De zachtste van alle .,Hij was zijn geloof Dr. Norel bij de Groene Kerk ter ruste geleed Toonschaal kunst 59 - een beeld van de in Voorschoten NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 31 MAART 1959 Agenda voor Leiden ±0 Woensdag Kertazaal academisch ziekenhuis 12.50 tot 1-20 uur: middagpauzebijeenkomst. Harmonie, 8 uur: Vereniging van ex-pi gevangenen uit de bezettingstijd afdeling Leiden en omstreken, spr.: mr. A. baron Van Tuyiil van Serooskerken over de processen van Neurenberg. Rehoboth, 8 uur: jaarvergadering Chr, vereniging tot verpleging van behoeftige chronisch Zieken „Het Zonnehuis", afde ling Leiden. Schouwburg. 8 uur: Leid9e balletschool o.l.v. Ann ter Haar-Pasman met „De krant in beeld en klank". Donderdag Antonïus-olubhuis. 8 uur: lusrt.rumuit- voering jeugdafdeling K. en G. Kleine zaal Stadsgehoorzaal, 8 uur: Ned. Chr. Reisvereniging, film over Engeland. Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond per soneelsvereniging S.L.F. Vrijdag Kleine zaai Stadsgehoorzaal, 2.30 uur: K. en O-, middag yoor kinderen, optreden van goochelaar. OEGSTGEEST, Geref. kerk, 8 uur: diaconessenhuisfilm „Vechten en dienen". Het Gulden Vlies, 7.30 uur: ledenverga dering Boerenleenbank Leiden-Oegstgeest. Prediker, Janvossensteeg, 7.30 uur: feestavond Nederlandse christelijke bond van werknemers in de textiel- en kle dingbedrijven „Unitas", afdeling Leiden. Zaterdag Molen De Valk. 2 uur: vertrek excursie afdeling Leiden N.C.R(eis)-V. naar Noord- wijk. Den Burcht, 8 uur: toneelvereniging D.O.B. met „De heilige vlam''. Stadsgehoorzaal. 2.30 uur: Leidse Jeugd- Actie. Scapinoballet. Schouwburg, 7.3" uur: feestavond speel tuinvereniging Oosterkwarbier. Oud-Poelgeest, 2.15 uur: excursie afde ling Leiden Kon. Ned. Natouribist. Ver eniging, Apotheken De avond- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek Van Driesum, Mare 110, telef. 20406. De apotheek Wil- helminapark 8, telef. 26274, te Oegstgeest is doorlopend geopend. Tentoonstellingen Prentenkabinet Kloksteeg 25: grafiek, fotografiek en fotopeinture van Livinus. geopend tot en met 11 april, elke middag van 2 tot 5 uur, gesloten op zon- en feestdagen en 27 maart De Lakenhal: Hedendaagse keramiek, werkdagen geopend van 10 tot 4 uur; tot en mat 27 april. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De blauwe maagden van St. Trinians (alle leeftij den); 's middags voor de jeugd Davy Crockett en de piraten. Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Operatie Am sterdam (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De schrik van het bataljon (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De wraak van Zorro (14 jaar); donderdag: Konin gin Christina. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De fa milie Trapp in Amerika (alle leeftijden). Musea, instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73: elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologisch en mineralogisch museum Garenmarkt 1 b: elke dag geopend van 10 Gravesteen, Pieterskerkhof 6, Juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst In de vakanties), concierge: Kolfmakersteeg 16 a. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch instituut, Rapenburg 26 elke dag geopend vaD 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag). Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling geopend van half 10 tot half 6. op zaterdag tot 5 uur Academiegebouw, Rapenburg 73: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur, behalve op zaterdagmiddag Contactbureau voor afgestudeerden, Rapenburg 6: op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en vaD 2 tot 4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat la: elke dag geopend van 10 tot 4 uur. Instituut voor culturele anthropologic en sociologie van oiet-westerse volken. Eerste Binnenvestgracht 33 a: elke dag geopend van 9 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur, behalve zaterdagmiddag. Stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Legermu: hulslaan 7: 5 uur. Inlichtingen kantoor V V V., Steenstraat 1 b: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27: maandag tot 5.30 en van 7 tot 9 uui donderdag vaD 1 tot 5.30 uur 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 i 10 5.30 1 dinsdag en ur; zaterdag Jeugdbibliotheek, leeszaal en bibliotheek Reuvens. Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u.. woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag U»eciaal voor de grotere leugd) vaD 6 30 *•4 8.30 uur 's avonds (Dezi >r het Paasfeest -dkerk te Ocgst- leritus-predikant die dinsdag op J. Groot. Ds. J. O. Norel te Bloemendaal hield een predikatie. Nadat de dienst was begonnen met sa menzang van psalm 73: 12 en 13 en uit het Evangelie van Johannes 11 de verzen 19 tot en met 27 waren gelezen, sprak ds. Norel, uitgaande van Openbaringen 1 17: „En Hij (dat is Jezus) legde Zijn rechterhand op mij en zei: vrees niet. Ik ben de Eerste en de Laatste, de Levende". Het geloof van dr. Norel was, naar de Heidelberger catechismus, een zeker we- schetste het zo: „vader was zijn geloof." Dat geloof was gefundeerd in de Bijbel en door zijn liefde voor de mystici. Hij ging om met de denkers van alle eeuwen en toch ging zijn verlangen uit naar de Koning van de Kerk. Hij was niet alleen geduldig bij ziekenbezoek, niet alleen trouw in het pastorale werk, maar hij publiceerde ook veel. Toekomst Hij OP STILLE ZATERDAG hebben velen de voorbereidingen vo onderbroken om op het kerkhof naast de Groene of Willibro geest getuige te zijn van de begrafenis van dr. Okke Norel, er van de Hervormde Kerk, bekend publicist en theologisch denker 76-jarige leeftijd in Leiden overleed. Na zijn emeritaat diende hij nog lang de Leidse Hervormde Gemeente in de bijstand van het pastoraat. Met de familie waren vele Leidse cn Oegstgecster predikanten, hoogleraren van de Leidse Uni versiteit cn afgevaardigden van door dr. Norel gediende Gemeenten naar Oegst geest gekomen om de rouwdienst bij te wonen. wezig kon zijn, voor het meeleven. Ds. Groot sloot daarop de dienst met de zegen. In de kerk hebben velen met de familie na afloop van de plechtigheid gesproken over en getuigd van wat dr. Norel in woord en geschrift voor hen heeft be- De bestemming van Oud-Hortuszieht Het is te verwachten, dat de theetuin Oud-Hortnszicht met gebouw omstreeks juni-juli van dit jaar geheel zal zyn ont ruimd en aan de gemeente zal zijn over gedragen. De inboedel wordt binnenkort in veiling gebracht. Ten aanzien van de bestemming van het gebouw vernamen wij van offioiële zijde, dat zich verscheidene gegadigden bij de gemeente Leiden hebben aange meld. Zo zou het bureau „studentenhuis vesting" er belangstelling voor hebben, terwijl anderen er een mogelijkheid in zien tot heroprichting van het prot.- ehristelijke militaire tehuis, dat in het jeugdhuis Breestraat 19 was onderge bracht en enige tijd geleden daar moest worden gesloten. Zelfs van industriële zijde blijkt men er interesse voor te heb- Uiteraard moet de gemeente beslissen over de bestemming. Een bestemming voor lange tijd zal zeker niet meer aan Oud-Hortuszioht worden gegeven, omdat de gemeente onmiddellijk tot afbraak overgaat als tussen de betrokken instan ties overeenstemming is bereikt over de doorbraak Toussaintkade via het Rijn- en Schiekanaal en de spoorbaan Leiden Utreoht naar de Witte Singel. Een dem ping van dit kanaal is op het ogenblik bij het hoogheemraadschap van Rijnland Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Sylvia, dr. v. J. H. van de Wijngaard en J. S. W. Regeer; Elionora Johanna Theodora, dr. v. P. Waasdorp en M. C. Steenvoorden; Renate Margaretha Maria, dr. v. A. J. van der Willigen en P. G. Fasel; Eva Maria, dr. v. D. Bloemendaal en G. den Heijer: Yvonne, dr. v. H. Nieu- wenburg en E. H. de Langen; Hilde- gard Agnes, dr. v. M. van der Sijs en H. A. Beier; Elisabeth Johanna, dr. v. A. de la Rie en J- Sloos; Wilma. dr. v. W. Jordens en M. Barend&e; Leonardus Hermannus Jozef, zn. v. H. J. Kolman en E. A. E. van der Kroon; Adriaan Pieter Johanhis, zn. v. R. van Aalsburg en M. M. C. van Klinken; Kees Jan, zn. v. C. C. Ver- hage en M. C. Verweij; Anja Susan na, dr. v. J. Slegtenhorst en J. de Bolster; Hendrika Catharine, dr. v. J. de Meij en G. M. van Diggele; Leo nardus Francisous Gerardus, zn. v. J. F. Groenendaal en W. J. T. Steen bergen. ONDERTROUWD: A. Rosmalen en J. C. Tros; J. S. F. Koek en M. C. Ouwendijk; H B- van der Lans en H. Verkuijlen; G. Mulder en S. A. Pracht; H. A. Bavelaar en S. H. W. Springer; J. E. Kok en J. A. Otten, J. N. de l'Ecluse en H. Bodenstaff; J. Meerbeek en F. Habraken; J. P. M. Piket en J. G. Oosterweer; W. C. Lardé en C. G. van Dissel; M. Knol en M. C. H. van Putten; J. J. van Giezen en L. J. M. van Kampen; J. W. Verhage en" M. S. van Klink; W.van der Linden en C. Waasdorp; H Gaasbeek en A. N. Heruer. GEHUWD: L. Korpersihoek en M. J. van der Velde; H. Serlier en A. J. E, Koomen; H. Hamaker en M. E. Klein; J. Kooien en A. Zitman; F. Beij en H. M. van Veldhuyzen; W- Koet en A. M. Vermont; I. Teegelaar en J. J. W. V. Jongman; A. Spieren burg en E. Trap; F. Kleer en E. W. de Tombe; A. G. Jansen en M. C. Fischer; A. A. van der Hulst en A. M. X. F Kuipers; E. Habraken en H. J. Willemse; E. J. van den Broek en M. D. van Ommen. OVERLEDEN: J. Grem 58 jr., echt genote van P. Verschoor; G. M. G. Rens 40 jr., echtgenote ven H. M. C. van Oosterzee; C. Onrust 77 jr.; A. van der Nat 84 jr.; C. Brussee 31 jr.; C. van den Burg 90 jr.; F. J. Goed hart 67 jr. Iemand, die naar de toekomst zag, hij had een doel. En dat ook op aar de. Voordat men aan georganiseerd club werk dacht, bouwde hij Ons Huis in Leeuwarden. Hij vormde maatschappe lijke werksters, voordat men aan de Cicsa dacht, en hij wist nog niets van De Horst af toen hij zijn medewerkers onderricht te. Hij had een doel in zijn leven en hij wist zijn toekomst geborgen. In zijn dagboek schreef hij voor de Stille Zaterdag, de dag waarop hij ter ruste zou worden gelegd, dat Goede Vrijdag en Paasfeest bij el kaar horen. Achter ons ligt het kruis en voor ons de opgestane Heiland. Ook bij dit'heengaan en bij deze be grafenis ligt achter hem het kruis van Christus en wacht dr. Norel de op standing uit de doden. Nadat gezang 122 was gezongen, „Voor al Uw heiligen, rustend na hun werk", ging ds. Groot in dankgebed voor. In de, kerk werd nog het lied gezongen, dat dé overleden predikant graag bij de aanvang van een dienst liet zingen: „Wees ge groet, gij eersteling der dagen" Aan de groeve dankte ds. Norel namens zijn moeder, die wegens ziekte niet aan- Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 Teraardebestelling van de heer C. Brussee Zaterdagmiddag had op de begraaf plaats Rhijmhof onder grote belangstel ling de begrafenis plaats van de heer C. Brussee, die vorige week bij de explo sie op het terrein van de Rijnlandse Metaalbescherming-Maatschappij aan de Vijf-meilaan om het leven kwam. Naast de directie van het bedrijf waren vele bedrijfsgenoten naar Rhijmhof gekomen om hun medewerker Brussee de laatste eer te bewijzen. Onder hen was de heer Heshusius, die na de explosie gewond uit het water was gehaald. Toen de kist de aula werd binnenge dragen, speelde de organist, de heer Adr. Blankenstein, gezang 232: Neem, Heer, mijn beide handen en leid Uw kind. De heer A. van Egmond uit Rijnsburg sprak als zwager van de overledene. Hij verzocht de aanwezigen, psalm 103 vers 8 te zingen: Gelijk het gras is ons kortston dig leven. Ds. J. N. de Ruiter, Hervormd predikant te Leiden, sprak vertroostende woorden uit het Evangelie naar de be schrijving van Mattheüs. Bij de groeve sprak de predikant de begrafenisiiturgie uit en bad hij het „Onze Vader". De weduwe dankte allen voor de grote belangstelling. Vele bloem stukken dekten de kist. OEGSTGEEST O.C.J.K.-spelmiddag et was zaterdagmiddag een gezellige drukte bij het Rosarium aan de Louise de Colignylaan. Ongeveer 125 kinderen, variërend van 10 tot en met 16 j„ hadden ingeschreven voor het paasei-spel van de O.C.J.K., de Oegstgeester Christelijke Jeugdkampen. De hoofdprijs, één week gratis O.C.J.K.-kamp, werd gewonnen door Henny van der Velden, die boven dien nog tien eieren kreeg. De tweede prijs voor Ineke Heijmans. Peter van Krieken kreeg de derde en Hans de Best eindigde op de vierde plaats. De organi satoren, die veel moeite hadden gedaan om dit spel te regelen, hadden in totaal voor 47 prijzen gezorgd, zodat de span ning na de koplopers niet verflauwde. VOORSCHOTEN Diploma-uitreiking van avond-tekenschool Bevorderd naar de 2e klas: G. Anker, J. Riisdijk, H. v. d. Burg; A Lobel en W. Verheij (prijswinnaar beste leerling). Bevorderd van 2 naar 3: N. Lingerak, N. v. d. Putte, P. den Amtman, A, Thier ry, L. Remmerswaal, C. van Veen, A. v. d. Zwet cn M. Koerts (prijswinnaar). Einddipl. 3-jarige cursus: F. v. d Berg, B. de Mooy en C. Wittebrood. Bevorderd van 4 naar 5: A. Mulder, R. Ruitenbeek, J. ten Bruggen. Einddiploma 5-jarige cursus: W. Kuyrt en B. Zwetsloot. De diploma's werden uitgereikt door de directeur van de school de heer Versluis. Voorzitter Burggraaf wees op het gevaar dat de shcool wegens gebrek aan belang stelling gesloten zal moeten worden er. verzocht daarom al het mogelijke te doen het bezoek aan de school te stimuleren. Een deel van de grote tentoon stelling „Toonschaal '59", die t.m. 2 april gehouden wordt in het Cultureel Centrum (Prinses Marijkelaan 4) te Voorschoten. en bij Golden Fiction zit de zachtheid waar ze hoortin de tabak Gevestigde en vertrokken personen In de week van 19 tot en met 25 maart In Leiden vestigden zich: J. A. Beekink en tam., militair, Bern- hardkade 13; M. van den Ouweelen fam„ techn. adviseur, Haarlemmerweg 6; G. M. Rzeezowski-van Herpen en Joubertstraat 27a; A. Lagerweij en fam., gymnastiekleraar, Burggravenlaan 27; F. E. D. Devos en fam., arts. Fred. v. Eeden laan 13; J. J. Binnekamp en fam., boek houder, Lammenschansweg 12; W Struijs cn fam., Boerhaavelaan 2; A. 1 C. M. Brans, militair, Meerburgerkade 3: R, Shapourian, Noordeindeplein 4a; 1 Dorhout, Morssingel 9; E. M. B L. Spijker, pompbediende, Sophiastraat 7- A. A. Vos de Wael, v Vollenhovenplei 103; G. M. D. Zaaijer, Hogewoerd 71; C. P. G. de Jeu. Ch. de Bourbonhof 40, J M. HoLlander, Roodenburgerebraat 5; H V Bentriek van Schoonhcten (Baron), Piet Paaltjenspad 6; P. C. A. Kerkvliet, V Zwijgerlaan 8; M. C. C. de Witt Wijnen, Jan v Goijenkade 6; A L. Zaalberg-Vis ser, Evertsenstr. 28; A. Bosman, Kaarsen- makensetraat 7; P, H. van der Reijden, Trompstraat 49; F. van der Veer, ver pleegster, Kooipank 14; P. R. Brouwer, Rijnsburgerweg 40; M van Dorp. chauf feur, St.. Aagtenstraat 28a; F Obdeijn, leraar, Vinkenstraai 4; L. Riethoven, ter- reinkneoht, Groenoordstraat 32; D. Koree- Bonthuis, Lange Mare 38; B. Koomans, militadr, Noordennde 2a; M. C. J. Smet' sere, dienstbode, Mezenstraat 2; T. d< Bruine, 11 verpleegster, Rijnsburgerweg 10; W. F Verhoeven, hulp in de huishou ding, Vreewijkstra at 8; J. G. Zuhorn, textiel-technicu6. Morsweg 30a; V. A. Jan sen, kantoorbediende, v. d Sande Bak- huyzenln 12; K. J. van Damme, fysicus, Thorbeokestraat 60. berdam, W. v. Haemstedestr. 19b; Helmlholdt en fam.. Lage Moreweg 33, Heerenveen, 2e Sluis 35; H. Sauter fam., Oude Vest 55a, Rotterdam, Olde- gaarde 740; W. A. de Boer en fam., Ak- kerhof 44, Zuid Afrika; G. H. de Waard- Reede en fam., Pasteurstr. 19a. Wierden, Jacobsonstr. 55; W A. J de Vos en fam. Veste6tr. 7, Ned. Nieuw-Gulnea; W, Hoge- nes en fam., Oude Vest 171, '6-Gravenhage, Twentstraat 234; G. Jelsema en fam., Burggravenilaan 39, Arnhem, Turfstr. 21 A. M. SeJihorst-SpruiJt en fam., Apothe- keredijk 31, Hoorn, Drieboomlaan 12; G J. Riebhorst en fam„ Rembrandtetr. 18, Doebinchem. Papaverstr 21; G. E. de Hol lander a/b Utr. Jaagpad t/o 48, Haarlem, Doelstr 12 zw; E C. Belzer, Rijnsb.weg 141, Oegstgeest, Hofdijk 11; P. H var Oever, Breestr. 159a. Rotterdam, Carnisse- laan 16a; B. E. van Oosten-Claproth, Zöe- terw.singel 77, Ca6tricum, Lindenlaan 26: H. G, Steenhuds. Appel6tr. 16, Nieuwkoop, Karekietstr. 9; H. J. T. M, Staats, Hoogl. \TOORSCHOTEN heeft zijn culturele activiteiten belangrijk uitgebreid. En het heeft zich daarbij laten leiden door het feit, dat er in de gemeente zelf vele kunstbeoefenaars zitten niet alleen, maar ook veel scheppende kunstenaars. In een gemeente met 13.500 inwoners komt dat niet zoveel voor, doch Voorschoten schijnt bijzonder in trek te zijn voor kunstenaars. Hiervan uitgaande heeft men voor het eerst een grote tentoonstelling ingericht in het Cultureel Centrum aan de Prinses Marijkelaan 4, onder de titel „Toonschaal '59". Hier wordt tot en met 2 april werk geëxposeerd van uitsluitend Voorschotense kunstenaars: schilderijen, tekeningen, grafiek, ceramiek, beeldhouwwerk, zilversmeedwerk, textielontwerpen, kunst nijverheid in allerlei vorm, poppen, etc. Burgemeester C. J. v.d. Hoeven heeft deze tentoonstelling gistermiddag geopend en verklaard dat als maatstaf vooi tentoonstelling werd gesteld: vakman schap. Dit enige criterium kan natuurlijk aanvechtbaar genoemd worden, want alles wat in goed vakmanschap gemaakt wordt is nog geen kunst. Maar het heeft in Voorschoten toch niet tot een onverant woorde keuze geleid. Natuurlijk, er ls zwak werk bij, er is werk te zien dat erg academisch is gebleven, maar men niet zeggen dat hder alleen maar huisvlijt wordt getoond. Integendeel, het geheel heeft een behoorlijk peil. Bovendien zul len musici uit Voorschoten elke dag der tentoonstelling van 21.30 tot 22 uur i klein avondconcert in de zaal geven dat musiceren geschiedt zodanig, dat het contact met de expositie gehandhaafd blijft. Het is moeilijk om uit de 175 werken van de 26 kunstenaars een keuize te doen voor een beschouwing. Een kleine wande ling wil ik met u maken door de zaal u dan allereerst wijzen op de tekeningen en de prachtige droge naald-ets van W. C. Gerritsma. Direct bij het binnenkomen ziet u al die penseeltekening „Gevecht" van hem, de twee paarden in een sterke beweging en met een grote suggest! kracht neergezet. Naast hem ziet u een olieverf van M. Kutterink, ook met paarden. Kutterink is wel een zeer veel zijdig mens. die zowel medailles, vazen, bekers en reliëfs als schilderijen maakt Zijn „Oerkracht" heeft vaart en ia knap van kleur. Meer dan zijn andere schilde rijen, die soms wat decoratief zijn. In diezelfde rij ziet u dan enkele por tretten van Willem Sohrofer, krachtig, breed en expressief geschilderd, direct grijpend naar het wezen. Ben van de mooi ste wind ik wel het portret van mevr. A. v. S. Even daarnaast hangen twee ver rukkelijke schilderijtjes van Kamerlingh Onnes en daaronder staat ceramiek van hem. Het is van een kinderlijke speelsheid, «r:-. n maar knap en zuiver. Wat de ceramiek betreft vindt u achter de middensohermen een serie potten en vazen van Groene- veldt's Aardewerkfabriek. En eigenlijk was dat toch wel een verrassing, want wat Groeneveldt b.v. met de vazen onder no. 47 gedaan heeft, is uitzonderlijk artistiek. Niet alleen door de matte en diepe tinten, maar ook door de vormgeving. Deze i miek getuigt van een bijzonder inventief vermogen. AAN diezelfde kant ziet u wat beelden van H. F. Antheunis, welk werl derdaad van groot vakmanschap getuigt, maar niet direct van een eigen scheppen de persoonlijkheid. Dat geldt ook vo< tekeningen van R. N. Bër von Hemmers- weil. De plastieken van R. Blote zijn eigenlijk persoonlijker, maar missen daar entegen weer gedegen vakmanschap. Het is soms wat geforceerd, behalve de terra cotta „Zittende man", heel fijn uitgewerkt. Verrukkelijke poppen maakte mevr. M. Blöte-Obbes o.m. voor het sprookje „Peter en de Wolf' en mej J. Blöte heeft prach tig smeedwerk geëxposeerd. Harnnie Ba, ls geen onbekende meer in kunstkringen en haar aquarellen zijn opnieuw te prijzen als smaakvolle en knappe fcunstprodukten. Een klein beetje academisch is ook het werk van J. F. Obbes en de zilversmid Marcelis mag dan in zijn vormgeving wat verouderd zijn, als handwerk is het zilver van hem te prijzen. Heel fantastisch maar hij moet oppassen dat het geen maniertje wordt is H. C, v. Reck met zijn plakkaatverf- stukjes, die soms surrealistisch aandoen. Zijn dekens en bedrukte stoffen zijn zeker smaakvol. J. R. van Reek is in de vlotte tekeningen directer en beter dan In de olieverven en J. v. Reek-Berdenis Berlekom toont heel veel fantasie in haar tekeningen. Over fantasie gesproken: heeft u die grote werken van Arie van Houwelingen gezien. Het ontbreekt hem noch aan vak manschap noch aan creatief vermogen, hoe men ook zijn werk waardeert Bijzon der fijnzinnige weefsels voor gordijnstof- HILLEGOM Kind zwaar gewond Het vijfjarig zoontje van de familie Saucr liep spelend in de Prins Bernhard- straat tegen een auto op. Het jongetje moest met een schedelbasisfractuur naar het diaconessenhuis in Haarlem worden gebracht. Zijn toestand is ernstig. Vandalisme Een zestienjarige jongen uit Heemstede trok het vijftienjarige meisje J. M. van R. van haar fiets, zodat zij haar knie verwondde. Haar armbandhorloge en haar kleding werden eveneens beschadigd. Auto in brand Vóór het huis van dokter J. J. Versluys raakte gisteren de auto van een Belgische toerist in brand. De politie was het vuur in korte tijd meester. Spreekuur wethouder In verband met het Paasfeest is het spreekuur van wethouder Van Dam deze week verschoven naar woensdagavond half zeven. fen heeft A, Reudink geëxposeerd, smaak vol, ndet opdringerig, niet modieus, maat met gevoel voor kleur en ritme. En dan ts er nog het werk van mevr. A. de Bruyn- Verberne en mevr. E. Eggink-Offringa kleurrijk werk van beiden, niet groots, maar eerlijk en knap. Vooral die Veluwse boer van mevr. Eiggink ls wel expressief Een grappige marionet van mej. G. Odijk, vlotte gouaches van T. Pieterse en natuur lijk zilverwerk van Begeer voltooien deze eerste grote Voorschotense expositie, die door het initiatief van de secretarie ambtenaar J. Bur erna een succes moet worden. LEIDERDORP hoek Ericalaan Botsing op Zaterdagmiddag omstreeks kwart drie botsten twee personenwagens c hoek van de Hoogmadeseweg en de calaan op elkaar doordat de auto, dii de Ericalaan kwam, geen voorrang leende aan die op de Hoogmadeseweg, uit de richting HoOgmade. De botsing hevig. In de wagen uit de richting Ter Aar zaten vier personen, in de andere drie. De bestuurder van de eerste, de he uit Ter Aar liep 'n hersenschudding op, de bestuurder van de tweede, de heer Van der D. uit Rotterdam, een verwonding aan een voet. In de auto uit de richting Ter Aar zaten ook de heer R. uit Haag en het kind R„ de man lief hersenschudding op en het kind een vlees wond. Mej. S. uit Koudekerk aan Rijn, die in de wagen van de Ericalaan zat, zou met een bekkenfractuur het ziekenhuis zijn gebracht. De gewonden werden naar het acade misch ziekenhuis te Leiden gebracht, waaruit zij later konden worden oi gen, behalve de heer R. uit Ter Aar (her senschudding). Dokter Bakema had de eerste hulp verleend. Koninginnedag in Leiderdorp Het bestuur van de christelijke Oranje vereniging deelde ons de voornaamste ge gevens mee over het programma voor 3( april aanstaande. Het is erin geslaagd enkele bijzondere punten op het program ma te plaatsen, opdat als alles meewerkt, i Ha: Majei ken. worden gespro- Morgens is er: koraalmuziek met medewerking van de Harmonie Leider dorp, kinderzang voor de burgermeeste: kinderfeesten in het gebouw Irene cn he dorpshuis en een hindernisrit voor auto' net puzzelrit in Leiderdorp. De middag staat In het teken van d port: tennnis-, korfbal-, voetbalwedstrij- len en een gymnastiekdemonstratie de vereniging Sparta. Een glanspunt zijn het optreden van de Huzaren Boreel uit Amersfoort met een militi show Avonds is er een cabaretvoorstelling het in wijde omgeving bekende en populaire gezelschap Semprc Avanti met Jong en Jolig in het dorpshuis. Het bestuur van de Oranjevereniging verzocht ons, de huis-aan-huis-collectc g van deze dag aan te be velen De gemeente stelt weliswaar een subsidie ter beschikking, maar verwacht de burgerij, dat ook zij het hare tot het slagen van deze dag bijdraagt. Een cder doe dit naar vermogen; niemand ölijve achter, dat het feest is ook voor de gehele gemeente. Kerkgrt 3. 's-Gravenhage, Kokosnootstr. 26; G Rlemersma, Rijnsburgerweg 10. Baarderadeel, Wieuwerd 59; H. E. M. van Berckel, Lange Mare 38, Rheden Gld, Cho- pinlaan 15; W B Westermann, Plantsoen 93, Utreoht, Bcgijnehof 1 bis; T. T. van der Staaij, G. Kastal nstr. 11, Nijmegen, Nw Nonnendaalseweg 55a; W. J. van Til- borg. Marnlxstr. 81, Fr. Valentijnstr. 74 1; A. H van Duljn, Marnlxstr 151, Oegst geest, Regentesselaan 38; H, Fakkel, Bern- hardstr 20; 's-Gravenhagc, Driebergen- straat 251; P A Breddels, Oude Rjjn 27, Duitsland; J. M. Kooreman, Herengrt 25, Groot Brilannië; A. L. Heringa, Groenha- zengrt 12, Assen, Groningscstr. 52 1; A. G. Erades, H de Vriesstr. 6, Hilversum, Noodweg 87; H. J. W Fortrie, Magd. Moonsstr. 2. Katwijk. Zuidstr. 69; C. van Beelen, Narmstr. 1, Katwijk, Hessenstr. 32; J. L. Stierum, Rijnsb.weg 62a, Voor schoten, Leldseweg 138; ,T. van Riet, Lange Mare 68, Haarlem, Stol'bergstr. 8; B. M. Steyn-van der Hoeven, Lammenschans weg 181, Voorschoten, Dobbeweg 12. WARMOND Steeds Vooruit gaat Meer vooruit Steeds Vooruit is er zich van bewust geworden, dat er uit 'een ander vaatje moet worden getapt, wil de club zich handhaven op het niveau, waarop zij in de tafeltcnniswereld thuishoort. In de af gelopen week zijn er door enthousiasme en stugge training opmerkelijke resulta ten bereikt. Het eerste damesteam gaf 't goede voorbeeld door met 64 Avanti 1 te verslaan. Het eerste herenteam had tegen Treffers geen makkelijke wedstrijd te spelen en moest met gelijk spel genoe gen nemen. Het tweede herenteam moest in Slagvaardig zijn meerdere erkennen. Men verloor met 4—6. De junioren speel den een vriendschappelijke wedstrijd te gen de jongens van het internaat en won nen met 11—5. Het programma voor de komende week: Zoeterwoude egen Pit 54 1 Er irdt rekend op een moeilijke wedstrijd. Het eerste herenteam reist naar Den Haag om zich met Gona 1 te meten. Het tweede herenteam speelt in Sassenheim tegen TCS 1 De wedstrijden in Warmond be ginnen kwart voor acht. Bijzondere gebeurtenis vier geitjes Zaterdagmorgen wierp de geit van mevr. M. Rademaker-Groen drie lamme ren. Toen de eigenaresse na enige tijd nog eens ging kijken, bleek intussen een vierde geitje te zijn geboren, een feit. dat zich maar zelden voordoet Koudekerk kwam goed voor dc dag De huis-aan-huis-collecte voor dc sa menwerkende sanatoria heeft f 112,50 op gebracht, terwijl dc actie „Een kwartje voor Bartje" het mooie bedrag van f 134,75 opbracht. K. en O.-avond Morgenavond 8 uur verzorgt het Ne derlands Marionettentheater in 't Tref punt een kunstavond van de plaatselijke afdeling van K. en O. Onder leiding van Bert Brigman worcM de opera De Parel vissers van Georges Bizet uitgevoerd. Bejaardenaociëtcit De bezoekers van de bejaardensocicteit wacht morgen een verrassing in de vorm van een paastrectatie. Indieu u de krant eens niet mocht ontvangen, kunt ii tussen 6 en 7 u. 's avonds onze klachten- dienst hellentelefoon no. 31441. Wij pogen dan alsnog u van dienst te zijn. Directie N.L.C. VALKENBURG Jaarvergadering boerenleenbank De jaarvergadering van de coöp. Ralf- feisenbank Valkenburg zal worden ge houden op woensdag 1 april in Het Wa pen van Valkenburg. Het aantal leden van de bank is echter zo groot, dat bij een behoorlijke opkomst de vergader ruimte wel te klein zal zijn. Dat is dit jaar wel te verwachten, omdat het be stuur van de bank heeft gemeend, naast afdoening van huishoudelijke zaken, ook de praktische voorlichting op het pro gramma te moeten plaatsen. De rijks- tuinbouwconsulent ls bereid gevonden naar Valkenburg te komen, om een aan tal dia's betreffende de glascultuur te vertonen en daarbij een toelichting te Uit het jaarverslag van de bank note ren we, dat omzet, spaargelden, kredie ten en voorschotten, het saldo tegoed bij de Centrale Bank en de winst, weer be langrijk hoger zijn dan In 1957. Het aan tal leden bedroeg op 31 december 184 en het aantal spaarders 899. Het totaal van de reserverekening was gestegen tot 50.314.41. Het jaar 1958 Is voor de bank te Val kenburg zeer gunstig geweest. Spreekbeurt Op donderdag 2 april hoopt voor de Hervormde Evangelisatie In zaal De Vries de heer J. Kruithof van Monster te spreken. De aamenkomst begint om 8 u. Daglioekposten van Noord wijk De brand, die zondagavond in de hooi schelf van de familie Van den Burg uit brak. schiep grote problemen, want er was praktisch geen bluswater. Dc brand weerlieden waren de gehele nacht in touw om de schelf uit elkaar te gooien, waardoor 't gevaar voor uitslaande brand met risico van verspreiding werd voor komen. Men vermoedt, dat een achteloos weggeworpen sigarettenpeukje het vuur in de schelf heeft gebracht. Met een enorme zwam vloog de 46- jarige Katwijksc bromfietser gistermid dag uit een verkeerd genomen bocht in de Gooweg. Hij kwam voor de voeten van agent terecht, die constateerde, dat de Katwijker rijkelijk alcohol had ge bruikt, zodat agent en Katwijker samen ar het politicbureau gingen. De heer Van Rijn constateerde gister- ïddag een begin van duinbrand ten noorden van de vuurtoren; hij voorzag enkele jongens, die in de buurt aan het ipelcn waren, van takkebosscn en schop pen; een half uur later was het vuur uit-

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3