Mij nenvegers krijgen namen van oorlogshelden D" rMr water KLUIZEN VOOR KOFFERS, PAKJES EN JASSEN WYBERT GSTAAD: vakantieoord van koningin Juliana Loods banketf abriek floor gemeente afgebroken De vondst van hun leven ihfraphiL Vooraanstaande Fransen bij schandalen betrokken DINSDAG 3 FEBRUARI 1939 A AN NEGEN van de zestien thans xV in aanbouw zijnde ondiepwater- mijnenvegers voor de Koninklijke Marine zullen de namen gegeven worden van marine-officieren, die gedurende de oorlog 19401945 postuum met de militaire Willems- taordt orc*e werden onderscheiden. 'el eet Het worden de: Hr. Ms. A 1 b 1 a s, ge noemd naar luitenant ter zee van spe ciale diensten 3e klas A. H. Alblas. die m juli 1941 als agent per parehute Nederland werd neergelaten. Hij werd in 1944 gefusilleerd. Tijdens het verhoor, dat 100 uur achtereen duurde, gaf hij geen geheimen prijs. Hr.Ms. Bussemaker. wordt genoemd naar de duikbootcommandant luitenant ter zee le klasse A. J. Bussemaker, die als bevelvoerder van de 0-16 op de rede van Patani vier Japanse troepenschepen tot zinken bracht. Hr.Ms. Chömpff, naar de comman dant van de torpedojager Piet Hein. lui tenant ter zee le klasse J. L. M. 1 Chömpff, die in Straat Lombok slag leverde tegen een Japanse overmacht van slagschepen en kruisers, waarbij de Piet Hein strijdend ten onder ging. Hr. Ms. Van Well G-roeneveld. naar de duikbootcommandant C. A. J van Well Groeneveld, luitenant ter zee le klasse, die met de K-14 een Japans konvooi in Straat Api aanviel en drie Aanbod van VS voor onze kruisers (Van onze parlementsredactie) Minister Staf (defensie) heeft dezer da- en van bevoegde Amerikaanse zijde de informatie ontvangen, dat binnenkort de finitieve aanbiedingen zijn te verwach- n de V.S. aan Nederland voor het inbouwen van installaties voor geleide A o| projectielen aan boord van de beide Ne- d doe derlandse kruisers. Hij deelt dit mee in i brief aan de Tweede Kamer. In ver- nd met de mededeling van Amerikaan kant verzoekt de minister nu de Ka- r een onlangs ingediende begrotings wijziging, waarin het geld 1,5 milj.) het verbouwen van de kruisers werd i .„"□overgeheveld naar de post voor onder- - - - van de Neptune-vliegtuigen. a,s| bewaring geven van kleding, bagage, •ingediend te beschouwen. Die postuum zijn onderscheiden in de Willemsorde troepenschepen en een tankschip zinken bracht. Hr. Ms. Van Hamel, naar luitenant ter zee 3e klasse L. A. R. J. van Hamei, die vrijwillig als eerste organisator-para chutist in Nederland neergelaten werd De rapporten die hij verzond, leidden ertoe dat diverse fabrieken, die vooi de vijand werkten, konden worden ge bombardeerd. Hij werd in ju-na 1941 ge fusilleerd. Hr. Ms. Lacomble, naar kapitein te- zee E. E. B. Lacomble. die in de slag in de Javazee als commandant van de D» Ruyter met zij-n schip ten onder ging. Hr.Ms. VanMoppe s. naar de officier van de marine stoomvaartdienst 2e kl., W. M. v. Moppes, die aan boord van de torpedojager Piet Hein in verstikkende rook, terwijl bovendien verscheidene brandstof- en ©toom lei dingen gespron gen waren, versoheidene gewonden in veiligheid bracht en het bedrijf op de stookplaatsen afzette. Bij dit reddings werk kwam hij om het leven. Hr. Ms. Van Straelen, naar kapitein ter zee P. B. M. van Straelen. die als commandant van de kruiser Java tot tweemaal toe een jageraanva-I tijdens de 6lag in de Javazee afsloeg en ten slotte bij de ondergang van het schip waardig als laatste het schip verliet. Hr. Ms. S c h u i 1 i n g. naar de kapitein der mariniers W. Schuiling. die i meidagen van '40 aan het hoofd vai compagnie mariniers de Rotterdamse Boompjes van Duitsers zuiverde en 24 uur stand hield zodat andere (hier mee in verband staande) Nederlandse tegenaanvallen met gering verlies mensenlevens konden worden uitge- Bij de naamgeving aan de overige zeven schepen, zullen ook schepelingen her dacht worden. Dat is nog niet gebeurd, aangezien onder hen er geen waren, die postuum met de Willem6orde on derscheiden zijn. Wel zijn er onder de te vemoemenen, die postuum de Bron zen Leeuw ontvingen. De schepen zullen Ln de loop van dit en volgend jaar de marine toegevoegd worden. Zij heb ben een waterverplaatsing vanongevi 200 ton. victoria Natuurlijk bronwater geneeskrachtige Ie bestanddelen Meer dan 70 joar de meest gevraagde tafeldrank Service van de Spoorwegen 'N SAMENWERKING met een ban kiersonderneming brengen de Ne derlandse Spoorwegen op diverse stations een nieuwe service voor rei zigers aan: bagagekluizen voor het in pakjes en dergelijke. De eersite van 1Nederlands aandeel ister Helders en gouverneur Plat lui hebben optimistische geluiden laten horen over Nieuw-Guinea. Ook wie dit «ptimisme niet deelt, moet wel getroffen door de zeer sterke meerderheid, die tn publieke opinie-onderzoek zich uitsprak voor het volbrengen van de Nederlandse taak in dat gebiedsdeel Wanneer wij bedenken, dat die taak ons tolk jaarlijks zeker tachtig a honderd ol 15 miljoen gulden kost. zou het goed zijn nu meteen aan iedereen duidelijk te maken. dat daarin Nederlands aandeel in dc ontwikkeling der „achtergebleven gebie den" bestaat. Men kan dan alle verdere htielpartijen op dit gebied zomede bij lagen aan allerhande fondsen, achter- <«0e laten. (Elsevier s Weekblad). Verkiezingen Bladert men in de kandidatenlijsten 'oor de verkiezingen, welke nu ter tafel "Ogen, dan vallen twee punten op. Ten (erite Iijkt het. alsof het ..links-af' van *f. Burger althans een schijn van weer klonk heeft gevonden bij enkele andere *>rti?en. Het lot van mr. Van Rijckevorsel de KVP wordt in de CHU gedeeld door Schmal. die plaats maakte voor een ClfV-bestuurder en van de vierde naar de 'waolfde plaats verhuisde. Ten tweede "ökt de liefde voor de jeugd, door alle Mrtiien zo vurig beleden, bu de kandi- tootstelling nauwelijks te functioneren Op k meeste lijsten komt men niet alleen „jongeren", maar zelfs maar weinig frituren jonger dan veertig jaar tegen Ook de VVD heeft de kans verzuimd ter- ren voorbeeld te geven. Jammer Weekblad). OVÈHAL DREIGT besmetting Gebruik regelmatig De Joegoslaven die na een onge luk in een atoomcentrale in hun land ten dode leken opgeschre ven, maar wier leven op haast wonderbaarlijke wijze gered is door een behandeling in een Pa rijs ziekenhuis, zijn thans weer zover dat ze een bezoek konden brengen aan de Joegoslavische ambassade in Parijs. Op de foto de vijf Joegoslaven met het ambassadeursechtpaar. Verzorger van familie Frank begraven Onder grote belangstelling is gisteren op de begraafplaats Zorgvlied in Am sterdam het stoffelijk overschot van de heer J. Kleiman ten grave gedragen. De heer Kleiman, die vorige week onver- wachts op 62-jarige leeftijd overleed, komt in het bekende dag boek van Anne Frank meermalen voor onder de naam Koophuis. Hij verzorgde tijdens de oor logsjaren de ondergedoken Joodse fami lies Frank en Van Daan. In de aula sprak als eerste de heer Otto Frank, de vader van Anne. „In de nood leert men zijn vrienden kennen," zei de heer Frank. „De nagedachtenis van de overledene kan men het best in ere houden door te werken zoals hij heeft gedaan." Ook de voorzitter van de Anne Frank stichting, waarvan de heer Kleiman be stuurslid was. sprak enkele woorden De rabbijn van de liberaal Joodse gemeente in Amsterdam, de heer J. Soetendorp, zei dat mensen zoals de heer Kleiman een voorbeeld voor het Nederlandse volk zijn geweest bij de hulpverlening aan de Joodse landgenoten. deze elektrisch werkende installaties wordt op het Centraal Station in Amsterdam in werking gesteld en in tussen is men ook reeds bezig deze kluizen aan te brengen op de stations van Den Haag, Utrecht, Haarlem en Arnhem. i deze kluizen het dienstbetoon gers op te voeren, daar men nten de bagage snel kan de poneren en weer ophalen. Overtollige jassen, pakjes enz. kunnen in dezelfde ruimte worden bewaard. Elke formali teit vervalt met het gebruik van bagagekluis en ook hoeft men niet in de rij te staan bij het afgeven of op halen van de bagage. Men verwacht dan ook, dat het pu bliek. zoals de ervaring in het buiten land leert, veel meer gebruik zal gaan maken van de mogelijkheid zijn reis- stukken op het station te bewaren. Het gebruik is erg eenvoudig. Men kan met één oogopslag zien. welke kluis leeg is of in gebruik is. Heeft men maal zijn bagage binnen de ruimte ge plaatst, dan drukt men de deur dicht. Eerst als deze goed sluit, kan men, na inworp van een kwartje, de deur op slot doen en het sleuteltje vrijmaken. Dit bewaart men zelf, tot de bagage weer moet worden afgehaald en voor dit kwartje kan men 24 uur lang de kluis gebruiken. Na het verstrijken van de 24 uur men achter een venster, dat een kwartje moet worden bijgestort en na 48 uur twee kwartjes. Na 72 uur blokkeert de kluis zichzelf en geeft het venster te zien, dat men zijn spullen in het bagage depot kan afhalen. Ruimte genoeg de kluis is zodanig in nen er gemakkelijk een wat kleinere bagage in De ruimte gedeeld, dat kan plaatsen. Een eenheid bestaat uit twaalf kluizen van twee afmetingen. De onderste zijn 55 cm hoog, 52 cm breed en 77 cm diep en de daarboven liggende rijen hebben dezelfde breedte en diepte bij een hoogte van 43*2 cm, alles binnenwerks gemeten De installaties zijn dezelfde, als bij de Duitse spoorwegen worden gebruikt De Belgische en Zweedse spoorwegen hebben soortgelijke automaten in gebruik In Nederland is het de bedoeling om. na het slagen van de proef, die thans begint, op korte termijn meer kluiseen- heden te plaatsen. In 1958 ruim 5000 ton mager melkpoeder (Van onze parlementsredactie) Een onderzoek heeft uitgewezen, dat in 1956 2994 ton, in 1957 2575 ton en in 1958 5003 ton mager melkpoeder in consump- tiemelk en consumptiemelkprodukten werd verwerkt, waarvan het grootste ge deelte in de winterperiode. Minister Staf (landbouw a.i.) heeft dit meegedeeld in een brief aan de Tweede Kamer KLM-vliegtuigen niet namen van luchtpioniers De KLM heeft besloten de acht Douglas DC-8 straalverkeersvliegtuigen, die in de loop van 1960 aan haar vloot zullen worden toegevoegd, de namen te geven van geleerden, uitvinders of pio niers die op enigerlei wijze een belang rijke bijdrage tot de ontwikkeling van de luchtvaart hebben geleverd. Het eerste toestel zal genoemd wor den naar dr. Albert Plesman, mede oprichter en eerste president-directeur van de KLM. De andere vliegtuigen krij gen achtereenvolgens de namen van Anthony H. G Fokker, ontwerper en bouwer van verkeersvliegtuigen, die in de jaren dertig tot de meest gebruikte van de wereld behoorden, Guglielmo Marconi. Italiaan en uitvinder van de radio, Thomas Alva Edison, Amerikaan en onder meer uitvinder van de telegra fie, telefonie en de gloeilamp, Nikolaus A. Otto, Duitser en uitvinder van de viertakt gasmotor, die als directe voor loper dient te worden beschouwd van de huidige in de luchtvaart gebruikte vliegtuigmotoren, de gebroeders Orville en Wilbur Wright. Amerikanen en uit vinders van het vliegtuig en professor Daniel Bernoulli (beter bekend als Da niel I in wiskundekringen), de in Gro ningen geboren telg uit het bekende Zwitserse geslacht van wiskundigen en ontdekker van de wet van de hefkracht. Vier jaar geëist wegens diefstal van juwelen Vier jaar gevangenisstraf heeft de of ficier van justitie, mr. W. Moors, maan dag bij de Maastrichtse rechtbank de- eist tegen twee mannen, die de officier kenschetste „als twee harde misdadigers van het type zware jongens, gelijk die alleen in bepaalde grote steden vindt." Deze verdachten, de 27-jarige metselaar G. van D. en diens maat, de 38-jarige los- werkman P. F., beiden uit Kerkrade, stonden terecht wegens diefstal van een cassette met gouden sieraden ter waarde van rond 50.000. De cassette werd in de nacht van 21 op 22 juli van vorig jaar gestolen uit een auto van een vertegen woordiger van de firma M. G. Hooge- man, die geparkeerd stond bij een wo ning in Kerkrade, waar de vertegen woordiger de nacht zou doorbrengen. Een der portiers van de auto was met ge weld opengebroken. Na de eis bepleitten de verdedigers mr. H. Sanders en mr. L. Wetzels, Maastricht, vrijspraak, omdat er 1 inziens te weinig concrete bewijzen ren. Uitspraak 16 februari. IK geen griep Een beginnende hoest wegen te zuiveren met ABPI1SIHOOP/&SS; J~\E vriendelijke, doch tevens comfortabele wit-blauwe wa gens van de M.O.B., de elektrische smalspoorbaan tussen Montreux aan het Meer van Genève en Spiez in het Berner Oberland aan hel Meer van Thun, hebben al vele toeristen naar Gstaad gebracht. Want in tegenstelling tot de verkeersweg tussen Montreux en Spiez. die drie kilometer van Gstaad voorbij gaat, heeft M.O.B. Montreux-Oberland-Bahn) in het centrum van Gstaad een station, omdat dit toeristenoord een van de bestaansbronnen voor deze spoorlijn vormt. Gstaad wordt veel bezocht, zowel des zomers als des winters. Koningin Juliana heeft dit dorp in de witte Alpenwereld dit jaar voor haar wintervakantie uitge zocht: van 3 tot en met 16 fe bruari zal zij daar verblijven, in gezelschap van onder anderen de burgemeester van Utrecht, jhr. C. J. A. de Ranitz. Deze eerste helft van februari is ieder jaar weer een belangrijke tijd voor Gstaad. Dan zal. zoals men er zegt, de „spring-élite van Europa" in het dorp vertoeven: dan ook gaan skispringers uit vele Europese landen strijden om de Montgomery-Cup, die voor de eerste maal in 1946 was uitgeloofd en dat eerste jaar direct maar door een inwoner van Gstaad werd gewonnen: Trojani Bruno. Het blijkt tot nu toe de enige maal te zijn, dat deze prachtige trofee binnen de gemeentegrenzen is ge bleven. Trojani Bruno neemt nu nog een belangrijke plaats bij de organisatie van dit jaarlijks terug kerend evenement m, evenals.... veldmaarschalk Montgomery him self, die de naar hem genoemde beker dit jaar persoonlijk zal uit reiken en derhalve, gelijktijdig met de Koningin, in Gstaad zal vertoeven. Dit op 1052 meter boven de zee spiegel gelegen dorp. heeft ruime mogelijkheden om de wintersport te beoefenen. Het ligt op een knooppunt van enige dalen, zodat afdaling per ski in ruime variatie kunnen worden gemaakt. Een ze vental bergbaantjes en zelfs een helikopter, die m Gstaad is gesta tioneerd. zijn beschikbaar om ski lopers, die tochten in het hoogge bergte willen ondernemen, snel naar een hooggelegen startplaats te brengen. Uiteraard heeft Gstaad een ski- school en voorts zijn er vier grote ijsbanen, waaronder een voor ijs hockey is bestemd, een baan om te bobsleeën en maar alleen voor gebruik des zomers een juweel van een zwembad. Om nog even op de M.O.B. te rug te komen: Gstaad heeft een aardig station en daarvoor staan in dc wintertijd steeds arresleeën gereed om de toeristen direct maar hel mooie van het dorp, dat zo laag mogelijk in het dal ligt. te laten zien. Daar vlak bij het sta tion staat de St.-.Xicolaaskerk. de protestantse kerk, die in de vijf tiende eeuw werd gebouwd. Be halve diensten in de Duitse taal, worden er geregeld ook Engelse diensten gehouden, waaruit blijkt, dat vele Britten niet alleen des zomers, maar ook des winters de weg naar Gstaad hebben gevon den. En geen wonder, want de Britse skikampioenschappen wor den. eveneens in februari, in Gstaad gehouden. Wie des winters in Gstaad va kantie gaat houden, kan genieten van gemiddeld 6 tot 7 uur zonne schijn per dag, alsmede van.... fondue-parties. Maar dat is een Frans-Zwitserse kaasspecialiteit, die men moet leren waarderen Eigenaar besluit bedrijf buiten Apeldoorn voort te zetten Apeldoorn hebben gisteren gemeen te-arbeiders onder toezicht van de po- een loods afgebroken, die een ban- ketfabriek gebouwd had zonder toestem ming van de gemeente. Het betrokken bedrijf, de firma Goos is gevestigd aan de Orderparkweg en is in enkele jaren uitgegroeid tot een onderneming met gemiddelde jaaromzet van circa vijf oen gulden, met klanten in verschil lende Westeuropese landen. De snelle groei van de klantenkring noodzaakte de directie tot uitbreiding, maar bij de fabriek aan de Orderparkweg zijn de mogelijkheden in verband met het uit- Rafael Fuentes wordt Mexicaans ambassadeur De Mexicaanse regering heeft Rafael Tuentes benoemd tot Mexicaans ambas- ;adeur bij het Nederlandse hof. De nieuwbenoemde ambassadeur is achter- ivolgens ambassade-secretaris geweest Panama, Ecuador, Brazilië en Uru guay en in de Verenigde Staten. Hij werd in Washington bevorderd tot am bassaderaad en bekleedde in deze rang diplomatieke functies in Chili, Peru en Argentinië. Sedert 1953 is hij ambassadeur in Pa- Na lang onderhandelen kreeg de di rectie geruime tijd geleden toestemming tot het optrekken van een tijdelijk bouw sel, maar daarbij werd de bepaling ge maakt, dat het hierbij moest blijven Teneinde toch tot uitbouw te kunnei komen kocht de betrokken firma van di gemeente Apeldoorn een bouwterrein vai circa 4000 m2 aan de Vlijtscweg. Enigi tijd geleden bouwde de firma Goos, om dat niet op het gereedkomen van eei nieuw bedrijf aan de Vlijtseweg gewach kon worden, toch een tweede tijdelijke loods, aan de Orderparkweg, waaroi prompt van de gemeente Apeldoorn di aanzegging kwam dat zulks m strijd was met de voorschriften en dat het bouwsel voor 1 februari moest verdwij nen. Ondanks protesten van de firma bleef het gemeentebestuur van Apel doorn bij zijn standpunt en omdat op 1 februari het bouwsel niet was verwij derd is gisteren de loods afgebroken. De heer Goos deelde ons nu mede niet meer in Apeldoorn te zullen bou wen, doch een aanbieding van een andere gemeente om aldaar een nieuwe fabriek te stichten te zullen accepteren. Hij van mening, dat in een gemeente, zo weinig begrip en medewerking wordt getoond voor het bedrijfsleven, voor zaak geen mogelijkheden bestaan, gevolg is, dat al het personeel zal ten worden ontslagen. II i .iimn'i J.i") .1 GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL A r psf'v F~P7 9" O u. -K Ir. Mauusama naar Canada Ir. J. A. Manusama, vertegenwoordiger van de republiek Zuid-Molukken in Ne derland, is een dezer dagen van Schiphol naar Canada vertrokken ter bij- woning van de Model United Nations te Montreal. Hieraan nemen meer dan 100 diplomaten en vele studenten uit tal van landen deel. Ir. J. A. Manusama is hiertoe uitgenodigd om te spreken over de com munistische infiltratie in Zuidoost-Azië, waarbij hij de aandacht er op wil vestigen, dat de kwestie der Zuid-Molukken niet een inwendige aangelegenheid van Indo nesië is, maar een zaak van wereldbelang in de strijd tegen het communistische ge vaar, in. het bijzonder met het oog op de strategische ligging als centrum van Japan, de Philippijnen en Australië, en met het oog op het gevaar van een Indo nesische aanval op Nederlands Nieuw- Guinea. Hij wordt in het midden van de maand weer in Nederland terug verwacht. Perslribwie in Tweede Kamer honderd jaar Op 15 februari zal het honderd jaar ge leden zijn, dat in de vergaderzaal van de Tweede Kamer een afzonderlijke perstri bune in gebruik werd genomen. Dit feit zal worden herdacht op een ontvangst, welke de voorzitter van de Tweede Ka mer aan de parlementaire pers zal aan bieden na afloop van de openbare ver gadering der Kamer van woensdag 11 februari. Ook de regering zal hier verte genwoordigd zijn. R1E JONGENS van omstreeks elf jaar uit Buffalo. New York. hebben de vondst van hun leven gedaan toen zij op een stuk land een papieren zak zagen liggen waarin zich 9514 dollar in bankbiljetten bevonden, drie polshorloges, drie ringen en twee sleuteltjes. De politie vermoedt, dat het geld van diefstal afkomstig is, en we geloven wel. dat zij het bij het rechte eind heeft. Het bericht is niet zo erg be langrijk. wel zijn belangrijk de reacties van de drie gelukkige vinders. Volgens een wet van de staat New York wordt de vondst na dertig dagen eigendom van de jon gens. Maar de politie heeft reeds ver klaard deze termijn met zestig da gen te zullen verlengen om de wer kelijke eigenaars een goede kans te geven. De ouders van de jongens nemen daar geen genoegen mee en overwegen een advocaat in de arm te nemen. Maar nou de jongens. Ze hebben reeds besloten het geld gelijkelijk te verdelen, alleen het makkertje dat de zak ontdekte, krijgt ook de bankbiljetten die gescheurd waren. De waarde daarvan is ruim twee duizend gulden. En wat doen ze nu met al dit geld? Een koopt een slag werk. de ar.der sportmateriaal en de derde steekt wat geld in een onder neming. En verder bedenken zij hun vader en moeder, zuster en broer tjes. En de rest gaat op de bank. Door niemand beter dan door hen. had het geld gevonden kunnen wor den. Bij spierpijnen reumatiek, neusverkoudheid PHILIPS AyC - 29.75 Waar warmte helpt, helpt Philips „Infraphil" beter Type 7529 f 37.50 Het recht zal zijn loop hebben, verklaart minister van justitie DE VIERDE FRANSE REPUBLIEK heeft nog een onverkwikkelijke erfenis achtergelaten. Twee ingewikkelde zaken, die van Lacaze en van de „rose balletten", waarbij vooraanstaande politici van het oude regime betrokken zouden zijn, houden de gemoederen in Frankrijk reeds weken bezig. In spanning volgt men de loop van de gebeurtenissen. Want de nieuwe minister van de Vijfde Franse Republiek, Michelet, heeft ver klaard, dat het recht zijn loop zal hebben, onafhankelijk van de persoon, die bij de schandalen betrokken kunnen zijn. Alleen beklaagde hij zich erover, dat er zoveel over de zaken geschreven wordt, terwijl ze nog in onderzoek zijn. Panjs, die tal van vorstelijke personen onder zijn cliënten telt, Guillaume Gu- glielmi. De heren hebben zich van ren legertje bekende advocaten voorzien, die zich voorlopig bezig houden met alles te ontkennen. De kwade genius op dc achtergrond is een ere-lid van de Franse cpntra-spionnge, Sorlut, die zich reeds een paar weken in arrest bevindt. Deze Sorlut zou do moeder van de meisjes hebben wijsge maakt, dat hij haar dochters op weg kon helpen als filmactrice of mannequin. Hij beloofde ze in contact te brengen met vooraanstaande invloedrijke Franse per- Zoals we gisteren reeds meldden. >ude Franse socialist Le Troquer, :ens voorzitter was van de Franse N ïale Vergadering, reeds in staat vai ichuldiging gesteld. Hij zou mede verant woordelijk zijn voor obscene balletten, die ioor minderjarige meisjes zijn uitgevoerd n villa s van vooraanstaande Parij; ïaars. In dc Franse hoofdstad verwacht nen dezer dagen dan ook nog een aantal irrestaties van vooraanstaande Fransen Le Troquer zelf is alleen met het oog op ijn hoge leeftijd (74 jaar) niet achter lot en grendel gezet. Zijn vriendin, de 44-jarige mevrouw Elizabeth de Pinajeff, is eveneenc in staat beschuldiging gesteld. Zij is de eerste iw, die officieel bij het schandaal is betrokken. Verder zoekt de Franse politie naai geheimzinnige buitenlandse gravin. Haar aam is geheim Maar wel is bekend, dat ij „danslessen" gaf aan de minderjarige ïeisjes, die de gezelschappen van gefor- uneerde en invloedrijke Fransen hebben geamuseerd. Het onderzoek in het schandaal heeft ook geleid tot een aanklacht tegen de be kende Parijse zakenman Jean Jessier en an de beroemdste dameskappers van Dat gebeurde ook inderdaad, de kennismaking zou zich met beperkt hebben tot het uitvoeren van dansjes. De zaak is aan het rollen gebracht toen een van de meisjes, die aanwezig was ge weest op een van de beruchte avonden, is gaan chanteren. Eerst werd de zaak in de doofpot gestopt, maar toen enkele ouders van de kinderen een krachtige ac tie begonnen, is een onderzoek ingesteld. De laatste ontwikkeling in deze zaak is, dat een broer van een meisje dat een aan klacht heeft ingediend, door een onbeken de automobilist op sifn scooter is aange reden. Het zou de bedoeling geweezt zijn hem to vermoorden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5