TELEVISIE RUIMTE VOOR JULLIE Reacties en vragen FOTO "TTlei etó/e PUZZEL VAN DE WEEK 3 3ïï 3^5 5 KT1 ZATERDAG 7 FEBRUARI 1959 tiiiiiiiiiiiiiMiHiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiTr. Jk kan gern lijn r+chl (a rkentnern nrr". Otn ruin l.ridrniel* anderi •rmissie, een sleen-goeie. J ■ur-fotograaf en zag kan* te maken. l)al iden iff heler lolo ali dei gek. W telfgemaakte) platen l ren* eenuto in een Dal ik niet over de enorme stapel post i.een kon kjjken, zou ik niet direct durven beweren. Aan reac ties op „Ruimte voor jullie" heeft de goede man, die hier elke morgen \roeg de post brengt, geen ondra gelijke last gehad. Maar toch is er wel een aardig stel brieven binnengekomen, zodat ik een beetje op- geluchter dan zaterdag heb kunnen ademhalen. Want al denk je zo bjj je zelf: zo'n rubriek zal het zeker wel doen, het ligt helemaul aan jullie of dat inder daad het geval is. Opmerkingen als: Geen gek idee!" „Wil ik wel aan meedoen" en (nogal materialistisch': .Zeven en een halve gulden is nooit weg hebben me het gevoel gegeven, dat de ruimte voor jullie niet leeg -/al blijven. Er waren ook een paar oraktische vragen bij. Een jeugdige Rotterdammer zag bijvoorbeeld geen kans in anderhalve dag iets voor el kaar te krijgen. „Als zaterdags het Zondagsblad verschijnt, lukt het me zeker niet maan dag al ook goed. En ten slotte: Zelf let» verzinnen of een bepaald onderwerp behandelen. Gerda Lengkeek uit Rotterdam stel de voor fifty-fifty te doen. De ene week du» zo maar wat, de andere keer een gegeven bij de kop pakken. „Van kabi netscrisissen weet ik niet veel, muziek" voegde toe: „als dus iets - zit i in. „Is het de bedoeling, dat je je naam onder de bijdrage zet? Want u gaat er toch hoop ik geen „Gebroken hart-, „Madeliefjes"- of „Pubertjes1:- rubriek van maken? Let óp: er zullen er een heleboel zijn meisjes natuurlijk die onder zulke fraaie benamingen hun belevenissen gaan vertel len was de reactie van een nuchtere Dordtenaar. We zouden hiciop willen zeggen: dit is ruimte voor jullie, je kunt er op en in kwijt, wat je maar wilt. Als ui zelf een technische verhan deling over raketten of weet ik wat zou willen geven: best. 'iiden plegen, lukt me dat vast niet." „Liever een onderwerp" vond Joep van den Berg uit Den Haag. „Dan heb je ten minste houvast". En Joep was niet de enige Laten we du» bepaald Over veeriien dagen Televisie: het eerste onderwerp in deze nieuwe rubriek. Schrijf, dicht of teken iets over televisie; het geeft niet van welke kant je het wilt be- 'ichten. Zoals vorige week beloofd, wordt er voor het beste verhaal zeven en een halve gulden beschikbaar ge steld. De verzen en tekeningen zul len we „honoreren" met gevarieerde bedragen. Hoe hoog die zullen zijn, hangt natuurlek van de tekening of het vers zelf af. Zoals jullie in reacties en vragen" op deze pagina kunt lezen, komen de resultaten ran deze opgave over veer tien dagen in de krant. Mag ik de brie ven wel vóór maandag 16 februari bin nen hebben? Op de enveloppe dan graag: „Ruimte voor jullie". Wie er zijn (of haar) gedachten eens over wil laten gaan, welke onderwerpen voor deze rubriek het aardigste zijn, dat hij ofzu mij schrijve.' Dan kunnen we het er- met z'n allen eens over hebben, s wat je graag zelf op de pagina wilt zien. JiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiTn mden op te gev. rhaaltje kunnen inaken. je bij het dich ten kunnen laten inspireren, dan wel er een tekening aan wagen. Omdat het inderdaad moeilijk is zoiets in anderhalve dag te doen. Ijjkt het me het beste jullie een week speling te geven. Dus wat op een be paalde zaterdag aan de orde wordt gesteld, zie je veertien dagen daarna zwart op wit juli ONZE BRIEVENBUS Beste nichten, Van Ad van de Berg, leerling van de Chr. Kweekschool in Gorkum, kreeg ik een gedicht. Voor deze eerste medewerking aan „ruimte voor jullie" zou ik graag een postwisseltje van vijf gulden willen versturen. Maar dan moet ik wel het adres hebben. Wil je me dat deze week even sturen? MIST Uit de grijze hoeken sluipt hij aan wat is mijn wereld klein de buurman schept vandaag geen kolen. De kleuren zijn zo vaag ze vloeien over in de zon die niet zichtbaar is. We gaan nu niet de ruimte in maar zweven egocentrisch op een wapenstilstand aan. Het leven wórdt verlengd. De stad is als een doordeweekse kerk en de dominee is weg hij is verplaatst naar een heidedorp. Bij de reïncarnatie zal hij komen als een want zijn dromen zullen verwerkelijkt zijn. Maar dan zal de wereld gelouterd door lijden herschapen zijn. EVOLUTIE of: hel jongetje N.N. Omdat we deze week dus nog geen concreet onderwerp hadden om over te praten, heeft een leerling van een Rot terdams lyceum. (F.R.), zo maar iets gestuurd. „Evolutie" had hij er boven gezet en hij schrijft: Zo noemde Ma- riëtte de Vries uit Den Haag deze door haar gemaakte te kening. Het spreekt zo voor zichzelf, dat wij er niets aan toe willen voegen. Al leen dan, dat Ma- riëtte deze week een postwisseltje krijgt ..Toen het jongetje N.N. de middelbare school betrad, keek hy het eerst met ver bazing naar het gebouw, ver volgens met nog meer verba zing naar de leraren, terwijl het in de middagpauze wel haast achterover sloeg bij het zien van de grote jongens uit de hogere klassen. Deze knapen fietsten met een ijzingwekkende snelheid rond het schoolgebouw of stonden in groepjes gewichtig te doen. Dit alles overviel het jongetje op de eerste dag. Op de tweede dag durfde hij zijn met plastic omwikkeld tasje vijf minuten alleen te laten, om met de andere kleine jongetjes te voetballen. Op een veldje van tien by vier speelden 48 van zulke kleine jongetjes met een klein balle tje In de tweede klas zien wij het jongetje weer. Het is nu flink en kijkt met onverholen minachting naar de nieuw aangekomen kleine jongetjes met hun met plastic omwik kelde tasjes, welke nog gloed nieuw zijn. Het jongetje wordt nu overmoedig. Het wordt wel eens de les uitgetrapt. Goed. Eenmaal in de derde door gedrongen gaat het jongetje, wat nu bijkans een knaap genoemd mag worden, soms reuze te keer. Het, of hij, wordt zeer veel de les uitge stuurd. Hij heeft een fiets met versnelling! In de vierde wordt de knaap ernstiger, hij gaat nu ge sprekken voeren met zijn klasgenoten, welke over het bioscoopprogramma hande len. Hij kent de namen van zeer vele jazzbands. Als vijfdejaars scholier be gint het voormalige jongetje zich te voelen. Hij leest in het geheim een boek van Simon Vestdijk; hij begrijpt er niets van. Wanneer de knaap, na geruime tijd in de vijfde vertoefd te hebben, in de zesde beland is, barst hij van verwaandheid. Hij leest nu George Orwell en Fran- coise Sagan. Hy spreekt met een achteloze stem over Freud, Jung en enkele an dere minder belangrijke „ro manschrijvers", ,Hij doet na het zesde jaar eindexamen. En dit was alles. Verder? Ach gewoon, niets meer. Moraal voor de ouders: Of gij nu uw kinderen hun tassen laat omwikkelen met plastic of niet, Vestdijk en Freud komen er toch wel in. F. R. Mag Ik van F. R. even naam en adres (vanwege een kleine bijdrage Lieve Tante Josmaar dat ben ik niet „Lieve tante Jos, wat vind ik dat nou leuk. Mag ik ook eens een opstel sturen?" „Kük tante Jos, dit heeft Ik voor u ge maakt" en uit de enve loppe kwam een teke- Dat was een leuke puzzel hè, vorige keer. De spreek woorden waren niet moeilijk te raden, maar toch waren er wel een paar moeilijkheden hoor. Want bijv. de laatste, de schapen die over een dam liepen, was nogal ingewik keld. Het juiste spreekwoord is. Als er een schaap over de dam is volgen er meer. Veel neven en nichten hadden ingestuurd: Zijn schaapjes op het droge hebben en dat was nu net niet goed want het ene schaap was nog niet helemaal aan land. Ingewikkeld was het wel een beetje. Maar hier komen de juiste spreekwoorden: Als een bok op de haverkist; De kat uit de boom kijken; Beter een vogel in de hand dan tien in de lucht; De koe bij de horens pakken; Een kat in de zak kopen en de laatste Als er een schaap over de dam is volgen er meer. De hoofdprijs heeft Rob by den Ouden deze week gewonnen, de troostprijzen z\jn voor Aagje en J annie van W ij k en Piet O t tink. Gefeliciteerd. RobinsonCrusoe De volgende dag gingen Robinson en Vrijdag op bun vlot weer naar bet ge- strand.- schip. Zij hrarhtrn enkele uren later een kanon en een grote hoeveel heid kruit aan laud. En natuurlijk ook de nodige munitie. Yrydug begreep wei ding. Kol., de loi stak mng. irop t icht- jarige héél best had gedaan. Of schoon we dit natuur lijk allemaal erg aardig vonden: de bedoeling is het niet. Deze rubriek is niet bestemd voor jongere kinderen, die het voor de afwisseling wel eens gezellig vin den niet een briefje aan Tante Jos te schrij- „Ruim- jullie te doen. Aan allen dit zo hebben opgevat wil Ik vertellen: ik ben Tante Jos niet. Ik ben maar een gewone re dacteur vau onze krant, die van de „baas" een hoek van het Zondags blad heeft gekregen om er niet de oudere jeugd wat in te praten. Dat wilde ik toch even ver tellen. Zit jouw zus al lang op de land- bouwhuishoudschool Marianne Op stelten? Gelukkig schreef Henriet ta Pruim mij ook weer een brief je. Dat verhaal van Vrouwtje Para- pluie Ls leuk hè? Ilettie Prud'- honimc van Reine heeft een lief zwart poesje gekregen. Hoe heet het Hettie? Jenny van Prooijen stuur de me een gedichtje, bedankt hoor Jenny Wim de Pater gaat voort aan ook meedoen met de brievenbus. Wille Poot bedankte heel hartelijk voor de pop die zij heeft gewonnen met de puzzel in de Kerstkrant. Zij heeft de pop Liesbeth genoemd. Mieke Poot liet haar zusje Gerda een brief schrijven. Dus jij kunt agenten niet meer uitstaan, Mieke, maar je had het er toch wel een beetje naar gemaakt hoor! Je mag toch geen ijs je piepen als het nog niet sterk is. Bedankt voor de leuke tekeningen. Gerda Poot schreef me ook een lan ge brief. Ik ben benieuwd naar wat jullie5J— 1 bert Rijsdam is een nieuweling. Lia Roodnat stuurde alleen de op lossing. Ook Eddy Rcitsma deed dat. Tobi Ringeling kan heel goed rekenen Fijn zeg, al die tienen. Kea de Ridder is een nieuweling. Willie Schouten zal me volgende week eem gedichtje sturen. Jij bent wel aan 't brieven schrijven de laatste tijd Johnny Schultink.' Je rapportcij fers waren prachtig. Is het feest geweest in Numansdorp afgelopen dins dag Rietje Schelling? Rla Spaans is een nieuwelinge Schrijf je me eens hoe de ouderavond is geweest Nelie Stein? Wat moet jij in dat stuk doen" Ja. Ineke en Corrie Steenks, jullie moeten een brief insturen met een oplossing als je letter aan de beurt is. En dan komt hier een naamgenootje van me, n.l. Josje Smit. Schrijf je wel eens naar Tine ke in Amerika? Hans en Jan Si- leur hebben het allebei erg naar hun zin op school. Jij kunt de kamer nu ---• ieren als er iemand jarig is »n en Lydi Spee zijn beiden lid van de M-brigade. Heb ben jullie al een goede daad verricht? Bedankt voor de tekeningen hoor. En hoe is het met het toneelspel afgelopen Wim v. d. Sluys? Van Piet en Sjaak Stok kreeg ik weer de oplossingen toegestuurd. Nelly van Teylingen woont in Leider dorp. Ga je vaak zwemmen 's zomers in het zwembad Nelly? Mattie Tuurenhout heeft op school juist spreek woorden geleerd, de puzzel was dus voor jou niet moei lijk Mattie. Gelukkig dat de puzzel naar je zin was Jaap Tol. Freddie en Maarten Treurniet schreven mij een laatste brief. Bedankt hoor jongens, hoor ik nog eens De rook uit de schoor steen bestaat, als je goed kijkt zul je het zien, uit lettergrepen. Vier namen van landen in Europa kun je ma ken van de lettergrepen. Weten jullie welke lan den? Oplossingen instu ren voor dinsdag 10 fe bruari. ,-n kogel uii-i éen oorverdovende knul werd afgevuurd, raakte Vrijdag in paniek. Rubinson bfarht hem lot bedaren en de inboorling raakte er van overtuigd, dut met dit wapen een hele stam wilden op de vluebt kon worden gejaagd. Het twee tal haalde zoveel mogelijk van liet schip af, maar op een dag werden ze met hun vlot door een plotselinge stom. overval len. Het vlot kapseisde en Robinson en Vrydag kwamen in zee terecht. Robin son kreeg het heel zwaar Ie verduren, maar dank zy zgn metgezel bereikte by toch het strand Htf was bewusteloos en kwam pas na enkel,- uren weer by. Ont roerd dankte Robinson zyn vriend, die hem het leven had gered. wat van jullie later? Hans Taverne tikte zijn oplossingen netjes uit. Klaas Verdoold tekende een mooie vlag onderaan zijn brief. Is je vriend je al beter Fieke van der Vliet stuurde een keurig verzorgde oplos sing in. Wat hebben jullie nu een klei ne klas zeg. Bettie Verheul schreef mij een heel lange brief, maar liefst zes kantjes! Bedankt voor het lange vers Bettie. Cobl Vlie- genthart schreef een verhaaltje voor me, bedankt Cobi. Jij mist je broer zeker wel Lies je van Velzen, inu hij zo ver van huis is. Hoe lang moet hij op die school blijven? Kees Vcrweij heeft zich niet verveeld afgelopen zaterdag. Hij heeft 's mid dags een film gezien en is 's avonds naar een toneeluitvoering geweest. Tonnle Vermeulen stuurde me een leuk raadsel. Voor een verhaal moet je niet naar mij', maar naar de Jeugdrubriek voor de groteren schrij ven Tonnie. Jij bent aan 't uit gaan Ada van Vliet. Woont je vrien din ver van je vandaan? En hoe vond de juffrouw jouw cadeau Teu- nie de Vlaain? Jullie hebt zeker don derdag niet hard gewerkt op school? Locs Vermeer heeft een horloge gekregen voor haar verjaardag, een mooi cadeau zeg Loes. Wat doe je •als je een vrije week hebt Wim Vis ser? Blijf je thuis of help je iemand in de tuin? Jullie moet een eind fietsen naar sohool Adric van Vuuren. Dit was dan De Brievenbus. Zoals jullie vorige week wel hebt gelezen komt er een nieuwe rubriek „Ruimte voor jullie". Heel wat neven en nichten hebben gedacht dat Tante Jos die rubriek behandelde en mij ook brieven geschreven met verhaaltjes, gedichten, raadgevingen enz. De ru briek is echter bedoeld voor de grote re kinderen, zo van ongeveer 14 jaar af. Jullie, de kleineren, mogen mij natuurlijk ook wel gedichten, raadsels enz. sturen, maar die komen alleen in de Brievenbus te staan, en dan nog als er plaats is. Zo, dat is ook weer rechtgezet. En nu ga ik gauw eindi gen. 't is een lange Brievenbus ge worden deze week. Volgende keer zijn de neven en nichten van AG weer aan de beurt. Schrijven jullie weer je naam, adres en leeftijd in je brieven? Afgesproken. Dag allemaal, tot de volgende week. TANTE JOS resjrs s. s i s-gg ré ÉTS g-i sTB-ga s a a ti H TT" Vrouwtje Paraplu en de Wonderlucilers DOOR TUE A BECKMAN „Nu i - huis Drie dagen later betrad hij de Hoofdstad Het was daar groot feest. De prinses Parasol, die jaren geleden spoorloos was verdwenen, was plotseling in het paleis teruggekeerd, precies zo mooi en jong en prachtig gekleed als vroeger. O wat was de koning gelukkig. Hij liet vuurwerk afsteken en alle inwoners van de stad trakteren op gevulde koeken En nog andere dingen wisten de burgers te vertel len. Op dezelfde dag dat de prinses in het paleis was teruggekeerd, was een strenge, magere man met een koets in de stad gekomen, gevolgd door twaalf bedienden, zwaar gewapend en op paarden gezeten. Die boze man had de hele stad doorzocht en overal naar een zekere Chamjo gevraagd. En toen bleek, dat er helemaal geen Chamjo bestond, was hij briesend van woede weer vertrokken. Jaap- je lachte hartelijk toen hij dat verhaal hoorde. Al les was dus precies zo gegaan als hij had gehoopt Blij van hart ging hij zich weer melden bij zijn meester, de kleermaker. Maar die wilde niets meer van zijn knechtje weten, omdat Jaapje zomaar, zon der te vragen, een hele week was uitgbleven. Woe dend joeg hij de jongen de straat op. Ja. en daar stond Jaapje nu. Hij was zijn baas kwijt en Vrouwtje Paraplu zat ook niet meer op haar hoekje van de straat. Ze was weer prinses Parasol geworden en met open armen ontvangen door de koning. „Kon ik de prinses maar spreken", dacht Jaapje moe. „Ze zou mij misschien wel willen helpen, nu mijn baas mij heeft weggejaagd. Maar niemand zal mij in het paleis toelaten. O, wat heb ik een hon ger en wat ben ik moe Weet je wat, ik steek e n wonderlucifer af. ik heb er nog vier. Dan kan ik met de prinses praten en haar vertellen, dat ik niet weet. wat ik nu moet beginnen." (Volgende KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. zeer buigzaam, 6. munt in Rusland. 12. vlug. 14. lust hof, 16. deel van de mast, 18. voornaamwoord, 19. heeft een haan, 21. bekende afkorting, 22. en andere (afk.), 23. beneden in iets, 26. kort geleden. 29, oud, afgewerkt paard. 30. spijker. 32. oorlogsgod, 33. unter andern (afk.), 34. maanstand, 36. voorzetsel, 37. munt in Zweden (afkJ, 38. lidwoord (Fr.), 39. bolvormig iets, 41. kaasworm, 43. ontkenning (Eng 44 kinderziekte, 45. boom, 47. voorwerp ter verlichting, 49. tel woord, 52. afnemend getij, 54. voorzetsel, 55. rivier in Nederland, 57. afkorting van selenium, 58. rivier in Italië. 59. Lwijg, 61. klein soort van rijpaard, 63. munt in Portugal en Brazilië. 65. rijk aan ondervinding. 67. zonder eer. 69 landbouwwerktuig, 70. soort onderwijs (afk.) 71 ontbrandbare stof, 73. bekende afkorting, 74. deel van een ontkenning (Fr.), 75. bijwoord, 77. geweven band, 79. specerij, 80. buikriem van Verticaal: 2. rund, 3. gem. in N. Brab., 4. vrucht. 5. oude lengtemaat, 7. oriënt expresse (afk.), 8. nobel. 9. rustig, 10. voegwoord, 11. bloem. 13. muzieknoot, 15. tekengereedschap. 17 meisjesnaam, 19. welgevormd, 20. bezinksel, 22. inscktenetend zoogdier, 24. muzieknoot, 25. voorzetsel. 27. bekende afkorting 28. nummer (afk.i, 31. liggende, 35. leesteken, 37. viskorf met deksel, 39. heks, 40. brij. 41. voorzetsel. 42. telwoord, 46. tegelijkertijd, 48. jaarboeken, 50. binnen kort, 51. schaaldier, 53. aan zienlijke hoogte, 55. soort van kabeljauw, 56. jongensnaam. 58. deel van het schaakspel. 60. en volgende (afk.), 61. voornaamwoord. 62 voorzetsel, 64. en omstreken (afk 66 ontgonnen land, 68. zuiver. 72. telwoord. 75. familielid, 76. water in Friesland, 77. munt in China, 78. afkorting van tellurium. 8. ma, 9. Ede, 10. rede. 11. pekel, 13. as, 15. on. 17. rekel. 19. kever, 21. dos. 22 hemel, 25. men. 26. teder. 28. Dakar. 29 nel. 32. leb. 33. nagel, 35. ent. 37. repel, 39. aal, 41. aarde, 43. lever, 45. haard, 46. som, 47. moe, 49 tegel, 50. beo, 51. koe, 53 neger, 56. ore, 57. baret. 58. zegen. 60. dom, 62. degen. 64. dat. 65. roman. 67. droes, 68. mes, 70. set, 72. stoer. 74 rob, 77. pint, 79. Best. 80. keen, 82. peer, 84 kei. 85. ge, 86. dl.. 87. die, 89. Lt, 90. nl.. 92. si, 93. N.M INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linkerbo venhoek vermelden: „Puzzelop lossing" Er zijn drie prijzen: Horizontaal: 1. noest. 5. aak, 7. emmer. 11. pels, 12. ram, 14. rog, 16. ader, 18. Eem, 20. Sedan. 23. Ede, 24 kr, 25. met, 27. not, 28. den, 30. E.K., 31. gevel. 33. Namen, 34. Ie 36. neder, 38. ta kel. 39. al, 40. na, 42. rebel, 44. gal, 45. .ha, 46. stam, 48. Peter, 50. balk, 52. ros, 53. nevel, 54. Lea, 55. mode, 57. beleg, 59. orde, 61. re, 62. dag. 63. reder, 66. do. 67. de. 68. merel, 69. Lagos, 71. m.s., 73. leger, 75. temet, 76. op, 78. set, 79. bok, 81. nat. 82. Po, 83. eik, 85. gebed. 87. Dee, 88. snel, 90. nes, 91. els, 93. nier. 94. titel. 95. ton, 96. immer. Verticaal: 1. Neer. 2. olm, 3. es, 4. Tr, 5. i - - - 5.— 2.50. ggg-q 2 3 u°a SCHAAKRUBRIEK Oplossingen en correspondentie aan de heer II. J. J. Slavekoorde, Goudrelnetstraat 125. Den Haag. Dame-offers (i) Men zegt cn waarschijnlijk niet ge heel ten onrechte dat we met het top- schaak tegenwoordig zyn beland in de eeuw van het positionele schaken, van het manoeuvreren en laveren, zó diep zinnig vaak. a'at een gewone schaker er geen touw meer aan vast kan knopen. Wat men veelal bedoelt is, dat men te genwoordig zo weinig spelers van klasse vindt wier hart onvoorwaardelijk naar de combinatie uitgaat, die een partij op zetten als één grote aanval, die er op inhakken ook al is het nóg zo riskant. Nu zal de waarheid zo goed als rfe wysheid wel ergens tussenin liggen. De brute aanval waarvan dc voornaam ste eigenschap is dat er flink wat mate riaal tegenaan gegooid wordt, is natuur lijk even verwerpelijk als dc positie partij waarin de combinaties niet eens worden opgemerkt, omdat de speler èl te zeer verslaafd is aan, resp. verdiept is in, zijn positionele overwegingen. Maar over één ding zijn alle grote spelers het eens: de onervaren, onge oefende speler moet zich vooral eerst in het combinatiespel oefenen En de schaakboeken zowel als de schaaktijd schriften bieden een overvloed van oefenstof, vrijwel steed's aan recente partijen ontleend. En aangezien de com binatie in een vrijwel onuitputtelijke variatie tot ons komt ook al kunnen we zo langzamerhand bepaalde typen onderkennen hebben wij voor ditmaal weer eens wat combinaties bij elkaar ge zocht. en wel van het spectaculaire type w A A A a m Hi A A A. 'jm m A A j-X I H Ml A IA 'A 51 i m m partij BartschJennen, Mm èA E AAA A AAA m W I ABai mi AM PAH u< smvi i I A A A' A VÊ to A i tri ml A, A 18 A A A iff s I J Zwart aan zet won. Oplossingen Ziehier de oplossingen a'er opgaven, welke werden gepubliceerd in onze ru bric* van 24 januari jl. Stelling PaulsenBier. 1. Txg7?? Dxg3t! Remise. Studie van Herbstman. 1. Ke2!b3; 2. Kdlü en wint. Partijstelling N.N.—N.N. 1 e6!dxeö 2. e4!dxc4 (anders 3. c5) 3. Kc2 re-

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 16