M Zuid-Holland voller met wordt steeds fabrieken K2r verwijdert vlekken Vlekkenpasta Potige verhuizers tuigden professor af WYBERT Een derde van de aanwas bij de zeehavens Rustkuur om fortuin zonder kringen Prijzenoorlog tussen de meelfabrikanten Acteren voor televisie heeft twee kanten 5 VRIJDAG 9 JANUARI 1959 9 (Van een onzer redacteuren) GEZIEN de betekenis, die Zuid-Holland door zijn ligging in de delta heeft als vestigingsplaats voor industrieën, zal een groot deel van de landelijke industrialisatie zich in de komende jaren binnen deze provincie moeten voltrekken. Tot deze conclusie komen Ged. Staten in een uitvoerige nota over de industriële ontwikkeling van de provincie Zuid-Holland. De provincie Zuid-Holland, die vanouds een belangrijke rol heeft gespeeld in de econo mische ontwikkeling van Nederland, heeft ook een belangrijk aandeel ge had in het industrialisatie-proces, dat ons land in de laatste jaren door maakt, zo wordt in de inleiding van deze nota geconstateerd. Omdat in het industriële patroon van dat tegenover is gewest enkele voor het nationale in dustrialisatieproces van grote betekenis zijnde bedrijfstakken als de metaalindus trie. de chemische nijverheid en de bouw- rheód domineren, moet, zo zegt het dagelijks bestuur der provincie in de samenvatting van zijn nota, mede gelet op het streven naar Europese Ihtegratie, verwacht worden, dat de ontwikkeling van de Zuddhollandse industrie tenminste ge lijke tred zal houden met die in het land els geheel. Gerekend moet worden met een aanwas in de Industriële beroepsbevolking voor de periode van 19501980 met ongeveer 167.000 personen. Hiervan zullen ongeveer 51.000 personen ln de zeehavenindustrieën kunnen worden opgenomen. Voor het overblijvende deel, of rond 116.000 perso nen, zal ln de elders ln de provincie ge vestigde of tc vestigen bedrijven een plaats moeten worden gevonden. Een analyse van de regionale industriële ontwikkeling ln de provincie doet zien, Twee fACHINIST Colin Ev Brisbane vinden we erstandige man .jaar geleden kocht hij 30 pond een tweedehands auto en toen hij die wagen op een keer aan een grondige inspectie on derwierp trof hij, goed verborgen in de kussens, een aantal bankbiljetten aan tot een gezamenlijke waarde van 17.000 pond. Eveans vertelde de po litie van zijn vondst en deze scha kelde de rechtbank in, die tenslotte bepaalde dat de vinder na twee jaar het fortuin het zijne mocht noemen als de eigenaar zich intussen niet had aangemeld. Dit werd het be- erstandig Hij dacht dag in dag uit aan het geld. Het be zorgde hem slapeloosheid. Hij schrok als er aan zijn deur werd gebeld, uit vrees dat de eigenaar vari de 17.000 pond zich kwam melden. Hij werd ongedurig, opvliegend en ten slotte ongelukkig. De dokter whrd geraadpleegd en Eveans werd een rustkuur voorgeschreven. Maar zelfs tijdens de rustkuur liet de gedachte dat het geld hem zou ontgaan, niet met rust. En Eveans moest naar het ziekenhuis. Maar nu is de wachttijd van twee jaren voorbij. De eigenaar heeft zich niet aangemeld en de som behoort dus toe aan Eveans. Toen hij het grote nieuws hoorde verliet hij re soluut het bed. Zeer nerveus ver telde hij aan de dokter: „Dat wach ten heeft ontzaglijk veel van mijn zenuwen gekost. Ik weet niet hoe ik het geld zal uitgeven, maar ik ga in elk geval een nieuwe auto kopen De oude auto bewaar ik als sou- We hopen voor Eveans, dat het geld hem het geluk brengt, dat hij er van verwacht. Maar we zijn er bang voor. n sterke expansie in het havenge' ied en langs de grote rivieren, van een relatief achterblijven van de mid delgrote steden kan worden gesproken en van een naar verhouding versnelde groei in enkele oorspronkelijke agrarische gebieden. Verschillende factoren, zoals krapte op de arbeidsmarkt, loonklasëifi- catie, woningtekort, tekort aan industrie terreinen, hebben soms in onderlinge wisselwerking tot deze ontwikkeling ge- Ged. Staten zijn van mening, dat bij het provinciaal beleid in verband met de ver dere ontwikkeling van de industrie een aaneengroeien van de bebouwde kommen en industriecomplexen der bevolkings- agglomeraties zoveel mogelijk moet wor den voorkomen en dat een sterke sprei ding van de industrie over het platteland moet worden tegengegaan. Leiden en omgeving behoort tot de industriegebieden, zo wordt in de nota gezegd, die tot 1950 een redelijke expansie te zien gaven, doch waar in het jongste verleden stagnatie in de ontwikkeling is opgetreden, mede door de beperkte huis- vestingsmogelijkheden. Twee belangrijke takken, die in Leiden een belangrijke rol spelen, n.I. de grafische industrie en de textielindustrie, zijn naar hun aard weinig expansief. De texitielindustrie heeft na 1950 zelfs een aanzienlijke inzinking door gemaakt. Daartegenover blijkt de me taalnijverheid in deze stad een zeer ge zonde groei door te maken. Voor wat de toekomst betreft wijzen Ged. Staten er in hun nota op, dat in het voor de Leidse agglomeratie gemaakte structuur plan een industrieterrein in de Grote Polder is geprojeoteerd, oostelijk van de stad ter grootte van 110 ha. Tevens voor ziet dit plan in een betere ontsluiting en sanering van de stad zelf. Uitvoering van deze plannen zal de Leidse agglomeratie ongetwijfeld in staat stellen haar taak in het induetrialisatieprogram te vervul len. In dit verband wordt gewezen op de vestigingsmogelijkheden voor de metaal industrie. Met nadruk wordt erop gewe zen, dat een spoedige verwezenlijking van de voornaamste projecten van het structuurplan van groot belang is. Ook het wegenplan in dit gebied dient spoe dig tot ontwikkeling te worden gebracht. Zou hierbij door welke oorzaak ook, een vertraging ontstaan, dan moet gevreesd worden dat de hier liggende expansie mogelijkheden, die voor een harmonische opbouw van de agglomeratie en de pro vincie van het grootste gewicht zijn, niet tot werkelijkheid zullen worden. In de R ij n s t r e e k kunnen Alphen aan den Rijn en Woerden een versterking van hun positie in industrieel opzicht verwaohten. Ook hier doet zich echter het bezwaar gevoelen van een gebrek aan huisapotheek MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Meenk's Poeder^ifci hoofdpijn, kies pijn. hoest, gri™ ïarrhec. influenza, rheumatiek, koortsj^eid bij gevatle kou, periodieke pijnen uz. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 [Wedcrs maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (mei 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder pnjsverhoging. Vraag uw drogist. POEDERS! direct besfchikbare goed gelegen Indus trieterreinen. Wat Alphen aan den Rijn betreft, moet realisering van het reeds lang bestaande project, dat voorziet in de aanleg van een terrein met een steekhaven aan de Oude Rijn, of een dere oplossing ln die richting, urgent ge noemd worden. Ook in Woerden zal oplossing voor het tekort aan werkge bieden gevonden moeten worden. Haagse agglomeratie De industriële ontwikkeling var Haagse agglomeratie vertoont reeds sinds 1950 weinig afwijkingen van het provinciaal gemiddelde, ofschoon wel van enige vertraging in het groeitempo sprake is. Wellicht speelt hier de beperkte om vang van de beschikbare industrieterrei nen een rol, zo menen Ged. Staten. Ten opzichte van de andere bestaansbronnen is de industrie in dit gebied minder op vallend. Niettemin is deze absoluut zien van respectabele omvang. In de Haagse agglomeratie is nog 9lechts een naar verhouding beperkte hoeveel heid terrein beschikbaar voor een dere industriële ontwikkeling. Ged. Sta ten veronderstellen, dat deze ontwikke ling voor een belangrijk deel door aan grenzende gebieden zal worden opgevan gen. Voor de gemeente Delft bestaat vol gens Ged. Staten, structueel gezien nog goede mogelijkheden. In het binnenkoi aan te bieden streekplan Westland is voorzien in een bevolkingsgroei van deze stad tot circa 120.000 inwoners, terwijl voldoende mogelijkheden worden aange geven voor een uitbreiding van de werk gebieden. In het Westland dient volgens God. Staten een industriële ontwikke ling in het belang van de tuinbouw veel mogeijlk te worden afgeremd. Rotterdam e.o. Voor wat de Rotterdamse agglomera tie betreft, verwachten Ged. Staten, dat de verdere industrialisatie zich vooral op het zeehavengebied zal concentreren. Ook in de overige industrie zal echter nog een verdere expansie plaats hebben. Thans is 42% van de Zuidhollandse in dustrie in dit gebied gevestigd. Gezien de ontwikkeling tot dusver mag men ver wachten, dat een nog iets groter deel van de aanwas hier verwezenlijkt zal worden, hetgeen in totaal neerkomt op 70.000 75.000 personen, dat wil zeggen buiten de sector van de zeehavenindustrie 20.000 tot 25.000 personen. Behalve aa mogelijkheden welke hiertoe in de be staande steden voorhanden zijn, i volgens Ged. Staten daarbij worden ge dacht aan het creëren van een „eigen" industrie in eventueel nieuw te bot Bevolkingsaanwas Ged. Staten verwachten, dat voor d periode 1S501980 de industriële beroepi bevolking in Zuid-Holland met ruin 167.000 personen zal toenemen, waarvai 51.000 in de zeehavenindustrie en 116.000 daarbuiten. Van deze 116.000 zal meer de helft, n.I. 60.000 personen hun werk vinden in de metaalnijverheid. Van de overige bedrijfstakken moeten worden genoemd de chemische industrie met een groei var. 11.000 personen, de textiel- en kledingindustrie met 7700 personen en de voecings- en genotmiddelen met 6000 per- De groei van de industriële beroepsbe volking betekent, dat gerekend moet worden met een toeneming van 300.000 tot 350.000 zielen in de provincie Slechts pen spoedig inhalen van de achterstand op de woningmarkt kan de garantie bie den, dat het noodzakelijke vestigingsover schot inderdaad tot stand zal komen, al dus Ged. Staten, die hier aan toevoegen, dat er wel verbetering is gekomen in het toewijzingssysteem voor de woningbouw, maar dat financiële moeilijkheden de wo ningbouw in de provincie thans in de weg staan. Voorts achten Ged. Staten de hui dige situatie op het gebied van de loonclassificatie een ernstige belem mering voor een harmonische ont wikkeling van de provincie. Men acht het van groot belang, dat de thans geldende loonclassificatie vervangen wordt door een regeling, die rekening houdt met de zeer nauwe samenhang tussen de onderscheiden industriege bieden in het westen. Verkeerde foto De kerk die gisteren op stond afgebeeld, was niet d< te Bergen (N.H.), zoals onzi was, maar de Hervormde Leerdam. Bij het clicheren twee foto's verwisseld. pagina 5 bedoeling het gesprek van de dag Wie schrikt er nog van een vlek? Etensvlekken, •vet, teer, smeer, olie, vruchten, wijn, gras, lip stick, parfum, stempelinkt elke vlek In een wip verdwenen met Royale tube f. 1.95 inwrijven laten drogen afborstelen verwijdert vlekken - zónder kringen ■MMMNflmMMM LAHNEMANN Laren (N.H.) Postbus 18 Imp. van Polycolor - K2r - Placentubex-Margret Astor - Houson Blendax Melkvoorziening niet direct in gevaar (Van onzi De minister ir. C. Staf, is als gevolg pa rlements redact ie) an landbouw ad interim, er zich van bewust, dat het in de toekomst ont breken van zekere verplichtingen en be voegdheden de regelmatige voorziening van de consument met verse melk in bepaalde plaatsen in gevaar zou kunnen komen. Hij vertrouwt er evenwel op, dat de melkhandel zijn verantwoordelijkheid in dezen zal beseffen. Voor het treffen van voorzieningen ter verzekering van het dagelijks leveren en bezorgen van verse consumptiemelk acht de minister voorlopig geen termen aanwezig. Ir. Staf schrijft dit in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Vre- deling (soc.) Deze had zich zorgen ge maakt over het in de toekomst verval len van de verplichting van de melk- detailhandel om op elke werkdag con sumptiemelk en consumptiemelkproduk- ten aan huis te bezorgen. Ook was hij bezorgd over het vervallen van de be voegdheid van de voorzitter van het pro- duktschap om te verplichten tot bezon ging op de door hem aan te wijzen zon en feestdagen Franse goudprijs gisteren met 2000 tot 566.000 franken per kg gestegen uit vrees voor het verzet der arbeiders tegen de versobering. Castro trekt als een Caesar de hoofdstad binnen Aan bet hoofd van een tien kilometer lange kolonne is de zegevierende Cu baanse rebellenleider Fidel Castro gis teren in de hoofdstad Havanna aange komen. Honderden auto's met juichende Cubanen sloten zich bij de troepen aan. Een enorme menigte maakte echter dat de triomftocht van Castro maar traag Om de hoofdmacht van de rebellen op waardige wijze te kunnen verwelkomen waren in Havanna alle winkels, kanto ren en fabrieken gesloten. Om incidenten zoveel mogelijk te voorkomen was de verkoop van alcoholistische dranken ver- Atoomadviseurs van de Nederlandse regering Voor onbepaalde tijd zijn benoemd tot adviseur van de Nederlandse regering op atoomgebied: prof. Ir. E. F. Boon, ge woon hoogleraar aan de technische hoge school te Delft en prof. dr. J. A. Cohen, buitengewoon hoogleraar aan de rijke universiteit te Leiden, tevens directeur van het medisch laboratorium der rijks verdedigingsorganisatie T.N.O. te Delft. DIVERSE TYPEN VAN F 100— TOT F 350,- KARTELOVEREENKOMST OPGEZEGD Gesprek over de broodprijs "LTET KARTEL van de negen Neder- J-L landse meel industrieën is per 1 januari uiteengevallen met het ge volg, dat er thans een felle concur rentiestrijd geleverd wordt, waarbij de meelprijzen in twee weken tijds met ƒ2.tot ƒ2,50 per 100 kg zijn gedaald. Tot 1 januari bestond tussen de meelfabrikanten onderling een af spraak over de hoeveelheid te leveren bloem per gebied en per fabriek. De afzetmarkt was dus verdeeld. Deze afspraken zijn nu komen te vervallen zodat er een hevige strijd is ontbrand om de gunst van de bakker. De meelprijs had reeds een dalende tendens voordat het conflict uitbrak, zo dat de broodprijs thans gemakkelijk met een cent zou kunnen worden verlaagd Gisteren is er reeds overleg geweest tussen een deputatie van de Nederlandse bakkerijstichting, het produktschap granen en de directeur-generaal handelen nijverheid van het departe- Snijden''' kwam hem duur spoorbomen had te staan ALS PROF. DR. J. F. N. gedacht had ongestraft met zijn personenwagen de verhuisauto van J. H. A. en G Th. G uit Assen te kunnen „snijden" had hij zich toch misrekend. Deze verkeersover- treding beging de hoogleraar op 3 ok tober een paar honderd meter voor de overweg op de Zuiderzeestraatweg in Harderwijk. Jammer genoeg voor de professor werden namelijk juist de spoorbomen voor de neus van zijn auto neergelaten. Het duurde niet lang of ook de verhuiswagen kwam opdagen De potige verhuizers bedachten zich niet lang en in hun hevige verontwaardiging besloten ze het recht maar in eigen hand te nemen. A. rukte het portier van de auto open, sleurde de professor achter zijn stuur vandaan en gaf hem een paar gevoelige stompen en klappen. Voldaan liet de verhuizer de hoogleraar weer in stappen maar de tweede verhuizer G. was het daar niet mee eens. Nog eens werd de professor „uitgenodigd" zijn voertuig en zijn vrouw te verlaten en verantwoording af te leggen van daad.. Zachtzinnig ging het ook bij deze herhaling van de voorstelling niet Inmiddels was mevrouw N. uitgestapt en vroeg een van de verhuizers of hij wel wist met wie hij te doen had Veel tijd bad de man niet zich over die v te bezinnen, want de hoogleraar, die de opengaan, ipzalige plaats zo snel mogelijk te verlaten. Hij gaf vol ;n liet zijn echtgenote aan gene zijde de lijn achter. i) een bocht in de weg vonden de beide echtelieden elkaar weer en zij be sloten op advies van een voorbijganger door te rijden „U kunt wat die ruige kerels ver der nog van plan zijn" en in Zwolle de politie op te bellen. De hoogleraar diende een klacht in wegens mishande ling Zo stonden dus de beide verhuizers gisteren voor de politierechter in Zwolle Zij ontkenden geslagen te hebben Ze hadden alleen maar willen beletten dat de professor doorreed voordat de politie gearriveerd was. Wel gaven zij toe dat dit „beletten" op een wat hardhandige manier was gebeurd. „Ik heb die ma de G. De politierechter vond de opwin ding van de verhuizers begrijpelijk maat hij maakte de mannen duidelijk dat zij ook genoegdoening hadden gekregen door het autonummer en een paar ge- De officier eiste 15 boete wegens de mishandeling en betaling van de helft van de ingediende vordering. De rech ter kon zich hiermee verenigen en von niste conform de eis. De hoogli reeds eerder door de kantonrechtei boete opgelegd voor zijn „snijden" ment van economische zaken, drs. J. H van der Kwast. De bakkerijen zijn van mening, dat, wanneer de meelprijzen op het lager niveau blijven, de broodprijs inderdaad ook verlaagd kan worden. De bemoeiing van het departement acht men hierbij zelfs overbodig. De bakkerijstichting zal zelfstandig ook reeds tot prijsverlaging overgaan, daar er anders ook tussen de bakkers een onverkwikkelijke rentiestrijd zou ontstaan. Het is echter nog niet uitgesloten, dat over enkele weken de meelprijs weer op het oude niveau terugkomt, doordat rie vier grote meelfabrikanten: de meel fabriek der Nederlandse bakkerij in Rot terdam. Wessanen in Wormerveer. Noury en van der Lande in Deventer en De Sleutel in Leiden versterkt uit de strijd gekomen, het weer met elkaar eens zul- Deelnemingen van de meelfabrieken ln de bakkerijen om een deel van de meel- afzet veilig te stellen, waren de laatste tijd al sterk toegenomen. Het huidig) conflict is een voortzetting van dit stre ven naar zekerheid in dc afzet, met het oog op de komende buitenlandse concurrentie in het kader van de E.E.G Een broodprijsverlaging is, afgezien van dit conflict, niet onwaarschijnlijk omdat de wereldgraanoogst bijzonder groot is en ei grote wereldoverschotten Nederland is voor zijn broodbloem voor ongeveer 70 procent aangewi import. Behalve dat de wereldmarktprij zen voor graan dalen, zijn ook de portkosten verlaagd. Ten departemente wordt op het ogenblik het overleg een eventuele broodprijsvcrlaging m Bakkerijstichting voortgezet. Vlees en koffie Op het departement van economisch) zaken onderzoekt men op het ogenblik ook de mogelijkheden voor verlaging de vleesprijzen. Reeds geruime tijd is men hiermee bezig, zodat men w verwachten, dat een beslissing nii meer op zien zal laten wachten. Berichten -«ver verlaging van i fieprijs met zeven elf cent per half pond, konden niet bevestigd worden. Hei is uiteraard wel mogelijk, dat er koffie pakkers zijn. die menen tot prijsverlaging te kunnen overgaan. In hoeverre een dergelijk voorbeeld gevolgd zal worden is niet te voyrspellen. In kringen van de koffiehandel acht men het echter niei waarschijnlijk dat er spoedig een ingrij pende prijsverlaging zal koi lyrjET ALLE ACTEURS zijn het er over eens, dat televisie-toneel voor de spelenden van waarde is. Er zitten nl. twee belangrijke kanten aan deze kwestie en beide kanten hebben nog verschillende facetten die ook gewicht in de schaal leggen. Nederland is een klein land en al heb ben wij een behoorlijk aantal acteurs en actrices van het „grote toneel", toch kan niet voorkomen worden dat dezelfde mensen te dikwijls op het scherm komen. De meningen van de acteurs zelf lopen aar twee zijden uiteen: de stelling dat het toneel vóórgaat omdat er niet vol de acteurs zijn om toneel én televisie en afwisselend te bemannen en de opvatting, dat de televisie recht heelt op goede spelkunst en de kunstenaars zich dus daarvan niet mogen distantiëren. Bij deze meningen, die vooraanstaande acteurs onlangs ln een te Den Haag ge houden „vak-forum" over toneel en tele visie uitspraken, komen dan nog andere feitelijkheden: de ene acteur mist te zeer het publiek en heeft te veel last van de nuchtere camera's die af en aan rijden zich voldoende op het spel te kunnen centreren, de ander kan zich gemak kelijk voorstellen dat bij een televisie- uitzending zo'n twee miljoen kijkers het 6pel volgen en heeft dan het gevoel veel groter werk te doen dan voor één zaal met toeschouwers. Een moeilijkheid Is ook, dat televlsle- neel de opvoering van één keer inhoudt. Sommige acteur» vrezen, dat er dan min der goed gestudeerd wordt op de rollen en een feit is. dat na eea première een stuk dikwijls pas „goed ingespeeld" raakt Door haastig leren en bestuderen van een rol en snelle, korte voorbereiding, komt de mogelijkheid van ai te vluchtig werk Een bedreiging voor de acteur ls ook do „televisioroutane", die een vervlakking van de dramatische kunst kan betekenen Maar daartegenover staat weer, dat do camera elk gebaar, elke beweging onbarm hartig registreert en weergeeft, zodat er geen loopje met de mime kan worden ge nomen; Integendeel, iedere handeling moet tot ln de perfectie verantwoord zijn. Weer een andere kwestie, die de ac teur sterk aanaaat ,is de cameraregie. Dat wil zeggen, dat de televisieregis seur het in de hand heeft om spelmo menten door close-ups te accentueren of door totaalbeeld in het geheel te laten vervloeien. Zulk een dubbele re gie (die voor spel cn die voor camera) betekent in werkelijkheid ook dubbele leidinp en twee opvattingenwaar naar de acteur zich heeft tc schikken. Intussen doet zich nog een andere moeilijkheid voor bij het optreden vai kende acteurs en actrices) voor camera. Gebeurt dit te veel. dan gaat het publiek ten slotte de acteur zien en niet meer de persoon, die hij (of zij) uitbeeldt. We maakten er gisteren een grapje mee door te zeggen in onze toneelkritiek, dat „wanneer Frits Butzelaar zijn gezicht laat zien, hij altijd de schurk uit het stuk ismaar dit grapje bevat helaas waarheid, die de genoemde moeilijkheid bewijst. Wie een jaartje televisie ln huls heeft, weet dat wel. Hot is zelfs zo sterk, dat sommige kijkers al zeggen: „die Frits Butzelaar vind ik toch zo'n nare vent. en dat alleen, omdat hij zo geknipt is de sinistere figuur te spelen en men hem dat dós veel te veel laat doen. Hier krijgt men de verwrongen per soonlijkheid van een mens, die zich Commentaar Teleurstellende documentaire De VPttO had dc telcvisie-documen taire over griepbestrijding wel wat ert gróóts aangekondigd, want de brede be schrijvingen over het vinden, onderzoeker en kweken van het virus, dat alt griep- verwekker is geïdentificeerd, die ver leden jaar overal zijn gepubliceerd, kwam er gisteravond (n de roorsfelllnp eigenlijk geen nieuws uit de bus. Na ëen wal droog inleidinkje door de arts A. C. van Stool, kregen we een kffkje in een chemische fabriek (natuurlijk het Phillpsconcern) waar Iets van virvskweek in bebroede ktppeëi eren werd getoond Verteld werd hoe daarvan dan een vaccin wordt gemaakt dat ah anti-griepinjectle op medisch voorschrift de mens kan worden toegediend Aardig, maar matig Interessant. Rheumatiek Wrxjj uuj pijn weg met Kloos- Urbalsem, die dtep in de huüi dringt en de pijn verjaagt Kloosterbalsem geen goud %o goed" dringt vóór de figuur, die op het toneel vordt uitgebeeld. Waarschijnlijk zullen >ele kijkers verbaasd zijn te vernemen, dat diezelfde Frits Butzelaar een heel aardige en bepaald niet ziniztsre man is in het dagelijkse leven. Ziet u, hoe gemakkelijk een teveel op treden voor televisie tot verkeerde in drukken kaïn leiden? En daaronder lijdt juist de genreepeler. Evenzo was het voor vele kijkers even moeilijk Herbert Joeks, die in alle moge lijke radio- en televisieprogramma's als een soort komiek optreedt, op Kerstavond in ernst te nemen bij zijn creatie van Scrooge in het Die kens verhaal van de NCRV. Dit zijn voorbeelden van het gevaar dat schuilt in een beperkt aantal ac teurs dat teveel op het scherm komt en dus ook van een niet te grote televisie spelkern die we dan officieel niet meer hebben, maar die er officieus toch wel schijnt te zijn. vanavond De KRO biedt een gevarieerd avond programma met om 8.35 de eerste op voering van Theater Andersom, ditmaal „De dwerg" van Marcel Aymé. Om 9 uur amusementsmuziek door Cascade en om 9.30 uur een reportage over de mij nen in Limburg. Om 10 uur speelt het Radiokamerorkest o.l.v. Roelof Krol wer ken van Mozart, Stradella en Vorsjisjek en om tien voor elf kunt u nog luisteren naar Rita Streich, die liederen van Schubert zingt. Ds. D. Oosten, Hervormd predikant te Enschede, spreekt om half acht in het VPRO-programma over „Het verborgen leven". Om 0 05 uur spreekt prof. dr. N. A. Donkersloot over de dichter H W. J. M. Keuls, om 8.15 is er twintig minu ten pianospel door Sas Bunge, en om 8.45 uur wordt de serie „Het atoom" voortgezet. De VARA opent om 9 uur met een aflevering van het blijspel „Villa Si- donia" en geeft om 9.35 uur politieke parade. Tussen 11.15 en middernacht wordt nog de Cantate no. 201 van Bach uitgevoerd. Bif guur weer kunt U verkoudheid voorkomen met Programma voor morgen ZATERDAG 10 JANUARI 193» IIIIvci VARA: n 1. 402 m. 746 kc/ 7 10 Gym 7 23 Gram 8 00 Nws 7 00 Nws 8 18 Gram 9 00 Gym v d vrouw 9 10 Gram (9 33—9 40 Waterst) VPRO: 10 00 Ttldcltjk uitgescha keld. eau» 10 05 Morgenwijding VARA: 10 20 V d vrouw 10 45 Annemarickc, hoorapel 11 15 Bulten! weckovcrz 11 30 Pianorecital 12 00 Amu« mut 12 30 Land- en tulnbnuw- 14 40 Koorzang 14 65 Streckultz i maat vol?, onus 15 35 Kamerork en sol 18 20 Bockbcspr 16 40 Gram 17 00 Licht* muz 17 30 Weekjourn 18 00 Nw» en comm 18 20 Gram 19 00 Ar- tlatleke staalkaart VPRO: 19 30 Paaaepar- tout, caua 19 40 Machten en mensen. csus 19 56 Deze week. caua VARA 20 00 Nfa 20 05 Thuis best?, sketch 20 13 Gevar pro gr 21 30 Soclaltatisch comm 21 45 Twintig vra gen 22 10 Lichte muz 22 40 Hoorspel „Laat geluk" 23 15 Nws 23 30—24 00 Gram Hilversum II. 298 m. 1007 kc/«. KRO 7 00 Nwa 7 15 G. wyde muz 7 30 V d Jeugd 7 40 8 15 Gram 8 50 V d kleuters 10 15 Gram 1100 V d zieken 1146 Gram 12 00 Middag- Ut kai 8 01 ilsvrouw 10 00 V d Ben Je z-ettlg? wijzer 13 20 Lichte monlc-ork 14 30 Krnn van I sten 14 56 Mannenkoor 15 13 Planoduo en »ollste 15 40 Boekbeapr 15 50 Gregoriaanse gezangen 16 20 V d Jeugd 17 00 Engelse les 17 20 StrtJkork 17 40 Lichte muz 18 00 Journ weckovcrz 18 10 Amateurs- progr 18 30 Gram 18 4» Vragenbeaniw 19 00 Nws 19 10 Act 19 29 Lichtbaken 19 40 Gram 20 30 Ja. met hij. schels 20 35 Gevar progr 2155 PoJ caua 22 05 Lichte muz 22 35 W|J lulden de zondag ln Aansluitend: Avondge bed en lit kal 23 00 Nwa 23 19 Nwa ln Espe ranto 23 22—24 00 Nouveauté s TelevUIrprogr. KRO 17 00—17 40 V d kind NTS: 20 00 Journ en weerber NCRV: 20 20 Plus of min 20 36 Hobby-progr 21 10 Cabarelprogr 21 26 Hat gelaarsde katje en de markies van Kar Sc Baa 22 06 Dagslui ting

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5