1 I E Opening Wedstrijden Hemelvaartsdag beloven veel spanning ®0OO©OOO Gesprek Debré MINISTERS STELLEN HUN BESUISSING UIT in Bonn tussen en Adenauer H Geen beste prijs in IJmuiden Harembewakers van Jemens Imam dreigen met sabels en pistolen Chefarine ,4 KIEKEN MtLlTE LEID5CHE COURANT 4 WOENSDAG 6 MEI 1959 Spel van korf en bal rr,ELKENJARE blijkt in de CKB de Hemelvaartsdag een bij uitstek ge- -*• schikte dag om serie wedstrijden te houden. De 2e Paasdag is vanwege de tijd van het jaar nogal vol risico's (dat bleek ook dit jaar!) en de 2e Pinksterdag wordt steeds meer door de bond zelf bezet voor de jaarlijkse bondsdag (dit jaar in Rotterdam). Hoewel ook elders in het land seriewed strijden worden georganiseerd, vestigen wij de aandacht op twee toer nooien en wel de jubileum-seriewedstrijden van de CKC Warmond ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan en de traditionele seriewedstrijden van CSV Ijsvogels te Den Haag. Heel aantrekkelijk lijkt ons het pro gramma van de Warmond-series, dat op liet sportpark 't O verbos wordt verwerkt. Wij zien daar behalve clubs uit de buurt ook Bolnes (R'dam), Animo (Wolfheze) en MIK (A'dam) en enkele clubs uit dei KNKB. Uit het laatste blijkt weer eens, dat de verhouding CKBKNKB gelukkig gezond ia. Geen finales Men zal het in Warmond zonder finales doen; in elke klasse is één groep samen gesteld van 5 teams Vier groepen junio ren met verschillende leeftijdsgrenzen, één 4e, 3e, 2e en le klasse afdeling. Be perken wij ons tot de laatste afdeling, dan zien wij in die le klas9e de volgende twaalftallen: Bolnes (R'dam). Fiks (Oegst- 'geest). MIK (A'dam), Ons Eiland (Leiden) en het organiserende Warmond. Uiteraard is het doen van voorspellin gen een twijfelachtige zaak, maar hel zou ons niet verwonderen wanneer Ons Ei land als enige hoofdklasser favoriet was In verband met de protestantse kerk dienst ter plaatse wordt met hat pro- begonnen. Om i iur is het program zijn 14 ronden van 25 n 1 tussenpauze van 5 mi zes vélden gespeeld; uiten elk met ten. Er wordt zal duren ei gespeeld. Beperken ongeveer 5 uur wordt ook hier tot de li asse dan zien we in aid. A: Ons Eiber- »t (Den Haag), Oranje Wit (Dordrecht). :rnix, VEO (Voorburg) en VES I (Den Haag). Afd- B wordt gevormd door Al gemene (Leiden). Excelsior (Delft), Olym- piaan (Den Haag). VES 2 (Den Haag) er het organiserende Haagse Ijsvogels. Gezien de sterke bezetting verwachten we veel spanning. In A achten we Oranje Wit en VEO niet kansrijk en in B lijken VES 2 en Ijsvogels de zwakste. Varder zouden we met onze voorspelling niet willen gaan. WEST HAM U. VERSLOEG FORTUNA '54 MET 3-2 lub West H United heelt gisteravond in Geleen n 3—2 gewonnen van Fortuna '54, De ri sland was 30. Het was aan de oud-mid denvoor van het Ned. elftal Bram Appel te danken, dat Fortuna '54 de sterke En gelsen nog ernstig kon bedreigen. Appel scoorde, twee doelpunten. In de laa minuten kwam Fortuna nog dicht bij gelijkspel. Een doelpunt van Angei werd echter wegens buitenspel afge- Zeventig Zeer sterk zijn de IJsvogels-seriewed- strijden te Den Haag bezet Zowel kwan titatief als- kwalitatief. Er wordt gespeeld op het gemeentelijk sportterrein aan de Roemetr Visserstraa.t. Voor de 40 senio ren- en 30 juniorentwaalfitallen zijn acht velden nodig. De wftdstrijdduur is be paald op 20 minuten en begonnen wordt om 9.45 uur. Hier treffen we onder de deelnemende ploegen aan het Leidse Pernix en het Leiderdorpse Velocitas. Uit de KNKB be halve Ons Eibernest en Olympiaan ook het Leidse Algemene. De junioren zijn onderverdeeld in 6 groepen van 5 twaalftallen In de 4e. 3e, 2e en le klasse zijn elk twee afdelingen van 5 twaalftallen Aan de le klasse 11 e.en finale verbonden, die 2 x 15 minuten Pullen-rijm Feeat in tuin bier: Oud Bruin elck wat wils Gold of Pils anaar muziek romantiek voorjaarsweer Amatelsfeer! Curiosa 61 in Hou trust In augustus 1961 zal het tienjarig be staan van de Nederlandse vereniging „De Verzamelaar" met een tentoonstelling er beurs in beide Houtru6thallen worden ge vierd. Op deze expositie „Curiosa '16" zullen inzendingen van afdelingen dei vereniging en van buitenlandse verenigin. gen te a Nog geen uitspraak in „schot-spoorbaan" Nog heeft het Hoog Militair Gerechts hof geen uitspraak gedaan in de ge ruchtmakende zaak „Het schot op de spoorbaan" bij het artillerie-schietkamp Oldebroek. Veertien dagen geleden stond in deze zaak de 28-jarige beroepswacht meester A. J. den O. uit 't Harde te recht. omdat hij de verantwoording had voor het geloste schot, dat op de spoor baan zou zijn terechtgekomen Tenge volge van een ontploffing werd het trein verkeer in ieder geval geruime tijd ge stagneerd, De advocaat fiscaal had tien dagen geleden twee maanden vangenisstraf geëist. De uitspraak gisteren volgen. Een eventuele andere datum is nog niet bekend tel- en rekenmachir -- kan too r machines^ geheel Nederland TNE GEMEENTERAAD krijgl vanavond een handelen, die voor het nn uit grondtransacties- Voor Frans-Duitse kwesties op de agenda (Van onze correspondent) BONN, woensdagmorgen lYAUWELIJKS 48 uur nadat hij k* van vakantie uit Cadenabbia aan het Comomeer terugkeerde zit dr. Adenauer weer midden in de internationale politiek. Vanmorgen om half negen reeds arriveerde uit Parijs de Franse premier Debré voor zijn eerste bezoek aan Bonn, Hij werd vergezeld door minister van buitenlandse zaken Couve de Mur- ville. Ofschoon de beide staatslieden uiter aard nogmaals zullen spreken over de westelijke politiek op de komende con ferentie in Genève (en met name over de houding van het westen. ingeval Moskou het aan te bieden „voorstellen- pakket" van de hand zou wijzen), zijn het voornamelijk Frans-Duitse kwesties die zullen worden behandeld. In de eerste plaats is de financieel- economisohe heraansluitïng van het Saargebied, die volgens het Frans- Duitse Saarverdrag van 1956 voor 1 ja nuari 1960 zal moeten plaatshebben, on derwerp van gesprek. (Politiek behoort het Saargebied reeds sinds 1 jar 1957 weer tot de Bondsrepubliek) Men neemt in politieke kringen Het conflict in de K.S.G. Toestand op de aan, dat dr Adenauer en Debré ifinitieve datum zullen vaststellen [eldl als zeker, dat deze veel vroe- :al liggen dan aanvankelijk werd momen De voorbereidingen voor nschlusz" zijn voltooid en het be- log altijd kolenniarkt gunstiger Staalgemeenschap hebben gis teren niet gestemd over de voor stellen van de Hoge Autoriteit voor de oplossing van de kolencrisis. Zij besloten, nadat nog eens langdurig overleg was gepleegd met de Hoge Autoriteit, hun beslissing tot 14 uit te stellen. Gezien de ongunstige gevolgen, die een abrupte verwer ping van de voorstellen op de andere Europese instellingen zal hebben, koos de raad van ministers deze noodoplossing. Na afloop van de onderhandelingen zei de vice-voorzitter van de Hoge Autoriteit, de heer D P. Spierenburg, dat het moeilijk zal zijn een definitieve oplossing te vinden De Hoge Autori teit is voorstander van iedere oplos sing. die in het belang van de Gemeen schap is, maar is tegen nationale maat regelen, zoals Frankrijk en Duitsland Hoewel er tussenvoorstellen zijn inge diend door Frankrijk, West-Duitsland en Nederland, heeft men nog niet veel hoop, VOORHOVT Bevrijdingsfeest De bevrijdingsdag is in Voorhout ge vierd met een muzikale rondgang door de muziekvereniging St. Caeeilia. Er werd druk gevlagd. Puzzclrit De VVV Voorhout houdt zaterdag 6 juni een auto-puzzelnt. Tot en met 23 mei kan men zich opgeven bij sigaren- magazijn Klaar, Herenstraat 67, Voor- Advertentie) Hoge Autoriteit geheeld zal worden. In eder geval zullen de voorstellen nai keurig worden onderzocht. Een gunstige factor is, dat. de sitv tie op de kolenmarkt iets beter geworden. De contracten voor de voer iMin Amerikaanse kolen in Duits land zijn voor het grootste deel ge annuleerd. Bovendien is de produkti in Duitsland verminderd door de vijf daagse werkweek. Ook kan gesproken <orden van een algemene opleving au de conjunctuur. Wanneer men België niet meerekent, is het afkondi gen van de crisistoestand niet zo drin- pend gewenst als enkele weken ge- RIJNSBURG Exportcursus Duitse taal De afdeling Rijnsburg van de Vereni ging van Snijbloemenexporteurs organi seert regelmatig exportcursussen in de Engelse taal en in de Duitse taal. Helaae zijn het er maar weinigen, die de moed en de volhardende ijver kunnen opbren gen om een driejarige cursus tot een goed eind te brengen. Voor talenstudie en nu eenmaal flink studeren ejarige cursus is m 1957 mei deelnemers gestart In de tuin bouwschool is een schriftelijk en mon- fgenomen. Het resultaat gelijkheden, dat de financieel-economi- sche aansluiting van het gebied zal sa- envallen mei de uitgifte in Frankrijk in de „zware frank". Op diezelfde datum zou dan de in het Saargebied nog altijd in omloop zi.inde frank tegen D-Mark kunnen wor- ingewisseld. Adenauer zal met premier Dfebré spreken over de ondergrondse acti- 1 van de „Rode Hand" de orga nisatie in West-Duitsland. die aanslagen pleegt op Westduitsers, die wapens aan ipstandelingen in Noord-Afrika le- LISSE Nog dit najaar bouw van bejaardencentrum Dit iaar hoopt men met de bouw t' protestants-christel. beiaardencentrum te Lisse een begin te maken. Van de hee Blokhuis is twee hectaren bouwgrond ge kocht, gelegen tussen Achterweg en He renweg. Tot architect is benoemd de heer Leen Tol jr die een ontwerp heeft maakt, dat door de betrokken instanties is goedgekeurd. Hel bestuur overv gelijktijdig een aantal afzonderlijke flats te bouwen voor echtparen, die nog heel voor zichzelf kunnen zorgen. In val van ziekte kan men dan een beroep doen op hei grote verzorgingshuis. Dodenherdenking Een zin in het verslag „Stijlvolle kerk dienst besloot dodenherdenking", moet als niet gesehieven worden beschouwd: De predikant hekelde de slappen en d« landverraders". Ds Pettinga heeft slecht; geconstateerd, dat er tegenover de illega len ook mensen zijn geweest die e» slappe, houding hebben aangenomen. Zij hebben de gevaren en de consequenties van het nationaal-socialisme niet tijdig en voldoende onderkend. De mensen het verzet moesten het volk hiervoc ogen openen Daarna herdacht de predikant de v die voor de vrijheid hun leven hebben overgehad. dat het i hebben deelgenoi i'orden uitgereikt Vereniging van Snijbloemenexporteurs, .de heer N. den Heijer, te Katwijk wees de geslaagdi op het grote belang van talenkennis i iprak de wens uit ,dat zij de ouderen :ouden opvolgen als exporteu burg heeft grote behoefte aan het buitenland voor het bloemen- dorp opkomen. Spreker bracht dank aan de leraar van de cursus.-de heer Streef kerk uit Leiden De diploma's werden uitgereikt aan mej. A. M. Barnhoorn de heren B. L. Stf an Noordw(jk avond een agenda ite be door het merendeel bestaat ictics. Voor het op de voor- edte brengen van de Koe- g kan een strook grond worden aan kocht. groot 80 m'2, van ir. M. P de Wilde en voor verbreding van de Zwartc- eg ongeveer 535 m2 van de heer S. van eelen. De firma De Raad c.v. heeft de be schikking gekregen over het perceel bouwgrond gelegen tussen de De Ruy'.er- straat en de Van Galenstraat. Teneinde hier te kunnen bouwen, moet deze firma beschikken over een stukje gemeente- W. stellen voor dit te ver kopen onder bepaalde voorwaarden. Vervolgens wordt voorgesteld een stuk grond aan de Quarles van Uffordstraat -huren aan de heer S. Alkemade en te voldoen aan een vervoek van Gedeputeerde Staten om een deel van de nieuwe toegangsweg naar het strand in het Langeveld de bestemming van'open- bare weg te geven. 's komt een omvangrijke herzie- n de plaatselijke personeelsveror dening ter tafel, opgesteld conform de richtlijnen van Gedeputeerde Staten. nare dagen vervelendheid Niet van tiles proberen. Direct "Akkertjes" nemen. Het fijne micropoeder in een "Akkertje" maakt nare dagen tot gewone dagen, zonder pijn of loomheid. Raad beslist vanavond Krijgt Noordwijk een volière? Vogels Het bestuur van de vereniging Vogellust heeft zich tot het gemeentebestuur ge- end met het verzoek om medewerking tot het verkrijgen van een buitenvolière n de Prins Hendrikstraat. De vereniging 1 deze volière bevolken met diverse soorten vogels en hierover geregeld iets publiceren. Zij stelt zich voor dat dit pedagogische waarde kan zijn vooi ïeugd en voor de ouderen en ook veel vreemdelingen een aardige attractie vormt. De medewerking zou hierin bestaan, dat de gemeente de grond ter beschikking steil en voor éénmaal een bijdrage leent van f 600, z(jnde de kosten va bouwmaterialen. De vereniging neemt dan de verdere kosten voor haar rekenin B. en W. zijn van mening, dat met het gevraagde het algemeen belang wordt gediénd en dat deze uiting van particuliei initiatief behoort te worden gesteund. In Josje Boortrnan, 5. Cocky Vos, 6. Aadje PJug, 7 Antonio Hazenoot Autopedwedstrijd' 1. Dirk Hazenoot, 2. Johnnie de Jong, 3. Annelies Duind-am, 4. Ineke Varkevisser, 5. Coby Hazenoot. 6. Johnnie Posthumus. 7. Tom de Mooy, 3. Henk Vegt, 9. Bert Bruggeman. 10. Hans de Mooy. Rolschaatsen wedstrijd: 1. Margriet Bos, '2. Ria van den Haak, 3. Maartje Lambers, 4. Marjan Meeuwenoord. 5. Coby Klinken berg. Boegspriet lopen: 1. J. Link. 2. W. van Haasteren. 3. A. Hazenoot, 4. K. Barn hoorn. 5. J. Oliemans. 6. A Ouwehand. Rolschaatsenwedstrijd (1014 jaar): 1. Willy van Schie, 2. Sjaantje v. Oudgaar- den, 3 Mieke Vink. 4 Ada van Velzen. 5. Hennie Korbee. Blokjesrapen: 1. Albert Spaanderman, 2. Coby Hazenoot. 3. Ineke Varkevisser. Leni Ammeraal, 5. Jantje Barnhoorn, 6. im v. d. Zwan, 7 Bertje Roelandse, 8. Klly Barnhoorn. 9. Jan van der Niet, 10. Ariaantje Kranenburg. Hardlopen met ballonblazen: 1. Gijsbert an der Niet, 2. Anton Kraska, 3. Tom Rijnbeek, 4. Peter Bedijn, 5. Jaap Hameren. Puzzelrit. Deze werd gewonnen door Kee6 Passchier. Avonds maakte De Echo der Duinen geslaagde muzikale rondwandeling De belangstelling was groot Demonstratie In Het hof van Holland vergaderde de Vereniging van Huisvrouwen onder lei ding van mevrouw A. van Gllse-van dermaLsen Naar de algemene vergadering werden afgevaardigd de dames Schmidt- Alphen en Tappenbeek-Meijlink. Het verdere van de bijeenkomst werd gevuld een demonstratie door de fa Van der ng r de Veel gelukkige kinderen op bevrijdingsdag De bevrijdingsdag is in Noordwijk aa Zee op waardige wijze gevierd. Van 1.15 tot 1.45 uur luidden de klokken, In de Herv. kerk werd een herdenkingsdienst gehouden waarin ds. Th. Ferwerda voor ging en de heer J. Plug het orgel bespeel de. Op het terrein bij de r.k. kerk werden de vlaggen gehesen, waarna kinderspelen werden gehouden. Hiervoor bestond grote De uitslagen: Zaklopen: 1. H Salman, 2. O. v. Am- mers, 3. J. v d. Niet. 4. F. Key, 5. L. v. d. Bent, J. J. Duindam, 7. P. Korbee, 8. H. Monshouwer. Stoelendans I: 1 Tineke Vink. 2. Neli Barnhoorn, 3. Nelly Smit, 4. Josje v. d. Niet, 5. Loes Noordergraaff. II: Beppie Passchier, 2, Antonette Smit, 3. Willy Plaatzer, 4. Ineke Hoek, 5. Nelly Plug. Ill: 1. Monica van Rooyen, 2. Carla Steiner, 3. Elsje Deelder, 4. Loe6je var der Wiel. IV: 1. Grietje Duindam, 2. Janny Ouwe hand, 3. Janna Barnhoorn, 4. Johanna Cramer, 5 Ria v. Leeuwen V: 1. Willy Varkevisser. 2 Bella Alke made, 3. Lea Oostdam. 4. Ida v. d. Sar, 5. Ali Slagtveld, 6. Coby v. d Niet, 7. Ri; v. d. Gugten. 8- Willy van den Berg. Waterhalen: 1. Coby Plug, 2. Wim van der Niet, 3. Wendelmoet Baalbergen, 4. Gevestigd in 2200 postkantoren Rente 3 °/o IV Tot f 10.000,- rentegevend Bovendien: u kunt er practisch altijd terecht, zolang 't kantoor geopend is - dus ook na drieën! HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK i' 'i .■■tïtKtxscev /2c<k. f ki Visserijgolfjes OM DE NOORD hadden de trawlers maandag en dinsdagmorgen met een briesje windkracht 5 tot 6 te kampen. Er werd echter wel gevist door de schepen. De resultaten waren niet best: van 100 tot 150 H manden, meest haring, schelvis en koolvis. De makreel scheen op dat moment uit de noordelijke wateren te zijn verdwenen. De Postboy meldde hee een dagvangst van 100 manden hoops, de Viós I trekken van 30 manden, jlaat de Deining trékken van 20 manden en de Golfstroom trekken van 30 man- Lu* den. Van de kustvloot kwam nog niet veel nieuws: de schepen waren maan- |6jnj dag uitstomend naar de visgronden bij de P-boeien en dicht op de kust. Nieuws uit Noordivijkerhout Starkenburg, beiden te Rijnsburg I T Gevei Gevonden en verloren voorwerpen Verloren: bruin lederen motorwant. gouden armband, bruine kinderporte- monnaie, oude bruine aktentas, zwarte portefeuille m. inhoud, kinderfiets, grijs groene regenjas, blauwe regenbroek, da mespolshorloge, zwarte snelbinder, grij ze sok, rubberlaars, donkere herenwin terjas. jonge herdershond met groene halsband, weekend-tas met inhoud. Gevonden: oud merkloos damesrij- vs iel, blauw kindertasje, paar beige da meshandschoenen, diverse kinderhand- schoenen, paar voetbalschoenen met zwart-witte kousen, fietslamp, bril in étui, witte gymnastiekschoen, vulpen. Burgerlijke stand Geboren: Wilfriedus W. M„ zn van J.* van Eeden en J. A. H. Betting; Johannes J A., zn van A, J. Slats en M. M, C Ruiter: Cornelis J. N„ zn van M. H Immerzeel en S J. Geerlings; Elisabeth M. M. C., dr van A. J. Geerlings en J C. DuijndamArnold L. C.. zn van E. G Bakker en A. J Uitendaal; Johannes G. P.. zn van J C. van der Voorn en A. A Stolwijk. OndertrouwdW. A. Goosens en G Moederdag-Taartendag Slagroomtaart Vruchtentaart Nogatinetaart ar Met Moederdag verwei Moccataart Hardwenertaart Crêmetaart Vrijdag 8 mei a s des namiddags half vier openen wij ons geheel naar de eisen des tijds ingerichte bedrijf in HERENMODES en CONFECTIE Wij nodigen U hiermede vriendelijk uit tot een bezoek, ieder is van harte welkom en Uw bezoek zal door ons zeer op prijs worden gesteld. DE VERKOOP BEGINT A S. ZATERDAC OM 8 UUR. Wij zullen trachten door coulante en vakkundige bedie ning het vertrouwen te winnen dat wij gedurende 20 jaren in onze andere zaken mochten ondervinden. J. HAASNOOT. CORN. HAASNOOT—v. d. Pla« Bedrijfsleider |OH. VAN DUIJN. Kleermaker HERM. HAASNOOT P.S. Natuurlijk hebt U bij Uw eerste aankopen een leuke, waardevolle verrassing KATWIJK AAN ZEE VROEGTIJDIG BESTELLEN S.V.P. Banketbakkerij L. P. van Egmond Vliet ZZ 14 Rijnsburg Telefoon 2634 Getrouwd; J, W. J. ter Veer I Prins.- Overleden: Maria Alida van gen, 72 jr, wed. v, M. Bergma Janna Blonk, 75 jr, echtgen. Boekman. Hensber- i; Dirkje ran J. J. LEIDERDORP Contactavond clir. school Gisteren werd in de He-rvormde school aan de M. P. Splinterlaan een contact avond gehouden. Het hoofd van de school, de heer Planting, heette de aan wezigen welkom en merkte onder meer op, dat ook deze avond tot doel had, de band tussen de Zijlkwartier-bewoners en de school te verstevigen. Op het verzoek van het schoolbestuur om een vierde leerkracht te benoemen, is nog geen ant woord van de minister ontvangen. Van morgen werd het antwoord verwacht en als dat gunstig was, zou de vlag worden uitgehangen. Om tijdig een vierde leer kracht te krijgen, zijn er reeds enige sollicitanten opgeroepen, van wie mej. Meyer uit Leiden is gekozen. Deze moei echter nog haar kweekschoolexamen doen; zij is per 24 augustus tijdelijk aan gesteld Dan zullen de eerste en tweede klas gescheiden worden De heer Plan ting sprak de hoop uit. dat de groei van de school zo mag doorgaan en dat er over enkele jaren ook plaats voor een vijfde leerkracht zal zijn. Hij maakte bekend, dat het school reisje dit jaar op vrijdag 19 juni zal zijn met de gehele school hoopt men me bussen naar Rotterdam te gaan. Er werden deze avond enkele films vertoond over de opening van de Staten- Generaal en de opleiding van de mandotroepen, een kleurenfilm va Taptoe-Delft en na de pauze een film spelend in Engeland gedurende de o< De slechte prijzen, vooral voor ma kreel. in IJmuiden, hebben enige trawlers de wijk doen nemen naar En gelse visserijhavens. De trawler IJM 9 Haarlem, die 1000 kisten vis aan boord had, zou woensdag aan de markt te Grimsby verschijnen. Ook de IJmuidense trawler Amsterdam IJM 28 ging naai Grimsby toe. Dit schip heeft als vangst aan boord 1000 kisten, waarbij 100 schel vis, 80 verse haring, 400 makreel, 300 wijting, 50 gul en kabeljauw, 50 koolvis en 200 kleine kisten haring. En naar IJmuiden Voor de woensdagmarkt te IJmuiden werd de trawler Deining verwacht een vangst, die bestond uit 850 kisten makreel, 50 gul en kabeljauw, 15 div< en 100 stuks stijve kabeljauwen. Vijf trawlers verzorgden de aanvoer aan de IJmuidense dinsdagmarkt. De be sommingen voor de grote vangsten ma kreel waren slecht: de makreel ging voor slechts f7 tot f 11 van de hand. Grove makreel en die was er bijna niet deed f22 en de bonken zeer schaars in de markt noteerden zelfs f35 per kist. De schelvis liep in prijs op van f 62 tot f40 voor de grove en middelschelvis. Hiervan stond weinig in de markt. De aanvoer bestond dinsdag in totaal uit 5250 kisten vis, waarbij 400 schelvis, 500 wijting, 75 gul en kabeljauw, 75 kool vis, 425 verse haring, 2800 makreel en 550 stuks stijve kabeljauwen. Van de trawlervloot was de SCH 8 binnen met 1250 kisten makreel, 50 di versen en 150 stuks stijve kabeljauwen. De Emma Wilhelmina KW 135 kwam van de Katwijkse vloot aan de afslag en be- somde voor een op 24 april begonnen reis f 13.000. Hiervoor werden aangevoerd 900 kisten vis, waarbij 40 verse haring, 650 nakreel, 140 wijting, 70 diversen en 50 ituks stijve kabeljauwen. Er is in deze dagen wat nodig om een redelijke be somming te makent De Ariadne IJM 18 maakte een besom ming van f 16.900 voor een reis, die even eens op 24 april begon. Hiervoor bracht de trawler aan land 100 kisten schelvis, 110 verse haring, 450 makreel, 30 wijting, 45 gul en kabeljauw, 55 kleine kisten ha-II ring. Ook de VL 121 was present. Ditj| schip ging op 25 april uit IJmuiden i voerde voor een besomming van f 15.8' aan 125 kisten schelvis, 230 verse haring, 280 makreel, 280 wijting, 20 gul en kabel-1 jauw, 20 koolvis, 5 diversen en 40 stuks stijve kabeljauwen. 'de KATWIJK Loop der bevolking Gedurende april nam de bevolking met 83 personen toe, van 28.894 per 1 april tot 28.977 per 1 mei. Het'aantal inwoners steeg door geboorte en vestiging met resp. 74 en 133 en daalde door overlijden en ver trek met re6p. 133 en 110. KATWIJK AAN ZEE Huisvuil Op 18 mei (tweede Pinksterdag) wordt geen huisvuil opgehaald. In de betrokken wijken worden de emmers dan op don derdag 21 mei geledigd. Hoog en laag water Donderdag: hoog water 3.10 en 15.28 uur; laag water 11.14 en '23 33 uur. Vrijdag: hoog water 3.42 en 16.03 la: g water 11.50 uur. DE HAREM van de Imam van Jemen is twee maal bijna de oorzaak geweest van een straat gevecht. De Jemenitische vorst ver blijft namelijk sinds de vorige maand in Rome, waar hij zich we gens een aandoening onder behande ling van enkele Italiaanse dokters heeft gesteld. Uiteraard moest een deel van de harem met de Imam mee op reis. Een nieuwsgierige fotojournalist waag de zich verleden week te dicht bij de villa waar de vrouwen waren onderge bracht. Eén van de Jemenitische lijf wachten vloog op de fotograaf af eri hoewel-de Italaaan de Arabier niet kun zag hij in dat hem weinig wachen stond, gezien de drei- harembewaker lard i akte De Italiaan koos de wijste weg en liep naar de politie, waar hij een aanklachi indiende wegens poging tot moord. De lijfwacht had inmiddels de Imam ge waarschuwd die de hele harem liet over brengen naar een badplaats ten westen De pers had ondertussen al weer lucht gekregen van de overplaatsing en toen de stoet in de nacht bij het nieuwe hotel aankwam loerde opnieuw een fotograaf achter een muurtje op zijn kans. Enkele lichtflitsen schoten door het duister op een paar in het zwart geklede vrouwen af, een autoportier sloeg dichi en een zenuwachtige journalist trapte op het gaspedaal. Verjewam hij niet, want harembewakers hebben nu strenge opdracht er voor t' niemand dan de eigenaar Met pistolen en ontblote zwaarden stormden ze op de wagen toe, terwijl een van de Arabische chauffeu zijn auto de journalist klem reed. De Italiaanse politie moest de zwetende journalist uit zijn benarde positie red- De Italiaanse overheid heeft nu dringend beroep op de Imam gedaan zijn lijfwacht te verbieden op sti met wapens te dreigen. De politie l beert als tegenprestatie iedereen uit de buurt van het hotel weg te houden, dat het zeer de vraag Is of ooit Italiaanse krant nog eens een foto een „haremvrouw in Rome" kan publi- Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! helpei irkelijk belrc wbere n ld dele, Men heeft ontdekt, dat bepaalde combi naties van geneesmiddelen een bijzonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. Eén der bestanddelen zorgt dat - niettegenstaande de krachtige werking ook de zwakste maag niet van streek raakt. Chefarine „4" is dan ook hèt middel bij uitstek tegen pijnen griep. Bouw Parkwijk begonnen De Directeur van Gemeentewerken te Katwijk maakt bekend, dat op 7 mei (Hemelvaarts dag) geen huisvuil zal worden opgehaald. In de betreffende wijken zullen voor het eerst op maandag 11 mei de emmers weer worden geledigd. JONKER FOTO TOE «TEL ZEGT: Bloesemtijd: geknipt om te van het hervormde beja; üencentrum Parkwijk te Hillegom is i gund aan de Betonaannem-ingsmaatschap-l pij te Den Haag voor een bedrag van* 1,092.810. Vandaag reeds is met de bouw- een begin gemaakt. Economische perikelen voor Suriname f De voorzitter van de vereniging Suri-jf1 name bedrijfsleven, mr. E. C. de RooyJ heeft te Paramaribo verklaard, dat dec overheid nog onvoldoende doordrongen isi van de volstrekte noodzaak van het lok^r ken van Investeringen. Dit blijkt o.a. uiitjj de beangstigende stijging der kosten vans de landshuishouding. In vijf jaar zijn dei inkomsten van de gewone dienst met 54i procent tot 46,6 miljoen Surinaamse gul-i dens gestegen. Het geraamde tekort over] 1958 was sf. 8 miljoen, voor het lopendi jaar sf. 6 min. Van 1958 op 1959 wa6 dtf| stijging der uitgaven voor de gewone dienst 14 procent Hoofdzakelijk ligt dik aan het ambtelijk apparaat. Op elke 21 inwoners i6 er thans één ambtenaari "•vorts is slechts een derde van het tilenl jarenplan verwezenlijkt en binnenkort komen rente en aflossing der leningen aan de orde. Men kan de dreigende toe-! stand niet verbeteren door zeer snelle uifc voering van openbare werken, die tot aad snelle stijging van de uitgaven zullen lei-j den zender dat daartegenover belangrijke inkomsten staan De enige oplossing acht hij aanmerkelijke ven-hoging van de par ticuliere economische bedrijvigheid, doch dl: gaat niet snel. daar het scheppen vari een investeringsklimaat tijd vergt, aldui 6preker die aandrong op modernisering van de fiscale en economische wetgeving- Voor de komende jaren zijn nog belang rijke tekorten te wachten. Vercenigd Bezit van 1894. Statutenwij ziging inzake uitgifte van aandelen vad 50 aangenomen. Jason Industrie en HandelsondeH neming N.V., Rotterdam, opgericht; kapi taal 1000 aandelen van 1000; geplaatsl eb contant volgestort 200; directeur A. J, Fibbe.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 4