Huishoudschool Noord wijk Zee in september open aan iö:s "Sag'- Leerlin^ental christelijke mulo stijgt nog steeds P.T.T.-hulpkantoor komt deze zomer gereed i4:: Echtpaar Lindhout viert feest in Noordwijk Eindexamens middelbare scholen Leiden e,o. Oranjevereniging Binnen maakt feestplannen >ltu vVt LEIUnLlli. LouilAIN I VRIJDAG 10 APRIL 1959 Raad Noordwijkerhout onder leiding van burgemeester P. M. M. van der Wetf- den door de 11 punten tellende agenda heengewerkt. De bijna voltallige raad de heer Ruigrok verblijft in het buiten land sprak er bjj monde van de heer Blaauw zijn vreugde over uit, dat de plannen tot verbouwing en verbetering van de accommodatie in het hulpkantoor der PTT in een vergevorderd stadium jverkeren. De districtsdirecteur van de PTT verwacht, dat de werkzaamheden in de loop van deze zomer zullen gereed komen. De "nuur van de woning Herenweg 18 werd voor een 5-jarige periode verlengd en aan de heer W. J. Heemskerk, Schulp weg 123, werd voor een jaar een gedeelte van de losplaats Keukendel verhuurd. Tegen de voorgestelde verkoop van een perceel grond langs de Zilkerduinweg aan de fa. de Groot Zoon voor de prijs van f 15 per m2 had de heer Blaauw bezwaren. Naar zijn mening is de ligging van dit bouwperceel van dien aard. dat een ver- koopsprijs van f 20 ruimschoots is ge- rechbvaardigd. Webhouder De Groot achtte het voor t mooie weer komt is eensport- izercombinotie de beste, spor- len prettigste dracht voor vader on. Voor hen heeft Coster een ome verrassing, want de echte SUPER RAY-LON pantalons vormen de volmaakte combinatie met een iportcolbert of blazer. Vervaardigd /an oersterk super railcord met de ongeëvenaarde eigenschappen: blij- ■end plooihoudend,krimpvrij, kleur- icht en wasbaar. SUPER iRAILCORDl nkelprijs is 25.50 tot 29.75. Maar één dag profiteert U igedacht koopje. Voor deze prachtige SUPER RAY-10N PANTALONS, met of zonder omslag, van super ra ■d, in de moderne kleuren gro 'er of grijs, betaalt U één dag or JONGENS, V JM 75 8-16 jaar, alle maten HEREN - 75 orders LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korre Hoogstraat 11 Meen hk. Goudeseiingel Katendr. Lagedljk hk. Dorpsweg# West-Kruiskade 35. burgemeester en wethouders onmogelijk onderhandelingen over verkoop van grond oeren als de raad telkens wijziging wil brengen in de afgesproken prijs. Met :ondering van de heer Blaauw ging de raad toch akkoord met de voorgestelde verkoop. De woningen Dorpsstraat 13 en 15, die tengevolge van een groot aantal gebreken ongeschikt voor bewoning zijn geworden en niet door het aanbrengen verbeteringen in 'bewoonbare staat kunnen word'en gebracht, werden onbe- ïbaar verklaard en de ontruimingster- mijn stelde men op 6 maanden. De vergoedingen voor de kleuterscholen ver 1958 stelde de raad vast overeenkom stig het voorstel van burgemeester en wethouders en medewerking werd ver leend voor de aanschaffing van nieuwe én-persoonssets sohoolmeubelen voor dé g.l.o. school Jozef en boekjes van een ieuwe taal- en rekenmethode voor de .k. jongensschool in De Zilk. De tegen woordig in gebruik zijnde taal- en reken methoden zijn verouderd. De nieuwe in zichten op psychologisch-didaotisch ter rein eisen, dat de leerling meer gaat wer ken overeenkomstig zijn eigen individuele aanleg en tempo. Deze grondgedachten zijn in nieuwe methoden verwerkt. Het voorstel om krediet beschikbaar te stellen voor de reconstructie van de Rui- genhoekerweg werd door burgemeester er wethouders teruggenomen. De zaak moe1 eerst in geheime zitting worden bespro- Financiering van aanleg Churchill-laan De gemeente ontving van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te Den Haag een aanbieding voor de verstrekking 1 mei aanstaande van een geldlening f 499.000. Deze lening is bestemd vooi financiering van de aanleg van Churchill-laan. Zij zal worden aangegaan voor dertig jaren, af te lossen in dertig zoveel mogelijk gelijke jaarlijkse termij nen, tegen een rente van 4% procent per jaar, halfjaarlijks te voldoen. Begin van brand lokaal aan de Wassenaarsestraiat 'een ster ke gaslucht. Hij liet het lokaal onmiddel lijk ontruimen. Bij een onderzoek bleek een begin van brand te zijn ontstaan bii een gasstel in de kelder. De brandweer wist erger te voorkomen. Onderzoek klachten Gisteravond heeft de door de Horeca ingestelde commissie van onderzoek tige beschuldigingen van de heer Kleine Staai tegei houders) vergaderd o aanwijzing van een v nog niet in geslaagd e FELEN ZULLEN zich dl eens hebben afgevraagd, wat er toch wordt gebouwd achter die metershoge afrastering op het grote terrein, omsloten door de Golfbaan, Prinses Beatrixstraat, Albert Verweijstraat en Hoogwakersboschstraat te Noordwijk aan Zee. Het is een huishoudschool, uitgaande van de Stichting Christelijke Nijver heidsschool Noordwijk. Tal van kinderen gaan nu naar de huishoudschool in Katwijk of Leiden, maar binnenkort zal men dus de meisjes met de keurige witte schortjes en kokette mutsjes ook in ons dorp zien. De school, die wordt gebouwd onder architectuur van de architec ten M. Dijkerman en W. Swemle te 's-Gravenhage, en waarvan de aannemer is de firma Jac. van Riet te Leiden, wordt gebouwd in een V-vorm, waarvan de punt ligt bij het kruispunt Prinses Beatrixstraat- Golfbaan. De vleugel langs de Beatrixstraat heeft twee verdiepingen met ramen op de zuidkant. Hij bevat beneden een ruime hal, die bij feestelijke gelegenheden als aula kan dienst doen, met trappenhuis, toiletten en portiersloge en vier vertrekken, bestemd voor archief, administratie, directrice en leraressen, terwijl men op de verdieping twee naailokalen, een theorielokaal, leermiddelen-berging en pas kamer aantreft. De andere vleugel is gebouwd langs de Golfbaan en heeft hierop uitzicht; een keuken mag immers niet op de zon liggen, zodat men op de schets tegen de gangkant van de vleugel ziet. Deze vleugel bevat behalve het lokaal, bestemd voor keuken en huishoudelijk werk, het was- en strijklokaal, eetruimte, provisie- en droogruimte. Op het ruime terrein, dat van een fraaie tuinaanleg zal worden voorzien, zal het vriendelijke gebouw stellig goed tot zijn recht komen. Hoewel de school dan nog wel niet klaar zal zijn, is het toch de bedoeling in september te starten. Zoals wij reeds berichtten is tot directrice benoemd mejuffrouw M. Booy, thans adjunct-directrice der christelijke huishoudschool te Zwijndrecht. NOORDWIJK Twee zusjes op het verkeerde pad Een echtpaar uit de Heilige Geestweg bemerkte, dat onbevoegden zich tijdens hun afwezigheid toegang hadden ver schaft tot hun woning; enig geld werd vermist. De recherche stelde een onderzoek in en arresteerde een tweetal meisjes, zusjes van respectievelijk 16 en 13 jaar. Na aan de tand te zijn gevoeld, bekenden zij een raam te hebben opgeschoven en geld te hebben weggenomen; bovendien hadden zij een juist bezorgde postwissel op het postkantoor geïnd, na deze van een valse handtekening te hebben voorzien. Hel geld was in Leiden opgemaakt. Een proces-verbaal volgde en de oud ste is voor de officier van justitie geleid. Bazaar Protestantenbond In restaurant Porque, naast Seinpost, heeft de afdeling Noordwijk van de Ned. Protestantenbond een bazaar gehouden. Dankzij de medewerking uit allerlei kringen is het een groot succes geworden. Zestig jaar getrouwd van verscheidene Noordwijkse verenigingen geweest. Maar op een ge geven ogenblik heeft hij ze allemaal laten schieten. Dat wil zeggen: op één na. En die ene isde echtvereniging. En zo hoopt hij 20 april tezamen met zijn 79-jarige echtgenote, mevrouw A. Lindhout-Barnhoorn, het dia manten huwelijksfeest te vieren. De 84-jarige bruidegom zit nog vol grap jes. Als hij zoiets als van die verenigingen gaat vertellen, dan zie je al van te voren, dat hij van plan is je ertussen te nemen. In zijn ogen glimmen dan pretlichtjes en hij kijkt schalks over zijn bril heen. Achtenveertig jaar lang heeft de heer Lindhout een bakkerij gehad in de Wil- helminastraat. Kort na de tweede wereld oorlog. heeft hij zich gepensioneerd, ver huisde naar de Heilige Geestweg om zich later in het vriendelijke huisje aan de Lindenhofstraat te vestigen. „Zestig jaar zijn we nu getrouwd. U wilt wel geloven, dat is een hele tijd. Ik zou er wel een boek over kunnen schrijven. Erg dank baar zijn we, dat we deze bruidsdagen zo geizond kunnen vieren. We hebben nogal eens wat gekwakkeld de laatste jd en nu, zo tegen het feesrt, nu voelen e ons haast beter dan ooit tevoren.' Rekensom De bruid heeflt het graag over haar kleinkinderen. Samen tellen zij, hoeveel er al wel zijn en dat is een hele rekensom. Vader en moeder Lindhout werden gezegend met twaalf kinderen, wie er nog tien in leven zijn. Thans er 45 kleinkinderen en eergisteren zag het zeventiende achterkleinkind het levenslicht. Het heet Airtje, net zoals grootmoeder en overgrootmoeder. Twee Jaarvergadering in Noordwijk Personeelsbezetting brengt moeilijkheden met zich TN DE SCHOOL aan de Duinweg werd gisteravond de jaarlijkse leden- -1 vergadering gehouden van de christelijke Mulo-school. De voorzitter, ds. B. Bouma, deelde mee, dat de traditionele ouderavond dit jaar helaas moest vervallen De school heeft een gezegend jaar achter de rug en de voorzitter dankte de onderwijzers voor het vele extra-werk ten behoeve van de school verricht. Voorts wijdde ds. Bouma gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van de onlangs overleden onderwijzer, de heer A. Broekhuyzen. De secretaris, de heer B. de Beer, meldde in zijn jaarverslag een groot aantal bestuursvergaderingen, die vooral waren gewijd aan de moeilijkheden inzake de personeelsbezetting. Hij herinnerde aan de in gebruikneming van drie nieuwe lokalen en betreurde het, dat geen urgentieverklaring voor de bouw van een gymnastieklokaal kon worden gekregen, hoewel de grond hiervoor beschikbaar is. j~)E DATA der eindexamens van ■LJ de middelbare scholen zijn thans vastgesteld. Wat de onderwijsinstellingen in Lei den en omgeving betreft, luiden zij als volgt: Gemeentelijke H.B.S. voor meisjes, B„ 15, 16, 17 en 18 juni (deskundigen W. J. Al, Rijswijk (Z.H.), dr. F. P. Koumans, 's-Gravenhage, mevr. J. S Oudemans— Hoeksma, Delft); Rembrandtlyceum. H.B.S. A, 29 en 30 juni en 1 en 2 juli, (deskundigen L. Krol, 's-Gravenhage, mr. W. G. Koster, 's-Gra venhage, mevr. J .M. Scheffervan Over- veldt, Wassenaar); Christelijk Lyceum, H.B.S. A, 19. 20, 22, 23 en 24 juni, (deskundigen A. Bar- tels, 's-Gravenhag^, dr. F. C. Cremer, Amsterdam, dr. H. L. A. van Wijk, Lei den); Rembrandtlyceum, H.B.S. B. 20, 22. 23. 24, 25. 26 en 27 juni (deskundigen W J II. Salet, 's-Gravenhage, mevr. dr W. J HolmesKamminga, Badhoevedorp, dr. A. Cohen. 's-Gravenhage) Christelijk lyceum, H B.S. B, 3, 4, 6 7, 8, 9 en 10 juli, (deskundigen W. J. H. Salet, 's-Gravenhage, mevr. dr. W. J. HolmesKamminga, Badhoevedorp, dr. Cohen, 's-Gravenhage) R.K. lyceum „St. Bonaventura", H.B.S 15, 16. 17. 18, 19, 20 en 22 juni (des kundige L. Krol, 's-Gravenhage, mr. W G. Koster, 's-Gravenhage, mevr. J. M Scheffer—(van Overveldt, Wassenaar); R.K. lyceum „St. Bonaventura", H.B.S. B, 2, 3, 4, 6, 7, 8 en 9 juli, (deskundigen dr. H. Swiers, Delft. dr. M. Boeseman, Oegstgeest. mevr. Ch. D. M. Hekster— Zwiebel, Oegstgeest); Rijnlands lyceum (Wassenaar) H.B.S A, 15, 16. 17 en 18 juni, (deskundigen A. Bartels, 's-Gravenhage. dr. F. C. Cremer, Amsterdam, dr. H. L. A. van Wijk. Lei den); Rijnlands lyceum (Wassenaar) H.B.S. 23, 24. 25, 26, 27 en 29 juni, (deskun- digen dr. D N Lelyveld. Delft. dr. P S. Pels, Voorschoten, dr. G. G van den Andel, 's-Gravenhage); Christelijk lyceum (Alphen a. d. Rijn) Gymnasium, 23 24 25 en 26 juni (gecom mitteerden Chr. Kok, Baarn, prof. dr. F. W. N. Hugenholtz, Oegstgeest. J. H Ban nier, Wassenaar, prof. dr. J. A. Smit. op 23^ 24 en 25 juni); Rijnlands lyceum (Wassenaar) gymna sium. 1. 2. 3, 4. 5, 6. 8 en 9 juni (gecom mitteerden dr. St. W. J. Teeuwen. Nijme gen, prof. dr H. Schreuder. Amsterdam, dr. J. Ubbink. Leiden, prof. dr. A. H. W. van der Herk, op 1. 2. 3, 4, 5 en 6 juni, Amsterdam); Rijnlands lyceum (Wassenaar) M.M.S., 30 juni en 1, 2, 3 en 4 juli, (gecommit teerden mevr. J. C. H. ErnéFleischer, Delft, mevr. L. J. Tels—Elias, 's-Graven hage, mej. dr. F. Th. A. Voigt, Voorburg); R.K. middelbare school voor meisjes (Voorschoten), 23. 24. 25, 26. 27. 29 en 30 iuni 'gecommitteerden mevr. L. S L. von KoenigswaldBeyer, Utrecht, mevr mr. G. J. Manger CatsSjollema, 's-Gra venhage). NOORDWIJK Vergadering Vogellust Onder leiding van de heer J. Peeters ergaderde de Noordwijkse vereniging an vogelliefhebbers Vogellust. De heer Ziitman uit Leiden, medewerker van diergaarde Blijdorp te Rotterdam, hield een lezing met lichtbeelden over tropi sche vogels en parkieten. Hij behandelde vooral de minder bekende soorten vo gels, zoals de blauwe honingzuiger, en putte hierbij herhaaldelijk uit een rijke schat van ervaring. Nadat de heer Zitman nog een aantal vragen had beantwoord over bastaard- kweek, voeding en verzorging, werd de vergadering besloten. De penningmeester, de heer J. P. Pas schier, gaf een overzicht van de finan- Er is een groot bedrag „omgezet" is een batig saldo. De kascontrole had, bij monde van de heer K. Passchier, alle lof voor het gevoerde beheer. Een nieuwe commissie werd be noemd. Bewogen jaar Het hoofd der school, de heer M Posthumus, zei in zijn overzicht, dat 1958 een bewogen jaar is geweest. Er zijn NOORDWIJKERHOUT Uitvoering Concordia De christelijke gemengde zangvereni ging Concordia heeft in het afgelopen jaar een bestaanscrisis doorgemaakt, maar lijdt nog aan de gevolgen. Toch hebben directeur en bestuur gemeend, de jaarlijkse uitvoering te moeten door zetten. Een zangvereniging immers die zich niet laat horen, trekt geen nieuwe leden aan. Na de uitvoering van gisteren zijn wij van mening, dat het besluit om ook in het openbaar voort te gaan, verstandig en alleszins verantwoord is geweest. Het koor mag dan niet zo groot zijn als het is geweest en het repertoire niet zo uit gebreid, onder de bekwame en stimule rende leiding van de heer A. de Vries toch goed en met geestdrift gezon- Men zong naar onze indruk het beste De serenade van een landsknecht" O di Lasso en in psalm 33 van G. Jellesma. De andere werden e cordia mag zeker op een prettige moedigende uitvoering terugzien. De chr. mondaccordeonvereniging Ex celsior uit Sassenheim verleende mede werking en oogstte daairmee veel succes. De directie van de heer J. Kriek was krachtig en de leden van Excelsior be grepen zijn intenties. Bij verschillende nummers werd ook gezongen. Aan het eind van de avond sprak voor zitter Laros woorden van waardering tot de heren De Vries en Kriek en tot mej. Van Coevorden, die begeleidde. Allen kregen ook een stoffelijk blijk van waar dering. nog twee vacatures aan de school, door het overlijden van de heer Broekhuyzen en wegens uitbreiding. Verleden jaar de den vijf kandidaten B-examen, van er drie slaagden. Van de 17 A-kandidaten slaagden er 13 en voorts slaagden nog drie .kandidaten voor A, die -voor B konden slagen. Op het ogenblik worden vijf kandidaten opgeleid voor het B- handelsexamen en vijf voor wiskunde B. Voorts 10 voor het examen A en een voor het aanvullend examen. Het leerlingental stijgt gestadig, in 1956 was dit 136. in 1957 152, in 1958 177 en thans is dit reeds 186. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de aftredenden, ds. B. Bouma en de heer J. P. Passchier. werden her- dochters en de oudste kleinzoon emi greerden naar Canada, waar intussen ook weer kleinkinderen en achterkleinkinde ren opgroeien. Hoeveel er daar zijn? Ja, hoe is het ook weer? Je zou er de tel bij kwijt raken Het diamanten echtpaar Lind hout uit Noordwijk in de bloemetjes. Foto N. van der Horst Bruid en bruidegom zijn het er roerend over eens, dat ze een rijk leven achter de rug hebben. Het mocht dan wel niet altijd even makkelijk zijn „we hebben twee wereldoorlogen beleefd" maar alles kwam gedukkig toch altijd weer op de spreekwoordelijke pootjes te recht. Prachtige bloemstukken en schalen met fruit onderstrepen de toegenegenheid van familie en vrien den en het lijdt geen twijfel of het wordt de twintigste groot feest. Nee, niet in de Lindenhofstraat. Daar kun nen ze niet alleimaal in. Er zijn nu al zestig gasten geboekt. In Die Ossewa aan de Duinweg heeft men meer ruimte, en daar zal het diamanten paar die dag dan ook zijn intrek nemen, om familie, vrien den en oude kennissen nog eens allen bij elkaar te zien. Tweede modeflits V. en D. showde in Leiden met voor elk wat wils ~\J~AN modieuze vlotheid en ele- gante distinctie waren de mo dellen, die V. en D. gisteren op haar tweede modeflits van dit seizoen toonde. De mantel voor dit voorjaar is hooggesloten, heeft een grote kraag en is licht van kleur. Hoewel in de rug meestal ruimte is ver werkt, vallen zij toch alle recht. Een zacht lila mantel van langharige mohair was een lust voor het oog. Een nouveauté was de licht groene zomermantel, waarvan de kraag manchetten met een contrasterende groene wollen rand waren afgebiesd. De lurex-draad heeft ook in de man telstoffen intrede gedaan. In dit geval werd een zomermantel getoond, waarbij de stof een ingeweven gouden draad te zien gaf. Een geliefd thema, zowel voor de morgen als de avond, is het ensemble japon-en-jasje. Een jeugdige combinatie in dit genre, speciaal voor de little lady, was het linnen pakje voorzien van een rok met platte plooien. Heel apart waren de grote koperen knopen en het gouden stiksel op de zakken. Winter Dat V. en D. de mode ver vooruit is, werd gisteren wel bewezen door het showen van vier wintermantels, die deel zullen uitmaken van de collectie '59—'60. Wanneer de voortekenen niet bedriegen, zullen de grote kragen ook a.s. winter de boventoon voeren. De stof van deze jassen was een gelust materiaal, dat er heerlijk warm uitzag. Er werden donkere accessoires bij ge dragen in een bruine tint. Heel elegant en uitgevoerd in een exclusieve stof waren de complets, bestaande uit Gouden jubileum in Noordwijk I~~\E ORANJEVERENIGING te Noord wij k-Binnen maakt zich op het 50-jarig bestaan te herdenken. Achter deze simpele mededeling ligt een bewogen historie verborgen. Aanleiding tot de oprichting van de ver eniging was het feit, dat in Noordwijk geen offioiële viering van de ge boorte van Prinses Juliana had plaats gehad. Er werd een commissie gevormd, die alsnog een feest op touw zette, compleet met een vuurwerk, dat de kapitale som van 55.kostteDeze commissie belegde een vergadering, waarop uiteindelijk tot oprichting van een Oranjevereniging werd besloten. Begonnen werd met 38 leden. Kort daarop werd weer een vergadering gehouden om een bestuur te kiezen. Erevoorzitter werd de burgemeester, jhr. W. C. van Panhuys; voorzitter A. Dorsman; 2e voor zitter L. graaf van Limburg Stirum; le secretaris E. de Groot; 2e secre taris J. H. van der Werf; penningmeester H. B. J. Haanappel; leden W. van Beelen en A. Verloop. Een ledenwerfactie leverde 400 nieuwe leden op. In deze vorm bestond de nieuwe ver eniging niet lang; door meningsverschil len over de feestviering te Noordwijk- Binnen en te Noordwijk aan Zee, werd tot een splitsing besloten. In 1911 werd de oprichtingsvergadering gehouden van de Oranjevereniging te Noordwijk aan Zee. De scheiding tussen de beide dorpen 1945 duren. Apart ergaderden Na de eerste wereldoorlog de besturen gecombineerd om tot samen werking te komen, maar uiteindelijk werd besloten, dat beide verenigingen apart zouden blijven voortbestaan. Na de be vrijding in 1945, vergaderde men weer ge combineerd en toen werd, indachtig aan de eenheid gedurende de bezetting, tot fusie besloten. Deze verbintenis was echter ook geen lang leven beschoren. Reeds in 1946 werd, na eenmaal gezamenlijk feest te hebben gevierd, tot ontbin ding besloten en gingen Binnen en Zee ieder weer hun eigen weg. Ge zien de mentaliteitsvcrschillen is dit achteraf gezien, wellicht het beste. neaen woi Vele evenementen zijn door de jubile- vuurwerk, rende vereniging te Noordwijk Binnen de afgelopen halve eeuw georganiseerd. De vereniging is van plan het gouden jubileum op luisterrijke wijze te vieren Ter inleiding worden kaart- en biljart wedstrijden gehouden en de eigenlijke herdenking heeft plaats op Koninginne dag, 30 april. Allereerst wordt een grote étalagewedstrijd gehouden, voor alle keiiers uit Noordwijk Binnen, op 28, 1. 30 april. Het publiek kan de étalages keu ren en op 30 april wordt de uitslag be kend gemaakt. Muziek Op Koninginnedag zal onder meer ko- raalmuziek worden gegeven, voorts zijn er optocht van de schoolkinderen, aubade aan het gemeentebestuur, ballonnenwed strijd en het lossen van postduiven. Van 4.30-5.30 uur wordt in het raadhuis een eceptie gehouden. 's Avonds wordt een muzikale rondgang gehouden door een viertal muziekkorpsen, namelijk Jeanne d'Arc en de Harpe Da vids te Noordwijkerhout en Crescendo en Excelsior te Noordwijk. Op deze rond gang volgt een gezamenlijke taptoe op het gemeentelijke sportpark. De feestelijk heden worden besloten met een groot op het sportpark. japon, waarover een jas in 7/8 lenete wordt gedragen. Zomer De hoogzomer jurkjes zijn alle even gezellig. Een aangesloten slank afkle- dend jurkje toonde een aparte rug, die in de kraag verliep. Voor het jonge meisje was er een alleraardigst japon netje in een zwart-wit ruitje met een grote witte piqué col. Verrassend zonnig zijn de zomerjurk jes, waarbij een grote hoed van dezelfde stof werd gedragen. De bonneterie was ook op deze show vertegenwoordigd. Strakke rokjes met een klein geraffi neerd pllssé-plooitje of splitje zUn altijd nog favoriet. De jumpers en twinsets zijn alle nagenoeg van Italiaanse oor sprong, iets dat aan kleine details dui delijk is te zien. De collectie cocktail- en avondjapon nen was zeer smaakvol. Heel apart van coupe was een lichtgroene, halflange avondjapon, versierd met een roos van dezelfde stof. De bruidjes kunnen zich in het komen de seizoen in het kort of in het lang tooien. De korte bruidsjapon kan zonder bolero ook als avondjapon dienst doen, wat bijzonder praktisch is. Een snoezige bruid in een lange japon van Engels kant met nylon zijpanden zorgde voor het traditionele slot. Ook deze keer showde V. en D. voor elk wat wils, een draagbare mode zonder buiten issigheden. G. de Vr.—H. (Advertentie) Bij da aan la hat loeht, bij da andar kou oi tocht Onzuiver bloed, onzuiverheden die zach vastzetten in gewrichten en ledematen zijn de oorzaak van veler lijden. Als dan de bloedzuiverende organen met de jaren trager geworden in hun wer king met. Kruschen's minerale zouten jeugdige energie krijgen toegevoegd, dan gaan deze allengs weer krachtiger werken. Het bloed gaat sneller stromen de onzui verheden worden afgevoerd langs natuur lijke weg en daarmee is dan ook de oor zaak van die slopende pijnen er niet meer. Wie nog niet die verlossende werking van Kruschen aan den lijve ondervonden heeft, b de proef! Plannen voor een nieuwe beurs Het hoofdbestuur van Bloembollencul tuur heeft twee plannen ontworpen voor het stichten van een nieuw beursgebouw te Haarlem en Hillegom. Het Haarlemse plan is ontstaan uit een aanbod van B. en W. een dergelijk plan te doen ontwer pen door het bedrijf van openbare wer ken. Het zou de bedoeling zijn behalve een gebouw voor de vereniging ook een accommodatie te maken voor de beoefe ning van sport. De kosten worden geraamd op 2.500.000 gulden. In de volgende week woensdag te houden vergadering van de Haarlemse gemeenteraad zal een. voorstel aan de orde komen met ingang van een nader te bepalen tijdstip aan Bloembollencultuur gedurende 40 jaar een jaarlijkse subsidie van 35.000 gulden te verlenen, onder voor waarde dat de zetel en de wekelijkse beurs der vereniging 40 jaar lang in Haarlem gevestigd blijven. Op het ogenblik heeft de vereniging >=,- het Krelagehuis aan de Leid- Haarlem, maar dit gebouw haar zetel i: e Vaart 1 tijd. de i de VOORSCHOTEN De Zwervers gaan feesten De^ wandelsportvereniging „De zwer- Brs" houdt morgen een gezellige avond i het bondsgebouw naast de r.k. kerk; aanvang half 8. Jeugdleden zullen enkele sketches opvoeren, waarna films van de bekende Duivenvoordetocht worden ge draaid. Van de onlangs gehouden Prinses Bea- trixtocht kan een bedrag van ruim f 100 de stichting Nieuw-Voordorp worden

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7