tussen Oost en geen vodje papier Verdrag West Er komt al tekening in het de Rotterdam hart van aaneensluiting van Krachtiger westelijke landen gewenst Poes-poes Van Beinums overlijden overal betreurd 995 i PeekgCIoppenburg Kleur en sier in een chaos van huizen en kabels DINSDAG 14 VPRÏL 1959 Interview met burgemeester Brandt TAE zoals u het noemt verrassende Russische stappen inzake Berlijn "U zijn het gevolg van de ontevredenheid van de Sowjetunie en Oost- Duitsland over het voortbestaan van het vrije Berlijn. Deze voorpost var het Westen op 200 km achter het IJzeren Gordijn is een voortdurende uit daging aan het communistische regime in Oost-Duitsland. De partijchef Walter Ulbricht heeft vorig jaar in Moskou begrip gevraagd voor de lijkheden waarvoor de Oostduitse communisten zich geplaatst zi< Chroesjtsjef heeft daarop laten weten dat naar zijn mening een regeling van de Berlijnse kwestie en het probleem van het Duitse vredesverdrag niet langer kon worden uitgesteld. Bovendien tracht de Sowjetuni situatie in Berlijn uit te buiten om erkenning door het Westen vai huidige Duitse grenzen te verkrijgen en om het gesprek over de Euro pese veiligheid en de ontwapening weer op gang te brengen. Niemand kan met zekerheid zeggen, waar het zwaartepunt ligt", aldus dr. Willy Brandt. Op de vraag of het nu nog mogelijk zal look om deze reden al volkomen I zijn, de huidige status van Beriijn i? vaardbaar, zo verklaarde hij. handhaven, antwoordde de iVestherlIjnse burgemeester, dat ddt niet u.tgesloten is. bordeel van de burgemeester De rechten en plichten van de vier beret- Berlijnse kwestie niet los worden tende mogendheden mogen niet als een genen van he Duitse probleem. Men kan waardeloos stuk papier worden behan- gevolgen bestrijden, ronder de deld. Ik heb er geen bezwaar tegen, als oorzaken onder handen te nemen. De reselinff zou komen voor situatie rondom Berlijn is een gevolg van het voortduren van de verdeeldheid van Duitsland, ki Berlijn wordt het lot van Duitsland weerspiegeld, aid heer Brandt. Het Duitse vraagstuk deel van de Europese en de were blemen. Maar het is niet voldoende, dit te constateren. Er moet ernstig gestreefd worden naar het vinden van een oplos sing voor de conflicten. Europa moet tot rust komen, de rest van de wereld ook. Van conferentie tot conferentie tussen Oost en West moet getracht worden de vrede in de wereld en de rust in Europ; te bevorderen en op zijn minst een uit gangspunt te vinden voor positieve op lossingen. De burgemeesterrvan West-Berlijn acht het niet juist, voor het begin onderhandelingen tussen Oost al te kennen te geven, welke ci het Westen eventueel wil doen om een bijdrage tot dergelijke oplossingen te leveren. Hij verklaarde, tevreden te zijn over de besluiten, die op de NAVO-con- ferentie te Washington ten aanzien van Berlijn zijn genomen. In dit vertind sprak hij de hoop uit, dat de westelijke landen zich nog krachtiger zullen aan eensluiten, Willy Brandt bij zijn aankomst op Schiphol. Kort tevoren had hij zijn interview gegeven aan onze bijzondere medewerker. het verkeer van en naar Berlijn. Het zelfde geldt voor het scheiden van ons stadsdeel van West-Duitslamd, Ook voelt de heer Brandt niets voor het Russische voorstel, ook eenheden van het rode le ger in West-Berlijn te stationeren. De overeenkomsten, die na de tweede we reldoorlog gesloten werden, golden voor geheel Berlijn. Chroesjtsjef's plan is dus Leerzaam De regerlng-Macmlllan heeft de moed opgebracht met een conservatief budget naar voren te komen. Het klinkt vreemd, maar menige conservatieve partij heeft in het verleden vergelen welke principes zi) belijdt. De nieuwe kanselier van de schatkist, Heathcoat Amory, is van de Juiste gedachte uitgegaan, dat het budget in de eerste plaats moet dienen de con currentiemogelijkheden te verbeteren. Vandaar de drastische verlaging van be lastingen. Het Engelse budget heeft daar mee het patroon van de welvaartsstaat triore >rt zich vrije wedijver met andere landen het nationaal-produkt wil ver groten. De moeilijkheden die zullen ont staan. liggen hierin, dat men in Engeland geleidelijk verleerd is hard te werken Het is te hopen, dat de nieuwe impuls ook de vakbeweging zal leren dat men, om een pond uit te geven, eerst een pond moet bezitten. Tot dusver ontbrak aan het Engelse conservatisme de politiek en de kracht van de man, die het Duitse wonder tot stand bracht, von Erhard. Het ziet er thans naar uit, dat het Verenigd Koninkrijk, te langen leste, de juiste weg heeft gevonden. Een nieuwe Nederlandse regering, hoe ook samengesteld, kan daar veel uit leren. (Eli. weekblad). West Verleidelijk De heer Brandt gaf toe, dat de verlei ding groot is geweest, in te gaan op de uitnodiging van de Russische premier Cnroesjtsjef, hem in Oost-Berlijn op te zoeken. De senaat van West-Berlijn acht- het echter onjuist, op deze invitatie te gaan. Zij baseerde zich op het standpunt, dat de verantwoordelijkheid 'oor de gang van zaken in Berlijn geheel ;an de grote mogendheden moest worden ivergelaten, zodat Chroesjtsjef aan het verkeerde adres was, toen hij zich tot burgemeester Brandt wendde. Naar aan leiding van de vraag, of premier Nehroe India diplomatieke steun heeft toe gezegd voor het geval geen oplossing mocht worden gevonden voor het Ber lijnse probleem, verklaarde de heer ter van West-Berlijn, naar Ne derland vertrok, heeft hij een onzer medewerkers een inter view toegestaan, waarin hij een overzicht gaf van de situatie, die rondom de Berlijnse kwes tie is ontstaan. De burgemees ter verklaarde zich tegen het terugtrekken van de geallieer de troepen uit West-Berlijn en tegen het losmaken van het Ber lijnse probleem uit het Duitse vraagstuk als geheel. Brandt, dat met name de landen, die nog maar betrekkelijk kortgeleden onafhan kelijk werden, veel begrip kunnen op brengen voor de onmogelijkheid, een volk lange tijd tegen zijn wil gescheiden te houden. Aan het slot van het interview zeide de heer Brandt er van overtuigd te zijn, dat zelfs een poging, de op hun vrijheid gestelde Westberlijners een oplossing op tc dringen, welke zij niet wensen, juist bij de volken van laatstbedoelde landen grote ongerustheid zou wekken. tofWelNDES KASTEN Ernest W. Mulder overleden Zondag ls te Amsterdam op 60-jarige leeftijd overleden de componist Ernest W. Mulder. Hij schreef vele werken, i van speciaal genoemd moeten worden de „Ars contrapunctica" en de „Slnfonica sacra super Psalmos", die bij herhaling werden uitgevoerd- Zijn Psalmensymfo nie werd in opdracht van de NCRV ge schreven. Kort voor zijn dood legde Mulder de laatste hand aan zijn ..Ars contrapunctica minor" en aan een, viertal liederen vooi sopraan met orkest. Verschillende van ziin werken zijn in opdracht geschreven. Bij herhaling werden zij met prijzen bekroond. Mulder was vele Jaren hoofdleraar voo: compositie en voor theorie aan het Am sterdams Conservatorium, Talrijke componisten en theoretici var aanzien in het land zijn daar door hem opgeleid. Hij schreef op theoretisch rein twee standaardstudiewerken: „Har- e" en „Polyfonie". teraardebestelling Is bepaald op donderdag 16 april, om 14 uur. op de be graafplaats Zorgvlied te Ams^rdam. DE lieer Kenneth J. D. King uit Manchester heeft aan 't licht gebracht, dat er in Engeland een kattenroepgrens bestaat. In een ingezonden stuk schreef hij: Toen ik 22 jaar geleden naar het noorden van Engeland ver huisde, kwam ik tot de ontdekking, dat de katten in de zes noordelijke graafschappen niet reageerden als ik poes-poes riep, doch alleen als ik een soort tsj-tsj-geluid maakte, zo als jongens doen als ze spoortje spe len. Ik praat altijd tegen elke kat. die ik tegenkom en in de loop van de jaren ben ik er van overtuigd geworden, dat er een kattenroepgrens bestaat, die van oost tot west dwars door Engeland loopt en ten zuiden waarvan de katten reageren op poes-poes, terwijl ze aan de noord kant alleen maar notitie nemen van tsj-tsj. BELICHT BERICHT „Voor de Nederlandse muziekwereld, or kunst en voor geheel Nederland is het heengaan van Van Beinum een slag, aarvan de zwaarte moeilijk onder woor- zn gebracht kan worden." Aldus de staatssecretaris van onderwijs, •xnsten en wetenschappen, mr. R. G. A. Höppener, gisteravond in een radio-uit zending van de NCRV, uioarin hij enige woorden aan de nagedachtenis var overleden dirigent van het Conce bouworkest, d r. Eduard van Beinum wijdde. De staatssecretaris betuigde in het bijzonder zijn deelneming met de echt genote van dr. Van Beinum, zijn familie leden en de leden van het Concertgebouw orkest en vervolgde: „Meer dan veertig jaar lang heeft hij zijn stempel gedrukt op het orkest, dat onder zijn leiding de eputatae, die het mede door Mengelberg verkreeg, zowel in binnen- als buitenland heeft weten te bestendigen." meende, dat zijn heengaan ook bui- nze grenzen diep zal worden gevoeld. Ook releveerde de staatssecretaris Van Beinums uitzonderlijke gaven en zijn veel zijdigheid, die hem in staat stelden door i vertolkingen van Bruckner, Debussy Bartok bij zijn toehoorders de diepste ontroering te wekken. Namens de rege ring wenste mr. Höppener de gevoelens dankbaarheid uit te spreken, die de herinnering aan Van Beinum opriep, en te getuigen van het hoge en diepe kunst genot dat hij geschonken heeft en de goede klank, diie hij de Nederlandse muziek wereld en Nederland in zijn geheel in het buitenland heeft gegeven. In alle culturele centra der wereld heeft len gisteren woordep ter nagedachtenis an Van Beinum gesproken. David Wise, gewezen leider van het Londens Filharmonisch orkest, noemde ,de beste orkestleider ter wereld" en de muziekcriticus van de Londense Evening Star schreef, dat Van Beinum sterke invloed ten goede op het Britse muziekleven heeft gehad. In Parijs beschouwt men het heengaan van Van Beinum als een geweldig verlies en Albert Wolff, de president van de Pasdeloup-concerten noemde het „een geweldige schok". De muziekwereld in Wenen gaf onmid dellijk na het bekend worden van het droeve nieuws uiting aan haar diepe leedwezen. Van Beinum was een zeer be kende figuur in de muziekstad Wenen, waar hij zowel als gastdirigent van de Wiener Philharmoniker als van het Weense Symfonieorkest is opgetreden. Musicus en mens Grote hulde als musicus en als mens bracht men hem in Los Angeles, waar Van Beinum muziekdirecteur van het Filharmonisch orkest was. Dr. John Cree Wilson, vice-president van de Vereniging van het Symfonie orkest, zei onder meer: „Ik beschouw hem als een van de ware grote musici van onze tijd. Hij hield zich altijd aan de hoogste normen van de muziek. Als mens behoorde hij tot de fijnste soort en zijn dood is voor Los Angeles, voor Nederland en voor de wereld een zeer groot verlies. De Los Angeles Herald Express schreef: „Los Angeles heeft een van zijn culturele verworvenheden, waar het het meest trots op was verloren." Het blad bracht ln herinnering, dat zijn debuut als muziek directeur in 1957 als „een nieuw tijdperk van grote muziek" werd toegejuicht. Gisteren heeft reder P. Hoogerwerff zijn schuld afbetaald en met een blij gezicht: een zilveren gulden betaalde hij aan de heer Jan Wijsmuller en daarmee toas financieel het slepen van de „Helemar H" van Ierland naar Rotterdam geregeld. Zoals men toeet was de „Helemar H" een vrachtvaar der van 801) ton, op de Ierse rotsen ge slagen, in Ierland wat opgekalefaterd om de sleepreis naar Rotterdam te kunnen maken, waar het definitieve herstel moest plaats hebben Wijsmul ler was de concurrentie te vlug (en te goedkoop) af: hi) contracteerde voor de sleepreis voor de somma van één gulden. Natuurlijk naar aanleiding van dit ingezon den stuk een hef tige gedachten- wisseling ont staan. Mevr. G Irons uit Coal ville heeft geconstateerd, dat de kat- tenroeplijn in de buurt ligt van haar dorp in Leicestershire. „Mijn fami lie", aldus deze dame, aan wie woorden we niet durven twijfelen, „heeft de katten altijd aangespro ken met tsj-tsj. Maar mijn man, uit een dorp enkele kilometers der komt, beweert, dat hij nooit anders dan poes-poes heeft ge- Als gevolg van dit alles heeft zekere heer W. Gardner uit Witterss- ham voorgesteld, naar de katten roepgrens een grondig onderzoek doen „Het is zeker de moeite waard", zei hij. Minister Staf Beveiliging N.-Guinea thans voldoende De thans ter beschikking staande mid delen ter beveiliging van Nederlands Nieuw-Guinea kunnen, gelet op de si tuatie van het ogenblik, voldoende wor den geacht. De Nederlandse regering volgt de feitelijke toestand voortdurend nauwlettend. Zij zal niet nalaten te doen wat in verband met de ontwikkeling deze toestand nodig wordt geoordeeld voor de beveiliging en verdediging van Nleuw-Guinea. De regering meent voorts te mogen aannemen, dat onze grote bond genoten, met name de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk niet lijdelijk zullen toezien als de Integriteit van Ne derlands Nieuw-Guinea door Indonesië zou worden aangetast. Dit schrijft de minister van defensie ir. C. Staf in de morie van antwoord aan de Eerste Ka mer over de begroting van zijn departe- Aan de socialistische Eerste-Kamerle- den houdt de bewindeman voor, dat naar zijn mening de Tweede Kamer na het op treden van het nieuwe kabinet het ont- werp-wijziging van de Dienstplichtwet (uitzending diensplichtigen naar Nw-Gui- nea) spoedig in behandeling zal moeten Urk houdt (nu het nog kan) vlootschouw Woensdagavond 15 april, om 12 ut wordt de jacht op de IJsselmeerpaling geopend. Aangezien in de toekomst de IJsselmeervloot zal worden ingekrom pen, besloot het bestuur van de vissers vereniging op Urk om, nu de vloot nog voltallig is. een vlootschouw te houden. Op woensdagmorgen 11 uur zullen onge veer honderd versierde Urker IJssel- meervissersschepen tegelijk de motoren aanslaan en in optocht de Urker haven verlaten, om een rondvaart op het IJssel- meer te maken. Ook de Urker vissers- kapel zal bij de vlootschouw present zijn. 100 onderofficieren naar Ver. Staten Van Schiphol zijn gisteren ruim hon derd onderofficieren en korporaals van de Kon. luchtmacht naar de Verenigde Staten vertrokken, voor het volgen van cursussen, die verband houden met het invoeren van geleide wapens voor de luchtverdediging in de Navolanden. De bestemming van deze groep is Fort Bliss in Texas. Reeds vorig jaar vertrok- enige groepen luchtmachtpersoneel voor hetzelfde doel naar de Ver. Staten; van deze groepen duren de opleidingen langer. De bedoeling, dat alle groepen tegelijker tijd (tegen het einde van het jaar) terug keren. I OCEAANREUS WORDT GETOOID (Van een on T^LOEK EN ONVERZETTELIJK als een straatwand in grijs en wit, ligt XV het nieuwe vlaggeschip van de H.A.L., het s.s. Rotterdam, gemeerd aan de kade van de werf van de Rotterdamse Droogdok Maatschappij. Im ponerend door de stoere afmetingen, maar nog zonder leven, al zijn daar binnen zo'n 1400 man aan het werk voor afwerking en inrichting van het interieur. Zo van huiten gezien een sierlijk, groots schip, dat straks als het in de vaart is de vijfde plaats gaat innemen onder de grootste passagiers schepen ter wereldmaar wie binnenkomt slaat van verbazing de han den in elkaar en vraagt zich af: hoe komt dat allemaal nog klaar, voordat op 3 september de eerste reis begint Over kale, ijzeren trappen met en zonder leuningen, over ongedekte vloeren die geblokkeerd zijn door buizen, kabels, stapels planken en talloze andere obstakels, door gangen zonder plafonds en langs vele, vele bezige handen klimmen we naar het worden gedaan. sanitair al aangebracht en zelfs de ver lichting, men heeft bij wijze van spre ken de bedden nog maar op te maken en de koffers uit te pakken, om te kunnen Ook de bemanningsverblijven zijn bijna geheel ingericht. En in de enorme keu kens blinken de fornuizen en andere kooktoestellen, de afwasmachines en nog veel meer apparaten u al tegen. De techniscne ruimten in het schip zijn klaar: hoe lager we komen, hoe meer het cr op gaat lijken. Het zwembassin met bijbehorende ruimten (o.m. een „hot- i" voor het Turkse bad en een mas sagekamer) zijn ook vrijwel gereed. Op de bodem van het bassin is een heel looi mozaïek van gestyleerde vis-motie- en gelegd. Dat het, wanneer de Rotterdam klaar is, niet aan luxe zal ontbreken, is wel duidelijk te zien. Straks, als dc mooie tapijten zalen en corridors bedekken en ieuwe meubilair uitnodigend wacht, zal het een waarlijk vorstelijk interieur Eerste klasse hut aan boord van het s.s. Rotterdam van de H.A.L., zoals die te zien zal zijn in de stand van de vereniging Ned. Fabrikaat op de technische jaar beurs in Utrecht. Prins Bernhard vloog straalvliegtuig Prins Bernhard heeft bij een bezoek aan de luchtmachtbasis Edwards in Cali- fornië voor de eerste maal een groot DC-8 straaltraosportvliegtuig gevlogen en de eerste testvlieger van ^e Douglas- fabneken, William M. Magruder. heeft na afloop verklaard, dat de vorstelijke bezoeker „met de ki6t omsprong als I zonnedek. Ergens zijn al liftschachten gemarkeerd, maar dat zijn nog ge raamten van ijzer. Het dek, heel groot een ruim, toont nog dikke randen pek tussen de smalle plan ken en het is alweer: „Pas op de kabelsl" Het mooiste en het meest-pakkende is hier het uitzicht, zo ruim en vrij alsof er geen hard-werkende grote stad rondom ligt. De brug, ook nog een „ruimte met ob stakels". Maar hoe groot! We zakken een tweede passagiersdek en stellen ons voor, hoe heerlijk het moet zijn, hier tijdens een zorgeloze reis ge zellig in dekstoelen te genieten van zon De KLM heeft acht van deze nieuwe DC-8 straalvliegtuigen besteld en w olgend jaar in dienst nemen. Matroos verdronken. In de Nieuwe Maas is gisteren de 17-jarige matroos Wilhelm Vastenburg uit Rotterdam over boord geslagen en verdronken. De jongen was opvarende van het binnenvaarttank- schlp Daventria. dat bij de strekdam in Rotterdam gemeerd lag. Een enorme ruimte, die van binten, planken cn arbeidsgerei schijnt opgetrok ken te zijn, wordt ons, binnen in het schip, voorgesteld als de grote passa gierssalon. een andere als de rookkamer :rste klasse, nog een andere als de ie bar met balkon. Wc kunnen het ons nauwelijks ellen, het is allemaal nog niets ei oetcn bij elke stap oppassen, niet te struikelen oT geen mannen in witte i alls, die staan te boren of zitten te n de weg te lopen, ar onze gastheren hebben an ogen als wij: die schetsen ons levendig wat hier komt. en wat déérdie zeg gen: „het schiet allemaal zo prachtig op, het schip komt vóór de bepaalde tijd Tekening „En dit is dan het theater. Opnieuw een nietszeggende ruimte, want we zien niet veel meer dan tussen ijzeren binten een grote, losse-planken- vloer. Maar het blijkt, dat we op het bal kon staan en dat die vloer niet anders dan een stuk stelling is: die gaat er nog uit en dan kijkt men in het beneden gedeelte van de zaal. Zowel de bar als het theater (tevens bioscoopzaal) zijn over twee etages gebouwd. Het schip heeft straks een eerste klas se voor ongeveer 500 personen en een toeristenklasse voor ruim 900 en het is dc bedoeling dat de eerste klasse-passa giers het balkon van het theater bezetten. Maar wanneer het schip ook gaat kruisen, wordt alles één klasse en zal niets meer van de afscheiding be merken, evenals nu de passagiers niets bemerken van de verdeling. Het schip is o enorm groot, dat elke passagiersgroep neer dan voldoende ruimte heeft. Het beste valt dit tweeledig karakter an het schip op, wanneer men, nog een dek lager, de eetzalen betreedt. En ja, dan komt er toch ineens tekening in het ieur. De beide eetzalen worden pre- hetzelfde ingericht, met het oog op het één-klassesysteem bij het kruisen. Hier is de plafond- en de wandverlich- ting al aangebracht, hier worden de mu- i bekleed met heel mooie keramieken bleu en rose, hier vorderen de betim meringen en ja, hier zijn de in onze ogen helaas foei-lelijke plafonds al klaar. Te gen een zwarte achtergrond zijn de pla fonds nl. heel dicht bezaaid door gele :rren en witte puntige vierhoeken, jnnetje-a'an-mannetje aangebracht. Dit ook alle keramische kunst, maar in stijl wel merkwaardig afstekend bij de artis tieke wand-ornamenten. In de zalen en in de aangrenzende grill- >om is zelfs al wat meubilair, in mo derne stijl en vrolijke kleuren, te zien. 'En ja, hoor Derby tant En ja, hoor, nóg een trap afnu wordt het werkelijk een schip. Want hier liggen de hutten, die vrijwel geheel klaar :ijnheel modern ingericht met alle comfort die men kan wensen. Hier is het Aan boord van het s.s. Rotterdam We mochten deel uitmaken van de eerste groep binnen- en buitenlandse journalisten. die een rondgang maakte door hel in aanbouw zijnde s.s. Rotter dam, vlaggeschip van de Hol land Amerika Lijn, dat verle den jaar door H.M. de Koningin is gedoopt. Dit bezoek werd georgani seerd ter gelegenheid van .de Technische Voorjaarsbeurs die woensdag a.s. wordt geopend en die voor een groot deel in het teken van de scheepvaart zou staan. W'e waren gast van de directie van de Kon. Ned. Jaarbeurs, de Vereniging „Nederlands Fabri kaat", de H.A.L. en de Rotter damse Droogdok Maatschappij N.V. want de vereniging Ned. Fabrikaat neemt deel aan de Jaarbeurs met een inzending, die hel Nederlandse vakman schap in de scheepsbouw belicht en koos daarbij als voorbeeld de „Rotterdam". minuten over twaalf. Zoals u weet, wordt het schip ingevoegd In de transatlanti sche dienst tussen Rotterdam, Le Havre, Southampton en New Vork. Van septem ber tot december zal het heen en weer ii op deze route, daarna blijft het vier maanden weg voor het maken van vakantiereizen van New York uit. In april komt het dan weer naar Rotterdam terug. Kenmerken van dit vlaggeschip zijn de grote ramen, die veel licht doorlaten, de veelkleurige inrichting van het in- ur, en het ontbreken van de tradi tionele schoorsteen in het midden van het schip, waardoor het op de oceaan gemakkelijk zal zijn te herkennen. Diensttijd-rapport binnen 2 maanden mze parlementsredactie) ieh aanzien, dat het rapport rvissie-Van Voorst tot Voorst, die het vraagstuk van de militaire dienst tijd bestudeert, binnen, twee maanden kan worden verwacht Dit daelt minister Staf mee in de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de defensiebegroting-1959. De vraag van een aantal Eerste-Kamerleden of de Minister Van Aartsen Autoverlichtin g kan beter minister no>g onlanigs bij de commissie op spoed heeft aangedrongen, beantwoordt ir. Staf ontkennend. Hij is er steeds van overtuigd geweest, dat de commissie haar taak met voortvarendheid en nauwgezet heid vervulde. In zijn memorie deelt do minister voorts mee, dat uit veelvuldige studies is ko men vast te staan, dat het „til!er"-sys- teem ondanks de daaraan verbonden be zwaren 't enige praktische mogelijke sys teem van legervorming Is, dat kan voor zien in de noodzakelijke Nederlandse bij drage in deNAVO-kispanning, binnen de grenzen van de huidige duur van de eerste oefening. Landingsrechten De minister van verkeer en waterstaat, mr. J. van Aartsen, heeft de ANWB me degedeeld. het met de bond eens te zijn, in Australië dat het verschil ln kwaliteit tussen stads lichten van motorrijtuigen onderling te Nederland streeft er naar om uitbrei ding van de luchtvaartrechten in Austra- ïelderheid betreft, bepaald onvoldoende moeten worden geacht. vaartonderhandelingen tussen beide lan den op verzoek van Australië in Den Haag De minister heeft de Nederlandse stich ting voor verllahtingskunde. waarin ook voortgezet. De conferentie werd het vorig jaar jn Australië opgeschort. Tijdens ïem van advies te dienen omtrent de te stellen eisen aan stadslichten van motor rijtuigen en de wijze van controle daarop proberen het recht om eenmaal per week met een K L M.-toestel op Sydney te vlie gen uit te breiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5