RIDDERS IN DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU Ook in Sassenheim is de woningbouw een knelpunt tH, 105 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 WOENSDAG 29 APRIL 1959 pre? briekstui ,,-dr. 1 Adm.kat ed. diem Agransc h-Zifelceu H. Dijk Haarlem ieesh.-dii «s; J. dr. C genees Elder ng Over r van A •te Hi' kkerf.t h-serolo e Volks iondhék laatsvep H. Ver- istrateui Arnhen I. Stein- dr. H. r Hoe- W.' Vo-| Debrot' [sa, li'd ak, ge- t Tien- ni, ad- Buitenlandse zaken F. Cleton, dir. Zwanenberg's levensmid- delenbedrijf, te Schoten (Antwerpen); douairière jonkheer F. L. K. Coenen van 's-Gravesloot-Gerber, te Vancouver; A van der Eb, dir. „International Shipbro- kers" te Londen; J. H. G. Hansson te Heemstede, voormalig consul te Accra mevrouw E. H. Hisschemöller-Corporaal, laatstelijk werkzaam bij de dipl. verte genwoordiging te Djakarta; mejuffrouw mr. L. Lagers, hoofd bureau Juridische Zaken van de directie Algemene Zaken van het Ministerie; J. Salas, consul te Puerto Cabello; J. Schim van der Loeff, te Stocksund, dir. Expedo Trading Co te Stockholm; pater G. C. Schoot M.S.F., te Santiago de Chile; C. J. van Sluys, verslaggever „Alg. Handelsblad", te Lon don; D. Spinelli. vice-consul te Huil; pa ter B. Willemsen M.S.C., te Surigao op Midanao; Z. J. Yannellis, vice-consul te Mytilene-Aklidiou; dr. A. Cipi sul te Livorno; P. Chatel, consul te St.. Dénis, Réunion; ing. N. J. Cramer, firmant firma Watering Loebe: Bandoeng; L. R. Deutekom, te Caracas; hoofdagent voor Venezuela K.N.S.M.; T. K. Hebert, consul te Bos ton ;R. L. Henri, vice-consul te Philippe- ville (Algerije); mejuffrouw mr. M. ter Kuile, directrice „De Bouw-Maatschap- pij" te Semarang; mevrouw H. L. C. Lie zenberg-Marcus te Bilthoven; E. Moreno Velasco, vice-consul te Granada; mejuf frouw G. G. M. Pierik, directrice „St. Teresa's Hospital" te Mirpurkhas (West- Pakistan); ing. E. F. J. W. Sickenga te Hilversum, voormalig hoofdadministra teur der ondernemingen „Sedep" en „Negla" te Pengalengan; ir. E. A. Stock- mann alg. vertegenw. Caraïbische Gebied en Zuid-Amerika van de K0V1. Ned. Mij. voor Havenwerken te Caracas; W. Thom son. consul te Gibraltar; mr. A. J. A. baron van Westerholt, advocaat en pro- eureur te Makassar: M. Zalvide Bilbao, vice-consul te Huelva. Buitenl. zaken en Verkeer en Waterstaat J. H. J. M. Vinferhoed, hoofd Vestiging België der KLM, te Brussel. Justitie A. F. J. Goossens, pastoor te Santpoort; P. J. M. van der Burg, pastoor te 's-Gra- venhage; ds. C. M. Luteijn, predikant Ned. Herv. Kerk te Groningen; ds. B J. van Garderen, emeritus-predikant Ned Herv. Kerk, Soest (U.); ds. J. Vink, pre dikant Ned. Herv. Kerk tp Slootdorp; A. Timmer, ouderling Ned. Herv. Ge meente Meppel, vice-voorzitter van de Ned. Herv. Scholver. te Meppel; dr. P G. Kunst, predikant Geref. Kerk te Am sterdam; ds. C. Pel, predikant Evang.- Luth. Kerk, Amsterdam; ds. P. van Vliet, pred. Vrije Evang. Gemeente te Oldebroek (Gld.); mej. L. J. M. Kleyn, dir. officier der Rijkspolitie 3de klasse, hoofdofficier-toegevoegd voor jeugdzaken bij de Inspectie van het Korps Rijkspo litie in het ressort 's-Gravenhage, wonen de te Rotterdam: R. van Kleef, adj.-dir. bij de arbeid bij de strafgestichten te Norg; C. J. Toebes, voorzitter Ver. amb tenaren reclassering van volwassenen en minderjarigen?» wonende te 's-Graven hage; mej. H. T. J. M. van Beurden, di rectrice r.-k. tehuizen voor werkende meisjes en jongens te 's-Hertogenbosch en te Hintham, wonende te 's-Hertogen bosch: mej. E H Evers, bureausecre taresse Nat. Federatie Kinderbescher ming, te 's-Gravenhage; T. L. Veeren. secr. van de afdelinf Apeldoorn Ned. Ge nootschap tot Reclassering; Th. Brou wers, secr. afd. Leiden R.-K. Reclasse- ringsvereniging: J. H. van Riessen, be stuurslid afd. 's-Gravenhage Prot. Chr Reclasseringsvereniging. Binnenlandse zaken J. P. Schreven, burgemeester van Veghel: M. Roozen, weth. van Diessen; P H. van Diessen, dir. openb slachthuis en de veemarkt te Breda; W. J. Smulders, oud-referendaris 1ste kl. ter gemeentese cretarie te Eindhoven: J. D. F. Brinker hof, oud-raadslid van Breda; G. J. Sporre te Eindhoven; J. H. Aben, oud-wethouder van Oosterhout; mr. P M. H. Sassen burgemeester van Ubbergen; E. S. van Veen, burgemeester van Aalten; mr. H P. Beets, raadslid van Nijmegen; H Kraaijenbrink, inspecteur-korpschef van gemeentepolitie, te Harderwijk; P. G J. Keukens, oud-administrateur te ge meentesecretarie, te Nijmegen; F. J. A A. M. van Dort, secretaris der gemeente Huissen; H. T. Erinkveld, wethouder van Gendringen; J. B. A. Rook, wethou der van Ridderkerk; S. Zuyderhoudt, ad junct-havenmeester van RotterdamH K. van Minnen, wethouder van Vlaardin gen; J. van Hoeve, dir. gem. energiebe drijven te Leerdam; C. de Koning, bur gemeester van Texel; J. Koolhaas te Ouderkerk a.d. Amstel; L. A. A. Cohen, commissaris van gemeentepolitie te Am sterdam; A. B Kostense, burgmeester- secretaris van Biervliet; jhr. I. F. den Beer Poortugael, burgemeester van Vee- re; C. P. Kuijper, wethouder van Ouwer- kerk; mr. E A. M. J. van de Weijer burgemeester van Bunnik, Odijk en Werkhoven; H. Huisman, burgemeester van Wéststellingwerf; D. Humalda, oud- burgemeester van Hemelumer Oldeferd, te Koudum; J. Klok, oud-burgemeester van Het Bildt, te Leeuwarden; B. Elzin- ga, wethouder van Wonseradeel; D Stallinga, oud-raadslid van Ferweradeel, te Marrum; S. Straatsma, oud-adjunct directeur gemeentewerken en bedrijven, te Hengelo (O.): T. Vierstra, oud-raadslid van Deventer; S. P. M. Gooi, inspecteur- korpschef van gemeentepolitie, te Win schoten; H. Kroesen, wethouder van Hoogeveen; B. Arends, wethouder van Eelde; P. L. Sanders, burgemeester van Meijel; G. A. Schijlen, te Maastricht; J H. N. Bollen, oud-technisch hoofdambte naar-afdelingschef gemeentebedrijven te Heerlen; J Ceha, adjunct-directeur ENCi te Maastricht; J J. Jongen, lid Prov Staten van Limburg, te Schaesberg; J G. Janssen, ontvanger van Sittard- H. J Hubben, wethouder van Kerkrade. O., K. en W. Mej. T. Langeraap, oud-gem. mspectn ce van het onderwijs te 's-Gravenhage. mej. J. E Schaap, oud-gem. inspectnce van het onderwijs te Rotterdam; mej J A. de Bree te Groningen; mej G. C Dahmen von Buchholz, oud-hoofd van" r.k. meisjesschool voor voor VGLO te 's-Gravenhage; P. J van Eijndhoven, oud- hoofd bijz lagere school te Netersel (ge meente Bladel c.a.); P C. van de Griend hoofd bijz. lagere school te Treebeek; I. van Noppen, hoofd bijz. lagere school te Middelburg; P. S. N. Oost, directeur Prins Alexander Stichting te Huis tei Heide; mej E. H. Peters (zuster Deni- sia), gewezen directrice r.k. Opleidings school voor kleuterleidsters te s'-Herto genbosch; A. J M. Resink (broeder Re- natus), oud-hoofdbestuurslid en oud-se cretaris r.k. Vereniging „Handenarbeid" tc Nijmegen, wonende te Bussum: T. Ru- nia, hoofd school voor Chr. Volksonder wijs te Wolvega; M J. L. Sluysmam hoofd bijz. lagere school te Brunssum G Tams, hoofd school voor ULO te Gn ningen; P J. Vlasveld, oud-administr; teur Bureau Examen MULO te Haarlem, B Baanen, hoofdcommies A bij het Mi nisterie, te 's-Gravenhage; mej W C. M Noyons (mère Marie der Anges), direc trice r.k. middelbare school voor i jes „Regina Coeli" te Vught; D Arend, leraar gem. hogereburgerscholen te Utrecht; dr. H. P. Baudet, leraar Mae: lant Lyceum te 's-Gravenhage; J. E Spijkerman, leraar r.k. gymnasium „Augustinianum" te Eindhoven; H. Hei- dinga, leraar 2de christelijke HBS te Groningen: dr. L. S. N Sweerts, leraar St. Ignatiuscollege te Amsterdam; mr. F A. Josephus Jitta, secretaris-penningm Alkmaarse Industrie- en Huishoudschool te Alkmaar, wonende te Heiloo; A. Klein, directeur Koninklijk Onderwijs fonds voor de Scheepvaart te Amster dam; ir. L. W. de Koning, leraar hogere technische scholen te Rotterdam en te 's-Gravenhage, wonende te 's-Gravenha ge; J. P. S. Nijst, directeur lagere tech nische school te Maastricht, wonende al daar; G. J. van der Slikke te Roosen daal; mej J. M. T. Snijders (zuster dina), directrice r.k. huishoudschool te Gilze; mevr. H. A. Urban-de Vries, be stuurslid en oud-secretaresse Landbouw- huishoudschool te Sneek; mevr. M Drilsma-Abbas, secretaresse college van curatoren gem. universiteit van Amster dam; P. G. Juch, conservator bibliotheek Ned. Econ Hogeschool te Rotterdam: dr. J. J. Raimond, dir. Zeiss-Planetarium te 's-Gravenhage, wonende te Leidschen- dam; mevr. H. W- Boersma-Smit. secre taresse Cultureel Werk Herv Jeugdraad te Amsterdam; mevr. M. C. E. Klooster- man-Fortgens, presidente Christen Jonge Vrouwen Federatie te Utrecht, wonende den: majoor T. N. J. Hoogvliet; kapitein (tijdelijk majoor) K. de Boer; kapitein (tijdelijk majoor) N Mosman; kapitein W van Gastel. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas- sau: het hoofd Militaire Bloedtransfusie dienst dr. P. G. Hoorweg; de referenda ris bij het Ministerie J F. Schmidt; de technisch hoofdambtenaar 1ste klasse bij het Directoraat Gebouwen, Werken Terreinen W Gilijamse; de technisch hoofdambtenaar 1ste klasse bij het Direc toraat Gebouwen, Werken en Terreinen M. C. A. Tolk; de assistent-inkoper A bij het Directoraat Materieel Landmacht C H. A. Buying. Marine Benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: luit.- ter-zee 1ste klasse A. de Jong; luit. zee 1ste klasse J. Klaver; luit.-ter-zee lste klasse J. L P Le Noble; luit-ter-zee- vlieger lste klasse P. N. Versteeg; ma joor der mariniers A. J. Romijn; luit. ter-zee technische dienst lste klasse ir P P. van de Vijver; luit.-ter-zee van ad lste klasse J. Huijing; luit.- technische dienst 2de klasse, oud ste categorie, F W. van Rugge; luit.-ter- vakdiensten 2de klasse, oudste categorie, J C Nieuwland; gep. luit.- ter-zee van vakdiensten 2de klasse, oud ste categorie, E. de Boer. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: vlootaalmoezenier (luit.-ter-zee der lste klasse) J. S. Nieuwendijk. Volkshuisvesting H. Brouwer te Amsterdam, alg. secr afd. Amsterdam Ned Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven Heesewijk, te Best, dir. Gebrs. v Heeswijk's Aannemers Maatschappij; D. Noë, te Assendelft, voorz. Woningbouw- •eniging „Goed Wonen"; C. P. J. Paar- dekooper te Zoeterwoude, firmant aan- bedrijf „de Erven A. Paardekoo- H. L. Rongen, Heerlen, oud-hoofd administratieve dienst der Vereniging „Ons Limburg". Verkeer en Waterstaat D. Keur, 's-Hertogenbosch, waterbouw kundige Rijkswaterstaat; J. L. Berger. Zaandam, technisch hoofdambtenaar lste klasse Rijkswaterstaat; J. van Goor, Hansweert, oud-waterstaatkundig hoofd ambtenaar lste klasse Rijkswaterstaat; W Barentsen ing., Hagrlem, waterbouw kundige Rijkswaterstaat; L. Saarloos, He kelingen, oud-dijkgraaf voorm. Hoog heemraadschap van Putten: J. Heymans. Rosmalen, dir. Aannemers- en Wegen Mij. v.h firma J. Heymans; A Suhr, Maastricht, dir. P. M Diederiks. Transportbedrijf; P. J. van Egeraat, Ber gen op Zoom, mededirecteur Internatio naal Transportbedrijf en Verhuizingen P. van Egeraat en Zoon; C Jansen in de Wal, Utrecht, hoofdcommies lste kl Ned. Spoorwegen; K C. Meulenbroek. Utrecht, oud-inspecteur 2de klasse Ned Spoorwegen; L. G. Hoogenboom, Utrecht, technisch inspecteur Ned. Spoorwegen. F. Prins, Utrecht; H L A .Laterveer Amersfoort; D Uitzinger, Amersfoort; P. A. J. M van Muiken, Utrecht; T Jansen, Utrecht; H. B. E Bokern, Maas tricht; A. Otterloo, Utrecht; J G Hen kei, Rotterdam; A. J. Schalke, Utrecht, allen inspecteur le klasse Ned. Spoor wegen, S. H. A.Bovenkamp, Haarlem, in specteur Ned. Spoorwegen; D. Dekker. Utrecht, inspecteur Ned. Spoorwegen; R B. Feldbrugge, Utrecht, inspecteur Ned. SpoorwegenA. J. Hodes, Rijssen, direc teur Overijsselsche Autobus Diensten C J. van Malland, te Rotterdam, oud chef nautische dienst Shell Tankers; L Nienhuis, Bloemendaal, oud-admini- Stoomvaart Mij. „Nederland"; der Windt, Hoek van Holland, oud-inspecteur voor Indonesië Kon. Rot- terdamsche Lloyd en oud-administrateui Ned. Indische Scheepvaart Etablis- i: A. Wols, Rotterdam, dir. Vinke Co.; C. M. Bos, Amsterdam, gezagv Holl. Stoomboot Mij.; S Eys, Driehuis, Ver Ned. Scheepvaart Mij; H Velsen, gezagv. Kon. Java China Paketvaart Lijnen; J. Wijnands, Haar lem, hoofdwerktuigkundige KNSM; H. Benders, Amsterdam, hoofdinspecteur Radio Holland; H. Buesink, Rotterdam, dir. Thomsen's Havenbedrijf; D. J. vaD Dorp, Vlaardingen, gezagv Rederij Wijk lijn (Eckhardt en Dekkers; mej E. J Harms, Amsterdam, oud-referendaris der PTT: H A. de Bruyn te Voorburg, re ferendaris PTT; J de Vries, Hulst, dir post- pn telegraafkantoor: H. Blok, Voor burg, technisch hoofdambtenaar voor bij zondere diensten PTT; H. Deen, Amster dam, bureauchef PTT; W. van Giese, te 's-Gravenhage, technisch hoofdambtenaar bijzondere diensten PTT; mej. J. den Haan, 's-Gravenhage, referendaris PTT, der Laan, 's-Gravenhage, bureau chef PTT; J van der Noord, bureau chef PTT; mej. C Triezenberg, 's-Gra- ■enhage, bureauchef PTT: J. C. Pool, Amstelveen, korpschef vlieger der KLM Economische zaken T. Schunnga, Ter Apel, voorz. Han delsvereniging „Mercurius"; B. de Vries, Driesum, voorz Coöp. Inkoopvereniging „Oostergo", Leeuwarden; H J. Freese, bedrijfsleider Bendien's Confectiefabriek, Emmen; P. Bos, voorheen bestuurslid Kamper Vereniging voor Handel en Nij verheid G. van der Linde, bestuurslid Enschedese Bakkerspatroonsvereniging; Zwartz, Enschede, dir. S. I. Zwartz, Oldenzaalir. W. van Lookeren Cam pagne, dir. Steenfabrieken v.h. Van Loo keren Campagne, Zaltbommel; J. B. Mo ring, dir Möring Steenaart, Nijkerk: W Tolmeijer, dir. Tolmeijer's Dental La boratorium, Arnhem; J. D. de Vries, Brammen, alg. secr. Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Gel derland, Arnhem, en alg. secr. Samen werkende Kamers van Koophandel in Gelderland; W E. P. Bertram, Bussum voorheen dir. Inkoopcombinatie „Neder land", Amsterdam; J A. Groenendaal dir Alg. Brandstoffenhandel „Amster- dam", Amsterdam; W C. Hülsmann, Bus sum, voorz Ned Bond van Timmerfabri kanten; G. H. R. Klatte, Hilversum, dir Kon. Manufactuur Industrie va-n M. J- van de Waal Co. te Amsterdam; P. Laddrak te Edam, dir. fabriek te Edam van de Ver. Fabrieken van L. J. Heij- meijer te Amsterdam; B. H. van Nifterik te Bussum, mededir. Technische Unie Heybroek-Zélander te Amsterdam; J. J. Bezem, voorheen dir. Coop. Verbruiks- vereniging „Vooruitgang" U.A. te Rotter dam; F. G. van Essen, voorheen dir. Coöp. Inkoopvereniging „St. Homobonus", te Rotterdam; J. G. A. van den Berg, hoofdcommies A Ministerie, te 's-Graven hage; M. van Velden, referendaris Ministerie te 's-Gravenhage; W. H. Neef jes, voorzitter Ned. Chr. Drogistenbond. te 's-Gravenhage; J. Schouten te Capelle aan den IJssel; G. Ph. Verhagen, gedel. commissaris „Verenigde Industrieën Rot terdam" voorheen Ph. Verhagen Zoon. te Rotterdam; C. Verwoerdt, hoofdbe stuurslid Bond van Chr. Slagerspatroons, te 's-Gravenhage; S. Hillebrand te Sint- Laurens, lid hoofdbestuur Bond van Smeden, Constructie- en Machinebedrij ven; J. de Jonge te Ellewoutsdijk, Lid hoofdbestuur Ned. Bakkersbond; J. B. A Hurkmans, voorz. Ned. Katholieke Bak kersbond, te Breda; H. F- C. T. Jacomett), dir. Vernis- en Verfwarenfabriek vh J. Wagemakers en Zn., te Breda; J. J. Mol, ambtenaar Ned. Kath. Middenstands bond, te Breda; A. F. M. van Vugt, adj.- dir. Ned. Vlasspinnerij, te Tilburg; P. J. W. Gruijthuijsen, dir. Aluminium- en Me- taalwarenfabriek „Weert", te Weert; G H. Vromen te Brunssum. dir. Technisch Bureau Vromen, ondervoorz. Kamer v; Koophandel en Fabrieken voor de Mijl streek; F. J. Klompé, chef afdeling In koop en procuratiehouder Oranje-Nassau Mijnen, te Heerlen; J. Nievelstein, mijn- bouwk. hoofdopzichter Domaniale Mijn- Maatschappij. te Kerkrade; J. J. Stout hart, chef afdeling Loon- en Verzeke ringswezen Maatschappij tot Exploltatn der Steenkolenmijnen Laura 8i Vereeni- ging, te Eygelshoven; H. C- P M. Trom melen. adjunct-chef Inkoopafdeling Staatsmijnen in Limburg, te Heerlen. Landbouw J. AlgTa, te Stiens, handelaar in granen en zaden, oud-bestuurslid Ned. Alg. Keu ringsdienst voor Landbouwzaden Aardappelpootgoed; J. T. de Boer, te Akmarijp. dir. coöperatieve zuivelfabriek: J. Boot, te Schellinkhout, fruitkweker er bestuurslid van organisaties op het ge bied van de tuinbouw; K. Bosje, te Olde- berkoop, hoofd lagere landbouwschool aldaar, oud-penningm. en thans voorz Ned. Ver. van Directeuren en Leraren Lagere Land- en Tuinbouwscholen A. W. Cevaal, te Grijpskerke, bestuurslid Zeeuwse Landbouw Maatschappij. 1 bestuurslid van andere organisaties op het gebied van de landbouw; R. Frantsen. te Rotterdam, voorz. Ned. Ver. van Land bouw-, Tuinbouw-, en Vakonderwijzers; Hakkers, te Werkendam, fabrikant griend- en rietprodukten; P. J. de Leeuw, te Yerseke, mosselhandelaar conservenfabrikant, voorzitter en stuurslid van organisaties op het gebied de handel in en de be- en verw king van vis, schaal- en schelpdier J. W. A. Lefeber, te Lisse, voorzitter bestuurslid van organisaties op het ge bied van de bloembollenteelt en -handel: J. Luchtenbelt, te Zwollerkerspel, be stuurslid van organisaties op het gebied de landbouw; P. Mak, te Schiedam, z. Ver. van Fabrikanten van Zwak- alcoholhoudende en Alcoholvrije Dran- ridder te Voorschoten; ds. J. M. van Krimpen, Secretaris Stichting „Evangelisch Herstel en Opbouw" te Rotterdam; ds, J. C. J. Kuiper, oud-voorzitter Bond voo :f. Jeugdorganisatie le Utrecht, Gi ref. predikant te 's-Gravenhage; mevr. Last-ter Haar, jeugdleidster, Amster dam; T. J. Loerakker, hoofd culturele afdeling Katholieke Arbeidersbeweging te Utrecht; mej. H. M. Schoonhoven, di- \k. openbare leeszaal en biblio theek te Breda; mr. P. A. M. E. van Velzen, hoofdkwartiercommissaris voor het buitenland „De Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging" te 's-Gra venhage, wonende te Wassenaar; C. A M. Dekker, Hilversum: C. de Greef, Rot terdam; H. M. Lugard, venter Cricket- en Footballclub „Utile Dulci" te Deventer, te 's-Gravenhage; P, J. Nortier, te 's-Gravenhage; M. Sajet, Hilversum; mr. S. H. Smit, Gouda; L M. H. E. van Bunge, parlementair red.#- teur ANP te 's-Gravenhage; A. Lam merts van Bueren, hoofdred. Arnhemse Courant, Nijmeegs Dagblad en Gelders Dagblad, te Arnhem; H. J. van der Mun- nik, journalist, Rotterdam; mej. M. G Schenk, journaliste en publiciste, te Am sterdam; J. B. T. Spaan, journalist en publicist, te Amsterdam: F. I. M. Schnei ders, oud-parlementair red. van „De Maasbode", te 's-Gravenhage; G. H. Boe- dijn, toonkunstenaar, Hoorn n, dir. Ned Bioscoopbond, te Aer denhout; mevr. S. Bauchhenss-Gaskell, (Sonia Gaskell), directrice Het Neder lands Ballet, Amsterdam; D. van Gelder, graficus, Veere; J. J. van Heel, kunst schilder, 's-Gravenhage; H. H. van der Horst, filmregisseur, Vogelenzang; mevr J. G. Willing (Jeanne van Schaik-Wil- ling), schrijfster, Amsterdam; T. Wink, directeur^adm. Vereniging ter bevorde- g van de belangen des boekhandel! AmsterdamH. Brouwer, hoofdarchi- vist A bij het Algemeen Rijksarchief te s-Gravenhage, te Voorburg- Posthumus Meijjes, docente kunstgeschie denis, te Amsterdam; K. J. Ritzema van Ilkema, te Rasquert; J. S. M. Vrijland te Overveen; D. Kwakernaak, hoofdcom- bij het Ministerie, te 's-Gravenhage. Financiën iV. van den Doel, dir. Scheldebank te Zienkzee; dr. J. Rozendaal, dir. kan- Groningen Amsterdamsche Bank; J. Pettinga, rijkshoofdinkoper Rijksin- koopbureau te 's-Gravenhage; A. J. M Greimering, hoofdcommies A, hoofd bu- Controle Kostwinnersvergoeding het Ministerie; T. Vrij, hoofdcom- A afd. Organisatie van de Belas tingdienst van het Ministerie; S. Got- ountant bij de Rijksac countantsdienst te Utrecht; P. Ensingh. ontvanger van 's Rijks belastingen te Drachten; P. J. de Lignij, hoofdverifica- der invoerrechten en accijnzen te 's-Gravenhage- M. A J Huijnen, hoofd controleur A van 's Rijks belastingen ter directie van 's Rijks belastingen te Maas tricht; J. H. de Pagter, hoofdcontroleui Rijksbelastingen ter inspectie der registratie en successie te Almelo; W ifdcommies van 's Rijks belastingen ter inspectie der invoerrech accijnzen te Amsterdam. Commissaris op werkbezoek Waardering voor al hetgeen tot stand is gebracht TTET WERKBEZOEK dat de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, L-l mr. Klaasesz, met zijn echtgenote aan de gemeente Sassenheim bracht, is in alle opzichten prettig en vlot verlopen. Het was jammer, dat hét vooral in de morgenuren vrijwel onophoudelijk regende, maar dit heeft geen stem pel kunnen drukken op het bezoek. De bezoekdag, met een gelukkig niet overbezet programma, werd besloten met een samenkomst in de raadzaal, waar de Commissaris en zijn vrouw zich op ongedwongen wijze onderhiel den met personen uit alle lagen van de bevolking. Om kwart over negen arriveerde de wagen met wapperende standaard, voorafgegaan door motor rijders van de rijkspolitie, bij het gemeentehuis, waar een erewacht van personeel van de rijkspolitie groep Sassenheim en verkeersbrigadiertjes stond opgesteld. wend het aantal ongelukken tot eei nimum te beperken, maar de enige goe de oplossing is de aanleg van een nieuwe weg van Sassenheim-zuid, aansluitend op de omleidi-ngsweg. Voor dit project is echter de medewerking van de provincie nodig. De heer Kortekaas, sprekende na mens de KVP, bracht de problemen rondom de woningbouw naar voren. Hij zwaaide het college van burge meester en wethouders lof toe voor al hetgeen tot stand is gekomen. Om tot een oplossing te komen, achtte de heer Kortekaas het noodzakelijk bin nen 5 jaar 400 woningen te bouwen, wat met een contingent van 26 wo ningen per jaar een luchtkasteel blijft. Hij deed een ernstig beroep op de provinciale overheid deze moei lijkheden onder ogen te zien. In %ijn antwoord merkte mr. Klaase: op, dat in alle 110 gemeenten waar h een werkbezoek bracht, de woningbouw het knelpunt is. We zijn ons ervan wust, dat het aantal toegewezen w< gen onvoldoende is, doch kunnen alleen maar hopen, dat het landelijke totaalcij fer zich gunstig zal ontwikkelen. Overi gens merkte mr. Klaasesz op, dat Sas- in het verleden er nog niet zo afgekomen en dat de problemen gevolg zijn van de groei erop dat Sassenheim een welvarende gemeente is, wat dan weer moet worden gezien als een lichte kant van de scha duwzijde. Ten aanzien van de verkeersproblemen merkte hij op, dat, wanneer binnenkort het uitbreidingsplan wordt ingediend, de kwestie van een verlengde omleidings- reg nader kan worden bekeken. Nadat de heer én mevrouw Klaasesz aren begroet door burgemeester jhi r. R. Sandberg van Boelens en mi rouw Sandberg van Boelens baroness in Itersum en Karin Stolwijk, het dochtertje van de gemeentesecretaris, ouw Klaasesz een fraaie ruiker had aangeboden, werden in de hal van gemeentehuis achtereenvolgens aar nmniLssaris, due mede vergezeld an de waarnemend chef van zijn ka- inet, de heer J. C. Sillevis. voorgesteld •ethouder Vogelaar, de heer Stolwijk, gemeentesecretaris, de heer Van der Laan, adjudant rijkspolitie, de heer Schram, directeur gemeentewerken -bedrijven, en de heer Baggen, gemeente ontvanger. Terwijl de heren Klaasesz en Sillevis zich met het college terugtrok- in de burgemeesterskamer vooi korte bespreking, begaven mevi Klaasesz en mevrouw Sandberg van Boe- zich naar Huize St. Bernardus, de bezoeksters ongeveer anderhalf •bleven. Ter gelegenheid van dit be zoek werd namens mevrouw Klaasesz bij iedere kamer van de inrichting boeket bloemen en een schaal fruit be- :orgd. Van kwart voor 10 tot kwart voc verd in de raadzaal een buitengewone raadsvergadering gehouden. Wethouder Schrama alsmede de heren Van den Nouland en Van Reen konden deze gadering wegens ziekte niet bijwon Behoeften Oorlog Benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: majoor A. W. F. von Balluseck, generale staf; maj. H. J. van der Kam, infanterie; re servemajoor T. M. B. de Vries, infante rie; maj. jhr. N. E. de Brauw, artillerie, maj. G. B Aalders, genie; maj A Breet, verbindingsdienst; maj. D Remijnse, mi litaire administratie; reservemaj G J J Teurlings, geneeskundige troepen Bij de Luchtmacht: tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, met de zwaar- De burgemeester schetste de situatji in de gemeente, die zich de laatste decennia zeer snel ontwikkelde. Men heeft een vredelievende, hardwerkende bevolking, hoofdzakelijk georiënteerd op de bloembollencultuur maar ook voor groot deel gericht op de industrie. Na enkele belangrijke tot stand geko- objecten genoemd te hebben, ging de burgemeester over tot de urgente be hoeften, waarbij hij de nadruk legde op de woningbouw. Het feit, dat het jaar lijkse bouwcontingent is teruggebracht van 50 tot 26 woningen veroorzaakt grote ongerustheid. Als andere verlangens bracht hij naar voren de uitbreiding van de gemeentewerkplaats voor minder-va- liden, het scheppen van parkeerruimte in de dorpskern en de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie. Namens de Prot. Chr. fractie, de VVD en de PvdA werd vervolgens het woord gevoerd door de heer Van Breda, die in het bijzonder het verkeersprobleem belichtte. Alle middelen worden aange- Rondvraag commissaris stelde voor over te gaan tot de rondvraag, zodat eventueel naar voren zou kunnen komen, wat an dere raadsleden nog onder zijn aandacht wensten te brengen. De burgemeester deelde mee, dat de rondvraag in de Sas- senheimse raad is' afgeschaft en hij was bang nu hiertoe overgaande een prece dent voor de toekomst te scheppen. De burgemeester onderstreepte nog even de problemen door de heren Van Breda en Kortekaas ter tafel gebracht en vroc$ aan de commissa ris of die nog iets wilde opmerken, waarop de heer Klaasesz onder grote hilariteit antwoordde: ja, burgemees ter, ik spreek mijn bewondering uit voor de wijze waarop u de rondvraag onmogelijk hebt gemaakt, waarop de burgemeester met een haastige ha merslag, de vergadering sloot. Tegen elf uur vertrok het gezelschap van het gemeentehuis voor een bezoek aan de werkplaats voor minder-validen. Mevrouw Klaasesz en mevrouw Sand berg van Boelens voegden zich hier bij het gezelschap, dat gedurende een uur door de directeur, de heer Roodenburg, werd rondgeleid. Van de werkplaats werd om twaalf uur gestart voor een rondrit door de ge meente, die werd onderbroken voor een bezoek aan het bejaardencentrum aan de Parklaan en het sportcomplex. Nadat de lunch was gebruikt ln de ambtswoning van de burgemeester stond voor de middag allereerst een bezoek aan de bloembollen-exportschuur met doosjes- pakkerij van de N.V. A. Frijlink en Zn. op het programma. De heer Frijlink jr. ontving het gezelschap en bood de dames een fraai bloemstuk aan. In de schuur was een opstelling gemaakt van de ap paratuur, zoals in de paktijd gebruike lijk. Sikkens Van de Zandslootkade ging het ver volgens naar Sikkens Lakfabrieken N.V., de directeuren drs. A. M. Mees en van Driel het gezelschap verwel komden en door de fabriek rondleidden. Bijzondere aandacht werd geschonken het laboratorium, waar enkele proe met grote belangstelling werden ge volgd. In een der vergaderzalen sprak de heer Mees zijn erkentelijkheid uit het opnemen in het programma van bezoek aan Sikkens. Voor de vele bloemen bood hij de dames een fraaie Om vier uur arriveerden de bezoekers ,*eer bij het gemeentehuis, waar in de raadzaal vertegenwoordigers van ver- rheidene groepen uit de bevolking wa in verzameld. In een slotwoord constateerde de heer Klaasesz, dat allerwegen tevre denheid heerst ten opzichte van'het gemeentelijk beleid. De groeiende gemeente, waarvan de bevolkingslijn spectaculair stijgt, schept echter bij zondere problemen en legt een last op de schouders van hen die leiding dienen te geven. Offers zijnn odig om de groei mogelijk te maken; er valt nog veel en nuttig werk te verrich ten. De heer Klaasesz besloot met de toezegging, dat hij spoedig zal terug komen, om andere activiteiten, die thans nog sluimeren, te aanschou- )en. Namens de aanwezigen dankte de bur gemeester de heer en mevrouw Klaasesz dit bezoek. Als herinnering bood hij de heer Klaasesz een schemerlamp aan en mevrouw Klaasesz een fraai (boeket. Freule vermaakte landerijen aan liaar pachters Op 1 april Is In Den Haag op tachtig jarige leeftijd overleden J. H. VV. E Beelaerts van Emmichoven. ambachts vrouwe van Cillaershoek en eigenaresse van tien boerderijen in Zevenhuizen, Oud-Verlaat aan de Rotte, Zoctermeer, Pnttershoek en Wieldrecht. Bij opening van het testament bleek dat de pachters van deze boerderijen, waarvan de totale waarde wordt geschat op f 2,5 tot 3 miljoen tot hun grote ver rassing landeigenaar zijn geworden. De bejaarde freule die op bijzonder goede voet met haar pachters stond, heeft dezen de door hun bewoonde boerderijen met de daarbij behorende landerijen nage- Bovendien heeft de freule voor zovel bekend gelden gereserveerd, waaruit de successierechten kunnen worden betaald. Executeur-testamentair is de heer H. Har- tog Hein te Den Haag. Van deze boer derijen is er een in Zevenhuizen reeds 130 jaar in pacht bij de familie Paul. De familie Van der Spek in Zevenhui zen was vroeger eigenaar van de thans door deze familie bewoonde boerderij. De vadar van de tegenwoordige pacht boer had het bedrijf echter verkocht aan freule Beelaerts van Emmichoven en de een pacht aangegaan voor twin tig jaren. Bij testament is dus deze boer derij weer aan de familie teruggekomen Freule Beelaerts van Emmichoven had veel belangstelling voor haar pachters Zij heeft eens verklaard dat zij hen eigen lijk als haar eigen kinderen beschouwde. Vaak ging zij bij sommigen hunner thee drinken, waarna de boerderij werd be zichtigd. Vragen over de zaak-Meulenbelt Het Tweede Kamerlid, mr. K. T. M. van Rijckevorsel (kath.v.) heeft aan de minis ters van justitie en volksgezondheid ge vraagd of de regering bereid is de affaire-Meulenbelt uit de doeken te doen. Hij vraagt of de regering een uiteenzet ting kan geven van de gebeurtenissen en gedragingen die er toe hebben geleid dat het arlsenechtpaar J. Meulenbelt-Groe- nendaal in de psychiatrische inrichting in Warnsveld is opgenomen. De Kamer kan daarna dan beoordelen of de krankzinnigenwet juist is toegepast of deze wet, daterend uit 1884 gewij- 1 moet worden en zo ja, in welk» zin. Doodslag Finse Henni vonnis vier en een half jaar Wegens doodslag op de 27-jarige „Finse Henni", een vrouw uit donker Amsterdam, heeft het gerochtshof te Amsterdam gisterochtend de 37-jarige Noorse zeeman Frans E., overeenkomstig de eis. veroordeeld tot jaar gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest. Na een eis van vijf jaar met aftrek voor doodslag had de rechtbank de zeeman ter zake van eenvoudige mishandeling met dodelijk gevolg veroordeeld tot 3Vi jaar met aftrek. De officier was van dit vonnis in appèl gegaan. Wereldbank betaalt niet Het hoofd der afdeling-Midden-Oosten van de Wereldbank. Joseph Rucinsky, heeft volgens het tijdschrift Rosa-el Youssef te Kairo in een vraaggesprek verklaard, dat de bank niet overweegt deel be nemen aan de financiering van de bouw van d« stuwdam te Assoean. ken; P. G. Meuwissen, hoofdcommies, toe gevoegd aan de landbouwattaché bij de ambassade te Londen; D. Mulder, te Voorst, dierenarts; J. J. W. Urlings, te Heerlen, dierenarts; J. E. Veenman, te Wageningen, dir. Drukkerij en Uitgevers- mij H. Veenman en Zonen; A. B. H. Vlielander, te Numansdorp, rentmeester ambachtsheerlijkheid Cromstrijen; A. Zwaan, te Voorburg, direct, zaadteelt- selectiebedrijf A. R. Zwaan en Zoon, en van het kwekerijbedrijf Zwanesse. Sociale zaken Mej. A. C. Emous, te Lunteren, erelid Ver. tot Bevordering der Belangen van Slechthorenden; G. H. O. van Maanen, arts, te Oosterbeek; M. J. M. Ch. Strij kers, arts, te Maastricht; dr. A. P. A. Hoynck van Papendrecht, te Valkens- waard, voorheen arts te Bergeyk; A. van Santen, te Amsterdam, voorz. Ver. „De Joodse Invalide"; Th. Koop, te Enschede, penningm. Prov. Overijsselse Vereniging ,Het Wit-Gele Kruis"; mevrouw A. S. Hesselink-van der Hoop, te 's-Graven hage, secr. Vereniging Kinderverzorging Opvoeding; mej. J. A. de Haas, te Rotterdam, directrice opleidingsinstituut heilgymnastiek en massage; ir. J. Backer, apotheker, te Vlaardingen; B. Quispel, Vlaardingen, voorheen arts te Rotter dam; W. D. Valkis, apotheker, te 's-Gra- enhage; Th. Heimans, te Ede, bedrijfs arts bij de A.K.U.. aldaar; J. N. Kroone, te Breda; mej. H. M. Roelants. te Eind hoven, leidster Philips-De Jongh Ont spanningsfonds bij de Philips' Gloeilam penfabrieken; W. J. Heikens, te Amster dam, chef afd. Personeels- en Sociale Zaken bij de Ned. Ford Automobiel Fa briek; W. A. van het Schip, te Bilthoven, Kath. Bond van Werknemers in het Transportbedrijf; J- van Soelen, te Rotterdam, tweede voorz.-secr. Ned- Cen trale Bond van Christelijke Arbeiders (sters) in de Bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen; Th. Smeding, te Rotter dam, tweede voorz. Ned. Bond van Ver voer spersoneel; B. H. te Winkel, te Mep pel, rijksconsulent sociale bijstand en complementaire arbeidsvoorzieningen; mej. M. A. Klomp, te 's-Gravenhage, adm. hoofdambtenaar Geneesk. Hoofd inspectie van de Volksgezondheid; A. Rossen, te 's-Gravenhage, hoofdcom- A met de persoonlijke titel van referendaris bij het Ministerie. Maatschappelijk werk A. M. Bergers, bestuurder diverse in stellingen, te Rotterdam; G. J. Hendrik bestuurder diverse instellingen, ie Zwolle; P. F. van Hootegem, burg,-secr. Sluis, bestuurder van div. instellin gen, te Sluis; J. Chr. van Oeveren, refe- endaris, chef onderafd. Gerepatriecrdcn n contractpensions bij het Departement te 's-Gravenhage; L. A. M. Raaijmaakers, Burgerlijke Instelling voor Sociale Zorg en bestuurder van div. andere in stellingen, te Roosendaal c.a.; mevrouw J. W. Sanders-Huiskamp, bestuurslid div. nstellingen, te Eerbeek; mevrouw W. M. A. Sanders-Lansink, bestuurslid diverse instellingen, te Enschede; mevrouw de weduwe M. W. M. Schaepman-Vemer, bestuurslid diverse instellingen, te Nij megen; E. A. W. Weiman, pastoor te Utrecht. Maatsch. werk en Justitie H .Samuel, bestuurslid div. Instellin gen, te Breda. Maatschappelijk werk en Sociale zaken c.a. Mevrouw de weduwe M. A. Gelder- lan-Fuhrken, oud-bestuurslid afd. Ol denzaal Centraal Genootschap voor Kin derherstellingsoorden en Gezondheids kolonies. Zaken overzee R. Abbenhuis (frater Marie Fulgentius), onderwijzer St-Paulus mulo-schooi te Paramaribo; S. J. Bueno de Mesquita, hoofd Lepradienst in Suriname; J. H. R. Chin A Paw, havenmeester, tevens hoo(d Gouvernements Loodsdienst te Parama ribo; mejuffouw A. M. van Doorn (zus ter Lebuïnc), verpleegster leprozerie „Gerhardus Majella", te Paramaribo; mejuffrouw M. C. A. J. Gellman (soeur Xaveria), lerares St. Louiseschool te Pa ramaribo; ir. H. G. J. A. de Geus, direc teur Lands Telegraaf- en Telefoondienst in Suriname; P. N. M. van Hest (frater Leobert), leraar St-Paschalisschool voor mulo te Paramaribo; mevrouw J. W. Cur- rie-May, bestuurslid vereniging „Liefde werk", te Paramaribo; G. G. Maynard, hoofd St-Alfonsusschool te Nieuw Ntckc- rie (Suriname); L. B. Sltalsing, hoofd Landsopvoedingsgesticht voor meisjes te Paramaribo; mejuffrouw A. Wulms (zus ter Emelia), verpleegster leprozerie „Ger hardus Majella", te Paramaribo; A. van Zutphen, directeur Surinaamse Waterlei ding Maatschappij; C. R. Arends, chef Landsradiodienst op Aruba; W. G. Bun camper, waarnemend gezaghebber Boven windse Eilanden, te St. Maarten; F. D. van Grieken, griffier Staten Ned. Antil len; O. L. Labega, chef afd. exploitatie Landsradiodienst op Curasao; C. W. Wathey, koopman, St Maarten; E. A. Mehlbaum. administrateur bij het hoofd bestuur van het bedrijf der P.T.T. In Ned. Nieuw-Guinea; M. Ch. E. Coreel- mont. inspecteur van onderwijs, hoofd afd. Bevolkingsonderwijs Dienst van Cul turele Zaken in Ned. Nieuw-Guinea; W. J. van Soelen, hoofdbodemkundig ambte naar bij het Bodemkundig Bureau van de afd. Agrarisch Proefstation Dienst van Econ. Zaken in Ned. Nieuw-Guinea; T H N Razoux Schult-z, hoofdbodemk. ambtenaar Bodemkundig Bureau afde ling Agrarisch Proefstation Dienst Econ. Zaken in Ned. Nieuw-Guinea; J. C. Smits, luchthavenmeester lste klasse Biak; M. de Vries, leider subressort Ja- pen/Waropen Landbouwvoorlichtings- dienst in Ned.-Nieuw-Guinea; F. T- B. Simons, gewezen le-.n»r werkplaateen ta Sorong van de Ned Nieuw-Guinee Pe troleum Maatschappij; J A. Pleters, hoofd sectie bevoorrading en administratie van de Geologische afd. Ned. Nieuw-Guinee Petroleum Maatschappij; W. Jansse, lid hoofdbestuur Ver. tot medische hulp aan tropenland „SIMAVI", te Rotterdam; J. A. C. Lauren*, hoofdcommies bij hei Miiirtwi».

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7