Problemen zullen niet door geweld worden opgelost HOOFD PIJN? Werkmeester doodde chef Tien jaar voor aanslag op taxichauffeur geëist Recht in de ruimte moet men nu al regelen ZWELLINGEN KNOBBELS Joysailing met sleepboot van kapitein en stoker Te weinig ambtenaren op Zaken overzee Keren op rijksweg kostte dode en twee gewonden Ruimteschip WOENSDAG 25 MAAKT 1959 Resultaat van Macmillans reizen: OP HET OGENBLIK is dit toch wel duidelijk: hoe groot ook de meningsverschillen tussen Rusland en Westelijke geallieerden over Ber lijn en de toekomst van Duitsland ook mogen zijn, er is overeengeko men, dat deze vraagstukken zullen worden opgelost door onderhande lingen en niet door geweld. De Engelse premier Maemillan. die gis teravond uit de Verenigde Staten in Londen terugkeerde, heeft in deze en kele zin het resultaat van zijn bezoeken aan de regeringsleiders van Rusland. Frankrijk, West-Duitsland en de Ver enigde Staten samengevat. Hoewel de bereikte overeenkomst sen Maemillan en Eisenhower nog officieel bekend is gemaakt, is he wel duidelijk, dat de Amerikaanse pre sident het standpunt* van de Britse De officier van justitie bij de recht bank te Arnhem heeft gisteren ontslag van rechtsvervolging en terbeschikking stelling van de regering geëist tegen de 50-jarige werkmeester J. P. de G. Tiel, die op 4 oktober de 43-jarige chef van dienst van een conservenfabriek ir Geldermalsen, de heer M. J. Vliet, me een cuttermes om het leven gebracht. Op de bewuste zaterdag deelde de hee: Van Vliet de verdachte mee. dat hij ont slagen zou worden. De G., die lijdt aai vallende ziekte, had dit allerminst ver. wacht. Hij verloor zijn bezinning, greep het cuttermes van de machine, dat vlak onder zijn bereik lag. en doodde zijn chef. De officier van justitie meende op grond van het psychiatrisch rapport te moeten concluderen, dat in de ziekte var de verdachte de verklaring van zijr daad ligt. De raadsman kon zich met de eis var de officier verenigen. Hij noemde ali verpleeginrichting Meer en Bosch 't« Heemstede. premier voor het grootste deel heeft overgenomen. De laatste tijd zijn over de besprekingen tussen Maemillan en Eisenhower uit Engelse en Amerikaanse bron nogal verschillende lezingen ge geven. Eisenhower zou volgens de Amerikaanse berichten steeds een zekere tegenzin tegen een topconferentie gehad hebben. Maar het is thans zeker, dat in Ameri kaanse en Engelse nota's aan Rush een topconferentie zal worden voorge steld onder voorwaarde, dat de minis ters van buitenlandse zaken in Genève vorderingen hebben gemaakt. Een definitieve overeenstemming is niet nodig. Wel zouden dt ministers agenda en plaats van de topconferentie moeten vaststellen. Amerika wil niet zonder meer een topconferentie voorstellen, omdat anders de ministersconferentie in Genève geen zin zal hebben, erder is het niet zo. dat bij een misluk king van de ministersconferentie de topconferentie tussen de regeringslei ders beslist tot de onmogelijkheden be hoort. Het antwoord op de vraag of bij een fiasco in Genève toch een t conferentie gehouden moet worden, is gisteren in officiële Amerikaan kringen gezegd, zal door president Eisenhower zelf worden gegeven, e standpunten van de regeringen Frankrijk en West-Duitsland zullen veel van de Brits-Amerikaanse eenkomst afwijken. Weliswaar zullen de geallieerden (vermoedelijk morgen) een enigszins verschillend antwoord aan Moskou zenden, maar zt er uit de westelijke nota's aan Moskou geen meningsverschil valt te conclu deren. Alleen zou president De Gaull» een meer gereserveerde houding tegen over een topconferentie ln Twenthe worden op sommige plaatsen weer Paasvuren ont stoken. Vooral de jeugd doet zijn best om zoveel mogelijk hout bij elkaar te brengen. Hoe meer hout er iS, hoe hoger het vuur kan oplaaien en hoe langer het kan branden. Uitspraak i Eén zwaluw In de westelijke nota's, die nog door de NAVO-raad goedgekeurd moeten wor. den, wordt geen direct bezwaar ge maakt tegen deelneming van Polen ei Tsjechoslowakije aan de Geneefse con ferentie. Wel wordt er bezwaar tegei gemaakt, dat deze landen mede beslis sen over de toekomst van Duitsland. De Canadese premier, Diefenbaker, heeft Frankrijk, Rusland, de Verenigde Sta ten en Engeland inmiddels uitgenodigd hun topconferentie in Quebec houden. Tijdens het Brits-Amerikaanse gesprek ten slotte nog gebleken, dat Eisenhower zeer sceptisch staat tegenover het En gelse plan voor een zone in Europa, waarin de bewapening en de troepen wederzijds verminderd worden onder strenge internationale inspectie. Ame rikaanse autoriteiten geloven niet de Britse suggestie praktische waarde heeft. Men heeft het Engelse voorstel dan ook niet helemaal serieus opge- vat. Wel is de Britten toegezegd, dat het plan, overigens zonder enige plichting van Amerikaanse zijde, worden bestudeerd. „EEN ZEER KLEIN MISDADIGERSTYPE" Twee schoten doodden man V° "OOR de Roermondse rechtbank heeft de officier van justitie een gevangenisstraf geëist van tien jaar met aftrek tegen de Duitse automon teur H. F. N. uit Bayreuth, die op 19 november van het vorig jaar te Swalmen met twee schoten uit zijn Pleidooi prof. mr. A. J. P. Tammes TN EEN TE AMSTERDAM gehouden 1 inleiding over het „Regime van de ruimte" voor het Nederlands ge nootschap voor internationale zaken, afdeling Amsterdam, heeft gisteren prof. mr. A. J. P. Tammes, hoogleraar aan de gemeentelijke universiteit, onneedrongen op internationale uit wisseling van plannen op het gebied van de ruimtevaart. Voorts pleitte hij voor een wetenschappelijke samen- De onverwachte invrijheidstelling de heer Schmidt kan uiteraard, al voorafgegaan door een revisie van vonnis volgens het Indonesische recht, ons rechtsgevoel niet bevredigen. Na het bittere, door haat geïnspireerde door door onrechtvaardige proces tegen heren Jungschlager en Schmidt brengt dit onderonsje van een raad van beroep een voor ons moeilijk te aanvaarden climax. Maar moge dit beloop van z ons in rechten niet aanstaan, wij zullen wijs doen door te trachten de politieke verdiensten van dit „gebaar" zo juist mogelijk te waarderen. Men heeft de heer Schmidt blijkbaar reeds geruime tijd gereed gehouden voor een „oppor tuun" ontslag uit de gevangenis. Het feit dat hij niet in 1957, maar in het begin van dit jaar is vrijgekomen, is, zo bezien, ongetwijfeld van betekenis. Dit feit staat bovendien niet alleen. Het was gedurende de reis van dr. Subandrio naar Australië reeds opgeval len. dat deze minister van buitenlandse zaken voor het eerst ruiterlijk verklaar de, dat de Nederlanders nu eens niet betrokken waren bij de opstand in de buitenprovincies. Daardoor begon het reeds duidelijk te worden, aat de Indo nesische regering de haatcampagne tegen de Nederlanders niet' wenste voort te zetten. Het loslaten van de heer Schmidt past, al weder als gebaar, in deze ge- dachtengang. Eén zwaluw maakt echter nog geen lente. Bovendien is het uiter aard gemakkelijker een bepaalde ge- dachtengang in de stilte van het kabinet te ontwerpen dan hem in het rumoerige en in Indonesië zeer rumoerige open bare leven ingang te doen vinden. Wij zullen dus moeten afwachten aleer wij kunnen vaststellen welke waarde wij aan de vrijlating van de heer Schmidt moeten hechten. Wanneer deze slechts ten doel heeft de sfeer voor te bereiden voor besprekingen, die volgens dr. Su bandrio nog altijd de geschiktste wijze vormen om de Indonesisch-Nederlandse betrekkingen te behandelen, dan hech ten wij daaraan vooralsnog maar geringe betekenis. (Alg. Handelsblad aan de grote teen Een doeltreffende behan deling van knobbels of zwellingen aan de grote teen, die in vele landen met groot succes wordt toegepast, is nu onder de naam Dalet Balsem ver krijgbaar. Dalet Balsem heeft een drievoudige werking: 1) verjaagt de pijn; 2) heft de aandoening op; 3) ver mindert de hinderlijke zwelling. Neem de proef met Dalet Balsem, haar uitwer king is verrassend. Verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten. Vijftig biertjes per persoon... OFFICIER van justitie bij de d< Amsterdamse rechtbank heeft gisteren tegen een sleepbootkapitein en stoker gevangenisstraffen van respectievelijk negen en vijf maanden ?eëist, beide met aftrek, wegens joy- iling en diefstal van een jekker, n pet en 15 liter gasolie. Het tweetal, de 36-jarige kapitein L uit Amsterdam en de 26-jarige stoker J S. uit Rotterdam, hadden in de nacht van 3 op 4 december bij de Schreiers toren in Amsterdam een sleepboot weg gehaald om er een pleziertochtje mee te maken. Deze nachtelijke expeditie volgde na een avond van veel drinkge- not in Rotterdam, waar beide verdachten ongeveer vijftig biertjes hadden gecon- »ne veroordelingen achter de rug we- :ns diefstal. In het rapport dat over de kapitein uitgebracht, wordt verdachte een al coholist genoemd, die in nuchtere toe stand heel aardig is en uitstekend met de politie overweg kan. Ook wordt zijn heldhaftig gedrag tijdens de oorlog ge memoreerd, toen hij in de buurt van Zweden van een Duits schip sprong, naar de kant zwom, en zich aanmeldde om voor de geallieerden te gaan varen. De raadsman van de kapitein bepleitte vrijspraak. Hij beriep zich namelijk op een recent arrest van de Hoge Raad, waarin wordt gezegd dat dronkenschap in concreto aanleiding kan gev^n tot straffeloosheid. Wat betreft de diefstal van de kleren en de gasolie, vroeg hij om een lichte straf, gezien de kleine waarde die de gestolen goederen ver tegenwoordigen. Dc raadsman van de stoker bepleitte eveneens een lichte straf, omdat cliënt anders grote psychische schade zal werking om te komen tot exploratie en exploitatie van de wereldruimte, en een regeling van de doortocht door ruimtevehikels. In zijn inleiding, die gewijd was aan de volkenrechtelijke problemen van de ruimtevaart, betoogde prof. Tammes dai het afbakenen van de wereldruimte het hoofdthema van discussie is bij geleer den en juristen. Hierbij zijn zuiver spe culatieve mogelijkheden ter sprake ge komen waarbij hoofdzakelijk gesteld werd dat de grens van de wereldruimte daar ligt waar de zwaartekracht van de aarde ophoudt of daar waar de staat nog zijn macht kan uitoefenen in de kos mische ruimte. „Er zal een algemeen recht moeten komen, waarbij bepaalde staten een afspraak zullen moeten ma ken. Het zal echter moeilijk zijn om in de wereldruimte een afbakening aan te brengen, die juridisch verantwoord is omdat het regime van de ruimte vrij is voor allen en niet vatbaar voor inbezit neming," aldus prof. Tammes. Tot slot memoreerde prof. Tammes kele rechtsbeginselen, die verbonden zijn aan het rechtsgedrag van de mens waarmede bij de wettelijke regeling de ruimtevaart rekening dient te w den gehouden. Hierbij noemde hij on meer het recht tot zelfverdediging, aansprakelijkheid voor de staat, die ge bruik maakt van ruimtevehikels. „Vanaf het ogenblik dat de technische beheer sing van de ruimte een feit is, moet eer internationaal rechtelijke regeling ge troffen zijn. We moeten niet achter d' feiten aanhollen," aldus prof. Tammes. Scheepje bij Urk lek gestoten Het motorvrachtschip Nellie II, met schipper J. van Delden aan boord, is gis termiddag ten westen Van Urk aan de grond gelopen en lek gestoten. De UK 266 voer onmiddellijk ter assi- tentie uit, later gevolgd door twee sleep boten van de rederij Kaptein. Hoewel de schade eerst niet zo erg leek, toch al gauw duidelijk, dat er meer hulp nodig was om het schip behouden binnen te brengen. Drie sleepboten en een pompboot 1 de rederij Hoekman kwamen er nog te pas, om het schip vlot te trekken drijvende te houden. Met vereende krachten kon men zinkende en moeilijk bestuurbare schip naar de Urkerhaven slepen. Het vaartuig is afkomstig utt Maas- bracht en met steenslag geladen, op weg van Luik naar Delfszijl. Het meet 404 ton DE RUYTER-MEDAILLES WEER UITGEREIKT De directeur-generaal van de scheep, vaart, de heer W. L. de Vries, heeft gis teren de gouden De Ruytermedaille uit gereikt aan de heer S. P. de Boer, oud- leraar aan de Groninger zeevaartschool, die niet alleen door zijn leraarschap maar ook door zijn publikaties veel heeft betekend. Tevens is hij nog redacteui van het blad „Kleine handelsvaart". De zilveren medaille kreeg de heer P. A, Vergroesen, oud-inspecteur van de Java- China-Japanlijn en voorzitter Vereniging van Nederlandse koopvaardij- revolver de Venlose taxichauffeur H. Emons, 41 jaar oud en vader van twee kinderen, om het leven heeft gebracht. De officier van justitie liet hierbij de primair ten laste gelegde moord vallen beperkte zich tot het subsidair ten e gelegde, namelijk doodslag. De of ficier merkte hierbij op, dat door ver dachte zelf afgelegde verklaringen en ook tot dusver vastgestelde feiten een bewijs voor deze dagvaarding heb gevormd. Verdachte heeft, toen hij met de taxi van de Venlose chauffeur 'n vergeefse reis naar de grenspost te Swal- heeft gemaakt, en onverrichterzake móest terugkeren, op zijn slachtoffer de dodelijke schoten gelost, toen bleek dat bij de politie wilde afleveren, omdat hij niet in staat was de kosten gemaakte rit te betalen. Ver dachte heeft toen heimelijk zijn revolver lederen tas, die hij op zijn schoot hield, genomen en het wapen op de chauf feur gericht, die door een kogel getroffen, die dwars door de schedel zijn hersenen doorboorde. Hierna botste taxi tegen een boom, waarbij dachte bloedend werd verwond, bleek dat verdachte nog een straf maanden te goed had in Duitsland wegens het veroorzaken van dood do< schuld en al eerder wegens verduiste- ing en bedrog tot straffen van een jaar ïaamden werd veroordeeld. De officier schetste verdachte als een zeer onbetrouwbaar individu, die door zijn zwendelpraktijkcn in Duits land veel schade had aangericht, en aan wiens verhaal omtrent de toe dracht van deze zaak ook geen of weinig geloof kon worden geschon- Verdachte zelf verweerde zich uitvoe- ig en betoogde daarbij, dat hij iet de bedoeling heeft gehad om Emons •an het leven te beroven. Hij zou ii paniekstemming hebben gehandeld, om dat hij onder geen enkele voorwaardi iet de Nederlandse politie en justitii aanraking wenste te komen. Verdachte had zich ook nog beroepen ji een onbekende, die hij te Venlo hebben getroffen en die zijn bezittingen hem zou hebben verkocht. Hij wil de alleen maar naar de grens rijden om aar de mogelijkheid te informeren om et ontvangen Duitse geld in Belgische aluta om te zetten. Zijn verdediger, mr. Van Hilten, be schreef zijn cliënt als iemand van een klein misdadigerstype, dat door aanhoudend geldgebrek tot zijn misdaad was gekomen en eigenlijk niet tot de kring van zware misdadigers behoort. Pleiter achtte slechts het allerlaatste ten- lastegelegde, het veroorzaken van dood door schuld, bewezen. Primair verzocht hij vrijspraak of ontslag van rechtsver- olging en anders uiterste clementie. Denemarken heeft de grensdocumenten oor alle soorten auto's afgeschaft. Voor personenauto's waren deze documenten al niet meer nodig. Alleen de groene ver- zekeringskaart blijft vereist. Persoonlijke mening van minister: (Van onze parlementsredactie) MINISTER HELDERS (zaken overzee) meent, dat, met het oog op de samenwerking tussen de rijksdelen in de geest van het statuut voor het Koninkrijk, niet kan worden volstaan met het aantal ambtenaren, dat thans op het departement van zaken overzee werkzaam is. De bewindsman (die gisteren in de Eerste Kamer de begroting van zaken overzee voor 1959 en de begrotingen van Nieuw-Guinea voor 1956, '57 en 58 verdedigde) dit als zijn persoonlijke mening weer. Mr Hftlders was overigens uitstekend te spreken over de samenwerking tussen Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen. Er bestaat tussen deze rijksdelen voortdurend uitstekend contact. De minister gaf daar een enkel voorbeeld van De recente bezoeken van Surinaamse en Antilliaanse ministers aan Nederland heb- voor wat Suriname betreft, geleid het vinden van een basis voor het geologisch onderzoek in Suriname, en ts tot oplossing van Suriname's tijde lijke llquidtteitsmoeilijkheden; voor wat betreft de Antillen is besloten, dat in Nederland een obligatielening van f 38 miljoen zal worden geplaatst ter vervan ging van de lening van twee jaar geleden- Verder zal de voorzitter van het college van rijksbemiddelaars, mr. Berger, naar Willemstad vertrekken om te helpen bij dc stichting van een Sociale Verzekerings bank. De minister deelde voorts nog mee, t met Suriname en de Antillen overleg gepleegd om te komen tot een rijksrege- ïg voor de toelating en uitzetting van Nederlanders tot en uit de rijksdelen. Tijdens het overleg over deze zaak is van Suriname noch van de Antillen tegen kanting ondervonden. Vanuit dc Kamer waren nog vragen gesteld over de voor de economische positie van de Antillen zo nadelige Ame- kaanse beperking van de olie-invoer. In ijn antwoord deelde de minister mee, dat thans beraad plaats vindt over een eventuele verdere stap bij de Amerikaanse regering. Ned. tentoonstelling in Stuttgart Van 20 april a.s. af zal te Stuttgart in Huis Behr gedurende ongeveer acht weken tentoonstelling „Wohnen in den Nie- derlanden worden gehouden- Gelijktijdig :ullen beeldhouwwerken worden geëxpo seerd van de Kunstgroep Amsterdam, o.a. We«sel Couzijn, Taja-ri, Ben Gunte- naar, Carel Kneulman en Hans Verhulst. Bij de officiële opening worden o.a. ver wacht jhr. mr. H. F. L. K. van Vreden- burgh, Ned. ambassadeur te Bonn, mr. R. van Rees, consul te Stuttgart, prof. dT. ir. H. Geldssen, voorzitter van de Nederlands- Dudtse Kamer van Koophandel, alsmede mr. H. Marius, directeur-secretaris ven deze kamer. Tegen messentrekker vijf jaar geëist Voor de rechtbank in Arnhem heeft gisteren terecht gestaan de 46-jarige koop man A. G. valt R. uit Arnhem omdat hij op 26 juli 1958 de Nijmegenaar Th. F Crouwers aan de ingang van het café van de moeder van het slachtoffer in Nijme gen dodelijk met een dolk verwond had. De officier van justitie eiste vijf jaar ge vangenisstraf met aftrek tegen de Arn hemmer, die al tien keer is veroordeeld waarvan vier keer wegens mishandeling Hij had ook zijn eigen broer eens met een mes gestoken. Twee doden: een jaar gevangenisstraf De rechtbank te '6-Hcrtogen'bosch heeft de straat maker J. T. uit Someren oordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorrairrcst en vijf jaar in trekking van het rijbewijs. Hij had op 10 maart terecht gestaan wegens het feit. dot hij bij een snelheidsrace langs de Kanaaldijk te Someren zo roekeloos had gereden, dat hij bij een aanrijding de dood van twee bromfietsers veroorzaakt heeft. De eis was een jaar en vier maai den gevangenasstraflg met aftrek en vi jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. TYE OFFICIER van justitie bij de rechtbank te Arnhem heeft gis teren tegen de 38-jarige rijwielhan delaar H. R. uit Putten een gevan genisstraf van zeven maanden en twee jaar intrekking van zijn rijbewijs geëist. De rijwielhandelaar stond terecht om dat hij op 21 januari op rijksweg 12 bij Ede een dodelijk ongeluk had veroorzaakt door met zijn auto over te steken naar de andere rijbaan. De Puttenaar kwam met enkele beroepsgenoten van een ver gadering in Arnhem. Toen men merkte dat men de afslag naar Ede voorbij was gereden, keerde de chauffeur zijn wagen. Hij kwam in botsing met een tegenlig ger met het gevolg dat een inzittende van zijn auto om het leven kwam en een an dere zwaar werd gewond. Ook de chauf feur liep letsel op. De officier van justitie merkte in zijn Nieuw-Guinea Sprekend over Nederlands Nicuw-Gui- ea verklaarde minister Helders, dat men zich moet hoeden voor een te groot optimisme ten opzichte van de termijn binnen welke de ontwikkeline van de bevolking van dit gebiedsdeel moet wor- verwezenlijkt. Met de heer Alrta was de bewindsman het eens, dat het zwaartepunt van het beleid ten op- iehte van N. Guinea steeds meer naar N. Guinea zelf moet worden verplaatst. De gouverneur van Nieuw-Guinea heeft zeer eigen taak, die hij aan de hand de bestaande bewindsregeling moet uitvoeren. In dit opzicht kon mr. Helders geheel akkoord gaan met de opmerking i de heer Algra, dat het gouvernement N. Guinea niet onder voogdij van het ministerie van zaken overzee mag staan. ïinister van zaken overzee, aldus mr. Helders, blijft echiter tegenover het parle- ent verantwoordelijk voor het beleid in het gouvernement. De minister en dc heer AJgra waren het ook over eens, dat de inschakeling van de autochtone bevolking van N. Guinea het bestuur e.d. zoveel mogelijk moet worden bespoedigd. De Papoea's moetei) de indruk krijgen, dat het de Nederlan ders er om te doen Is van meet af aan met samen te wei-ken. De expeditie naar het sterrengebergte in N. Guinea noemde minister Helders „een uitermate belang rijke onderneming", naar de resultaten waarvan de regering met grote belang stelling uitziet. Voor de economie van N. Guinea is de ertswinning een zeer be langrijke zaak. requisitor op, dat hier niet kan worden gesproken van een vergissing voor zulk een kardinale fout. De bedoeling van een snelweg is, dat automobilisten ongestoord kunnen doorrijden. Ze hoeven geen reke ning te houden met zijwegen of met te genliggers. Het keren van de wagen be tekende dat het verkeer noch de voorlich ten noch de achterlichten van het obsta kel vormen kon waarnemen. Het ongeluk had zelfs nog veel erger gevolgen kunnen hebben wanneer een kettingbotsing was ontstaan. „Dit zijn gedragingen op de weg. die zo streng mogelijk moeten worden ge straft," zo zei de officier. De verdediger voerde onder meer aan, dat de rijwielhandelaar zijn auto met goedkeuring van de andere inzittenden bad gekeerd. Hij vroeg ook aandacht voor dc zeer gunstige reputatie van de verdachte Zijn bedrijf zou ten dode zijn opgeschreven, wanneer hij de door dc officier geëiste straf zou moeten ondergaan. Uitspraak over 14 dagen. HET BERICHT komt uit Grand Rapids, Michigan, en het gaat over twee dames op leeftijd, die te veel naar de televisie hadden gekeken en naar hoorspelen geluisterd. Ze stonden al een uur op het vliegveld van Grand Rapids, toen een employé vroeg of hij haar van dienst kon zijn. Ja. antwoordden ze, hoe zit het nu met het ruimteschip van Venus? Hoe laat kan het landen? De directeur werd gewaarschuwd en de dames herhaalden hun vraag. Ze hadden gehoord, zeiden ze. dat de piloot wat moeilijkheden had ge kregen met de motor, maar dat hij de storing had kunnen opheffen cn nu op weg was naar het vliegveld om passagiers op te nemen. Al dat nieuws hadden ze van de televisie en uit de radio. De aankomst zal nog wel even op zich laten wach ten, vertelde de directeur. Belt u over enkele da gen nog eens op. De dames gin gen naar huis, maar stonden de vol gende morgen weer in de kamer van de directeur. Wat hij ook zei, ze wilden hem niet geloven. Ze had den het nieuws met hun eigen ogen gezien en met hun eigen oren ge hoord, het ruimteschip van Venus was in aantocht. Ze vertrokken eerst, nadat de di recteur de verzekering had gegeven, dat hij hen, zodra hij iets naders van de piloot had vernomen, met een taxi van huis zou laten halen, zodat ze nog tijdig genoeg op het vliegveld zouden arriveren. Vragen over bevriend staatshoofd De heer Ch. J, I M. Welter, lid van de Tweede Kamer (kath.) heeft de minister president en de minister van buitenland se zaken gevraagd of het juist is, dat de president van de republiek Indonesia in mei een officieel bezoek zal brengen aan Zweden cn Brazilië en de gast zal zijn van de Zweedse en Braziliaanse regerin gen. Meent de regering, zo vraagt hij, dat deze regeringen voldoende op de hoogte zijn van de vijandige maatregelen der re publiek Indonesia tegen Nederland onder leiding van de president en op diens aan dringen. Men denke aan de uitdrijving van duizenden Nederlanders en de mas sale roof van Nederlands bezit. Hij wil weten of de regering niet van mening ls, dat er aanleiding is om de regeringen van Zweden rn Brazilië erop te wijzen, dat speciale beleefdheden aan de president der R.I. thans in Nederland in brede kring wrevel en ontstemming moeten verwekken, waardoor de verhou ding tot deze beide landen ongunstig zou kunnen worden beïnvloed. Neem 'ASPRO' en U voelt U opknappen. 'ASPRO' brengt onmid dellijk verlichting en irriteert Uw maag niet. V//„ 2 'ASPRO'*-en... U4sn£iaeeh fit:

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5