Naar Nieuw-Guinees zenduigsterrein Hervormd Lisse nam afscheid van echtpaar Den Batter Jeugd nam bezit van Hervormd wijk- en jeugdcentrum te Alphen aan den Rijn Rijnsburgse Boys won in laatste negen minuten Arsenal verloor laatste kans op kampioenschap VWS kon leider Die Haghe niet weerstaan (1-3) JTF.IWE LEIDSCHE COURANT TT MAANDAG 23 MAART 1930 O Het is gistermorgen vi zonderc dienst geweest, m; Den Butter, die tot het zendingsv werden uitgezonden. De grote kei ook dr. Locher uit Oegstgeest m r de Hervormde Gemeente van Lisse een bjj- :rk op Nicuw-Guinea namens de Lisser Gemeente was geheel bezet en onder de kerkgangers waren nens de Raad voor de Zending in de Hervormde de zcndiiigscommissic In de classis In deze uitzenddienst ging de plaatse lijke predikant, ds. G. Pettinga. voor. Zijn tekst voor de prediking was 1 Thessalo- nicensen 5 het laatste vers: ,,Die u roept, is getrouw. Die het ook doen zal". De predikant wees erop, dat de roeping niet alleen tot dokter en mevrouw Den Butter is gericht, maar tot de Gemeente, genade van Christus uit te dragei deze ndingsger ente zijn. Tol genodigd, of men nu bloemist, slager of landarbeider is Maar bij dokter en me vrouw Den Butter is er een duidelijk ver band tussen beroep en Goddelijke roe ping. God riep u om te arbeiden in een dienst, waar pioniers vele jaren lang met geloofsvolharding hebben gewerkt, op welke arbeid God nu rijke zegen schen ken wil, aldus de predikant. God heeft een plan met deze wereld, met ons, mensen van het Westen, en ook met de mensen van Nieuw-Guinea. On- Vccl animo Voor het wielercriterium, dal het Oranjecomdté op de komende Koningin nedag houdt, is heel veel animo. Er hebben zelfs enkele bekende renners in geschreven, onder anderen Faanhof er Theorie en Praktijk In afwijking van de gewoonte ver gadert Theorie en Praktijk ditmaal niet in De Nachtegaal, maar in Treslong Morgenavond 8 uur spreekt jhr. Molle- rus over zijn reis door Israël, Libanon Maatschappelijk werk Mej. S. Goor is benoemd tot maat schappelijk werkster. Er zijn dus nu twee maatschappelijke werksters in Lisse. die. na een mwerkperibde, hun werk zullen verdelen. Mej. De Vries zal de verzor ging in de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Gemeente voor haar rekening nemen. Mejuffrouw Goor zal werken voor de Geref. Kerk, de Chr. Geref. Kerk en de Oud-Geref. Gemeente. Het adres van mej. Goor is Kanaalstraat TER AAR Tuinbouwgronden worden veelal verkeerd bemest De oud-scholieren van de - tuinbouw school Ter Aar en omstreken hielden za terdagavond de laatste vergadering van dit seizoen, waar enkele zomerplannen bekend werden gemaakt. De heer J. den Haan van het rijkstuinbouwconsulent- schap Amsterdam gaf een interessante lezing over grondonderzoek. Het aantal op verzoek genomen grondmonsters steeg van 1945 tot 1955 van 3.000 tot 10.000, het geen aantoont, dat steeds meer tuinders een wetenschappelijk rapport over hun grond op prijs gaan stellen. Dat dit geen overbodige luxe is, bewees de heer Den Haan door te vertellen, dat meer dan 90% van de kassen te zwaar worden be mest, hetgeen naast geldverspilling ook daling van opbrengst en kwaliteit mee brengt. Begint men met een nieuwe teelt, dan worden veeial minder bemes- tingsfouten gemaakt. Een drukke discussie bewees, dat de aanwezigen veel belang stelden in het onderwerp. Bij de rondvraag werd voor gesteld het komende seizoen een deskun dige uit te nodigen, die kan spreken over het landbouwveiligheidsbesluit, daar nog steeds op te veel bedrijven weinig begrip blijkt te bestaan voor het omgaan met vergiften en gevaarlijke ma chines. Overzicht van de veiling In een week is de aanblik van de vei ling geheel gewijzigd. De blanke kleur van het witlof, dat maanden heeft gedo mineerd, is vervangen door het jonqe groen van verse groenten. De aanvoer van spinazie neemt nog steeds toe. De kwaliteit is goed, maar de behandeling van dit produkt bij de oogst, doet veel kwekers geen goed. In de kisten met spi nazie, waaraan soms veel wortels zitten, komt zelfs grond voor; een bewijs, dat dit artikel niet op de juiste wijze wordt ge oogst De kwekers hebben nog niet door. dat dit hun veel schade berokkend, niet alleen in de prijs, maar indiiect door de indruk bij de handel. Men ontvangt voor dit slecht afgewerkte produkt een veel lagere prijs en dat kan nü helemaal niet, om dat de prijs van spinazie veel lager ligt dan vorig jaar. Sla brengt een beste prijs op en de kwaliteit is, behoudens een enkel par tijtje met rand, heel goed. De aange voerde sla is heel goed geschikt voor export, maar de aanvoer is daar nog te gering voor. Radijs begint elk jaar meer tot de elite- produkten te behoren. De prijs is hoog en de kwaliteit goed en het produkt door de handel zeer gezocht. Spruiten hebben hun tijd gehad, de kwaliteit is niet best meer en de prij6 laag. De aanvoer van witlof neemt af hoewel ook nu nog grote partijen worden geleverd. De Oogst van petten op de kou de grond is begonnen. De kwaliteit is nog vrij goed. vooral van het „koude" lof. De kwekers die nog uit de kassen oogsten, hebben haast, om plaats te kunnen ma ken voor andere artikelen Selderij is erg goedkoop, de soeptijd Is zeker voorbij. Prei is ook goedkoper ge worden en de aanvoer neemt af. De komkommers zijn nog klein en brengen een redelijke prijs op. Gemeenteraad De gemeenteraad komt woensdagavond bijeen voor het afhandelen van een korte agenda, waarop onder mi meld een voorstel tot het krediet voor Kerkpad en voor het aanbrengen van straatverlichting op het Oude Kerkpad en op de zuidzijde van de Ringdijk. ks alle ontro het paradijs af, bleven God de Getri Gods macht Dokter i mevrouw Den Butter zullen allerlei ziekten en kwalen te maken krijgen. Daarin zien wij eigenlijk, ij zijn. Ook daar worden wij ge- nteerd met de zonde. Maar God nt de wereld met Zichzelf door het lijden en sterven van de Heer Jezus Christus. Hij blijft u geleiden, zo sprak ds. Pettinga tot het doktersechtpaar, al gaat alles boven uw macht. Er gaat toch niets boven Gods macht. Nadat de christelijke gemengde zangvereniging Looft den Heer had gezongen, sprak doktep Den Butter een afscheidswoord tot de Gemeente. Hij was er dankbaar voor, dat de kerkeraad-van Lisse dit afscheid had' voorbereid. Ten slotte las ds. Pet tinga de 121ste psalm, waarna de Gemeente het vierde vers, „De Heer zal u steeds gadeslaan", zong. Na de dienst kwamen velen dokter en mevrouw Den Butter in de kamer van de kerkeraad de hand ten afscheid druk ken. In het gebouw Rehoboth had toen nog een meer intiem afscheid plaats. Trots In een hartelijk welkomstwoord zei ds. Pettinga hier, dat de Gemeente van Lisse ook wel een beetje trots mag zijn op het feit, dat het echtpaar Den Butter hier heeft geleefd en gewerkt. Ook mevrouw Den Butter was in Lisse geen onbekende, aangezien zij voorheen werkzaam is ge weest als onderwijzeres van de Hervorm de school. „U hebt een actief aandeel gehad in het organisatieleven. Vooral de Jonge Kerk had uw belangstelling. De contacten zul len echter door. brieven en anderszins blijven bestaan." Zo sprak de predikant. Dr Locher. sprekende namens de Raad voor dc Zending, merkte op, dat dit echt paar er lust in heeft, het zendingswerk in medische zin aan te vatten. Het bi langrijkste van zijn taak is het getuigen van de liefdevolle reddingskracht va Zoon Gods en des mensen. Er zal altijd waardering voor deze boodschap des heils bestaan, maar er is een blij de kracht tot getuigen. Dr. Locher bood een bijbel in de landstaal aan en s de wens uit, dat dokter en mevrouw Butter onder de zegen van God get: zullen mogen arbeiden en getuigen. De heer Zorn vertolkte de gevoelens van dc classicale zendingscommissie. Ook sprak vicaris Snijders. Öm hun een t« bare herinnering mee te geven aan karakteristieke huiselijke gezelligheid Nederland, bood hij dc heer en mevroi Den Butter een serie grammofoonplaten met Nederlandse concerten aan. Er v den enige filmrollen aan toegevoegd. Dokter en mevrouw Den Butter toon den zich zeer dankbaar voor deze wijze van afscheid nemen. Hij vroeg de Ge meente, hen beiden in het persoonlijke het gemeenschappelijke gebed aan God blijven opdragen. LISSE Gereformeerde Kerk krijgt jeugdcentrum De stichting Gereformeerd Jeugdcen trum heeft het wijkgebouw van Het Groene Kruis aangekocht. Het ligt in de bedoeling dit gebouw een grondige res tauratie te doen ondergaan en geschikt te maken voor jeugdcentrum. Men zal met de werkzaamheden beginnen als het ve gebouw van Het Groene Kruis gereed is Arjos over Nieuw-Guinea Zaterdagavond kwam de Arjos Lisse bijeen. De heer W. L. Faas besprak hel onderwerp „Nieuw-Guinea". Hij gaf een beschrijving van de geschiedenis van dit gebiedsdeel, het land en de bevolking. De politieke strijd is eigenlijk in 1944 be gonnen, aldus de inleider; de naam Van Mook is hieraan onlosmakelijk verbonden. Nederland wil dit gebied niet prijsgeven, maar het tot zelfstandigheid leiden. De heer Faas constateerde, dat de hou ding van de P.v.d.A. op dit punt na dc kabinetscrisis is verscherpt. De A.R.P. en de C.H.U. zullen hun roeping zeker willen nakomen. Ten slotte besprak de inleider de samenwerking tussen Australië Nederland met het oog op de toekomst van Nieuw-Guinea. Flinke buit Onbekenden hebben ingebroken in de kantoren van de fa Persoon. Vastgesteld is, dat zeker I 7500 is verdwenen. Opening Hollands Glorie Burgemeester mr. Th. de Graaf opent vrijdag 24 april de tentoonstelling Hollands Koudekerk leed zware nederlaag Scheveningen Holland Sport had schotvaardige voorhoede Dc uitslag doet vermoeden, dat de wedstrijd S.H.S.—Koudekerk (8—1) een spel van kat en muis is geweest. Dat is echter niet het geval, want Koudekerk heeft vooral voor rust de Scheveningers kranig partij gegeven. De motor in dc Koudc- kerkse voorhoede, Alb. Zweeris, werd echter volkomen door spil De Roode geschakeld. Van Zandbergen moest het daarom alleen in dc voorhoede doen en gelukte niet. Oranje-Groen heeft nog één punt nodi£ ln de horen tweede klas kan Oranje Groen 1 dc kampioervsvlag alvast glad strijken. Het heeft met nog drie wedstrij den te spelen nog slechts één puntje nodig voor hot kampioenschap en de doar- bij behorende promotie naar de eenstc Een prima resultaat van dit pas uit de derde klas gepromoveerde teem On deraan in deze klos blijft de open strijd om de laatste plaats tussen GGV 2 en Rouwkoop 1. In de heren eerste klas ge loven wij, dat VVS 2 het kampioenschap uiet meer kan ontgaan, daar de tegen standers voor de roodbroeken in de ko mende drie wedstrijden niet moeilijk zijn Onderaan heeft GGV 1 nog een kans dc dans te ontspringen als het dc studenten weet te kloppen. In de dames eerste klas heeft Prof.wtjk 1 zich#de laatste weken aardig geroerd en is nu op een punt van Rouwkoop 1 ver wijderd. Daar beide teams elkaar nog moeten ontmoeten, zal dit wel de uitein delijke beslissing brengen voor de onderste plaats in deze klas. Het begin was 'al direct voor S.H.S. Een kopbal van Meere ging net over en kee per Kruit moest een paar maal hande lend optreden om erger te voorkomen Na 12 minuten was het echter raak, toen De Mos een vliegend schot afvuurde dat doel trof. Koudekerk onttrok zich een beetje aan de druk en ondernam enkele tegenaanvallen. De SJLS.-doelman moest zich zelfs op de schoen van Alb. Zweeris werpen om een doelpunt te voorkomen. Een schot van Van Zandbergen werd tot corner verwerkt. De S.H.S.-ers namen langzamerhand het middenveld in bezit en aanval na aanval kwam toen op het doel van de gasten af. Te ver doorge voerd samenspel leverde geen succes op Pas in de 41ste minuut was het De Mos. die uit een vrije trap scoorde (2—0). Met nog een kans voor Van Zandbergen, die op niets uitliep, brak de rust aan. Koude kerk had toen reeds een tegenpunt ver diend Direct na de thee gaven dc Schevenin gers dc toon aan. Nog een kwartier wis- EEN DEEL van Alphens jeugd heeft zaterdagavond haar vreugde om het bezit van het nieuwe wijk- en jeugdcentrum Nabij niet onder stoelen of banken gestoken: circa vierhonderd jongens en meisjes (en enige ouderen) vulden de grote zaal, om het nieuwe gebouw dat zeker niet in de laatste plaats bedoeld is als centrum voor de jeugd op de hun eigen wijze in gebruik te nemen. Het afwisselende programma, dat voor het grootste deel door jongeren werd verzorgd, was uiteraard afgestemd op de jeugd, hoewel de ouderen er niet minder van genoten zullen hebben! z,i«n van de meisjesclub Vrij en Blij. on der leiding van mevr. N. Sampiemon-van Vliet. Daarna volgde voor de tweede maal het optreden van The Rag Blowers en van Con Brio. ditmaal met de majorettes. De heer H. Laros, die verscheidene pro grammapunten van deze avond op de ge luidsband heeft vastgelegd en tal van foto's maakte, kwam ten 6lotte nog in actie bij het vertonen van een tweetal leuke tekenfilmpjes. De zaal heeft ziich hiermede kostelijk geamuseerd. J eugdouderling J. C. de Geus ver zorgde de sluiting van de avond. In zijn toespraakje herinnerde hij er aan, dat de „stille week" aanstaande was. De bedoeling van deze week is niet. dat alles volkomen stil komt te staan, immers, het leven gaat door. Doch als we ons realiseren, wat er in deze week eens gebeurde, worden we vanzelf stil: Jezus, Gods Zoon, Die de gestalte- van een dienst knecht had aangenomen en de men sen gelijk werd, vernederde Zich en gehoorzaamde tot de dood des kruises Examen brandwacht Voor de B.B.- en de B.Z.B.-brandweer was het vrijdag een belangrijke dag. Een groot aantal brandwachten deed examen voor brandwacht tweede klas. Het exa men werd afgenomen door de brand weerofficieren: E. J. Everwijn Lange. T J. W. van der Sel. G. A. Jansen. J. van Houtei. en D de Jager, onder leiding van de heer G. Wijnand6 van de districtsin spectie te Utreoht Van de B.B. slaagden: J. Jongeneel, H C. Marbus en P. Rijlaarsdam; van de B.E.Z. (bedrijfs-zelfbescherming): van de N V. D. van Oordl en Cö's Dakpannen- fabriek J D Meeuwenberg. R G Meeu- wenberg. P C. Hoogeboom, H. van der Horst, F J. T. Toxopeus en J. Bontekoe van de B.Z.B. van het postkantoor alhier A. Klein, directeur. E W. van Leeuwen, wnd-directeur. G Braster. J. A. van Dig- gele, M. de Goede. K. Postmus, J. Spie- rings, J. Verkerk, W. Wieman en J. Hoogland; van de B.Z.B. van de N.V. vernis-, lak- en verffabriek Varossieau en Cie J de Bruijn, J. J. van Egmond, J Hogervorst. A. de Jong, N H. v. Schaik W Vermeul, J. J. B van Zwieten en H. Vonk Vier kandidaten zijn afgewezen. De cursisten werden opgeleid door de brandmeester van de vrijwillige brand weer. van Alphen aan den Rijn, de heer W. Terpstra. die deze jeugdavond had voorbereid heeft bij de samenstelling van het programma getracht, de praktische bruikbaarheid van zaal, toneel enz, naar waarde te beoordelen. „Jullie moeten deze avond min of meer beschouwen als een experiment", zei ds. J. H. Bogers in zijn welkomsttoespraak en hij heeft niet nage laten in de loop van de avond waar nodig hieraan te herinneren. Nadat was begonnen met het zingen van enige verzen van gezang 291, sprak ds Bogers zijn welkomstwoord. Naast wat we in de aanhef meldden, meende hij de jongeren, die op een of aridere wijze er blijk van hebben gegeven, zich voor de bouw van Nabij mede verantwoordelijk te weten, heel hartelijk te moeten bedan ken. Hij wees er in dit verband od, dat de activiteit van de jeugd rondom de bouwerij wel wat is tegengevallen. Toen daarna het doek opging, stonden de tamboers en hoornblazers van Con aangetreden, om. slaande op hun vreugde trom men en feestelijk tetterende, de soliditeit van muren en plafond te Nc deze muzikale bijdrage hebben Leny v. d. Vliet, Henk van Wijk ev de heer G. Sampiemon op het programma aangekondigd als „drie feestneuzenop wat minder luidruchtige wijze de loftrompet ge heven. Alle drie toonden zich blij ev dankbaar met het prachtige ge bouw. Het oude zondagsschoollokaal aan de Aarkade met z'n vele ge breken en onvoldoende ruimte moest het wel even ontgelden, al werd toch toegegeven, dat het er altijd lekker warm en gezellig was. Daarna was het woord aan de zaal: met pianobegeleiding van de heer H. Rensink en onder aanvoering van de heer J. Rijns burger volgde samenzans Een drietal mondharmondcavirtuozen, „The Rag Blower6", blies een knap stuk muziek en oogstte een klaterend applaus Onder regde van de heer H Hesseling voer de de jongensclub Hou Koers een toneel stukje op: de gierige houtsnijder. Het werd heel verdienstelijk gespeeld. Een knal achter in de zaal bracht een wat geheimzinnig uitziend geval op het podium zo hevig aan het schrikken, dat teretond het woord pauze zichtbaar werd De grap pige vond6t was van Jan van Wijk, direc teur van het kindercircus Bell. Het toen volgende programma. Vrolijk dansen wijgaf aardige reidansjes ten de Koudekcrkers zich staande te hou den, maar moesten zich daarna geleide lijk op eigen helft terugtrekken. In de 17e minuut ondernam Van Alsem ee loren en besloot deze met een doelpunt. De Mos verrichtte vijf minuten later dc hattrick door een pass van Mccre af te ronden (40). Overspeeld Aanval na aanval golfde naar I der gasten. Met kunst- en vliegwi ten zij weg te werken. Van Zandbergen moest de achterhoede gaan versterken, maar de gastheren overspeelden niette min hun tegenstanders volkomen. In de 27ste minuut is het De Heyei pass van De Mos 50 deed noteren. De groenhemden gingen het nier aan doen en Koudekerk kon wat vrijer ademhalen. Het was v. d. Meidei die na 35 min. profiteerde van een fout in de achterhoede der gasthei traditionele eer redde (5—1). S.H.S. gooi de er daarna weer een schepje o nam met keurig samenspel het heft in handen. Met de regelmaat van de klok werd de score opgevoerd In de nuut was het De Heyer, die scoorde (61) Weer twee minuten later deed v. d. Water de Koudekerk-keeper vissen (71En op de valreep maakte Meere a een pass van Van de Water 8—1 Voetbal. Op uitnodiging van de afld. Groningen van de KNVB speelt Feijenoord op woensdag 3 juni in Groningen wedstrijd tegen de Braziliaanse topploeg F.C Santos. De wedstrijd zal worden geleid door Klaas Schipper, die daarmee zijn loopbaan als arbiter afsluit. De keeper van DOTO onderschept een Rijnsburgse aanval. DOTO wilde alles of niets Op de valreep heeft Rijnsburgse Boys in de thuiswedstrijd legen het Pernisse DOTO nog een onverwacht grote zege geboekt. Metterdaad op de valreep, want in de 36e minuut vertoonde het scorebord nog een 11 stand. Toen de gastheren echter eenmaal een voorsprong hadden genomen, gingen dc Pcmissers over lot een alles-of- niets taktiek die zc beter achterwege hadden kunnen laten. Want plotseling vielen de doelpunten als rijpe appelen van de boom, toen dc DOTO-vcrdediging meende de trefzekere voorhoede van de Rijnsburgers enige speelruimte te kunnen geven, ten einde aan de aanval te kunnen deelnemen. Dit was uiteraard een kolfje naar hand van Maris c.s., die in de laatste 9 minuten nog tweemaal succes boekten. De Boys startten overrompelend e. dat in de eerste minuut reeds een goede kans teloor was gegaan, boekte midvooi Maris in de vijfde minuut succes, toen hij zich met een geraffineerde schijnbe weging langs stopper Ketting wrong ei met een afgemeten schot de roos tro (10). Nog geen minuut later kwan rechtsbinnen van der Mey alleen voo: keeper Keurvink. doch het boogballetji was juist iets te links gericht. Langzaam maar zeker zakte het spel peil tol middelmatig niveau en daarmede vlakte ook het offensief van de thuis club al. DOTO kon zelfs heit initiatief nemen, vooral doordat de rechtshalf der gastheren raar stond te schutteren. Tij dens een in kracht toenemend offensief kon de DOT'O-midvoor Groeneboom. een aanval over de linkervleugel in de 30ste minuut een kogel langs Heemskerk schieten (11). ENGELSE LEAGUE De droom van George Swindon zal dit jaar niet verwezenlijkt worden. De oud-doelman van Arsenal, thans mana- aan zijn oude vereniging, had zich genomen Arsenal, dat in de dertiger zo succesvol was, opnieuw tot de beste ploeg van Engeland te maken. En dat te bewijzen zou dit jaar het league-kampioenschap moeten worden behaald. In het begin heeft het er wel naai itgezien. maar later verloren de Lon- enaren enkele wedstrijden. Zaterdag ging de laatste kans verloren door een 1—0 nederlaag tegen Newcastle United Met nog zeven wedstrijden te spelen staat de Londense club vijf punten ach ter op Wolverhampton Wanderers, dat bovendien nog een wedstrijd te goed heeft. Mocht Wolverhampton falen, dan daar nog altijd Manchester United, at met 46 punten, vier punten voor aat op Arsenal. Wolverhampton behaalde zaterdag een —2 overwinning op West Bromwich Al- ion. na een 20 achterstand. De finalisten van de bekercompetitie. Luton Town en Nottingham Forest lie- ïet er zaterdag lelijk bij zitten. Not tingham Foiest verloor met 21 van urnley en was daarmee de enige club de eerste divisie die deze wedstrijd- ag een thuisnederlaag leed. Luton own moest met 31 zijn meerdere er kennen in Aston Villa, dat zich aardig t de degradatiezorgen heeft gewerkt De uitslagen van de zaterdag gespeel- wedstrijden luiden: Eerste divisie: Aslon VillaLuton own 31; Blackburn RoversEverton Manchester City met een laag naar huis. Doelman Trautman van Manchester City duikt tevergeefs naar de voet van linksbinnen Jones van Tottenham. 21; BlackpoolLeicester City 21. ChelseaPreston North End 31; Man chester UnitedLeeds United 40; New castle UnitedArsenal 10; Nottingham ForestBurnley 12; PortsmouthBir mingham City 11; Tottenham Hotspur Manchester City 31; West Ham Uni tedBolton Wanderers 43; Wolver hampton WanderersWest Bromwich Albion 52. Wolverhampt. Wanderers 34 22 3 9 47 Manchester United 35 20 6 9 46 Arsenal 35 18 6 11 42 Blackpool 33 14 10 9 38 Konton Wanderers 32 15 7 10 37 Birmingham City 33 16 5 12 37 West Ham United 33 17 5 13 37 Tweede divisie: BarnsleyScunthorpe United 01; Brighton and Hove Albion Lincoln City 21; Bristol City—Bristol Rovers 11Cardiff CityDerby County 00; Charlton AthleticIpswich Town 51; Grimsby TownSunderland 11; Huddersfield TownLeytoD Orient 00; MiddleboroughSwansea Town 62- Rotherham UnitedSheffield Wednes day 10; Sheffield UnitedFulham 20 Sheffield Wednesday 32 22 4 6 48 Fulham 34 ?l 5 8 47 Liverpool 32 19 4 9 42 Stoke City 34 18 4 12. 40 Derby County 35 16 8 11 40 De Rljnsburgcrs, hierdoor toch wel wat geschrokken, werden weer feller, zodat DOTO zich hoofdzakelijk tot uitvallen moest bepalen. Dat deze echter gevaarlek waren, bewees de snelle linksbuiten Troost, door een hard schot af te vuren, dat de paal schampte. Toch leek het dat de Rijnsburgers nog voor rust de leiding zouden nemen, toen linksbuiten Van Zuylen snel doorliep op een pass van Maris en de bal beheerst in het net schoot. Op advies van de grensrechter gaf de scheidsrechter ech ter bultenspelbal. Na rust poogden de gecl-zwarten de zelfde overrompclingstaktick toe te pas sen als in het begin van de wedstrijd. Bijna werd resultaat geboekt, toen rnid- voor Maris een hard diagonaal schot In zond. Via keeper en paal stuitte het leer juist terug in Keurvinks veilige handen In het daarop volgend kwartier had DOTO haar kans moeten grijpen, want de Rijnsburgse Boys bepaalde zich bol wat heen en weer getrap. Maar toen in de 17de minuut Maris linksbuiten Van Zuy len van een prachtige pass bediende en laatstgenoemde juist over kopte, kwam er weer enige geestdrift. Er kwamen kansen. Een kopbal van de bedrijvige linksbinnen Heemskerk kon de DOTO- keeper nog juist bemachtigen. Rechtbin- nen Van der Mey schoot hard tegen de doelman en T. van Zuylen had pech. toen hij zijn door rechtsback Baagens van richting veranderde kogel door Keurvink gestopt zag. Eerst in de 366te minuut was het raak. toen H. van der Mey een kopbal van C. Heemskerk Juist over de aanstormen de keeper heen wist te lepelen (2—1). De drang om gelijk te maken werd DOTO fataal. Twee minuten later wist linksback Kerkhof, zwaar gehinderd door Maris, niet beter te doen dan de bal over zijn uitgelopen keeper in het verlaten doel te schieten (31) en kont voor tijd toonde Maris, dat hij geen hulp van een tegenstander nodig had. Na een keurige aanval over links wandelde hij langs linksachter Kerkhof en liet nummer vier aantekenen. rmedc verv iok DOTO i r het t Hel dat 1 pas gepromoveerd team met de hoogste i zal gaan strijken. N.L.. het damesploegjc van Teylangen uit Ssasenheim, heeft dc kans in eigen hand met nog twee wed strijden te spelen en één punt vooreprong op Nw. Brunhilde 3. Onderaan werd het vonnis over Nw. Brunhtlde 4 geveld door een nederlaag tegen mede-degradatie kandidaat Prof.wijk 3. Door de grote wed- stirijdachlerstand die De Vlam 1 heeft op Kangoeroes 2. is er nog geen prognose te maken voor het kampioenschap in deze kla6. maar ondergaan Is de kan6 dat KVC 3 de dans nog zal ontspringen uiterst ge ring geworden. De grote voorsprong van Meerburg 1 ln de heren vierde klas groeit elke week. Wij verwachten de Zoetcr- woudse spelers volgend jaar in de derde klas te kunnen begroeten. Alphia kansloos Katwijk won met 7-0 eenzijdige wedstrijd In een goed gespeelde wedstrijd heeft Katwijk een flinke overwinning hch.iald op een zwak spelend Alphia. Na de aftrap nam Katwijk direct het initiatief cn na drie minuten spelen leverde dit een doel punt op, gescoord door linksbuiten Her berts. Een minuut later werd Herberts ln het strafschopgebied te hardhandig van de bal afgezet, hetgeen de scheidsrechter niet tolereerde. De toegestane strafschop werd door midvoor Th. van Rooljen benut (20). In de 22e minuut kreeg Spiering uit een opgezette aanval de bal te pakken, liep snel door en bracht met een onhoudbaar schot de stand op 3—0. Katwijk bleef in dc aanval cn Alphia liet daar tegenover maar pover voetbal zien. In de 44e minuut kreeg Spiering een kans om te scoren en liet die dan ook niet onbenut (40). ISa rust k na de rust was Katwijk veel ster ker. In dc vijfde minuut scoorde Th. van Rooyen. toen dc Alphia-kccper een onge vaarlijke schuiver door zijn handen liet Klippen. In de 16c minuut scoorde rechtsbinnen P. van den Oever het zesde doelpunt. In de laatste minuut kreeg Th. van Rooyen >en aanval de bal. Tegen diens kogel de keeper niet bestand. Met dit doel punt verrichtte hij de hattrick. Olympisch voetbaltoernooi Nederland, Engeland en Ierland samen Het organisatie-comitc voor het Olym pisch voetbaltoernooi kwam zaterdag in Parijs onder voorzitterschap van dc heer Karei Lotsy bijeen om vast te stellen vol gens welk systeem het toernooi in 1960 zal worden gespeeld. Aan het eindtoernooi zullen slechts zestien landen deelnemen. Deze worden ingedeeld in groepen van vier. Zij spelen een halve competitie en de nummers één van de groepen gaan over naar de halve finale. Uiteraard is Italië als organise rend land vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden. Voor de Aziatische lan den zijn drie plaatsen gereserveerd in het eindtoernooi; voor de Amerikaanse eveneens drie, voor de Afrikaanse twee en voor de Europese landen zeven. Voor de voorronde is Nederland ingedeeld met de amateurs van Engeland en Ier land. De wedstrijden voor de eerste voor ronde moeten voor 1 januari 1960 worden gespeeld. Een uitzondering hierbij wordt gemaakt voor de Europese landen die hun wedstrijden voor 1 mei 1960 ge speeld moeten hebben. De finale vindt plaats in Rome op 10 september 1960. n VWS en Die Haghe hebben trekkeiijke partij voetbal gespeeld. Het vaak vrij vinnige spel van VWS vormde een goede tegenhanger voor het techni sche spel der gasten, die vooral In de e helft beter speelden. Ondanks het felle verzet van VWS liepen de Hagc- s al vrij vlug uit naar 20. waarna in wcede helft beide ploegen nog één maal scoorden. Verrassend was het begin, want nog in e eerste minuten kreeg Die Haght- een rije schop vlak buiten het strafschop gebied toegewezen. Midvoor Kortenbroek richtte en in de uiterste hoek verdween bal (01) Kort hierop een felle door- lak, waaruit Rietkerk volgens aller mening doelpuntte. De bal stuitte tegen de ijzeren steunen van het doel en kaatste veld weer in. Arbiter Noorlander constateerde geen doelpunt. In de 20ste minuut besloot Rietkerk een prachtige soloren met een even schitterend doel punt (0—2). Toch kregen de Leidenaars wat meer vat op het spel. maar konden het toch niet verplaatsen, daar Die Haghe's defen sie als een bus sloot. Dc schaarse malen dat VWS doorbrak. leverde geen gevaar op Na r t pakte VWS dc zaken iets beter aan, maar kon toch niet verhinderen, dat Sas na een prachtige combinatie door brak en keeper Bavelaar geen schijn van kans gaf (0—3). VWS vond het nu welle tjes en begon een hevig offensief Fel aanvallend trokken de blauwhetnden naar voren. Die Haghe werd wat teruggedron gen en moest alle zeilen bijzetten om on heil te voorkomen. Dit lukte wonderwel. Wat VWS ook probeerde, er was altijd wel weer een Haags been, dat redding bracht. Zeil kod den de gasten af en toe gevaarlijke aan vallen opbouwen, waaruit het VWS-doel soms door het oog van de naald kroop. De prachtige voorzet van Vierhout, die uiteindelijk tergend voor de door ieder een verlaten Leidse doelmond rolde, had beter lot verdiend. Uit een onoverzichtelijke situatie voor het Die Haghe-doel kreeg Huug Kok de bal en met een fel schot werd het 13. Even later probeerde dezelfde speler uit een vrije schop nog een tegenpuntje te maken, maar keeper Van Vliet redde schitterend. VWS dat de laatste 20 minuten een overwicht had, kon maar niet tot «corcn komen, liet einde van de aantrekkelijk# strijd kwam met een verdiende over winning voor Die Haghe.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 11