DENK VOORAL AAN VITA DIEPVRIES 0 NU SE GROENTE SCHAARS EN DUUR IS! H 9^1 1 A <3iör '*u" Ir -jjtr*!; f m te L.-42iêl: hij proeft het.... I zij weet het: méér room ®- «ti wv. a f f minder nodig Schelde boekte hogere resultaten in 1958 LISSE NUTROMA de veredelde koffiemelk NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 VRIJDAG 13 FEBRUARI 19 Orders verminderen - Aandacht voor kernenergie en Sloeplan TAE N V KONINKLIJKE MIJ. DE SCHELDE stelt onveranderd 12 pro- cent dividend voor over 1958, hetgeen weer 12V4 procent betekent voor de N.V Nationaal Bezit van Aandelen Kon. Mij. De Schelde. Het resultaat nam toe, doch de orders verminderden. Grote aandacht wordt besteed aan de kernenergie en hét Sloe-plan. De winst steeg tot f 2,2 (2,1) miljoen, het exploitatieresultaat tot 10.8 (8,3) miljoen, voordelig saldo nagekomen re sultaten bedroeg f311303 (662.630), van interest f 1,37 1.49) miljoen, tegenover o.m nadelig saldo incidentele resultaten (34 986 34 935). afschrijvingen op aan schaffingsprijs (4.88 3,64) miljoen, ld. op vervangingswaarde (23 (23) miljoen reservering uitbreidingen (3 (2) miljoen met het oog op het Sloe-plan, waarvoor rijksterrein is aangevraagd, extra-pen tloenbijdrage nihil (f 175.000). Er werden geen opdrachten voor zee- schepen geboekt, wel voor een veerboot voor de verbinding Vlissingen—BresKens ten behoeve van 120 auto's en 1500 pas sagiers, voorts voor een scheepsdiesel- motor, hoge-druk landsloominstallatie. scheepstand wiel kasten voor groot ver mogen. Van de gereserveerde scheeps- bouwcapaciteit zal geen gebruik meer worden gemaakt. Er waren geen annule- tankschip werd uitgesteld. De af te le veren orders beliepen 340 380) miljoen en omvatten 17 schepen, 5 dieselmotoren, 8 scheeps- en 3 landketels, 4 turbine- ïnsiailaties en 27 tandwielkasten, waar door tot begin 1961 de bezetting is ge waarborgd. Te water gelaten werden 5 schepen, afgeleverd 4, voorts 4 turbine- installaties, 2 Schelde-sulzer-dieselmoto- ren, 3 land- en 8 scheepsketels, 7 tand wielkasten en enkele losse tandwielen De afdeling reparaties was goed bezet De kosten stegen verder tot 50% boven 1953 en men kon dit slechts ten dele door efficiency goed maken. Scherper con currentie wordt verwacht en Nederlands positie is verzwakt door de kostenstij ging, alsmede beperkte mogelijkheden van exportkrediet. Het personeel beliep 3706 3785) salarissen, lonen en sociale lasten bi gen 23.6 (22,4) miljoen. D ring aan het personeel wordt 950.000 Vernieuwing en modernisering kostten f 10,8 miljoen, de daarvoor lopende be stellingen bedraRen f 900.000 8.5 miljoen). In samenwerking mei Combustion Engi neering Inc. wordt de ontwikkeling van de kernenergie op de voet gevolgd en mei enkele grote Nederlandse bedrijven wordt hierbij samengewerkt. De afdeling lichtmetaal "is uitgebreid en opgericht 1* de NV Scheldebouw, die de gehele verkoop in Nederland verzorgd. HAZERSWOUDE Meisjesclub maakte propaganda De Hervormde meisjesclub „Vergeet mij niet" hield in een der lokalen de Hervormde school een propaganda- bijeenkomst', waarvoor slechts een ringe belangstelling bestond. Mej. Van dei Steen, presidente, vertelde iets ov het clubwerk. Naast de godsdienstige er de lichamelijke en maatschappelijke opvoeding, waaraan de nodige aanddcht wordt besteed. In de daaropvolgende vergadering kre gen de aanwezigen een beeld van clubwerk. De presidente sprak, mei bruikmaking van het flanelbord, ove opwekking van Lazarus. Het verdere programma omvatte samenzang, een lin- tenspel, declamatie en gezelschapsspelen Hazersivoude-Rijndijk IJswedstrijd Op de baan aan de Groenendijk werd een ringrljderij georganiseerd door de Rljndijkse ljsspontvereniging. Winnaar werden: 1. M. van Ommering en M. den Holander; 2. Gré Kraan en C. v. d. Voort; 3. Annie Koot en Theo Kraan; 4. Elly Reijneveld en Teun Reijneveld; Ria Kra mer en Sjaan v. d. Heiden. Morgen om twee uur afval wedstrijd. KOUDEKERK A. D. RIJ1V Bekerwedstrijd Op de Wetering langs de Lagewaard organiseerde de Koudekerkse ijssportver- eniging een bekerwedstrijd op de korte baan, die 150 m lang was Winnaar wer den de heren: M Reijneveld. beker; 2. J. v. d. Vis; 3. J. van Aalst; 4. J Kroon Aafje Top voor Plattelandsvrouwen De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Koudekerk-Hazerswoude. hield een vergadering in hat verenigingsge bouw, waarvoor ook gasten waren uit genodigd. Onder de aanwezigen was ook de loco-burgemeester, wethouder W van De voordraohtskunstenares mevr. Aafje Top wist zeer te boeien met haar ver telling „De liefde van zeven poppen" In haar inleiding tot de voordracht merkte de spreekster op, dat de film, die naar dit verhaal is vervaardigd, enige jaren geleden m ons land werd vertoond, zij het onder een andere naam. De voordracht werd onderbroken door een pauze, waarin een gezelschap voor muzikale afwisseling zorgde. WOUBRUGGE Auto's slipten Door van de bomen vallend rijp de Herenweg gistermiddag gevaarlijk glad, hetgeen twee ernstige slippartijen tot gevolg had. Omstreeks drie uur een auto uit Aiphen tegen een boom. De bestuurder kreeg enkele gekneusde rib ben, een lichte hersenschudding en uit wendige kneuzingen. Een medeinztttende brak een been. De juist passerende dok ter Van Kooten uit Alphen aan den Rijn verleende eerste hulp. De auto werd to taal vernield. Omstreeks zes uur slipte een Amster damse automobilist ter hoogte van 1 derij Van der Lip. Ook zijn auto k- tegen een boom tot stilstand, maar dok ter Nooter behoefde geen hulp te bieden, daar de bestuurder met de schrik vrij kwam. De auto werd zwaar beschadigd en is later naar Alphen gesleept. Raadsagenda De gemeenteraad vergadert woensdag half acht. Agenda: onderzoek geloofs brieven van het raadslid Th. J. van der Wereld; verordening verdelging ratten en muizen; leermiddelen O.L.-school; aankoop perceel grond van P. Schrave- rus; begrotingswijziging 1958 en 1959 jachthaven G. van Wijk; perceel Vrouw- geestweg 2; Doesbrug Hoogmade. HILEEGOM Burgerlijke stand GEBOREN: Johanna Geertruida Hele na dr van W. P. E. van Diest en H. M Caspers; Willem zn van W. van der Ma- rel en G. Koudijs; Anita Johanna Maria dr van J. A. J. van der Aart en J. E Bleijenberg; Robertus Adrianus Alida zn van Th. G. J. Mooijekind en W. Warmer dam; Maria Alida Johanna dr van J. C. Akerboom en C. J. Geerlings; Ane zn van P. A. Zuiderduin en M. A. E. van de Graaf; Paulus Cornells Maria zn van P. W. van de Reep en J. G. van der Lans; Petronella Maria dr van H. van der Zande en C. Kaptein. ONDERTROUWD: C. J. M. de Groot en T. J. van Beek; J. van Andel en C B. Bons; C A. van der Lans en J H Zwaneveld; W. van der Burg en I. P van Eik. GETROUWD: C. P. Weijers en M J OVERLEDEN. H. de Graaff, v„ 63 jr. echtgenote van J. H. van der Velden; M. Broek, 83 jr, weduwe van J. J. Ver- j\7fr ir i f fm Burgerlijke stand Geboren: Adriana A. M. H., dr van Th. N. P. Kooijman en J. A. de Graaff, Blokland 33; Margje W., dr van C. van der Leden en S. Vonk, Kerkstraat 15; Johanna P., dr van P. Roodenburg en J. P. Buijtenhek, Dorpsstraat 70. Overleden: M. van Grieken,. 84 j, we duwnaar van E. Oussoren, A. H. Kool- Kookdemonstratie Een bedrijf te Venlo gaf gisteravond in zaal Leliveld voor een aantal genodigden een demonstratie met een kooktoestel. Vanavond wordt een herhaling gegeven. WARMOND IJswedstrijden Voor de eerste maal in dit seizoen or ganiseerde de Warmondse ijsclub wed strijden. Het waren wedstrijden voor de jeugd. Uitslag: jongens van 9 en 10 jaar 1. D. Breedijk, 2. A. van Rijn, 3. B. Beu- gelsdijk, 4. J. Beugelsdijk, 5. G. Land man; jongens van 11 en 12 jaar 1. P. Sebok, 2. W. Meskers. 3. Th. van Rijn, 4. B. Landman; jongens van 13 en 14 jaar 1. A. van Bentem. 2. D. Roest, 3. J. Mes kers, 4. K. Kortekaas. Raadsvergadering De eerstvolgende gemeenteraadsverga dering wordt niet woensdag maar maan dag 23 febr. gehouden, 8 uur 's avonds. Cause Mexico Voor „Theorie en Praktijk' sprak gis teravond de heer J. Edelkoort van de A.S.F (Amsterdamse Superfosfaat-Fa brieken) over Mexico, waar het Neder landse bedrijfsleven in 1952 een tentoon stelling urganiseerde. De heer Edelkoort vertelde, dat het ministerie voor land bouw een geweldig goede documentatie over Mexico bezit. Het land beslaat een oppervlakte die 50 maal zo groot is als ons land. De noord grens is 3500 km lang, affctand Rotterdam- Moskou. Er wonen ongeveer 30 miljoen mensen In de hoofdstad 3 miljoen. De welstand is niet groot. Er zijn 9 miljoen analfabeten. Tal van wetenswaardigheden vertelde de heer Edelkoort over dit indrukwek kende land. Hij lichtte zijn causerie toe met dia's Dit werd gevolgd door een film over Mexico, die de ambassade wel willend beschikbaar had gesteld. Aantal inwoners steeg Op 31 december 1957 bedroeg het aan tal inwoners 13.109. Door geboorte en vestiging werd het in 1958 uitgebreid met respectievelijk 322 en 462 personen; door' overlijden en vertrek naar elders ver minderde het met respectievelijk 77 en 531. Per 31 december 1958 bedroeg het aantal inwoners daardoor 13.285 (6639 Benoemd In de vacature-Van der Maas is tot onderwijzer van de Hervormde school benoemd de heer S Snijders te Nijkerk. Gevonden voorwerpen Gevonden: motorbril, kinderwantje, paar bruine glacés, doos met elektrische lampjes, rode kinderportemonnaie, jong katje, grijze jongenspet. Sektarische groepen De heer Guicherit, die in Indonesië aan de Pinksterbeweging was verbonden maar zich in Nederland hiervan distancieerde, sprak gisteravond voor de afdeling Lisse van De Jonge Kerk over het onderwerp „Sektarische groepen". Hij begon zijn referaat met het lezen van Handelingen 2 en merkte op, dat er geen gemeenschap met God in Christus mogelijk is dan Juist door middel van de Heilige Geest.. In de Pinksterbeweging zien valen eohter het hoefddoel voorbij, door meer aandacht te schenken aan de gaven dan aan het Burgerlijke stand Geboren: Martinus, zn van J. Kroon en L. M. Gortzak, Hereweg 102; Alexan dra Johanna, dr van J. W. van Helden en W. J. Pollé, Hereweg 110; Jacobus Ge- rardus Maria, zn van G. C. Mens en A. M. C. Koning, Hereweg 420; Paulus Cor- nelius Maria, zn van C. G de Ree en A. C. M. Lommerse, Irissenstraat 17; Ja cobus Anthonius Vincentius, zn van P. Chr. N Wessels en C. G. M. Beijer, Ring dijk 4. Gehuwd: J. J. Meijer en J. J. Dam te Oegstgeest. Overleden: Joannes Rotteveel, wed. van C. Verdegaal, 93 jaar, Hereweg 275; Cornells de Vries, echtgen. van M. Alke- ma, 77 jaar, Meer en Houtstraat 13. VALKENBURG J. Vink over de grenzen der vermoeidheid Voor de samenkomst van de afdeling Valkenburg van de Ned. Christenvrou wenbond bestond goede belangstelling. Mevr. E. C. van KesterenKranenburg had de leiding en hield allereerst een korte meditatie over een deel van Je- saja 40. De heer J. Vink uit Katwijk aan Zee sprak over „De grenzen dpi- ver moeidheid". Er is een natuurlijke vermoeidheid. Zij behoort .tot het geschapene. Het onder drukken van deze vermoeidheid is ge vaarlijk. Vroeg of laat krijgen we hier voor de rekening gepresenteerd. Het moe- worden mogen we dankbaar accepteren. Werken en rusten geven ritme aan het Er is een geestelijke vermoeidheid. Zij Gntstaat, waar wij met het leven of waar het leven met ons botst. Het is moeheid, die demonisch „werkt". De twijfel, aan de zin van het leven kan er het gevolg van zijn. Weerstandsvermogen en de wil tot onderscheiden verslappen. De mens laat zich gaan of heeft telkens stimulan sen nodig (alcohol, narcotica) om „moed" te verkrijgen en verder te leven. Omdat de mens een totaliteit is, han gen lichamelijke en geestelijke vermoeid heid samen. Tegenover de vermoeidheid van het schepsel staat de onvermoeibaar heid van de Schepper. Veestapel omgekomen in brandende schuur Bij een brand, die vannacht uitbrak in de schuur van het pluimveevermeerde- ringsbedrijf van de heer J. Sluis te Pols broek, zijn tweeduizend kuikens, vier zeu gen en ruim vijftig biggen omgekomen. De heer Sluis ontdekte de brand om streeks drie uur vannacht, toen hij een asbest en. dak hoorde springen. De brand- VOORHOUT Noordwijkerhoekbri wordt verbeterd Op advies van het nigenieursbs Dwars, Hederik en Verhey foort hebben B. en W. besloten de tering van de Noordwijkerhoekbruj schakel in de enige verbinding met! hout en Noordwijk) te gunn< laagste inschrijver van de op 30 ja. gehouden aanbesteding, de firr ders Zitman te Zoeterwoude, voo: prijs van 78.380. Wordt 'de besta brug gesloopt dan komt daar nog bij plus 9500 voor de betoni Met G.S. wordt thans overleg gepl over het al of niet handhaven bestaande brug. Dit college heeft restrictie gemaakt, dat het slopen overweging kan worden genomen al verdere kosten de 10.000 niet te l zullen gaan. Nu zou dit bedrag met 5300 worden overschreden e om heeft het gemeentebestuur va hout aan dat van Noordwijk v deze 5300 voor gezamenlijke reke De nieuwe brug zal waarschijnlijk dit jaar gereed zijn. De straatweg de L'eidsevaart tussen de Noordwj hoekbrug en de Nagelbrug zal tei worden verbeterd. NOORDWIJK GEBOREN: Jacomina A en Johat d. en z. v. J. Ike en J. C. de Vos; Mt C„ d. v. J. Passchier en C. A beek; Jacoibus J- J., z. v. W. F. Rie en A. Wismeyer; Johanna A. M„ G. A. Steeiwoorden en B. Zonnei Maria J, M., d. v- J. Hogen eist 1 Augustinus; LiHane E., d- v. C. Houm en M. Admiraal; Niesje, d. v. M. Bint dijk en M. M. Jongerius; Fijtje Cora d. v. L. Vink en D. Verkerke; Lieui?( z. v. J. v. d. Niet en N. Star; Cathar z. v. J. v d. Met en N. Star; Catha; C., d- v. A. v. d. Wiel en N. Boumeei ONDERTROUWD: N. A. Korbee e OVERLEDEN: M. M. Asselmao-U hart; K. J. Kramer-Beuk; P. Molenkai J. J. Poell. weer was er spoedig, maar kon niet m komen dat de schuur afbrandde, schuur was wel, de veestapel niet 1 zekerd. Vermoed wordt dat ee een oliekaohal de brand heeft doen Britse handelsbalans. Tekort in jai f 521 miljoen, tegen f 819 miljoen december. ELAM N.V. Official Ford-dealer voor Lelden en omstreken en 3e Bollenstreek 1 Haarlemmerweg 2-4, leider», tel. K1710-33141 Ford Taunus 12F 1953 Pontiac 1955 Ford F 721# truck 1955 2 Ford Prefect 1951/58 Ford Zephyr 1958 Ford Thames 250 1956 Renault Fregatte 1955 Cltroën 2CV 1958 Ford Fairlane 500.. 1957 Vauxhall 14 1946 Opel Caravan, combinatiewagen 1956 Ford Cuatomline 1958 Austin A40 1952 Ford Tauniu 12M bestelwagen 1953 Chevrolet Bel-Air Hardtop 1956 Pontiac de Luxe 1954 Morris Minor 1953 3 Ford Consul 1956/57/58 Inruil Neem eens VITA diepvries - spinazie. Voor ieder gezin de juiste hoeveelheid! 65 cent - 90 cent - f 1.20. En... ook boerenkool is niet duur! 98 cent per groot pak. 52 ft m W T W ff -J- 1ÜA Goed zo, Mevrouw! U weet wat een man toekomt: verrukkelijke romige koffie. Dat kleine scheutje NUTROMA uit de gTOte fle» van 66 cent (420 gram) doet wonderen... met zijn kopje koffie en met Uw huishoudgeld! Tlutricia ■HKSGfiSHNfij DR. C. GILHUIS Nieuwe gesprekken ouder worden EEN WELKOM GESCHENK Een bijzonder mooi boek, dat veel zegen kan verspreiden OEBIL SOM Terwijl ik nog ben Geb. f 6.90 - Verkrijgbaar in de boekhandel KBUNINOS UITGEVERSMIJ - WAO NIEUWE AVONTUREN VAN Spekkie en Biekkie 19. „Waar zou nu die Brededijk zijn?" vroeg Spekkie geagiteerd. „Mijnheer Flente ling zei dat hij vlakbij de bushalte woonde." „Ik denk daar recht voor ons", antwoord de Biekkie. „Laten we maar eerus even gaan kijken. Ja hoor", voegde hij eraan toe. „Hier staat een bord. En we moeten op nummer zesentwintig zijn, niet? Dan zijn we inder daad vlakbij, want hier ie nummer achttien." Even later stonden de jongene voor het huls van mijnheer Flenteling. Spekkie trok met trillende vingers aan de bei. Mijnheer Flenteling deed zelf open. „Dag Spekkie, dag Biekkie", zei hij har telijk ,,Ik had jullie al verwacht. Ik dacht wel dat jullie met deze bus zouden komen. Doe Je jassen maar uit. Hier Is een kapstok". De jongens ontdeden zich van hun over- kleding en volgden mijnheer Flenteling dan een gezellig ingerichte kamer in, waar een vriendelijke dame zat te handwerken. .Dit zijn nu Spekkie en Biekkie, vrouw", zei mijnheer Flenteling, „over wie Bram Spoeling ons zo vaak geschreven heeft." „En over wie we zo vaak in de krant gele zen hebben", voegde mevrouw Flenteling er glimlachend aan toe. „Ik vind het leuk jullie eens te zien, jongens. Ga zitten. Hebben julié trek in een kopje thee? Of liever een glas warme limonade." „Graag limonade, mevrouw", antwoordden Spekkie en Biekkie tegelijk. „Prachtig, ik zal het voor Jullie inschenken", lachte mevrouw Flenteling. „Nu, Jongens", zei haar man, ,Jk heb voor jullie op zolder gezocht en ik heb wat ik zocht ook inderdaad gevonden. Ik zal het Jullie dadelijk wel eens laten zien. Of het veel bijzonders is weet ik niet, dat moeten jullie zelf maar bekijken. En alles ligt vree- selijk door elkaar. Maar dat i6 misschien Juist wel leuk. Wacht, ik zal de boel eerst maar even halen", vervolgde hij, toen hij de gretige uitdrukking op Spekkie's gezicht zag. Hij liep naar een kast en haalde een oud, uit de band hangend postzegelalbum en een grote schoenendoos te voorschijn. ,DR Is de bult", zei hij. „Ik hoop dat jullie er wat aan hebben." „Dank u hartelijk, mijnheer", zei Biekkie en zijn vriend voegde eraan toe: „Ik ben u bijzonder erkentelijk, mijnheer Flenteling, voor dit gulle gebaar." Biekkie keek zijn vriend verbaasd aan. Dat was een zin, die Spekkie zorgvuldig in gestudeerd moest hebben I (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 6