s Leiden krijgt chr. school voor slechthorende en spraakgebrekkige kinderen 11 n.tHün Gezusters Van der Kaay wonen 50 jaar in Jean Pesijnshofje AN ES Al eeuwen heeft Leiden zijn Haven DODEN HERDENKING NIEUWF LEIDSCHE COURANT a ZATERDAG 2 MEI 1959 Agenda voor Leiden ■dag Grote Burcht, 8 uur: cabaretpregrsm- ma Leidse tuiniers ar. bloemisten „Door Eendracht Verbonden". Schouwburg, 8 uur: toneelvereniging Tot Ieders Genoegen met „Kwartet ln Station. 1.45'our: N.C.R(eis)-V., ver trek excursie naar Duivenvoorde Stadsgehoorzaal, 8 uur: bonte avond De Geref. jeugdhuis. 8 uur: Amerikaanse filmavond. Maandag Bevrijdingsmonument bij molen De Valk, 10.30 uur: herdenking door sehool- Stadsgehoorzaal, 7.15 uur: dodenherden king. Oude Singel (bij Lakenhal), van 8 af: opstelling voor stille tocht langs be vrijdingsmonument. Bevrijdingsmonument, 8.30 uur: stille tocht. OEGSTGEEST, Bos van Wijckerslooth 7,30 uur: herdenking gevallenen. Dinsdag Pieterskerkplein, 11 uur: opening ba zaar V.V.S.L., tot 10 uur 's avonds. Doelenkazerne, 5 uur: vertrek Kon. Mi litaire Kapel voor mars door Leiden. Veemarktterrein, 2.30 uur: start fiets- ndelsp icht. Veemarbtte: Eerste Leidse drumband en jeugdorke: „De Burcht". Doelenkazerne, 8 uur: operette. Pieterskerk, 7.15 uur: interkerkelijke herdenking der bevrijding, sprekers: dr. P. L. Schoonheim, dr. H. J. Westerink en kapitein R. J. Schurink (Leger des Heils). Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O., jazz- Antonius-clubhuis, 8 uur: optreden Leidse volksdansgroepen Oud-Poelgeest en Nieuw-Holland. Woensdag Kerkzaal academisch ziekenhuis, 12.50 tot 1.20 uur: middagpauzebijeenkomi Pieterskerkplein, 2 tot 10 uur: fair van V.V.S.L. Antonius-clubhuis, 8 uur: toneelg: Pulchri Studio met „De Sukkel". De Harmonie, 8 uur: jaarvergadering Ned. Vereniging ex-pol. Gevangene de Bezettingstijd. Donderdag (Hemelvaartsdag) Stationsplein, 7.30 uur v.m.: vertri cursie N.C.R.(eis iV. naar bloeiende Be- Vrijdag Het Gulden Vlies, 2 uur: Ned. Ver Huisvrouwen, film over Israël. Het Gulden Vlies, 8.15 uur: afd. Leiden Dennenheuvel, films. Prytaneum, 8 uur: contactcommi Leidse kinderbescherming, lezing adoptie. Zomerzong, 8 uur: ledenvergadering kynologenvereniging Rijnland. Gebouw voor christelijk-sociale Belan gen, 8 uur: ledenvergadering Nederlandse christelijke bond van Overheidspersoneel. Zaterdag Stationsplein, 2.15 uur vertrek excursie afd. Leiden Natuurhist. vereniging naar De Pan van Persijn te Katwijk aan den Rijn. OEGSTGEEST, Patronaatsgebouw, 3 tot 5 uur: receptie 'ter gelegenheid van tienjarig bestaan afdeling Oegstgeest Ver. tot behartiging van de belangen der tuberculosepatiënten; 7.30 uur feestavond toneel Leidse politie-vereniging. OEGSTGEEST, Het Witte Huis, 2.30 uuf: start St. Jorismars. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Mon oncle (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Hier bin ich, bier bleib ich (alle leeftijden). Luxor (2.30 en 8 uur): De herberg van het zesde geluk (alle leeftijden). Rex (2.30, 7,15 en 9.15): De blauwe lira- na (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De kat (18 jaar). In verband met de dodenherdenking zijn de bioscopen maandagavond gesloten. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologisch en mineraiogiscb museum Garenmarkt 1 b: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur Gravesteen. Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), concierge: Kolfmakersteeg 16 a. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 uur Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch instituut, Rapenburg 26 elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag) Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74 elke dag ilgemene studiezaal en uitleen- afdeling geopend van half 10 tothalf 6 op zaterdag tot 5 uur Inlichtingenkantoor VVV., Steenstraai 1 b: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27: maandag en woensdag van I tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag 10 5.30 Jeugdbibliotheek, leeszaal en oibliotheek Reuvens, Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u., woensdag en zaterdag van 12 tot 4 30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds Academiegebouw. Rapenburg 73: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur, behalve op zaterdagmiddag Opi september opening "JVTA EEN LANGE VOORBEREIDINGSTIJD zal de Leidse christelijke -L school voor slechthorenden en spraakgebrekkigen op 1 september aanstaande met de lessen beginnen. Zij is de tweede school van deze soort in ons land; de eerste is in 1957 in Utrecht geopend en de resultaten van het onderwijs daar doen het beste ook van de Leidse school verwachten. Het is voor de betrokken kinderen van groot belang, dat aan dit facet van het buitengewoon lager onderwijs in Leiden nu ook deze speciale aandacht zal worden besteed. -u' - aSsESs -. In dit I deelte van de Hervormde school aan de Hog? Morsweg krijgt de christelijke school voor slechthorende en spraakgebrekkige kinderen voor Leiden en omstreken een plaats. De school gaat uit van het Christelijk orthopedagogisch instituut voor Leiden en omstreken. Het is nu nog een sti ting, maar er wordt naar gestreefd, zo spoedig mogelijk een vereniging te maken, opdat de ouders van de leerlin gen invloed op de gang van zaken kunnen uitoefenen. In het stichtingsbestuur heb ben negen personen zitting, die verschil lende kerkelijke richtingen vertegenwoo: digen. Voorzitter is de heer A. Huigen: te Noordwijk, hoofd van de Ds. De Wolff- school voor buitengewoon lager onde: wijs aan het Plantsoen te Leiden, secret, ris de heer P. A. W. Jansse. De heer F. W. v. d. Haspel, Driepla: senweg 26, Katwijk aan Zee, telefoo 017183378, is benoemd tot hoofd va deze nieuwe school. Hij is voor het geVen van onderwijs aan het slechthorende en spraakgebrekkige kind volledig bevoegd. Wie nadere inlichtingen over dit onder wijs in het algemeen en deze school in het bijzonder verlangt, kan zich bij hei vervoegen. Het hoofd zal worden gesecondeerd door mej. H. Veenendaal, die onderwij zeres is geweest aan de Geref. school'. Stadhouderslaan. Aan Hoge Morsweg Het onderwijs wordt gegeven in twee lokalen in het nieuwe gedeelte van de Hervormde lagere school de Hoge Morsweg. Om met dit onder wijs te beginnen, acht het stich tingsbestuur deze capaciteit voors hands voldoende. De school heeft een streekkarakter; zij bestrijkt de kust strook, de Rijnstreek en de bollen streek. Voor wat het onderwijs betreft verze kerde het bestuur ons. dat de modernste middelen zijn aangeschaft om de kinde ren het lager onderwijs volledig en gestoord te laten volgen. Het onderwijs is wel individueel gericht, maar het kind zal toch in de groep kunnen functioneren, zowel luisterend als actief; het zal zich voelen als een kind. dat zonder deze mid delen het onderwijs op de gewone school Dat dit ook psychisch van wezenlijk belang is, behoeft niet te worden toege licht. Een slechthorend of spraakgebrek- kig kind kan op de gewone school niet zo wennen als een goed horende en kende scholier; dat kan stoornissen psychische aard meebrengen, die een pel en plezierig volgen van het onderwijs niet bevorderen. Deze nieuwe tak buitengewoon lager onderwijs nu maakt Sneciale mededeling MAANDAG 4 MEI is onze afdeling Kantoorboekhandel de gehele dag wegens inventarisatie GESLOTEN Spoedbestellingen per telef. 21400 HAARLEMMERSTRAAT 169*" Eervol ontslag voor prof. Van Asbeck In verband met het bereiken van de 70-jarige leeftijd, waarop hoogleraren met pensioen plegen te gaan, is de Leidse hoogleraar mr. F. M. baron van Asbeck op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoogleraar in het volkenrecht en de internationale politieke geschiedenis. Professor Van Asbeok werd 27 februari 1889 t?e Nieuwediep geboren, doorliep te s-Gravenhage het gymnasium en studeer de aan de universiteiten van Leiden en Lausanne. Hij bekleedde enige tijd een bestuursfunctie m het voormalige Neder lands Indië en was in die tijd buitenge woon hoogleraar aan de rechtshogeschool te "Batavia. Baron van Asbeok was lid vam de permanente raad van de Volkenbond an lid van het permanente hof van arbeid, werd benoemd tot lid van de Konink lijke Akademie van Wetenschappen en was studenten-ouderling van de Leidse Hervormde Gemeente. De scheidende hoogleraar publiceerde vele studies over koloniale verhoudingen; na de oonlog wijdde hij enkele werken aan het zelfstandig worden van vroegere kolonies. Naast juridische studies gaf hij ook enkele beschouwingen op godsdien-1 stig gebied en oip het terrein van weten-1 scha psbeoefening het licht. het mogelijk, dat deze moeilijkheden niet voordoen en dat het kind toch het onderwijs ontvangt, dat het als bas onderwijs voor zijn mogelijk verdere oi wikkeling nodig heeft. Medewerking Het bestuur heeft de volledige met werking gekregen van het audiologisch centrum te Leiden, met name van prof. dr. H. A. E. van Dishoeck en zijn assis tenten, onder wie de audioloog-physicus drs. A. Spoor. Ook heeft de maatschap pelijke werker die aan dit instituut is bonden, zijn medewerking toegezegd, als mede de oor-, neus- en keelarts, dr. P. J. Kostelijk en zijn collega's. Van de zijde van rijk en gemeente werd eveneens belangrijke steun ontvangen. De gemeente Leiden is ook bereid ge vonden een terrein te reserveren voor scholen met verschillende vormen van christelijk buitengewoon lager onderwijs. De oprichting van een diagnostisch cen trum wordt reeds overwogen. Rijk en ge meente hebben bovendien toestemming verleend tot de oprichting van een sohool voor kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden. Zo is het streven van bestuur om de verschillende takken buitengewoon lager onderwijs, die alle gericht zijn op het tot zijn recht laten ko men van het gehandicapte kind, in deze omgeving gestalte te geven en tot ontwik keling te brengen. Specifiek onderwijs Een woord van aanbeveling voor de in september te openen school willen wij niet achterwege laten. Het is vanzelfsp kend in de eerste plaats voor de kinder zelf maar vervolgens voor de school v belang, dat de ouders, wier kind voor 1 volgen van dit onderwijs in aanmerki zou komen, deze school niet voorbijzii Zij mogen wel ernstig overwegen, of zij hun kind aan de zorgen van deze school toevertrouwen. Het onderwijs is specifiek voor deze kinderen bedoeld en het werpt mede zijn vruchten af door een zo i mogelijk gebruik ervan. De opening is op 1 september. De hoofdinspecteur van het buitengewoc lager onderwijs, de heer N. IJ. Vlietst te Bilthoven, heeft toegezegd de opening te zullen verrichten. Op 6 mei wordt in Het Gulden VI: te Leiden een vergadering gehouden vc schoolbesturen, hoofden en ander perso neel van scholen, medici, maatschappe lijke werkers(sters) en andere belang stellenden, waarin over dit onderwijs en andere facetten van het buitengewi lager onderwijs wordt gesproken. Wij den ouders die verwachten dat hun kind voor deze school in aanmerking zoi •men, aan, deze voorlichtingsgelegenheid niet ongebruikt te laten. Ereplaats voor Acla EN HOEWEL het corso al weer een week voorbij is, moeten wij toch nog even schrijven over Ada. Ada van Reeuwijk uit Abbenes ging niet zoals Wiza, Joan en Leny vlak voor de start een kopje koffie drinken en daarom zagen we haar pas, toen de trotse zwarte zwanen voorbijdrèven in het corso. Toen was het onmogelijk haar precies te vragen, hoe zij op die zwaan was gekomen, want de bollenstreekpolitie is beminnelijk doch onverbidde lijk. Evenals Jacoba van Beieren, bleef ook Ada dicht bij huis, toen ze tussen de bloemen reed; zij werkt mee aan een systeem, dat ons altijd enig voorzichtig ontzag inboezemt en dat bekend staat als „administratie". Op het kantoor van Warnaar en Co. n.v. te Sassenheim draagt zij haar steentje bij tot het la ten rollen van de bollen over de hele aardbol. En bij de zwarte zwanen heeft Ada een hoofdrol ge speeld, want de vederlicht-gele jurkjes zijn onder haar leiding tot vorm gekomen. Wij kunnen niet tegen meis- jestranen; de gedachte, dat Ada misschien ontgoocheld gesnikt heeft, omdat wel Wiza, Joan en Leny in de krant stonden en omdat zij was vergeten, omdat zij geen kopje koffie kwam drinken, heeft ons voor Ada een ereplaatsje doen vrijmaken. De heer Gouverneur overleden In Oegstgeest is overleden de heer P. G. M. Gouverneur, sedert 1953 werkzaam bij de zelfbescherming van de B.B., A- kring Leiden—Oegstgeest. Als coordina tor heeft hij zich kraohtdg voor het B.B.- werk ingezet. De heer Gouverneur was afkomstig uit Zevenaar, waar hij 30 juli 1904 werd geboren. Gouden feest in Leiden TTET VOLGEND JAAR gaat de vlag uit", zei burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot vorig jaar, toen hij op Koninginnedag een bezoek bracht aan het Jean Pesijnshofje aan de Kloksteeg. De burgemeester van Leiden is een van de regenten en daarom wist hij, dat dit jaar een niet alledaags jubileum zou worden gevierd in het hofje, dat eens, eeuwen geleden, onderdak bood aan een groepje vluchtelingen. Donderdag een halve eeuw geleden, precies op de geboortedag van konin gin Juliana, kwamen de dames Van der Kaay, tezamen met hun thans overleden moeder, in bet hofje wonen. De jongste van de twee zustere, Ja coba van der Kaay, was toen 26 jaar en de oudste. Helena, 32. In de afge lopen vijftig jaren heeft de tijd de we reld van aanzien doen veranderen. Maar het rumoer van een op drift ge raakte vooruitgang is aan het rustige Jan Pesijnshofje voorbijgegaan. Toen hun moeder in 1932, na 23 jaar in het hofje te hebben gewoond, overleed, zijn de geaustens Van der Kaay in het zelfde huisje blijven voortleven, in de schaduw van de trouwe Pieterskerk, die evenals het hofje de eeuwen heeft getrotseerd. Er zijn auto'6 gekomen, die voor het hofje werden geparkeerd, er zijn Amerikanen met filmtoestellen geko men en het Gravensteen werd tot een modern universiteitsgebouw gemaakt. Maar zo gauw men de hofjesdeur is gepasseerd, valt men terug in een tijdloze rust, die wordt geaccentueerd door het kraakheldere binnenpleintje, waaromheen de huisjes een plaatsje hebben gevonden. „Wij zijn hier het langst in het hofje; alle mensen, die er woonden, toen wij er kwamen, zijn al overle den", vertellen de dames Van der Kaay, die ondanks hun 76 en 82 jaren het tempo van hun stille leven nog makkelijk kunnen bijhouden. De oud ste Vindt, dat de lettertjes van de krant zo klein zijn en dat zij ze daar om soms moeilijk kan lezen. Maar dat is een van de weinige tekenen, dat ook in het hofje de tijd draait. Nee, zij wilden liever geen drukte om het gouden jubileum, maar zij hebben niet kunnen verhinderen, dat op Ko ninginnedag het regentencollege op de koffie i6 geweest om deze gouden be woners te feliciteren met de tevreden rust, die zij in hun leven hebben weten te vinden. Dienst in aula Marnixstraat In de dienst van de Hervormde meente morgenoohtend in de aula van b.l.o.-school aan de Marnixstraat gaat niet ds. Bouman van Katwijk aan Zei voor. die verhinderd is, maar de hee: Kopij alhier. alum, jaloezieën D. LADAN off. dealer Inlichtingen en toonkamer MOLENSTEEG 27 Tussen de bladzijden De Kat toont oorlogsverzet in zwakte en grootheid rpRIANON: (2.30, 7 en 9.15 uur). Het zijn natuurlijk de Fransen, die met De Kat een verzetsfilm van formaat hebben gemaakt. Wanneer men sen, die de oorlog aan de goede kant van de Noordzee hebben meegemaakt, een film over het verzet willen maken, wordt het een produkt als Operatie Amsterdam, een sensatiegeschiedenis, waar de geest, die in het bezette gebied heeft geheerst, volkomen zoek is. De Fransen hebben het zelf meegemaakt en hun verzetsfilms zijn echt. De Duitsers worden niet als imbecielen voorgesteld en de verzetshelden niet als heiligen. Het verzet werd geschraagd door sen met menselijke idealen en menselijke zwakheden. Hoe tragisch onmachtig mens kan zijn. komt in De Kat op ont roerende wijze tot uitdrukking. Er zi; maar weinig echt slechte mensen in hi verhaal.. Maar het zijn allen feilbare me sen, mensen, die zichzelf en anderen ove schatten De Kat is een jonge vrou\ wier man wordt vermoord door de Dui sers en die verder haar eigen weg in hi verzet zoekt. Zij loopt in de val en de g hele groep wordt opgerold. legen ha: wil, maar door haar toedoen. Naast de knappe sfeertekening trekt ook de compositie van het verhaal di aandacht. Het is als met de verhalen vai Sherlock Holmes: men krijgt aan het be gin van de film de clou van het verhaal De man op wie de vrouw verliefd wo is een Duitser. De toeschouwer wc daardoor de „al-wetende" buitenst: der, die met mededogen toeziet, hoe n selijk zwoegen al bij voorbaat tot i lukking is gedoemd. Dat de Fransen tot het laatste toe beklemming en de spanning weten te waren, is slechts een bevestiging van I goede naam als filmmakers. In feiti het eveneens overbodig te vermelden, er zeer veel aandacht is besteed aan detail en dat kleine ciose-ups een 2 grote functie hebben gekregen. (Knappe verzetsjilm De blauwe Tirana REX (2.30, 7 en 9.15 uur). Wie een onderhoudend-spannende film houdt, kan deze week in Rex terecht. wa« blauwe Tirana draait Een oud. m serend thema is hier in beeld gebracht op een wijze, die het aankijken wel waard Het gaat hier weer eens om de kostbare steen, die de onrechtmatige bezitter i alleen maar ongeluk brengt en die hem tot een obsessie wordt. Waar ter wereld hij zich ook bevindt, overal duiken andere steenbegerigen op even louche typen als hij, maar ook di vertegenwoordigers van het recht. Dat geeft velerlei verwikkelingen in al ev vele landen, waardoor de film na e nogal zwak en verwarrend begin een v levendig karakter heeft gekregen. (Spanning rond een steen). Hier bin ichhier bleib ich LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur). Wanne het buiten geen zonnige zomer wil wo den, dan kan de film Hier bin ich, hii bleib ich voor enkele uren vermaak zo Het is een echt Duitse creatie; ve liedjes, liefde en enkele grappen, die n s te opgelegd zijn om er werkelijk te kunnen genieten. Het verhaaltje operette-achtig; veel verwikkelingen t een onverwacht gelukkige ontkno- Vanity-Fair op het Pieterskerkplein Op het Pieterskerkplein wordt dinsdai 5 en woensdag 6 mei een „Vanity-Fair gehouden, die is georganiseerd door he actie-comité voor het bouwfonds van di Vereniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden. De opbrengst komt ten goede de restauratie van het clubgebouw het Rapenburg. Op de „Vanity-Fair" kunnen de Leide- naren op velerlei wijze hun geluk be proeven. Er komen een werptent, een geltent en nog andere „kermisvern lijkheden". Voorts een stand, waar door meisjesstudenten gebakken patates-frites verkrijgbaar is. En ten slotte kan men verpozen op een gezellig terrasje. De „Vanity-Fair" wordt dinsdagmor gen officeel geopend door mej, mr. M. E Blok. erelid van de V.V.S.L. De „ker mis" die voor iedereen gratis toeganke lijk is, zal geopend zijn op"dinsdag 5 mei 11.30 tot 22 uur en woensdag 6 mei i 14 t t 22 i VOORJAARSPR IJZEN Oude Herengracht 19, Leiden. Tel. 20587. OOK LEIDEN heeft zijn Haven. In de regel roept deze benaming een ander stadsbeeld op dan men in Lei den op deze plaats te zien krijgt, maar als zelfs dorpen hun haven hebben, waarom zou Leiden dan geen aanspraak maken op het bezit ervan? Leiden is zelfs verplicht, die naam in een zekere ere te hou den, want zijn haven is van een eerbiedwaardige ouder, dom. Reeds vóór de vijfde uit leg van de stad, in 1644, toen de oude voorstad (buiten de vroegere Zijlpoort, aan het eind van de Haarlemmerstraat) bij de stad werd getrokken, was de Oude Rijn ter plaatse tot een haven verbreed. De Zijl poort was eerst van hout, maar in 1667 werd een bouwwerk van steen opgetrokken, ont worpen door de stadsarchitect Willem van der Helm. Mej. G. van Dijk, Morsweg 108, Leiden, zond ons deze foto van de Haven te Leiden, die een jaar of vijftig geleden moet zijn gemaakt. Gaarne ontvan gen wij inlichtingen over de boot. Wij hopen die dan te plaatsen bij een foto van de vroegere Havenbrug op vol gende week zaterdag. ping. Een verhaaltje dat slechts dient om de filmspelers te kunnen laten lachen, zingen en dansen. (Zingende ontspanning). Mon Oncle CASINO (2.30, 7 en 9.15 uur). Het valt niet te verwonderen, dat de grootse film Mon Oncle, waaraan de naam Jacques Tati onverbreekbaar verbonden is, na vrij korte tijd terugkeert in Leiden. De spottende aanklacht tegen 'n verchroom de maatschappij, die zichzelf heeft uit gehold door een tragische show met de titel „leven" te bestempelen, steekt ver uit boven vermaak-zonder-meer. Men kan veel lachen in de film, maar in wezen vormt hij een bittere aanklacht tegen 'n wereld, die zichzelf heeft misvormd. •rchrc de Herberg 6de Geluk LUXOR (2.30. 7 en 9.15 uur). Het valt niet te verwonderen, dat de stoere film De herberg van het zesde Geluk is ge prolongeerd. Het indrukwekkende ver haal van het Engelse dienstmeisje, dat zich in dienst van de Chinese zending stelt en daar op ontroerende wijze een werk volbrengt, dat men haar aanvanke lijk niet durfde toevertrouwen, verdient een warme aanbeveling. (Passende prolongatie). Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 De lieer Van Egmond nam afscheid Gisteren heeft de heer P. H. van Eg mond in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd afscheid genomen op de stedelijke lichtfabrieken. In de directiekamer sprak de directeur, ir. Y Ykema. zijn waardering uit over de manier, waarop de heer Van Egmond zijn taak heeft vervuld. Hij wenste hem nog vele goede pensioenjaren toe, een wens die nog eens extra werd onder streept door de chefs van de scheidende functionaris. Namens de personeelsver eniging werd hem een geschenk aange- In de kantine werd hierna in de kring van naaste collega's hartelijk afscheid ge nomen van de heer Van Egmond, waarin ook zijn vrouw en dochter werden be trokken. Tevens werden enige attenties overhandigd. Tot slot dankte de heer Van Egmond, mede namens zijn gezin, voor de vele blijken van vriendschap en waardering :ijn afscheid ondervonden. MAANDAG 4 MEI Stadsgehoorzaal 's avonds 7.1 5 uur De 2 minuten stilte te 20.00 uur wordt aangegeven door het ont steken van de straatverlichting. Lezers schrijven ons De wandelmars Naar aanleiding van het verslag in de N. L. C. van vrijdag 1 mei over het op wachten van wandelaars door de christe lijke muziekvereniging „Concordia" gaarne het volgende. Het bestuur van de vereniging Koninginnedag had ons ver- '.ocht, om 16 30 uur aanwezig te zijn aan de Hoge Rijndijk. Van daar vertrokken «m 16.32 uur. Wij moesten op de Brce- straat wadhten, daar het college van B. W. nog niet aanwezig was. Het is dus t onze schuld, dat de wandelaars heb ben moeten wachten. H. de Water, secretaris. GEMEENTE LEIDEN Officiële publicatie* MUZIEK De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat het op 4 mei a.s. en 19.00 en 21.00 uur verboden is in openbaar of op voor het publiek toe gankelijke plaatsen, muziek ten gehore brengen, of in voor het publiek toe gankelijke vergunnings- en verloflokali teiten gelegenheid tot dansen te geven. VERKEER rgemeester en wethouders van Lei den brengen tor openbare kennis, dat het Rapenburg, oost- en noordzijde, voorzo- gelegen tussen de Kloksteeg en de Nieuwsteeg, met ingang van 4 mei 1959 de duur der bestratingswerkzaam heden aldaar, is afgesloten voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trekdie- ;n vee, in beide richtingen. voelt tóch thui6 't Bonthuis le kwaliteit Lage prijzen Volledige garantie J. v. Egmond. Nw Rijn 54. Tel. 23308

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3