Ondanks wisselvallig weer stroom van toeristen Melkdief bleek varken te zijn Nederlands protest tegen de Britse invoerbelemmering S RADIO ECONOMIE Overstromingen op Madagascar: honderd doden ruim Eerste zending taljak in Bremen aangekomen ©J CEMA -PATENT m Vlotte stapelloop van de Naess Tem op de Maas DINSDAG 31 MAART 1959 DIT IS EEN verhaal uit Noord holland. Een landbouwer uit een van de dorpen meende te constateren, dat de melk- produktie van een van zijn koeien minder werd. Hij raadpleeg de een veearts, maar die kon geen aanwijsbare reden vinden. Ten einde raad besloot hij zelf maar een on derzoek in te stellen. Toen hij op een morgen vroeger dan gewoonlijk in de stal kwam, zag hij een van zijn varkens nog net uit de stal het varkenshok in schieten. Hij schonk daar eerst geen aandacht aan, maar toen een paar dagen later ditzelfde varken in de buurt van de koeien rondscharrelde, kreeg hij argwaan. En nacht lang VOORAL VEEL DUITSERS NAAR NEDERLAND Westen minder in trek dan met Pasen van vorig jaar (Van onze speciale verslaggever.) de morgen had hij het raasel op gelost. Op de jrens van licht en donker zag hij het varken uit het hok komen, de stal ingaan en naar de koe lopen, die een vermin derde melkproduktie had. De koe had al op de komst gerekend, want toen zij het varken zag begon zij licht te loeien. Het varken beant woordde de groet met een even licht geknor en begon daarop bij de koe te drinken. Na verloop van enige tijd en dat was zo omstreeks het ogenblik, waarop de boer gewoon lijk in de stal kwam om de koeien te melken .verdween het varken weer naar zijn hok. traditionele toeristenstroom naar Nederland niet merkbaar vermin derd. De Duitsers waren opnieuw favoriet, in volgorde van hoeveelheid ge offerde hij zijn j volgd door de Belgen, de Fransen, de Scandinaviërs en de Engelsen. Als aanbreken Nederland verkeersopstoppingen van be lang voorgedaan. Ook de beruchte, bij Utrecht gelegen rotonde Oude Rijn kon alle auto's vlot verwerken en op vele plaatsen heeft de politie voor niets ge staan. Het leek wel, of de Nederlandse automobilist enigszins afgeschrokken was door de enorme drukte tijdens de feest dagen in 1958 en er daarom de voorkeur aan had gegeven thuis te blijven. Voor de reisbureau's was dit zeker het geval, want in vergelijking met voorafgaande T\E NEDERLANDSE regering heeft -L' bij de Engelse regering en bij de Gatt (Alg. overeenkomst handel en tarieven) protesten aangetekend te gen de jongste Engelse invoerbelem- meringen voor anjers en rozen door het invoertarief met 50 procent te verhogen. Dit meldt het landbouw schap naar aanleiding van een be spreking met de minister van land bouw a-i. Meegedeeld is, dat inzake het graan beleid in de E.E.G. een zeer nauwe sa menwerking tussen de minister en het bedrijfsleven op zeer hoge prijs wordt gesteld. De minister wil daarbij vooral Schmidt I Men verdiept zich in sommige kringen in de motieven, welke de Indonesische regering noopten de heer Schmidt vrij te laten. De oplossing is eenvoudig. Men heeft in Indonesië nu van de Nederlanders vrij wel alles geroofd, verduisterd en gestolen, wat er te roven, te verduisteren en te stelen viel. In die situatie heeft men de slachtoffers uit de Jungslaeger-periode niet langer nodig. Als opnieuw de „volks woede" georganiseerd moet worden, heeft men- aan Nieuw-Guinea-leuzen rijkelijk genoeg. Ook staat zo'n onschuldig veroor deelde in een strafcel in Djakarta zeer slordig, als men in dezelfde stad akkoor den tekent, waarbij men van Amerika een lening krijgt van 270 miljoen gulden, ter wijl men de hoop koestert op verdere „leveranties" lees: geschenken van Amerikaans oorlogsmaterieel. Derhalvt veegde men dit baantje „schoon". Over schadevergoeding jegens de man, die men vijf jaar lang onschuldig opsloot, wordt natuurlijk niet gerept. Overigens heeft de kapitein Schmidt in zijn cel ons allen een voorbeeld gegeven in moed, volharding en ongebroken wilskracht. (Els. W eekblad). Schmidt II De heer Schmidt ts door een beslissing van het hoogste Indonesische rechtscol lege vrijgelaten, nadat men zijn straftijd van levenslang had omgezet in een periode gelijk aan de reeds ondergane straftijd. Een goede tijding, in de eerste plaats voor onze landgenoot zelf. Het is met politieke processen helaas zo, dat men achter der gelijke uitspraken meer zoekt dan alleen het recht. Laten we in dit geval hopen, dat het Indonesische besluit een aanwijzing vormt voor kansen op verdere ontdooiing van de betrekkingen tussen beide landen. Dan zullen nog meer mensen verheugd zijn. (De Groene). Schmidt III Meer nog dan het gelukkig lachende gezicht dat alle kranten lieten zien van de uit Indonesische gevangenschap terug gekeerde heer Schmidt heeft ons nog een andere omstandigheid ervan overtuigd, dat die onrechtvaardige gevangenschap hem niet heeft gebroken. Wij bedoelen het standpunt dat de heer Schmidt innam tijdens een kort vraaggesprek, dat Nederlands verslaggever met hem hield in Londen, voordat hij naar Nederland kwam. De heer Schmidt had in Londen een nieuw pak gekocht. De reporter telde dit aan de luisteraars en zei toen tegen de heer Schmidt, dat het verschil tussen dit kostuum en zijn gevangenis plunje wel heel groot zou zijn. De onder vraagde merkte toen op, dat hij geen gevangenisplunje gedragen had. Het feit, dat iemand, na vijf jaar onrechtmatig te zijn vastgehouden, nog de objectiviteit kan opbrengen om suggestieve opmerkingen recht te zetten, getuigt van een grote ovenwichtigheid. Men mag hopen dat zulk oen man niet toe zal geven aan de dema gogen die het hem aangedane leed onge twijfeld zullen willen gaan exploiteren tet versteviging van een aantal rancunes er hun geldzak. (Vrij Nederland). pracht trok het westen van het land aanmerkelijk minder bezoekers dan het vorige jaar. Limburg, de Veluwe, Twente, Brabant en Groningen pro fiteerden hiervan en in Arnhem sprak men zelfs van een ware invasie, die de stad via de zogenaamde Erika-route overspoelde. jaren was het aantal dagtours aanzienlijk beperkt. Van de gasten heeft Amsterdam c twijfeld de grootste portie gehad. Reeds zaterdagmiddag werden daar buitenland se automobilisten naar plaatsen als Haar lem, Alkmaar, Bergen en Hilversum door gezonden, omdat men de bedden, die nog over waren, voor per trein aankomenden wilde reserveren. De hoofdstedelijke lo gies-informatiedienst bracht in totaal ruim drieduizend mensen onder, van wie een groot aantal op particuliere adressen. Rotterdam mocht zich eveneens op een groot vreemdelingenbezoek verheugen. Duizend gasten, die verzuimd hadden van te voren een kamer te bespreken, werden door de V.V.V. ondergebracht. Den Haag en Scheveningen waren be hoorlijk met buitenlanders bezet, doch de logies-informatiedienst heeft geen beroep op particulieren behoeven te doen. Een grote stroom van bezoekers kreeg Madu- rodam te verwerken: 23.500 namelijk tegen 21:000 gedurende Pasen 1958. In het onder de rook van de Residen tie gelegen Delft logeerde vierhonderd vreemdelingen. Het aantal dagbezoeken aan de intieme grachtjes en de musea werd als uitzonderlijk groot gekenschetst en op sommige plaatsen kon men over de hoofden van de mensen lopen. Ofschoon in de Bollenstreek zelf nog weinig te zien is de velden met bolge wassen zijn hier en daar zelfs nog met riet bedekt! trok Keukenhof, waar nar cissen en krokussen reeds volop in de par ken prijken en de warme kas een exoti sche tulpenpracht biedt, bijna 35.000 men sen. Op de parkeerplaatsen stroomden zo'n zesduizend personenauto's en hon derdvijftig bussen door. Bijna zeventig procent van de bezoekers kwam uit het buitenland en er kan bijna gezegd worden dat er in Lisse op Tweede Paasdag i Duits dan Nederlands is gesproken Behalve dat de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer verheugd is over de boven de verw tingen uitgegane toeloop van buitenlan ders, is zij dit ook ten aanzien van het aantal reserveringen dat en passant voor de zomer werd gemaakt. Zandvoort, Noordwijk en de Waddeneilanden zouden hierbij de kroon spannen en wederom waren het de Duitsers, die voor deze ver- rassingen zorgden. Ondertussen heeft ook het veelomstre den Lunterense Paasvuur gebrand. Gister avond omstreeks half negen werd de meer dan tien meter hoge brandstapel aangestoken, ook al kostte het tientallen liters petroleum en ongeveer een half om het kletsnat geregende hout In de de veehouderijbelangen in het oog hou- De minister blijkt, volgens mededeling van het landbouwschap van mening te zijn, dat het zogenaamde „prijstraject" waarbij geen wijziging van monopolie- heffingen op voedergranen kan plaats hebben, niet ongewijzigd kan worden gehandhaafd. Het landbouwschap heeft zich, in tegenstelling tol de commissie- Blink uitgesproken tegen lagere vaste heffingen bij vrij aanzienlijke prijsver schillen op de wereldmarkt. Het landbouwschap deelt mee, dat de minister van landbouw de kwestie van de omzetbelasting op boter met zijn ambtgenoot van financiën zal opnemen. Een studie zal worden gemaakt van de mogelijkheden om voorschotten te ver lenen op de aangekondigde roggetoeslag voor graantelers op lichte gronden in verband met liquiditeits-moeilijkheden in di$ bedrijven. Heffing op kaasuitvoer te verwachten wegens lage prijzen De notering van de Kaasbeurs van Leeuwarden kwam vorige week overeen de laagste prijs van de notering van •gaande week. Bij redelijk goede handel werd het aanbod vrij gemakke lijk geplaatst. Met deze prijzen is een niveau bereikt, waarop het gesprek met West-Duitsland moet beginnen over de heffing op de uitvoer. Het niveau waarop deze, uiter aard variabele heffing zal worden inge steld, is uiteraard voor de Nederlandse Zuivel van groot bejang. Neemt men te hoog prijsniveau, dan zal dit niet alleen de produktie in West-Duitsland stimuleren, maar ook het verbruik af- De uitvoer naar West-Duitsland was vrij normaal de afgelopen week. V/el bij de importhandel nog van terug houdendheid sprake. Het verbruik is niet ieT groot, waardoor de handel weinig aimo toont om op speculatie te kopen. Het aanbod van boter was weer krap deze week. Dat komt mede door de goede vraag in het binnenland met de Paasdagen, terwijl ook ten behoeve van de verkoop in het klein-grensverkeer, nogal wat extra bevoorrading zal hebben plaats gevonden. Jongen verdronken. Eerste Paasdag is s zevenjarige Albert Steinhart bij het spelen in het water van de Houtmankade Amsterdam geraakt en verdronken. vlam te krijgen. Meer dan tienduizend mensen waren uit de wijde omgeving ko men opdagen om het vuur In de donkere avond te zien oplaaien. De grote belang stelling werd toegeschreven aan de aan dacht, die dit folkloristische gebruik had gehad door de aanvankelijk afwijzende houding, die de kerk tegen dit „heidense gebruik" had aangenomen. Ondanks de grote drukte op de wegen is het aantal verkeersongevallen meege vallen, al vielen er wel enkele doden. Gisteravond omstreeks negen uur wer- den op de weg Maaseik—Roosteren mej. A. C. en haar verloofde J. uit het Lim burgse Born door een in Sittard thuis ho rende auto gegrepen. Beiden werden op slag gedood. De 34-jarige boekhandelaar J. A. van der Voorde, wonende te Oude Tonge, kwam gisteravond om half zes op de Steenbergseweg tussen Steenbergen en Dinteloord met zijn motor in botsing met een andere motorrijder. Ernstig ge wond werd hij in het gasthuis te Steen bergen opgenomen, waar hij die avond om half negen is overleden. Bij het oversteken werd de 67-jarige heer L. G. van den Berge; uit Winters wijk, gisteravond op het kruispunt van de Molengracht en de Berkelkade te Zutphen door een auto aangereden en gedood. Eveneens gisteravond waren acht perso nenauto's bij een kettingbotsing op de rijksweg Utrecht's-Hertogenbosch on der Zaltbommel betrokken. Doordat een wagen plotseling aan de voet van de Waalbrug sterk moest afremmen reden in totaal acht automobilisten op elkaar in. Slechts enkele inzittenden werden licht gewond en konden na behandeling ir ziekenhuis van Zaltbommel huiswaarts keren. De materiële schade was groot. Zondagochtend tegen vier uur reed op de Borgharenweg langs het Julianakanaal een auto met zeven Hongaren uit Eygels- hocven met grote snelheid door ee gusterhaag heen en sloeg vervolgens twee maal over de kop. Wonder boven wonder liepen slechts enkele inzittenden lichte verwondingen op. De Hongaren warei derweg naar het kasteel Borgharen een bezoek aan landgenoten, die daar verblijven. SIEMENS w tdUvisie. Bierum weer recht De donderdagavond im de haven va Harlingen gekapseisde kustvaarder Bie rum is zaterdag met aan de overkant de haven opgestelde lieren in de male stand teruggebracht. Het schip ligt nu aan de grond met het dek ongeveer gelijk met de waterspiegel. In het gangboord werd het lijk va vermiste matroos, de 25-jarige P. Hamsraa uit Grootegast, gevonden. Instituut voor Sociale Wetenschappen Advertentie MONDELINGE AVONDOPLEIDINGEN het Staatsexamen M.O. Economie (KX) de univorsitaire examens Economische Wetenschappen (propaedeutisch kandi- telefonische of schriftelijke toegezonden door het ir dagen aanvangende, werk- "JI/TEER dan honderd mensen zijn omgekomen en ruim 100.000 zijn dakloos geworden op het eiland Madagascar, dat de afgelopen week is geteisterd door stormen, zware regenval en overstromingen. De slagregens begonnen ongeveer een week geleden te vallen, nadat een he vige tropische storm wat begon af te nemen. Zo dicht valt het regengordijn, dat vele rivieren buiten hun oevers tre den en de borrelende en bruisende wa termassa's gehele dorpen en plantages wegvagen. Er zijn grote verwoestingen Water verdrijft 100.000 mensen uit hun huizen op het eiland aangericht en de schade loopt in de miljarden franken. Het reddingswerk Is uiterst moeilijk, om dat de spoorlijnen vernield en de we gen onbegaanbaar zijn geworden. Ta nanarive, de hoofdstad van het eiland heeft het wel bijzonder zwaar te ver duren. Dit weekeinde heeft men 40.000 personen naar veiliger oorden overge bracht uit de lager gelegen wijken. De stad, die 100.000 inwoners telt, is vol komen van de rest van het eiland afge sneden en voedselvoorraden worden door de lucht aangevoerd. Men kan aan de vraag echter niet voldoen en de auto riteiten hebben strenge maatregelen genomen om prijsopdrijving, plunderèn en dergelijke te voorkomen. Ofschoon de regen sinds gisteren wat min der is geworden, is het gevaar nog niet geweken. Tananarive is namelijk op drie heuvels gebouwd en de lagere ge deelten staan geheel blank. Men vreest nu, dat het opgehoopte water de heu vels zal ondermijnen en de gevolgen daarvan zouden niet te overzien zijn. Zijn er nog rechters in Duitsland...? DE Eerste ZENDING tabak van genationaliseerde Nederlandse onder nemingen in Indonesië is gisteravond met het Britse vrachtschip Ulysses te Bremen aangekomen om daar te worden geveild. Zij bestaat uit 8430 balen, namelijk 6000 balen uit Sumatra en de rest uit Java. Er zijn al meer zendingen onderweg. Nederlandse ondernemerskringen zien met enige spanning maar bepaald niet zonder vertrouwen de rechtsgedingen tegemoet, die de Nederlandse onderne mingen by Duitse gerechtshoven zullen aanhangig maken tegen de verkoop hun produkten, daar zy de nationalisatie onrechtmatig achten. Hun juridische advi seurs doen voorshands nog geen mede delingen over de aard dier processen. Midden februari werd te Djakarta eer overeenkomst getekend, waarbij de Indo nesische regering de uitsluitende rechten op die tabak overdroeg op vier Duitse maatechappyen. Deze laatsten waren al leen bereid tabak te kopen als de betrok ken ondernemingen genationaliseerd wa ren, hetgeen inmiddels is geschied. Een woordvoerder van de vereniging tabaksimporteurs te Bremen beweert, dat de Nederlandse maatschappijen nu geen rechten kunnen laten gelden, omdat zij schadeloos zouden zijn gesteld. De Frank furter Zeitung betwijfelt het of de Neder landse rechtsvorderingen zouden kunnen Maar de voorzitter van de Nederland se ondernemingsraad voor Indonesië, mr. J. van Oldenburg, voert aan, dat de nationalisatie In stryd is met het volkenrecht omdat zy alleen gericht ls tegen Nederland. De Nederlandse rege ring steunt dit standpunt en de door Nederland aan Djakarta gerichte pro testnota laat daarover geen twyfel be staan. Nederlandse ondernemers twijfelen niet aan heit recht van nationalisatie tegen schadevergoeding van buitenlandse eigen, domuien. Zij zouden zelfs gaarne daaraan hebber! medegewerkt, gezien de moeiiyk- heden die hun ln Indonesië ln de weg werden gelegd. Maar ln dit geval ls de nationalisatie duidelijk eenzijdig tegen Nederland gericht met een politieke be doeling en zy voeren uitspraken van Indo nesische ministers aan, waaruit dit duide lijk blijkt en waarin eveneens onomwon den wordt verklaard, dat er pas over schadevergoeding kan worden gesproken, als Nederland zich bereid verklaart, Nederlands Nieuw-Gulnea aan Indone sië over te dragen. Tevens heeft de Indo nesische regering in het parlement ver klaard, dat deze betaling de staatsfinan ciën niet zal bezwaren en geen uittocht van kapitaal zal tengevolge hebben, hoe wél de waarde der Nederlandse bedrijven in Indonesië eind 1957 op 6 miljard gulden langs deed, dat de schadevergoeding zou kunnen geschieden op grond van de boek waarde, die ln vele gevallen één roeplah bedraagt). Rechter bedreigd met moord De president van het Indonesische hoog gerechtshof, raden Tjitrosudibjo, ls op massabUeenkomsten heftig aangevallen omdat het hof het vonnis heeft gewyzigd, tollende INDES KOEL /kasten \\ll/ Trootsprija redt de situatie waarby de heer H. C. J. G. Schmidt werd veroordeeld tot levenslange gevangenis straf. De rechter Is zelfs telefonisch met boord bedreigd. De president heeft hierop geantwoord, dat de reactie tegen het vonnis weliswaar begrijpeiyk, doch niet gerechtvaardigd is. Hij is bereid zo nodig de processtukken aan de regering en het publiek bekend te maken. Ondeugdelijke fabriek Een Oo6tduits communistisch blad meldt dat de directeur van een Oostduitee staat- maohinefabriek is verantwoordelijk ge steld voor slechte leveranties ten be hoeve van een suikerfabriek ln Indone sië. De bedryfsleider Kampe en een direc teur van de Ma fa-fabriek werden beiden ais „onverantwoordelijke vijandige elementen" ontslagen. Volgens het blad eist Indonesië een -hoge schadevergoeding omdat de fabriek niet aan de verwachtingen voldeed. Iemand, die door Kampe was aangesteld toezicht uit te oefenen op de bouw de fabriek „had contact gezocht met westelijke Inlichtingendiensten en op hun verzoek het werk gesaboteerd. Daarna was hij naar het westen gevlucht", aldus het blad. (De fabriek heeft honderden miljoenen roepiahs gekost en bleek on deugdelijk). De heer Hudijanoto is niet somber Op een bijeenkomst voor Morele Her bewapening te Caux ln Zwitserland, waar- personen utt 43 landen deelnamen, heeft de heer Sudjoko Hudyanoto, eerste secretaris van de Indonesische diploma tieke vertegenwoordiging in Den Haag, verklaard dat de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië juist zo zyn, als die tussen Engeland en Cyprus enige maanden geleden. Wanneer een moeilijk probleem als het dat van Cyprus kan wor den opgelost", zedde hij, ,gnoet er naar mijn overtuiging ook een oplossing kun nen worden gevonden voor de moeilijk heden tussen Indonesië en Nederland". De Keukenhof heeft op de Paasdagen heel wat bezoekers te verwerken gehad, hoewel nog lang niet alles in bloei stond. Sommige delen van park boden echter al veel moois, zoals de foto overtui gend laat zien, zodat de 35.000 personen, die er een tocht voor over hebben gehad om Keukenhof eens te zien, zich toch niet bedrogen hebben ge- voeldL Zeven gewonden bij autobotsing Bij Graenna ln Zuid-Zweden zijn zon dag een Zweedse en een Nederlandse auto met elkaar ln botsing gekomen, waarby zeven personen werden gewond. Heit ongeluk gebeurde toen de Neder landse wagen, bestuurd door een Turkse arts, by het passeren van een andere auto op de verkeerde weghelft kwam en op een tegenligger botste. Twee Turkse en een Nederlandse vrouw werden zo zwaar gewond dat zy ln het ziekenhuis van Jöngköping moesten worden opgenomen. De dames in de Nederjandse auto wa ren Syrman Vildan en Caillbe Susmosoglu, van de Turkse ambassade in Den Haag en Muazzez Turac uit Instanbul. Mj 6 maanden garantie op de zolen GRATIS atlas van da Benelux bij leder paar Cema-patantsohoenen ■poa|£ifM| Jongens- en meisjesschoenen (Van speciale verslaggever) TTEEL HEUSDEN was zaterdag uit- gestroomd om op de werf van Verolme de twintigduizend ton tende Naess Tern in het water te glijden. De belangstelling hiervoor vond niet alleen haar oorzaak in plaats, die het voormalige bedrijf De Haan en Oerlemans thans aan de Brabantse boorden van de Maas in neemt, maar ook en misschien nog meer in het gewaagde van de sta loop. Als bij Alblasserdam is de ri bij Heusden namelijk zo smal dat vroeger slechts de tewaterlating van kleine schepen voor mogelijk hield. Sinds Verolme echter in beide plaat sen een werf bezit, is het traditionele denken doorbroken en vinden er sta pellopen plaats, die vijf jaar geleden nog ondenkbaar waren. Neem de Naess Tem, die in opdracht van de bekende reder Erling Naess in aanbouw is en waarop mejuffrouw Ju lienne M. Michel de champagne liet wolken. De tanker is ruim honderdze ventig meter lang, terwijl de breedte van de Maas voor de werf aanvankelijk honderdzestig meter bedroeg, doch door het graven van een miljoen gulden ge kost hebbende inham tot tweehonderd- vijftien meter vergroot is. De eigenlijke uitloop van het schip was dus niet meer dan vijfenveertig meter een marge, die, op z'n zachtst uitgedrukt, aan de kleine kant is voor een twintigduizend- De „lijnen" hielden het echter ook dit keer weer en met hen de speciaal aan gebrachte rcmvlakken en de zware an kers en peuren. Op het kritieke moment schoten de negen staaldraden als een waaier boven het water uit, de oliereus met geweld intomend. Voor men 't eigen- lijk wist, lag het schip al gedraaid. En toen bet laatste geronk van het vlieg tuigje was weggestorven, dat namens Lips Schroevenfabriek te Drunen de Naess Tern met gesleepte letters „Be houden Vaart" had toegewenst, was de kolos door twee zwarte zwocgertjes langszij getrokken, het gezicht op de werf v3naf het „eiland" Nederhemert bijna geheel ontnemend. Nog enkele weken Over enkele weken zal de Naess Tem, waarvan de voortstuwingsinstallatie uit een „Verolme/M.A.N." scheepsdiesclmo- tor met een vermogen van 7500 pk zal bestaan, naar het bedrijf te IJsselmonde worden gesleept om daar te worden af gebouwd. De lading tank-stellen zullen hierdoor volgespoten moeten worden met water om een dusdanige diepgang te krijgen dat men bij de vaste bruggen van Heusden en Keizersveer geen hinder ondervindt.. Onder beide bruggen zullen voorts nog zeshonderd meter lange, veer tig meter brede en bijna anderhalve me ter diepe geulen worden gegraven. De laatste twee bruggen, welke „ge nomen" moeten worden om open water te kunnen bereiken, zijn die bij Slle- drecht (Baanhock) en Alblasserdam. De moeilijkheden zijn daar echter van een andere aard, omdat de middenstukken resp. verplaats- en hefbaar zijn. Vier en drie jaar voor jonge dieven De 25-jarige vulcaniseur Chr. W. en de 20-jarige fabrieksarbeider F. H. D., die in de afgelopen wintermaanden een hele reeks dienfstallen met Inbraak ln Maas tricht en omstreken hadden gepleegd, zijn door de Maastrichtse rechtbank respec tievelijk veroordeeld tot vier en drie Jaar gevangenisstraf. De officier van Justitie had tegen W. vijf en tegen D. vier jaar gevangenisstraf geëist.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5