EENZAME AVOND m mr mmt r Een Fransman ontdekte het F; „chemisch reinigen" Gong ATLANTIS TOCH GEVONDEN? Bushido, de gesel van de Rijzende Zon Succes in Wall Street czAandacki ZATERDAG 31 JANUARI 1959 IN tomeloze vaart joegen de bolderende windvlagen de ijzige regen voor zich uit, gaven de doorweekte lanen het aanzien van «nel vliedende stroompje» en deden de van vocht glimmende bomen droefgeestig kreunen onder hun rukkend geweld. Mieke Verhoef huiverde even toen zij de lange, donkere Gezichtslaan insloeg, voelde bezorgd achter zich of de plastic cape van het kind in het fietsmandje goed was Ingestopt. Dan zette zij zich schrap, klemde haar handen stevig om het stuur en begon kordaat tegen de storm op te tornen. Als een langgerekt parelsnoer rijen de lantarens zich langs de onafzienbare laan, op regelmatige afstanden geheimzinnige licht glanzen werpend op de druipende bomen in de nabijheid en in de wild rimpelende en kolkende plassen langs de wegberm. windvlaag haar nat gezicht even afwendend maar tegen de winter begonnen de bezwa ren te komen en kon ze wel eens terug verlangen naar het veilige warme flatje in de stad, naar de drukke lichte straten en de fleurige winkels. Een enkele auto, de onbarmhartige koplampen scherp prie mend in haar half toegeknepen ogen. pas seerde haar sissend, joeg een gordijn van modderspatten over haar heen en maakte met zijn felle lichtbundel de langgerekte laan tot een geheimzinnige, haast huive ringwekkende tunnel. Dapper trapte Mieke door, hijgend door -BMBMBBBHHBBH de rukkende windvlagen, die verwoed poog- de}jr naar haar stond te kijken, de de capuchon van haar regenjas van haar gebogen hoofd te rukken. Met een zucht van verlichting sloeg ze dan eindelijk de **ten. .boven! smalle zijlaan in en stopte voor haar vil laatje, waarvan de contouren nauwelijks af staken tegen de donkere, van vocht zware lucht. Zorgvuldig sloot zij het natte tuin hekje achter zich, stond even rillend en .vereenzaamd te luisteren naar het sinister gekraak van de bomen rondom haar, het dof roffelend neerplensen van de regen en het steunend gezucht van de wind in de kale takken boven haar hoofd. Dan reed ze vlug de fiets met het schommelende mandje het tuinpad af, tilde het slapende kind eruit en zette het onder het beschermende luifeitje van de voordeur. Haastig Krabbelde zii in haar schoudertas naar de sleutel, slaakte een zucht van verlichting toen het ganglicht aanflitste en ze de zware, veilige deur achter zich kon dicht- WDZ PETER BARRY gloed. Onrustig gleden zijn stekende ogen door de kamer, bleven even rusten op de gedekte tafel. Hij zou het toch gemerkt hebben., als ze gelogen had dat Tom thuis was, wist Mieke huiverend. Geschrokken veerde ze op toen de stem als een zweepslag snauwde: ,,Haal wat te eten! Een beetje vlug!" Met bevende handen schepte Mieke in het keukentje wat op een bord. van nervo siteit jus morsend op haar smetteloos aan rechtje, omdat de magere slungel in de sloop de indringer meteen, geruisloos als een kat het keukentje binnen. ,,Komt er nog wat van?" vroeg hij on geduldig. Mieke Verhoef haastte zich het bord naar de huiskamer te brengen, stond met bonzend hoofd, vol woelende gedach ten, op een uitweg te zinnen, terwijl de magere kerel op het eten aanviel. ..Mens, ga toch zitten!" snauwde delijk beter uit, viel het gevMMDMIMBDBDBBBI mtng als een mantel van haar af. In het kalmte dwingend Sroperc keukentje ontdeed ze het kind van wat e natte kleertjes, droeg het dan naar rel va de woonkamer en tilde het in de box naast boven, haard. „Dat geloer en ge draai achter mijn rug kan ik niet hèbbe!" Mieke gehoorzaamde, zat met samenge knepen handen op de verst verwijderde beklem- stoel, zich met de moed der wanhoop tot f_ u.* kalmte dwingend en zich angstig afvragend wat er verder zou gebeuren,., wat de ke rel van plan was. Als hij maar niet naar ven, naar het kind „Zó., dat hebben we weer gehad! Ziezo,., dat was dit! Nu vlug even haar kwam de man tevreden, zijn mond afve- - MÉi" - id. n haar handen; het kleurige gordijntje klef In haar flets In de garage brengen. De keukendeur, gegrepen door de rukkende wind, vloog bij- verfrommeld pakj* wapperde, dóórnat ope« gezicht. Haastig duwde vende deur dient, rende vlak langs het huis brutale ogen naar haar fiets en reed die op tje naar de garage, die vreemd-leeg en hol van geluid was, nu Tom's auto stond. gend met Tom's servet en daarna uit verfrommeld pakje een sigaret peuterend. Even zag ze. als in een close up, zijn grof, hard gezicht oplichten in de gloed van de Mieke de weerstre- lucifer, probeerde de stekende blik van de t huis brutale ogen uit te houden, die over het holle- vlammetje strak op haar gevestigd bleef, en Ineens kwam. bijna fluisterend, doch met niet sinistere dreiging de vraag: ..Hebt U geld in huis?" De jonge vrouw slikte moeilijk en ging at.of hoe is het? kom ik nog wel even aan om het te ver- Tot haar eigen verwondering hoorde zij de woorden vrij kalm en zonder noemens waardige aarzeling komen, zodat de dwin gende greep rond haar mond verslapte. Buiten was het even stil. Toen riep me vrouw Steger iets onverstaanbaars. Onbe weeglijk luisterden zij dan beiden naar de zich langzaam verwijderende voetstappen Als Greet nu maar.. Versuft en doodop liet Mieke zich in een stoel zakken en keek wezenloos toe hoe de gerustgestelde man haar kostelijk zilver in een smerige lap rolde. „Zo... nou gaan we es bófe kijken!" Moeilijk, met trillende knieën, klom zij achter de indringer de trap op en volgde hem in de slaapkamer. Hulpeloos stond ze te wachten terwijl zijn ruwe handen in haar linnenkast en in de laden van haar toiletkamer rommelden en alles uitlegden wat van zijn gading was. Stuk voor stuk taxeerde hij op zijn gemak haar sieraden, propte een deel er van in zijn zakken en smeet de rest onverschillig in het kistje terug. Toen liep hij naar de openstaande deur van de kinderkamer, tastte naar de schakelaar. „Geen licht maken!" smeekte Mieke, haar hand onwillekeurig op zijn arm leg gend, „anders wordt het kind wakker!" DE SLUNGEL keek haar even aan, wierp een blik op het kinderbed, dat blank oplichtte in de duisternis. Op zijn gemak opende hij dan de 'klerenkast, zocht twee van Tom's beste pakken uit en grabbelde tussen de schoenen tot hij een paar ge vonden had dat hem aanstond. Bevend volgde de jonge vrouw hem tenslotte naar beneden; in de gang stond de man opeens stil, de meegenomen kleren slordig over de arm. ,,Heb je een koffer?" wilde hij in ge smoord fluisteren weten. Woordloos knikte Mieke, ging'hem vlug voorbij, de gang in. Meteen was hij achter haar, greep met z'n vrije hand haar schou der. ,,Kalm an! Geen lolletjes... ik waarschuw maar één keer!" dreigde hij kwaadaardig. 'Mieke antwoordde niet, diepte uit de kast on-der de trap een handkoffer op en reikte die met afgewend gezicht aan de rover. Even later zat ze. gespannen luisterend naar geluiden van buiten, toe te zien hoe de magere kerel zijn buit in de koffer ,,En nou het géld!" snauwde hij kort. Met bevende handen haalde ze haar huis- houdkas uit het dressoir, keek met een krampend gevoel in haar keel toe hoe de kerel het geld nonchalant in z'n zak liet glijden. „Nog geen twaalf piek.., tel uit je winst!" schamperde hij. Mieke week achteruit toen hij haar voor bijliep naar de keuken en zich in z'n natte regenjas hees. ,,De groeten an je vriendin!" grinnikte de indringer, terwijl hij het keukenlicht uit draaide, „enne., bedankt hoor zus!" Hijgend van angst en spanning hoorde zij hem de knippen van de keukendeur te rugschuiven, voelde de tocht, toen deze openging. Als Greet nu maar OPEENS was er het felle, borende licht van een zaklantaren; een scherpe, bevelende stem scheurde de stilte, gevolgd door het doffe, enerverende gerucht van een worsteling. Wat later vond Mieke zichzelf terug heleméél niet denken, maar de zaken gin- gen nu eenmaal voor en morgen, tegen de keer moet j>. middag was het leed geleden, gelukkig! „Bijna niets Neuriënd, om het gevoel van beklemming of wat er var van zich te zetten, ging Mieke bedrijvig Zo be ver i 3 door het stille huls. wierp zo nu en dan WOord dat «en blik ln het keukentje, waar het gas vertrouwd en geruststellend suisde onder de glimmende pannen. Zorgvuldig dekte >bt dat ik het hele huis ondersteboven maar zeggen!" alleen m'n huishoudgeld.. >ver is..." geknepen was haar ant- nauwelijks haar stem her- „Hoor es.. Ik laat me niet afschepen .'n flauw smoesje! U maakt mij niet de tafel, schoof de kinderstoel aan bij het wijs dat mensen als jullie, miniatuurcouvert, dat nóg kleiner leel* derduit babbelende spruit naar boven. Lang rekte ze het ceremonieel van uitkleden en BWBMBI„-.J wassen, zocht het langste verhaaltje uit het We hebben nooit geld in huis.. |-r—1V--V oplag tegen BW—toen de kleine op haar tenen de bonte vertelselboek, omdat j „Nee écht niet! M'n man heeft een bankrekening., daar betaalt hij alles van. We hebben nooit geld in huis..." stamelde Mieke, geschrokken door de ruwe uitval. de twee rustige politiemannen, die haar woonkamer bijna geheel vulden met hun forse, kalmerende tegenwoordigheid. Naar haar belager, die ontdaan, met bleek- vertrokken gezicht onverschilligheid poogde voor te wenden; „Handig gedaan, mevrouw!" complimen teerde de grootste agent. „Hoe bent U zo gauw op 't idee gekomen?" „Ik begreep dadelijk dat er iets niet in orde was!" kwam mevrouw Steger trots, „toen riep dat je „Wim" moest verbin- De indringer keek vragend naar zijn on vrijwillige gastvrouw. ..Mevrouw heeft alleen maar een doch tertje van anderhalf jaar..!" legde de po litieman hem kortaf uit.... De vereniging in de chemische HET IEVEN wasserijen en ver verijen bestond op 27 januari 40 jaar en ter gele genheid van dit jubileum heeft het bestuur in het vakblad her inneringen opgehaald uit de begintijd. Met de oprichting is het destijds, zo weten we nu, niet zo vlot gegaan. „Reeds in 1910 werd door een aantal ondernemers een poging in het werk gesteld een vereniging op te richten, maar die poging mislukte toen, omdat men bevreesd was, dat men ook de „wasvrouwen" en kleermakers, die wel eens vlekken uit kleding haalden, als leden zou krijgen. Van de eigenaars van chemische wasserijen en ververijen kon men toch niet eisen, dat ze met die lieden aan een tafel zouden gaan zitten. I!® howM DIEREN Er is ruzie in Noorwegen. De regering daar heeft nl. de opmer king, dat de nieuwe munt-ontwerpen Noorwegen meer op een dieren rijk dan op een koninkrijk doen gelijken, van de hand gewezen. Leden van de oppositie zeiden, dat men met het vervangen van het rijkssymbool een leeuw met strijdbijl door een eland, een paard, een hond en andere dieren op de munten, met een traditie breekt, die teruggaat tot 1280. Een lid klaagde erover, dat de afgebeelde dieren niet eens rasechte Noorse dieren zijn de elond lijkt op een paard, de hond is een Assyrische leeuw en de eekhoorn symboliseert „de vele sprongen in dc economische politiek van de regering". Dat was het don. Maar een voorstel om de ontwerpen te wijzigen werd royaal verworpen. Maar toen de vereniging er eenmaal was, werden er spijkers met koppen geslagen. „Een van de eerste resultaten, die in ver enigingsverband konden worden geboekt, was wel de tot stand koming van een prijs- en loon- regeling". Hier volgen de cijfers. „De stoomprijs werd vastgesteld voor een: herencostuum f 3.75, japon f 3.25, en voor militaire goederen: veldjas f 0.24, tuniek 0.23, pantalon f 0.22, rijbroek f 0.16 en overjas f 0.26. En de lonen waren in die tijd voor een: eerste chemische was ser, eerste natwasser en eerste verver 26.per week, hoofd strijkster f 18.eerste strijk ster 14.strijkster 10. leerling-strijkster f 4.en loop jongen f 3. De eerste Aangenomen moet worden, heb ben we gelezen, dat Jean-Baptis- te Jolly, die in de rue St. Mar tin 266 te Parijs een ververijtje had, de eerste moet zijn geweest, die zich met het chemisch reini gen bezig hield. Het verhaal wil, dat hij in 1825 per ongeluk een lamp, die gevuld was met ter pentine, over een tafelkleed om gooide. De terpentine liet een le lijke vlek achter, maar na ver loop van enige tijd bemerkte Jol ly, dat de vlek niet alleen ver dwenen was, maar dat die plek ook schoner was dan het overige deel van het tafelkleed. Deze ge beurtenis nu moet voor Jolly aan leiding zijn geweest om bovenkle ding op die manier te reinigen. „Ondanks de geheimzinnigheid rond deze wijze van reinigen lek te toch een en ander uit en via Duitsland, waar men voor het eerst in 1854 ging reinigen, werd dat procédé ook in ons land ge ïntroduceerd. Dat moet zo om streeks 1860 geweest zijn. Onge veer 40 jaar lang moet dit che misch reinigen in ons land door de z.g. blauwververs zijn gedaan, want zij hielden zich toch voor namelijk bezig met het verven resp. oververven van kledingstuk ken. Naderhand ging ook een aan tal kleermakers zich met het reinigen van kledingstukken be zighouden. Pas in het begin van de twintigste eeuw ziet men de oprichting van uitsluitend chemi sche wasserijen. De ontdekking van het oplosmiddel benzol heeft dus in feite geleid tot het ont staan van dit vak". Pleureuses vijftig jaar geleden, dan valt er wel een groot verschil op te merken", schrijft een van de leden. „Niet alleen wat de inrichting en de werkmethoden betreft, doch ook in de soort van goederen, waarmee wij te maken hebben. Tal van ar tikelen. die nu niet meer of heel sporadisch in onze bedrijven wor den aangetroffen, zoals struisve- pleureuses. lampekappen, die goederen goed te bewerken. Er was toen weinig contact tus sen de ondernemers en ieder had „Detacheer-nagel" „De meeste ondernemers zon den hun zoons naar Duitsland en zo ging ik op 18-jarige leeftijd naar Keulen om het vak van de- tacheur te leren. De „Meister", onder wiens leiding ik kwam te werken, keek nog al teleurge steld. Hij zag in mij n.l. geen goede detacheur, omdat ik geen behoorlijke nagel op mijn duim had, want met die nagel moest de detacheur hardnekkige vlekken kunnen bewerken. Maar na ver loop van tijd had ik een pracht van een ,,detacheer"-nagel ge- kwefkt, waardoor ik in de ach ting van de „Meister" steeg". De Russen hebben bewijzen, zo hebben ze verteld, dat het legendarische eiland Atlantis werkelijk heeft bestaan en dat het, naar ze zeggen te weten, een 12.000 jaar geleden in de Atlantische Oceaan is verzonken. „Op de plaats, waar volgens de legende Atlantis lag, zijn een bergketen en een groot plateau ontdekt." Een Indonesisch orkest, dat enige tijd geleden in Washington heeft gespeeld is, zo hebben we gehoord, de kern van het orkest kwijtgeraakt. Onbekenden hebben zich n.l. uit de voeten gemaakt met vier onvervangbare bronzen gongs, die ongeveer 200 jaar ge leden op Java zijn gegoten. Drie van de vier instrumenten zijn zo groot als een etensbord van 25 cm, het vierde is bijna een halve meter in doorsnee. De avond werd bijgewoond door meer dan 1.400 leden van de Wash- ingtonse society. De Indonesi sche ambassade had er voor ge zorgd, dat het gamelan-orkest de muziek zou verzorgen bij een aan tal Javaanse en Balinese dansen, die werden opgevoerd. Men ver moedt, dat de diefstal is gepleegd door een of ineer souvenir jagers U kent toch de legende? Vol gens de Oude Grieken was At lantis een groot continent met machtige legers Het was gro ter dan Klein-Azië, en het was omringd door tal van kleine eilanden. De legers van Atlan tis nu, zo gaat het verhaal, lie pen de landen aan de Middel landse Zee onder de voet, maar zij slaagden er niet in Athene te veroveren. De Russen hebben nog laten weten, dat er nog geen overblijfselen van de cul tuur van Atlantis zijn gevonden. De Uitgeverij De Bezige Bij te Amsterdam, zond ons: Bu shido, de gesel van de Rijzen de Zon, het jongste werk van Lord Russell of Liverpool, ook de schrijver van De gesel van het hakenkruis. We hebben het boek gelezen, maar we hebben ons wel afgevraagd of het juist zou zijn er de aandacht op te vestigen. Het is zeker niet een boek om achter elkaar uit te lezen, want wat er in staat ver meld is ontstellend. Lord Russell is betrokken ge weest bij de berechting van de oorlogsmisdaden in Oost en West. Uit de documenten, die hij in handen kreeg, heeft hij dit boek samengesteld. Het is geen roman, maar een aaneenrijging van fei ten, en het geeft een schokkend beeld van de wreedheden, die de cliques en de partijen en de volkslegers hebben bedreven, in de naam van de vrijheid. U neemt kennis van de zware gang, die Nederlanders en Indi sche Nederlanders hebben moeten gaan, in krijgsgevangen- en in interneringskampen of als dwang arbeiders. Neen, het is geen hartverwar mende lectuur. En toch is het misschien wel goed, dat Lord Russell de pen ter hand heeft ge nomen. In de eerste plaats: op dat wij niet vergeten, maar daar naast: omdat De gesel van de Rijzende Zon zo duidelijk laat „Acht maanden rs de moeite niet zien waartoe de mens kan komen, waard; ik ben hier levenslang". even afruimen en afwassen! haar strak aankijken, stond dan r trap af. In i^wt^'uXt.'kKMr baMdm'iikt» "u® ■li .ven in éfn v.n diep. fauteuils naast rondkijk.' besloot hit gnintend. Op zijn de haard om het avondblad in te kijken begon hu het higggMa^MHSS en verdiepte zich in het weinig opwekkende wereldgebeuren. Toen plots, zat ze met een ruk overeind, haar hart bonzend in haar borst! D u i d e- 1 ij k had z Ij de keukendeur horen opengaan! De wind natuurlijk! stelde ze zichzelf crust. Ze had de deur niet goed ln 't slot getrokken in haar haast om binnen t| ivkj.iUu.eiu u. ic «««ni gemak begon hij het huis door te wande- het svemig opwekkende 1™ sigare' nonchalant tn de mondhoek bungelend. Zo nu en dan pakte hij een voorwerp op. zette het na een nauwkeuri ge inspektie weer neer. Eerst toen hij de cassette met tafdzil"er, Mieke's trots, ont dekte, gaf hij door een zacht fluiten blijk van zijn gestegen belangstelling. Op tafel pakte hij het zware zilver stuk voor stuk uit, legde het op een ordeloze hoop. „Aardig goed!" grinnikte hij. met een waarderende grijns naar de ontstelde eige naresse. „Jammer van die mooie kist..., maar die ken ik moeilijk meesjouwe.." Opeens zag Mieke de man verstarren en met opgeheven hoofd ingespannen luiste- haast i Traag tikten haar hakjes in de stilte van dc gang toen ze aarzelend naar het keuken tje liep en naar de schakelaar tastte om licht te maken Meteen slaakte zii een gesmoorde kreet, staarde met van schrik wijdgesperde ogen de Jongeman in druipende regenjas, pruisloos de deur achter zich dicht trok vlug de knippen op schoof! Mieke wilde Iets zeggen, het uitachreeu- wen doch haar keel leek als toegekne- roerloos? pen. Duizelig door het gonzen ln haar oren zocht zij steun post, hijgend naar adem en doodsbang dat ze flauw zou vallen. die geruisln rvAN WAS er opeens de zachte, hese stem -L' van de indringer, die haar wat tot zichzelf bracht. „Geen Vlugge voetstappen knerpten op het nat te grint in de achtertuin, kwamen naar de dubbele deuren die schuilgingen achter de dijnen! Wee van angst de magere jongeman, die wrede mond tot een dunne het bloed streep vertrokken, stond te wachten. Op de rie deur- ruiten van de achterdeuren klonk een snel le roffel en een bekende stem riep: „Doe even open, Miek..! De keukendeur is op de knip!" Mevrouw Steger haar buur vrouw! Mieke schoot overeind, opende haar mond om te roepen, doch met een enkele, katachtige sprong was de indrin- er naast haar, drukte zijn harde. BrnnlesAls U kalm blijft gebeurt bak ruikende "hand tegen'haar gezicht, ter- niks' £nt^.lléin tSffi- AutomS wijlen *«njnhur oor siste I knikte" Mieke, stotterde dan: „Alleen het „Geef antwoord' Zég wat! Dat je bezig kind., bn. boven.." Dóm het dadelijk door haar bonzend hoofd; ze had moeten zeggen dat Tom.. „Hebt U wat te eten?" kwam de schorre stem weer. De donkere ogen van de man haar, flitste bent. dat Z€ niet binnen ken kom natte, gescheurde nonchalant over een keukenstoel ei raspend zijn harde magere handen. m haar bert de keel "voelde kloppen. Met in: wreef van al haar krachten beheerste bevochtigde haar lippen met haar tongpun' commir.jMrd, Irictltta «*»oon te .preken: „Ik kan je niet opendoen. Greet. Ik ber nét bezig om Wim te verbinden hij ia ge- allen 't is nogal lelijk aangekomen 'jm kan hier niet de hele Met de handen in de zakken van zi. rig colbertje liep hij L-ngs de angstig te- ik zal hem meteen ln bed stoppen. Straks 'T5P3I Een vrouw van middelbare leef- tijde met belangstelling voor be leggingsvraagstukken maakt een goede kans op een fraaie carrière in Wall Street, horen we uit New Vork. Mevrouw Margaret Kenne dy, sinds kort firm an te van een effectenmakelaardij, is daar een prachtig voorbeeld van. Zij zegt, dat Wall Street een van die plex- ken op aarde is, waar gevorderde leeftijd voor een vrouw eerder een voor- dan een nadeel is. Er zijn tal van vrouwen, die op middel bare leeftijd in de effectenhandel terechtgekomen zijn en daar een zeer fraaie carrière hebben opge bouwd. Dikwijls zijn het weduwen, die 'zich plotseling voor de verant woordelijkheid van hun vermogens beheer zien geplaatst, Zij beginnen vrienden advies te vragen en ein digen dikwijls met het geven van raad aan diezelfde vrienden." Vertrouwen „De mensen hebben meestal vertrouwen in iemand met er varing. Een vrouw, die haar eigen geld verstandig heeft be legd kan anderen gezonde ad viezen geven. Een belegger kan door een schrander jong ding van 22 bekoord worden, maar hij zal haar financiële adviezen niet serieus nemen". Mevrouw Kennedy is echter een uitzondering op haar eigen regel. Zij heeft zich sinds de prille leeftijd van acht jaar in beleggingsvraagstukken kunnen verdiepen. Vol trots vertelt zij: ,Mijn vader was advocaat en procureur. Plotseling kreeg hij belangstelling voor aandelen en hij leerde mij elke dag een koersgrafiek voor hem te maken. Later, toen wij naar New York verhuisden en hij daar de „Wall Street-analyst ging uitgeven, werkte ik toen ik 15 was al op zijn kantoor. Naderhand werd ik de hoofd redactrice". Mevrouw Kennedy was 4 jaar na haar huwelijk reeds weduwe. Zij heeft thans een zoon, een doch ter en twee kleinkinderen. Zij brengt haar tijd grotendeels door met marktstudies. Volgens me vrouw Kennedy krijgen steeds meer vrouwen belangstelling in de haute finance, maar zij acht een dergelijke loopbaan niet wense lijk voor jonge meisjes, die pas zijn afgestudeerd. Sociale zekerheid „Wall Street is niet berekend op uitvoerige opleidingen en biedt bovendien niet de sociale zeker heid, die de grote concerns wel kennen. Er zijn heel wat Jonge vrouwen, die bij de studie- en re searchafdelingen van beursfirma's terechtkomen meisjes, die wis kunde, economie of Engels hebben gestudeerd, maar de meesten van haar houden het werk slechts en kele jaren vol om vervolgens in het huwelijksbootje te stappen. en ui dnaere Ame rikaanse bourscentra zijn daarin terecht gekomen door de noodzaak hun eigen geld te moeten beleggen gewoonlijk is dat het geval na het bereiken van de middelbare leeftijd. Voor dergelijke vrouwen zijn er steeds betere mogelijkhe den in de beleggingswereld, als zij althans bereid zijn te leren, te stu deren en hard en langer dan acht uur per dag te werken". %Lü&ssoi,

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 14