Jlieuwe (iTouraiil ADENAUER ZAL HEUSS OPVOLGEN Bondskanselier wordt president Britse belastingen omlaag met drie miljard gulden Zijn invloed op regeringsbeleid verdwijnt echter niet geheel Wijziging in buitenlands beleid te verwachten? Formateur kan kabinet gaan samenstellen Verlagingen lopen uiteen van 2,5 tot 10 procent Overleg over uitbreiding van TV-zendtijd Koningin terug TOS® WOENSDAG 8 APRIL 1959 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- Advertentle-afdeling Tel. 31441. ADVERTENTIES: f0.20 per millimeter. Familieberichten f 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Veertigste jaargang no. 11533 Directie: F. DIEMER CHRISTEL1JK-NATIOISAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „StanttjasHcfj is gebleven myn hert in teyljenspoet" Dr. E. DIEMER VROUW middelpunt Zie pagina 3 "P ONDSKANSELIER ADENAUER van West-Duitsland zal in september zijn functie neerleggen. Zijn partij heeft hem kandidaat gesteld voor het presidentschap van West-Duitsland en de 83 jaar oude Bondskanselier heeft deze kandidatuur aanvaard. Het is zeker, dat dr. Adenauer 1 juli wordt gekozen. Hoewel de President bepaalde politieke rechten heeft, zal dr. Adenauer in deze erefunotie veel minder invloed kunnen uitoefenen. Aangezien Adenauer rooms-katholiek is, zal zijn opvolger als Bonds kanselier protestant moeten zijn. Als mogelijke kandidaten worden in Bonn genoemd de minister van economische zaken, prof. Erhard, de Bonds dagvoorzitter, dr. Eugen Gerstenmaier, en de minister van financiën, Franz Etzel. Niet alleen in West-Duitsland, maar in de gehele westelijke wereld was men zeer verrast door het nieuws, dat Adenauer als Bondskanselier zal aftreden. In het buitenland is men over het algemeen ge- Argentinië wijst communistische diplomaten uit De Argentijnse regering heeft vijf com- munisitrisr.he diplomaten uitgewezen. Vier Russen en een Roemeen. De Russen zijn ambassaderaad Belof, eerste secretaris Dikoaiof, culturele secretaris Monokof en handelsemployé Iwasjof. De Roemeen is Alexis Marin, cultureel secretaris. De uitwijzing houdt verband met de recente arbeidsonrust. Belof zou politieke activiteit hebben bedreven en zioh hebben ingelaten met Argentinië 's binnenlandse aangelegenheden. De anderen worden be schuldigd van onruststokerij. Vrijdag hebben vakverenigingsleden in Buenos Aires zes uur lang met de politie gevochten, waarbij een dode viel. Het is bekend dat minstens twee communistische gemeenteraadsleden een actieve rol bij de ongeregeldheden hebben gespeeld. Er zijn aanwijzingen dat nog meer communistische diplomaten zullen worden uitgewezen. Leden onzer missie in Djakarta „ongewenst" Het Indonedische regeringsblad Mer- deka te Djakarta beweert, dat het kabinet overweegt verscheidene personeelsleden van de Nederlandse missie tot persona non grata te verklaren in verband met de vrijlating van de heer H. C. J. G. Schmidt. De Indonesische luchtmacht heeft gis teren te Djakarta medegedeeld, dat zij concentraties van opstandelingen in N.- Ceiebes met mitrailleurs en raketten heeft bestookt en dat alle toestellen behouden zijn teruggekeerd. De strijd ging tegen de Daroe-d-Islam. Premier dr. Djuanda heeft gezegd, dat die regering een uitgebreide bestrijding van de opstandelingen zal ondernemen, zelfs als diit grote sommen geld kost. De regering zou op geen enkele wijze met hen onderhandelen en hij ontkende, dat haar vertegenwoordigers te Singapore in aanwezigheid van buitenlandse militairen met hen onderhandelingen zouden voeren. De laatste hand zou zijn gelegd aan plan nen om de strijd te versterken. In West- Java heeft de luchtmacht vluchten tegen de Daroe-l-Islac.. voerd en in Noord-Sumatra heeft zij 1 „het buiten spel zetten van Aden- door zijn eigen partij" toe te schrij- lan zijn afkeer van een meer soepele houding bij de komende onderhandelingen Zijn partijgenoot dr. G< ït nieuws bekendmaakte, zei echter dat r. Adenauer het presidentschap toekomt op grond van zijn hoge leeftijd. Dr. Hein- •ich Krone, de voorzitter van de christen- lemocratische fractie in de Bondsdag ver klaarde evenwel: „Het besluit is genomen •edenen van staatspolitiek. Wij zijn is volkomen van bewust wat het be sluit betekent." Dr. Adenauer zal niet eerder dan iptember het presidentschap op zich en. Gedurende de belangrijke periode, aarin met Rusland wordt onderhandeld, hij dus nog Bondskanselier. Onze correspondent uit Bonn meldt over de kandidatuur van dr. Adenauer: Dr. Adenauer zal na bijna tien jaar Bondskanselier geweest te zijn deze functie moeten neerleggen. Maar als President zal hij toch nog invloed kunnen uitoefenen op het regerings beleid. De voorlopige Westduitse In Tandjong Priok is gisteren het eerste van vier in Italië gekochte schepen aan gekomen, namelijk de 2680 ton metende Amal. De betaling zal op lange termijn gesohieden. Het tweede wordt nog in april verwacht, en de beide andere komen in mei. Dubbele moord in Britse school De twintig jarige student Neil Sexton en de 21jarige Joyce Moran, die op de administratie van de technische school in de Engelse plaats Rotherham werkte, zijn gisteravond doodgeschoten, toen zij tijdens een korte pauze tussen de les uren ln het kantoor van de school r elkaar in gesprek waren. Toen de andere studenten naar h klasselokalen terugkeerden, hoorden zes schoten, zagen een man uit het k; toor komen en hard weglopen. De pol: heeft bekendgemaakt, dat zij zoekt n; de eitwat mank lopende natuurkunde- leraar Bernard Hugh Walden, die plot seling is verdwenen. Storm over Japan Het gebied van Hokaido in Noord- Japan is maandag getroffen door eer zware storm, waardoor zestien vissers vaartuigen met in totaal 91 opvarender zijn verdwenen. Men vreest dat de sche pen met man en muis zijn vergaan. Op het eiland zelf werden tweehonderd woningen verwoest, waardoor tweedui zend mensen dakloos werden. Jongen verdronken. Uit de Delfs- havense Sdbie te Rotterdam is gisteren hert lijkje gedregd van de 7-jarige J. W Spiering. Het jongetje had omstreeks zeven uur deze avond mat een stok gepro beerd een in het water liggende paal af te duwen. Hij was daarbij vallen. Grondwet biedt de President namelijk verschillende rechten, waarvan de te genwoordige president Heuss nimmer gebruik heeft gemaakt. Zo heeft de President het recht om zi tingen van het kabinet bij te wonei Daarom vooral hadden de christen-demo craten zo'n bezwaar tegen de kandida tuur van de socialist prof. Schmidt. Zij moesten dus een sterke kandidaat tegen over Schmidt plaatsen. Deze kandidaat was ongetwijfeld dr. Adenauer. Achter de schermen is gisteren reeds het positie kiezen voor het Bondskanse lierschap begonnen. Ook op de keuze van de Bondskanselier kan dr. Adenauer grote invloed doen gelden. Een belang rijk recht van de Westduitse president is namelijk, dat hij een kandidaat voor het bondskanselierschap aanwijst. Kan de Bondsdag het niet over deze kandidaat eens worden, dan mag de President de Bondsdag ontbinden. De vice-kanselier en minister van nomische zaken, prof. Ludwig Erhard maakt de meeste kans Bondskanselier worden. Próf. Erhard is de „vader" v het Duitse economische wonder en is West-Duitsland bijna even populair als Adenauer. RADIOREDE VAN ADENALTR Bondskanselier Adenauer zal vanavond voor de Westduitse radio een toespraak houden, waarin hij zal vertellen, welke overwegingen hem, ertoe hebben geleid, als bondskanselier af te treden. Aange nomen wordt dat zijn radiorede de twee nste vragen zal beantwoorden: treedt hij af en wie dient hem zijn mening op te volgen. D E WESTDUITSERS waren zeer verrast door het nieuws van Adenauers aftreden als Bondskanse lier. De socialisten gaven onbewim peld uiting aan hun vreugde. „Het is te mooi om waar te zijn", aldus een socialistische partijfunctionaris. Politieke vrienden van Adenauer verklaarden echter, bang te zijn dat het aftreden van Adenauer een poli tieke machtsstrijd in de Christen democratische partij tot gevolg zal hebben. k in het buitenland heeft ^et besluit Adenauer veel opzien gebaard. In Londen vraagt men zich af of sommige aanhangers van Adenauer vreesden, dat hij de kansen op succes bij de onderhan delingen met Rusland in de weg zal staan ij daarom besloten hem „weg te promoveren". In West-Duitsland zo vrees leven, dat het land van de andere westelijke landen geïsoleerd zou worden, als Adenauer zijn politieke opvattingen verder zou kunnen doordrijven. Men be schouwt het aftreden van Adenauer de Britse hoofdstad zelfs als een „stille revolutie" Franse diplomaten beschouwen het be sluit van Adenauer als een overwinning van de voorstanders van een meer soepel standpunt tegenover Rusland. Ook in Washington gelooft men, dat de buitenlandse politiek van West-Duitsland in de toekomst gewijzigd zal worden. De Russische Prawda schrijft over een nederlaag van de Westduitse machtspoli tiek en in Oostduitse regeringskringen spreekt men van een mislukking van Adenauers pogingen om een regeling van de Berlijnse kwestie tegen te houden. Ook de voorzitter van de socialistische partij, Erich Ollenhauer zag de misluk king van Adenauers politiek als oorzaak van zijn aftreden. In Düsseldorf dacht men ër wat op gevonden te hebben: de keeper van de voetbalclub Fortuna had soms last van wat al te veel publiek achter zijn doel en dus werd een grote herdershond erop afgericht de omge ving van de Fortuna-veste „schoon" te houden. Maarin de wed strijd tegen F.C. KÖLN gebeurde het dat een der Keulenaren in een driftige aanval te ver doorliep en zijn rush beëindigde in het doëlnet. Prompt deed de hond zijn plicht en „greep" de speler in zijn voetbal broekje. Deur voor verdeelde P.v.d.A. gesloten Vindt KVP vijf zetels genoeg? DE (Van onze parlementaire redacteur) iE BREDE BASIS is voorlopig begraven. Dat is de conclusie die de kabinetsformateur, prof. De Quay, gisteravond heeft kunnen trekken toen hij kennis nam van de persoonlijke antwoorden der vijf fractievoor zitters op het concept-regeringsprogram. De socialistische fractievoorzit ter, mr Burger, heeft zijn standpunt daarover niet kenbaar gemaakt. Zelf vindt hij misschien dat hij daardoor de deur nog op een kier heeft gehou den, maar niet-socialistische kringen trekken daaruit een andere conclusie. Zij zijn van oordeel dat de meerderheid van de P.v.d.A. fractie in de Tweede Kamer méér voor oppositie, dan voor constructieve samenwer king voelt. Hedenochtend is formateur De Quay door H. M. de Koningin op het paleis aan het Lange Voorhout ontvangen voor het uitbrengen van een interim-rapport. Het concept-regeringsprogram komt niet tegemoet aan socialistische verlan gens. Dat was bekend. Hoe verdeeld deze fractie echter ook is, op één punt vindt men elkaar, nl. dat het komend kabinet (als er ook socialisten in zitten) een par lementair kabinet moet zijn, waaraan de „deelnemende" fracties zich dan gebonden weten. Nu prof. De Quay duidelijk streeft naar een extra-parlementair kabinet, is de deur voor de verdeelde P.v.d.A.-frac- tie gesloten. De vier andere voorzitters, de heren Romme, Oud, Bruins Slot en Tilanus, hebben in het algemeen hun in stemming met het programma van de formateur betuigd. Natuurlijk zullen er nog wel wensen zijn. Zo zijn de opvattin- is nu bijna van de oorlogskluisters bevrijd, zeide hij. De Brit kan in eigen land zijn geld besteden, zoals hij dit wenst, zonder bureaucratisch toezicht. Naar buiten is het pond sterk en het kan zijn hoogst belangrijke taak ver vullen als geldeenheid voor de wereld. De Britse investeringen over zee beliepen DE BRITSE BELASTINGEN zullen voor de rest van dit jaar met 295 miljoen pond sterling of ruim over de drie miljard gulden ver laagd worden volgens de voorstellen, die de minister-van financiën Amory gisteren in het Lagerhuis heeft ingediend. Desniettemin wordt er een begrotingsoverschot geraamd van 102 miljoen pond sterling of meer dan een miljard gulden. Vorig jaar bedroeg dit echter 377 miljoen pond. De uitgaven zullen stijgen van 5103 miljoen tot 5223 min. pond sterling, waar van 1502 min. voor de verdediging. De omzetbelasting zal met een zesde worden besnoeid, hetgeen een offer van 81 min. pond betekent. De verlagingen lopen uiteen van tot 10 procent met een maximum omzetbelasting van 50 in- plaats van 60 pet voor personenauto's, ra diotoestellen, televisietoestellen, kosmeti- sche artikelen en parfumerieën; die op T.V.-buizen vervalt geheel, die op textiel- goederen, schoeisel en meubelen blijft 5 pet. De belasting op bier, die op ongeveer de helft van de prijs kwam, wordt ver laagd, waardoor de prijs met 2 pence per pint lager wordt, of ongeveer 17 cent per liter. De belastingopbrengst was na melijk gevoelig gedaald, doordat men minder bier dronk. De inkomstenbelasting daalt met 6 pence per pond of met 2!£ pet voor de eerste 360 pond sterling belastbaar inko men en met 9 pence van de rest van het belastbare inkomen. Voor het hoogste be lastingtarief loopt de daling op tot 10 pet. Dit zal de schatkist 229 min. pond kosten. De belastingdruk op de industrie wordt verminderd door verlichtingen van 20 pet op investeringen in nieuwe fabrieksuit- rusting en van 10 pet op kosten nieuwe gebouwen. Daarentegen blijven enkele langver wachte belastingverlagingen uit, zoals die van de benzinebelasting en de be geerde afschaffing van belasting op door de eigenaar bewoonde wonir Bovendien krijgt het publiek nog 89 min pond of meer dan 900 min gulden extra koopkracht doordat de regering een begin maakt met de beloofde terugbeta ling van in de oorlog geheven extra-be lastingen. Tot nog toe kwamen alleen ge pensioneerden en dergelijke groepen voor een dergelijke teruggave in aanmerking. In totaal moet er in de loop der jaren 440 min. pond worden terugbetaald. Aangezien de leider der oppositie, Hugh Gaitskell, heeft verklaard, dat de begro ting beoogt de werkloosheid te bestrijden en de economische remmen weg te men, verwacht men in het parlement geen ernstig verzet. Nu de Britse regering belasting verlagingen heeft aangekondigd, meent men in politieke kringen te Londen, dat de weg voor Macmillan vrij is voor het uitschrijven van gemene verkiezingen in mei, doch vele parlementsleden verwachten, dat dit niet voor het najaar zal ge beuren. T oegejuicht Het mag dan lang geduurd hebben voordat het besluit viel rijksweg 13, de beruchte roetsj- baan tussen Den Haag en Rot terdam te verbeteren nu het zover is, wordt er met grote voortvarendheid gewerkt. Bij Delft wordt het verkeer uit Rotterdam naar de meest link se rijbaan geleid, terwijl het verkeer uit Den Haag gebruik moet maken van een aangeleg de hulpweg. Een inhaalverbod op dit traject maakt de weg al heel wat minder gevaarlijk. Amerikanen lanceren Thor-Able-raket De Amerikaanse luchtmacht heeft van nacht een 24 meter lange, uit twee trap pen bestaande Thor-Able-raket gelan ceerd. die volgens de plannen een reis van 7600 kb over de Atlantische Oceaan zal moeten maken. De raket is uitgerust met een experi- mentel eneuskegel, die een kernlading kan bevatten. Ook nu zal men trachten de kegel te bergen. Tot dusver is dit nog noodt gebeurd. Ensemble voor één jaar vast toneel-televisiegezelschap (Van onze parlementsredactie) TTET vraagstuk van de financiering van de televisie is in studie, waarbij J-J- de wenselijkheid om geleidelijk tot verdere uitbreiding van de zend tijd over te gaan, als uitgangspunt wordt genomen. De regering is overi gens van oordeel, dat de door het rijk voorgeschoten bedragen zo spoedig mogelijk, zij het geleidelijk, zullen moeten worden terugbetaald. Dit schrijft minister Cals in de memorie van antwoord op het voorlopig ver slag van de Eerste Kamer over de o.k. en w.=begroting voor 1959. Besprekingen ten departemente hebben er voorts toe geleid, dat het komende seizoen bij wijze van proef voor één jaar de toneelgroep Ensemble als vast toneel- televisiegezelschap zal optreden. De groep zal op die wijze een belangrijk deel van de televisieprodukties kunnen verzorgen Het ligt in de bedoeling, dat zij daar naast 200 voorstellingen zal geven in de „spreidingssector", voornamelijk in het zuiden des lands. Verder worden tussen enkele grote gezelschappen en de N.T.S onderhandelingen gevoerd over de mo gelijkheid, dat die gezelschappen een be perkt aantal voorstellingen voor de tele visie zullen verzorgen. Amory werd bij zijn binnenkomst luide toegejuicht, o.a. door Winston Churchill. Hij gaf een bemoedigend beeld nationale financiën doch waarschuwde tegen zelfvoldaanheid. De Britse Over de reclame in de televisie deelt de mini site r mee, dat zodra de regering haar standpunt te dien aanzien zal heb ben bepaald, een nota bij de .Tweede Kamer zal worden ingediend. F.M. in het westen Over de omroep deelt de minister o m. mee, dat met het oog op het behoud van de aan Nederland op de conferentie van Stockholm toegewezen frequenties de algehele invoering van de F.M.-oproep niet te lang ban worden uitgesteld. Ge bleken is, dat de nieuwe mast van de televisiezender te Lopik aanzienlijk hoger zal worden dan oorspronkelijk was ont worpen, nl. 350 meter in plaats van 200 Als gevolg hiervan wordt nu de moge lijkheid bestudeerd om de uitvoering van de laatste fase van het F.M.-plan aan merkelijk te vereenvoudigen. Invoering van de F.M.-omroep in het westen en het centrum van het land zou nl. met betrekkelijk geringe kosten kunnen wor den verkregen door over twee jaar, wan neer het nieuwe F.M.-station te Lopik gereed komt, aldaar, naast de televisie uitzendingen, gelijktijdig aan te vangen met F.M.-uit zending en. Gezien de thans mogelijk geworden hoge opstelling van de F.M.-antennes in Lopik is dan te verwachten, dat in de loop van 1961 prak tisch het gehele westen en het midden van het land door de F M-zenders van Lopik zullen worden bestreken. nogal genuanceerd en a bezwaren tegen de in minister Cals niet volledig laten varen. Het programma van de formateur is echter vrij vaag. Er wordt wel in ge sproken over een huurverhoging van 25 uiteraard met compensatie, en over de geleidelijke invoering van de gedifferentieerde loonpolitiek, maar de heer De Quay schijnt op het standpunt te staan, dat de dertien ministers (men houdt rekening met de opheffing van het departement zaken overzee) geza menlijk het concept-regeringsprogram moeten uitwerken tot een echt program. Dit zal dan overigens moeten geschieden in de wetenschap dat de budgettaire po sitie voor 1960 vrij zorgelijk is. In ieder geval is er een programma waarop men kan starten. Het extra-parlementaire kabinet zal dan in de loop der jaren moeten trachten zich een positie in da Kamer te vorig jaar ongeveer twee en half miljard gulden. De prijzen zijn vaster dan na de oorlog, ook de loonstijging kleiner. Het overschot op de betalings balans was vier en half miljard gulden. De nationale schuld steeg met anderhalf tot bijna 28 miljard gulden. De werkloos heid is gering, doch in vergelijking met de meeste industrielanden nog te groot De mogelijkheid van een belangrijke pro- duktieverhoging is echter thans aan' zig. Alleen als de geldeenheid sterk kan er sprake zijn van economische Nader wordt gemeld, dat de inkomst belasting op een jaarinkomen van 1 pond verlaagd wordt van 85 pond en shilling tot 77 pond 1 shilling, op i jaarinkomen van 2000 pond van 414 2 sh. tot 376 p. 15 sh. De omzetbelasting op speelgoed, toiletzeep, ijskasten, machines, en horloges wordt verminderd van 30 tot 25 pet, op vloerbedekking, ijzerwaren, keukengerei van 15 tot 12 pet, New York City wil zich afscheiden De gemeenteraad van New York heeft gisteren, na een verhit debat tussen de democratische en de republikeinse leden, besloten tot instelling van een commissie, die tot taak krijgt na te gaan, of het wetelijk en praktisch uitvoerbaar is dat de stad zich losmaakt van de gelijknamige staat, waartoe zij thans be- Het besluit is een gevolg van ernstige meningsverschillen tussen het stadsbe stuur van New York en de republi keinse gouverneur van de staat, Nelson Rockefeller, over staatssubsidies voor New York. De Koningin en de prinsessen Marijke 1 Margriet zijn gisteravond om zeven jr op het vliegveld Soesterberg aan gekomen na een korte vakantie in Cer- 'i in Italië. Prins Bernharden de prinsessen Beatrix en Irene zullen don derdag naar Nederland komen. Ontslag van rechtsvervolging en terbe schikkingstelling van de regering, zo luidde vandaag overeenkomstig de eis het vonnis van de rechtbank te Arnhem in het proces tegen de 50-jarige werkmeester J. P. de G. uit Tiel. Hem was ten laste gelegd op 4 oktober van het vorig jaar :ijn chef, de 43-jarige M. J. van Vliet "met :en koolmes te hebben gedood. VERDER OVERLEG Nu niet te verwachten is dat prof. De Quay met de socialisten verder zal onder, handelen, komt hij dus nu in het stadium van het polsen van kandidaat-ministers. Het is echter nog niet duidelijk in wel ke richting de kabinetsformateur zal stre ven. De definitieve zetelverdeling hanat. voor een belangrijk deel af van het aantal departementen dat door K.V.P.-ministers zal worden bezet. Uitgaande van 13 minis teries zullen het er zeker niet meer dan zes zijn, ook al is het niet uitgesloten dat de heer De Quay persoonlijk met viif K.V.P.-ers genoegen zal nemen. Het is echter nog een vraag of dit voor prof. Romme acceptabel is. De ministers Cals. J Klompé en Luns zullen in ieder Beval terugkeren. De bezetting van het departement van economische zaken is echter sinds 1952 voor de K.V.P. een groot probleem. Na mr. P. v. Boven uit Breda, heeft nu ook drs. A. Kottier, directeur van de staats- miinen te kennen gegeven niet voor deze post in aanmerking te willen komen. Momenteel circuleert weer de naam van de „uitvinder" van de voetbaltoto, mr. P. Blaisse. Wat de A.R. betreft: het is nog een open vraag wie er naast minister Zijlstra (op financiën) zal komen. Dat hangt voor een belangrijk deel af van het aantal zetels dat de K.V.P. krijgt. Als men finan ciën zou kunnen combineren met bijv. het departement van sociale zaken dan kan drs. Hazenbosch (secretaris van het C.N.V.) ongetwijfeld dit ministerie behe ren. In ieder geval is het een goede ge dachte om het „vakverenigingselement" in het nieuwe kabinet niet te verwaar lozen. Het is echter ook niet uitgesloten dat aan de A.R. nog een typisch bestuurs departement wordt aangeboden. Maar zekerheid over dit alles bestaat natuurlijk niet. De zetelverdeling is een kwestie van geven en nemen. En dus kan er nog van alles gebeuren. Tweede TV-kanaal Nederland zal op de komende PTT- conferentie in Zwitserland vragen om uitbreiding van zijn televisie-uitzend- mogelijkheden. Het is dus niet uitge sloten, dat men de beschikking zal krij gen over een tweede kanaal. Enkele buien De Bilt verwacht tot mor genavond: Eukele buien, afgewisseld door opklaringen. Weinig verandering in temperatuur. Matige tot krachtige, af en toe harde wind tussen west en noordwest. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Donderdag 9 april: zon op 5.59, onder 9.26, maan op 6.37, onder 20.58, 18 april HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur 1 co' |c 00 !-! él ill* Kï V zSs 5 E s z" Heismid Hards1" regen regen half bew geh bew regenbui regenbui regen motregen O 6 ZZO 4 windstil ZW 4 windstil W 8 ZW 14 ZW 12 ZW 8 ZW 8 5 0 4 10 5 21 7 11 8 3 11 8 8 2 10 1 7 4 -irenoble ZW' mist windstil 13 2 Herlijn i*'rankfon zw bew geh bew half bew licht bew licht bew ZZW 6 ZW 7 ZW 4 Z 4 ZZW 4 windstil ~9 0 10 6 9 8 10 3 19 0 Dato o Madrid niet ontv zw bew Z 5 ONO 2 18 0 17 0 Algiers zw. bew. ZZO 1 21 0

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1