P.v.d.A. niet gebonden aan defensie-afspraken Hilton-hotels trekken eigen toeristenstroom aan „Topzware bovenbouw van vloot onnodig; Adenauer niet kandidaat voor presidentschap aJHÜESl Onzijdige houding van Australië gevraagd Geschenkeiilawiiie voor twee verlamde zusjes Astma sinds oorlog met een derde toegenomen 5 DONDERDAG 12 FEBRUARI 19S9 „Ruim heilige huisjes en stokpaardjes op O (Van onze parlementsredactie) De socialistische Kamerleden Wierda en Schouwenaar (beiden oud- fficier) hebben gisteren in de Tweede Kamer een pleidooi gehouden voor laging van de defensieuitgaven en verkorting van de diensttijd. Kolonel fierda verklaarde, dat de P.v.d.A.-fractie de tijdens de kabinetsformatie- gemaakte afspraken over het defensieplafond na de jongste kabinets- lis als vervallen beschouwt. Voor een drastische verlaging van het pla- ind op dit moment voelde de heer Wierda weliswaar niet, maar „enige trlaging op langere termijn" achtte hij beslist noodzakelijk. Hij geloofde liet, dat een vermindering van de Nederlandse defensiebijdrage in geld en vermindering van de gevechtswaarde van onze strijdmacht tot gevölg li hebben. De heer Schouwenaar verklaarde, dat de P.v.d.A.fractie haar oedkeuring aan de modernisering van de beide kruisers vooralsnog niet il kunnen geven. De heer Wierda deed de regering enkele gesties aan de hand, waarvan de eienlijking z.i. een aanzienlijke bezui- ging zou betekenen. De zgn. middelbare cbtdoelartillerie. die vervangen dient worden door geleide projectielen, zou maar het liefst ineens afgeschaft zien. iardoor zou ook een groot aantal dienst- ichtigen voor andere taken beschikbaar imen. Volgens de heer Wierda zou het ogelij'k zijn in' totaal 7000 dienstplich- t te sparen, waardoor een verfcor- i de diensttijd met twee maanden ïerste plaats voor specialisten en ider, die nu nog 21 maanden dienen) tot ou kunnen komen. De tweede socialistische woordvoerder, oud-onderzeebootcommandant Schou- laar (echtgenoot van het V.V.D.-Eerste imerlid mevr. SchouwenaarFranssen) teerde, in een stekelig, en op de mtrale punten onvoldoende geargumen- betoog, een in ons land groeiende Kging de nationale defensieverplich- igen te overschatten. Er bestaan naar n mening op het tcrrin van de defensie te veel heilige huisjes, te veel franje, veel particuliere stokpaardjes van be- lalde militaire groeperingen. Al deze rschijnsalen richten onze militaire in- ig op een verkeerde mander en een onevenredig zware last op ons Marine Onze maritieme Inspanning vergeleek heer Schouwenaar met die van Noor gen, een land dat in dezelfde omstan- gheden verkeert (grote koopvaardijvloot isie komen, dat onze marine-uitgaven >t 140 mal j oen kunnen dalen. Een der- ilijke verlaging moet men echter over sn langere termijn uitstrekken. Men zal meer bescheiden aanpassing ten van 50 miljoen van ons marine- idget aan het Noorse moeten beginnen c eerste stap daartoe zal moeten gaan koste van de „topzware bovenbouw" onze marine, het vllegkampschip irel Doorman en de beide kruisers. De isrde, die deze schepen hebben, staat seen enkele verhouding tot wat ze ons •ten. Onze marine is wel essentieel >r onze defensie, maar van die drie. irlogsbodems. die een te zwaar offer ons land betekenen, kan men dit :eggen. Verwijdert men ze uit onze loot, dan bespaart men 50 miljoen en n personeel. De 75-jarige V.V.D.'er Ritmeester, oud- rgemeester van de marine-stad Den tlder, ging hier dwars tegen in. Hij thtte de Karei Doorman onmisbaar en w liefst twee vliegkampschepen in de nart zien. Protest Da tweede V.V.D.'er die deze middag woord voerde, de heer Korthals, achtte "korting van de diensttijd mogelijk nneer meer beroepspersoneel wordt leschakeld. Hij liet een scherp protest ren tegen de jongste wapenleveranties Steun gevraagd Van alle Europese volken denkt het Nederlandse Hellicht het meest Euro- yes. Nochtans kan dit soms een gevaar «houden. Niet voor niets werd er en tile dagen geleden van industriële zijde •P gewezen, dat een groeiend national!- kilsbese/ voor Nederland dringende •oodzaak is. Het is verheugend te con- dat dit besef groeiende is Het keft zelfs tot een zij hel welhcht "lopig succes geleidde KLM '■"idt nog altijd tweemaal per week in S'tpapore. Dit is ongetwijfeld een ge ti berichten over de bepi 'antal vluchten in Nederland opstak en het officiële protest van minister buns. Na Singapore: de 20 mark per ton «voerrechten op buitenlandse steen de Duitse Bondsrepubliek Neder •«id heeft htertegen tel geprotesteerd Ditmaal heeft het niet geholpen Maar tit protest was er. En nu de tabak Hel buiten kijf. dat de Nederlanders de '«te tabakskenners van Europa zijn en tit Amsterdam door die kennis en door «jn outillage de aangewezen markt is 'oor tabak. Van die kennis, van die llage profiteert heel Europa. De Nederlandse bedrijven doen wat zij kun- om de tabaksveihngen niet voor land verloren te doen gaan Zij H 'ebben tot dusver de steun van offt «Ie Nederlandse zijde moeten ontberen are te wensen dat deze steun tiet uitbleef. (A Ig. Dagblad van de V.S. aan Indonesië, die de indruk wekken, dat Amerika bezig is een trouwe bondgenoot in de steek te laten. De bejaarde S.G.P.-fractieleider, ds Zandt, meende, dat verkorting van de diensttijd mogelijk is. Veel van de tijd, waarmee de eerste oefening heen gaat. staat in het teken van de lediggang en deze is dos duivels oorkussen. Ds. Zandt meende daarom, dat er in moreel opzicht zeer veel voor diensttijdverkorting is te zeggen. De paraatheid hoeft er niet onder te lijden. Er zijn landen, die een dienst tijd van één jaar hebben en die toch aan hun Navo-verplichtingen kunnen voldoen. In het bedrijfsleven worden de jonge dienstplichtigen node gemist. Ds. Zandt leverde voorts kritiek op het vloeken in dienst, op het zgn. „weekend-huwelijk", dat vele militairen gedwongen zijn te sluiten, op de aanschaf van ondeugdelijke wapens en materiaal, op het gemis aan respect voor de zondagsheiliging, en op het feit, dat vele militairen zo ver van hun woonplaats zijn gelegerd Minister Staf. die gisteren reeds oen begin gemaakt heeft met zijn antwoord, ging even in op enkele opmerkingen over zijn positie als minister. Enkele sprekers hadden er aan herinnerd, dat de voor zitter van de C.H.U.. mr. H. K. J. Beer- nink, destijds heeft betoogd, dat de C.H.U. niet weer opnieuw een minister voor de post van oorlog en marine be schikbaar zou stellen. Gisteren ontkende mr. Beernink bij interruptie, dat hij dit zo zou hebben gezegd. Minister Staf knoopte daarbij aan toen hij zei: „Ik mag van de heer Beernink altijd wel weer minister worden. Ik heb het altijd als een eer beschouwd als minister te wor den aangezocht en ik voel mij bepaald 'Bül ■81 Behaaglijk en veilig douchen met PHILIPS douchecelverwarming 2 strains van 375 W zijn ideaal. Prijs per stuk firul. armatuur) f29.50 Vraag nadere inlichtingen bij uw installateur of een folder bij Philips Nederland n.v. Eindhoven nog een levende bewindsman. Over de toekomst zal ik echter nog niet spreken." Zoals bekend heeft minister Staf enige tijd geleden verklaard zich niet opnieuw voor een ministerspost beschikbaar te zullen stellen. Over de Nationale Reserve deelde de minister bet volgende mee. Er zijn than: 138 oefencentra, 64 officieren, 3200 korpo raals en soldaten; er ztjn 42 pelotons ge vormd. die een vrij groot aantal oefe ningen achter de rug hebben. Het op komstpercentage is echter te laag (40 pet.). De werving van N.R.-vrUwilligers is een zeer moeilijke zaak. Wie stelt zich nu nog beschikbaar als vrijwilliger nu de noodwachtplicht is ingevoerd? De minis ter meende, dat men hem er geen verwijt van mag maken, dat er geen vrijwilligers voor de N.R. beschikbaar zijn- De mi nister van defensie mag geen personen aan de noodwacht onttrekken, wanneer op dit punt duidelijke afspraken zijn ge maakt. Overigens was de bewindsman het eens met de heer Roosjen (a.r.), dat door de verplichte dienst de vrijwillig heid in gevaar komt. Amerikaanse dividenden van alle in Wallstreet genoteerde fondsen in 1958: f 33.103 miljoen tegenover een record van f33.429 miljoen., in 1957: voor het eerst sinds 12 jaar was er geen stijging; van de 1086 aandelen verhoogden 317, hand haafden 410 en verlaagden 269 het divi dend; het gemiddelde aandelen rende ment daalde eind 1958 tot f4,1 (v.j. 6,1 )°/o. Inderdaad, het is een traditioneel plaatje: twee pasgeboren lammetjes terwijl de winter nog zijn grillig spel speelt van mist en rijp op de takken van bomen. Ditmaal komt het plaatje uit Abcoude, waar deze tweeling dinsdag ter wereld kwam, maar hoe traditioneel ook: dit dartelend tweetal laat weten dat de lente in zicht is. Regeringsgaranties voorgesteld Nederlandse bedrijven hoeven niet bang: te zijn economische zaken en van financiën te machtigen garantie te geven voor.de betaling van rente en aflossing van twee leningen, elk van twaalf miljoen gulden, voor twee Hilton-hotels, op te richten 'in Amsterdam en Rotterdam. Het ligt in de bedoeling aan de garan tieverlening door de staat de voorwaarde te verbinden, dat de hotelmaatschappijen die de twee hotels zullen exploiteren en daarvoor speciaal zijn opgericht, in jaren met voldoende ruime exploitatieresulta ten zekere bedragen reserveren. Deze verplichting zal in de statuten worden vastgelegd. Te dien aanzien zal dan wor den bepaald, dat op de door de staat verleende garantie geen beroep zal wor den gedaan, indien en voor zover voor de betaling van de jaarlijkse annuïteit uit de bedoelde reserve kan worden geput- In hun toelichting op het wetsontwerp zeggen staatssecretaris Veldkamp en mi nister Zijlstra, dat de te verwachten toe neming van het aantal buitenlandse, met name Amerikaanse toeristen, het zeer gewenst maakt, dat in Nederland zo goed mogelijke voorwaarden worden gescha pen om de buitenlanders te ontvangen op een wijze die aan hun verlangens tegemoet komt. In Amsterdam is er in de zomermaanden sprake van een te kort aan eersteklas-hotelaccomodatie en in Rotterdam is een nieuw eersteklas hotel als een welkome aanvulling van de beschikbare accomodatie te beschou- In verband met kritiek, die door de Nederlandse hotellerie over de Hilton- plannen is geleverd, maken de ministers in hun toelichting ook enige opmerkin gen over de betekenis van de Hilton-or ganisatle. De kritiek houdt met name in. dat de vestiging van de Hilton-hotels ten nadele van de bestaande hotels zou uit vallen, temeer daar de hotelbezetting in de grote steden zodanig is, dat niet van een beddennood zou kunnen worden ge sproken. De regering is van oordeel dat didatuur" schijnt vooral afkomstig te uit kringen van de industrie. De industrie ziet prof. Erhard kennelijk liever op de neutrale presidents- dan op de politieke kanseliersstoel. Prof. Erhard neemt echter deze „kan didatuur" niet ernstig. Uit de C.D.U. is dan nog de enige bruik bare kandidaat de wat kleurloze C.D.U.- fractievoorzitter in de Bondsdag dr De sociaal-democratische oppositie weerstreeft deze kandidatuur, omdat dr Krone zo zegt de S.P.D. in zijn par lementaire jaren te anti-socialistisch is geweest om nog als president boven de partijen te kunnen staan De C.D.U.C.S.U heeft in de Bonds dag en dus ook in het kiescollege van •n dubbele Bondsdag de absolute eerderheid cn kan de kandidatuur-Kro- doorzetten De S.P.D zal vandaag haar Bondsdag- ce-voorzitter prof. Carlo Schmidt offi cieel kandidaat stellen voor het president- het presidentschap ook de naam van de schap van Duitsland. Hij zou waarschijn- vicekanselier minister van economischei lijk een betere president worden dan dr. zaken prof. Erhard genoemd. Deze „kan-| Krone. (Van onze corespondent) BONN, donderdagmorgen Bondskanselier adenauer is niet van plan in te gaan op de hem gedane suggestie zich kandi daat te stellen voor het president schap van de Westduitse bondsrepu bliek, dat prof. Heuss na een tien jarige ambtsperiode in september zal moeten neerleggen. D 83-jarige leider van de Westduitse re gering denkt er niet aan om het palais Schaumburg (de Bondskanselarij) te ver ruilen met de villa Hammerschmidt, de officiële residentie van de President, die lak naast de Bondskanselarij ligt. Zijn laaste medewerkers menen zelfs te weten dat dr. Adenauer het voornemen heeft om '61 nogmaals zijn partij, de C.D.U. in de dan te houden Bondsdagverkiezingen laatste dagen is als kandidaat voor De Hilton-hotelorganisatie is in staat grotendeels een eigen toeristenstroom te creëren door middel van haar invloed bij Amerikaanse reisbureaus Voorts valt te bedenken, dat een Hilton-hotel voor de Amerikaanse toerist een begrip is. Het is voor hem als het ware een stukje Amerika in het buitenland. De toerist, die de specifieke op de Amerikaanse wen- aangepaste Hilton-service prefereert, dat hij deze in ieder hotel van het ern, waar ook ter wereld, zal aan treffen. Het concern beschikt bovendien een uitgebreide staf specialisten en doeltreffende reclameorganisatie, zo- alleen een groot en internationaal lam zich kan veroorloven. Voor dit laatste doel wordt jaarlijks een bedrag ca. 4 min. dollar besteed. Men mag ook stellen, dat de Hiltonhotels in belangrijke mate toeristen aantrekken, die zonder aanwezigheid van deze hotels niet in de betrokken plaatsen zouden zijn eekomen Vestiging van Hilton-botels in ons land zal dan ook tegelijk betekenen, dat Ne derland weer in de aandacht van het in ternationaal reizende publiek wordt ge bracht. „Geert luxe Omtrent de aard en wijze van exploita tie van de in Nederland geprojecteerde Hilton-hotels wordt in de toelichting mee gedeeld. dat elk van de hotels die overigens niet als „luxe", maar alt ..eerste klasse" hotels zijn te beschou wen tn totaal 540 bedden zal bevatten Iedere kamer heeft een privêbad en -toilet. Daarnaast zullen de hotels over verschillende zalen voor diners en ver gaderingen. en over een grote zaal voor het houden van conferenties en banketten beschikken In de hotels zijn voorts een aantal winkels geprojecteerd, terwijI in een parkeerruimte zal worden voorzien Voor diabeticienjlanWjin! WMTRVRI iB h*U Voorstellen van Indonesië In ruil voor samenwerking in Nieuw-Guinea DE INDONESISCHE minister van buitenlandse zaken, Subandrio, die een bezoek aan Australië brengt, probeert dit land tot een onzijdige houding te bewegen inzake Nieuw-Guinea. Dit is duidelijk geworden na de eerste dag van besprekingen die de Indonesische minister heeft gehou den met de Australische minister van buitenlandse zaken, Richard Casey. In ruil voor deze onzijdige houding zouvan tabak te Bremen waarschuwen voor Indonesië een garantie willen geven voor; langdurige processen over het eigendoms- de onschendbaarheid van Australisch recht op de tabak Voor de thee lijkt dit Nieuw-Guinea en met Australië een gevaar niet zo groot. Befaamde juristen soortgelijke overeenkomst willen aan-1 zijn van oordeel, dat de naastingen in gaan als nu door Australië met Neder-1 Indonesië niet in rechte kunnen worden land is gesloten voor een vreedzame ont- aangevochten. De nationalisatiew beide delen Vermoedelijk zal een gezamenlijk com muniqué worden uitgegeven, waarin de nadruk wordt gelegd op het belang van vriendschappelijke betrekkingen tussen Australië en Indonesië Later zou dan misschien een cultureel verdrag gesloten kunnen worden. Ook kan Australië be loven de hulpverlening krachtens het Colombo-plan uit te breiden. Admiraal Feit, de opperbevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in de Grote Oceaan, heeft gisteren te Djakarta verklaard, geen enkele reden te zien om Amerika er van af te houden militaire hulp te verlenen aan zijn vrienden onder de Zuidoostaziatische landen, die reeds hulp van het communistische blok ont vangen hebben. Feit zal de behoeften van de Indonesische strijdkrachten onderzoe ken en wellioht aan Washington aanbe velingen doen. Geen Ned. protest te Brussel Een woordvoerder van de Belgische regering heeft volgens A.P. ontkend, dat de Nederlandse regering te Brussel zou hebben geprotesteerd tegen de verplaat sing van de Indonesische theemarkt van Nederland naar Antwerpen. Hij noemde alle onderhandelingen over de verkoop van Indonesische thee een zuiver parti culiere aangelegenheid tussen Indonesi sche ambtenaren en Belgische zaken- kringen. De Gazet van Antwerpen schrijft: Het is zeer begrijpelijk, dat Nederland de breuk met Indonesië betreurt, doch deze eenmaal een vaststaand feit, waar mede men moet rekenen. Een markt ont glipt aan Nederland; niemand mag Bel gië het recht ontzeggen deze te verwer* De Belgische firma's zijn niet achter Indonesië aan gaan rennen en er is geen sprake van chantage. Pas nadat de Indo nesische afgevaardigden op zoek gingen naar nieuwe terreinen, hebben zij con tact gekregen met Belgische firma's. Daarom achten wij het spijtig, dat van Nederlandse zijde langs diplomatieke weg druk is uitgeoefend opdat Antwer pen niet zou pogen de tabaksmarkt te krijgen. Als reden werd opgegeven, dat sommige delen van de tabaksvoorraden „zwart goed" zouden zijn. Verschillende Nederlandse firma's plaatsen in Duitse bladen advertenties, waarin zij kopers „Witte huuske zelfs over de grenzen bekend Er gaat geen dag voorbij of de postbode loopt even bij het „Witte Huuske te Qpheusden" aan om een stapel brieven en geschenken voor de twee verlamde zusjes Anneke Alie Rothuis te bezorgen. De stille vriendschap tussen de zusjes en de bestuurders en conducteurs va treinen, die dagelijks voorbij het huisje denderen Is uitgelopen op een actie, spon taan door de spoorwegmannen op l gezet. En deze actie is zo langzamerhand uitgegroeid tot een lawine van grote en kleine attenties uit alle delen van het land. Zelfs uit België en Duitsland komen giften. De inzameling, die door het personeel van 160 stations, werkplaatsen en loc depots was begonnen om het geld voor een zomerhuisje voor de kinderen bijeen te brengen, had tot resultaat, dat eind januari al een bedrag van tienduizend gulden was gecollecteerd. Bovendien hebben verschillende fabrikanten aange boden het zonnehulsje te voorzien van meubels, aankleding, en siervoorwerpen. Uit Hillegom zond een kwaker 3.000 bloembollen die rond het huisje gepoot kunnen worden. Een architect uil Vlaar- dingen heeft toegezegd een ontwerp voor het prieel te maken Morgen wordt een tweede Inzameling gehouden op nog honderdvijftig andere stations. Ook de ambtenaren van bet hoofdkantoor en acht bijkantoren van de En als de winter eenmaal voorbij is, zullen twee intens gelukkige zusjes met hun neusjes tegen de ruiten kunnen zien hoe hun zomerverblijf groait dezer dagen door Sukarno worden gete kend. België heeft Indonesië erkend, zo dat zijn wetten als rechtsgeldig worden beschouwd. Daarnaast hebben Neder- landse theehandelaren in België bestaan de firma's overgenomen of er zich bij aangesloten om een aandeel m de handel te hebben, aldus het blad. Komst onderzeeboten tegengesproken De kolonel van de Indonesische marine, R M S. Pringadie, heeft bevestigd, dat in Soerabaja kort geleden vier patrouil levaartuigen uit Polen zijn aangekomen. Hij wilde niets zeggen, over een bericht, dat er nog vier zouden aankomen en sprak een hardnekkig bericht tegen, dat er van dezelfde zijde nog enkele torpedo- bootjagers en onderzeeboten worden ver- De Amerikaanse admiraal Feit zal een onderhoud hebben met premier Djuanda en de chefs der Indonesische staven. Bin nenkort wordt een bezoek van luitenant- generaal Nasution aan Amerika ver wacht. Deze maand verwacht men 350 tn Amerika opgeleide Indonesische officie- ren met een afdeling van de Amerikaan se militaire intendance in Indonesië om opleiding te geven in Bandoeng. Men neemt aan, dat de chef-staf van de Indonesische vloot, vice-admiraal Subyak- to, binnenkort drie Amerikaanse hulp schepen, waaronder twee mijnenvegers zal ontvangen. A. P. acht het zeker, dat de beweringen over de levering van Ame rikaanse wapens via de Philippijnen en Formosa aan de Indonesische opstande lingen zal ter sprake komen. Men heeft bij de besprekingen aan Feit medege deeld, dat de Amerikaanse wapenleverin gen in het niet verzinken in vergelijking met de straalvliegtuigen en oorlogssche pen, welke het Sowjetblok verschaft. c Sterftecijfer is hoger dan voor tuberculose IN NEDERLAND zijn ca. 100.000 be kende astmagevallen waarvan 300 patiënten volkomen invalide zijn Het werkelijke aantal lijders aan deze tol een volksziekte geworden kwaal is beduidend hoger omdat de astmati- cus zich „schuil" houdt en zijn kwaal om allerlei redenen zoveel mogelijk maskeert. (In Amsterdam lijdt 1.651 procent der bevolking aan astma- bronchiale) Per jaar sterven 600 ast- matici aan hun kwaal, een hoger sterftecijfer dan nu voor tuberculose De meeste astmagevallen, 60 procent, treden op tussen 2040 Jaar. de Juist pro- duktieve leeftijd tn hei arbeidsproces Astma, sinds de oorlog tot het drievou dige gestegen, komt bij mannen meer voor dan bij vrouwen met ook een hoger sterftecijfer. Aan astma-ziekengeJduit- kerlngen keerde Centraal Beheer In 1950 181.000 gulden uit. Per jaar wordt dan 1 miljoen gulden uitgegeven ziekenhuisverpleging voor astmapatiën ten. exclusief laboratoriumkoaten en röntgenfoto's. Teneinde hel particulier Initiatief ter bestrijding van de astma te bundelen, is opgericht de Nationale Stichting voor astma-behandelingscentra, een federatie van vijf verenigingen. Het voornaamste doel b centra te attchten vooraame- voor volwassenen, lopende en nog te genezen astmalijdere in de drie grote steden, alsmede belangrijke streek- centra De stichting hoopt op steun van de overheid en de ziekenfondsen in de vorm van subsidise. De centra, waaraan een team van spe cialistische artsen verbonden moet den, zullen met het karakter vai verpleeginrichting krijgen, maar zijn meer bedoeld voor de lopende patiënt, die oog te genezen b en weer valide gemaakt moet worden. Psychiatriscb- sociale werkstere en kruisverenigingen wil de stichting inschakelen voor de na zorg en controle der astmatici Voorts wil zij in de centra constant een aantal bedden beschikbaar houden als vlucht- mogelijkheid van astmatici, bij wie een acute aanval dreigt of verstikkingsgevaar aanwezig is- Binnenkort zal een financiële actie worden georganiseerd door de heer A. M. Bergers te Rotterdam voor de bouw van het eerste centrum In Amsterdam dat 4 too gaat kosten. ASTHMA-LIJDERS Maak een einde san Uw martelingen Elke asthmalljder kent het verstikkende gevoel dat een asthma-aanval kenmerkt cn dat voor hem een ware marteling is. Adozo mankt hieraan een einde. De Ado- zo-tabletten brengen binnen de 30 secon den verlichting en bedwingen de felste aanval ln 515 minuten. Om geheel gerust te zijn, nemen vele lijders aan asthma één Adozo-tablet bij het naar bed gaan en één bij het ontwaken. Neem ook eens de proefl Pil apothekers en drogisten. Lijst van P.CN.U. geweigerd ln de kieskring Zwolle kan men op 12 aart zijn stem niet uitbrengen op de Positief Christelijke Nationale Unie Ge deputeerde Staten van Overijssel hebben loten een verzoek van de P.C.N.U. buiten behandeling te laten Dat wil zeg- ror-jgen dat de lijst die de P.C.N.U. op 31 ja- een I nuari had willen indienen geweigerd ia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5