Koperen Jubileum van Gouden Tabak Golden Fiction Veertig onderscheidingen in Leiden en omgeving „Trouw en Durf" te Leiden bestaat vijftig jaar ing ^gen('a voor Leiden Mexicaanse films vielen een beetje tegen Leeszaal „Reuvens" gaat twee filialen vestigen KTEUTFF LEÏDSCHE COURANT WOENSDAG 29 APRIL 1959 Woensdag Meelfabriek De Sleutels, 3 tot 5 receptie tor gelegenheid van 75-jarig be- Stadhuisplein, 9.15 uur v.m.: vertrek K en O.-excursie naar Keukenhof Aalsmeer. Grote zaal Den Burcht, 8 uur: feest avond Leidse Chr. Oranje Vereniging ter gelegenheid van verjaardag H M. de Ko ningin. Antonius-clubhuis, 8 uur: feestavond „Veri". Gymnastieklokaal school Kaasmarkt 1, 8 uur: ledenvergadering Geref. school vereniging. OEGSTGEEST: Patronaatsgebouw, uur: De Lekenspelers met „De onbekende wereld". Donderdag VOOR DE VIERING VAN DE KO NINGINNEDAG ZIE HET PROGRAMMA DAT WOENSDAG IN HET STADS NIEUWS WORDT GEPUBLICEERD. Station, v.m. 8 uur: NCR (eis)-V., v trek excursie naar Soestdijk. Station, 9.50 uur v.m.: N.C.R(eis-V., v trek excursie naar Kennemerduinen. Zaterdag Grote Burcht, 8 uur: cabaretprogram ma Leidse tuiniers en bloemisten „Door Eendracht Verbonden". Schouwburg, 8 uur: toneelvereniging Tot Ieders Genoegen met „Kwartet in Station, 1.45 uur: N.C.R(els)-V., trek excursie naar Duivenvoorde. Stadsgehoorzaal, 8 uur: bonte avond De Royalisten. Geref. jeugdhuis, 8 uur: Amerikaanse filmavond. Apotheken Morgen Koninginnedag) zijn van uur af geopend de Zuiderapotheek Ll... menschansweg 4, tel. 23553; apotheek Van Driesum, Mare 110. tel. 20406; apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807; apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48. tel. 20106. Na 's avonds 6 uur is alleen ge opend de apotheek Lammenschansweg 4, tel. 23553. De apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274, Oegstgeest, is doorlopend geopend. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Julius Caesar (14 jaar). Lido (2.30 en 8 uur): In de macht van de vampier (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De her berg van het zesde geluk (alle leeftij den). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Goudroof (18 jaar); donderdag: Showboat (14 j.) Trianon (2 en 7 30 uur): De reis om de wereld in tachtig dagen (alle leeftijden) Musea, instituten, leeszalen e.a. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73: elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologisch en mineralogisch museum Garenmarkt 1 b: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur Gravesteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), concierge: Kolfmakersteeg 16 a Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch instituut, Rapenburg 26. elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag). Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74. elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling geopend van half 10 tot half 6 op zaterdag tot 5 uur Inlichtingenkantoor V.V.V., Steenstraat 1 b: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag vaD 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10 tot 5-30 uur Jeugdbibliotheek, leeszaal en oibliotheek Reuvens. Plantage 6: maandag, dinsdag donderdag van 4 tot 5.30 u., woensdag zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere Jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Academiegebouw, Rapenburg 73: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur, behalve op zaterdagmiddag Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg 6: op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen- straat la: elke dag geopend van 10 tot 4 uur. Instituut voor culturele anthropologic en sociologie van niet-westerse volken Eerste Binnenvestgracht 33 a: elke dag geopend van 9 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur. behalve zaterdagmiddag. Stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Koninginnedag in Leiden Het programma ter viering van de Koninginnedag in Leiden ziet er als volgt uit: 7.uur: reveille door 4 bands, 8.15 uur: aubade op Stadhuis plein, 2100 kinderen, 9.uur: kinderfeest in gehoor zaal, 9.uur: militaire mars en de- filé, 9.30 kinderspelen Zoeter- woudsesingel, 10.uur: poppenkast Stadhuis plein, 10.30 uur: kerkdienst Pieterskerk (met koor), 10.uur: carillonbespeling, 10.uur: spuiten fonteinen, 10-uur: prijsuitreiking aan oranje dragende kin deren, 1.30 uur: sportmiddag in Leidse Hout, 2.uur: start Oranje-wandel tocht, Burcht, 2.30 uur: kindervoorstelling in gehoorzaal, 4.30 uur: muzikale rondgang, start H. Rijndijk, 4.45 uur: wandelaarsdefilé langs stadhuis, 8.— uur: openluchtconcert v. d. Werfpark door Nieuw Leven, 8.uur: muzikale rondgang, start Kaasmarkt, door Concordia, 8.uur: openluchtdansen op Stadhuisplein, 8.uur: schouwburgvoorstel ling door „Het Mas ker". \Y TANNEER het in ons land lintjes regent, dan spatten er jaarlijks vele officiers- en ridderkruizen in Leiden en omgeving. Hoewel de bui landelijk ditmaal niet voor vorige jaren onderdoet, zijn in Leiden e.o. nu slechts enkele druppels gevallen. Voor het merendeel gouden, zilveren en bronzen. De hoogste onderscheiding viel in Oegstgeest, waar de com modore van de Holland-Amerika-lijn, kapitein C. Bonman, is onder scheiden met het officierskruis van de Orde van Oranje-Nassau. Hij zal telegrafisch van deze onderscheiding op de hoogte worden gebracht, want pas zaterdag komt hij in Nederland terug na een reis van vier maanden. Juist deze reis bracht hem in het nieuws door een ongeval, dat hem enige tijd uitschakelde. Meer dan veertig jaar is hij in dienst bij de Holland-Amerika-lijn. Prof. dr. H. Boschma, hoogleraar aar de rijksuniversiteit te Leiden en oud-direc teur van het rijksmuseum van natuurlijke historie te Leiden, is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw- Prof. Boschma is op 22 april 1893 in brechtum geboren en werd in juni 1928 lector in Leiden; op 28 maart 1931 volgde zijn benoeming tot hoogleraar. Hij doceert wis- en natuurkunde, dierkunde en syste matische zoölogie. Met ingang van 1 1958 legde hij zijn functie van directeur van het museum neer. Hij is nog hoog- Ridder in de Orde van Oranje-Nassau werden de heer Th. Brouwers te Leiden, hoofd van een r.k. school en secretaris Filmstudiekring K. en O. Leiden OP DE LAATSTE AVOND van K. en O.'s filmstudiekring draaide de film Raices met als voorfilm Pleasure garden. Deze laatste avond is niet de beste geworden uit de overigens goede serie. Laatstgenoemde film vonden we beter dan de hoofdfilm. The pleasure garden is een amu sant verhaal van een tuin, waarin iedereen mijmerend over zijn leven, zijn verlangens, zijn wensen hoopt te dwalen. Een fee weet veel te ver vullen, doch de tegenspeler van de goede geest is er natuurlijk ook in de vorm van de politie en een zeer stijf vrouwspersoon, die overal bordjes met „verboden" plaatsen, ter onderdrukking van de levensblijheid. Van officiëlezijde denkt men er zelfs over er een begraafplaats van te ma ken, doch dat gaat niet door. Liefde en fantasie behalen de overwinning. Diamanten echtpaar Het echtpaar Fasseur. Prinsenstraat 17, is 60 jaar getrouwd Zondag 10 mei ls de heuglijke dag. De bruidegom is 82 en de bruid 79 jaar. De heer Fasseur is meer dan 40 jaar als bankwerker bij de Grof- smederiï werkzaam geweest. Hii trekt op de fiets nog wel eens de polders In om te vissen. Mevrouw maakt het ook nog goed. Uit dit huwelijk werden drie zoons geboren. Er zijn acht klein- en twee ach terkleinkinderen. e er zin in heeft kan nog napeinzei de symboliek. Het is een aardig ge maakte film, maar waarbij toch het woord belangrijker is dan de film zelf. Filmisch is de rolprent niet sterk, even als de tweede Raices van regisseur Alazraki. Het is een Mexicaanse film, die eigenlijk bestaat uit vier kleinere films, gemaakt naar verhalen van Gon- :ales. Deze schetsen 'hebben gemeen, lat ze ons een beeld willen geven van le oorspronkelijke bewoners. Niet in lie zin, dat men een reconstructie heeft gemaakt van de tijd der machtige Maya- nen, maar van de tegenwoordige bewoners, die afstammelingen van deze mensen zijn, heeft men getracht een beeld te geven. Voornamelijk geschiedt dit in hun verhouding tot het blanke ras. Het gaat dan volgens het bekende re cept van een ellendige blanke tegenover de alleen maar zuivere Indianen, of van een in wetenschappelijk opzicht onnoze le blanke tegenover de ondoorgronde lijke psyche van de inboorling. In twee andere verhalen zien we de de ellendige toestand in tijden van droogte en honger terwijl we boven dien zien dat het christendom vaak niet meer is dan een laagje over het oude heidendom, dat op bepaalde ogenblikken en onder ongunstige om standigheden weer doorbreekt. Het verhaal over De Madonna heeft ons het meest aangesproken, maar fil- „Voordorp" vijftig jaar geleden opgericht Begin mei ls het 50 jaar geleden, dat het kinderhuis „Voordorp" te Leiderdorp door de diaconie van de Leidse Her vormde Gemeente werd opgericht. Het huls werd gesticht voor voogdijkinderen jongens en meisjes wier ouders uit de ouderlijke macht waren ontzet. De resultaten van het „Voordorp"- werk hebben in de loop der jaren tot vol doening gestemd. Gezegd kon worden, ongeveer 70 procent van de kinderen zeer goede plaats in de maatschappij d. Het archief van „Voordorp" bevat -kwaardige kieken van jongens meisjes, die een respectabele hoogte op de maatschappelijke ladder hebben be reikt en ook van meisjes die als bruid de stichting verlieten. Aan deze Instelling van christelijke charitas ls enkele jaren geleden eind -gekomen. De kinderzorg Is een dere richting uitgegaan en de diaconie zag zich genoodzaakt, zich daarbij a< passen. Het feit dat „Voordorp" niet meer bestaat, weerhield ons er echter niet van dit werk op verzoek van enkele belangstellenden, nog eens in de herin- innering terug te roepen, nu 't een hal- euw geleden is. dat deze kinderzorg vaste vorm kreeg. Reeds om er op te wij dat de Kerk de steun Van velen haar verantwoordelijkheid ten aan- van deze categorie kinderen niet kan missen, al heeft deze taak. naar het uiterlijk, een wending genomen. Daar naast 16 er de gelukkige herinnering die •elen aan hun opgroeien in „Voordorp" bewaren, ondanks de schaduw van de oorzaak. misch was De éénogige het waarderen, in die gedeelten waar de film met zijn mogelijkheden aan het woord kwam. Verder bleven het verfilmde verhaaltjes, die we lang niet altijd konden waarderen. Toch was de film niet ongevoelig; men had getracht de poëtische gedeelten van het verhaal ook lyrisch te verfilmen Wij kunnen niet zeggen, dat deze film ons enthousiast heeft gemaakt voor de Mexicaanse filmkunst, maar kennis nemen van wat er in verschillende lan den op film-terrein gebeurt, is, zeer ze ker voor een film-studiekring, niet on belangrijk en als zodanig had deze avond zijn waarde. A. C. Bouwman De Hoop, Leiden, kreeg opdracht voor bouw van vier trawlloggers De N.V, scheepsbouw- en reparatie- werf De Hoop, voorheen gebr. Boot te Leiden, ontving een opdracht voor de houw van drie motor-trawlloggers voor de N.V. Verre Visserijmaatschappij, di rectie J. J. van der Toorn te Scheve- ningen. Voorts kreeg men een opdracht van de N.V. Rederij voorheen A. van der Toom, eveneens te Scheveningen, voor de bouw van een zusterschip van deze vaartuigen. De lengte over alles wordt 42 meter, de breedte 7.10 meter en de holte 3.64 meter. De hoofdmotor wordt een Brons, type 12 GV (het nieuwe type), afgesteld op 675 pk bij 225 toeren; geen reductie; vaste schroef. De winch-installatie is nog niet bepaald, maar zal vermoedelijk hy draulisch worden. Het ligt in de bedoeling, dat het eerste schip dit jaar Opening laboratorium Ter gelegenheid van het vijfentwintig jarige bestaan van de stichting „Leidsche Rheumatologische Kliniek" zal het be stuur zaterdag 23 mei 's morgens van half elf af recipiëren in de aula van het academisch ziekenhuis. Dit jubileum valt samen met de opening van het nieu we laboratorium. Ge slaagd voor het kand ex L wis- en natuur kunde: de heer R F Labadie te Leiden, voor het kand ex I wis- en natuurkunde de heer D Burger te Lelden; voor het kand ex. F" wis- en natuurkunde: me) W M Casparle te Leiden; irkunde: de heer C J voor het doet ex Wolf te Den Haag; Leiden (cum laude): voc van de afdeling Leiden van de r.k. reclas- serings vereniging, mevrouw M. C. E- Kloosterman-Fortgens te Voorschoten, presidente van de Christen-Jonge-Vrou wen-Federatie te Utrecht, de heer C. P. J. Paardekoper te Zoeterwoude, firmant van het aannemersbedrijf „De erven A. Paar dekoper", een vooraanstaande figuui de plaatselijke K.A.B. en het Wit-Gele Kruis, alsmede secretaris-penningmeester van negen polders, en de heer J. W. A. Lefeber te Lisse, voorzitter en bestuurslid van veel organisaties op het gebied de Nederlandse bollenhandel. De heer Lefeber is een promotor van de Neder landse bollenhandel in het buitenland een kenner van de vele problemen bij de sierteeltgewassen. Goud De gouden eremedaille van de Orde Oranje-Nassau is verleend aan: de heer Scheffer te Leiden, commies bij de Raad voor Rechtsherstel, de heer J. J te Oegstgeest, één der stichters van het bejaardencentrum Hofwijck en be stuurslid van veel verenigingen, o m. van de dit jaar jubilerende Oranjevereniging, de heer N. van Beelen te Katwjjk aan een bekende figuur in de Katwijkse samenleving en organist van de Oude Kerk der Hervormde Gemeente, de heer W. H. Jorissen te Oegstgeest, hoofdopzich ter bij het Marine-Elektronisch Bedrijf, die de onderscheiding met de zwaarden ontving, de heer C. Huigsloot te Roelof- isveen. oud-bestuurslid van enige organisaties op het gebied van de tuin bouw. en de heer Th. J. Wassenaa: cultuurchef bij de N.V. Gebroeders Driehuizen, bloembollenkwekerij portbedrijf. Zilver De eremedaille in zilver ontvingen: mej C. A. M. Wösten, adjunct-commies bij het ministerie van justitie, wonende te Leiden, de heer S- Postma te Oegstgeest, pen ningmeester van de zondagschoolvereni ging „Laat de kinderkens tot Mij komen" te Rünsburg, wachtmeester M. H. C. van Aurich van de groep Voorschoten van de rijkspolitie, de heer D. Wallaard, assis- aan de rijksuniversiteit te Leiden, de sergeant der eerste klasse-kok C. Oudenaarde van het dienstvak intendance de Koksschool te Leiden (met de zwaarden), de heer J. van Berkel t( Roelofarendsveen, secretaris van d« Veender- en Lijkerpolder, mej. J. J. Was- ar te Katwijk aan Zee. hoofdemployé de P T.Tde heer A. C. Goddijn rratiehouder bij de N V. Rotogravure te Leiden, die onlangs zijn veertigjarig jubileum vierde, de heer L. van Egmond te Leiderdorp, al vele jaren ziekenfonds bode, de heer J. van Egmond te Oegst geest, voorheen bedrijfsleider bij de lingvereniging Flora, en drie personeels leden van de Rotogravure te Leiden, de heren J. Ph. van den Bosch te Leiden. C. G. Smit te Oegstgeest en G. van Oos- e Leiden. Brons De bronzen medaille werd uitgereikt an: de heer J. J. Jansen te Hiilcgom. oud-portier bij de gem e entewater 1 ei dinj te Amsterdam, mej. E. Montagne te Lei den, provisiie-juffrouw in het academisch ziekenhuis, de heer W. Buizen amanuensis bij de rijksuniversiteit te Leiden, de heei A. Segaar, tuinman bij het academisch ziekenhuis te Leiden, de heer S. van Reek, amanuensis bij de rijksuniversiteit Leiden, de heer M. den Hartog. i werkman bij de Koksschool te Lel dei heer P. Blom te Ter Aar, brugwachter bij rovinciale Waterstaat van Zuid-Hol land, en zijn Boskoopse collega R. 1 de heer J, Muller te Lelden, koetsie de N.V. Algemene transport- en expeditie onderneming Van Gend en Loos, de heer H. de Wit, besteller eerste klasse van di P.T.T. te Koudekerk aan den Rijn. d< J- Cederhout te Rünsburg. eersti arbeider op de bollen- en bloemenkwekerij in den Eijkel, de heer D. Kamerm; automonteur bij de firma Van Kalmthout Van Niel te Hoofddorp, de heer G. Rui tenbeek, tuinbaas bij de Overvoorde-Gor- donstiehting De Pauwhof te Wassenaar, de heer A. H. Stouten, overdrager bij de Rotogravure te Leiden, en de heer J. j. E. de Keuning, gezel-vellendrukker bij de Rotogravure te Lelden. Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 CREATION 1946 Serieuze liefhebberij in muziek T~\E LEIDSE HARMONIEKAPEL Trouw en Durf bestaat vijftig jaar. Volgende maand is het een halve eeuw geleden, dat zij met 33 leden werd opgericht. Zij werd in het leven geroepen voor een betere beoefening van de muziek en bestond uit personeel van de firma Tieleman en Dros en van de gebr. Dros en Tieleman ((zeepfabrieken). De eerste letters van de firma werden de kapel als naam gegeven: T. en D., Trouw en Durf. men zelfs, de kapel op nonactief te stel len, tot betere tüden kwamen. Maar de toenmalige voorzitter, de heer J. J Kette- nis, heeft dat weten te voorkomen dooi de firmanten voor te stellen, ook buiten staanders, die niet op de fabrieken werk zaam waren, als lid tot de Harmonie toe te laten. De directie gaf toestemmini en toen kreeg T. cn D. de zo nodige bloed transfusie, waardoor z(j weer tot goed leven kwam. Het dagclüks bestuur ech ter moest worden gevormd uit het vaste personeel van de fabrieken. Heit eerste bestuur van T. en D stond uit de heren E. Erades. voorzitter, D. de Gunst, secretaris, en F. Schöltz, penningmeester. Tot directeur werd de heer A Smeelen benoemd. Na enkele jaren de muzaek beoefend te hebben kon worden deelgenomen aam een festival in Dordrecht. De leden vatten hun lief hebberij ernstig op. paarden trouw durf en wisten zo op „niveau" te komen. De heer J Noordanus sr. heeft i eerste tijd ais dirigent daaraan ook veel bijigedragen. Hij trok zich ook de op leiding van de leerlingen aan. Een crisis maakte T en D. door mobilisatiejaren van de eerste wereld oorlog. Wegens gebrek aan animo besloot (Advertentie.) Voor uw recepties en partijen Het is maar goed, dat de belangstelling oor de openbare leeszaal en bibliotheek .Reuvens", zoals deze blijkt uit het be zoek aan de ledenvergaderingen, omge keerd evenredig is aan het gebruik, dat in feite van deze instelling wordt ge maakt. want anders zag de toekomst oor haar maar somber uit. Maar de geluiden, die de secretaris, de heer H. N. van den Berg in zijn jaarv slag liet horen, waren allesbehalve so ber; het aantal leden-lezers steeg in 1 afgelopen jaar met ongeveer vierhonderd (volwassenen en jeugd), terwijl het tal uitleningen aan beide categorieën toe van 204.186 in 1958 tot 220.545 in 1959, ongeveer 40 pet meer dan in 1955. Aangezien de personeelsbezetting sinds dien een stijging van slechts 204 te zien geeft, is het duidelijk, dat deze niet vol doende is. In dit verband verdient ook rmelding, dat de totale lasten in 1955 per uitgeleepd boek 44 cent bedroegen en in 1958 45 cent, ondanks een stijging van het salarisniveau van ongeveer 14 pet. De totale kosten per uitgeleend boek be droegen in 1958 45 cent, waartegenover inkomste stond aan contributies en leesgelden van slechts 8 cent. Het ver schil, 37 cent per uitgeleend boek. wordt ;n bedrag van 19 gedragen door de subsidies van Rijk, provincie en gemeente, terwijl het daarna nog resterende tekort alleen wordt gedekt door een extra sub sidie van de gemeente. Met erkentelijkheid werd mededeling gedaan van het besluit van de Oegstgees- ter gemeenteraad inhoudende een jaar lijkse subsidieverlening tot een bedrag van ongeveer f 750. Naar aanleiding van bet jaarverslag deelde de voorzitter, mr. P. J. Teebaal, nog mede, dat het in de bedoeling ligt, in de hopelijk niet verre toekomst tweetal filialen te vestigen, nl. in niéuwe woonwijk Zuid-West (Vijf-i plein) en in de nieuwe raeisjes-H.B.S. bij de Kagerstraat. De jaarverslagen werden onveranderd goedgekeurd, waarbij lof werd gebracht aan de secretaris, de heer Van den Berg, en aan de penningmeester, de heer M. Eek^Jr. voor het vele, door hen verrichte Het dagelijks bestuur werd gemachtigd een regeling uit te werken voor een ge ringe contributieverhoging die door het rijk is gedecreteerd. Ten slotte deed de voorzitter nog enige mededelingen gaande het overleg met het rijk inzake de noodzakelijke restauratie en uitbrei ding van het gebouw. De vooruitzichten schijnen alleszins gunstig. Bij de rondvraag bracht het lid van het algemene bestuur de heer C. P. Verstee- gen hulde aan het dagelijks bestuu: directie met haar medewerksters de vele verbeteringen die vooral ir laatste jaren zijn aangebracht. Uniformen De vereniging heeft ook nog eer de rand van een soort „minderwaardig heidsgevoel" gebalanceerd. In 1924 nam zij op Houtrust in Den Haag deel aan eer défilé tot huldiging van de Nederland- Indië-vliegers. Zonder tamboers en zon der uniformen verscheen men voor het forum van een grote menigte. Deze ondervinding leidde uiteraard tot een depressieve stemming, waaruit toch diit positieve resultaat te voorschijn kwam dat men besloot, voor uniformen te gaan sparen. In 1927 kwam de kapel, ter gelegenheid van het gouden jubileum van de firma, voor het eerst in uniform uit. mede dank zij de steun van de fir manten. Dat betekende blijkbaar ook kwalitaibieve injectie, wamt een jaar later bleek het peil van T. en D. zo te gestegen, dat men aan deelneming concoursen kon gaan denken. Die ge dachte was niet ijdel; men heeft ii loop der jaren ten minste verscheidene mooie prijzen op concoursen in de wacht gesleept. In 1931 kreeg de kapel een gevoelige tegenslag te incasseren door de over plaatsing van de zeepfabrieken van de gebr. Dros en Tieleman naar Maarssen. Vele leden zagen zich genoodzaakt te bedanken. Dit verlies is men echter te boven gekomen. Zo ook de moeilijkheden, die gepaard gingen met de opheffing van Ouderavond christelijke school Pasteurstraat De Prinses Marijke school, de Herv. igere school aan de Pasteurstraat, hield maandag de jaarlijkse ouderavond. De ouders drukten bij het binnenkomen zelf hun liederenblad voor deze avond, o ve school-duplicator. De avond stond onder leiding van de heer H. Stolk. hoofd der school, die de aanwezigen ver- ükomde en een inleiding hield over de samenwerking tussen gezin en school. Ook de samenzang werd door hem ge leid. De contactcommissie der ouders deelde iee. dat het schoolfonds in een jaar 400 bijeen had gebracht. Dit bedrag is door de ouders gespaard In wekelijkse bij drage. Van dit bedrag is een duplicator gekocht. In de pauze was er gelegenheid de handwerktentoonstelling te bezichti gen Na de pauze wist mejuffrouw C. M. de Vries de aanwezigen te boeien met :auserie over haar tocht per auto 3 door Azië hierbij werd gebruik gemaakt van de nieuwe school-projector. de fabriek van T. en D. na de tweede wereldoorlog. T. en D. heeft ook in de laatste reeks van jaren ogenblikken van terugslag ge kend, maar de naam is kennelijk steeds de stimulans geweest om de vereniging in stand te houden. En nog steeds mar cheert zij gezond en wel door de stad, als feestelijkheden haar oproepen om tot de muzikale opluistering daarvan bij te dragen. De dirigeerstok is op het ogenblik in handen van de heer J. P. J. Boel houwer. Naar wij vernemen, is de kapel van plan, op zaterdag 23 mei een feestavond in de stadsgehoor zaal te geven ter gelegenheid van dit gouden jubileum. Of het feest programma nog meer punten ver meldt, is ons nog niet bekend. GEMEENTE LEIDEN Officie/» publicatie» Inzameling huisvuil In verband met de Koninginnedag zal op donderdag 30 april a.s. geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen emmers aan de openbare straat plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die per celen, welke gewoonlijk op donderdag orden bediend, zal nu plaats vinden vrijdag 1 mei e.k. Het inzamelen van huisvuil uit die per celen, welke normaal op vrijdag worden bediend, geschiedt nu op zaterdag 2 mei eJc. ook in de middaguren. De ophaaldienst van zaterdag zal, met enige vertraging, normaal doorgang vinden. VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij bij besluit van 17 april 1959 de volgende verkeersmaatregelen hebben vastgesteld: wachtverbod voor de zijde der be- r de Nie Rijn, r ge legen tussen de Hoog: Karnemelksbrug en tussen de Water- steeg en de Rijnbrug; b. voor de Stille Rijn; een wachtverbod voor de De Genestet- straat, voorzover gelegen tussen de scheiding der percelen 1 en 3 e Haagweg; een stopverbod voor het Plantsoen de zijde der beplanting van het open bare plantsoen. Een afschrift van deze besluiten is ge zonden aan de Hoofdingenieur-Directeu de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland de door de Minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, be hartiging van verkeersbelangen ten doel hebbende, en aan Gedeputeerde Staten Zuid-Holland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3