Wereld prestatie van Voorschotens jong bedrijf Hoeveel „zweetdruppels" kost melkboer het trappen lopen? Beiivenuto streeft naar programmavernieuwing In De Engel gaan huren van woningbouwvereniging omlaag NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 17 APRIL 1959 Plastic panorama van zeevis 11IJDENS EEN BEZOEK van H.K.H. prinses Margriet en haar klasse- genoten van het „Incrementum", een dépendance van het Baarns Ly ceum, aan de Technische Voorjaarsbeurs, werd namens de Stichting van de Nederlandse Visserij in het kader van „Visserij en Techniek" op deze beurs een bijzonder geschenk aangeboden, namelijk een plastic panorama van zeevis. Dit zeevis-panorama, een groot plastic blok van 120 cm X 90 cm x 13 cm (gewicht 170 kg!), is vervaardigd door de firma Plastilux te Voorschoten, die hiermede een opmerkelijke prestatie heeft verricht op het gebied van de verwerking van kunststoffen. 'Dit kon mede «gebeuren dank zij de medewerking van de Nederlandse kunst- stoffeniindiustrie en -handel, te weten Adriaan Honig's Kunsthars-Industrie N.V. in Zaandam, Technisch Bureau ..Reputabel" te Weesip en de Kon. In dustriële Mij. vJh. Noury Van de Lande in Deventer, dfie zich spontaan bereid verklaarden voor het experiment grond stoffen en ingrediënten ter beschikking te stellen. Deskundigen op het gebied van kunst stoffen hebben te kennen gegeven, dat een blok plastic van een dergelijke afmeting, opgebouwd uit polyesterhars met biolo gische insluitingen en afgedekt met pers- psxplaten, tot nu toe in geen enkel land is vervaardigd en dat dit werk, door deze jonge Voorschotense industrie tot stand gebracht, respect afdwingt. In enkele weken heeft de heer F. L. Oostendorp van de firma Plastilux, samen met zijin medewerker de heer G. van S tri en. dit grote plastic panorama ge maakt, waarin zich verschillende soorten zeevissen bevinden. Zij hebben de on gewone opdracht dóe zij ontvingen aan- Giste van di kerk e VOORSCHOTEN Botsing avond half 11 reden in de bocht Kon. Julianalaan bij de Geref i personenauto i scootmobiel op elkaar.- Beide werden zwaar bescha digd. De berijder van de scootmobiel, de heer A. B G. uit Den Haag. moest r.aar een ziekenhuis worden gebracht, maar kon even later naar huis terug keren. VALKENBERG Samenstelling bestuur Ter voorkoming van misverstanden volgt hier de samenstelling van het be- bestuur van de chr. kleuterschool.: ds. A. Langeler. voorzitter; mevrouw D. RhijnsburgerPeursum, secretaresse; B. Imthorn. penningmeester; C. Meurs, 2e voorzitter; mevrouw M. van der Meij— Van der Meij, 2e secretaresse; P. Verbeek. 2e penningmeester; mevrouw A. de VriesKlomp. alg. adjunct. Collecte Morgen wordt in onze gemeente een collecte gehouden voor het fond6 „Draagt elkanders lasten"; een fonds dat richt ter bestrijding van het leed, dal door allerlei ziekten wordt veroorzaakt. BENTHUIZEN Boerenleenbank Maandagavond half 8 houdt de coöp. boerenleenbank Benthuizen een algeme ne ledenvergadering in de zaal van de heer A. van Staalduinen. Op de agenda komen voor: benoeming secretaris; ver kiezing bestuurslid, kandidaten A. A. van der Maas en W. P. Lievaart; verkiezing lid van de raad van toezicht, kandidaten P. J. Graper en J. van Driel; vaststelling balans over 1958 en bestemming winst saldo. Geesteszieke met auto tegen lichtmast Een geesteszieke, die uit de inrichting Ermelo-Veldwijk was ontsnapt, heeft dezer dagen verscheidene automobilis ten de schrik van hun leven bezorgd. In Ermelo was hij in een geparkeerde auto gekropen en een tochtje begonnen met een snelheid die om en nabij de 120 km per uur lagen. Tussen Ermelo en Harderwijk, scheerde hij, van links naar rechts over de weg slingerend, rakelings langs twee auto's die aan de zijkant beschadigd werden De inzittenden bleven gelukkig onge deerd. Vlak voor Harderwijk vloog de auto uit de bocht en sloeg tegen een grote lichtmast aan, die als een lucifershoutje afknapte. De auto werd verpletterd, maar de geesteszieke kroop rustig uit de wrakstukken» De politieagenten begrepen spoedig, dat ze met een patiënt te doen hadden en vroegen dus hulp aan een dokter Deze behandelde een paar ongevaarlijke snij- wonden in het gezicht van de automobi list en gaf de man een spuitje om hem te kalmeren. De arts leverde hem later persoonlijk Mm de inrichting af. j gedurfd, ofschoon beiden zich goed reali seerden dat zij zioh aan een experiment waagden. De Voorschotense plasticindustrie, die juist vijf jaar bestaat, heeft zich van het begin af beziggehouden met de veryaar- dlging van biologische insluitingen in plastic, zowel in de vorm van geschenk artikelen als voor pedagogische doeledn- dlen, zij het in vrij kleine afmetingen vergeleken met het plastic panorama van zeevis dat thans is gereedgekomen. NOOROWIJKERHOVT Mozaïekwedstrijd De secretaris van de plaatselijke VVV, Herenweg 6, stelt het op prijs, wanneer zij, die het voornemen hebben vóór het weekeinde van 25 april een bloemen- mozaïek te leggen, zich bij hem melden. Bij voldoende deelneming zullen er prij zen worden toegekend. Bijzonder fraaie mozaïeken kunnen wellicht meedingen in de streek wedstrijd. De jury voor deze streekwedstrijd maakt zaterdag 25 april rondgang. De plaatselijke jury komt een dag eerder. Vóór vrijdagmiddag ur moeten de mozaïeken klaar zijn. Er •verleg met de VVV-secretaris moge lijk voor een ontwerp. Verjaarsgeschenk In de hal van het postkantoor en het raadhuis is een bus geplaatst, w; zijn bijdragen kan deponeren het verjaarsgeschenk voor de vijftigste verjaardag van koningin Juliana. HILLEGOM „Bloembollencultuur" over de zeshonderd leden De afdeling Hiliegom van Bloembollen cultuur vergaderde gisteravond in hotel Sistermans. Herdacht werden de overle den laden, de heren W. van der Linden. J. van der Linden en T. M. H. van Waveren. De voorzitter wees erop, dat de toepas sing van de uitzonderirigsprijzen bollen die voor het grootste deel in het surplus tereohbfewamen, ertoe heeft bijge dragen, dat daaronder nog een goede op ruiming is gehouden. Voor de moeilijk heden in de export van de zogenaamde betere soorten bollen zal men een oplos sing moeten zoeken. De prijzen voor deze soorten zijn zo hoog doordat zowel de kweker als de exporteur zich genood zaakt ziet op deze soorten beslag te leg gen. Dit voerde de prijs onredelijk hoog op met een nadelig resultaat voor allen. Over de uitbreiding van het arsenaal is beraad nodig. De uitbreiding van de tul pen- en narcissenteelt in het buitenland dient men wel degelijk in overweging te nemen bij deze beslissing. Er werd meegedeeld, dat de deelneming aan de cursus „Werkmethode verbetering van bloembollenbedrijven" groot dat de lessen zullen worden gegeven op ■i en 5 juni. Het ledental is de 600 gepasseerd en er •iel een voordelig saldo te melden van f379. Tot afgevaardigden voor de algem vergadering werden benoemd de heren Egmond en A. H. Staats. Deel-ge- zal worden aan de tentoonstelling te Rotterdam. De afdeling Hiliegom zal de aanplant verzorgen van 30.000 hyacinten Uit het politierapport Gisteravond 8 uur stond in de beruchte bocht van de Van den Endelaan een auto de heer Raamsveld geparkeerd. Uit de richting Haarlem kwam een personen auto, bestuurd door een Hagenaar, die op de stilstaande wagen botste. Beide wer den behoorlijk beschadigd. Om 9.10 uur kwam uit de richting Haarlemmermeer in de Meerstraat de bromfietser Geerlings aangereden. Hij zat voorovergebogen op zijn brommer, er einig zicht door het ongunstige n het gevolg was, dat hij op een vrachtwagen, die daar toch goed verlicht geparkeerd stond, reed. Met een gebro ken neusbeen en een hersenschudding erd de man naar een ziekenhuis te Haarlem gebracht. Om 10 uur gisteravond reed uit de rich ting Hiliegom naar De Zilk een tankauto uit Honselersdijk. Op 100 spoorwegovergang zag de chauffeur de overweglichten wel knipperen, maar de bomen waren nog open, dus probeerde hij nog over de overgang te komen. Toen hij echter bij de overweg WETENSCHAP KWAM ER AAN TE PAS „Proefkonijnen" met instrumenten bezig in Haagse flat Muziekfeest in Voorschoten D ■estigjarige Voorschotense Har- tonie Vereniging „Benvenuto' gaf gisteravond de eerste van twee jubileumuitvoeringen in het Cultu reel Centrum. Er leeft in dit korps een sterke neiging tot programma vernieuwing. Niet zozeer met mo dernistische bedoelingen, dan wel ge richt op een bevrijding van sleur. De harmonie-muzieklief hebber van d^ oude stempel zal hier vergeefs naai fantasieën en programmatische ou vertures uitzien. En de marsen zijn tiet van het bekende slag van 'ien-in-een-dozijn. Het i dat i dit frissirugs-streven dirigent A. Bosch drijvende kracht Is. Men mag dit wel af leiden uit de opzet en het klankklimaat van de door hem gecomponeerde mars „Benvenuto proficiat", die we aan het eind van de uitvoering hoorden Het ver schil met het oud-vertrouwde schema is groot. Benvenuit» is geen groot korps. Ook behoeven sommige partijen uitbreiding (saxofones, middengroep). Andere secties z-ijn zeker, in verhouding voldoende bezet (bassen, bijvoorbeeld). In elk geval is de geluidsproductie toch wel zó omvangrijk, dat de niet grote zaal die nauwelijks kan verwerken. Men krijgt de indruk, dat de muzikan ten graag en prettig onder de heer Bosah spelen Hijzelf heeft er kennelijk schik in. als er een vertolking slaagt. Dit ensemble speelt voldoende duidelijk en eerlijk. Er sneuvelt geen enkele noot. Snelle loopjes mogen nog wel eens vanwege een niiet steeds georganiseerde adem verdeling wat geforceerd klinken, ze komen er toch zonder verdoezelingen uit. Bovendien be zit het corps enkele leidinggevende, soms ook redding brengende spelers, op wie men niet te vergeefs behoeft te rekenen. Zo is de eerste pistonist een muzi kant van betekenis, die onder meer (in dit geval staande) de sola in de polka „Blondinette" (van A. Govaart) vaardig en stralend blies. Achterin onderscheidden zich de drie trombo nisten. In de slotmars verhieven ze zich een paar maal, zodat iedereen zich van hun pittige rapheid ook vi sueel kon overtuigen. Wc moeten echter ook andere rustig werkende betrouwbare degelijk musice rende spelers, niet vergeten te waarderen. Het spel in 't algemeen, kan nog vloeden der worden. Een zekere mate van brok keligheid is vaak niet te miskennen. Zo vas de toon van veel instrumenten in de .Zeeuwse Reien" (van J, Morks) wat te tijf en het geheel kreeg niet genoeg vaart :n oubollige vreugde. Een typisch Zeeu' e karaktertrek was trouwens in deze dansjes niet te bekennen. De muziek laat nu eenmaal geen „tucbor et emergo" opdrukken. Een heel aardige vertolking kreeg, mede door enkele goede solisten de altijd weer mooie „Berceuse de Jo- celin" (Godard). Welluidend toch, harmonie-verklanking. Maar men zal er geen baby mee in slaap krijgen De luchtige interessante „Cephale et Procris"-suite (Grétry) werd op levendige wijze gespeeld, niet helemaal feilloos, maar zuiver wel van opvatting. De meest geslaagde vertolking kreeg „Middernacht Blues" (F. Grothe-, lodieus fris werk met een rhythm-section- ondergrond. De instrumentalis te laatstgenoemde groep toonden een stevige zelfbeheersing in het besef van hun al- léém-maar-ritmisch geaarde taak. Het „Rondo in Blue" (Ruell stond hierbij achter, omdat het zwakker, niet sloten en homogeen gebouwd is muzikanten in hun spel minder overtuigd en energiek waren. De slotmars kreeg een dankbare ovatie en moest worden gebisseerd. Ten slotte marcheerde de zeer omvang rijke drumband al trommelend in twee colonnes het toneel op. Onder leiding van hun instructeur, de heer A. de Ruyter, voerden de witte meisjes en jongemannen vervolgens enkele marsen keurig ver- Na de pauze zorgde „John van Haar lems cabaret" voor een „avond voi pret". Joh. van Wolfswinkel. Laatste Nutsavond Zaterdag 8 uur wordt in het Culturele Centrum de laatste avond van het Nut t seizoen gehouden. De onlangs op gerichte Nuts-toneelgroep Voorschoten debuteert met de opvoering van Wiener Melange, een detective-story in drie be en van R. Feenstra. gekomen daalden de bomen. Een kwam op de bumper van de auto terecht en de trein passeerde even later op 3 meter af stand. De boom werd beschadigd, kwam op de rails terecht en werd door de trein meegesleurd. De bestuurder bracht de trein bij het station Hiliegom tot stilstand om te zien wat er was gebeurd. Het op ruimen van de ravage heeft drie uur ge duurd. Contactavond schooljeugd van het G.A.B. Op een gisteravond in Weltevreden ge houden contactbijeenkomst voor de jeugd hebben gesproken de heer J. de Vries, hoofd van de chr. burgerschool te Hilie gom, en de heer J. Kaptein, jeugdbemid- delaar van het gewestelijk arbeidsbureau te Lisse. Tevens beantwoordde een forum, waarin naast deze heren zitting hadden de heer F. Kruger van de Rijkstuinbouw school te Lisse en de heer W. B. Kolthof van de Drakafabrieken namens de dustrie, terwijl de bollensector werd tegenwoordigd door drs. J. van Nieuw koop uit Sasscnheim, een serie vragen. Het geheel stond onder leiding van de heer G. F. B. Maas, de directeur van het arbeidsbureau. Deze zei in zijn openingswoord o.m. dat de snel groeiende beroepsbevolking niet door de bollenstreek kan worden opgeno. men. Velen zullen in de nabije toekomst elders moeten gaan werken en wellicht ook wonen. De heer De Vries stipte hier na verschillende studiemogelijkheden aan voor jongelui die dit jaar het u.l.o. gaan verlaten. Hij noemde o.m. voor de jon gens met een min of meer technische knobbel de UTS, die tussen LTS en MTS de zeevaartschool, de kweekschool, de autotechnisch'e school, de horlogema- kersschool en de opticiënschool. De grote ïo bij vele jongelui om radiotelegra- te worden wilde hij wat temperen. Er i deze sector (o.a. door het ontslaa radiotelegrafisten bij de KLM) meer aanbod dan vraag. De heer Kaptem wees er op, dat men het arbeidsbureau nog te vaak ziet als arbeidsbeurs en te weinig als arbeidsbe- iddelaar. Op het bureau komen alle draden van vraag en aanbod op de ar beidsmarkt bij elkaar, men houdt con- met de bureaus in Haarlem en Lei den. kortom: men heeft de vinger op de zakenpols. De praktijk wijst uit. dat 70% van de jongelui na het behalen van het u.l.o.-diploma .niet verder studeert. Spr. somde nog een .aantal vakken en beroe men op, wakr men met een u.l.o.-diploma als basis terecht kan en promotie kan Het forum kreeg na de pauze diverse ragen te beantwoorden. •'"pWEE MELKBEZORGERS, belast en beladen met hun produkten en ■*- behalve dat nog enige meetinstrumenten, hebben gistermiddag in een Haagse flat ruim een uur lang net gedaan alsof ze écht hun waren bij de huisvrouwen brachten. Dat deden ze op verzoek van het Neder lands instituut voor preventieve geneeskunde te Leiden, dat een onder zoek instelt, naar de arbeidsbelasting van de melkbezorgers, zowel in ge saneerde als in niet gesaneerde wijken. handelingen van de melkbezorger, zoals men die na bestudering van de werke. lijkhedd had vastgesteld, te regelen Het lopen achter de kar. het op- en afladen, het aanbellen, het leveren van de melk, het afrekenen, de trappen op. de trap pen af. alles was precies nagebootst Men had er een flat van vier etages, met op elke etage twee deuren voo: nomen, hetgeen in het werk van de be zorger over het algemeen ook het geval ls. De gesaneerde bezorger moest bij of zeven van de flatbewoners bezorgen, de niet gesaneerde leverde per flat slechts aan twee of drie klanten Met al deze gegevens gaat het instituut nu aan het werk. Het beschikt Westeuropese normen van verantwoorde arbeid. Het onderzoekt nu of het van de bezorger boven of onder het laatbare caloriegcbruik per achturige werkdag ligt. Het instituut zaï met deze gegevens tot een conclusie komen en de hand van deze conclusies eventueel voorstellen kunnen doen. Daar gaat de melkbezorger-van- de-melkweg, zoals hij gisteren gekscherend werd genoemd in de flat aan de Thorbeckelaan in Den Haag, nauwkeurig gecontro leerd door de onderzoeker. De twee melkbezorgers, één van 53 jaar (65 kilo zwaar) en één van 24 jaar (90 kilo van gewicht) moesten hum dagelijkse arbeid nauwgezet imiteren. Het instituut, dat dit onderzoek doet op verzoek bedrijfschap voor de detailhandel in melk melk- en zuivelprodukten. had onder- noeveel waar in gewicht de melkboer gemiddeld meetorst op zijn dagelijkse tocht langs de deuren in flats en het op- en afladen van de het lopen met de (gemotoriseerde) kar langs de straat. De melkbezorgers namen daarom elke Droef zes volle flessen melk e lege flessen mee. Inplaats van achter hun kar te lopen, wandelden ze heen de hal van de flat. ze laadden de mand leeg en weer vol. Dit alles onder het nauwkeurig toeziende oog van dr. F. H. Bonjer en zijn medewerkers van het in stituut voor preventieve geneeskunde, die met allerlei instrumenten deze melkbezor gers fysiologisch orudenzocOiten. De „proefkonijnen" waren volgepakt met instrumenten. Ze droegen een elek tronische gasmeter, een apparaat, dat voor de leek uitziet als een soort gas masker. Met dit apparaat kunnen de des kundigen van het instituut het zuurstof verbruik meten. Dit kunnen ze i rekenen tot het calorieën/verbruik, het be drag van de stofwisseling. Daarnaast droegen de bezorgers stel bij zioh. waarmede de hartslag ge meten kon worden. Deze tweede graad meter diende eveneens als aandudder van de mate van arbeidsbelasting. Aan de hand van de uitslagen van de elektroni sche gasmeter en het elektrocardiogram konden dr. Bonjer en zijn medewerkers nu berekenen hoe groot de arbeidsbe lasting was van de melkbezorger. Op de seconde af Men had de hele bezorging preoies „ge timed". Met een chronometer stonden de desku/nddigen op de seconde af de Voorstellen Mocht bijvoorbeeld blijken dat het werk 'an de bezorger boven de toelaatbare ïorm liet dan zou men een voorstel kun- len doen de melk in karton te verpak- Schrikt u niet, mevrouw, hier is uw melk. Ik loop een dagje trap op, trap af in dienst van de we tenschap en m'n vakgenoten. ken. waardoor de melkboeren veel min der gewicht behoeven mee te dragen. Of men kan tot de conclusie komen dat de melkboer maar tot één hoog kan en mag bezorgen Voorts zou uit de resultaten kunnen blijken dat het verstandig is te saneren, omdat de ndet-giesaneerde wijken, waar de bezorger minder klanten per flat be dient. teveel van de melkbezorger zou SASSENHEM Burgerlijke stand Geboren: Irmgard Johanna Hendrika, dr van Henricus Jacobus Petrus Janssen en Theresia Johanna Maria Hubers, Here- weg 12, Noordwijkerhout; Irene Made leine, dr van Pieter Lambertus van Pij pen en Pieternella Maria Stolk, A. Ver- kleijstraat 1; Bemardus Wilhelmus Ma ria, zn van Gijsbertus Wilhelmus van der Zwaan en Wilhelmina Johanna Berg mans, J. Elststraat 12; Rembrandt Mi chael, zn van Arie van Schaik en Nela Gijsberta Boegheim, A. Verkleijstraat 17; Pietertje Petronella. dr van Jacob de Berg en Maartje Lena Vonk, Tijloos straat 21; Jacobus Jan, zn van Cornelis Hoek en Grietje Alida van der Meij, Hoofdstraa-t 120. Ondertrouwd: Pieter Faas, 27 jr, Lis- serdijk 487, Haarlemmermeer en Catha- rina Jacomini van der Voet, 21 jr, Ber kenlaan 29, datum huwelijksvoltrekking: 28 april; Theodorus Jacobus Petrus van der Meij, 26 jr. Hein Baderstraat 9 en Petronella Jacoba Maria Spruit, 26 jr, Bijdorpstraat 39. datum huwelijksvoltrek king: 6 mei; Adriaan Goedbloed, 26 jr, Charbonlaan 13 en Jannetje Bos, 22 jr. msterdam. Getrouwd: Leonardus Bartholomeus Petrus den Elzen, 27 jr, Leidseweg 236, Voorschoten én Cornelia Helena Rusman, J. P. Gouverneurlaan 41, toekomstig adres: Leidseweg 233, Voorschoten; Peter Lawrence Francis O'Reilly, 44 jr, Park- laan 18 en Catharina Pauline Fikenscher, I jr, 's-Gravenhage. Overleden: Maria Catharina Damen, 73 jr. Hoofdstraat 82; Jannetje de Gast, e.v. v. Kernebeek, 78 jr, Wilhelminal. 8; Hen drik Zacharias Kühn, 83 jr, Teijlinger- laan 71. Lisse De Kloosterkerk behoort tot de op merkelijkste gebouwen van Den Haag Zij staat op de hoek van de Park straat en het Lange Voorhout cn is als geheel slechts uit de lucht te foto graferen. De kerk is in het begin van de 15e eeuw gesticht door gravin Margaretha van Cleef als kapel bü een klooster. Zij is later vergroot met drie hoge kapellen aan de kant van het Voorhout. De kerk is in gebruik bij de Duinoordgemeente, een onder deel van de Hervormde Gemeente van Den Haag, dat zich onderscheidt door een sterke liturgische inslag. Zij is ook in de week open. bijvoorbeeld voor morgen- en avondgebed. In het verenigingsgebouw in De En- __ïl vergaderde gisteravond de woning bouwvereniging Gezinsbelang onder voorzitterschap van de heer J. van Dijk. De opkomst viel wat tegen, maar toch zijn er veel zaken aan de orde gekomen. In de loop van het verenigingsjaar be reikte het bestuur een verzoek van de leden om het achterpad bij de negentien woningen te verbeteren. Het bestuur er kende weliswaar de noodzakelijkheid van dit verzoek, maar oordeelde het on juist, dat men van handtekeningen ge bruik maakte om dit verzoek te onder steunen, want er hadden mensen gete kend, die niets met het pad hebben te maken. Inmiddels zijn er voorzieningen getroffen. Secretaris A. Th. van der Aart begon zijn jaarverslag met de haast traditio neel geworden zin: „er kon niet worden gebouwd." Wel is er veel gedaan aan het onderhoud van de woningen, spe ciaal aan het schilderwerk. De heren H ?n C J. Stobbe werden herdacht Hopelijk kan er volgend jaar. wan de vereniging 25 jaar beslaat, wel - den gebouwd gmeester Bulten meldde ontvangst aan huren van 64.150.85. n achterstand van 180.15. Dal kwestie van enkele jaren e geen voldoening zal het bestuur deurwaarder inschakelen. Aan onder houd werd voor de 37, 32 en 19 woningen resp. 4263,06, 4649,72 en ƒ8783,31 be taald. Bij de bestuursverkiezing i de heer J. van Dijk bij acclamatie een kort inleidend woord van de voor zitter, de heer W. Faas, gaf één der lei ders, de heer G. Spaargaren, een uiteen zetting van de opzet van deze vereniging; de bestudering van allerlei onderwerpen iin het sociale vlak. Eerst werd een bestuur gekozen, dat de leiders, de heren Spaargaren en Scholte, met raad en daad kan bijstaan. Het be stuur bestaat uit de heren: J. Willemsen, W. Faas, H. den Butter en Chr. de Weerd. De heer Willemsen is secretaris. De con tributie werd voorlopig op een kwartje per avond vastgesteld. Getracht wordt een permanente vergadergelegenheid te vinden. Het bestuur stelt zich voor 6ó- ciale onderwerpen door excursies te ver duidelijken. Oliebollendag Het actiecomité van het christelijk Contactavond Voor de pauze was gesproken over een speelgelegenheid voor de kinderen Tot voor kort speelde de jeugd in het bos, maar dat is niet meer verantwoord Men benoemde een commissie, die een oplossing zal zoeken in de richting van een speeltuin. Zitting in deze commissie hebben de heren Apon, Van der Ploeg. Stobbe en Goedemans. De heer-Van Dijk wekte de leden op achter deze commis sie te staan, want bij een initiatief van de burgerij blijft de overheid niet ach ter. De heer Van Dijk, die was aange wezen voor de behartiging van de be langen van De Engel bij uitbreiding, kwam er gemakkelijk af: er is geen uit breidingsplan. Bij de mededelingen kreeg men te horen, dat de huur van de 73 huizen in de Romijnstraat is teruggebracht op ze ven gulden. Overal in ons land stijgen de huren, maar De Engel wil daarop i uitzondering zijn. De lijst van wo- igzoekenden is nog altijd 61- namen lang. Eerste werkvergadering van „Werkende jeugd" Gisteravond werd in De witte Zwaan de eerste werkvergadering van Werken de Jeugd gehouden, een pas opgerichte ohristelijk-sociale jeugdorganisatie. Na G.A.B. Feestavond P.T.T. De P.T.T.-ers uit de bollenstreek heb ben vanavond in het K.A.B.-gebouw te Lisse een feestelijke bijeenkomst. Pro Rege In Li6se is een afdeling opgericht van Pro Rege. Het voorlopige bestuur be staat uit: P. Scholte, voorzitter. J. Schalk B. Marseille. B. van Leeuwen en W. Faas (Hillegommerdijk). Inenting Van 2 uur af bestaat er maandag in het wijfcgebouw van Het Groene Kruis gelegenheid tot inenting tegen polio. Aanbesteding Bij de dezer dagen gehouden aanbeste ding door de fa. Persoon van de bouw fabriekscomplex was de fa. Kie- bert, Sassenheim, met f 248.800 de laagste .nsohrijver. Burgerlijke stand Geboren: Johanna Everdina, dr van L. F. Hul en A. J. Horsman, Kapelstraat 8; Petrus Johannes, zn van P. J. van der Veek en H. P. Calvelage, le Poellaan 72; Euphrasia Elisabeth Christianus, zn van Chr. H. van der Meer en E. C. J. A. Mooijekind, Akervoorderlaan 23; Christel Theodora Hyacintha Maria, dr van J. Th. de Haan en M. J. J. Th. Göbel, Zwanen- dreef 14; Johanna Agatha Apolonia, dr van J. C. van der Zwet en P. M. Opdam, Koningstraat 12. Ondertrouwd: H. Schalk en E. Bal kenende; Th. J. Timmermans en M. G. vap de Weerd; J. N. Ruigrok en J. L, a"n der Zwet. Gehuwd: N. S. B. van der Eist te Hil iegom en J. Hollander. Overleden: Annetje van Duijn, wed. an J. Glasbergen, Kanaalstraat 199.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9