Chief Whip Concertgebouworkest en Vlaams toneel BOURJOIS Bevrijding 1945 een faze Goddelijke deportatie in Volgend seizoen brengt o.m. 25 toneelvoorstellingen en 9 concerten Avondvierdaagse voor Leiden en omstreken in zicht Welke lippenstift gebruikt U op faderj Prof. Bakhuizen van den Brink op 1 juni 25 jaar hoogleraar aan Leidse universiteit NIEUWE LEIUSCHE COURANT 3 WOENSDAG 6 MEI 1959 Agenda voor Leiden Woensdag Pieterskerkplein, 2 tot 10 uur: van V.V.S.L. Antonius-clubhuis, 8 uur: toneelgroep Pulchri Studio met „De Sukkel". Centraal, 8 uur: jaarvergadering Ned. Vereniging ex.-pol. Gevangenen uit de Bezettingstijd. Donderdag (Hemelvaartsdag) Stationsplein, 7.30 uur v.m.: vertrek ex cursie N.C.R.teisiV. naar bloeiende Be- Vrijdag Het Gulden Vlies, 2 uur: Ned. Ver. Huisvrouwen, film over Israël. Het Gulden Vlies. 8.15 uur; afd. Leiden Dennenheuvel, films. Prytaneum, 8 uur: contactcomn Leidse kinderbescherming, lezing adoptie. Zomerzorg, 8 uur: ledenvergadering kynologenvereniging Rijnland. Gebouw voor christelijk-sociale Belan gen, 8 uur: ledenvergadering Nederlandse christelijke bond van Overheidspersoneel. Gewelfkamer academiegebouw, Rapen burg 73, 4 uur: zevende dies natalis Ca tena, rede van R. E. de Rooij. Kleine zaal Stadsgehoorzaal, 9.30 uur: feestconcert Catena, werken van Haydn Schubert en Honegger. Zaterdag Stationsplein, 2.15 uur: vertrek excursie afd. Leiden Natuurhist. vereniging naai De Pan van Persijn te Katwijk aan der Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond voetbalvereniging Lugdunum ter gelegen heid van veertigjarig bestaan. OEGSTGEEST, Patronaatsgebouv tot 5 uur: receptie ter gelegenheid tienjarig bestaan afdeling Oegstgeest Ver. tot behartiging van de belangen der tuberculosepatiënten; 7.30 uur feestavond toneel Leidse politie-vercniging. OEGSTGEEST, Het Witte Huis, 2. uur: start St. Jorismars. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Man oncle (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Hier bin Ich, hier bleib ich (alle leeftijden). Luxor (2.30 en 8 uur): De herberg het zesde geluk (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15): De blauwe tira- na (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De kat (18 jaar). Apotheken De avond- en nachtdienst op Hemel vaartsdag wordt waargenomen door de apotheek Tot hulp der Mensheid. Hooi gracht 48, tel. 21060. De apotheek Wilhel- minaparic 8, Oegstgeest, tel. 26274. is door lopend geopend. K. en O. gaat Leiden verrassen met Liefde-volle operette voor Leidse militairen Natuurlijk mocht aan de militairen die in Leiden zijn gelegerd de bevrijdingsdag niet onopgemerkt voorbijgaan. De dienst Welzijnszorg had daarom gezorgd voor het optreden van d: bekende Haagse Operet te-zangers, die „Die Czardasfürstin", een operette van Emmerich Kalman uitvoer den. Het is ondertussen wel bekend, dat bij dergelijke uitvoeringen de burgers de militairen in aantal overtreffen. Ook gis- IN MEI 1960 bestaat de Leidse Volksuniversiteit K. en O. vijftien jaar. Ofschoon het niet de bedoeling van de directie en het bestuur van K. en O. is, het derde lustrumfeest groots te vieren, vermeldt het nieuwe jaarprogramma, dat bestuur en directie ons gistermiddag ontwikkelden, toch enkele hoogtepunten, die een bijzondere glans over het vijftienjarig bestaan zeker garanderen. Deze „uitspringers" doen zich voor in de af delingen toneel en muziek. De Kon. Vlaamse Schouwburg te Brussel zal hier enige malen „Het dagboek van Anne Frank" opvoeren en het Concert gebouworkest komt concerteren. Er zijn in totaal 25 toneelvoorstellingen geprojecteerd en 9 concerten. f-pi -I werkzaam zijn bij aangesloten bedrijven I cn instellingen, de z.g. groene-kaarthou- ders. Medewerken in deze serie de Kon, Vlaamse Schouwburg, de Ned. Gomedie, de toneelgroep Theater en de Haagse Co- medie. De kaarten voor deze voorstellin gen worden niet in abonnement verkocht. De contactpersonen in de bedrijven en op de kantoren kunnen voor elke voorstel ling het gewenste aantal plaatsen op- ook in de serie, die voor Een ander verschil imet de abonne mentsvoorstellingen is, dat de toegang: priizen aanzienlijk lager zijn Dat is mc gelijk door de bijdragen van werkgever: zijde. Hoe meer bedrijven bij K. en C zijn aangesloten, hoe meer werknemers deze gunstige regeling kunnen pro- Belgi- Dank zij de medewerking vai sche instanties zijn de pogingen van K. en O. om de Kon. Vlaamse Schouwburg naar Leiden te krijgen met succes be kroond. Het gezelschap zal niet alleen worden opgenomen in de toneelsei groene-kaarthouders wordt gegeven. In de series A treden op de Kon. Vlaam se Schouwburg, de Haagse Comedie, he Rotterdams Toneel en de Ned. Comedie in de series B de Ned. Comedie, de to neelgroep Theater, de Kon. Vlaamse Schouwburg en de Haagse Comedie. Se rie A 1 omvat vier voorstellingen op dins dagavond, serie A 2 vier voorstellingen op woensdagavond, serie B 1 vier voor stellingen op donderdagavond en serie B 2 vier voorstellingen op vrijdagavond Kwalitatief verschil is er tussen de series A en B niet. Voor de. B-series 1can de voorkeur uitgaan naar blijspelen. De eerste voorstelling van de serie B wordt in september gegeven. Alle voorstellingen zijn alleen toegan kelijk voor leden van K. en O. Dat be hoeft echter voor niemand een bezwaar te zijn, want de contributie is slechts 1,25 per persoon per jaar. Het n« van een abonnement biedt uiteraard scheidene voordelen; bij K. en O. aar Plantsoen kan men vernemen wélke. Wie geen abonnement wil nemen kan altijd een losse kaart per voorstelling kopen. Naast de genoemde zestien voorstel lingen komen er nog negen, die speciaal zijn bestemd voor leden van Ki en O., die Musea mstit leeszalen e.d Academisch Historisch Museum Rapen burg 73: elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologisch en mineralogisch museum Garenmarkt 1 b: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Gravesteen, Pieterskerkhof 6, Juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), concierge: Kolfmakersteeg 16 a. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch Instituut, Rapenburg 26. elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag! Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74. elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling geopend van half 10 tot half 6. op zaterdag tot 6 uur. Inliehtingenkantoor V.V.V., Steenstraat 1 b: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 donderdag van 1 tot 5.30 10 tot 5.30 10 5.30 vrijdag vaD iur; zaterdag Jeugdbibliotheek, leeszaal en oibliotheek Reuvens, Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u., woensdag er zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere leugd) van 6.30 tot 8.30 uur s avonds Academiegebouw, Rapenburg 73: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur, behalve op zaterdagmiddag Voorlichtingsavond in Leiden Wij herinneren nog aan de bijeenkomst, ie vanavond om 8 uur in Het Gulden Vlies te Leiden wordt gehouden en uit gaat van het Chr. orthopedagogisch in stituut voor Leiden en Omgeving. In deze bijeenkomst worden ook medede lingen gedaan over de in september in Leiden te openen chr. school voor slecht horende en spraakgebrekkige kinderen Verwacht worden schoolbesturen, hoof den van scholen, maatschappelijke wer- kers(sters), ouders van kinderen, die voor dit onderwijs in aanmerking komen, en andere belangstellenden. fitej nisch Orkest (tweemaal). Voor het zesde concert wordt telkenjare een ander or kest gekozen. Voor het volgende seizoen is de medewerking verkregen van het Concertgebouworkest. Dit is de eerste keer, dat het \beroemde Amsterdamse orkest deel uitmaakt van een Leids con certabonnement. Welke werken het or kest speelt is nog niet bekend. Het con cert wordt gegeven in de Stadsgehoor zaal. Van de buitenlandse en binnen landse solisten, die in deze „Meesterserie" optreden, kunnen worden genoemd: Shura Cher- kassky piano, Louis Stotijn fagot, Ingrid Haebler piano, Berl Se- nowsky viool en Cor de Groot piano. Alle concerten zijn op don derdagavond. Geen der data valt samen met die van de toneelvoor stellingen. Naast deze reeks staan nog ten minste drie concerten voor houders van groene kaarten op het programma. Ze worden verzorgd door het Residentie-Orkest en het Rntt. Filharmonisch Orkest. Ook voor deze concerten is de toegangsprijs aan zienlijk lager dan de kostprijs, maar ze zijn dan ook alleen toegankelijk voor per soneelsleden van de aangesloten bedrij ven. De programma's zijn „populairder" dan voor de abonnementsconcerten; dik wijls worden verzoeknummers gespeeld. Dat betekent niet, dat de programma's minder interessant en belangwekkend Als solist kunnen worden genoemd An nie d'Arco, piano, Jolle de Wit en Ed ward Witsenburg fluit en harp en Hans Henkemans piano. Hans Henkemans treedt daarmee voor het eerst voor K. en O. op. K. en O. verschijnt in de regel iets later met zijn nieuwe programma. Wij vinden het een goede gedachte, reeds vóór het eind van het oude seizoen leden en an- onder de' dere belangstellenden iets mee te delen goede naam in, over de met goede resultaten bekroonde in de muziek- voorbereidingen voor het volgende sei- Als vaste orkes- zoen. Voor bestuur en directie van K ïee het Residentie-Orkest en O. begint dat volgende seizoen bepaald het Rotterdams Filharmo-| NIET in september! Muziek .1 militairen „Die Czardasfüretin" heeft een geva rieerde inhoud. De gebeurtenissen volgen elkaar in razend snel tempo op S.ylva Varescu, de Czardasfürstin en vorst Edwin houden van elkaar maar standsverschil is >rzaak van vele moeilijkheden. Als daarbij bedenkt, dat de vorst een vriend heeft en dat er nog een vrij meis- het geheel is toegevoegd, dan is het begrijpelijk dat het niet bij die ene liefde blijft. Aan de Nederlandse tekst, die werd ge bruikt, moest men eeret wat wennen. Toch heeft een dergelijke uitvoering haar voordelen, vooral voor militairen. Deze leren zo de teksten die zijn gemaakt op de bekende melodieën wat beter kennen zullen de volgende keer met meer no naar een oorspronkelijke uitvoering kunnen luisteren. Van de medwerkenden noemen wij Lex Goudsmit. die al6 vader van vorst Edwin speelde, Ans van Baaien, die de rol van Sylva zong en Huib van der Steen, de Zij wi6ten door hun spel de nodige in het stuk te houden en zongen de melodieën op voortreffelijke wijze. De begeleiding geschiedde aan het ham mondorgel door Jos Carpay, die knap heeft gespeeld. Adjudant J Nieuwenstein opende. Pupillentoernooi Leiden Op Hemelvaartsdag houdt LFC een pu pillentoernooi, waaraan deelnemen Lug dunum, LFC, Quick Boys, UVS, ASC, LDWS, Roodenburg, SIZO en Leidse Boys. Vervolgens wordt een wedstrijd gespeeld tussen elftallen van jongeren tot 23 jaar van De Kanaries en Quick Boy6. daagse van de wandelkring Leiden en omstreken de tochten van vorige jaren te overtreffen. Men is er op uit zoveel mogeHjk jeugdigen aan te trekken. Mees ter Groenendijk die met de kinderen van de Leidse Houtschool steeds present is, wordt het onderwijzend personeel ten voorbeeld gesteld en ook wordt gedacht aan deelneming van grote groepen pad vinders. In Katwijk, Noordwijk en Leiden wan delt men van 2 tot 5 juni en in Alphen aan den Rijn van 3 tot 6 juni. De afstan den zijn; 8 tot en met 13 jaar viermaal tien kilometer;14 jaar en ouder driemaal vijftien en eenmaal twintig kilometer. Startplaatsen: Alphen aan den Rijn; IJs- clubgebouw, Prins Bernhardlaan; Kat wijk: wijkgebouw Abëelplein; Leiden: Feestzaal Van Zijp, Hoogl. Kerkgraoht 40; Noord wij k-B innenCafé-restaurant De Beurs, Voorstraat 125. Inschrijf adressen: Alphen aan den Rijn: C. Wilschut, Goudse Rijweg 142, Boskoop; J. P. Woordes, Herman Gorterstraat lb, Alphen; Jac. Rooda, Gaslaan 7, ALphen Katwijk: G. de Best, Sluisweg 83, Kat wijk aan Zee; M. L. Vooys, Randweg 20, Katwijk aan Zee; A. Erkelens, Kanaal dijk 4, Katwijk aan Zee. Lelden: W. Bouwman, De Genestet- straat 40, Leiden; J. W. Musesse, Titus Brandsmalaan 164, Leiden; W. Breedevelt, Levendaal 175 a, Leiden. Noordwijk: Mejuffrouw A. van der Lee, Wilhelminastraat 32, Noordwijk-Binnen; Mejuffrouw A. Weber, Voorstraat, Noord wijk. Voor militairen ie toestemming tot deel neming verleend. K.M.K. gaf Leiden vleugje vrolijke bevrijdingsvreugd Hoe de chauffeur van een zestienwielige oplegger er precies over dacht, toen hij gisteravond vijf uur het Rapenburg werd opgestuurd terwijl hij het Noordeinde in moest, kwam de nijvere verkeerspolitie uitgebreid te weten in de paar seconden, die het kost om met een zestienwielige oplegger van het Kort Rapenburg over te steken naar het Rapenburg. De chauffeur vond het „niks", maar hij was in het zonnige Leiden gisteravond beslist een uitzondering. Want hoewel de bevrijding nog slechts ééns in de vijf jaar een officieel herdenken waard is geacht, brachten de koesterende zomerzon en het feit, dat vele bedrijven toch een vrije middag hadden gegeven, een soort zomerfeest-stem ming in Leiden. En in deze zomerzon-sfeer pasten enorm goed de feestelijke klanken, die precies om vijf uur opstegen van het plein van de Doelenkazerne, waar de Koninklijke Militaire Kapel zich opmaakte om voor het eerst een pijpende en roffelende mars door Leiden te inaken. Lieden zonder fantasie mogen opmerken, dat vijf uur geen ge lukkig uur is voor een mars door de verkeersaders van een stad, wier breedste straten zijn berekend op gehaaste koeriers uit het paar dentijdperk. Maar honderden Sleutelstad-bewoners hadden er anders over gedacht en waren tegen vijf uur verwachtingsvol langs de stoepranden gaan staan. En omdat het voorbijmarcheren van de Koninklijke Militaire Kapel niet in gala, maar in battledress geen uren duurt en de Leidse verkeerspolitie ervaring heeft in de meest ingewikkelde verkeersverknopingen, verliep alles prettig. Toen de Koninklijke Militaire Kapel omstreeks kwart voor zes het plein van de Mors- poortkazerne opmarcheerde, hadden de muzikanten de zekerheid Leiden een vleugje feestvreugde te hebben gegeven. En wat zo prettig is voor de Leidenaars: Nu de K.M.K. één keer door de Sleutelstad heeft gemarcheerd, heeft zij de smaak te pakken en wil zij enkele keren per jaar terugkomen. ond i :zig. Zie voor stadsnieuws ook pagina 7 l Elegant: Geeft G de voorkeur aan een glanzende lippenstift f S J Praktisch: Prefereert II een lippenstift die Geslist niet afgeeft 8 Als moderne vrouw twijfel U niet meer: voor U heeft Bourjois, als eerste, al deze eigenschappen in één lippenstift weten te verenigen. De lippenstift „Rouge Fidéle" is glanzend en toch kissproof, werkelijk kissproof. Standaard huls f. 2.50 Draaiende huls f. 3.75 R I s Dr. Westerink in Pieterskerk: GOD HEEFT ons verlost uit de macht der duisternis en overgebracht in het Koninkrijk van de Zoon Zijner liefde, in Wie wij de verlossing hebben, de vergeving der zonden". Over deze woorden ging de prediking dr. H. J. Westerink, Geref. predikant, gisteravond in de Pieterskerk in een interkerkelijke herdenkingsdienst, waarin behalve deze predikant dr. P. L. Schoonheim, Hervormd predikant, en kapitein R. J. Schurink, van het Leger des Heils, voorgingen. Dr. Schoonheim en kapitein Schurink leidden de liturgie. De dienst werd, naar schatting, door een driehonderd mensen bijgewoond. Na de inleidingstekst, „Loof de Here mijn ziel en vergeet niet een van Zijn •eldaden" (psalm 103), zong de Gemeen- vers 1 en vers 7 van psalm 118: „Laat ieder 's Heren goedheid loven" en „De is mij tot hulp en sterkte". De Schriftlezing was uit Exodus 14 en 15. Het paasgezang „Christus, onze Heer, verrees, Halleluja!" werd vóór de prediking ge zongen. Dr. Westerink stelde in het begin zijn verkondiging de vraag, of de macht der duisternis, die wij hébben ondervon den, over enkele jaren alleen nog in de geschiedenisboekjes bestaat. Die macht beperkt zich echter bepaalde periode. Paulus heeft het genoemde tekst (Colo: de Zoon Zijner liefde. De bevrijding mei 1945 is een faze in deze Goddelijke deportatie. In de Zoon hebben wij verlossing. De losprijs voor de duisternis, die wij heb ben gemaakt, is betaald. Wij hebben het toegangsbewijs tot het Rijk van de Zoon. Op dat bewijs staat: vergeving der zon- den in het licht van de Zoon. Nogmaals beklemtoonde dr. Westerink in het slot van zijn prediking, dat de bevrijding van 1945 als een stadium mag worden gezien in de vrijmaking Gods. Kapitein Schurink deed een persoon lijke oproep tot overgave aan God en Zijn Zoon, om de banden van drift, van angst en van schrik in de kracht Gods te ver breken. „Sta in de vrijheid, waarmede Christus u heeft vrijgemaakt". De bevrij ding van 1945 is alleszins waard, te wor den herdacht en gevierd. Maar hoger is de vrijheid, die Christus schenkt aan het mensenleven. Na het zingen van de strofen 1 en 6 van het volkslied sprak kapitein Schu rink de zegenbede uit. stuk duisternis, die het licht gelie dreigt ten onder te niet elke bedreiging zenbrief hoofd- de macht der /an het Evi doen gaan. Is het Evangelie iging van de duivel zelf? Wij hebben de macht van de duisternis be leefd zoals wij misschien wel dachten, dat hij niet meer bestond. Maar deze macht kan zich elk ogenblik weer toespitsen, mogelijk in heel andere vormen. Paulus zit echter niet bij de pakken Hij zegt: Het' vaandel omhoog; God heeft ons verlost. Verlossing Staat dat voor ONS nog als een boven water? Als de volkeren ons hebben verlost, hangt onze verlossing aan e zijden draad. God heeft Zich ingezet de Zoon van Zijn liefde en heeft die zet gemaakt tot een Koninkrijk. Dat macht tegen macht. De macht der duisternis, daar kunnen wij eigenlijk allemaal onszelf op aankij ken. Het Koninkrijk der liefde kan al leen maar komen van God. Hij is Zelf de strijd begonnen tegen alle vormen duisternis, die deze aarde bedreigen. Hij brengt ons over in het Koninkrijk Burgerlijke stand van Leiden GeborenRonald, zn van P. Lasan- der en T. M. C. van Rijn; Astrid Eli sabeth, dr van J. M. Gijbeis en J. J. Buring; Renate Klara, dr van J. C. Klerks en M. Emmerich; Rudolf, zn van L. ter Wee en J. Mark; Johanna Elisabeth, dr van J. J. van Zonne veld en M. van der Hoeven; Widhel- mina Aletta, dr van C. van Veen en A. den Hartog; Jacob Michael Derk, zn van E. H. Kusen en I. E. D. Uter- möhlen; Antoinette Johanna Petro- nella, dr van C. Scheffer en A. F. E. Haneveld; Wilhelmus Johannes, zn van J. W. A. Hijdra en H. Bos. Overleden: M. Ie Noble, 66 j. echt genote van J. Verra; G. H. van Dru- nen, 59 jr, echtgenote van E. Weide- manM. F. de Gunst, 18 j, dochter; J. Hoogerwerf, 68 j, man; C. L. Ruwaard, 27 j, man; M Laman, 79 j. HET is op 1 juni aanstaande 25 jaar geleden, dat prof. dr. J. N. Bakhui zen van den Brink als gewoon hoogleraar zijn intrede deed in de faculteit der Godgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Leiden om onder wijs te geven in de geschiedenis van het Christendom en van de leerstel lingen van de Christelijke godsdienst, alsmede in de geschiedenis van het Gereformeerd Protestantisme. Prof. Bakhuizen van den Brink werd de opvolger van prof. dr. A. E. Eekhof, die was overleden. Hij aanvaardde hier het hoogleraarsambt met een oratie over „Incarnatie en verlossing bij Irenaeus". Irenaeus heet de vader van de katholieke dogmatiek, de eerste theoloog in het na-apostolische tijdvak, als christoloog en als bijbels theoloog maatgevend voor zijn tijd. Prof. Bakhuizen van den Brink werd op 25 mei 1896 te Joure geboren. Ziji vader was ds. L. W. Bakhuizen van dei Brink, die secretaris van de Algemeni Synode is geweest. Hij doorliep het chris telijk gymnasium te Utrecht en studeerde aan de universiteit van Leiden theologie. Ook bezocht hij de Ecole des Hautes Etudes te Parijs. In 1919 werd de hoogleraar kandidaat tot de heilige dienst in de Ned. Hervorm de Kerk. Op 8 augustus van het jaar daarop werd hij te Nieuw-Dordrecht het predikambt bevestigd. Daar is hij v jaar werkzaam geweest. In 1924 vertrok hij naar Winterswijk, waar hij de Her vormde Gemeente vijf jaren heeft ge diend. Op 12 mei 1929 deed hij zijn intrede in de Hervormde Gemeente van Rotter dam-Kralingen. Prof. Bakhuizen van den Brink ii in 1923 bij prof. Pijper te Leiden ge promoveerd tot doctor in de theolo gie op een proefschrift getiteld „De oud-christelijke monumenten van Ephesus, epigrafische studie' Nieuw-Dordrecht was de hoogleraar mede-oprichter en secretaris van de Vereniging tot geestelijke en maat schappelijke zorg in de provincie Drenthe. De aanwezigheid jeugdkerk in Winterswijk is mede hem te danken. In Kralingen mocht de predikant een wijkgebouw gebruik nemen. Functies n 1950 werd prof. Bakhuizen van den Brink lid van de Kon. Nederlandse Aka- demie der Wetenschappen. Van zijn func ties noemen wij: voorzitter van de archi- tectenraad van de B.N.A., redacteur van het Ned. Archief voor Kerkgeschiedenis, Kerk en Eredienst en lid van de raad oor het Z.W.O., van 1 april 1955 af. In de Hervormde Kerk is hij een voor- anstaande figuur, met name op het ge bied van de liturgische beweging. In ver schillende kerkelijke commissies heeft hij zitting gehad of nog zitting. Noemen wij alleen de Raad voor Kerk en Pers en het Instituut voor religieuze en kerkelijke Kunst. Zijn voorzitterschap van het Leidse dia- conessenhuis mag zeker niet onvermeld blijven. Vooral in deze voor het diaconcs- senhuis zo uitermate belangrijke jaren ieuwbouw is het voorzitterschap dit bestuur een zwaar-wegende functie. Van de hand van prof. Bakhuizen van den Brink verschenen talrijke publikaties. Zo zag in 1933 „Het ambt Breedevoort tijdens het Anholter pandschap" het licht (in samenwerking met B. Stegeman), in datzelfde jaar „De Romeinsche catacom ben en hare fresco's", in 1940 „De Neder landse Belijdenisgeschriften, vergelijken de teksten", in 1946 „Handboek der Kerk geschiedenis" (met prof. dr. J. Linde boom, twee delen, derde druk), in dat zelfde jaar „Protestantsche Kerkbouw", in 1945 en 1946 „Scriptores Christiani pri- maevi" (2 delen), in 1952 „Traditio" en in 1954 „Ratramne". In 1955 werd prof. Bakhuizen van den Brink eredoctor in de Godgeleerdheid aan niversiteit van St. Andrews (Schot land). De purperen cappa, met witte zijde gevoerd, werd de Leidse hoogleraar ge schonken als eerbewijs voor zijn belang rijk en omvangrijk werk op Kerkhisto risch terrein in het algemeen. Chr. orthopedagogisch instituut voor Leiden en omgeving In vervolg op ons artikel van zater dag j.l. over de in Leiden op te richten school voor slechthorende en spraakge brekkige kinderen delen wij mee, dat het dagelijks bestuur van de Stichting wordt gevormd door de heer A. Huigens te Noordwijk, hoofd van de Ds. De Wolff- school aan het Plantsoen te Leiden, voorzitter, de heer C. P. van der Bie, Cobetstraat 7, Leiden, secretaris, en de heer J. A. W. -Jansse, Burggravenlaan 171, Leiden, penningmeester.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3