop ontvingen de gelukkige winnaars hun prijzen en alle deelnemers bovendien De oogst van de straat Gevonden: portemonnaie, ballpointpen, boodschappentas, gebreide handschoen, zijden sjaal, vulpotlood, dameshand schoen, wollen sjaal. Verloren: grijze regenjas, dameshand- sehoen, fietstas, autoped. Sfeer in 'f genu De „Nieuwe Leidsche' «r tel Vlaggen bleven wapperen Mevrouw Klaasesz bespeelde vanmorgen de xylofoon in de muziekklas van de christelijke kleuterschool te Hazerswoude. Naast haar mej. Dekker, kleuteronderwijzeres. Vanmorgen heeft de echtgenote van de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland de school officieel geopend. Foto N. van der Hors Opening Prinses Margrietschool vormde stralend hoogtepunt HET MOMENT, dat hedenmorgen kwart over negen mevrouw Klaasesz, echtgenote van de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, het oranje doek wegtrok voor een geslaagd portret van Prinses Margriet en daarmee de nieuwgebouwde christelijke kleuterschool te Hazerswoude- dorp officieel opende, dit moment moet ds. W. L. Kiel in 1943 voor ogen hebben gestaan toen hij leiding gaf aan de oprichting van de school. Dat de kleuterschool, die in september 1943 blij was in het bouwvallige Sal- vatori een onderdak te hebben gevonden, een vorm en inrichting zou krij gen, als deze thans vertoont, zullen de oprichters in de bange oorlogsjaren niet hebben kunnen dromen. Zij werden toen meer geïnspireerd door de ideologische drang een daad te stellen, die in zijn noodzakelijkheid tevens een verkapt protest werd tegen de bezetter. Eerst later, toen de vruchten van deb evrijding de verrassing van de eerste smaak hadden verloren, toen men zich ging bezinnen op wat in de oorlog was ondernomen, kwa men de schrijnende tekorten van het provisorische Salvatori aan het licht. kleuterschool; In de zomer moest men naar buiten om de zon te kunnen zien schijnen en in de winter konden gloeiend gestookte kachels de koude niet verdrijven. Toen is lang zaam een beeld gegroeid van een echte aar de1 kleuters een glim- zouden krijgen en waar de typische sfeer, die een kleuterklas moet beheersen, de gelegenheid zou krij gen zich te ontplooien. -f Vlagg' en Hazerswoude-dorp. had de bevrijdings- vlaggen gisteren laten hangen, want de feestelijke herdenking vond vandaag een kleurrijk vervolg in het werkbezoek, dat de Commissaris van de Koningin, mr. J. Klaasesz, aan dit Rijndorp bracht. Als aanvulling op de vele vlaggen, die van de huizen wapperden, zijn de school kinderen vanmorgen met kleine drie kleurtjes uitgetrokken om de Commissari.s zijn echtgenote en het gevolg om tien voor negen aan de grens van de gemeente op te wachten. En terwijl mr. Kleasesz in de raadzaal mannenwerk verrichtte door een gesprek bij te wonen over de Hazers- woudse problemen, dat onder leiding van loco-burgemeester C. A. van Dam, werd gevoerd, vertrok mevrouw Klaasesz naar de christelijke kleuterschol Prinses Mar- Op het raadhuis bleek, dat het wo ningprobleem niet de grootste zorg van Hazerswoude is. Men is tevreden met de toewijzingen en weet de aan vragen met de toewijzingen in redelijk evenwicht te houden. Meer zorgen maakt de gemeenteraad zich over de bouw van een nieuwe ge meentesecretarie, over de ontsluiting an het Rietveld en over de aanleg an een meuw zwembad. Voorts beluisterde mr. Klaasesz de toe stand van de akerbouw, die hem werd uiteengezet door raadslid F. J. Kaashoek, de positie van de veeteelt, geschetst door raadslid J. de Wit, en de financiële situatie, waarin Hazerswoude zich bevindt, hem ge schilderd door raadslid L. de Boer. Toen de heren dit hadden besproken, was de koffie bruin en keerde mevrouw Klaasesz terug van de kleuterschol, waar zij een gelukkig schoolbesturu had achter gelaten. Bloemen ;vrouw Klaasesz ontving, toen zij :n uur de tuin van de kleuterschool betrad, voor de tweede maal bloemen rgen. Nadat Maartje van Dam haar bij ir aankomst in het dorp een boeket had aangeboden, kwamen bij de kleuli school Bartje den Haan en Coby van Dorp met gepaste bescheidenheid uit de zin gende kleuterschare naar voren, om haai tweede kleurrijke hulde aan te bieden Ds. Chr. i der Lecden, Tweede Pinksterdag hoopt het echtpaar Aart van V/ageningen-Cornelia van Heijningen zijn diamanten huwelijksfeest te vieren. Vrijwel al die tijd hebben bruid en bruidegom in hetzelfde huisje aan de Oudshoornse- weg gewoond. De heer Van Wageningen werkte in het land, in de eerste jaren van zijn trouwen van 's morgens half vier tot 's avonds zeven uur togen een weekloon van f 7.50. 's Zondags maakte hij een paar uur minder. Uit het huwelijk werden negen kinderen geboren, van wie er nog zfevèn in leven zijn. Er zijn twaalf kleinkinderen en dertien achter kleinkinderen. De 87-jarige bruidegom heeft als liefhebberij het houden van kippen, die het naar de 83-jarige bruid meedeelde bijzonder goed „doen". Het feest zal de achttiende mei worden gevierd in gebouw Rhenania, 's middags van drie tot vier uur. de schoolvereniging voor Christelijk onderwas, ontving mevr. Klaasesz en schetste in enkele trek ken. hoe de school in 1943 werd opge richt en haar naam Prinses Margriet kreeg. Verwarmende details uit bange dagen gaven het beeld, dat de predi kant opriep, kleur en met zichtbare voldoening verwijderde mevr. Klaa sesz het oranje doek, waardoor het portret van Prinses Margriet in de hal van de school zichtbaar werd. Daarna bezichtig het uitgebreide gezel schap de uiterst moderne school, In hat in wi't opgetrokken gebouw, waar donker bruin hout voor speelse onderbreking zorgt, zullen veertig kleuters een eerste sociale vorming ontvangen door harmo nisch te spelen met voorwerpen, die vol gens de moderne theorieën op het functio nele spel zijn afgestemd. De meisjes vin den er een complete poppenhuishoudim met keuken en poppenkamer; de jongen.5 vinden er renkvoorziene garages en d( kinderen kunnen elkaar vinden in een binenkamers-zand'bak, bij een tot klan ken nodende muziekhoek, of op het zon nige speelterrein buiten, waar schommels, wippen en klimtorens worden geflankeerd door een gezellige zand- en waterpartij. Koffie Nadat mevrouw Klaasesz al deze derne materialen in hun stemmige o: ving had bewonderd en op verzoek vó jeugdleidster, mejuffrouw F. Dekker, de 5-jarige Gerrie de Groot een demonstra tie in de klimtoren had gegeven, gebruikte zij een kop koffie en vertrok naar he In intieme kring werden vervol gens de vele medewerksters en -wer kers bedankt, die de nieuwe school hebben gebouwd en de oude school in stand hebben weten te houden. Veel lof viel mejuffrouw Dekicer te beurt, die in de deprimerende omge ving van Salvatori toch een sfeer van behaaglijkheid had weten te schep pen. De ïnspeetrice voor het kleuteronderwijs, mejuffrouw Gelauff, maakte architect J- Dekker een compliment "Voor het buiten- VOORSCHOTEN Elk jaar een expositie Gezien de verrassende belangstelling, die de expositie „Toonschaal '59" heeft gehad, hebben B. en W. besloten op de ngeslagen weg voort te gaan en zo moge lijk jaarlijks een tentoonstelling te orga- •en. waarop verschillende onderwer- die de belangstelling hebben of althans waard zijn, aan de orde kómen. Aangezien dan uiteraard niet meer de belangeloze medewerking van ingezete nen en bedrijven mag worden ingeroepen, zijn B. en W. voornemens in de gemeente begroting speciale posten voor dit. doel op te nemen. Wat betreft de financiële resultaten van „Toonschaal '59" wqrdit medegedeeld dat de netto-kosten hiervoor werden geraamd op f 250. De werkelijke kosten hebben pngeveer f 490 bedragen, terwijl de opbrengst f 445 was. Het nadelig saldo bedraagt dus f 45. Verhoging van subsidie De Oranjevereniging Rijndijk-Mors heeft verzocht, de jaarlijkse subsidie voor eenmaal in verband met de 50s:e verjaardag van H.M. de Koningin le verdubbelen. Ook de K.W -vereniging heeft een veizoek om verhoging van subsidie ingediend, maar dan permanent. 7.ou het eerste verzoek worden toege staan (verdubbeling), dan zou dit ook aan de K.W.-vereniging moeten worden gegeven, waardoor deze laatste subsidie ƒ2200 moest gaan bedragen Dit achten B en W. niet verantwoord. Voor wordt, de subsidie aan beide verenigin gen te brengen van 40 op 50 cent per kind en dit hogere bedrag niet %'oor traktatie maar voor andere doen bestemmen. Achter het gordijn Maandagavond 8 uur speelt Sidney Wil son in het Cultureel Centrum. Hij en zijn medewerker Anne v. d. Bijl zijn ver ach ter hét ijzeren gordijn geweest en zulien daarvan, aan de hand van zelf opgenomen films, vertellen. Deze bijeenkomst wordt belegd door de gezamenlijke kerkeraden van de Gereformeerde Kerk en de Her vormde Gemeente. Benoeming De heer H. P. J. van Breemen. on wijzer aan de openbare Ulo-school alhier, is benoemd aan de openbare Ulo-school te Hilversum. Opbrengst collecte De Emmabloem-oollecte heeft f 444,82 opgebracht. Kinderfeesten Terwijl in de vorige jaren de bevrij dingsdag vrijwel ongemerkt voorbijging voor de schooljeugd, is het gisteren Voorschoten een bijzonder gezellige geworden. Vooral kwam dit doordat de laatste jaren reeds bezwaren tegen de gang zaken bij de schoolsportdagen waren bleken en doordat het op Koninginnedag ongunstig weer was en de kinderspelen niet konden doorgaan. Gistermiddag zijn die kinderspelen ge houden. De belangstelling van kijkers gewoon geslaagde ontwerp; de heei Jansen feliciteerde namens de Hervormde school en als scriba der Hervormde kerke- raad; de heer A. de Kort Cz vertegen woordigde de Christelijke schoolvereni ging en bood de sierletters „Prinses Margrietkleuterschool" aan, die reeds aan de gevel van de school in functie waren. Voordat een ware waterval van woorden dank en felicitatie rondstrooiden, bood mevrouw I. A. van der Leeden-Trouw namens de .datne^krans Weest egn zegen, i doos fraai speelgoed aan. De christelijke kleuterschool Prinses Margriet te Hazerswoude, die vanmorgen in stralende zonneschijn is geopend door de „eerste vrouwe der provincie". Foto N. van der Horst iras uiteraard niet zo groot als op Konin ginnedag gewoonlijk het geval is. maar daardoor kwamen de spelen misschien meer tot hun recht. De commissie voorbereiding, onder leiding van de heer J. P. Uittenbogaard heeft er goed gedaan deze spelen op 5 mei te laten doorgaan. Op de gemeentelijke sportvelden heb ben leerlingen van de 5e en 6e klassen van de lagere scholen de gehele dag korfbal en voetbalwedstrijden gespeeld- Ook daar waren spelers en supporters in beste stem ming, zelfs al werden wedstrijden met vrij grote puntenverschillen verloren-, De uitslagen: Korfbal: 1. R.K. meisjesschool; 2. Ge reformeerde school; 3. Parkschool en Her vormde school; 4. Ds. Fortgensschoól5. Vlietschool. Voetbal: 1. R.K. jongensschool; 2. Herv. school; 3. Geref. school; 4. Parkschool; 5. Ds. Fortgensschool 6. Vlietschool. Na afloop van de wedstrijden heeft de heer Jongkind, die samen met de heren Wassink en Geerts de organisatie in nan- den had, aan de R.K. meisjesschool de wis selbeker uitgereikt, die deze school voor de derde achtereenvolgende maal ver overde en dus definitief in haar bezit kreeg. De wisselbeker voor voetbal, in 1957 gewonnen door de Parkschool, ging evenals vorig jaar naar de R.K. jongens school. In het Cultureel Centrum werd 's mid dags voor de leerlingen van de Ulo-scho len een film over Henri Dunand, wel doener der mensheid" vertoond. ten werd een aanbieding ontvangen-' een vaste, 30-jarige geldlening, groot f 76 000. Deze lening heeft tot doel de con solidatie van de vlottende schuld van de gemeente. Van dezelfde bank werd een aanbieding van een vaste geldlening ont vangen van eveneens f 76.000, echter met c-en looptijd van 15 jaar. Materieel reinigingsdienst Ten behoeve van het aanschaffen, van materieel voor de reinigingsdienst \yordt een krediet van f 13.000 gevraagd. Aanvan kelijk was gedacht aan f 65.000. Daarin was een bedrag opgenomen voor de aanschaf van een vuilnisauto en een veegmachine. Deze aankopen kunnen echter waarschijn lijk worden uitgesteld tot 1960. Het nu gevraagde krediet betreft de aanschaf van een motorcarrier voor mod der- en vuilvervoer f 6250; een bandtrans porteur f 2000; een voorspan-sneeuwploeg f 2675; veegfiiets f 960 en rijplaten f 700. Verhindering Burgemeester C J. van der Hoeven is vrijdag verhinderd spreekuur te houden. Burgerlijke stand Geboren: Caroline N d v A P Verduijn Lunel en J C de Tijssonsk, Vlietzicht 79; Johannes K z v J W Slieker en W B M Kettinga, Oranjekade 3; Angenieta d v W van der Leeden en A van Woerkom, Leidseweg 41; René z v E Zevenbergen en D Stember. Voorstraat 7. Hermanus J z v H J Mennens en J J Werkhoven, Leid seweg 548; Neeltje M d v P Eijs en W Teske. Bethlehemstraat 14. Ondertrouwd: C van der Meer te Rot terdam en M J Roodenburg; C T H~van Schoten en J H van der Zeeuw; L A Die- lel en I van Akker. Gehuwd: H H Altewischer en M Loggen; GAM van Haasteren te Leiden en C A an Vliet; A de Visser en J P Ouwerslóot. Overleden: M P Hakker-de Graeve 71 N van der Marel-Qualm 73 jr; G J IJperlaan 73 jr. HAZERSWOUDE Burgerlijke stand Ondertrouwd: A. C. Droogh, 27- j en P J Koot 25 j. Getrouwd: G. J. van Meurs. 27 j en E G J Straver. 22 j. ROELOFARENDSVEEN Boerenleenbank doet goede zaken In hotel De Vier Heemskinderen werd de jaarvergadering van de coöperatieve boerenleenbank gehouden, onder leiding van de voorzitter van de raad van toe zicht, de heer N. Turk. Men besloot de winst ad 8768.35 toe te voegen aan de reserve. Aan voorschotten staat uit 597 926.83. aan hypotheken 668.189.30. De schuld aan spaargelden bedraagt 2 230.921.46 en aan rekeninghouders 1.117:839 75. Uit het jaarverslag van kassier Seb. Bakker bleek, dat de bank 2938 spaarders telt. met 3163 spaarbankboekjes. De to tale omzet beliep ƒ25 833.301.77. De heer J. L. Bakker bracht het jaar verslag van de raad van toezicht. Het ledental nam met 8 tot 466 toe. De heer J. P. Hogenboom werd in het bestuur herkozen en de heer H. J. de Jong in de raad van toezicht. Tot plaals- vervangend-bestuurslid werden benoemd de_heren J. L. Bakker en H. J. de Jong. gratis verloting. OEGSTGEEST Succesvolle sportdag Rijnlands lyceum De sportcommissie van _het Rijnlands lyceum had voor gisteren een sportdag georganiseerd. De meeste sporten, zoals hardlopen, estafette en sprinten, werden op het LMHC-terrein (Hockey Club) ge houden. Na de verschillende wedstrijden tussen klassen en groepen, werden er in dividuele wedstrijden gespeeld. Een bij zondere prestatie werd geleverd door Boudewijn Neuteboom op de 800 m hard lopen. Bij het sprinten was Bernard Die- peveen de ster en Gert Röhner was „de man van de jeugd" bij het hardlopen. Na deze wedstrijden volgde op het voetbalveld aan de Laan van Alkemade. een wedstrijd tussen leraren en leerlin gen. Hier kregen de leraren een lesje. Zij moesten met 1—5 in de jongens hun meerderen erkennen. Na afloop had de prijsuitreiking plaats in de school, door de rector de heer J. P. Naeff. Een eervolle vermelding is zeker op zijn plaats voor Wun Koekebakker, vöoi wie niets te veel was. Hij heeft vele uren geofferd om dpze dag te doen slagen; 230 deelnemers waren ingeschakeld bij deze succesvolle sportdag Hulp aan vluchtelingen Enige tijd geleden vertelde mevrouw FranckenDuparc voor een groep dames in Oegslgeest bijzonderheden over een v.uchtelingenkamp bij Linz in Oostenrijk. Allen, die toen aanwezig waren, waren overtuigd, dat men het vluchtelingenpro bleem niet naast zich neer mag leggen, maar dat er geholpen moet worden. Die hulp kan alleen slagen, als velen zich er voor inzetten. Hier moet directe nood worden gelenigd. Mevrouw ArpHill en mevrouw Con Hermanidps, die zich voor dit werk inr teresseren. dachten aan de mogelijkheid enige naaimachines te zenden, opdat zij. die daar nu werkloos zitten, orodukUef kunnen zijn Ook overwegen zij of het mogelijk is enige volwassenen of kinde ren met vakantie te laten komen. Ieder, die overtuigd is. dat er iets in deze nood moet worden gedaan, wordt verzocht zijn naam en adres op te geven aan mevrouw Arp. Marijkelaan 4 en zo mogelijk te komen op de bijeenkomst op 11 mei, 's avonds 8 uur. ten huize van mevrouw Blok. Willem de Zwijgerlaan 18. waar over verdere uitvoering van de plannen kan worden gesproken en waar men kan komen tot oprichting van een plaatselijk algemeen vluchtelingen co mité. Zestig jaar in het predikambt Morgen hoopt ds. A. M. van der Most van Spijk, Rhijngeesterstraatweg 108, zijn zestigjarig ambtsjubileum te vieren als predikant van de Hervormde Kerk. Ds. Van der Most van Spijk werd 5 decem ber 1873 te Utrecht geboren. Op 7 1899 aanvaardde hij het. predikambt te lerde (Groningen), waar hij 27 jaar zaam was. In 1927 vertrok de pre dikant naar Kortgene (Zeeland), in wel ke plaats hij verbleef tot hij in oktober 1942 met emeritaat ging. Daarna was mj hulpprediker in Rijnsburg en Oegstgeest Aanbesteding Maandag werd door de directeur van gemeentewerken namens B. en W. in het openbaar aanbesteed, het reconstrueren van een gedeelte van de Hoge Morsweg. alsmede het maken van een gewapend- betonnen brug. met bijkomende werken. Ingeschreven werd door Bermu. Nieu- werbrug aan den Rijn 107 900; Visser Van Hees. Utrecht 99.400; De Vries. Haarlem ƒ94.000; J. Mens, Lisse 93.000; firma Van Driel. Koudekerk aan den Rijn 92.800; Bron Visser. Voorburg 92,000; C. A. Langeveld. Alphen aan den Rijn 91.900; firma Bokhoven. Gouda 91.600; J. Stam. Voorschoten 91.240; firma Schelvis Heemsteden 90.700; N V Aann. bedrijf Gebr. Schouls. Leiden f 89.400: L. P. van der Geer Zn. Leiden f 89.200; N V. Van Splunders Aann. Mij. Ridderkerk f 87 000: N.V. NBM. Zaandam 85.800: N.V. Hillen Roosén, Amster dam 85.200. Tot slot hield r Nederlandse narcissen in Israël Een partij van tienduizend Nederlandse larcissen is vorige week in Tel AvLv.in ■nkele uren tijds uitverkocht en bracht ■en som van vijfhonderd Israëlische ppn- len (ruim duizend gulden) op ten bate an een fonds ter bestrijding van kinder- erlamming, De partij bloemen was een geschenk van de Nederlandse regering en vas per vliegtuig naar Israël vervoerd. Duitsers ontwerpen vliegtuigen De Hamburger Flugzeugbau en Heinkel hebben bij t Westduitse ministerie van economische zaken ontwerpen ingediend voor een vliegtuig met straalmotoren en een turbine-schroefvliegtuig. Het eerste kan over middelbare afstand 60 tot 70 rei zigers vervoeren. Bij Heinkel ontwierp Siegfried Günther een toestel voor korte vluchten met 20 tot 25 passagiers. Een woordvoerder van Heinkel wilde niet mededelen of het toestel loodrecht zou kunnen stijgen. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van verdedi ging deelde'mede, dat binnenkort een Frans-Duitse onderneming een ontwerp zal indiennen voor een tweemotorig mili tair transportvliegtuig. Monsteropdracht Marten Toonder Marten Toonder's studio's zullen per 1 januari beginnen met de levering van naar liefst 52 films waarin Tom Poes 'ii Heer Bommel de hoofdrol spelen. De filmpjes (ruim een minuut lang) zijn bestemd voor een Amerikaanse televisie, tduktieonderneming. De opdracht 4e- t circa een miljoen gulden op. Het is niet de bedoeling van Marten Toonder geheel op de film over te schakelen, hoewel hij uiteraard wel bereid is meer opdraohten te aanvaarden....

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9