Koudekerk een het goed dorp, waar wonen is Oranje-feestavond trok weer groot aantal Noordwijkers Rentebijschrijving 1958 Ds. Lugtigheid vertelde over zijn weg naar de kansel No 1 Noordwijk wordt verrijkt met belangrij k conferentiegebouw WEUWE LEmSCHE COURANT 1] ZATERDAG 31 JANUARI 1959 Commissaris der Koningin O Nieuwe burgemeester maart worden verwacht TN MAART kan Koudekerk aan den Rijn een nieuwe burgemeester ver- -*• wachten. Dat heeft de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. gisteren gezegd bij zijn werkbezoek aan de gemeente. Om tien voor half twee arriveerde de commissaris met zijn echtgenote voor het raadhuis, waar het vierjarige dochtertje van de familie Chr. Smit mevrouw Klaasesz een ruiker bloemen aanbood. Zij (mevrouw Klaasesz) ging vervolgens met de dames der beide wethouders en mevrouw Corts naar de Hervormde kerk, terwijl in de nieuwe raad zaal de raadsleden en gemeente-architect Van Keekem aan de commissaris werden voorgesteld. Loco-burgemeester W. van Vegten Hz. vond het buitengewoon prettig, dat de heer Klaasesz de gemoderniseerde zaal in gebruik wilde stellen. De commissaris deed dit door een stevige slag met de voorzittershamer. in Zuid-Holland: kan in De loco-burgemeester zei. dat de vangst erg sober was gehouden in bsnd met het overlijden van burgemees ter De Herder. „Wij stellen het ze prijs, dat u in verband met de benoe ming van een nieuwe burgemeester zich persoonlijk op de hoogte wilt stellen van de gemeentelijke structuur." De heer Van Vegten gaf een uitvoerig overzicht van de geschiedenis van Koudekerk roerde verscheidene problemen aan. 1 ningbouw en wegsanering zijn de belang rijkste vraagstukken, waarvoor de ge meente zich ziet geplaatst. Wensen Raadslid P. Geerlof vestigde de dacht op de lange lijst van woningzoe kenden. De heer D. Reijneveld sprak over het agrarische karakter van de ge meente. De heer P. van Hemert wees op de noodzakelijkheid van restauratie de Koudekerkse brug en brak een lans voor automatisering van de afsluitbomen, en de heer Heemskerk stond stil bij de noodzakelijke wegverbredingen. Nadat de heer Van Veen had gesproken ovei de combinatie burgemeester-secretarii kreeg de heer Van Keekem de gelegen heid het industrialisatieplan en het uit breidingsplan toe te lichten. Mr. Klaasesz schetste de overleden burgemeester als een beminnelijk mens. Hij betwijfelde of de combi natie burgemeester-secretaris in de WARMOND Gemeente-avond werd drukbezocht Voor de gisteren in 't Trefpunt gehouden gemeenteavond was de opkomst groot. Ds. H. L. Boonstra opende de gadering met het lezen van een Schrift gedeelte en een korte overdenking. Tot diaken werd gekozen de heer H. Vollaard. Na de pauze was er gelegenheid tot hel stellen van vragen op kerkelijk en Ge- meentegebied. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. Onder meer kwamen aan de orde de bestemming van het jaardagebusje, de aansluiting van kerk voogdij en kerkeraad volgens de nieuwe kerkorde en de eventuele liquidatie het burgerlijk armbestuur. Vooral de aansluiting kerkeraad L_. kerkvoogdij bracht veel discussie teweeg- Ondanks verscheidene pogingen vat kerkeraad is de kerkvoogdij nog steeds weigerachtig gebleven in deze. Uit de Gemeente werd daarom gesuggereerd «temming te organiseren, waardoor beide colleges zich zullen laten leiden. KATWIJK AAN DEN RIJN Speeltuin Molenblok dit voorjaar klaar In de laatste gemeenteraadsvergadering werd een krediet van f 20.500 gevoteerd ten behoeve van de aanleg en Inrichting van een speeltuin 1n het Molenblok, door de speeltuinvereniging De Molentuin te exploiteren. Deze vereniging zal jaarlijks een subsidie van f 750 ontvangen. Het be stuur van de vereniging heeft nu de leden uitvoerig op de hoogte gesteld van de stand van zaken en bericht, dat hopelijk Dog dit voorjaar de speeltuin gereed komt. De bedoeling is er een zandbak in te naken, een grote en een kleine schommel- stelling. een klimkooi, een glijbaan, een Iraaimolen, een rolton en een volleybal- veld. Het gemeentebestuur is er van uit gegaan, dat de leden daadwerkelijk zullen meewerken bij de aanleg. Het bestuur verzoekt daarom de leden die met hout of kunnen omgaan, zich te melden. Alle inwoners van het Molenblok worden voorts uitgenodigd lid te worden en er tevens op toe te zien. dat geen vernlelin- fen plaats hebben. Leger des Heils Volgende week wordt de jaarlijkse col- mte voor het Leger des Heila gehouden. Zes Jonge kuikentjes Bij de heer A. B. in de Rijnstraat kwam «lezer oagen een krielkip met zes jonge kuikentjes uit een schuur te voorschijn In de war met de tijd, of zou de lente gegeven omstandigheden wel wense lijk is en deelde voorts mee, dat de aanbevelingen in februari naar het ministerie zullen gaan. Nadat de commissaris de raad geluk had ge wenst met de nieuwe raadzaal be zichtigde hij de secretarieruimte en de bergplaats van het archief. tereenvolgens de Hervormde kerk, de Koudekerkse Betoncentrale, de boerderij van de heer J. D. Corts, betonfabriek F. P. Bos en Zoon en de n.v. Nederlandse Spanbetonmaatschappij. Na een rit door het oostelijke deel van de gemeente werd de Lagewaard doorgereden en zo kwam men om ongeveer half vijf bij het verenigingsgebouw aan, waar vertegen woordigers van verscheidene verenigin gen hun opwachting maakten. Na een toespraak van de loco-burge meester zei dr. Klaasesz, dat hij van Koudekerk een goede indruk had ge kregen. Het is een dorp. waar bet goed is te wonen. De commissaris maakte een praatje met de oudste inwoner van de gemeente, de achten- negentigjarige heer Jao. Slegtenhorst, en ging vervolgens de tafels langs, om zich met de genodigden te onder houden. Zowel bij het bezoek dat mevrouw Klaasesz als bij het bezoek dat haar man aan de Hervormde kerk bracht, be speelde organist Jac. Vonk het orgel. Mevrouw Klaasesz gebruikte de thee ten huize van mevrouw De Herder, bezocht de bloemisterij van de gebroeders Lekx, waar zij een grota plant kreeg, en de boerderij van de heer D. Reijneveld, waar haar een kaas werd aangeboden. Woonruimtecommissie Van maandag af houdt de woonruimte commissie voortaan elke eerste maandag de maand zitting op het raadhuis. Bij zijn bezoek aan de gemeente Koudekerk aan den Rijn bezichtigde de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, ook de Koudekerkse Betoncentrale, waar hij werd rondgeleid door directeur Van Aalst. Ook de beide wethouders waren hierbij tegenwoordig. Foto N. van der Horst DE HELE MAAND FEBRUARI staat de RAJFFEISEN-BANK in het teken van de jaarlijkse rentebijschrijving. Ook U als houder van Spaarboekje(s) verwachten wij op één van de data welke in het onderstaande schema achter de beginletter van uw familienaam vermeld is. A. B. C, D, E, F, G, H. I, J. K. L. 12 en 3 febr. (M N. O, 4, 5 en 6 febr. P R. 9 en 10 febr. S. T, U, 11. 12 en 13 febr.lv, W Z, 116 en 17 febr. 18, 19 en 20 febr. 23 en 24 febr. 25, 26 en 27 febr. Het kantoor is geopend elke werkdag van 9—12 30 en van 2—3 uur. Tijdens de kantooruren van vrtJdagAVOND en zaterdag vindt rentebijschrijving niet plaats. Spaarbusjes kunnen in de maand februari niet ter lediging worden aangenomen. Nè februari worden de spaarbusjes ge ledigd op elke werkdag behalve 's zaterdags. Alle bankzaken vinden echter gewoon doorgang COOP. RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" VOORSTRAAT 50 TEL. 2019 In het wijkgebouw aan het Abeel- plein te Katwijk aan Zee sprak gis teravond de bekende Haagse Her vormde predikant P. Lugtigheid voor de wijkgemeente-Zuid. Na welkomstwoord van ds. W. A. B. Hagen vertelde hij eerst op welke wijze hij tot geloof was gekomen. Zijn studententijd was moeilijk, om dat hij geen raad met de Bijbel wist. Hij had een wrok tegen alles. In het tweede jaar van zijn studie werkte hij onder buitenkerkelijken Utrecht en Amersfoort en hij begon zich verwant te voelen met deze groep medeburgers zonder God. In 1933, de tijd van grote werkloosheid, maakte ds. Lugtigheid een dienst mee in de Janskerk te Utrecht. Onder de preek stond zijn besluit vast: „Als ik dominee word, ga ik werken bij deze mensen". Na het kandidaatsexamen kwam, zo vertelde ds.,Lugtigheid, het ogenblik van zijn wer kelijke bekering. In het Duitse dorpje Mottlingen is een groep gelovigen, bij wie de zondagse bijeenkomsten sterk in het teken van genade en vergeving staan. Hier vond ook ds. Lugtigheid de zeker heid van het reinigende bloed van Jezus Christus. Van die tijd af kon hij weer bidden. Om zijn studie te betalen was hij jaren •eman, en op zee leerde hij vele mensen typen kennen, een ervaring, die hem in zijn latere ambtswerk buitengewoon ter goede kwam. Voor wie niet gelooft, is het leven duister. Om deze „duisterlin- gen" te bereiken, moet men de buitenker kelijken tegemoet komen. In de achter buurten van Den Haag zijn zij te vinden, maar ook in de Wassenaarse villa's. In het tweede deel van de avond ver telde ds. Lugtigheid van zijn zegenrijke werk in Den Haag. Advertentie Voor dieet-patiënten ZOUTLOZE KAAS van uitsluitend le kwaliteit „De Landbouwer" VOORSTRAAT 36 TEL. 2136 Visserij golfjes Mist maakte de Vissershaven van IJmuiden gevaarlijk ^*EN POTDICHTE MIST heeft de afgelopen twee etmalen de IJmuidens -1 Vissershaven tot een gevaarlijk oord gemaakt. Het begon met de Pol derman IJM 20. Dit schip liep gisternacht omstreeks kwart voor één de IJmuidense Vissershaven binnen. De kustwacht was juist bezig om de RO 26 op radar binnen te loodsen. De Polderman liep vast op de kop van de haven bij het semafore. Het schip kwam na lang manoeuvreren op eigen kracht vrij, maar toen bleek, dat het roer defect was geraakt, zodat de Polderman IJM 20 als een gevaarlijk vaartuig stuurloos in de haven mond dreef in een mist, waarin nauwelijks een meter zicht was. Een haven sleepboot schoot toe en vond de Polderman in de dichte mist, maar het was drie uur, voordat de trawler eindelijk aan de loskade was gemeerd. Tegen half vijf liep er opnieuw logger Kw 15. Ook dit vaartuig kwam op eigen kracht los. Het liep geen schade op. Een half uur later liep de Uk 98 op de kop van de haven. Na een half manoevreren kwam dit vaartuig e eens op eigen kracht loj en liep de ha ven binnen. Het was dus wel raak in de IJmuidense Vissershaven. Er hing dan ook een bijzonder dikke mist boven het water, als een grimmige wattige deken, die de wereld voor de binnenvarende en al maar toeterende schepen wel heel klein maakte. Nauwelijks een meter zicht Dit wat er Een trawler, de Polderman IJm 20, vier loggers en acht kotters, zorgden er vrij dag voor, dat de IJmuidense visafslag werd voorzien van een totale aanvoer 1500 kisten verse vis. Er kTsteh'ëcïïelvTs, 75 wijting, 105 gul en ka beljauw, 120 koolvto, 20 verse haring, 20 makreel, 650 schol, 205 diversen. 60 stijve abeljauwen en 12.500 kilo tong. En vandaag? Voor de markt van heden lost de log ger Kw 15 een vangst van 96 kisten tong schol; de Ne9tor Kw 101 zal er zijn met 600 kisten vis en de Kw 176 werd verwacht met 300 kitten haring uit de Ierse Zee. Voorts zorgen loggers en kot ters, die langs de kust en bij de Pitltboei hebben gevist, voor de aanvoer van tong, schol, wijting en bot. Oudste schepen De VI 131 is 10 januari naar zee Ver- trokenk en kan dus spoedig aan de mankt 16 janu ari, Dirkje Ro 53 van 17 Januari en Emma Wllhelmina Kw 135 van 19 Januari Op de visgronden De trawlers om de Noord meldden goed weer. Hoewel ze enigszins gehandicapt waren door dichte mist. kon de visserij normaal worden voortgezet. De vangsten waren goed. De schepen boekten per et maal vangsten van 200 tot 350 manden hoops. De Curacao IJm 99 deed een dag vangst van 200 manden. De Jacoba Gezl- na IJm 36 meldde een trek van 50 man den, de Herman IJm 2 een trek van 60 manden koolvis en wijting, de Dirkje Ro 53 een trek van 90 manden en de Vios LJm 24 een trek van 70 manden. Langs de kust vingen de loggers en kotte6, hoewel de mist hier het werken gevaarlijker maakte, meer tong. De sche pen boekten etmaalvangsten van 120 tot 150 kilo tong en 15 tot 20 manden schol en bot. Bij de Pittboei vingen de schepen gemiddeld 250 tot 300 kilo tong en 15 tot 20 manden schol en wijting per etmaal. Sommige schepen vingen ook nog 15 tot 20 stuks kabeljauw. T*ER GELEGENHEID van de jaardag van prinses Beatrix hield de Oranjevereniging te Noord- wijk aan Zee gisteren een propa- ganda-feestavond in het Lidotheater. De zaal was tot in de uiterste hoe ken bezet, toen de voorzitter, de heer S. Pasma, een openingstoe spraak hield. De heer Pasma zei, dat dergelijke bijeenkomsten een traditie geworden zijn, die zeer in de smaak valt, getuige de grote be langstelling. Spreker zou zich nog meer verheugen als ook op de ge wone ledenvergaderingen wat meer medeleven werd getoond, zodat men zich meer als leden dan als dona teurs ging gedragen. De heer Pasma merkte op, dezer da gen het Wilhelmus nog eens te hebben doorgelezen, dat een dramatisch beeld geeft van de worsteling die Prins Wil lem van Oranje heeft gevoerd, de die geen opstandeling was, niet eigen belang zocht, maar God meer gehoorzamen dan de mensen en door het geloof het hoogste offer bracht. Deze adeldom ontdekken we hoe langer hoe meer ook im onze prinses Beatrix, aldi besloot de heer Pasma. We wensen haar een gezegend jaar toe Hierna was het woord aan een aantal Noordwijkse artiesten, onder anderen Gerard Crama en Henk Steenvoorden. die met The Globetrotters een aantrek kelijk programma boden. Na de pauze werd de film De onsterfelijke melodie gedraaid. VOORHOUT Veehouder dood op erf gevonden Toen gistermorgen de 54-jarige veehou der-melkboer J. Warmerdam aan de Leid art naar gemeend werd te lang op het land bleef, ging zijn 18-jarige zoon op onderzoek uit. Deze vond zijn vader dood op het erf liggen. Men vermoedt, dat de aan een hartverlamming ia VOORSCHOTEN - Aanbesteding Gistermorgen had in het gemeentehuis de aanbesteding plaats van de bouw van neutrale kleuterschool aan de Dil lenburglaan. Er waren 31 inschrijvers. De laagste is de heer N. Tetteroo en Zn. te Leidschendam voor f98.400; de hoog ste het bouw- en timmerbedrijf Nebo te Rotterdam voor f 176.500. Indien u de krant eens niet mocht ontvangen, kunt u tussen 6 en 7 u. 's avonds onze klachten- dienst bellen: telefoon no. 31441. Wij pogen dan alsnog u van dienst te zijn. Directie N.L.C. RIJNSBVRG Dr. J. van der Veen over Sehubert Gisteren werd te Rijnsburg. onder piaiën van het Cultureel Centrum, czing gehouden door dr. J. van der Veen, bij aankoop van TELEVISIE is, dat u overtuigd bent dat een goede service gegeven wordt. Het bespaart u veel geld en moeilijkheden. DIT BIEDT U N.V. Techn. Bur. JOHAN SCHAART Waaigat 26 - Telef. 3423 - Katwijk aan Zee Maar de *kurk blijft op de fles (Advertentie) H. BEDEKER Dames- en Herenkapper uw adres voor Remtneton. Philips Braun en andere scheeraDDaraten. Tevens worden alle reparaties door ons verzorgd Verkelijk al zo vroeg in aantocht zijn? Voorstraat 73 Tel 2584 Katwijk aan Zee COÖPERATIEVE RAIFFEISENBANK „KATWIJK AAN DEN RIJN" Rijnstraat 40 KATWIJK AAN DEN RIJN Hiermede berichten wij U, dat er op de navolgende data van 's morgens 912 uur 's middags 2 3.30 uur en W. verheugen zich over de tiging van dit centrum en zien het als een belangrijke aanwinst voor onze meente. In de zomermaanden zal het ge bouw als hotel worden geëxploiteerd Ook hierdoor zal het een trefpunt van de internationale zakenwereld zijn. B. en W. betreuren bet daarom, dat bet niet mogelijk la, op grond van bet geldende wijkmaximum, voor dit ge bouw een tapvergunning beschikbaar te (tellen, wat tocb een voorwaarde is om de Inrichting tenvolle aan baar Op bovengenoemde dogen kunnen er GEEN spaarbusjes geledigd worde- JJJ1 1?*?- ""''""tnl'i °,mi Til Coöp. Raiffeisenbink „Kitwijk aan den Rijn" hï'imlnd» «J«n.de 'e rente op de spaarbankboekjes wordt bijgeschreven: maandag, 2 februari 1959, letter A t.m. G dinsdag, 3 februari 1959, letter H t.m. M woensdag, 4 februari 1959, letter N t.m. S donderdag, 5 februari 1959, letter T t.m. Z stichting tot bevordering van goede sociale verhoudingen in het bedrijfsleven, verrijst thans, aan de Koningin Astridboulevard hoek Pické- weg, een imposant gebouw. Dit gebouw, De Baak geheten, zal binnenkort worden gebruikt voor conferenties, studiebijeenkomsten, congressen en zakelijke besprekingen van de functionarissen van de 12.000 bij het ver bond aangesloten ondernemingen en ook voor de ontvangst van in hoofd zaak buitenlandse regeringsdelegaties en relaties van de leden. Het ld aanbouw zijnde gebouw biedt daartoe ruimschoots de gelegenheid door de aanwezigheid van onder a vergaderzaal voor ongeveer 100 perso nen vier conferentiezalen elk vo veei 30 personen: 40 tweepersoons slaapkamers; een conversatiezaal; een eetzaal voor 100 personen; een bar; een recreatiezaal; een bibliotheek; spreek kamers en de nodige kantoorruimten. Vreugde vrage bij de minister van sociale zaken, die deze toestemming kan verlenen op grond van artikel 8 van de Drankwet, voor een buitengewone inrichting voor maatschappelijk verkeer B. en W. stellen de raad voor de minis ter machtiging te vragen een dergelijke tapvergunning te verlenen, met het oog op het landsbelang en ook in het belang van de toeristische ontwikkeling van onze gemeente. LISSE Feestvergadering Lisser Boys In Rehoboth kwamen gisteravond de jeugdleden van Lisser Boys met ouders en donateurs bijeen. De zaal was stamp vol, toen voorzitter Herman Eijsbergen de avond opende. Joop Theunisze'en zijn medewerkers kwamen met de revue „Lachen is gezond" op de planken. Zij lieten zich kennen als veelzijdige arties ten, die zowel voor ouderen als jongeren goed amusement wisten op te dienen. De jonjwns zongen natuurlijk hard mee als bekende melodieën werden gezongen. Burgerlijke stand GEBOREN: Francisca Hermina Maria, dr van C. van den Aardweg en A. A. M Möller, Hereweg 56; Adriana Gerardina, dr van C. van der Velden en E. van Don gen, Kanaalstr. 143. OVERLEDEN: Margaretha Maria Meijer, wed. van Th. de Vos, 79 jaren, Anemonenstraat 8. ONDERTROUWD: W. P. Wijnhout te Pelkum (Did.) en D. J. Meijer. GEHUWD: J C. H. van Haaster te Noordwijkerhout en Th M. BcijkJ. van Voorst en P. J. van de Wetering te Haar lemmermeer. S/eer in 't gtin t De ..Nieuwe Leidsche" ar af RENTEBIJSCHRIJVING 1958 DE SLOTZITTING te houden voor rentebijachrijving 1958. Voor hen, die op deze dag niet in de gelegen heid zijn hun boekjes ban te bieden, kunnen deze aan het kantoor der bank afgeven. De boekjes zullen dan per post worden teruggezonden. P.S. Spaarbusjes kunnen op deze dag niet worden geleegd. voorzitter, de heer S. Leenheer men in Rijnsburg gaarne een grote plaats wil inruimen voor de cultuur. Hierna gaf dr. Van der Veen een boeiende beschrij ving van het leven van Sehubert. waarin hij duidelijk deed uitkomen, dat Sehubert enerzijds kan worden gerekend tot de klas sieke school (imitatie van grote voorgan- ?ers in zijn instrumentale composities) en inderzijds reeds volledig romantisch was, hetgeen vooral tot uitdrukking komt in de liederen, met name in de wijze, waarop de (al of niet bekende) gedichten op mu ziek werden gezet. Dit werd toegelicht aan de hand van tal rijke muziekvoorbeelden waarbij de heer Van der Veen met nadruk wees op de ver- tndering van het karakter in de begelei- ling: de strofenliederen zijn vaak slechts ondersteund door akkoorden de „doorge- componeerde" liederen hebben een spre kender instrumentatie; gezien het schil derende karakter van dergelijke begelei dingen kan men hier van „fresco's" spre- Hoewel Sehubert als Instrumentaal com- oonlst zeker tot de grote meesters der 19e eeuw mag worden gerekend, is het juist in het lied geweest, dat hij een geheel nieuw ?n eigen genre heeft geschapen, dat door ijdgenoten en navolgers wel geëvenaard, naar toch nooit overtroffen is. Aan het slot van de lezing dankte burge meester Koomans, de spreker. Hij sprak de hoop uit dat er bij een volgende lezing een nog talrijker publiek aanwezig zal zijn. Chr. overheidspersoneel heeft nu een eigen afdeling Op 2 februari 1957 werd op initiatief van de heer C. P. Borsboom in samen werking met het bestuur van de afde ling Leiden van de Ned. chr. bond voor Overheidspersoneel alhier een groep van deze bond opgericht, waarvoor zich toen 8 leden meldden. Gisteravond kon tot de prichting van een eigen afdeling worden overgegaan, die met 24 leden is gestart, het bestuur hebben zitting de he- I. M Brinkman (voorzitter), Borsboom (secretaris). K. C. Eldering penningmeester) en A. van Elk en W. J Vrijhof, leden. De afdeling is toegetreden tot de Chr Besturenbond. Woningcomraissie Maandagavond half acht vergadert de _foningcommissie in het raadhuis. Er| wordt geen spreekuur gehouden. Ouderling In de plaats van de heer S. Leenheer is tot ouderling van wijk zuid van de Her vormde Gemeente gekozen de heer C. van Delft, Rljnsburgerweg 92. Damkampioenschappen De eerste ronde om het damkampioen schap van Rijnsburg heeft het volgende resultaat opgeleverd: hoofdklaac A: Jac. van Egmond-J. van der Mey 1—1; Fl. Vlet ter-W. Cederhout 11; Joh. Kromhout- G- Starkcnburg 02; Hoofdklasse B: D. v. Weekagenda Maandag: gemeentehuis 8.30 uur ge meenteraadsvergadering; De Landbouw 8 uur. bijeenkomst Noordwijkse filmclub; Lido 7.30 uur. demonstratieavond; Royal theater 8 uur, leerllngenavond mevrouw M. Klok-Roerdam. Dinsdag: Seinpost, 8 uur, schaaktoer nooi om Selnpostwlsselbeker. Woensdag: Ons Gebouw 8 uur, leden vergadering van de Norhtgo-ruitersr Donderdag: Royal 8 uur, feestavond accordeonvereniging Melodia; Ons Ge bouw 8 uur, gecombineerde vergadering van de besturen van de K.A.B C N V. cn .V V V. Vrijdag: zaal Vinkenlaan 8 uur, verga dering afdeling Noordwijk Binnen van de Christen Vrouwenbond. Spr. mej. Pot uit Rotterdam over maatschappelijk werk onder bejaarden. Zaterdag' De Zeeleeuw 2.30 uur, bijeen komst van Jong-Philatellca. KATWIJK AAN ZEE Ledenvergadering A.N.M.B. Katwijkse leden van de Alg. Ned. Me taalbewerkers-Bond kwamen gisteravond in de zaal De Kort bijeen voor het be handelen van een korte agenda. Onder voorzitterschap van de hear T. de Jong werd de heer Verhoeven tot congresafge vaardigde benoemd, waarna men zich verdiepte in enkele voorstellen, die op het congres zullen worden behandeld, zoals nieuwe contributieregeling, nieuwe bepa lingen over uitkering bij staking en de sa menstelling van het bondsbestuur. Ei-ei Een der kippen van de heer K. de Jong, concierge van het Jeugdhuis, heeft een van 140 gram gelegd. Jaarvergadering van „Amos'* De jaarvergadering van de Chr. man- ncnvercniging Amos 5 6a, die het karak- familie-avond droeg, trok gis teravond veel belangstelling. Onder lei ding van voorzitter A. Remmelzwaal la- secretaria W. Meijvogel en penning ster G. van der Plas hun verslagen die tot tevredenheid stemden. Af gevaardigden van andere afdelingen ver leiden in korte toespraken, dat de bloei ireniging hen oprecht verheug de. De voorzitter zei dat jongelieden wel de Kerk de rug toekeren, wanneer nmaal zelfstandig zijn geworden. Hij achtte daarom de mannenvereniging van groot belang, omdat deze een band kan bewaren. Onder leiding van de heer D. van der Plas zong het cvangellsatiekoor enkele liederen, waarna met spelen en het ver men van dia's van romantische Duitse vieren de avond een gezellig einde vond. Chr. Mctaalbcdrijfsbond bijeen De vergadering, die de leden van de Chr. Metaalbedrijfsbond afdeling Katwijk gisteravond in het Jeugdhuis hielden, was vervolg op de vorige bijeenkomst, de loonpolitiek ter sprake was geko- Ook gisteravond bleek, dat de ma terie zeer ingewikkeld is en een nauw keurige studie vergt. Daarom was de hoofdbestuurder, de heer D. Nederveen, het Jeugdhuis gekomen om leiding ven aan een debat, dat zich concen treerde rond loonopbouw, werkclassiiica- tariefstelsel. De uiteenzettingen van deze hoofdbestuurder inspireerden voor- M. Marijnis tot een hartelijk dank woord aan het slot van de avond. Benoeming n Duijvenvoordcn is be noemd tot tweede administratrice aan da Christelijke Katwijkse Huishoud- en In dustrieschool. Examen Voor het diploma B schoonheidsverzor ging slaagde te 'a-Gravenhage mevrouw C. M. de Jonge-Huijta. Opbrengst kinderzegels De kinderzegels hebben te Katwijk in i58 meer opgebracht dan in 1957: Kat- ijk aan den Rijn zorgde voor f 687,59(in 1957 f 622,07); Katwijk aan Zee had een iets mindere opbrengst dan vorig jaar 3548,77 3567,30). Totaal resultaat f 4236.36 tegen f 4189,39 in 1957. Daranieuws Uitslagen borden wedstrijd late tiental KWZ: B. van Rijn-L. Dubbelaar 02, Jac. de BestT. van Boelen 0—2, A. Koning A.Herbert 0—2, 2de tiental; G. Berkheij— D. Bamhoorn 1—1, T. van der Plas—C. Varkevisser 11, A. KuijtA. van Beelen 11, C. van DuijvenvoordeW. Heems kerk 0—3, J. van den Oever—J. Passchier 0-2. Hoog en laag water Zondag 1 februari: hoog water om 8.39 a 21.13 uur; laag water om 4.00 en 16,44 Mai Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen Noordermeer HET BESTUUB Vliet N.Z. 1-20 Rijnsburg Egmond-S.' Heemskerk 11; A. van der Eykel-H. Ravensbergen 02; A. Vletter- W. M. Star 0-2; Eerste klasse A: N. Scho- ncveld-Jac. van Rossum 02; A. van Eg mond-J. Kromhout 02; Idem B: G. Note- boom-P. Perfors 20; A. van Delft-W. Paauw 02; W. Paauw-Jac. Oudshoorn 0—2. Burgerlijke stand Geboren: Al bertha, d v M Lindhout en P Zwaan. Voorhouterweg 22; Dorothea, d v P van Egmond en D Reay, Koestr. 24; Dingeman, z v C van Starkenburg en N van der Gugten, Voorhouterweg 18; Albert F, z v H J Langejans en G Snijders, Iris- senstraat 6; Abram J, z v P van den Haak en A van der Perk, Kanaalstraat 34. Overleden: Arend Krol, S3 Jr, e v K Paauw, Brouwerstraat 42. Ondertrouwd: W Schoneveld. 27 Jr en L van der MelJ, 23 Jr; N van Egmond, 24 jr en C A van Iterson, 24 Jr. Gehuwd: J H de Wekker. 24 Jr, te Lei den en J Haasbroek. 22 jr. Loop der bevolking Ingekomen: K J Hilgenga, van Frankrijk nr Baron van Wassenaarstraat; W Goebel, v Valkenburg nar Hofstraat 9; D Kralt, v Noordwijk nr Brouwerstraat 56; M van Dong, v Oegatgeeat nr Voorhouterweg 12. Vertrokken: E A van Klaveren, e v J van Eyk, v Baron van Wassenaarstraat 15 Waddinxveen; J E Haasbroek, e v J H vrijdag 6 febr. 4 uur inaugurele rede dr. D C van der Vijver, v. Sandtlaan 27 nr

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 11