t Nederlands Koningin in de mt tuin van Hollands Gravin Derde „Hollands Glorie" in Lisse opent vandaag Over achtergrond van Dode Zee-rollen de Vandaag openen Gebr. Bierman moderne garage in Voorhout Koningin op bezoek bij Hillegoms bedrijf RIL W1EUWE LEIDSCHE COURANT 7 VRIJDAG 24 ACkiG Tulpenperken achter mensenharen Vorstelijk bezoek op Keukenhof (Van een onzer verslaggevers) Een gewone liefhebber van lente en bloemen gaat naar De Keukenhof om perken te bewonderen en een stil plekje te zoeken, waar hij kan mijmeren over het vele goed, dat de mens zo-maar door,de natuur wordt geschonken. Een koningin schijnt naar De Keukenhof te gaan om kilo meters lang vriendelijk links en rechts te knikken naar duizenden mensen, die zo dicht aaneengesloten langs de paden staan opgesteld, dat het voor de bezoekende koningin onmogelijk is om ook maar één perkje te bekijken. Toen koningin Juliana gistermiddag al ruim drie kwartier in De Keuken hof was, had zij van de bloemenpracht nog weinig meer gezien, dan het boeket Parkiet-Fantasy-tulpen, die de 12-jarige Joyce Tegelaar haar aan' de ingang om drie uur had aangeboden. Nederland gehesen door dames en heren in folkloristische kleding. Rust Bij de waterpartij in het Kleine Bos hwam de Koningin even tussen de senzee uit. Begeleid door de burgemees ter van L/i5se, mr. Th. M. J. de Graaf, door de commissaris van de Koningin voor Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz en door de waarnemend voorzitter van De Keukenhof, de heer Th. R. de Vroomen, vertoefde de Koningin enkele minuten 'op het voor het publiek gesloten b< Daar wachtten haar zeven van de elf commissarissen van de Koningin, die met hun dames door de Koningin wer den begroet. Ook mevrouw De Quay, echtgenote van de commissaris van de Koningin in Noordbrabant, was daar aanwezig. Tevens ontmoette de Koningin bij de waterpartij de overige bestuurs leden van De Keukenhof met hun echt genoten. Groninger geschenk Koningin Juliana was gekleed geel-groen zomertoilet. De echtgenote van 0 de Koningin in Groningen, Offerhaus, was met een speciale bood- schap uit het „hoge Noorden" gekomen. Namens de Groninger bond voor platte landsvrouwen, die gisteren zijn zilveren feest vierde, bood zij de Koningin een geschenk aan, dat werd bedekt met een bloeiende orchidee. De Koninklijke Militaire Kapel, die in de kleurrijke uniformen tus sen de helle bloemen een hartver- overende operette-sfeer verspreidde, luisterde het korte oponthoud bij de spuitende fonteinen op met een ge zellig marsprogramma, dat met het Wilhelmus werd besloten. Tijdens een van deze marsen werden tegen- i over het bordes langs elf vlagge- stokken de provincievlaggen van LISSE Contactavond bejaarden Onder leiding van vicaris Snijders en op uitnodiging van de Jonge Kerk kwa men de bejaarden der Hervormde Ge meente te Lisse gisteravond voor een ge zellige contactavond in het gebouw Re- j hoboth bijeen. Na het welkomstwoord van vicaris Snijders sprak de emeritus predikant ds. J. J. H. Pop te Sassenheim, over het optimisme en het pessimisme, die in iedere mens schuil gaan. De heer A. Tibboel deed een goede greep in de oude doos en haalde er vele gekleurde herinneringen uit aan het leven in Lisse een halve eeuw geleden. Het eerste deel van de avond sloot met een hersengym nastiek, waaraan door vele bejaarden geestdriftig werd deelgenomen. Na de pauze bracht de interkerkelijke leken- spelgroep De rijke Jongeling en De roe ping van Mattlheüs tot uitvoering; beide stukken werden met gespannen aandacht gevolgd. Ds. Pop sprak aan het einde van de avond zijn voldoening over de contact bijeenkomst uit en vicaris Snijders riep allen een hartelijk Hoewel het jaarverslag van de pro testantse coöperatieve verbruiksvereni- ging „Ons Belang" hoopvol is voor de naaste toekomst, zijn de resultaten van 1958 zodanig, dat geen dividend zal wor den uitgekeerd. De winst, groot f2.159,22, zal na aftrek van bestuursvergoedingen en gratificaties aan het personeel aan de algemene reserve worden toegevoegd. De teruggang van het winstsaldo is te wijten aan de omzetdaling, die in de eerste negen maanden van 1958 in de kruideniersafdeling werd geconstateerd. Nadat men deze afdeling in een zelfbe dieningszaak had omgezet, steeg de om zet weer aanzienlijk, doch men kon in de resterende drie maanden de teruggang van het eerste jaardeel niet goedmaken. Ook de verhoogde omzet in het brood- bedrijf kon de teruggang in de kruide- aiersbranohe niet geheel opvangen, al is het daaraan wel te danken, dat de re- Itótaten geen ongunstiger cijfer geven. De weg naar het paviljoen voerde ussen dichte mensenhagen door. De en klapten geestdriftig en zwaaiden met LISSE Groene veiling Onder directie van de N.V. Hollands Bloembollenhuis te Lisse werd woensdag de eerste groene veiling gehouden, dit geval speciaal van enige partijen crocussen. De stand van het gewas best. Er was veel belangstelling en veel kooplust, zodat alles voor hoge prijzen wegging. De volgende prijzen werden be steed Crocus Remembranche, bedden van 2Vi R.R. ƒ31; Crocus King of the Striped, bedden van 2% R.R. 38. Kindercorso Voor het kindercorso, dat zaterdag 2 mei wordt gehouden, bestaat veel animo Er hebben zich reeds twintig deelne mers aangemeld. Er is een streven oir te komen tot de vervaardiging var straatwagens, d.w.z. wagens, die door kinderen uit één straat gezamenlijk wor den gemaakt. Gevonden voorwerpen Gevoerde regenjas, bromfiets, dames fiets, kinderwantje, zonnebril, vestje, bankbiljet en portemonnaie. Inenting Maandag is er in het Groene-Krudsge- bouw gelegenheid voor inenting tegen Burgerlijke stand Geboren: Joanna Maria Clazina, drvan M. Chr. van der Zon en J. P. v. Leeu- Hereweg 355; Nicolaas Roelof Cor nells, zn van H. van der Poll en Th. G. Schie, Nic. Damesstraat 5; Johan- Armand, zn van P. A. van Zonne veld en M. G. Hogervorst, Julianastraat 115; Wilma, dr van J. van Dreunen en A. Varkevisser, Anemonenstraat 9; Jo hannes Nicolaas, zn van N. M. Mesman E. C. Bouwmeester, Witte de With- raat 47. Ondertrouwd: J. P. Warmerdam te Voorhout en M. C. van Dongen; Z. de Jong te Johannesburg (Zuid-Afrika) en G. C. Geerling; L. de Pagter te Hille- gom en M. W. Schmidt. Overleden: Grietje van Haaster, echt en. van P. J. van de Velde, 62 jr, Ka- SASSEmEIM Burgerlijke stand GEBOREN: Elisabeth Johanna, dr van Franciscus Jacobus Stigter en Jacoba Hulsbosch, Bijdorpstraat 26; Jacob Arie, zn van Adriaan Marinus de Muijnck en Jannigje Oosthoek, Hoofdstraat 219; Sjaak Anthony, zn van Sjaak Anthony Lagas en Geertruii van der Meel, Woon- a gen k ampW a r mon d e rw eg ONDERTROUWD: Reyer Callenbach, jr, te Hilversum, Voltastraat 21, en Geertruida van Egmond, 22 jr. Adelborst Leeuwenlaan 22, datum huwelijks voltrekking: 18 juni. GETROUWD: Bernard Wyers, 30 jr. Utrecht, Jan van Scorelstraat 77bis, en Margaretha Beerhorst, 35 jr, Hoofdstr. 64. toekomstig adres: Utrecht, Jan van Sco relstraat 27bis; Johannes Cornelis van der Hulst, 25 jr, Van Heemstrastraat 11, Lucia Johanna Maria Veldkamp, 23 Rotterdam, toekomstig adres: Sas senheim. Tulpenstraat 16. OVERLEDENHenricus Cornelis Roo- zenburg. 54 jr. rector huize St. Bernardus, Hoofdstraat 82. LEIMUWE1S Ontslag De heer J. W. de Ren heeft ontslag ge- omen als administrateur van de ie voor de technische dienst i meente Leimuiden, Nieuwveen saterwoude. Een van de zeldzame momenten, dat koningin Juliana bij haar bezoek aan De Keukenhof gis termiddag de gelegenheid kreeg „tussen de mensen de bloemen te zien". Op een gedeelte, dat voor het zeer talrijke publiek was gesloten, genoot de Konin gin zichtbaar en rustig van de bloemenpracht, die momenteel op De Keukenhof een hoogte punt bereikt. Foto" N. van der Horst hoeden en sjaals. Maar we hebben zo de indruk, dat de Koningin meer prijs had gesteld op een beeld van golvende tul pen- en hyacintenvelden. Bij het paviljoen aangekomen, nam de Koningin althans zelf het initia tief in handen. Vriendelijk lachend stapte ze daar door een rij mensen heen en bleef op het grasperk lang durig de bloemenvelden bekijken. Op dat moment grepen ook de mensen, e deze officiële ontvangst moesten re gelen, met krachtige hand in. Het kijk grage publiek werd van het paviljoen weggevoerd en bedrijvige bedienden brachten tafeltjes en stoelen naar bui- Ti plaatsten thee en bloemen op de tafeltjes. Zo kon de Koningin een half uur ongestoord van een stille bloemen wereld om zich heen genieten. Omstreeks kwart voor vijf reden de koninklijke auto's weg van De Keuken hof. Bloemencorso met regen? Hoewel we niet willen mee doen aan de meestal zouteloze grapjes over weersvoorspel lingen, hopen we toch, dat het K.N.M.I. in De Bilt met de verwachting voor morgenmid dag ongelijk zal krijgen. Van morgen werd ons telefonisch medegedeeld, dat er enige kans op regen is morgen in de Bollenstreek. Een front, be horende bij een depressie, die in de buurt van IJsland is ont staan, heeft vandaag Ierland bereikt, en het is niet onwaar schijnlijk, dat dit front mor genmiddag in West-Nederland, dus in de Bollenstreek, zal ko men. De zonneschijn van van daag doet ons echter met het volste vertrouwen morgen middag afwachten. Groene veiling met hoge prijzen AP DE KENNEMERBEEKWEG in Hil- legom parkeerde gistermiddag de em auto na de andere en de inzittenden zet ten stuk voor stuk koers naar de kweke rü van de fa. Van Maris. Men bekeek de tulpen kritisch, maakte aantekening! en wachtte vervolgens op de dingen di komen zouden. Tegen 2 uur arriveerde de directie van de bollcnveiling HBG uit Lisse'en notaris B. J. van Linden van di Heuvel! uit Hillegom. Want daar zou mi een groene veiling houden. Als de kw kers de prijzen die men op deze veilii besteedde als maatstaf mogen nemi voor het verloop van de handel in h komende zomerseizoen dan mogen ze zi in de handen wrijven. Er werden ze optimistische prijzen gemaakt. HBG-directeur D. van Egmond maakte eerst de combinaties bekend, verzocht de leden niet in de paden te lopen en zei: .Nou Piet, we beginnen met 1 tot 5". Daarmee bedoelde hij. dat afslager P. van der Voort zijn gang mocht gaan. In het begin leek het alsof men alleen gekomen was om de kat uit de boom te kijken, maar de schijn bedroog. De kooplust was wel degelijk aanwezig en toen de eerste bedden waren .ingezet", zo als dat sier lijk heet. toen bleek dat al vrij gauw. Als men in aanmerking neemt, dat het gewas ..goed-zonder-meer" stond, dan mag men 68 voor een bed Maréchal Niel van drie roe. stellig een beste prijs ïen. 85 voor Goya en 75 voor Electra niet minder. De bekende triumftulp Prinses Beatrix ging van de hand voor ƒ50 per bed. maar deze waren hier slechts 2'/è roe lang. Dezelfde maat hadden ook de bed den met Mon Trésor.en de rode, geel- gerande Grand Due, die respectievelijk 85 en 65 per bed noteerden. Smiling Queen ging van de hand voor 65 per bed van drie roe. Orange Won der kwam zelf nog aan 90 per bed en Bellona aan 92. De stokoude dubbele vroege tulpen Tournesol en El Toreador vonden kopers voor respectievelijk 55 en 65 per bed. terwijl de gewilde Cou leur Cardinal werd verkocht voor 80 per bed. Behalve tulpen waren er ook nog ruim vijftig bedden krokussen. In hoofdzaak de blauwe Remenbrance, die 26 per bed deden. Zo zette het seizoen voor de kwekers ;er goed in, maar of de exporteurs bij et vernemen van zulke prijzen van ple zier de vlag zullen uitsteken, mag men met recht betwijfelen. mORDWlJK Eerste-steenlegging Dinsdagmiddag c ste steen gelegd vc houdschool. Uitbetaling onderstand De uitbetaling van de gemeentelijke onderstand heeft woensdag plaats. Gecombineerde ouderavond De plaatselijke Hervormde scholen „Dr. J Th. de Visser" en „Prinses Marijke" hielden in het Lidot/heater een gecombi neerde ouderavond onder leiding van de heer E. L. de Witt, die zijn blijdschap uit sprak over de grote opkomst Hij hield vervolgens een causerie over de opvoeding van het kind en wees er op, dat rust en concentratie belangrijke factoren zijn. De heer J. K. de Vries gaf hierna een overzicht over het schoolleven en tot slot werden enkele films vertoond. Er kan nog meer bij. was de hoofdfilm. De heer J. P. Berbee, Heren weg 118, Lisse, employé van de Oliecombinatie Bollenstreek, de- monstreert op de derde „Hol lands Glorie", die vanmiddag in de nieuwe hal van de Hobaho te Lisse doof burgemeester mr. Th. R. de Graaf wordt geopend, de nieuwe olietankmethode, waardoor hoge flatwoningen rechtstreeks met de tankwagen kunnen worden verbonden. Aan de riem om de hals hangt het kleine rekenmachientjedat de olieman in staat stelt zijn klant onmiddellijk de rekening te presenteren. Foto N. van der Horst HILLEGOM Burgerlijke stand GEBOREN: Michaël Grillus Maria z v J Warmerdam en C J van Rooden; Her in Johan z v L Korbee en A P Ruwhof ristina Maria Cornelia d v W P A van der Geest en C H Rotteveel; Wilhelmus Jozef us z v W M Oostendorp en M M E wer; Maria Christina Johanna d v J Witteman en M C Th van Haaster. ONDERTROUWD: P J Meiman en M Q Meskers; C A Otte en C Minnaar; C anse en A H van der Voorn. OVERLEDEN; H Th van der Veld, m, oud 57 jaar. Fan appel tot auto Sfeervolle tentoonstelling met nieuwe vindingen en snufjes MET EEN TOMELOZE VAART vertelt het bedrijfsleven van Lisse op de tentoonstelling voor industrie-handel-ambacht „Hollands Glorie" welke nieuwe mogelijkheden er weer in de wereld zijn gekomen. Wanneer de burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, vanmiddag half drie in de nieuwe hal van de Hobaho deze derde „Hollands Glorie" zal hebben geopend, zullen tot 3 mei weer duizenden getuigen kunnen zijn van de vooruitgang, die in Lisse wordt gepresenteerd. In Lisse en omgeving zal na de toonstelling de olieman niet meer blikken de trappen op sjouwen. Oliecombinatie Bollenstreek heeft haar ive tankwagen naar „Hollands Glorie" gebracht en bij de demonsti nen ontdekken, dat dit een zeer spe ciale wagen is. Achter de tank zit eer ingewikkelde apparatuur, waarvan eer grote rol slang het eerst opvalt. Deze slang kan de olieman voortaan drie trap pen op meenemen om een directe ver binding tussen auto en olievat-op-het- platje mogelijk te maken. En wanneer het s volgegoten, zal hij niet meer naai beneden hoeven om te zien hoeveel olie Jonge Kerk Rijnsburg DE JONGE KERK afdeling Rijnsburg, nog slechts in officieuze zin bestaan de, belegde gisteravond in de Jeugdhaven haar tweede vergadering. Waarschijnlijk door het reeds vrij ver gevorderde sei zoen was de opkomst niet groot. In het huishoudelijke gedeelte werd dan ook afgesproken, dat de definitieve oprich ting eerst bij het begin van het ni( Na zeven jaar IN JULI 1952 begonnen de gebroe ders C. J. en J. R. Bierman te Voorhout aan de Herenstraat een garagebedrijf. Na enkele maandep kregen zij assistentie van een hulpje en thans werken zij met 17 man per soneel. Het gebouw, dat in 1952 garage was, zal van hedenmiddag af showroom zijn, want aan de Prins Bernhardstraat zal burgemeester P. M. F. Smolders vanmiddag drie uur een uiterst moderne garage openen, die Voorhout op automobielgébied een centrum voor de wijde omgeving maakt. Twee jaar geleden was de grond, waar op thans de garage is gebouwd, verdeeld in volkstuintjes. Maar onder leiding van architect H. Dekker uit Warmond heeft Kieberts aannemersbedrijf uit Sassen heim een fris gebouw opgetrokken, dat een ruime werkgelegenheid biedt en te vens ruim 50 auto's onderdak kan ver schaffen. Wat de opening van hedenmiddag voor al aantrekkelijk zal maken voor autolief hebbers zijn de DAF-wagentjes, die in garage en showroom zijn tentoongesteld. De veelbesproken Nederlandse wagen DICO SLAAPKAMERMEUBELEN steeds voorradig bij: Fa. C. VERDUYN Vliet Z.Z. 29-30, Rijnsburg, tel. 01718-3036 Als een kleurrijk beeld uit een gezellige oprette marcheerden gistermiddag de mannen van de Koninklijke Militaire Kapel tus sen de bloemperken van De Keukenhof door. Hun blauwe broeken, fonkelende tunieken en zware berenmutsen vormden een verrassend-harmonisch geheel met de bloeiende bollenvelden, die hun optreden tot achter grond had. staat daar thans nog als een olie- en zineloos pronkstuk, doch men verwacht vóór augustus de eerste inschrijvers te kunnen helpen. De ruime garage-werkplaats met een oppervlakte van circa 500 vierkante me ter wordt aan de achterzijde ingesloten door glazen kantoorvertrekken en een kantine voor het personeel. De politie van Voorhout zal vanmiddag ongetwijfeld handen vol werk hebben om de grote verkeersstroom, die zich naar de we garage aan de Prins Bernhard straat beweegt, in goede banen te leiden. seizoen zal plaats hebben. Het voorlopig bestuur zal zich bezinnen op een goed opgezet organisatieplan. De ho-ofdnvoot van de vergadering was echter een deskundige lezing van ds. v. Goudoever, remonstrants-predikant te Leiden, waarin op eenvoudige wijze de betekenis van de vondst der z.g. Dode Zee-rollen voor het huidige christendom w-erd belicht. In de Dode Zee-rollen zijn de ideeën neergelegd van de Joodse secte der seeërs, die zich ongeveer twee eeui voor Christus uit de Joodse samenleving terugtrokken in grotten rondom de Dode Zee. Uit deze geschriften krijgt men een helder beeld van de opbouw van de Jood se gemeenschap ten tijde van Christus en de gedachten, die toentertijd toonaan gevend waren. Mede door het gesprek over onderwerpen als naastenliefde. Godsverering en wetshandhaving spra ken Christus' ideeën de Joodse gemeen schap aan. Nieuw waren echter Jezus' woorden die de grens tussen het Joodse volk en de heidenen openden. Opbouw De predikant belichtte uitvoerig de op bouw van het Joodse volk en het ont staan van de groep der Esseeëm en de gebruiken die daar in zwang waren. Hij toonde aan, dat diverse gebruiken als het gezamenlijke avondmaal, de gemeen schap van goederen die wij thans als kenmerken van oer-christelijke bescha ving beschouwen, in feite aansloten op de reeds bij verscheidene Joodse secten i zwang zijnde gebruiken. Uit dit alles blijkt wel, dat een juiste bestudering van het christendom slechts goed kan geschieden tegen de achter grond van de Joodse samenleving. Hierop volgde een interessante dis- De leiding berustte bij de in het voorlopige bestuur, de heer S. Leenheer. hij heeft getapt, want een op de slang aangesloten elektrisch rekenmachientje, dat hij als een schoudertas mee naar boven heeft genomen, geeft precies het aantal liters en de hoeveelheid verschul digde guldens aan. Stands De firma Tissing ls uitgekomen met een aantrekkelijke meubelstand, waarin het zwaartepunt is gelegd op formule-meube len, een „aanbouw-systeem", dat een har monische combinatie is van moderne stijl en een ietwat gezellig-ouderwetse sfeer. In de stand Doe-Hct-Zelf van de firma J. Goudkade kan de knutselaar volledig zijn hart op halen. Als „snufje" werd ons een klein houtschaaf je getoond, dat feil loos de latten gladschaaft en waarvan de :rn bestaat uit een scheermesje. Zo verrassend simpel zit de „Ever est multarapid", die de boekhandel Graficus demonstreert, niet in elkaar. Deze „robot" voert met een snelheid van 180 slagen per minuut alle be rekeningen uit, waarbij het optellen, aftrekken, delen en vermenigvul digen door één hendel worden uit gevoerd. Dit is de eerste „Everest multarapid", die in Nederland is te zien. En dit zijn slechts enkele grepen uit de 13 stands, die alle op frisse, moderne wijze :ijn opgetrokken in de nieuwe veilinghal. De firma Dirk Schouten zal in zijn ruime stand demonstraties geven in koken, bak ken, koelen, verwarmen, drogen en jvas- en; melkbars zullen van hedenmiddag af loden „meer mans te worden"; levens- niddelenzaken tonen hun meest verlei delijke artikelen en de mobiliteit is ver tegenwoordigd van fietsen tot auto's. Orgel De achtergrond wordt geheel gevormd dot een reusachtig waterorgel, dat met 1500 fonteinen en 320 meter buis op volle capaciteit per minuut 72.000 liter water een plafond van gekleurde glasver lichting stuwt, waardoor naast klankeffec ten ook verrassende kleurverschijnselen :e bewonderen. Dit waterorgel is het grootste, dat tot nu toe werd gebouwd, lakers, Theo Plasmeijer uit Amster- en Harry van Haren uit Hilversum hebben het voor het eerst op „Hollands Glorie" opgebouwd. Wanneer de tentoon stelling op 2 mei zal worden gesloten, illen zij met het orgel een toernee door Amerika gaan maken. Hoewel deze derde tentoonstelling van het comité „Lisse Vooruit" in een kleinere ruimte moest worden ondergebracht dan de tweede in 1953, heeft men een stijlvol en fris geheel weten op te bouwen, waarmede het bedrijfsleven van Lisse de komende dagen ongetwijfeld eer zal inleggen. Bij tienduizenden, naar men ver wacht. )F HAAR reis naar Keukenhof passeerde genheid met de Landsvrouw Koningin Juliana gistermiddag Hille gom, waar Zy by villa Sjeldenro aan de Leidsestraat stopte. Hier woont de familie Ciggaar, waarvan een zoon aan de zoge naamde Littlesc ziekte lydt. Deze ziekte, de Engelse arts William John Little is genoemd, kenmerkt zich door stpve verlamming van armen en be- vaak gepaard gaande met onwille keurige bewegingen van handen en vin gers. De heer Ciggaar heeft zich. ondanks deze ziekte, zo ontwikkeld, dat hü een olautomatlsche legbattery kan beheren. Dit is een bedryf, waarin men zich toe- het fokken van kippen, die spe- or het leggen van eieren bestemd z(jn. De Koningin werd ontvangen door burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. Zy was vergezeld an haar particulier secretaris, mr. J. van er Hoeven, en één van Haar hofdames, levronw De Smeth-van Pallandt. De familie Ciggaar werd aan de Konin gin voorgesteld, waarna de bezoekster grote belangstelling toonde voor de foto's, die bij de opening van het bedrijf zijn gemaakt. Na deze kennismaking begaf hel gezelschap zich naar het achter de woning gelegen bedrijf, waar ook de twee zusjes de heer Wim Ciggaar, Ineke en Mieke, de Koningin werden voorgesteld. Ook maakte Zij kennis met Kas Wouda uit Sneek, die bij de inrichting van het be drijf een leidende rol heeft gespeeld. De 77-jarige heer Ciggaar kreeg gele- 1 gesprek Grote belangstelling toonde Zij voor dit interessante bedrijf, waar in alles automatisch gaat. De eet- en drinkbakken worden automatisch gevuld, de schoon maak verloopt automatisch en de eieren rollen het hok uit. zodat de bedrijfsvoer der niets meer behoeft te doen dan te controleren en de eieren in te pakken. Wim Ciggaar bezorgt de eieren bij par ticulieren en beheert zelf de boekhouding. Meer dan een half uur luisterde de Konin gin naar de verhalen van een gelukkige familie. Bij het vertrek bood de heer Ciggaar de Koningin een doos met twaalf eieren aan voor prinses Marijke, verpakt in een bloemstuk van fresia's, die ook dc naam Marijke dragen. Inmiddels had men in Hillegom van het vorstelijke bezoek vernomen en bij het vertrek werd de Koningin door een groot aantal Hillegommers uitgeleide gedaan. Haven te 6mal? Op de Haven stond gistermiddag een motorwagen van een groentehandelaar geparkeerd. Er passeerde een vracht wagen en ook probeerden nog een brom- ser en een fietser de wagen voorbij •ijden. Zo breed is de straat niet en het gevolg was, dat de wielrijder, de 22-jarige G. O., in de haven terecht kwam, en de bromfietser, de 23-jarige der J.f viel en hoofd- en hand- wonden opliep. De drenkeling werd met enige moeite op het droge gebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7