Corso Rijnsburg-Leiden met de vrouw in het middelpunt CHIEF ■WHIPI Kunst na Arbeid herdenkt 65-jarig bestaan Hoofdcommies D. N. Kriek werd hartelijk gehuldigd CbirWb Q 7 zj Werkloosheid in Leiden en omgeving Veroverde een vooraanstaande plaats in Leids muziekleven M WHIW WITTE KRUIS „ittnii COtnAlii. 3 WOENSDAG 8 APRIL 1959 Agenda voor Leiden Woensdag ur: chr. muziekver eniging „Concordia", uitvoering. Ambachtsschool Haagweg. 8 uur: diplo ma-uitreiking avondvakschool. OEGSTGEEST: wijk gebouw Het groene Kruis, De Kempenaerstraat, 8 uur: leden vergadering. OEGSTGEEST: zendingshuis 7.30 uur: jaarfeest Geref. jeugdverenigingen. Donderdag De Lakenhal, 8 uur: Vereniging Oud- Leiden, 6>pr.: mr. H. E. Phaff over het Haarlemse stadhuis. Het gulden Vlies, 8 uur: spreekc on cours van de Vereniging tot bevordering der Welsprekendheid. Wijfcgebouw Rehoboth, 8 uur: afdeling Leiden Vereniging voor experimenteel Radio-onderzoek, demonstratie vossen- jaohtzenders. Stadsgehoorzaal, 8 uur: abonnements concert Het Residentie-orkest; solist Edu- ardo del Pueyo, piano. OEGSTGEEST: Rijnlands lyceum, 8 uur: opening gymnastiekzaal, met feestavond voor de leerlingen. Vrijdag Gehoorzaal, 8 uur: concert K. en O., Rott. Philh. Orkest o.l.v. E. Flipse, solist: Gabor Radnai. viool. Prytaneum, 8 uur: contactcommissie kinderbescherming, spr.: mr. J. Zwanen burg, kinderrechter te Den Haag, over „De ondertoezichtstelling in de prakt „k". Gebouw Rapenburg 8, 8 uur: Leiden- Oegstgeeet VIRO, spr.: dr. Wiegerema over „Het vluchtelingenprobleem". OEGSTGEEST, Pauluskerk, 7.30: her denkingssamenkomst gouden jubileum Koningin Julianaschool. Zaterdag Garenmarkt, 1.15 uur: vereniging Oud- Leiden, vertrek excursie naar Haarlem. OEGSTGEEST, Irene, 3 tot 5 uur: re ceptie t.g.v. gouden jubileum Koningin Julianaschool. OEGSTGEEST, recreatiezaal Endegeest, 8 uur: feestavond t.g.v. gouden jubileum Koningin Julianaschool. Zondag Maranathakerk, 7 uur: bijzondere dienst, voorganger ds. H. C. Touw: „Oud worden of jong blijven". Apotheken De avond- en nachtdienst woTdt waar genomen door de Doeza-apotheek, Doeza- straat 31, telef. 21313, en de Havenapo theek, Haven 18, telef. 20085. De apotheek Wilhelminapark 8 te Oegstgeest, telef. 26274, is doorlopend geopend. Tentoonstellingen Prentenkabinet Kloksteeg 25: grafiek, fotografiek en fotopemture van Livinus. geopend tot en met 11 april, elke middag van 2 tot 5 uur, gesloten op zon- en feestdagen. De Lakenhal: Hedendaagse keramiek, werkdagen geopend van 10 tot 4 uur; tol en met 27 april. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Hans Chris tian Andersen (alle leeftijden); donderdag: De parel van de Stile Zuidzee. Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Helden van de woestijn (14 jaar); 's middags voor de jeugd: Warenhuis op stelten. Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): In liefde en oorlog (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De genade loze wreker (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De fa milie Trapp in Amerika (alle leeftijden). Musea, instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73: elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologisch en mineralogisch museum Garenmarkt 1 b: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Gravesteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (üefst ln de vakanties), concierge: Kolfmakersteeg 16 a. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch Instituut, Rapenburg 26 elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag). Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74. elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling geopend van half 10 tot half 6. op zaterdag tot 5 uur- Academiegebouw, Rapenburg 73: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur, behalve op zaterdagmiddag Contactbureau Rapenburg 6: op vrijdag geopend ve afgestudeerden. Instituut voor culturele anthropologic en sociologie van met-westerse volken Eerste Binnenvestgracht 33 a: elke dag geopend van 9 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur, behalve zaterdagmiddag. Stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2: elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7: elke dag geopend van 10 tot 5 uur. Inlichtingenkantoor V.V.V., Steenstraat 1 b: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- etraat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10 tot 5.30 uur. Wagens meer „afgekleed'dan voorheen Veertig jaar bij gemeente Leiden ÜAI)£f1ÖJS£U£ DE p4MS Gedacht wordt aan feërieke gondelvaart door grachten TN DER Beschrankung zeigt sich der Meister, moet het corso-comité van de jaarlijkse Rijnsburgse bloemenschouw hebben gedacht toen het „Hare Majesteit de Vrouw" als motto voor het Bloemencorso Rijnsburg Leiden 195Ö aanvaardde. Deze binding aan een, hoeveel fantasiespeling zij dan nog mag laten, toch vrij enge begrenzing, demonstreert wel het duidelijkst, dat de Rijnsburgers de durf bezitten die nodig is om de top te bereiken. Het pleit voor de artisticiteit van corso-ontwerper G. Kiersch uit Amsterdam, dat hij desondanks op de gisteravond in Flora gehouden teke ningenshow een collectie ontwerpen kon tonen, die wij zonder aarzelen fraaier kunnen noemen, dan ooit in Rijnsburg vertoond. De wagens zien er meer afgekleed uit, doordat de ontwerper thans meer aandacht heeft besteed aan voor- en achteraanzicht, terwijl in het verleden vrijwel uit sluitend werd „gespeeld" op de zij-aanzichten. Bovendien is getracht de decors wat meer functioneel te gebruiken door ze speciaal af te stemmen op de bijbehorende bloementoeven en niet andersom. Meer in het bij zonder zal worden gelet op een lichte contrastwerking, die het geheel, met behoud van de gedistingeerde ondertoon, een fleuriger aanzien zal geven. De vorig jaar als proef gelanceerde Leidse Bloemenweek is een groot succes geworden, zodat deze zal worden herhaald, is reeds nu vrijwel zeker, dat op- n een kindercorso zal worden ge houden. Verder zijn er nog enkele niet- vastomlijnde plannen, waarbij naar wij seds eerder vernamen, wordt gedacht 'n festijn op de zaterdagse bloemen- :t en 'n groots ooncours-hippique. Een speciale commissie bestudeert voorts de ogelijkheid tot het organiseren van een feërieke bloemen-gondelvaart door de Leidse grachten. Van zekere zijde is daar bij de suggestie gedaan de grachten van drijvende bloementoeven te voorzien Officiële bevestiging van deze berichten konden wij eohter niet verkrijgen. Hoger peil De voorzitter van het corso-comiité, de heer A. Zandbergen, verwelkomde in zijn •penmgswoord speciaal de wethouders Jongeleen en Van Sohaik uit Leiden, ver- egenwoordigers van de VVV Leiden, het bestuur van Flora en enkele collega's- bloemencorso-organisatoren uift Rotter dam. Het verheugde hem te kunnen con stateren, dat de belangstelling voor het Rijnsburgse Bloemencorso telkenjare toe neemt. Wij hebben ons tot taak gesteld het peil van het corso ieder jaar hoger op te voeren, aldus de voorzitter die daar aan toevoegde dat de realisering hiervan telkenjare hogere kosten met zich brengt, arom heeft het corso-comité gemeend goed aan te doen de subsidie voor de praalwagens te verhogen van f 550 tot f 750 per wagen. Men rekent er dan ech ter op, dat aan de afwerking der wagens dubbele aandacht wordt besteed. Het verlichte avond-corso heeft, typerend voor de hoge eisen die het comité zich stelt, nimmer geheel vol daan. Daarom zal dit voor velen toch wel zeer attractieve festijn dit jaar niet worden herhaald. In verband daarmee zal voor de avondlijke toer door Leiden reeds om half acht wor den gestaid:. De heer Zandbergen meende, dat de ontwerpen dit jaar aan uitzonderlijk hoge eisen voldoen. Wellicht, aldus merkte hij schertsend op, houdt dit verband met het feit, dat niet het corso, doch de heer Kiersch dit jaar zijn eerste lustrum her denkt. Al met al twijfelde de heer Zand bergen er niet aan, dat het corso „Hare Majesteit de Vrouw" honderdduizenden op de been zal brengen. Hoge eisen De heer G. Kiersch zei, alvorens de tekeningen te tonen, dat hij heeft ge- >ht het corso ook dit jaar op hoger te brengen. Hij riep hiervoor een enthousiaste medewerking in van alle betrokkenen. Inderdaad stellen de ont werpen dit jaar hogere eisen aan bou- en binders, doch laten we voorop en dat „te moeilijk" niet in het Rijnsburgse woordenboek voorkomt. Met elkaar zullen we in 1959 „de vrouw" op een voetstuk plaatsen op een terrein, dat ergens toch ook specifiek vrouwelijk is. Het Rijnsburgse corso is voor wat de luxe-wagens betreft toonaan gevend. De vrij eentonige sym metrische opbouw werd hier ter plaatse voor het eerst doorbroken, De leiding van „Kunst na Arbeid": op de eerste rij van links naar rechts de heren J. J. van Velzen, bibliothe caris, J. Grcssie, secretaris, B. Bakels, voorzitter, C. van Weizen, penning meester, en Jac. Ginjaar, tweede voor zitter. De tweede rij: de heren Louis van Wijngaarden, dirigent, J. van Eijk, commissaris, C. Kleer, commis saris, en S. Verlind, tweede secretaris. Jeugdbibliotheek, leeszaal en bibliotheek Reuvens, Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u., woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere Jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. hetgeen overal in den lande is na gevolgd. Er waren soms „gedurfde" wagens bij, doch laten we beseffen, dat alles wat nieuw is een eigen be koring heeft. Slechts variatie kan een corso levend houden. De reputatie die Rijnsburg op dit ge bied heeft, schept verplichtingen. Alleen de uiterste krachtsinspanning kan ons deze vooraanstaande positie doen behou den. Laat de binders zich daarom tijdig met de opdrachtgevers in verbinding stellen, ten einde zich goed in het ont werp te kunnen inleven. Vervolgens toonde de heer Kiersch zijn ontwerpen, bij elke tekening een speciale toelichting gevend. (Zie vervolg op pagina 4) op ieders lip! Dc heer D. N. Kriek, waarnemend chef m de afdeling interne zaken van de uncente Leiden, vierde gisteren zijn eertigjarig jubileum, waarvoor van vele kanten een buitengewoon grote belang stelling aan de dag werd gelegd. Hij begon april 1919 zijn loopbaan als tijdelijke hulpklerk. Na vele jaren werkzaam te geweest op de afdeling financiën van de gemcentc-sccrctarie, ging hij op 1 no- 'cmbcr 1946 in de rang van commies erste klasse over naar de nieuw gevormde fdcling intern s, thai nd chef. waar hjj nog s als hoofdcom- Een intieme huldiging in de kantine op de vijfde verdieping van het stadhuis opende de feestelijkheden. De heer J Hennes, directe chef van de jubilaris, sprak hem op geestige wijze toe, waarna lamens het afdelingspersoneel, dat, even- ils de gemeentesecretaris, mr. J. Bool, de huldiging bijwoonde, een boek werd aan- ïboden. Mej. C. P. Kop, de telefoniste an de afdeling, bracht op dichterlijke ijze de waarderende gevoelens van het personeel jegens de jubilaris onder woor- In dezelfde kantine werd de heer Kriek jrvolgens in het bijzijn van een groot aantal genodigden nog eens in het zon- Secretaris Bool sprak met veel waardering over de capaciteiten van de jubilaris en over diens vriendelijk op treden, een belangrijke eigenschap iemand met zo'n bemiddelende functie als de heer Kriek heeft. Namens B. en W bood hij een oorkonde en een enveloppi met inhoud aan. Als persoonlijk geschenk voegde hij er een luid zingende kanarie aan toe, die door de heer G. J. Philipsen, dit keer niet als chef van het bureau huis vesting maar als voorzitter van de perso neelsvereniging, aan een waardige behui zing werd geholpen. Tot slot sprak de hi .T W. de Meijier namens de jubileumco Een groot aantal personen, onder wie hoofden van diens gelukwensen aan heer Kriek, die was vergezeld van zijn v en vijf kinderen, voor al de hulde betuigingen. H. H. Tieleman overleden In Leiden is, 73 jaar oud, overleden de heer H. H. Tieleman, die beherend ven- is geweest van de vroegere C. V. Tieleman en Dros. Hij trad in 1909 in dienst van dit bedrijf en nam in 1952 af scheid. Toen het 75 jaar bestond, werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oran- je-Nassau. Cricketsport en zeilsport had den de bijzondere sympathie van de heer Tieleman. Veie jaren was hij bestuurslid de Leidse ijsclub en de sociëteit Amicitia. Donderdagmorgen 11 uur is de begra- :nis op Rhijnhof. het bijna voltallige college i Sleutelstad werd schoongemaakt En zo was het vanmorgen. Toen wij opstonden, zakte onze stemming tot een droevig laag peil, omdat trage regen de och tendstond bevochtigde. Maar toen wij enkele uren onze plicht aan het plegen waren, kwam de zon gen we, hoe schoon onze goede stad was geworden. Alsof een grote schoonmaak in ijltempo was volbracht, straalden de straten, en de mannen van gemeentereiniging lieten een beetje mistroostig hun bezems zakken, omdat de concur rentie te groot was geweest. En de droefheid van de morgen uren was vergeten. Omda ;chon ■eld De volgende cijfers hebben betrekking op de werkloosheid per einde maart jl. in 3e gemeenten Leiden, Alkemade, Leiderdorp. Oegstgeest, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude, het werkgebied van het gewestelijk arbeidsbureau te Leiden. Leiden Prov. Zuid-Holland Nederland 116128 Overzicht van de werklooshi per beroepsgroep. febr. '59 maart '59 B o uw vak anbe d e rs Meta albewerkera W-, I Textielarbeiders 21 Jubileumviering met concert en receptie Een bekend Leids mannenkoor, Kunst na Arbeid, zal met een interes sant programma, in samenwerking met de mannenkoren van de Koks- school, Inter Nos (dubbelmannenkwartet) en Onderling Zanggenot onder directie van Louis van Wijngaarden, met een concert op 17 april in de Stadsgehoorzaal, zijn 65-jarig bestaan herdenken. Dan zullen tot uitvoering komen Vexilia Regis van Mathieu Neumann, het Te Deum Laudamus van Hubert Cuypers, de Altrhapsodie van Brahms, de Donderpsalm van Hen drik Altink, Viotta's De Zilvervloot, Het Olde Hoes met altsolovan J. J. Viotta (in de bewerking van Nico Hoogerwerff), het 'k Heb mijn wagen vol geladen in de bewerking van Jan Koetsier en Badings' Skotse trije. Als solist werken mee de hoboïst Jaap Stotijn, die de vier Siciliaanse Miniatu ren van de Italiaanse componist Alfonso Gibilaro ten gehore zal brengen, alsmede Ballade van H. Andriessen en Sonatine van Hayis Schouwmann, en de altsoliste mevrouw Belia Bruttsen-Keijzer. Kunst na Arbeid heeft redenen te over met dankbaarheid dit jubileum te vieren Want het bevindt zich in uitste kende conditie en doet de mannenzang gewetensvol eer aan. Wat de geschiedenis van dit koor be treft; op 8 januari 1894 werd in het café van de heer G. S. Popp aan de Lange- brug hoek Pieterskerkkoorsteeg (de hui dige Bierbengel), onder leading van de heer Th. Rank, onderwijzer aan een der Leidse gemeentescholen, de mogelijkheid besproken tot oprichting van een man- n enzangver en iging Op een op 15 januari van dat jaar gehouden oprichtingsvergadering werd een bestuur samengesteld, dat bestond uit de heren H. J. Breimer (voorzitter) P. Wijkhuizen (secr.), H. F. van Urk; (penningmeester), F. H. J. Muller (biblio thecaris) en P. J. van Staveren (commis saris). Als dirigent werd de heer Rank aangesteld op een honorarium van ....één gulden per week met de bepaling, dat extra repetities niet gehonoreerd zouden worden. De vereniging heeft aan de heer Rank veel te danken. Niet alleen heeft hij van 1894 tot en met 1919 als dirigent de leiding gehad, doch hij kon ook steeds tijd vinden bestuur en leden met raad en daad bij te staan. De vereniging kreeg aanvankelijk aam Werkliedenvereniging Kunst na Arbeid, later gewijzigd in mannenkoor Kunst na Arbeid. De repetities hadden plaats in de bo venzaal van voornoemd café. Door de groei van het ledental werd al na drie ■nden een appartement betrokken in hotel Du Nord aan de Steenstraat, waar wens een goede gelegenheid bestond oor de uitvoeringen. Door de buitensporig lange werk tijden, die in het verleden door de leden moesten worden gemaakt, kon den op werkdagen geen vergaderingen worden gehouden, zodat dit 's zondags moest gebeuren. Om dezelfde reden konden ook de repetities niet eerder beginnen dan 's avonds negen uur. Donderdag 25 oktober 1894 had in de grote zaal van hotel Du Nord de eerste uitvoering plaats. Als merkwaardigheid laten wij hier het programma van die eerste uitvoering, ,,rnet medewerking van eenige heeren Musici" volgen: Marsch (Latann), Garteniest-Ouverture (Uurath), Het Witte Hert (L. Heisig), Een huis kleen (J. Worp), Donauwellenwalzer van Iva- :i, Potpourri uit de operette Die Fledermaus van Joh. Strauss, Roeierslied (C. C. A. de Vliegh), Liedje van de mole- (J. Worp). Schneesternchen, polka J. Strauss, Lied uit de operette „Der Vogelhand!er" (Carl Zeiler), In de lente Franz Abt. Zomerlied van C. Haser, Het Visschertje (Oud Vlaamscb liedeke). My Queen, waltz van Coste, Fantasie uit de operette „Boccaccio" van Suppé, De nacht van Franz Abt en Zangerstaptoe m J. Worp. Men ziet het verschil tussen toen en a is wel hoogst opmerkelijk. Dirigenten In de loop van deze 65 jaren hadden wen dirigenten de leiding. In dankbare erinnering blijft- de naam van dirigent, van den Bos uit Delft, die meer 25 jaar het koor getrouw leidde. Na langdurige ziekte overleed hij op 17 juni 1955. Met grote waardering denkt het koor ook nog terug aan de heer Herman Stenz, die tijdens de ziekte van de heer Van den Bos gedurende vier maanden diens plaats innam. Op .15 augustus 1955 nam de tegenwoordige dirigent, de heer Louis van Wijngaarden, de leiding handen. En met hem is Kunst na Arbeid steeds voorwaarts gegaan. Voorzitter waren nog de heren M. J. F Meiners, J. de Groot en .J. Ginjaar en sinds vijf jaar de heer B. Bakek. Van hen, die in het leven van Koi.A. een belangrijke rol speelden noemen wij de beschermvrouwe, mej. C.Verhey van Wijk, en de ereleden, mevrouw W. E. van der Heijden-Brakel en mevrouw Belia Brussen-Keijzer. De eerste begeleidde het koor gedurende een aantal jaren grote toewijding aan de vleugel, de tweede werkte vele malen als Receptie Het 65-jarlg Jubileum zal zaterdag den gevierd door middel van een stuursreceptie in het Gulden Vlies 57 uur en het concert op 17 april. Wij wensen Kunst na Arbeid, dat ook dikwijls steun verleende aan uitvoert van muziekgezelschappen van het Leids Studentencorps, het allerbeste voo: toekomst toe. Moge het zjjn reputatie van gedegen mannenkoor, waaraan de behoefte in deze tjjd blijft bestaan gelukkig is de toetreding van jonge leden vredenstellend in de komende jaren voortzetten onder de beproefde leiding van Louis van Wijngaarden. 918 738 180 20 17676 14133 3543 20 120595 89902 30693 25.4 Land- en tuinbouwarb. 95 74 Transportarbeiders 31 21 Kantoorpersoneel 23 21 Losse arbeiders 189 160 Gedurende de maand maart nam de ge registreerde arbeidsreserve opnieuw be langrijk af. n.l. van 918 tot 738, een daling dus van 180 mannen of bijna 20°/o. Deze daling wordt voornamelijk ver oorzaakt door een stijging van de werk gelegenheid in de bouwnijverheid. Dat komt door de toeneming van de bezetting van in de laatste tijd ter hand genomen objecten en het seizoenverschijnsel van het vrijwel geheel verdwijnen van werk loosheid onder de schilders. Door deze opleving daalde ook het aantal werkloze transportarbeiders en losse arbeiders. Ook de werkgelegenheid in de metaal bedrijven, voornamelijk de constructie bedrijven, is weer iets verbeterd. Dat ook de geregistreerde arbeidsreser ve van land- en tuinbouwarb eiders is afgenomen, is begrijpelijk; de weersom standigheden zijn gunstig geweest, waar door de activiteit op de agrarische bedrij ven al vroegtijdig is toegenomen. De werkgelegenheid in de wollen-garen spinnerijen is nog zeer gunstig. De sinds februari 1959 iets minder gunstige om standigheden voor de wollen-stoffenin- dustrie hebben zich niet noemenswaard verbeterd. dreigt Biedt weerstand met Volgende tvcek in Leidon Handelaren in melk en zuivelprodukten gaan congresseren Op dinsdag 14 en woensdag 15 april wordt in Leiden een congres gehouden van de Prot.-christelijke bond van han delaren in melk- en zuivelprodukten in Nederland. De ontvangende afdelingen zijn die van Katwijk, Rijnsburg en Leiden. Op dinsdag 14 april is er eei tingsavond in de Stadsgehoorzaal 7 uur. De woensdag begint deelnemers aan het station. Om 9^i de ip het Stadhuisplein samenkomen. Half 10 begint de bonds vergadering in de Stadsgehoorzaal. Half 1 wordt een koffietafel gehouden en om 4 uur hoopt ds. F. Pijlman, Geref. predi kant te Katwijk aan Zee, een slotwoord te spreken. Om 5 uur is er dan nog een maaltijd. Op de feestavond van dinsdag 14 april treedt het Leidse gezelschap „Jong en Jolig" op. Het programma van de bonds vergadering vermeldt onder meer een de heer H. de Mooy te Rijns- burf de C. M. 1 i prijzenbeleid i i de Zie voor stadsnieuws ook pagina 4

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3