Geref. jeugd Oegstgeest at, praatte en genoot Brittenburg door weer en wind op proefvaart nieuwe i.EmsruE cour \\t donderdag 9 april 1959 Prof. dr. Goddijn vandaag 75 jaar "l^ANDAAG wordt prof. dr. W. A. Goddijn, oud-hoogleraar in de pharma- cogxaphie, galenische pharmacie en receptuur aan de Rijksuniversiteit te Leiden, 75 jaar. Hij ging in 1952 op eigen verzoek met vervroegd emeri taat, bij welke gelegenheid hem door de Universiteit een hartelijk afscheid werd geboden in het botanisch laboratorium en o.m waarderende woorden werden gesproken door de president-curator, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, de decaan van de philosophische faculteit, prof dr H J Lam, de decaan van de medische faculteit, prof. dr. S E. de Jongh, en door een van zijn ambtgenoten, prof. dr. E. H. Vogelenzang, tevens redacteur van het Pharmaceutisch Weekblad. Prof. Goddijn werd In Leiden geboren, 6tudeerde pharmacie aan de Leidse uni versiteit en legde in 1909 met goedgevolg het apothekers-examen af. In datzelfde jaar werd hij benoemd tot assistent rijksherbarium alhier, welke functie hij later verwisselde met die van conserva tor. In 1926 promoveerde hij tot doctor ir de wis- en natuurkunde op een proef schrift over „Kweekproeven met een jarige vormen binnen Linné's soort. Hyo- scyamus niger". Zes jaar later volgdi zijn benoeming tot directeur van he' rijksherbarium in Leiden en werd hij be last met het onderwijs in de systemati sche plantkunde. In 1934 werd hij be noemd tot buitengewoon hoogleraar in dt pharmacographie, galenische pharmacii en de receptuur, welk ambt vijf jaar later veranderde in een gewoon hoog leraarschap. Als bioloog heeft prof. Goddijn talrijke exploratiereizen gemaakt, o.a. naar Afri ka. Zwitserland en het Italiaanse me gebied. Vooral de Afrikaanse reis. zijn collega dr. J. P. Lotsy, is voor hem bijzonder Interessant geweest. S? schreven deze geleerden hun ervaringen neer in het boek: ..Voyages of explora tion to judge of the bearing of hybridi zation upon evolution I South-Africa" (Deel X van Genetica). Het doel van deze reis was in wezei het beproeven van een nieuwe theorii van Lotsy. waarin hij beweerde, dat nieuwe soorten planten kunnen ontstaan door bastaardering. een theorie, die dele juist is gebleken, zoals hij on De stichting van een centrum voor de B.B. in Leiden Zoals wij al hebben gemeld, heeft de kringraad van de A-kring „Leiden" Be scherming Bevolking zich tot het college van B. en W. gewend met het verzoek voor het stichten van een B.B.-centrum voor opleiding, oefening en binding van noodwachters de beschikking te verkrij gen over een perceel aan de Middelste gracht, gelegen tegenover de Ir. Dnes- senstraat en deel uitmakende van het voormalige „Tieleman en Dros"-complex. Ten behoeve van een verdere doorbraak zal het gebouw op den duur moeten wor den afgebroken. Voorlopig echter zal het nog geruime tijd kunnen voorzien in een reeds lang bestaande behoefte aan een B.B.-centrum. Daar het perceel na het aanbrengen van een aantal voorzieningen zeer ge schikt zal zijn voor het gestelde doel, menen B. en \V„ dat het verzoek voor inwilliging vatbaar is. Het ligt in hun voornemen dit complex aan de A-kring „Leiden" Bescherming Bevolking be schikbaar te stellen tegen een vergoeding van 3000 per jaar onder voorwaarde, dat alle lasten voor rekening van de A- kring zullen komen. De gewenste voorzieningen, bestaande uit eenvoudige herstelwerkzaamheden en de inrichting, zullen een uitgave vergen van ongeveer 18.900. De kring is alleen in staat voorzieningen te treffen, indien de tot de kring behorende gemeenten, t.w. Leiden en Oegstgeest, bereid zijn dit bedrag beschikbaar te stellen Aangezien de gemeenten Leiden en Oegstgeest tezamen nog een vordering op de A-kring „Leiden" Bescherming Be volking hebben van 18.907.04 wegens een verhoging van de Rijksbijdragen in de kosten van de kring over de jaren 1955 en 1956, kunnen de gemeenten Leiden en Oegstgeest deze uitgave bestrijden uit deze vordering, die voor Leiden 16.730.97 bedraagt. Herdenking en crematie van T. M. H. van Waveren Op zaterdag 11 april om 3 uur zal in een bijzondere vergadering van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken Rijnland te Leiden, te houden in het ste delijk museum De Lakenhal, leden voorzitter van de Kamer, de heer T. M. H. van Waveren, worden herdacht. De crematie van de heer Van Waveren zal plaats hebben op maandag 13 april te- Driehuis-Westerveld, na aankomst van trein 11.05 uur. Op die dag zal het bureau van de Kamer van Koophandel te Lei den tot 3 uur 's middags gesloten zijn Twee auto's in Leids water Gisterochtend omstreeks kwart voor 12 reed een personenauto zonder inzittenden het water van de Oude Rijn in doordat de handrem defect was. Deze zou juist worden gerepareerd. Een particuliere kraanwagen bracht de auto weer op het Omstreeks 3 uur gistermiddag onderging een zeswielige vrachtauto, die geparkeerd stond op de Apothekersdijk. hetzelfde lot. met dit verschil, dat slechts de voorkant van de wagen onder water verdween. Ook hier bracht aen particuliere kraanwagen Zaalberg opnieuw geen dividend De N.V. Koninklijke Nederlandsche fa briek van wollen dekens v/h J. C. Zaal berg en Zoon te Leiden deelt mee: De eerste zes maanden van 1958 waren verliesgevend ten gevolge van voortdu rende onderbezetting. Deze betrof zowel de stoffen- als de dekenfabricatle. In het tweede halfjaar trad voor de stoffen- fabricatie een verbetering in, die voort durend werd geaccentueerd. De afzet van wolen dekens bleef nog onbevredigend Ook daarin kwam in het laatst van 1958 varbetering. Deze heeft zich sindsdien voortgezet. De financiële resultaten over 1958 waren nochtans verliesgevend. Uiter aard zal geen dividend worden uitgekeerd (over 1657 eveneens nihil). een bezoek ter gelegenheid van zijn af scheid vertelde. Prof. Goddijn heeft een zeer 'werkzaam leven achter de rug Van de vele functies die hij bekleedde, noemen wij: secretaris- redacteur der Nederlandse genetische tijdschriften ..Genetica". „Biblographie Genetica" en „Resumptio Genetica" lid van het Bataafs Genootschap voor proef ondervindelijke Wijsbegeerte en '.id van het Provinciaal Utrechts Genootschap van Kunsten en Wetenschappen Voo»ls schreef hij talrijke verhandelingen in di verse vaktijdschriften. Bij zijn afscheid sprak prof. dr. S. E de Jongh de volgende kenschetsende woor den: .De medische faculteit voelt zich in alle opzichten uw schuldenaar, gezien de kunde, waarmee en de wijze waarop, gij uw arbeid hebt verricht. Ondanks uw be scheidenheid zijt ge erkend als een veel zijdig man zo veelzijdig, dat wanneer iedere spreker vanmiddag één facet van die veelzijdigheid zou belichten, er een dusdanig lange lijst van sprekers nood zakelijk zou zijn, dat uw bescheidenheid hiertegen niet zou blijken te zijn opge- Leielee Universiteit Bij beschikking van de minister van o.k. en w. zijn aan de Leidse universiteit benoemd tot wetenschappelijk ambteniai eerste klasse ir. W. Herstel (radiopafolo- ge) en dr. J. M. Kaper (biochemie). Mej dr. A. Dekker is benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar voor de anatc P J Scheltema te Den Haag Filmavond in Levendaal voor Dient den Heer Gisteravond werd in het Hervormd wijk- gebouw Levendaal een filmavond gehou den door de oud-ledenvereniging Dient den Heer. Behalve een kleurenfilm werden twee speelfilms vertoond De voorzitter van de vereniging, de heer N. de Water, opende de avond. Vóór de pauze werden de belangstellenden meegenomen naar „de tuin van Europa", Aalsmeer. Men kreeg een duidelijk beeld van de wijze waarop de bloemen, zoals seringen, lelie tjes van dalen en anjelieren, en de ge kweekte planten, als azalea's en cyclamen, worden verzorgd. Ook bij het vervoer naar he<t buitenland, namelijk naar de hoofdsteden van Europa, wordt aan de bloemen de uiterste zorg besteed door de kwekers. Als tweede werd een visserijfilm ge draaid, die aantoonde, dat de consument is werkelijk niet te duur betaalt. Er aan de uitoefening van dit beroep nogal wat gevaren verbonden. De vissers doen hun werk vaak onder moeilijke om standigheden. In de pauze zorgde de heer Sloos voor pianospel. Na de pauze werd een speelfilm vertoond, die door een geheel onverwacht optredend 'defect zijn eind niet kon halen. iller spijt. Om 11 uur sloot de heer De Water deze prettige Levendaal-avond. VALKENBURG over Zending Christen-! Het bestuur van de afdeling Valken burg van de Ned Christenvrouwenbond tracht in de loop van een seizoen een zi kere verscheidenheid aan te brengen i de onderwerpen, die op de ledenvergadi ringen worden gehouden. Gisteravond vormde het zendingswerk de hoofdzaak van de agenda. De presidente, - C. van Kesteren-Kranenburg, hield na de opening een meditatie over psalm 55. Ver der deelde zij mede, dat de jaarvergade ring is vastgesteld op 1 mei a.s. en de uitgaansdag is bepaald op 4 juni Mevr. A. van der Kooij-Kranenburg Katwijk aan Zee vertelde het een en der van de indrukken, die zij had opge daan gedurende Celebes in dienst van de Zending Het konden niet meer dan vluchtige indruk ken zijn, want eigenlijk is de tijd v jaar te kort om een zuiver beeld t gen van een land en van de inwoners, de zeden en gewoonten van zo'n land. Met groot genoegen kon zij terugzien op di tijd, die zij in Indonesië had doorgebracht Gaarne was zij er voor een tweede vijf jarige periode heengegaan, maar God had het anders beschikt. Tijdens het verlof overleed zendeling Van der Kooij; andei zendingsarbeiders moesten het werk gaan voortzetten. De inleidster wilde het ge hele werk van de Zending drietal thema's: 1. de tijd van het gekluis terd heidendom; 2. de tijd van liet ont luikend leven; 3. de tijd van het vrucht- dragen Duidelijk werd het leven der To- i's beschreven Ook de veranderde plaats, die de Zending inneemt in het geheel van de Indonesische samenleving. oneeigroep. Hij zei. dat men ook deze keer met pech te kampen had ge had. Een der hoofdrolspelers was ziek geworden. Gelukkig was de heer Slap- pendel uit Hazerswoude bereid gevon den als invaller te fungeren, hetgeen hij 3 een uitmuntende wijze heeft gedaan. Vlot werd het stuk „Tinus. de tyran" opgevoerd. De diepe bedoeling en de gezonde humor in dit stuk kwamen goed un recht Een dankbare zaal applau disseerde langdurig en de voorzitter reikte aan alle spelersfsters) een klein idenken uit. Warmond kwam op bezoek DF. LEDEN VAN de Gereformeerde jeugdverenigingen van Oegstgeest hebben gisteren in de conversatiezaal van de Zendingshogeschool aan de Leidsestraat- weg hun jaarlijkse feestavond gehad, die ook dit keer weer afweek van de hiervoor gebruikelijke programma's. Aan de feestavond ging een rijstmaaltijd vooraf, die de meisjes en jongens zich best lieten smaken. Deze keer deed het wedstrijdelement op andere wijze zijn intrede op de avond, nl, in een „praatkamp" tussen Oegstgeest en Warmond. De jongens van het internaat Leevliet te Warmond waren deze avond de gasten van de Oegstgeester clubs en zij moesteD hun krachten meten met de gastheren en gastvrouwen. De directeur van het internaat, de heer M. Jakobs, verzorgde het programma na de pauze met zijn goochelrepertoire. Na de maaltijd begon tegen acht de bijeenkomst, die onder leiding stond de heer J Francke. In Oegstget *n van het houden van een inleiding de jongens afgestapt De jongens clubs heten „Johannes Post", naar één de Nederlandse verzetsstrijders, en daarom was zijn broer, ds. H. Post te Rijnsburg, gevraagd een kort openings woord te spreken Hij deed dit naar aan leiding van de strijd tussen David en Goliath, een stiijd tussen goed en kwaad, lie ook in de oorlog moest worden ge treden en waarvoor Johannes Post zijn leven gaf. De jeugd zal zich moeten klaar de toekomst door middel van veel oefening Dat kan zijn hchaamsoefe de sport, waarbij wedstrijden de prestaties opvoeren, of door studie, maai moral ook door zijn leven in handen te itellen van de levende God, die David :terkte, Johannes Post grote kracht gaf ;n ook nu nog wil helpen Damesmode Vier Warmondse jongelui. Peter Kol- iter, Jan Pijpers. Wim de Ruwe en Henk de Vos moesten in een spreekwedstrijd hun krachten meten met vier Oegstgeeste- in: Jan Heidsma, Jannie Veenstra is Schram en Wim van Til Er was jury, die bestond uit ds. Post, kapi tein J F Beekman (de man, die uit Auschwitz ontvluchtte), mej. R. Lubbers uw Jakobs. De onderwerpen. gesproken, liepen nogal uiteen en vari- lerden van de damesmode, een vakantie- eis, de lievelingssport en de krantrubrie- ;en tot het slaan door ouders en leraren Na heel lang denken kwam de jury ot de slotsom, dat Wim van Til de eer- te prijs en Wim de Ruwe en Peter Kol- ter voor de tweede en derde prijs in lanmerking kwamen De voorzitter van de oudercommissie, Ie heer J. van Hartingsveldt. die voor dat de vergadering was begonnen, de leid sters en leiders reeds had toegesproken en hun een cadeautje had overhandigd dankte voor het werk dat in en door de clubs wordt verricht Namens de kerke- raad sloot de heer G. van der I zich bij deze woorden aan. Na de pauze, waarin men zijn dorst van de Indische gerechten kon lessen, was het de beurt aan de heer Jakobs. Ongetwijfeld was dit het hoogtepunt van de avond, want de vele trucs, telepatische oefeningen en mee slepende vingervlugheden (die de longens tevergeefs trachtten te door gronden) hielden jong en oud ge spannen bezig. Het was inmiddels kwart over tien geworden, zodat een eind aan het feest moest komen, te meer daar de Warmonders nog een fietstocht voor de boeg hadden. Met het zingen van Gezang 28 1 „Ik wil U, o God, mijn dank betalen", werd de bijeenkomst gesloten. Voorlichting Uitgaande van de Commissie voor huis houdelijke en Gezinsvoorlichting wordt maandagavond 20 april in de zijzaal van de Willem de Zwijgerkerk een voorlich tingsbijeenkomst gehouden onder het motto „De zorg voor de aanstaande en de jonge moeder." Operette De leerlingen van de Koningin Juliana- school zullen volgende week donderdag avond voor de verpleegden en verpleeg- van Endegeest een uitvoering geven hun jubileum-operette „De Wonder- Simavi-collecte Volgende week wordt in Oegstgeest de jaarlijkse Simavi-colleete gehouden. j katwijk aan zee Goed jaar voor het blindegeleidefonds Twee avonden had de afdeling Katwijk van de Vereniging tot steun aan het Ko ninklijk Nederlands Geleidehondenfonds nodig om al haar leden de jaarvergade ring te laten'bijwonen en tweemaal kon voorzitter L. Bogaards met trots de lan delijke resultaten van het fonds vermel den. Mede dank zij de afdeling Katwijk konden er het vorig jaar 65 blindehonden worden verstrekt, waarmede aan alle aanvragen kon worden voldaan. Penningmeester W. van Dijk kon een klein batig saldo melden en bij de be stuursverkiezing werden de heren J Grunstra, J Guijt en Kr Haasnoot her- Na de pauze bracht het gezelschap Bont en Blauw uit Noordwijk, onder leiding van Frank Vink. een gezellig programma, waarbij Theo Westgeest klankvolle bijdra gen leverde. Begroetingsavonden In de Oranjezaal van het jeugdhuis werd gisteren een begroetingsavond ge houden voor de nieuwe lidmaten in wijk noord-oost. Ds. P. Moerenhout zette het doel van de bijeenkomst uiteen: nieuwe activiteiten van de Jonge Kerk. De pre dikant sprak vervolgens over het onder werp: Terugblik en uitzicht. Na de pauze was er een foto-wedstrijd. De begroetingsavond van de wijkge- meente zuid-oost werd gehouden in het wijkgebouw Abeelplein. Ds. Jac. de Vos sprak over: Hoe kan God het toelaten? Het uitgangspunt was de kindermoord in Bethlehem. Na de pauze zag men een filmpje 'over Oostenrijk. DVS-uitvoerlng In de Kapel waren gisteravond weer ver over de vierhonderd belangstellenden voor de tweede uitvoering van heit C J M V. tamboer- en pijperkorps DVS. Het Nieuwste Katwijkse aanwinst DE NIEUWSTE aanwinst van de Katwijkse vissersvloot de Britten burg, KW 121 ploegde zich gistermiddag een snelle baan door de windbewogen Nieuwe Waterweg. Het schip maakte zijn proefvaart met aan boord een groot aantal Katwijkers, dat het winderige weer ten spijt volop van de tocht heeft genoten. De meesten waren het na de reis Vlaar- dingenHoek van Holland en terug zelfs nog lang niet moe en scheepten zich 's avonds opnieuw in voor de zeetocht naar IJmuiden. Er was deze eerste reis zelfs een dominee aan boord. Nee, niet voor de geestelijke ver zorging, maar zuiver uit belangstelling voor Katwijk en zijn visserij. Het was onze oud-Katwijk artikelenschrijver ds. W. Poort, die voor deze ge legenheid helemaal uit Nijmegen was gekomen en zich in gezelschap be vond van wethouder mr. J. van der Plas. Op de terugweg ter hoogte van Maas sluis minderde sohipper Kees Dubbelaar vaart, om de overdracht van het schip te doen plaats hebben. De heer Th. J Boot van scheepswerf De Dageraad te Woubrugge riep boven de gierende winc uit. dat hij hoopte dat de Brittenburg aar de verwachtingen zal voldoen. Hij vestig de de aandacht op het grote visrulm, de koelinstallatie en op het technische in strumentarium van internationale samen stelling. Behouden vaart Reder D Ouwehand vond. dat vooral de laatste maanden hard is gewerkt. In ver gelijking met de vorige schepen zijn ver scheidene verbeteringen aangebracht, die. hij verwachtte, het werk zullen ver gemakkelijken en versnellen. Hij wenste schipper Dubbelaar Gods zegen toe en een behouden vaart. Mevrouw Ouwehand hees vervolgens de rederij-wimpel. De Brittenburg is een ruim en mo dern schip, waarin ten dele de resul- Toch blijft dc nodiging gelden van de in heemse bevolking tot de Nederlandse Kerk: „Laat ons niet alleen, maar blijft ons helpen!" Daarom is het zo jammer, dat geen enkele Nederlandse zendeling meer in het land der Toradja's wordt toe gelaten. We mogen echter geloven, dat God het werk, dat Hij begon, niet zal laten varen Goede toneelavond Voor de tweede maal in dit seizoen is dc toneelgroep Valkenburg op de plan ken verschenen om de toneelliefhebbers een prettige avond te verschaffen. Ook nu was het doel: gelden te verzamelen voor de stichting van een dorpshuis. Ge heel belangeloos heeft deze groep zich voor dit streven ingezet en het moet dadelijk gezeed worden, dat het zeker de moeite waard was naar zaal De Vries te gaan om deze groep te zien spelen. De voorzitter van de stichting Dorps- huis, de heer N. Ouwersloot. sprak in zijn openingswoord zijn dankbaarheid uit voor de spontane medewerking van jJsse Jaarvergadering motorclub De motor-, auto. en bromfietsclub Bloembollenstreek heeft haar jaarver gadering gehouden. De heer J. Reijer- kerk leverde een gunstig kasverslag, de heer C ds Groot een financieel verslag met een saldo van f 54 Tot lede kascommissie werden de heren Reijer- kerk en Cats benoemd. Mej. Kraaijeveld las haar boeiend jaarverslag. Zij liet ook tal van leuke momenten voorbijgaan. Secretaresse en penningmeester werden herkozen Meegedeeld werd. dat er weer ver scheidene ritten voor bromfietsen, mo toren en auto's worden gehouden. Op 29 april is er in De Nachtegaal een dia- avond. De heer Cock van Andel is kam pioen van de bromfietsclub en de heer Theo v d. Putten van de auto- en motor club D-- prijsuitreiking volgt nog. Vergadering van S.G.p. Gisteravond kwam de kiesvereniging van de S.G.P. Abbenes en Lisserdijk bij een in de zaal Contact. Ds. Dorsman te Staphorst hield een tijdrede. De predi kant wees erop. dat de geest van Kaïn en Lamech ook in onze tijd onder ons volk wordit aangetroffen Men neemt het leven In eigei hand. terwij] God toch tot ons zegt: „Geef Mij uw hart". Het gaat goed, zo zegt men, want wij hebben tegenwoordig toch voor niets meer te Tegenover deze van materialisme ge tuigende gedachte staat de oproep van de Biibe] opi ons vertrouwen en onze verwachting alleen op God te stellen. Er ^s een verlaten van Gods paden. Om de christelijke levenswijze te verhogen voert men Bijbelstukken op in film en toneel, aldus ds. Dorsman. De film over de tien geboden wordt door de chr. Film- actie goedgekeurd Maar. zo meende de predikant, de wereldvreugde leidt de afgrond. Ten aanzien van een prak tisch politiek punt merkte de spreker op, dat er wel geld is voor bioscopen schouwburgen, maar nog steeds niet v doende voor de woningbouw, terwijl de behoefte aan woningen toch uitermate In het slot van zijn rede stelde de predikant met klem. dat wij de levens- beveiliging in God alleen moeten zoeken. In Hem alleen is hei] te vinden door Christus Jezus, onze Here Anders zullen wij met Kaïn en anderen verloren gaan. zo besloot hij proefstation te Wageningen. De hoofd afmetingen bedragen 41,71 x 7,30 x 3.80 meter, de hoofdmotor is een 875 pk Smit-Bolnes, de elektrische winch wordt aangedreven door een 155 pk Deutz en voor de hulpwerktuigen is een 46 pk Lister bestemd. Het visruim heeft acht keejen en Is aan dc zijden geïsoleerd met een aluminiumbekle- ding. Het tonnenruim wordt gekoeld door middel van een Freon-installatie met verdamper. Voor het eerst is een elektrisch losliertje geplaatst. De Brittenburg heeft een accommodatie voor achttien personen. Het achterlogies biedt ruimte aan negen vissers, er zijn één vierpersoons hut. twee tweepereoons- hutten en één eenpereoonshut voor de 6chipper. Voorts treft men aan een w.c., een w.c. annex douchecel en een aparte douchecel. Achterin bevindt zioh het pro- viandrulm met koelcel. Schipper Dubbelaar achtereenvolgens gezagvoerder van de Jan. de Robert en de Arie Ouwehand van rederij Ouwehand hoopt zaterdag van IJmuiden uit de Noord in te gaan. Op volle kracht loopt het schip een goede tien knopen. Gezellige avond In de Oranjezaal van het jeugdhuis heeft de personeelsvereniging van gemeente werken haar jaarlijkse contactavond ge houden. Voorzitter Priester verwelkomde in het bijzonder wethouder H. P. Bloot en enkele leden van de commissie van open bare werken. Nadat het huishoudelijke gedeelte was afgehandeld, vertolkte de Rijnsburgse to neelvereniging de klucht De omgekeerde wereld. Vooral het optreden van hoofd rolspeler Bas, de behanger, verwekte grote hilariteit. Tevredenheid bij Kopluko Onder leiding van de heer L. A. Kreft heeft Kopluko in Casa Cara zijn jaarver gadering gehouden. Secretaris Bosch deelde mee, dat men thans 73 leden telt Er werden het afgelopen Jaar verscheide ne tafelkeuringen gehouden, die tot te vredenheid stemden. De kringtentoon stelling in Bloemlust te Rijnsburg viel echter tegen, doordat een paar verenigin gen verstek lieten gaan. Er is een batig saldo in kas. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Schaddee van Doorn en Bosch her kozen. In de plaats van de heer J. West hoek. die zich niet herkiesbaar stelde, benoemde men de heer L. van der Plas. De heer Schadee van Doorn verrichtte het afgelopen jaar 146 tatoeëringen. Hij werd herbenoemd als tatoeëerder. De contributie werd verhoogd Van 2.60 tot 3 per jaar. Op 5 september zal in het buitenhuis van de heer Kreft een tafelkeuring voor konijnen worden gehouden. Ten slotte werd nog enige aandacht ge schonken aan het zilveren jubileum, dat 28 februari 1960 zal worden gevierd. Spreekbeurt Dr. Steenblok van Gouda spreekt van avond in gebouw Casa Cara voor de Geref. Gemeente (in Nederland). Aan vang half 8. Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 4.43 en 16-58 uur (springvloed); laag water 0.33 en 12.54 NOORDWIJK Onderzoek klachten De door Horeca benoemde commissie tot onderzoek van de door de ontslagen directeur van de Stichting V.V.V, inge diende ernstige klachten tegen een vai de leden, vergadert vanavond om t komen tot de benoeming van een com missie-voorzitter. Aanvankelijk was d heer F. J. E. Urlus als zodanig aangezor> maar hij heeft in verband met familie omstandigheden bedankt. De mogelijkheid bestaat dat een onpartijdig iemand buiten de Horeca wordt aangezocht. De commissie bestaat uit de heren Brilman, Pfister en Heruer. In Zeist is op 68-jarige leeftijd over leden drs. A. van der Poel, lid van Ged. Staten van Noordbrabant, die zijn loop- is begonnen als onderwijzer Noordwijk. Respectabel aantal bezoeken Het groene Kruis Oegstgeest heeft niet te klagen gisteravond de jaarvergadering de afdeling *Oegstgeest van Het groene kruis afgelopen en had men ich door de notulen, de verslagen en de rondvraag heengewerkt. De pre sidente, mevrouw M. van den Bos Buurman, sprak haar spijt uit over de geringe belangstelling voor de vergaderingen van Het groene kruis. Met de belangstelling komt de waar dering. Zij dankte de zusters voor het vele werk, dat zij in Oegstgeest verrichten. De ^secretaris, de heer Jac. de Visser, zei in zijn jaarverslag optimistische geluiden te kunnen doen horen. Leden en bestuur kunnen over de gang in zaken tevreden zijn. De zusters T Jonge en J. J. de Groot doen hun taak tot aller voldoening. Zij brachten in 5107 gezinnen een bezoek en daarbij verleen den zij aan 193 patiënten hulp. In het wijkgebouw zijn 510 r hoogtezonbestralingen hadden er plaats aan 36 patiënten, 225 zuigelingzorgbezoe- ken en 112 huisbezoeken voor kleuter zorg werden gebracht. Voor de kanker bestrijding brachten de zusters 452 be zoeken bij 13 personen. Er tingen voor zuigelingen, 727 consulten voor kleuters en men zag in de tussen tijd kans om drie cursussen te organi- Mevrouw Scheffer stelde zich weer be langeloos beschikbaar voor de kleuter- tand verzorging; -zij onderzocht 134 bitten van kleuters, waarbij 300 vullingen moesten worden gemaakt De magazijn- voorraad is behoorlijk uitgebreid; onge veer 1085 artikelen zijn t-n het laatste jaar uitgeleend. Het ledental is nog stijgende De heer Koot werd hiervoor speciaal ge prezen Als incasseerder is hij opgevolgd door de heer Houbert. Bij de bestuursverkiezing werden me vrouw S. J Lorenzen-de Boer en de heer De Zaaijer bij acclamatie herkozen. De begroting van dit jaar sluit met een ba tig saldo van f624; het aantal leden is 1902 Dit deelde penningmeester W J. de Tombe mede in zijn jaarverslag, dat 'erder nog melding maakt van f 585,45 geholpen, 606 opbrengst uit de Emmabloem-colleote. Van RIJNSBURG naar SMILDE De heer Blanken is benoemd tot gemeentesecretaris De heer W. Blanken, hoofdcommies ter secretarie, heeft een prachtige promotie gemaakt. H(J is benoemd tol gemeente secretaris van de gemeente Smilde in Drente, een plaats met ongeveer 7000 in woners. De heer Blanken heeft zich In de zeven jaar, die hjj met Rijnsburg verbonden, een goede reputatie opge bouwd en .men zal hem dan ook node zien vertrekken. Na de lagere school in Bergambacht, zijn geboorteplaats, en de 4-jarige Mulo in Schooft-hoven te hebben doorlopen, werd de heer Blanken op 16-jarige leeftijd aan gesteld tot volontair op de gemeente secretarie van Schoonhoven. In 1952, toen hij inmiddels commies was geworden, trad de heer Blanken als hoofd commies en ambtenaar van de burgerlijke stand in dienst van de gemeente Rijnsburg, welke functie hij tot nu toe tot grote tevredenheid van zijn superieuren heeft verricht. In de loop der jaren werden de ■akdiploma's gemeenteadministratie ei gemeentefinanciën behaald. De heer Blanken is 35 jaar oud. Dit be tekent, dat hij tot de jongste gemeente secretarissen kan worden gerekend. Zijn huwelijk werd gezegend met zeven kin deren. De heer Blanken is Gereformeerd en behoort tot de anti-revolutionaire partij. Jeugdwerk heeft een tekort aan leiders In de Jeugdhaven werd gisteren de ouderavond-jaarvergadering gehouden van de Herv. jongens-jongeledenclubs. Voorz. P. Kralt Wz vertelde de geschiede nis van de verloren zoon, Jacob Klok zegde het gedicht Gered. Gerrit van Egmond droeg voor Het bord. een goed jaar achter de rug. met een be vredigende opkomst. Enkele leden voerden het toneelstukje De slimme huisknecht op. Ook de voor drachtenwedstrijd viel in de smaak. De prijswinnaars waren; Peter Korbee. Fred dy du Chatinier en Jacop Klok. De 14- jarige Henk Brussee bracht orgelspel ten gehore, waarna het toneelstuk Judocu6 de Onverwachte werd opgevoerd. Jeugdouderling S. Leenheer sprak er zijn spijt over uit. dat er een tekort aan leiders is. Hij drong er voorts bij de ouders op aan hun kinderen wat meer vrijheid te geven. Diploma-uitreiking Vanavond zullen de leerlingen van de tweede klasse van de cursus bloembollen teelt van de tuinbouwavondschool in de kantine van Flora hun diploma's ont vangen. Arjos-conferentie Zaterdagmiddag 3 uur begint de Arjos- conferentie voor Rijnsburg en omgeving Concordia. Er zijn nog programma's bij voorzitter D. de Best, Burg. Her- -ansstraat te Rijnsburg, verkrijgbaar Simavi-collecte Zaterdag aanstaande wordt in Rijns- burg de jaarlijkse huis-aan-huis-collecte gehoud enten bate van het medische barmhartigheidswerk in Suriname en Bibliotheek De bibliotheek van het Gereformeerd ieugdverband is inplaats van zaterdag middag vrijdagavond in de zaal achter Concordia van 7 tot 9 uur geopend. Dit in verband met de Arjos-conferentie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7