Uitgebreid feestprogramma prikkelde veler activiteit Studiebezoek aan de secretarie der gemeente Hillegom Leuke jubileumoptoclit trok door Oegstgeest Trieste weer bedierf vreugde van vele verklede kleintjes NIEUWE LEIDSCHF COURANT o VRIJDAG 1 MEI 1959 De wagen van de speeltuinver eniging Irene oogsite gisteren veel bewondering bij het Hille- gomse kindercorso en de jury aarzelde dan ook niet de wis selbeker aan deze groep toe te N. der Horst Mr. S. G. Graaf van Randwijck Mr. S. C. Graaf .van Randwijck,' alge meen secretaris van de Raad voor 1e Zending, die in Port Dixon op Malakka de conferentie van afgevaardigden van de Aziatische Kerken zal bijwonen, zal zondag van Schiphol daarheen vertrek ken. Op deze conferentie, die de voort zetting is van de conferentie die twee jaar geleden in Prapat op Sumatra is gehouden, zal de East-Asia Christian- Conference officieel worden gesticht. Mr Van Randwijck is één van de twaalf af gevaardigden uit de westerse Kerken, die op uitnodiging van de Internationale Zendingsraad deze conferentie als con sultants zullen bijwonen. Op dinsdag 28 april heeft het internationale studiebezoek aan de Hillegomse ge- meentesecretarie plaats gehad. Het betrof hier een gezelschap vbn 15 bestuurs ambtenaren uit o.a. Argentinië, India, Pakistan, Egypte en Schotland, die door hun regeringen tijdelijk zijn uitgezonden naar Nederland voor een nadere bestu dering van de bestuurswetenschappen aan hel Institute of Social Studies in Den llaag. Na hun aankomst werden de bezoekers welkom geheten door de burgemeester van Hillegom, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, die een inlei ding hield over de wijze van samenstel ling, de taak en de onderlinge verhoudin gen van de gemeentelijke bestuursorga nen en de aard van het burgemeesters ambt in Nederland. Vooral de typisch Nederlandse positie van een burgemees- Tussen ivind en wandelliedjes Leidse Oranjetocht was niet ver en duurde niet (te) lang LINKS-TWEE, LINKS-TWEE, riep de onderwijzer ferm, toen zijn groep gistermiddag kwart voor twee het Burchtplein afmarcheerde en onderwijl dacht hij zichtbaar aan de verregende morgen, die juist op het moment dat de wandeltocht al of niet zou worden afgelast, droog werd. Bewapend met het zakje pepermunt, dat iedereen die meewandeld^, kreeg, overdacht hij hoe lang vijftien kilometer is en hoe' lang het duurt. Zijn vakmanschap bracht kennelijk een hoopvolle uitkomst, want de gelaten heid verdween van zijn gelaat om plaats te maken voot iets, dat in poli tieke kringen „gematigd optimisme" wordt genoemd. En zo marcheerden gistermiddag 25 groepen het Burchtplein af en tezamen waren dat 516 kinderen. Daar de commissie, samengesteld uit de vereniging Koninginne dag, wandelkring Leiden en omstreken, de gemeentelijke sportcommissie en de Leidse jeugdactie, 798 deelnemers (sters) inschreef, betekent dit, dat 282 personen de tocht alleen maakten; „alleen"is echter erg betrekkelijk, want de groepen vormden zo nu en dan een aaneengesloten geheel en de individuele wandelaars vonden aan de kop of staart wel een plaatsje, waar het lopen licht werd gemaakt. De sport/bloes jas en de verenigingskle- ding, die in sommige groepen te bewon deren waren, deden wel wat kil aan, maar de wandeluren bleven zonder regen en met vee! klanken; het gehele Oud hollandse repertoire was weer uit de oude doos gelicht en op deze toontjes waren de vijftien kilometer door Leiden en omgeving nog korter dan de onder wijzer in zijn optimisme had berekend. Omstreeks vier uur verschenen de eer ste groepen aan de Hoge Rijndijk, waar zij werden opgewacht door muziek van Concordia. Althans, dat was de bedoeling maar de praktijk deed de wandelaars op de muziek wachten. Een uur lang, in da P. J Blokstraat, hetgeen niet direct een dankbare bijdrage kon worden genoemd aan de goede stemming, die er overigens wel bleef heersen. Om vijf uur marcheerden de 25 groepen, gehuld in klanken, de stad binnen, waar voor het stadhuisbordes burgemeester jhr. mr. F. H. van "Kinschot, terzijde ge staan door enkele wethouders en onder- wijsautori'teiten, de tippelaars een moed gevende groet gaf voor de laatste hon derd meter. In de Jacobszaal van Den Burcht kon den vele jongens en meisjes het aantal op hun bloesje.s gespelde medailles met één vermeerderen Daar werden tevens de V.L.A.K. koos zich een nieuw bestuur T~)E WOENSDAGAVOND was belang- -A-* rijk voor de leerlingen van de chris telijke kweekschool. Er moest een nieuw bestuur voor de schoolvereniging V. L. A. K. worden gekozen. Het bestuur had vijf kandidaten gesteld, waarop acht tegenkandidaten waren binnengekomen. Eerst kregen alle kandidaten ieder drie minuten om ten speech te houden, wat met zeer veel rumoer gepaard ging. De kandidaten die het bestuur had voorge steld, werden gekozen op Ilse Huurman na, die kandidaat voor het voorzitter- groepsprijzen uitgedeeld, die als volgt werdén toegekend: Schoolprijzen: 1ste prijs en wisselbeker: openbare lagere school Zuidsingel; 2de prijs: Christelijk Nationale school Storm Buisingstraat; 3de prijs: meisjesgroep de school Du Rieustraat; 4de prijs jongensgroep van de school Du I~ fandclgroepsprjjzen: junioren: 1 Rip pers (Rijpwetering); 2. Het Zwaantje (Hazerswoude); senioren: Wik (Waddinx- -een), 2. De Stalen Band (Leiden). Aardige avond voor militairen De militairen, gelegerd in Leiden, kre- ;en woensdagavond een voorproefje van het Koninginnefeest. toen in de kantine de Doelenkazerne een cabaretgezel- schap, onder leiding van conférencier Dick Harris, voor een vrolijke stemming irgde. De Leidse militairén hebben n;et klagen over de dienst Welzijnszorg, ant wat op het toneel van de Doelen kazerne Wordtgebracht is meestal van behoorlijk gehalte. De zaal was propvol en de militairen hebben vooral kunnen genieten van de kleinkunstenaar Bueno Mesquita. de pa rodist, die in korte tlid veel opgang maakt; hij is vooral bekend door zijn op- •eden voor -de televisie. Het welslagen an het programma was voor een groot gedeelte aan hem te danken. Annemene van Tok die was aangekon digd als de zangeres van cabaretliedv ons wat tegen. Zij had ongetwijfeld lueke teksten, maar wij vonden hara op treden wat stroef Een volkomen tegen- ng met deze zangeres vormde de ac- cordeonl6te Ria Verda. zij bracht haai leidjes met wat al te veel show Voor treffelijk wa6 het nummer van de long- leur Gino Manilli Voor de pianobegelei ding zorgde Jan Staats Het V.L.A.K. seizoen 1959—1960 ziet er als volgt voorzitter J. Benschop, tweede voorzi'- tet W. Volker, secretaresse I. Gehrels. penningmeester H van der Maaden en algemeen adjunctc M. L. E. van Eyber- Dc directeur van-oe kweekschool, mr dr. K. de Vries, installeerde het nieuwe bestuur. Hij zei, dat het bestuur aan felle kritiek bloot zou staan, maar hij gaf het het Arabische spreekwoord mee: De honden zullen hard blaffen, maar de karavaan trekt voort. Mr. dr De Vries richtte zich verder tot de scheidende voorzitter, de heer G. N Minnaard, en prees hem voor het vele werk, dat hij in dit moeilijke jaar heeft Na de pauze speelde het bandji klas 2A de Training College Skiffle Group enige liedjes, die zei «maak vielen. Verder werd het toneel stuk Een eeuw achter, opgevoerd. Puzzelprominenten 1. C. J- Bekooij, Warmonderstr. 14. Leiden; 2. L. de Jong. Zuidstr. 117, Katwijk aan Zee; 3. G. van Klaveren, Voorweg 147, Hazers- woude. Leidse belastingdienst Bij Koninklijk Besluit is de ontvanger van 's rijks belastingen te Leiden en he' hoofd van het ontvangkantoor der in voerrechten en accijnzen, de heer J. S. H J. W. Bouma, benoemd tot hoofdontvan ger titulair van 's rijks belastingen er hoofd van het ontvangkantoor der di recte belastingen en accijnzen te Heerlen. Terugkeer van dr. Dake Het zendingsbureau ontving bericht dat de medische secretaris van de Raad voor de Zending, dr. W. J. L. Dake, ïr tegenstelling tot eerdere berichten, reed: a s. zondagmiddag van zijn reis ovei Nieuw-Guinea op Schiphol zal terug- ter gaf aanleiding tot een bijznndcr pret tige discussie. f Hierna hield de chef van de afdeling nterne zaken, de heer A. Schreuder, een •oordracht over de gang van zaken in Ie sector post- en archiefzaken en de heer W. A. Out gaf de bezoekers een uit eenzetting over de betekenis van het pergoonskaartënstelsel bij de registratie in de bevolking. Na de thee werd op de afdelingen, der icretarie aan de hand van voorbeelden it de praktijk het besprokene nader uit- rngezet en toegelicht. ,Ook hier bleken de bezoekers buitengeVoon belangstel lend te zijn en de praktijk inspireerde hen et informeren naar vele bijzonder- Voordat het gezelschap vertrok, werd an alle deelnemers een map met de rkst der* inleidingen en een aantal mo dellen uit de administratie uitgereikt van de deelnemers uit Pakistan dankte namens het gehele gezelschap het ieentebestuur en de inleiders voor de genoten gastvrijheid en de aan hen beste- Het gemeentebestuur is bijzonder ïnge- imen met het feit dat de Hillegomse st cretarie voor dit bezoek werd aangezocht Burgerlijke stand GEBOREN: Wilhelmus J zn v J W Harding en G E J Huiskes; Marinus J l v G J van Beek en H P van dei Aa rancisca G J dr v W E van Beelen G A Westerburger; Monica E A M r v L M Koppers en A M J A Meijer ONDERTROUWD: F H P Kemper e: J C Spreeuw; P J A de Ridder en J I GETROUWD: J Maas en A M va: Buggenum; A Vermeulen en A A Mooiji Leuive kindermiddag met Pinokkio TIET LEIDSE ORANJECOMITÉ had hei beroepsgézelschap Hel Masker ui! 3en Haag uitgenodigd om op Koningm- ledag een middag voor de kinderen te •erzorgen. De toneelgroep speelde De vonturen van Pinokkio, iri de Stads gehoorzaal. Het was jammer, dat er niet neer kinderen waren om van deze span- iende voorstelling te genieten. Een arme houtsnijder maakt een hou- en pop, die kan leven. Als Pinokkio lan het wandelen is, ontmoet hij een vos, die hem meeneemt naar een circus- ecteur die een levende pop nodig -ft. Pinokkio weet met, hoe hij zich et gedragen, maar de goede fee helpt n uit de moeilijkheden. Zelfs de boze heks kan hem niet deren. Aubade, windhonden en puzzels 4L IS OEGSTGEEST dan niet zo erg groot, de feestdagen worden druk bezocht en zelfs veel Leidenaars plegen een kijkje in deze randge meente te nemen, waar het altijd gezellig toegaat. Het feest begon woens dagmiddag al, toen op het A.S.C.-terrein kinderspelen werden gehouden, waarvoor natuurlijk grote belangstelling van oud en jong was. Met mu zikale medewerking van de plaatselijke muziekvereniging Triumph, de christelijke muziekvereniging Concordia te Leiden en de padvindersbandr Paulus en Franciscus trok aan de vooravond van Koninginnedag een brandend lint van lampions door de straten en lanen. De jeugd vermaakte zich in de omgeving van Het witte Huis,waar zich altijd de Oegstgeester teesten concentreren. Het festijn kreeg ditmaal een bijzonder tintje door het gouden jubileum van de plaatselijke oranjevereniging. Vóór het raadhuis zongen gistermorgen de schoolkinderen en de ouders „om en cm" onder leiding van Chr. Hanegraaff vaderlandse liederen Bij het tonknup- pelen kon men zich warm slaan, wat wel hard nodig was. De kleuters waren toen aan de beurt, maar de regen maakte van de optocht een onkerkenbare kindermassa met ge zichten, die rood. wit, blauw en oranje waren gekleurd door natte mutsen. Ho ren en corsages. Men week dan i ok ijlings af van de route en liet de jeugd rechtstreeks naar het A.S.C.-terrein wan delen, waar de heer Devilee uit Leiden met zijn poppenkast wachtte en de kin deren liet genieten van de avonturen van Jan Klaassen en Katrijn en enkele goo chelkunstjes. ™*TTT-rr- V tuurkunde op proefschrift getiteld ..A mo nograph of the genus canarium (Burse- raceae)" de heer P W Leenhouts. geboren te Voorburg en thans wonende te Leiden. kunde op proefschrift getiteld ..Enige psy- lingsslotteren". de heer W J Kappele. ge- Oegstgeest Gepromoveerd tot doctor tn de eenees- oefschrift and prob (der) de A Jonk Jd voor het kand r C G van den H gd voor het kand lej J N Hagen te Voorburg; Wassenaar: mej C M Liagre" Böhl' (f Oever n w J H de Jaeger te Delft: H W va Voorburg: H G A Hooft te A'dam M C Moerenhout te Eindhoven en H W L van Nifterik te A'dam Kinderen vierden feest in Minerva Ongeveer 200 kinderen dér hoogsti klassen van verschillende, bij toerbeurt aangewezen Leidse scholen, vierde woensdagmiddag het traditionele Kc ninginnefeest in de sociëteit Minerv; Twaalf groepen eerste-jaarsstudenten ve: zorgden hier. elk op eigen wijze, een g< varieerd programma, waarvan de kinde ren werkelijk hebben genoten. Met verwachtingsvolle gezichten wer den de kinderen om twee uur bij groepjes van 15 tot 20 binnengelaten, waarna hun in de sociëteit een uitermate jolig pro gramma werd voorgeschoteld, afgewis seld met al even welkome tractaties He! rad van avontuur draaide er, de kinderen konden koek happen, er werd gegoocheld kortom de studenten ontpopten zich vooi hun jeugdig publiek als ware klein kunstenaars. Deze studentikoze kinderfeesten blijken al zo in trek te zijn, dat verscheidene kin deren, die niet tot de aangewezen scholen behoorden, ongezien probeerden binnen te komen, wat hun echter niet lukte. Vroeger leerde de jeugd lezen volgens de metbode van de heer RI. B. Hoogeveen, die zeventien trefwoorden op een plankje uit beeldde. Een levend lecsplank- je trok gisteren mee in de ju bileumoptocht van de Oranje- ereniging te Oegstgcest. Het hoogtepunt van de jubileumviering van de oranjevereniging was de geko- tumeerde optocht, waarvoor men zich maandenlang had voorbereid Een woord van lof voor de organisatoren is zeker op zijn plaats, want kinderen en dieren hebben hun best gedaan. Er was zelfs één van de jongens, die een echte aap «rgens te pakken had gekregen. Door de optocht, waarin men ook een ouderwets leesplankje kon be wonderen, kreeg men diverse tips. Zo kan men in het dierentehuis tijdens de vakantie zijn huisdieren kwijt. Vindingrijke ouders hadden de kinde ren tegen de regen beschermd. Een jonge Turk was zelfs in cellofaan gewikkeld en had veel van een ver pakte ontbijtkoek. De belangstelling voor dit evenement animeerde de jeugd en zij zette dan ook baar beste beentje voor. Op het A.S.C.-terrein werden windhon- denrennen gehouden en ook dit program ma-onderdeel had veel bekijks. Van het rosarium af vertrokken de deelnemers aan de puzzelrit. Nadat Werkmans Wilskracht uit Leiden zich had laten horen in het dorp ?n een con cert had gegeven op het kruispunt van het Wilhelminapark, werden in Het witte Huis de prijzen uitgereikt. In de 15U0 c.c.-klasse gingen de prijzen naar de heren Van der' Tuuk, Weiland en Dul- laert. In de grote 1500 c.c.-klasse waren de prijfen voor de heren Van der Luit, Fiedeler en Boogaard. Iedere deelnemer kreeg een herinneringsvaantjé- Dat was het slot van de Koninginne dag. maar de Oranjevereniging staat nog werk te wachten, want het jubileum moet ook officieel worden gevierd. Personeel zenclingsbureau won voetbalwedstrijd Het pereoneel van het zendin-g6bureau speelt 's zomers al-tijd wedstrijden tegen verecheidene bedrijven uit Leiden op het terrein achter de zenditigshogeschool. Woensdagavond speelde het zendingsbu- reau de eerste wedstrijd van dit jaar tegen de zeepfabriek Sanders. Men kon wel merken, dat vele 6pelere weer voor het eerst sinds lange tijd op de grasmat stonden. Het plaatsen was zeer slecht. Het zendingebureau won deze meer spannende dan goede wedstrijd met 32. De doelpunten van het zendingsbureau werden gemaakt door J. A. Mulder 2x en J. R. Mulder. Uitzending zr. Dekker Zondag 10 mei zal in de Groene kerk de zending6verp 1 eegster J. Dekker worden uitgezonden naar Nieuw-Guinea. In deze dienst zal zij ook belijdenis doen. Zuster Dekker, die op het ogenblik de korte cureu6 van de zendangshogeschool volgt, heeft ..aar opleiding genoten aan de Leger de6 Heils kweekschool te Am stelveen en is ook reeds vijf jaar werk zaam geweest op Java in het WE.-m Booth ziekenhuis te Soerabaja. Jongerendag voor Leideii en omgeving De Classicale Jeugdraad van de Her vormde kerk roep alle jongeren boven de zestien jaar uit Leiden-en omgeving op om Tweede Pinksterdag bij elkaar te komen in het zendingshuis. 's.Morgens wordt er met een gezamenlijke dienst in de Pau-luskerk begonnen, waarin ds. P. J Mackaay hoopt voor te gaan. Daarna is er een ont6pannin,gsprogTamma. '6 Mid. dags wordt gediscussieerd over het thema Leeft Cham? 55 jaar getrouwd Dinsdag 5 mei hoopt het echtpaar D< Ruyter de Wildt, Hazenboslaan 10. zijn 55-jarig huwelijksfeest te vieren. In 1904 vertrok het naar Indonesij in 1931 met pensioen terug te keren Na enige tijd in Den Haag gewooi hebben, vertrok het naar Velp. Vervol- ;ns vestigde het zich in Oegstgeest Uit dit huwelijk werden twee kinderen iboren. die beiden nog in leven zijn. De bruidegom maakt bij goed weei nog steeds een wandeling, -terwijl de bruid, lecht ter been, aan huis is gebonden. Samen mogen ze echter nog gemeten 'an de auto, die elk der kinderen bezit, vaardnor er een aangename afwisseling Conferentie Duitse studenten in Oegstgeester zendingshuis Omstreeks de Pinksterdagen zal gedu rende vijf dagen een honderdtal Duitse itudenten, die in opleiding zijn voor zen deling, een conferentie houden in hel zendingshuis te Oegstgeest. Voordrach- ijn er van Duitse zendingsleiders, een theoloog uit India, de rector van de iingshogeschool en twee secretaris van de Raad voor de Zending e conferentie zal op zaterdagavond •den geopend met een lezing van ds. J. Mackaay over: Die Hollandische sion, ihre Geschichte und ïhre Ge- wartige Situation Dr. G P H. Locher zal spreken over Kirche und Mission in Asien. dr E. Jansen Schoon hoven over: Die Mission in der zweiten Halfte des 20 Janrhunderts. OEGSTGEEST Lekespelers brachten Woensdagavond brachten leden van de toneelvereniging De Lekespelers voor een volle zaal van het patronaatsgebouw de klucht in drie bedrijven van Anne Marie Kok en Johan Blaasers „De onbekende wereld" over het voetlicht. Na een kort begroetingswoord van voorzitter E. A. de Wekker leefde men enkele uren mee met de belevenissen in het huis van de indus trieel Emiel (E A de Wekker). Zijn doch ter (mej. M. van der Meij) wil door de man van haar dromen worden geschaakt en dat natuurlijk tegen de zin van haar ouders. Stien, de dienstbode, (mevrouw A de Wekker-Post), heeft haaT hart aan de behanger Bas (A. Post) gegeven. Er ontstaan vreemde situaties, wanneer de industrieel de behanger, die hij voor de oelager van zijn dochter aanziet, de deur uitgooit. Intussen is de „schaker" (T. Versteeg) op het toneel verschenen en vindt hij de inmiddels weer binnenge smokkelde behanger slapend op een di van. Hij denkt, dat dit zijn schoonvader is. De verwikkelingen worden dan zo groot, dat zij moeilijk meer zijn te beschrijven. Susie, de tweede hulp van het gezin imej. H Ravesloot), maakt de chaos vol komen Het slot is natuurlijk, dat de 'chaker zijn meisje krijgt en Stien met de ïehanger trouwt: dan zijn er nog twee 4elukkige paren Vanzelfsprekend is er veel én hard gelachen. De Lekespelers nebben met hun keus van het spel en door hun wijze van spelen grote waar dering geoogst. De onbekende wereld Voor het diploma ziekenverpleging B -laagden in de psychiatrische inrichting Sndegeesi c a. de zusters A. J. Beyers- oergen, J Brandi, M. C. Broersen. A. Groen, M. Hanouwer, S. Huisman. J E. Je Jonge. M. de Munck, Ph. M. J. Pig- mans en E. J. Planje en de broeders K. S. M Kaiser en J. Westera. VOORJAARSMOE? LUSTELOOS? PRIKKELBAAR? SNEL HERSTEL standsvermogen ^HATOGfy Ook zo goed voor Uw kinderen! Koninginnefeest Voorschoten HET IS wel heel lang geleden, dat Voorschoten zo'n trieste Koninginne dag beleefde. Voor de ouderen is dat niet zo héél erg, die genieten al van zo'n daagje rust, maar voor de kinderen was het toch wel sneu. Vooral de kinderoptocht 's morgens had er veel onder te lijden. Verkleum de kinderen in stukgeregende en -gewaaide papieren jurkjes en versie- ingen. Het was vooral jammer, omdat er dit jaar bijzonder veel werk lan was gemaakt. Gelukkig was er veel belangstelling langs de weg. Ook de zanghulde, die niet in het park maar voor het Cultureel Centrum werd gehouden, stond in het teken van de weer-misèjeIn een korte toe spraak wees burgemeester Van der Hoeven op het grote voorrecht te worden geregeerd door een Koningin als de onze. De kinderspelen op de speelweide wer den uitgesteld. De grotere kinderen wer den enkele uren bezig gehouden in het lekamp. Zij genoten daar bijzonder ten film van „de dikke en de dunne", of wel Stan Laurel en Olivier Hardy. Succes De weersomstandigheden in aanmer ing nemende, kon de jeugd-brandweer- •edstrijd een succes worden genoemd. Dit programmapunt smaakt naar meer 3e ballonwedstrijd ondervond veel hin- Ier van de harde wind. Dit was ook de eden, dat de ballonnen veel eerder noesten worden opgelaten dan gesproken. Voor de voetbalwedstrijd Rouwkoop— SVLV bestond vrij veel belangstelling. Rouwkoop werd ingemaakt met 60. Aan de vooravond van Koninginne dag werd In het Cultureel Centrum een feest gegeven, waarvan het pro gramma werd verzorgd door Frans van Klingeren. De Koningin Wilhel- rainavereniging bleek een goede greep te hebben gedaan met het organiseren van deze avond. Het geheel stond op een behoorlijk peil. De artiesten bezorgden de stampvolle zaal een avond vol vrolijke ontspanning. Enkele uitslagen van de wedstrijden: de „schoolgroepen" beeldden dit jaar spreekwoorden uit. Hieraan was een we strijd voor de kijkers verbonden, mai eveneens waren er prijzen beschikba; voor de scholen. De eerste prijs wei toegekend aan de Parkschool (Achter het net vissen) en aan de r.k. meisjes school (Na regen komt zonneschijn). De derde prijs was voor de Herv. school (Spreekt men over de duiveldr vierde voor de Geref. school (Schoenma ker blijf bij je leest) en de 5e voor de Ds. Fortgensschool (Nieuwe bezems ve gen schoon). De jury, bestaande uit mevrouw Eg- gink-Offririga én de heren Buys en Van Alphen, kende verder de volgende orij- zen toe: Grote groepen: 1. Willem van Oranji (H.S.); 2. Deltaplan (G.S.): 3. Fanfare (F.S.); 4. Residentie-Orkest (G.S.); 5. De schooltuin (H.S.). Kleine groepen: 1. Vliegenzwammen (G.S.); 2. Lieveheersbeestjes (M.S.); 3. Twee ridders (GS.); 4. Bloemenkoningin (G.S.); 5. Zwaan kleef aan (V.S.). Individuelen1. Bloemenmeisje (H.S.) 2. Joker (P.S.) en Zeemeermin (M.S.); 3. Japans meisje (H.S.) en Lange lijs (P.S.)4. Robot (P.§.) en Dobbelsteen (P.S.). Eervolle vermeldingen kregenWat wil ik worden (H.S.): Eet meer vis (H.S.); Haarlemse bloemenmeisjes (G.S.); Vlie gende Hollanders (P.S.): Boerenharmonie (P.S.); De gelaarsde kat (M.S.) en In- dianengroep (F.S.). Jeugdbrandweerwedstrijd1. Ds. Fort- genssschool; 2. Vlietschool. (Advertentie.) LISSE WIJZIGING AGENTSCHAP Met ingang van MAANDAG a.s. is agent van ons blad de heer J. C. v. DIJK EMMASTRAAT 42 LISSE Uitslagen van wedstrijden Ondanks de wind en regenbuien heb ben in Lisse de volgende festiviteiten ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin toch doorgang gevonden. Het wielercritenum met een parcours van 4800 m dat 15 maal moest worden afgelegd, had tot uitslag: 1. Hartman. 2. Riethof, 3. Spaans. 4. Janessen, 5. De Jong, 6. Klebach. 7. Van Houwelingen, 8. Buis, 9. De Jong, 10. Bijster, 11. Ree kers en 12. Van Dijk De wedstrijd op toerfietsen gaf het volgende beeld: 1. J. v. d. Berg: 2. N. v. d. Berg; 3. J. Riet- meijer, 4. E. Groenewoud en 5. J. v. Dam. In de afvalwedstrijd plaatsten zich: 1. Bouma, 2. Van Houwelingen, 3. Buis en 4. Van Dijk. In het klassement daarvan: 1. Van Houwelingen, 2. Buis, 3. Bouma, 4. Van Dijk. Het totale klassement: 1. Van Houwelingen, 2. Bouma. De voetbal wedstrijd tussen een sterk bloembollen streekelftal en EDO 1 werd gewonnen door het streekelftal met 43; ruststand 3—2. De wedstrijd van de Greyhounds had tot uitslag: 1. Hurrycane, 2. Cosaque d. Cruijsen, 3. Marygold, 4. Sanny. Bij de Whippets: 1. Duco, 2. Favorito. 3. Brenna's Blitz, 4. Big Ben.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9