9 Sclieveningers vissen in gezelschap van Russen Saven derde uitvoering Calmeyer vraagt over aanval op eiland Ceram NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 12 FEBRUARI 1959 '■Xe w^m J&S f HbshBI De brandweer van Rijnsburg rukte gisteren met groot mate rieel uit. Deze „brand" had men echter al lang zien aankomen, want in Rijnsburg blijft het niet lang een geheim als men trouwplannen heeft. Een van de jongste leden van de vrijwil lige spuitgasten, de heer Nico van Egmond, beloofde op het raadhuis aan mejuffrouw C. van Iterson onwrikbare trouw in goede en kwade dagen. Na de plechtigheid wachtten de col lega's het jonge paar bij de in gang op met hulpmiddelen voor brandblussen als erehaag. De weg naar de Maranathakerk werd door een loeiende sirene vrijgemaakt. Foto N. van der Horst RIJNSBTRG Jeugd liet wat zien en horen De jaarfeesten van de Gereformeerde jongens- en meisjesclubs kenmerken zich de laatste jaren hoe langer hoe meer door een gepaard gaan van ontspanning, die is aangepast bij de leeftijd, aan een zuiver ingesteld zijn op de doelstellingen van deze wijze van verenigd-zijn. De kerk aan het Rapenburg te Rijnsburg was gisteravond flink bezet. Er zijn pre cies honderd meisjes en 98 jongens lid van de vier clubs. De voorzitter van de oudervereniging, ds. L. van der Linde, verwelkomde speciaal de vertegenwoor diger van het Gereformeerd Jeugdver band in Zuid-Holland, de heer Dorre- paal. De heer G. van Egmond bracht voor de laatste maal als secretaris zijn jaarverslag uit. Men koos in zijn plaats de heer S Kralt. Mevrouw T. de Mooij- Kralt en de heer A. Zandbergen werden herkozen. De penningmeester meldde 75.27 hoger saldo dan verleden jaar In een arrestee brachten vertegenwoor digers van de clubs verslag uit Cees van Egmond Lzn. en Greetje van Muijen deden een voordracht en Leo van Gug- ten hield een inleiding over de rijke man en de arme Lazarus. „De gescheurde broek" was een schetsje, waar hartelijk om is gelachen. Verder waren er nog een raadselwedstrijd en een tableau „Mo derne jeugd rondom het oude Woord Namens de kerkeraad feliciteerde ouderling J. Monster. De heer Dorrepaal sprak van het grote Ideaal: 55.000 leden met 5000 leiders. De leidsters en leiders kregen een presentje, waarvoor de heer H van der Meij dankte. Ds. H. Post sloot de avond. Morgenavond 8 uur spreekt de heer L. van der Laan van Voorhout in het jeugdhuis voor de plaatselijke Arjos Tuinbouw en wij In de tuinbouwschool aan de Sandt laan spreekt morgenavond de voedsel- commissaris van Noordholland en Zuid Holland, de heer A. van den Hoek. voor oud-leerlingen van de school over „De tuinbouw en wij." Aanvang half acht. WARMOND Gezellige avond B.B. en brandweer De Warmondse Bescherming Bevolking heeft in «amenwerking met de brandweer in 't Trefpunt een drukbezochte bindings avond gehouden Secretaris-penningmees ter H Roels sprak een welkomstwoord, waarin hij er de aandacht op vestigde, dat avonden als deze nodig zijn om de onderlinge band te verstevigen. Team- geest is onmisbaar voor een goed func tionerende ploeg. Gelukkig worden de oefeningen goed bezocht en onder leiding van de heer Brouwer wordt met enthou- Hei ontspanningsprogramma werd ver zorgd doop het artiestengezelschap Willy Vervoort en Tonny Boucher. Het was Visserij golf j es T^EN GROEP Scheveningse loggers is ver naar het noorden gestoomd om te pogen haring te vangen onder de Noorse kust. De schepen vissen op 61.20 graden noorderbreedte en de resultaten schijnen niet slecht te zijn. Een paar schippers meldden een trek van 40 kantjes haring. De Scheveningers vissen in gezelschap van een grote groep Sowjet- Russische trawlers, die door de Noren argwanend worden bekeken. De Noren hebben reeds een Russische trawler aangehouden, die zich binnen de driemijls-zone had gewaagd, waar de Noren vlakbij de fjorden de haring over het algemeen omstreeks deze tijd van het jaar voor het opscheppen hebben. De Noren konden echter niet het bewijs leveren, dat de Rus binnen de driemijls-zone de netten had uitgeworpen. Zij lieten hem weer vrij. Om de Noord Is de visserij niet Het Weer is ongunstig. De trawlere en grote loggers moesten met een stijve bries boksen. Zij gaven vangsten door van 100 tot 150 manden schelvis, koolvis. haring en makreel per dag De trawler Deining KW 8 deed twee trekken voor 40 manden wijting en schelvis. De Machiel HD 108 meldde een trek van 30 manden en de Elie Chenlviere IJM 32 een trek van 60 manden hoops. TongvlsserU De loggers en kotters langs de kust boekten eveneens schrale vangsten. Zij vingen 100 tot 150 kilo tong en 18 manden andere vis per etmaal. Bij de Pittboei was het beter. Daar vingen de loggers en kotters gemiddeld 150 tot 250 kilo tong, 10 tot 15 manden schol en wijting en 10 tot 15 kabeljauwen per etmaal. De traw lers Medan IJM 57 en de Thorina IJM 33 vertrokken weer naar zee. Nai de Lofotei Het 9taat nu vast, dat het hospitaalkerk schip De Hoop naar Noorwegen vertrekt. Dit vertrek is bepaald op maandag 23 februari, de6 namiddags uit TJmuidén. De Hoop zal waarschijnlijk eerst Bergen bin nenlopen voor nadere instructies. Het ligt in de bedoeling, dat het schip weer ergens In een haven van één van de Lofoteneilanden ligplaats zal kiezen voor het verstrekken van medische, tech nische en waarschijnlijk ook geestelijke hulp (het is nog niet zeker, dat er een Noorse dominee aan boord meegaat) aan de vissers, die deelnemen aan het kabel jauwseizoen in de Westfjord. Later zal het schip hoger de Noord ln trekken voor hulp aan de vissers van de Vesteralen, de groep eilanden die boven de Lofoten ligt Dokter Ouderkerk zal de reis niet mee maken. Hij laat de „huispraktijk" in Svol- vaer of Röst over aan zijn jonge opvolger, de dertigjarige arts J. M. Rodermond uit Assen. De nieuwe haringteelt, waarvoor De Hoop weer tijdig in ons land zal terug keren. zal echter nog wel door dokter Ouderkerk worden meegemaakt aan boord van De Hoop. Dit was er Vier trawlers en één kotter zorgden er maandag voor, dat de IJmuidense visaf- slag werd voorzien van een totale aan voer van 2700 kisten verse vis. Er waren 840 kistert schelvis. 635 kisten wijting. 190 kisten gul en kabeljauw. 475 kisten kool- vis. 245 kisten verse haring, 150 kleine kistjes haring, 110 kisten makreel. 50 kis ten schol, 70 kisten diversen, 500 kilo tong en 600 stijve kateljauwen. De trawler Albatros KW 87 (van 28 januari) kwam aan de markt met een vangst van 20 schelvis. 250 having, 250 makreel. 260 koolvis. De Francina KW 153 van 30 januari was er met 450 schelvis. 5 haring, 5 makreel. 180 wijting, 50 gul en kabeljauw. 50 koolvis, 400 stijve kabel jauwen. De Job Gouda IJM .79 van 31 januari zorgde voor een vangst van 150 schelvis. 90 haring. 9? makreel. 100 wijting. 70 gul en kabeljauw. 95 koolvis. 45 diver sen en 150 stijve kabeljauwen. De Haar lem IJM 9 was er met 220 schelvis. 10 makreel. 120 wijting. 70 gul en kabeljauw. 70 koolvis en 10 diversen. De Haarlem IJM 9 vertrok 30 januari naar zee (Advertentie) Morgen, VRIJDAG 13 FEBRUARI, des nam. om 3 uur openen wij onze naar de eisen des tijds ingerichte winkel Wij adviseren U gaarne bij de aankoop van: WASM ACH IN ES WASTAFELS CENTRIFUGES BAD- EN DOUCHE WRINGERS INSTALLATIES GEISERS EN BOILERS Haarden, kachels, gasfornuizen, emaille-waren GEBR. KUIJT, Loodgietersbedrijf Andreasplein 16 - Katwijk aan Zee - Tel. K 17182831 Donderdag komen er tenminste vier trawlers in IJmuiden aan de markt. Ver wacht werden gisteren de trawlers Sakina Martina KW 32 met 700 kisten verse vis. SCH 117 met 600 kisten verse vis en 1000 stijve kabeljauwen, SCH 6 met 600 kl9ten verse via en wat stijve kabeljauwen en de Emma IJM 15 met 110 kasten verse vis. Ook de Maria Theresia KW 99 komt waarschijnlijk. Voorts wat loggers en kot ters met tong en schol. VOORSCHOT EN Massaal schaatstesten Gistermiddag was er op de ijsbaan van de ijsclub Voorschoten aan de Molen laan één wriemelende massa van schaat sende schoolkinderen. De ijsclub had namelijk schoolwedstrij- den georganiseerd. Elke school kreeg voor een bepaalde tijd de beschikking over de baan. De scholen hadden af zonderlijk prijzen beschikbaar gesteld Dientengevolge is het niet doenlijk, de prijswinnaars te vermelden, In de loop van de middag werd het aantal schaatsende kinderen zo groot, dat de politie moest ingrijpen omdat de ijs vloer het gewich» bijna niet meer kon dragen Naar schatting waren er een 1500 kinderen. Weldadige rust en orde Sassenheimse Lenteklokjes TN DE GEREF. KERK van Sassenheim gaven De Lenteklokjes de derde uitvoering na hun hergeboorte. Uit de toespraak van de voorzitter bleek, dat het koor in prima conditie verkeert. De kinderen zijn gegroeid, en in lengte en in aantal. Een toeneming van vierenzestig tot honderd leden in één jaar stemt zeker tot voldoening. Bovendien deed een grote- meisjeskoortje deze avond voor het eerst mee. Ten slotte werd met enkele gevoelvolle woorden de overleden Han Zirkzee herdacht, de pianist, die in vroegere jaren op zo eminente wijze de kinderzang begeleidde. Deze uitvoering onder leiding van de heer A. J. Kaarsemaker maakte in 't algemeen een prettige, verzorgde indruk. De dirigent^handhaafde een stipte discipline, die toch geen ogenblik gedwongen aandeed Zangspelle tjes, dansjes en omvangrijke shows bleven (terecht) achterwege, zodat uitgebreide volksverhuizingen onnodig waren. Allen, behalve enkele solistjes (die het keurig deden), bleven op haar (hun) plaats. De orde en de rust. die deze avond kenmerkten, deden weldadig aan Wa§ het wonder, dat alles onder zulke gun stige omstandigheden vlot verliep en minder dan anderhalf uur in beslag De dirigent had zich ervoor gews zoetsappige en onbenullige liedjes in programma op te nemen. Dat de k\ teit, ondanks zijn blijkbaar kritische toch nogal uiteen liep. was geen werkelijk bezwaar. Daar goede kinderliedjes geen massaprodukt zijn, mocht men het reeds loven, dat inferieure, wezenloze versj van al te vlotte leveranciers, geen kaï hadden gekregen. De traditionele inleiding: het Lente- klokjes-koorlied" (op de bekende wijze van Catharina van Rennes) had de heer Kaarsemaker gehandhaafd. Voor herkenningsmelodie lijken ons echter vier lange coupletten wel wat al te veel. Wij doen zo maar een greep hier en daar. En dan verdienen de liederen van Paul C. van Westering (De mooi ste bloemen en bovenal De slaapwan delende vorst en, ais hoogtepunt van dc avond, De spin Sehastiaan) om hun belangrijke muzikale hoedanigheden met ere te worden genoemd. Verder moeten vermeid: het pittige dwergjes (Dalcrozc) en het Tov trommeltje (Keuning). Niet alle uitvoeringen waren gaaf; de meeste echter wel. De dirigent zal aan de expressie nog zijn bijzondere zorgen kunnen besteden, ook aan de onderlinge gelijkheid, die nogal eens te wensen overliet. Ve menen, dat hij, na de techniek ge- »1 en al veilig te hebben gesteld, tot muzikaal opzicht, nog overtuigender mltaten zal kunnen komen. Intus; s er reeds veel goeds te waarder (Advertentie maakten vanmiddag een wandeling door het mooie park van Voorschoten elk grassprietje, elk lakje, elk elzenpropje was bedekt met rijp, de Grote Schepper had alles omgetoverd tot een wereld van tere, witte schoonheid. De eenden in de vijver zaten rustig hun veren te poetsen de rand van de wakken welke voor hen in het ijs waren uitgehakt en honder zangvogels zaten in de vele vogel hok jes waarin volop voer voor hen aan- Tlentallen vreemde eenden, die in de pol der geen eten meer vonden, wisten nog dat in Voorschoten beschutte plekjes en •n gedekte tafel te vinden waren. Mogen wij U hierbij vragen ook eens het park in te gaan en U zult genieten van dit vogelleven. Aanvaardt hun dankbaar heid. straks kunt U weer genieten van hun lentelied. Mocht U met ons werk van „Bescherming der Dieren" sympathiseren en ons willen helpen, wordt dan lid onzer vereniging Een telefoontje Is reeds voldoende. Ned. Ver. tof Bescherming van Dieren, Afd. Voorschoten Telefoon 2303 en 2313 Ook op Koninginnedag Katwijkse oranjevereniging heeft weer grote plannen In hotel De Roskam te Katwijk aan den RU" werd gisteravond de jaarvergadering van de Oranjevereniging gehouden De voorzitter, de heer J. Bergman, bracht dank aan personen en Instanties die In het afgelopen jaar hun medewerking aan de door de vereniging georganiseerde feesten hadden verleend, in het bijzonder de Harmonie „Katwijk", de politie, de dienst van gemeentewerken en de gemeente bedrijven en de gebr. Van Duijvenbode, die belangeloos het feestterrein ter beschik king stelden. Wegens ziekte van de secretaris, de heer E- van Wensveen, werd diens jaarverslag door de voorzitter voorgelezen Hieruit bleek dat dc feesten in 1958 op sobere wijze moesten worden opgezet in verband met het grote nadelige saldo van de festiviteiten in 1957. Daarnaast werden nog enige attracties georgani seerd, die ten doel hadden de kas op peil te brengen, zoals een braderie, die een Als gevolg daarvan kon op het laatste ogenblik nog enige uitbreiding aan het feestprogramma worden gegeven, zodat zelfs nog een vuurwerk kon worden af gestoken Vervolgens ging het verslag uitvoerig in op de verschillende onder delen van het feestprogramma, waarbij tot uitdrukking kwam dat het organise ren van de volksfeesten leder jaar moei lijker wordt. Het bestuur kwam in het afgelopen jaar elfmaal bijeen. Hel financiei jrS'ag in der Horst, aldo aan van 577.91 In e voor het lopende ver- :rden benoemd de heren en L. van der Boog, ter- de Winter als reserve ningmeester. gaf een batig s de kascommus enigingsjaar w J Korpelshoek wijl de heer J werd aangewezen. Het volgende punt van de agenda ver meldde een bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van dc heren A van der Jagt. G. van Delft en Th. van Schie. die allen met grote meerderheid werden herkozen. De heer J. Bergman werd met algemene stemmen als voor zitter herkozen. Jubilea Twee bestuursleden, de heren M. J. Alkemade en J. A. van dre Horst, ge dachten, dat zij gedurende 25 jaren deel van het bestuur uitmaakten. De voor zitter memoreerde dit feit en bracht bei de heren dank voor het belangrijke werk, dat zij gedurende deze jaren voor de vereniging hebben verricht. Hij sprak de hoop uit, dat zij nog lange tijd hun m collecte gehouden, die ook succesvol functies blijven waarnemen. Beiden ont vingen een bjijk van waardering, terwijl hun echtgenoten bloemen werden aange- Feestprogram ma Hierna werd overgegaan tot de be spreking van het feestprogramma vooi 1959, dat, zoals gebruikelijk, in het be gin van september zal worden uitge voerd. Algemeen was men het er over eens dat de feesten weer op de gebrui kelijke wijze moeten worden georgam seerd. Daarnaast zal, evenals in het af gelopen jaar, ook op 30 april iets wor den gedaan voor de kinderen, terwijl in principe werd besloten tot deelneming aan de gezamenlijke optocht, die op die dag door een aantal Oranjeverenigingen uit de omgeving zal worden gehouden Ten slotte werd door het bestuur nog de gedachte ter tafel gebracht om in de tweede helft van augustus nog enige festiviteiten te doen plaats hebben, die bedoeld zullen zijn als attractie voor de zomergasten. Ook hiermede ging men akkoord en men machtigde het bestuur hiervoor plannen uit te werken. KATWIJK AAN ZEE Nie-uwe zaak Morgenmiddag drie uur openl het lood gietersbedrijf gebroeders Kuyt een nieuwe zaak in haarden en kachels op het adres Andreasplein 16. Hoor en laag water Vrijdag: hoog water 6.47 en 19.01, laag water 2.26 en 14.47 uur. Deze jonge koorleider is op de goede weg Hij weet. hoe het moet: dat is al een heel belangrijk ding De oudere meisjes zongen reeds heel aardig en ook zuiver het Engelse John Peel en Een vreemde, arme snuiter Men- delssohns Herfstlied konden zij nog niet goed aan Een jeugdige soliste droeg op keurige wijze Gij badt op enen berg alleen, voor. Terwijl de Lenteklokjes even uit rustten, zong de altzangeres me vrouw Gré van Hest twee Engelse liederen en een aria van Handel. Zij wist mei haar mooi getimbreer- de stem de juiste sfeer te treffen Mevrouw D. Zwart muntte, als bege leidster aan de vleugel, uit door kundig spel, goede aanpassing en muzikale, spre kende voordracht. De uitvoering werd besloten Dankt, dankt nu allen God Ds. Kuiper sprak een dankwoord, waarna de beide dames en de dirigeni met mooie bloem stukken werden verrast. Joh. van Wolfswinkel. nieuwe bus van de N.Z.H- zonder passa giers bij het viaduct bij Sikkens u't de bocht en belandde in de sloot. Voordat de bus in de sloot tot stilstand kwam. had hij een lichtmast, een verkeerspaa) en een verkeershek geveld. De schade, ook aan de bus zelf, is aanzienlijk. De chauffeur kwam er met enkele onbeduidende schrammen af. Wereldvrouwengebedsdag In het kader van de Wereldvrouwen- gebedsdag wordt morgenavond acht uur een bijeenkomst gehouden in het kerkge bouw van de Hervormde Gemeente. VALKENBURG Schaatswedstrijden voor militairen Morgenmiddag 2 uur zullen op de tank gracht in het marinevliegkamp Valken burg bannwedstrijden voor militairen worden gehouden over 160 m. VOORHOUT Raad verwierp verzoek bewoners Julianalaan Toen burgemeester Smoldera van Voor hout de gisteravond gehouden raadsver gadering opende, waren slechts zes leden aanwezig. Bericht van verhindering wa- binnengekomen van de heren P. v. d Nouland en P Buck. Bij de Ingekomen 'tukken was een schrijven van de heer A J. van Kampen en 15 anderen, allen bewoners van dc Julianalaan, waarin de raad werd verzocht het besluit van 8 Ja nuari betreffende de verkoop van vier perceeltjes grond naast de woningen fullanalaan 115. 17 en 31 te herzien. Na een uitgebreide discussie besloot de raad overeenkomstig het advies van B en W met de heren Borst en Warmenhoven tegen) afwijzend op dit verzoek te re ageren. Uit een schrijven van G.S meende de burgemeester te moeten concluderen dat het genoemde raadsbesluit moeite zal hebben er „door" te komen. De raad glna akkoord met een subsidie voor verbetering van vier woningen. De heer L. Th van den Boomgaard, tech nisch ambtenaar kreeg per 1 januari, een vaste aanstelling. In de rondvraag hield de heer Allard een pleidooi voor vervanging van de huidige „keukentafel" ln de trouwzaal voor het plaatsen van de handtekeningen door een fraaltere en grotere tafel. De voorzitter zegde toe hieraan aandacht te •chenken. Na heropening van de geheime verga dering. die op verzoek van de heer War menhoven werd gehouden, bleek er niet» orde t zlln Reumabestrijding Dit jaar zal er met mpt busjes worden gecollecteerd voor de Nederlandse vere niging tot Reumabestrijding, In de week van 16 tot 23 februari zullen huis aan huis enveloppen worden bezorgd, die In de week van 23 februari tot 1 maart door collectanten worden opgehaald. Vrijdag van 7 tot 9.30 uur bijeenkomst van de Jeugdnatuurwacht. Dinsdag acht uur jaarvergadering VVV ln De Bonte Koe: rju de huishoudelijke agenda staan enkele attracties op het programma. Niet op de spoorbaant Het blijkt de laatste dagen herhaalde lijk voor te komen, dat zowel ouderen als kinderen op de spoorbaan lopen. Dat is een levensgevaarlijk spelletje, dat de ijs- pret wel eens grondig kan bederven Vooral bij mist zijn naderende treinen pas op het laatste moment zichtbaar. ijshaBt LEIDERDORP Schaatswedstrijden Gistermiddag werden op de wedstrijden gehouden voor leden ijsvereniging IJssport op de 500 en 1500 meter Eerste werd Th Kruider te Lei den, die buiten mededinging meedeed en 20 punten behaalde. De verdere uitslag is: eerste prijs J. de Jong te Hazerswoude, 15 punten, tweede prijs B Kraan te Hazerswoude en H. Wolvers te Hoogmade, beiden met 14 pnt. Vierde prijs A. Delfors te Zoeterwoude met 12 pnt en vijfde prijs K. Borst te Hoogmade met 8 pnt. lieuws van en voor Oegsteeest Vrolijk toneel op Endegeest In het nieuwe gebouw van de psychia trische inrichtingen Endegeest en Voor geest bracht het gezelschap Tot Ieders Genoegen gisteravond het vrolijke spel •an Koos Beswtno „Flanel en miljoentjes" F.r was (linke belangstelling en dat was te begrijpen, want het stuk, dat onlangs ook door een gezelschap in Leiden werd tebracht, krijgt overal bijval. In Bes- wino's stuk gaat het om geld. Een kleer maker. die op lot 77777 een grote prijs verwacht, krijgt op de trekkingsdag van Mjn huishoudster te horen, dat hij de honderdduizend heeft gewonnen Hij maakt direct al veel onkosten en gaai met een jonkheer en een freule op slap. Onderweg merkt hij echter zich te heb ben vergist: d.e prijs is op 7777 gevallen. Hij is dus weer even arm. ja heeft zelfs ->og meer schulden. Op een goede dag vertelt de notaris hem echter, dal hij erfgenaam Is van een over leden graaf. Nu zit hij tóch goed in zijn geld. Alles ln huis wordt vernieuwd en komt zelfs een butler over de vloer ar dat is niet naar de zin van de huis houdster en het nichtje Die zien in de r, dc Jonkheer en de freule alleen oplichters Zij blijken het nog bij hot goede eind te hebben ook. want tijdens •ie reis naar Parijs worden alle drie de kameraden van de kleermaker-miljonair ngerekend Hij keert dan naar huls terug m trouwt met zijn hulshoudster, met wie hij nog lang en gelukkig leeft De heer Spiering van de afdeling oni- panning van Endegeest sprak een dank- voord en overhandigde de dames van hei gezelschap een bos tulpen Men heeft ooral genoten van het spel van de huis houdster. mevrouw Van Rosse-Linnen- burg Zn nu .en dan haperde er nver het icheel genomen wel iets aan de rolvast- heid. maar men hielp zich vlug door de Morgen zijn er twee gebedssamenkomsten Morgenavond 8 uur komen de Christen vrouwen van Oegstgeesl bijeen In het '/.endingshuis om in gemeenschap met Christenvrouwen in alle landen voorbede e doen- Het ls dan precies dertig Jaar zeieden. dat de wereldgebedsdag voor het eerst in ons land werd gehouden. De liturgie, die ieder Jaar door vrouwen uit een bepaald land wordt samengesteld 's dit jaar verzorgd door een comité van negen Egyptische vrouwen uit de Kop- Msch-orthodoxe. de Anglicaanse en de Evangellsrhe kerken en de Christen Jonge Vrouwen Federatie. De samenstellers van de liturgie hecben geput uit de oude schat van gebeden er 'iturgieën. De liturgie bevat o.a. de ge loofsbelijdenis van Nicea, gedeelten ui een lied van Clemens van Alexandrië. eer Koptisch morgengebed en gedeelten uit de liturgie van de kerkvader Basilius In het Zendingshuis, waar leder welkom zal zijn, wordt de samenkomst geleid door mevrouw P H Mackaay-van de Kamp mevrouw H E. Kleln-Beumer- De muzi kale begeleiding aan de vleugel word' verzorgd door mevrouw R. Boersma- Meyerlng. Op dezelfde tijd zal op initiatief van d< directrice van het bejaardencentrum „Holwijck" ook daar voor de bewoners met gebruikmaking van dezelfde liturgie s wereldgebedsdag worden gehouden WUkavond In plaats van 13 februari wordt op woensdag 25 februari een avond gehou den van de Hervormde Poelgeester wijk- gemeend», alhier. Prof. dr J G Bomhoff zal in het gebouw „Irene" spreken over „Literatuur of leesvoer". LISSE Clir. Landarbeiders- bond start met gouden jaar jl/FET een geslaagde feestavond is i,J- gisteravond de afdeling Lisse van de Ned. Chr. Landarbeiders- bond in Rehoboth haar gouden jaar ingegaan en gezien de situatie van de afdeling belooft het een groots jubileumjaar te worden. Voorzitter B. van Leeuwen opende met een geestdriftige opwekking tot een waardige feestviering. Hij spoorde de leden aan dit jaar het ledental op tweehonderd te brengen. Tevens deelde hij mede dat de onderhande lingen over de nieuwe C.A.O. een gunstig verloop hebben en wellicht in de nabije toekomst met een voor uitgang voor de landarbeiders be kroond worden. Secretaris P. Havenaar en penning meester J. Schrier konden optimistische jaarverslagen voorlezen; een stijging van het ledental en een kassaldo van negen honderd gulden zullen de leden ongetwij feld in de juiste stemming hebben ge bracht. Hoofdbestuurder Vermaas schaar de zich bereidwillig in dit koor van jubelklankcn Hij vertelde, dat de afde ling Lisse de grootste van de Bollen streek is. hoewel zij op de voet wordt gevolgd door de afdeling Hillegom. die vervuld is van competitiegeest Aan het slot van zijn redevoering hul digde de heer Vermaas de heer G Bies lidmaatschap hel gouden bondiinsigne kreeg opgespeld. Nadat voorzitter Van Indien u de krant eens niet mocht ontvangen, kunt u tussen 6 en 7 u. 's avond* onze klachten- dienst hellen: telefoon no. 31+41. Wij popen dan alsnog u van dienst te zijn. Direetie N.L.C. NOORD WIJK Christelijke kleuterschool honderd jaar Op 16 februari noopi het bestuur van 1e Christelijke kleuterschool aan de Hoofdstraat te Noordwljk aan Zee met de leerlingen het eeuwfeest van deze school te vieren Dat hiertoe alle reden is, bewijst wel de ontvangst van de dames, die met lijsten door het dorp liepen om een bijdrage te ontvangen voor een jubileumgeschenk. De namen van zeker 95 procent van de inwoners van Nnordwijk aan Zee komen hierop voor en het bestuur twijfelt er dan ook net aan of maandag zal voor de leer- 'ingen een blijde dag zijn! i Avonds van 8 tot 9 uur wordt in te school een receptie gehouden Familieavond A.R. Kiesvereniging ln De Zeeleeuw wordt op woensdag '25 februari een zogenaamde familie- ivond gehouden door de plaatselijke AR Kiesvereniging. De predikanten Th Ferwerda en P. Heinen zullen vra gen beantwoorden, leden van de jeugd vereniging zullen de aanwezigen bezig houden met een leuk spel en er is samenzang. Het is de bedoeling dat niet alleen mannen, maar ook vrouwen, metajes en longens op deze bijeenkomst komen Gereformeerde vrouwen hadden gezellige jaarvergadering In hel Verenigingsgebouw werd de Jaar vergadering gehouden van de Gerefor meerde vrouwenvereniging „Wees een segen". Er was «eer veel belangstelling en de presidente, mevrouw T. Boums—Vel- lenga. sprak haar blijdschap uit over het meeleven van de leden en de begunstig- stera. Zij deelde mee, dat de vereniging naast het gewone werk ook kleding vervaardigt en speelgoed aankoopt ten behoeve van de leprakolonie te Seroei op Nieuw-Guinea, waar onze oud-plaatsgenote zuster M. Baalbergen werkzaam ia. Mede door het zendingsgeld, ingeza meld door de leerlingen van de school met da Bijbel, kon verleden jaar een groot pBk naar Seroei worden gezon den. Met een volgende zending is men bezig. De dames E. Haasbroek—van der Niet en W. Korbee—Houwaart brachten op humoristische wijze de jaarverslagen uit. Er werden vier nieuwe leden inge schreven, zodat de vereniging thans 38 leden telt. Er is een behoorlijk batig saldo. De rest van dc gezellige avond werd gevuld met films, vertoond door ir. A. van der Niet, voordracht door mevrouw Th. Houwaartvan der Linden, hersen gymnastiek en dc vertoning van bijzon dere dia's, die erg in de smaak vielen. Na een gezelljge verloting sloot ds. Th. Ferwerda de geslaagde avond. Jaarvergadering Vrijdagavond half acht wordt in het Lido-theater de jaarvergadering gehou den van de afdeling Noordwijk van de Christelijke Landarbeidersbond Een hoofdbestuurder zal spreken en D.V.V. uit Rijnsburg zal opvoeren „De onbe kende wereld". Simei in 't gewin t De Nieuwe Leidwche" et 1 der Linden de heer Biesheuvel met deze onderscheiding had gefeliciteerd, gaf hij de leiding van de avond over aan een toneelgezelschap uit De Kaag, dat op ge slaagde wijze de dne-acter De Dorps dokter op de planken bracht. Agenda Vrijdagavond acht uur bijeenkomst in het kader van de Vrouwenwercldgebeds- dag in de Gereformeerde kerk. Vrijdagavond acht uur in De Witte Zwaan lezing over de vertelkunst door de heer Wesselman uit Leiden op uit nodiging van het comité activering jeugd- Schaatswedstrijden De ijsclub Lisserbroek heeft aan de overzijde van de Ringvaart twee wed strijden georganiseerd, die maandag en woensdag zijn verreden. De uitslagen van maandag waren: J. Vermeulen (Breuke- len) met G. Verschie (Ankeveen), E. van 1 Oever (Lisse) met E. Zuiderduin (Lis se), Vermeulen (Ter Aar) met Van der Hoorn (Ter Aar). J Hopman (Egmond) met J. Hopman (Egmond). Gisteren werden schoolwedstrijden ge houden, waarbij de beker door de O L.S. uit Lisserbroek werd gewonnen; de in dividuele prijzen gingen naar Maarten Hobo, Marius Onos en Ton Korsuize (al len van dc O.L.S. Lisserbroek); de vierde prijs werd gewonnen door Jaap Sloot- weg (Gereformeerde school. Lisse). - De vergadering van Theorie en Praktijk wordt vanavond gehouden. Hei Tweede Kamerlid de fleer luit.-gen M. R H. Calmeyer (c.h.) heef' aan de minister-president schriftelijk de volgende vragen ge steld: J Heeft de regering kennis genomen van het communique van het hoofd kwartier van de Indonesiache lucht macht in Djakarta waarin is bekend gemaakt, dat vliegtuigen van deze luchtmacht aanvallen hebben gedaan op het eiland Ceram, waarbij aen vijftal plaatsen met name zijn ge noemdT >2 Acht de regering het niet gewenat op grond van da R.T.C^overeenkomst een beroep te doen op de Veiligheids- gaan de correspondentie mei de U C l welke door dit college is ge publiceerd in zijn rapport van IJ april 19517 Is de regering bereid na te gaan of het internationale Rode Kruia maat regelen heeft genomen om hulp te bieden aan de getroffen gebieden van Ceram, welke sinds 1950 zijn verslo ken van elke aanvoer van verband- middelen en medicamenten, en om, zo dit niet het geval mocht i(jn. een lni- tiatief te nemen om dit International* orgaan tol onverwijlde hulpverlening te bewegen?

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7