Leiden was voor één dag stad van 't oude vierde Foto-opruiming Het 150-jarig bestaan van cle firma De Wilde NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 12 JANUARI 1959 Agenda voor Leiden Maandag Gebouw chr.-sociale belangen, drs. W. Alboda voor Chr. Besturenbond over Europese economische gemeenschap. „Prediker", 8 uur: Osborn-samenkomst, 6pr.: J. Maasbaoh. De Doelen, 8 uur: foto-amateurs. Schouwburg, 8 uur: Haagse Comedie met „Olympia", voor K. Dinsdag Schouwburg, 8 uur: Haagse Comedie met „Olympia", v< „Prediker", 8 ui Stadsgehoorzaal, Toonkunst, vioolduo Hei Theo Olof. Gebouw Ten Kateetraat 10, 8 uur: op richting afd. Leiden Zuid-West Ned. Chr. Vrouwen-bond. Woensdag „Prediker", 8 uur: Osborn-bijeenkomst. Schouwburg, 8 uu.Haagse Comedie met „Brullen als een duif", voor K. en O. Snouck Hurgronjehuis. 8 uur: prof. dr. Th. J. G. Locher over „Wereldgeschiede- Osborn-bijeenkomst. Maatschappij n Krebbers r K. e O. Het gulden Vlies, 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek, dr. H. Faber over „Mo derne opvoeding". Gebouw Rehoboth, 7,45 uur: Chr. bond Plattelandsvrouwen, mej. Oele over tige hapjes". Wijkgebouw Levendaal, 8 uur: a.r. kies- niging III, drs. G. Puchinger Utrecht r de a pers Gymnasium, 8 uur: voorlichtingsavond Leidse Vereniging Industriëlen. Stadsgehoorzaal, 9 30 uur: ledenverga dering „Vita Nova". Kerkzaal academisch ziekenhuis, 12 50 tot 1.20 uur: middagpauzebijeenkomst. Stadsgehoorzaal, kleine zaal, 8 uur: Cal- tex-avond Vola. Donderdag Het gulden Vlies, 2.30 uur: Vereniging van Huisvrouwen, afd. Leiden. Gebouw Toonkunst Rapenburg, 8 uur: auditie d' Oprechte Amateur. Leiderdorp, gebouw Irene. 8 uur: dr. N. J. Hommes voor G. J. C. over „de vrouw in de kerk." Vrijdag Prytaneum, 8 uur: K. en O.-cursus handwerken. Wijkgebouw Levendaal. 8 uur: leden vergadering afd. Leiden C.H.U., spr. mi nister G. Ph. Helders. OEGSTGEEST: Het Witte Huis, 8 uur: C.H.U., spr.: drs. D. F. v. d. Mei. Schouwburg, 8 uur: toneelvereni ging D.O.S. met „Vandaag is morgen." Levensverzekeringsbank, Rapenburg 8, 8 uur: mr. A. F. Leemans voor de Viro over Amerika; 7.30 u. ledenvergadering. Zaterdag Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: On6 Grunnegerlaand, gevarieerd programma. Apotheken De avond- en nachtdienst wordt waar genomen door de Zuiderapotheek, Lam- menschansweg 4, telef. 23553. De apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, telef. 26274, is doorlopend geopend. Musea, instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73: elke dag geopend van half 10 tol half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van jialf 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologisch en mineralogisch museum. Garenmarkt 1 b: ell^e dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Graveeteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum: elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), concierge: Kolfmakersteeg 16a. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch instituut, Rapenburg 26: elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag). Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74: elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling geopend van half 10 tot half 6. op zaterdag tot 5 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73: Elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 5 30 uur, behalve op zaterdagmiddag. Contactbureau voor afgestudeerden, Rapenburg 6: op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 1230 en van 2 tot 4 uur. Instituut voor culturele anthropologic en sociologie van niet-westerse volken. Eerste Binnenvest geacht 33a: elke dag geopend van 9 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur, behalve zaterdagmiddag. Stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Inlichtingenkantoor V V V., Steenstraat lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur zaterdag van 10 tot 5.30 uur Jeugdbibliothit. cszaal en bibliotheek Reuvens. Plan b maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u., woensdag en Pekel wagen opende défilé Het is een echte ouderwetse Contactavond Leidse Luchtvaart-Club De Leidse Luchtvaart-Club hield zaterdag in „In den Vergulden Turk" een contactavond voor leden en an dere belangstellenden. De leden van de L.L.C. houden zich bezig met de modelvliegtuigsport. Daarnaast heeft men ook belangstelling voor de zg. „grote" luchtvaart. De heer J. L. Asselbengs van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Luahtvaart vertoonde een aantrekkelijk filmprogramma, dat hierop geheel was afgestemd. Vóór de pauze werden een Nederlandse en een Engelse film over modelvliegtuigsport vertoond, die een goede indruk gaven van het hoe en waar om van deze moderne vorm van vrije tijdsbesteding. Tijdens de pauze reikrte de heer Rud Das, districtsvertegenwoordiger van de K.N.V.vX., de Leddsch-Dagblad-wissel- beker uit aan het meest actieve lid van 1958. Het winnen van deze beker is altijd bijzonder moeilijk gezien de vele eisen waaraan moet worden voldaan. Het was voor de winnaar, de heer J. G. Goekoop. een das te grotere eer. omdat hij pas in 1958 lid van de L.L.C. is geworden. Na de pauze werd het filmprogramma vervolgd met twee films over de „grote" luchtvaart, nl. de „Friendship"-film over het bekende nieuwe Fokker-passagiers- vliegituiig, en de „Gouden Hsy" over het vliegfeest op he<t vliegveld Ypenburg ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de K.N.V.vX. Tot slot dankte de voor zitter de heer Asselbergs, dia ondanks uw en gladde wegen toch de reis Leiden had ondernomen. snertdag geworden DE PEKELWAGEN ging zaterdagmiddag in de Leidse Breestraat voorop bij het défilé ter gelegenheid van de reünie van het vierde regiment infanterie. Uit alle Nederlandse provincies waren de mannen van „Het oude Vierde" naar hun garnizoensstad gekomen om hun kameraden uit 1900 of de mobilisatie van 19141918 weer eens te ontmoeten. De sneeuw heeft het défilé niet in de war kunnen sturen en deed geen afbreuk aan de gezellige sfeer in de Doelenkazerne, waar oude soldatenliederen zijn ge zongen en honderden borden snert zijn verwerkt. Mannen, die twintig, veertig jaar geleden in rang onbereikbaar voor elkaar waren, haalden nu afstandloos herinneringen op aan het soldatenleven, dat door de jaren heen vol humor en afwisseling is gebleven. Het was een buitenkansje dat de „oudjes" van het Oude Vierde op de binnenplaats van de Doe lenkazerne met de „broekjes" van de kazerne konden ballen. De prot.-christelijke woningbouwvereniging in Leiden Het bestuur van de prot.-christelijke woningbouwvereniging in Leiden heeft nog geen antiwoord ontvangen op zijn ver zoek aan H.M. de Koningin om de konink lijke goedkeuring. Het bestuur tracht zich op het ogenblik in te werken in de speci fieke problemen van een woningbouwver eniging. Zo wordt in een schrijven aan de adspirant-leden meegedeeld. Het heeft contact gezooht met het Verbond van prot.-christelijke Woningbouwverenigin gen in Nederland. Besloten is, zich bij dit verbond aan te sluiten. Het bestuur ver- 'acht hiervan een grote steun ,4n de mts te moeilijke jaren van ons bestaan" Het ontwerp huishoudelijk reglement ls klaar en zal in de eerstvolgende leden vergadering moeten worden vastgesteld. Spreekbeurt Morgenavond 8 uur spreekt in het Her vormd wijkgebouw „Bothal" aan de Stille Rijn ds. A. J. Timmer van Huizen voor de afdeling van de Geref. Bond over „Jozua in de vierschaar Gods". Advertentie DONDERDAG. 15 |AN. AANVANG 9 UUR als nooit tevoren Foto Ciné Jan Wolfslag Breestraat 123 Haarl.straat 102 Noordeinde 30 aterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 630 tot 8 30 uur 's avonds. (Deze opgaven gelden niet voor zon- en icstdagen). Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: „Wat doe je in de kou?"; educatieve tentoonstcl- over het leven van de Eskimo's. Ge opend tot en met 1 maart. Lakenhal, tentoonstelling „Vorming", eopend tot 18 januari. Lakenhal: „Schatten uit het MauriU- jis". Geopend tot 16 febr- manschappenkantine van de kaz maar de middag was nog maar na lijks begonnen of de eerste deelnemers troffen op Stationsplein of Noordeinde oude dienstkameraden, die er een dag voor over hadden om de Sleutelstad op een gewone zaterdagmorgen w eens door te kuieren. Precies om 3 meldde Werkmans Wilskracht zich stelden bijna vijfhonderd reünisten zich op voor een mars door de stad, die pre cies om half vier vóór het stadhuis getimed, waar de autoriteiten een défilé zouden afnemen. Vijftig jaarlichtingen De negentigjarige II. E. Waltz uit Am sterdam liet zich door het weer niet afschrikken en Jan Zwaan uit Rijnsburg, die vier jaar jonger is, wilde ook nog van de partij zijn. Op het bordes stonden burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, de „oude" luitenant-generaal baron Van Voorst tot Voorst, luitenant-kolonel b.d. H. D. Buur man, majoor J. Heller, vertegenwoordi ger van de commandant van de koks school, de commandant van het garde- regiment fuseliers Prinses Irene, luite nant-kolonel Wijtenburg, majoor B. Te- sink van de Vereniging 4e R.I. en de reserve luitenant-kolonel der jagers J. G. Crabbendam, voorzitter van de reü niecommissie Doorgaan De laatkomers waren al in de kantine van de Doelenkazerne en toen begon het feest pas echt te worden. Baron Van Voorst tot Voorst bleek nog niets van zijn esprit te hebben verloren en zijn toe spraak sloeg bij de mannen van het vierde geweldig in. Kolonel Buurman wist zich nog veel te herinneren uit zijn jongensjaren, toen hij als zeventienjarige de kazernepoort binnenstapte. Hij gaf nog >ede raad al bestaat het 4e R.I. 145 jaar. al zou je de laatste zijn, die overbleef, er mag geen eind komen aan de reünieserie Kolonel Buurman staat bekend als de mobilisatie-commandant van 1939 en een langdurig gejuich bewees dat men hem en zijn moedige houding niet is Er indertijd nog e vertellen, dat het opgedragen. Het gezongen, dat de ners van de kazer tegenwoordige bew ie met de woorden i :ullen hebben. geen moeite mee Snert Maar het was tijd voor de snert. Onder de enthousiaste leiding van de secretaris van de commissie, de heer L. Favier, is niemand tekort gekomen en van generaal tot soldaat probeerde men zo snel mo gelijk de ketels leeg te krijgen. Inmiddels was het zeven uur gewor den en probeerde men soms met moeite de Schouwburg te vinden, waar Frans du Mee optrad. Daar vergat men de ernst van de strijd om Valkenburg in Zie vervolg *tadsnie op pagina 9 Ouderwetse snert bij 't Oude Vierde, zaterdagmiddag in de Doelenkazerne te Leiden na een vermoeiende sneeuwmars (met défilé) door de stad. Foto N. van der Horst en de bataljons die naar de Oost gingen. Alleen de heren Lamers en Kroon lie pen, zoals jaren geleden onafscheidelijk het kazerneterrein. Toen waren ze onderofficier en bepaald geen gemakke lijke, nu waren het burgers in ruste met warm plekje in hun hart voor het oude vierde, dat meehielp de naam van Nederland in de wereld hoog te houden. Tentoonstelling ,,De Snelvlieger" in Bellev ue Zaterdag hield de postduivenllefheb- bersvereniging „De Snelvlieger" baai clubtentoonstelling in Bellevue aan d< Steenstraat. Ook hier was het ingezonder materiaal zeer goed te noemen. Keur meester J. Jacobs uit Delft verzorgde de keuring. Beste van het geheel: F. Hofman; r ete oude doffer: N Bemelman; mc oude duivin: F. Hofman; mooiste jonge doffer: J C. Brandt; mooiste jonge dui vin: F. Heemskerk. Klas 1. oude doffers, 500 km en hoger: 1. N. Bemelman, 2. G. A. L. v. d. Reyden, 3. C. L. M. v. Cleef. Klas 2, oude duivinnen 500 km en hoger: 1. J. Staffeleu, 2. F. Heemskerk, 3. G. A. L. v. d. Reyden. Klas 3. oude doffers 300—500 km: 1. J Jansen, 2. gebr. Van Schie, 3. C. L. M Cleef. as 4. oude duivinnen 300—500 km: 1. F. Hofman, 2. N. Bemelman. is 5. oude doffers 0—300 km: 1. F. Hofman. 2. C. L. M. van Cleef, 3. G. A. L. d. Reyden. Klas 6. oude duivinnen 0—300 km: 1. F. Hofman, 2. L. L. Bax. Klas 7, jonge doffers, bevlogen: I. F. Heemskerk, 2. J. Staffeleu, 3. J. Jansen, Heemskerk, is 8, jonge duivinnen, bevlogen: 1. gebr. Van Schie. 2. N. Bemelman, 3. C. L. M. van Cleef. is 9. onbevlogen jonge doffers: 1. J. C. Branch, 2. J. Staffeleu. as 10. onbevlogen jonge duivinnen: 1. F. Heemskerk, 2. L. L. Bax. Uitslag hok tentoonstelling: 1. F. Heems kerk 364\<z p., 2. J. Staffeleu 364 p., 3. F. Hofman 364 p. Gehoorzaal ongeschikt voor debuut Tot ieders Genoegen moet aan concurrentie denken ELK JAAR geeft de toneelvereniging „Tot ieders genoegen" een grote feestavond in de Stadsgehoorzaal. Het toneelspel is, zoals de voor zitter, de heer A. Arentsen, in het openingswoord zei, min of meer bijzaak. Daarvoor komt men niet in de eerste plaats. Niet, dat het voor de leden van de vereniging bijzaak is, want men gebruikt de at'ond steeds om nieuwe jonge krachten te proberen. En dus zullen wij het ook nu weer, enals bij vorige gelegenheden, moeten zeggen: we vinden dit onjuist. De Gehoorzaal is té ongeschikt voor toneelspel, om daar jonge leden hun kans te geven. Dat moet men doen ianieren worden gehandicapt. Als stuk voor deze avond had m an Koos Bemwina: „Flanelen m joentjes!" Een 9tuk van het soort, wat van er reeds zoveel zijn geschreven. m« dat het toch altijd weer blijkt te doen. Veel gekijf en geruzie met Meneer Freek Flanel is dorpskleerma- >r en droomt ervan, dat hij nog eens rijk il worden. Telkens berekent hij zijn rente, per jaar, per dag en uur. wanneer hij nog eensDat „nogeens" komt (na tuurlijk), wanneer er een baron sterft, die Flanel tot universeel erfgenaam benoemt De kapers liggen op de kust. Een jonkheer, een freule en een butler zijn doodgewone oplichters en boeven, die netjes in het gevang komen en Freek trouwt met zijn huishoudster Jannigje Hagelman. die het toch zo erg goed met en zijn centjes meent Dwaasheid Leidse Royalisten bijeen Praten over opvoeding is anders dan doen TTET BLIJSPEL van Joop Smit: „Rapalje over de vloer", dat door de Royalisten zaterdagavond in het Antoniusclubhuis op de planken werd gebracht, zit vol onwaarschijn lijkheden. Het is nauwelijks te gelo- dat een ambtenaar bij de reclas sering zich door zijn zoon, die stu dent in de rechten is, zo bij de neus laat nemen als de heer Simon van Tangeren dit in Smits stuk laat doen, maar niettemin hebben de wezigen enkele prettige uren met het spel doorgebracht. >je, de dochter van de heer Van Tangeren, ringeloort haar vader, haar broer en ook tante Mathilde, die de huis houding voert. De vader is een slappe figuur, die in theorie precies weet hoe hij jonge mensen moet opvoeden, maar er in zijn eigen gezin bitter weinig terecht brengt door zijn slappe hou- Zilveren erepenning Koophandel Zeer groot was dc belangstelling zater dagmiddag voor het 150-jarig bestaan van de firma De Wilde aan de Bree straat; enkele honderden mensen kwa men ter receptie om de heer H. de Wilde en zijn echtgenote gelukwensen aan te bieden. Daar was ook de heer Meerpoel van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland, die na een toe spraak de heer De Wilde meedeelde, dat de Kamer hem de zilveren ere- gedenkpenning had verleend. „Dit jubileum kan wel een unicum worden genoemd." meende de heer Meer poel. In de annalen van de middenstand zal het als een bijzondere prestatie ver meld staan. De heer Meerpoel wees er op, dat er in 150 jaren ontzaglijk veel is veranderd en dat al die veranderingen een grote mate van aanpassing van het zakenleven hebben gevraagd. Als men dan na 150 jaar nog een goede naam heeft, is dat een duidelijk bewijs van geslaagd-zijn in dat zaken- en midden standsleven. De heer De Wilde toonde zich zeer erkentelijk voor de onderscheiding van de Kamer. Hij herinnerde eraan, dat hij 25 jaar geleden de bronzen ontving; hij hoopte, dat deze onderscheiding-bij- bevordenng nog eens gevolgd zou mo gen worden door een gouden plak. „Maar," voegde hij eraan toe „dat zal wel een kwestie van een rolwagen wor- Van de receptlegangers noemen wij burgemeester Van Kinschot en echtge note en de heer Van Schaik namens hel gemeentebestuur, de heer Zwart van de afdeling Leiden van de Kon. Ned Middenstandsbond, de heren Balkestein en Van der Kloot, eveneens van deze afdeling, de heer Dreeuws, van politie, dr. Schoonheim dikant, ir. Van Hoek van de Kamer van Koophandel, de dames Van Dorsten en Van der Kloot van Nieuw-Brunhilde, mevrouw Hageman-Verhagen van de af deling Leiden van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, de heren Van der Pompe, De Jong, Stenz en Kool van K. en O., verscheidene raadsleden, mr. Portheine, directeur van de Kon. Ned. Middenstandsbond, de heer Hennes van de excursiecommissie Oud-Leiden, af gevaardigden van het bestuur van de Drie-Octoberverecniging, de stichting Rijnsburgs Bloemencorso en dc Leid: Rij- en Jachtclub en de heren Herfst Brouwer van de Rotary-club. Ook zagen wij de heer Meindert Zaal berg, de ontwerper en maker van het za terdagmorgen aan de heer De Wilde aan geboden tegeltableau, wethouder Men ken,, de heer Weima, directeur van de markt- en havendienst, verecheidene mu ziek- en toneelcritici, de heer Van Hoe ken van '6-Gravenpolder, directeur van Van Hoekens houthandel alhier, dr. Reits- ma, directeur van het Leidse slachthuis, oud-bestuureleden van de Drie-October- vereeniging en burgemeester Du Boeuff van Oegstgeest. Vele telegrammen en bloemstukken mocht de familie De Wilde in de loop van de dag ontvangen. De receptie zou om 5 uur aflopen, maar dat bleek door het grote aantal en de aanhoudende stroom gasten niet mogelijk. heer De Wilde (links) ontvangt r de zilveren erepennning van de mer van Koophandel en Fabrieken >r Rijnland uit handen van de on- ■voorzitter. de heer Meerpoel. Foto N. van der Horst. ding tegenover de dochter en de te auto ritaire manier van doen tegen zijn zoon en zijn schoonzuster. Totdat een gewezen gedetineerde zijn intrek in het gezin zal nemen om na enkele maanden weer als een normaal mens de maatschappij binnen te kunnen treden. De heer des huizes heeft zijn mond vol over opvoedkunde, maar be merkt niet dat de, wel iets vroeger dan was verwacht, gearriveerde nieuwe huis genoot de studievriend van zijn zoon is. Josje, die zich hevig tegen het plan van haar vader heeft verzet, ondervindt dat zij niet iedereen naar haar pijpen kan laten dansen, en het eindigt met sy thie, die, wanneer zii de ware toedracht van het gebeurde verneemt, overgai liefde voor de ex-gevangene, die de ge vangenis alleen maar van buiten kent De vader, aanvankelijk uit het lood ge slagen vanwege zijn openlijk verloren prestige, kan niet beter doen dan i' verloving toe te stemmen. De zuiverheid van de klinkers lieten tijdens het spel nogal wat te wensen over; ook werd door sommigen te na drukkelijk gesproken; een taal heeft af wisseling van beklemtoonde en onbe klemtoonde lettengrepen, en daartegen kan zonder gevaar van onnatuurlijkheid niet worden gezondigd. Goed spel De heer P. Hartevelt gaf een choleri sche huisvader te zien. Hij was een echt ouderwets gezinshoofd, voor wie het woord .gezag" onaantastbaar is. Han, gespeeld door de heer W. Verstegen werd een intelligente zoon, die de si tuatie in het gezin goed door heeft, maar die teveel innerlijke beschaving bezit om, in weerwil van zijn rake uit. vallen tegen het regime van zijn vader en zijn zusje, op een grove wijze in op stand te komen. Hans' vriend kreeg van de heer J. Koevoet behalve een flair om zich in elke situatie thuis te voelen ook behoorlijke portie arrogantie mee, het echter aannemelijk maakte dat meisje als Josje (mej. Annie Verhoeven) i omgeving waarin zij niét op vele hem capituleerde. Tante Mathilde, ge speeld door mej. Annie Speel, had ken nelijk de liefde van de auteur niet deze rol was te schetsmatig maar kreeg die ten slotte wel van haar in zijn wiek geschoten zwager. En zo eindigde het stuk met twee aanstaande bruids paren. Apart verdient te worden vermeld de kleine rol van mej. Tiny van Leeu wen. die een pracht imitatie gaf van een echt Leids dienstmeisje. Na de voorstelling werden de spelers en de regisseur, de heer N. v. d. Tuin, gehuldigd met bloemen en geschenken. Bovendien werden zij toegesproken door de personeelschef, de, heer Roetert Steenbrugge. Gevonden voorwerpen In Ledden zijn gevonden: aktetas, da meshandschoenen, herenhandschoenen, kinderhandschoenen, autostep, dames polshorloge. speelgoedautoportemonnaie, lap stof, vulpen, sjaal, regenbroek, heren- polshorloge, kano, portierknop (auto), bankbiljetten, sleutels, melfckiit, broches, schuifmaat, pak tijdschriften, mandje met inhoud, geldsbedrag, schaar in étui, pas ser. motorhandschoen, paraplu, motor wanten, polsketting, laadbakklep, studie boek. knikkerspel, muntbiljetten, regen damestas, enveloppe lnh. foto's, hand doeken, servetten, auto wiel met band, gymschoen, étui inh. vulpen, kinderjasje, doos iph. kamerplanten, vulpotlood, rok, nylonkousen, bril, rubber laars. Terug te ontvangen en Inlichtingen te verkrijgen aan het burnau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag- en zaterdagmiddag tussen i 16 i Slagershediende jubileerde De heer F. Cornelisse vierde zijn zil- /eren jubileum als bediende bij het sla- jersbedrijf van de heer Corn. G. J. Alke made. Haarlemmerstraat 299b. Namens de r.k. slager:patroonsvereniging St. Pe- lagius reikte de heer G. Bergers de me daille van verdienste alsmede een enve loppe met inhoud uit. Ook de heer Al kemade liet zijn (goede) woorden ver» gezeld gaan van een geschenk onder couvert. Vertegenwoordigers van de ge- zellenvereniging St. Joris en vele beken den kwamen de feestvreugde verhogen. onmogelijke komt vanzelf, omdat Kooi Beswina te weinig geest heeft om die in een stuk met normale ontwikkelingen en toestandente tonen. Het eerste tafereel van het derde bedrijf vonden we. heel zacht gezegd, volkomen stijlloos, wat werd geaccentueerd door de manier waarop men meende dit te moeten spelen. In mevrouw E. van Rossen-Pennen- burg en de heer J. A. Bodenstaff heeft T.I.G een paar leden die weten wat toneelspelen is en dat ook dete avond weer dnldeiyk lieten zien. Alleen het spreken van de heer Bodenstaff bad wat gearticuleerder moeten z(Jn, vooral ook in verband met de geluidsinstallatie. De heer Arentsen ziet in de televisie een grote concurrent. Dat geloven wij ook, maar dat zal alle verenigingen moe ten aansporen het peil van de uitvoerin gen zo hoog mogelijk op te voeren, wat van de leden meer studie en oefening zal vragen. In de strijd met de t.v. wordt er van de leden der diverse vereni gingen alles gevraagd, wat ze te geven hebben. Anders zien wij, met de heer Arentsen, de toekomst vrij somber in. A. C. Bouwman Gevestigde en vertrokken personen In de eerste week van januari IN LEIDEN Singel Elven Kooijm J. E. fat fam.. hoogleraar. H oroolslraal 31A Iestra en fam ambtenaar. Pleter Bothstraat 17; M. koclmontcur, Maresingel 75; M. J. ter. U. kraamverzorgster. Ie Blo gracht 30; M. F A. Lange, kraam ster. Binn< Berg geb. Jonker /estgrar I. I. C 'asse. Plantsoen 9b; J 10; J. Vonk, verpleegster woudsesingel 81; t 40; M. VerscheUing. kantoorbediende, weepark 5; P. A Wackie Eyslei 6; Niet •steeg 15; - -- n. E. IJ do geb. Pijn: Smit», huiabedlcr Ooms. Leeuwerik! A. A. Erde. Korevj acher, apoth. assistente. Rapenburg 123; M Hoge Rijndijk 09; A. Begijnhof 2a; F. J 45; M. T L. SJouke raat 7. J Krap geb Spieghclstr. 36a, J G. Oostendorp, Valdezstraat 13; A W Voor- 'feur. Ch. de Bourbonhof 29; T Heertum. verkoper. Druckerstr 2a; M. E C. Jollle geb. Pelfh 'cnplean 3». ,ulp ld houding. Bankaslraat 20; B. C. Hamming geb. de Jong. Van Vollenhovenplein 53, ""leboer. Witte Singel 9*. ivclaan 28, Hengelo O, Pagandnistr. J. Koolmocs cn fam.. Krauwclsleeg Jerdorp, Maurltuingci 44. W. G :n fam woonwagenkamp. "«-Graven- b Juplterkade; L. v. d Hoeven geb cn lam.. Hoflaan 255. Den Helder. Grevellngenstraat 111; M. G Smit geb. Van Oppenheunatraat tl, Haamstede. Burghaewcg 64, A. G. F van Hoik en fam.. W. Rozenstraat 36. Oef at- au 43: C. J. Mac Gillavry en Rijndijk 172a. Suriname. G Slingerland. Dlllenburgerstraat 6a, RIJ na- sumstraat 5; M. G. d# cn fam., Rapenburg 35. 35; E. M. Jahn ltsx. Oppcnhelmstr» losbcwenlaan 60, K E. Hellen rggravenlaan I. s-Gravcnhagf 172a, C. A. J. de Cock, Heren gracht *6. THburg, Herstalscstraat 16: M. D. A. T. Derkx, Nieuwe Rijn 80a. a-Graven- hage. Leuvensestraat 25; C. G. de Boer geb. Roos, Roodborststrant 3. Arcen ca. Lccr- markt 16; E. J. M. Bclonje, Rljnsburgerweg Naaaaulaao 39; M. H. Been: Amsterdam. Valerlus- inenburg. Rljnsburgerweg straat 221; P. Haagweg 232. Leiderdorp. Berkenkade 34; O. Kok geb. Mislowska, Groenhovenstraat 19, Tilburg. Monumentstraat 6; J Nljland. He renstraat 110, Amsterdam, Admlralengracht 182II; A. H. Hoogeveen. M. Treublaan 40, Amsterdam. Ruysdaelstraat 63 Dl: L. Se- gaar, Franchhnontlasn 42, Amsterdam, Nas sau kade 349 ha; A H. Brusehe. Kanaal- 39, Bussum. Randweg 153; A. C M. Oegstgeest. Regentes- Bosdijk, Plantsoen N. H. Smit. Oppenhëimsti j jj Koopman Ver. Staten geb. Donder straat 74; M M. E. C Onofri. geb'. Lm a.b. Galgewater. Frankrijk; E. C. M. Aker boom. geb Kloeg, Oude Vest lib. Leider dorp. W. de Zwijgerlaan 25; F J van Zee. Me/enstraat 2. 's-Gravcnhagc. Chr. de Wei straat 47; T Bouma, Nachtegaallaan 16. Rotterdam. Harmoniestraat 9a; T. A. M. Barge geb Dreeemann. Bocrhaavela.m 6, s-Gravenhage, Offenbcrglaan 1; K N. Tce geb. Go, Rljnsburgerweg 140. Amsterdam. Joh. Postatraat 19II; M. C. J. Versteeg. Rljnsburgerweg 10. 's-Gravcnhagc, Loos- duintckadc 310; E. J. Houpt, Rljnsburger weg 10. Utrecht. Croeaelaan l«8; H D, Vlict- stra. Rljnsburgerweg 10. Voorschoten, A. v. I>eeuwerihoekkade 4. N. C. Schouten geb. Margadant. Witte Singel 21. Voorburg. Mgr. van Steennlaan 2*2. A Deu/c. Rijn- cn Schlekade 48. Amsterdam. Warmoesstraat 161; M L. Hugenholtr. Groenhovenstraat 13, Bethlehemshof 15, 's-Gravcnhage, a.b Ju plterkade; J S. H Brbcker, Rljnsburgerweg 10. Breda. Loopschanaweg 103b: A. Innemce. Rljnsburgerweg 10. Katwijk. Jan van Bra- kelstraat 43; H ten Broek. Witte Singel 27 Bodegraven. Kerkstraat 46; M T M. Elfe- nnk geb Walter. Zeemanlaan 34. Noocdwti- aat 12; J M van der 1 12. Apeldoorn. Zwol- erse. Noordemde 2a, weg U; J C. Unaburgerweg in. Alblaeserdam. Korcn- oematraat 4, M C. Heerlng. Jan van nljcnkadc I. Haarlem. Baan 11: G Lever •b Vriellnk. Roodenburgerstraai 4J, Ha. rswoude, Burg. Warnaarkade 2*.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3