meisje BELGISCHE FOLKLORE T.B.C.-ZEGELS OP Drie Hagenaars zes uur in benarde positie NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 MAANDAG S JANUARI 1959 Black bemiddelt met succes in Suez-kwestie Het eerste gedeelte v gen die de president vai Black, in Kaïro voert Egyptische geschillei in de besprekin de Wereldbank, over de Brit* achter de rug "O ELGIE zet met zijn jaarlijkse t.b.c.- serle de goede traditie van vorige jaren voort, door een bijzonder interes sante folkloristische serie, die beurte lings een Vlaams en een Waals deel onder de loep neemt. Afb. 1 herinnert aan de legende van Hoogstraten: Elisabeth van Culemborg, echtgenote van Graaf de Lalaing, in 1518 door Keizer Karei tot gravin Van Hoogstraten verheven, bleef kinderloos en vroeg aan haar echtgenoot een kind Dit kind was de kerk van Hoogstra ten. die tussen 15261550 gebouwd werd. Tijdens de tweede wereldoorlog werd deze kerk in 1944 geheel verwoest, doch in 1957 kwam de herbouw gereed. Op afb. 1 zien we de gravin van Hoog- Afb. 2 geeft ons „Jean de Nivelles", een geharnast mansbeeld van verguld ijzer, dat aan de buitenzijde van een toren der collegiale kerk van Nijvel (Nivelle) geplaatst is. Het slaat de uren op de torenkok. Zijn oorsprong gaat terug tot 1468, het jaar waarin hertog Karei de Stoute het uurwerk aan de stad schonk. In 1859 werd het historische bouwwerk door blikseminslag woest. Herbouwd in 1926, werd het in 1940 door oorolg6geweld opnieuw nield. doch thans herbouwd, vervult Jan van Nijvel tot vreugde der bevol king opnieuw zijn taak. door G. J. Peelen Afb. 3 memoreert de legende van de edele pelgrim Evermare, die ten tijde van Pepijn van Herstal met zeven met gezellen Europa doorkruite op bezoek aan alle bekende bedevaartplaatsen. Zij werden in de omgeving van Tongeren vermoord door rovers te paard, onder aanvoering van roofridder Hacco. Twee eeuwen later werd het lijk van Ever- mare ontdekt en op die plaats ontstond een bedevaartsoord. Elk jaar op 1 mei wordt op deze plaats een volksmyste riespel opgevoerd. Op afb. 3 zien we ridder Hacco en Sint Evermare met zijn vermoorde metgezellen. Afb. 4 brengt de boeteprocessie van Veurne in beeld, een eeuwen oude tra ditie die reeds uit 1637 stamt. Deze pro cessie werd ingesteld bij de .terugkeer van Robert II, graaf van Vlaanderen, van een kruistocht. De deelnemers, ge kleed in ruwe monnikspijen, dragen zware houten kruisen mee in hun jaar lijkse boete processie. Afb. 5 herinnert aan de kerstkribbe van levende personen, in de kerk van St. Severin, waar jaarlijks in plaats van een kerstkribbe met beelden, levende personen voor de stoffage zorgen. Afb. 7, eert de folkloristische marsen Samber en Maas. ter herinnering aan de regimenten, die tussen deze rivieren optrokken naar de slag bij Waterlo. Dit herhaalt zich jaarlijks, waarbij de deel nemers gestoken zijn in de historische uniformen, waarvan ons zegel een drie tal afbeeldt: tamboer-majoor, grena dier en zoeaaf, tegen de achtergrond van de kerktorens van Gerpin, Thuin, Walcourt en Fosse. Het sluitstuk van deze serie wordt ge vormd door afb. 6. de vredesmadonna van Aarlen. In 1626 werd de steen gelegd van een bescheiden kerk in Aarlen. In 1655, toen Frankrijk er Spanje nog in oorlog waren om het be zit van het hertogdom Luxemburg, stelde het bedreigde Aarlen zioh woed op voor de afweer van Spaanse geweld, terwijl de vroi baden in de kerk. De stad ontkwam aan de Spaanse vernietiging en plun dering en sinds die tijd komen de in woners van Luxemburg ter bedevaart naar Aarlen, telkens als oorlogsgeweld dreigt, omdat het Mariabeeld in die kerk de bijnaam gekregen heeft t Notre Dame de la Paix. Ik herhaal, met een zekere jalousie i ik verleden jaar reeds opmerkte na bespreking van deze folkloristische rie: wanneer komen Nederlandse saf en legenden, waaraan ook ons land rjjk is, eens aan bod op onze iom> of kinderzegels? Alb. v. Dalsum vandaag zeventig jaar De bekende toneelspeler Albert van Dalsum viert vandaag zijn zeventigsite verjaardag. Dat gebeurt in intieme kring, maar de vele vrienden, die Van Dalsum zich in zijn lange en rijke toneelloopbaan verworven heeft, zullen zich desniettemin zeker niet onbetuigd laten. Met het jaar 1959 is voor de heer Van Dalsum een gedenkwaardig jaar aan gebroken. Zeventig van levensjaren en vijftig van toneeljaren. In september is het nl. vijftig jaar geleden, dat Van Dalstim bij Royaards debuteerde als Aartsengel Rafaël in Vondels „Adam in ballingschap". Sindsdien is het toneel in Black zal zijn bemiddelingsw voortzetten. Over praktisch alle punten heeft hij overeenstemming weten te be reiken. Volgens de pers in Kairo tussen de Egyptische en de Britse ten verschil van tien miljoen pond. Het blad Akhbar el Yom schetste de situatie als vclgt: -| De Verenigde Arabische Republiek bereid een billijke regeling van coi pensatie voor de in beslag genomi Britse eigendommen te ondertekenen, mits haar rechten worden borgd; 2 De V.A.R. eist vrijgeving van al haar sterling-saldi welke door Engeland zijn geblokkeerd: q De V.A.R. eist een redelijke vergoe ding van de schade, veroorzaakt door agressie op haar 'grondgebied, zij wenst in beslag genomen voorraden uit de Britse bases aan het Suez- kanaal als oorlogsbuit te beschou- trekken en toe te staan dat zij door de eigenaren worden overgenomen. ,,De eerste drie punten zijn definitief geregeld," aldus het blad. „Het enige verschilpunt heeft betrekking op punt 4." Emigratie-centrale Nieuw-Guinea Op initiatief van de Bond van Wereld burgers is te Utrecht een landelijke con ferentie gehouden van samenwerkende Nieuw-Guinea-groepen, die besloot tot op richting ener emigratie-centrale „Nieuw- Guinea". De oprichters willen de regering verzoeken, deze uit particulier initiatief voortgekomen centrale dezelfde facilitei ten te verlenen als aan de reeds bestaande centrales voor Canada, Australië, enz. Volgens de door de verschillende groe pen verstrekte gegevens wensen ruim 20.000 mensen met tropenervaring te emi greren. De centrale wordit te Utrecht gevestigd met de heer George Oversteegen aldaar al6 tijdelijk directeur. Markt- en Visserijberichlen LIMUIDEN, 5 Januari Prijzen per kg: heilbot 330. tarbot I 390: per 50 kg: veree haring 40. gr schelvis 75—67. grm schelvis 7269. kim schelvis 6257. kl schelvis I 55—52. kl. schelvis II 54—47. wijting 34- 30, gr gul 80. midd gul 74, kl gul 44. kl koolvis zwart 46. per 125 kg: gr kabel jauw 268—210. gr. koolvis zwart 172—142. Aanvoer 385 kisten. IJMUIDEN. 5 Januari Besommingen IJM 72—19.200. Geen noodseinen, maar neus snuiten Drie Hagenaars twee jonge mannen en een oudere heer heb ben zondagmorgen op de noorder- pier van Hoek van Holland een ang stig avontuur beleefd. Omstreeks zeven uur begaven zij zich naar het uiteinde van de pier met de bedoeling in zee te gaan hengelen. Waren zij ter plaatse beter bekend geweest, dan hadden zij stellig een ander tijd- Moskou en Bonn wensen elkaar een goed jaar De leiders van de Sowjetunie en an West-Duitsland hebben zaterdag hun beste wensen voor 1959 uitge wisseld en uitdrukking gegeven aan de hoop dat de beide landen in het nieuwe jaar beter met elkaar zullen kunnen opschieten. De Russische boodschappen werden ge zonden door de president van de Opper ste Sowjet, Worosjilof, en door premier Chroesjtsjef. aan president Heuss kanselier Adenauer. De Russen zeiden te verwachten dat nieuwe pogingen in 1 het Duitse probleem zullen oplossen dat een vredesverdrag zal worden geslo ten, ter vermindering van de internatio nale spanning en handhaving van de Zij hopen dat de betrekkingen tussen Moskou en Bonn zich gunstig zullen ont wikkelen voor de vrede in Europa en in de wereld. De twee Duitse staatslieden brachten hun goede wensen over en verzekerden dat West-Duitsland alles zal doen wat in zijn vermogen is om een vreedzame regeling der hangende kwesties tot stand te brengen. Ook zij spraken de hoop uit, dat de betrekkingen met de Sowjet- nie zich gunstig zullen ontwikkelen. Uitloting: premielening Rotterdam 1952 I Vandaag zijn 500 obligaties uitgeloot van de eerste 2% procent premielening Rot- terdam-1952. Hierbij viel op nr. 4767 50.000 op nr. 95.876 en 61.404 elk 10.000, nr. 66.892, 73.495, 10.573, 45.769, 87.940. 41.488, 14.705, 44.796, 86.816 en9834 elk 1000, nr. 87 66.028 31.447 60.584 en 72.108 elk 150. op 482 nummers elk 150. stip voor dit hengeluitstapje gekozen Toen zij eenmaal waren, waar zij wil den zijn, werden zij plotseling door het opkomende water ingesloten.. Zij zagen zich genoodzaakt met z'n drieën tc vluch ten op een paal. De beide jongemannen moesten daarbij hun oudere, 65-jarige lotgenoot, die met zo goed ter boen blijven vasthouden. Uit de seinpost kon men het drietal duidelijk zien. Toen zij een witte zakdoek te voorschijn haalden, werd een ogenblik gedacht, dat zij noodseinen gaven. Schip per Van Seters van de reddingboot werd gealarmeerd, hij bleef verder de hele morgen paraat om zo nodig met de vlet uit te rukken. „Het was zander twijfel een hachelijke onderneming geweest, want de vlet had kunnen stukslaan, telde hij later. Het bleek echter, dat de drie henge laars het nog wel konden uithouden. Toen het water tegen 1 uur ging zakken, zagen zij kans naar de Hoek te komen. Zij vertelden toen dat zij geen noodseinen hadden gegevenzij hadden alleen hun neus willen snuiten Verder zeiden de jongemannen, dat zij de pier toch niet met de vlet hadden kunnen verlaten, want zij konden hun oudere metgezel niet loslaten Ten overvloede: Van hengelen was niets gekomen. Rotterdam. Burgemeester en wethou ders stellen voor f9.67 miljoen te lenen van de Bank v. Ned. Gemeenten voor kapitaalwerken, bouw openbare school en gemeentelijk lyceum, tegen 97=4 rentende 4%%, looptijd 30 jaar; uit laat ste °.'o obligatielening der bank; be rekende kosten 1,3%. Ver. Bezit v. 1894. Waarde per aandeel vermeerderd met kosten eind 1958 177%, eind 1957 129%. Ned. Exportcombinatie (waarvan 185 fabrikanten leden zijn) houdt 21 dezer in het jaarbeurspaviljoen Vreden- burg een contactenbeurs voor alle Ned. handelshuizen en exporteurs. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 ui ij Sam Swaap 17 januari 60 jaar musicus Zestig jaar is het geleden dat Sam Swaap als violist voor het eerst het po dium betrad. Zaterdagavond 17 januari zal hij als solist en nog steeds als violist in Diligentia van zijn kunnen en kunde doen blijken. Onder ere-voorzitterschap van mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland en onder voor zitterschap van mr. H. A. M T. Kolf schoten. burgemeester van 's-Gravenha- ge, heeft zich een ere-comité gevormd, dat de kunstenaar die avond wil huldi gen. Het comité nodigt allen, die willen doen blijken van hun waardering de muzikale prestaties van deze mu de laatste jSren als dirigent van West-Nederlandse Symphonie Orkest dan aanwezig te zijn. Hiervoor kan zich wenden tot de administratie het West-Nederlandse symphonie Orkest. Stevinstraat 169, Scheveningen, (van 9 tot 12 uur telefonische 540680). Zij, die willen deelnemen aan het bij eenbrengen van een geldbedrag, dat de jubilaris in staat zal stellen enige wensen voor het West-Nederlands Symphonie Orkest te verwezenlijken, kunnen hun bijdragen storten op postrekening num mer 622307 ten name van mr. S. v. Oven. penningmeester van het comité. Vijf orgelconcerten in Wassenaar WASSENAAR Voor het eerste half jaar 1959 heeft het Comité Orgelconcer ten in Wassenaar vflf concerten in voor bereiding. De uitvoerenden zijn mejuffrouw Almut Röesler, Gerard Akkerhuis, dr. H. L. Ous- soren en Jan van den Berg, (orgel); de sopraan Annette de la Bye; de bariton Meine Pot; de hoboïst Jaap Stotijn en het Wassenaars jongerenkoor. De concerten worden gegeven, afwisse lend in de Dorpskerk en in de Zijllaan- kerk. Op 14 januari (Dorpskerk), 11 febr.. U maart, 8 april en 13 med. ons land en zeker naet de opvoering stukken als van Vondel en Shakespeare denkbaar zonder de medewerking var Albert van Dalsum. Hij is dikwijls onz< beste Shakespeare-vertolker genoemd, er dat heeft hij in de laatste jaren nog weei eens bewezen als de lord-chancellor ir „Maria Stuart" en als Malvoldo in „Drie koningenavond", om slechts deze uit eenlopende rollen te noemen. Dat nog jaarlijks Vondels Ghijsbrecht de nieuwjaarstraditie van de Amster damse Stadsschouwburg is, is voor eer niet gering gedeelte te danken aan di inspiratieve energie van deze letterlijk en figuurlijk zeer grote acteur. Nog onlangs heeft hij het algemene respect verworven als „Rechter Zaiamea". Ook als regisseur heeft hij zich malen onderscheiden. Laatstelijk bij de opvoering van Graham Greenes „Het ge schonden geweten". Albert van Dalsum heeft nimmer stil gezeten. Ln zijn halve eeuw toneel heeft hij ontelbare rollen gespeeld en is hij aan tal van gezelschappen verbonden geweest. In welk verband hij ook speelde, welke rol door hem vertolkt werd, het geschied de altijd vanuit een krachtige overtui ging; een overtuiging geïnspireerd door zijn grote liefde voor het toneel en ver diept door een ernstige beleving van de grote levensvragen. In dit voor hem zo belangrijk jaar wordt hij vergezeld door de hartelijkste wensen van heel toneelminnend Neder land. Balzacs Mercadet door de Rotterdammers Het Rotterdams Toneel zal dinsdag avond 13 januari de eerste voorstelling te Den Haag geven in de Koninklijke Schouwburg van Mercadet. comedie van Honoré de Balzac. Onder regie van Georges Vitaly wer ken hieraan mede: Bob de Lange. Henny Orri. Ton van Duinhoven. Thera Ver heugen, Adolf Rijkens, Hans Croiset, Wim Grelinger, Peter Holland. Mat- thieu van Eysden, Trees van der Donck. Onno Molenkamp. Peter Aryans. Petra Verbeek. De vertaling is van Max Nord. Het décor en de kostuum* werd ont- orpen door Hans van Norden. Amerikaanse piloten mogen op eigen houtje terugschieten De bemanningen van Amerikaanse vliegtuigen zullen instructies krijgen die hun bevoegdheid geven, aUe verdedigingsmaatregelen te nemen die zij nodig en gescniKt achten indien Russische toestellen hun vrijheid van beweging boven internationale wateren blijven belemmeren, aldus is meegedeeld in een nota die via de Amerikaanse ambassade te Moskou zaterdag op het Kremlin is overhandigd. De Amerikaanse regering spreekt formeel de beschuldiging tegen d»t een Amirt» kaans vliegtuig dat op 7 november boven de Oostzee door Russische toestellen werd aangevallen, tevoren het vuur op de Russische toestellen geopend zou hebben. Bordeaux Urt»noble Nice BerltJn geh bew licht beu windstil N wzw zw zzw NNO NO windstil NW wzw FANFANI MORGEN NAAR EGYPTE Premier Fanfani van Italië i Rome vertrekken voor e 1 twee dagen aan Egypte, besprekingen zal voeren met Nass. president i officieel communiqué is meege- i deeld dat de premier 6 januari 's mid- 1 dags per vliegtuig zal vertrekken en op i bezoeken zal brengen aan Kairo en Alexandrië. Van Alexandrië zal hij naar El Ala- i gaan voor plechtigheden die op 9 januari gehouden worden, waarbij een gedenksteen wordt ingewijd ter nage dachtenis aan de Italiaanse soldaten die - gevallen zijn. Hof van justitie in Ned. Antillen. In gaande 1 januari is tot president be noemde Antilliaan mr. L. A. L. Wceber. Mr. P. P. C. H. van de Voort is te Willemstad buiten vervolging gesteld in zake een door minister J. E. Yrausqum tegen hem ingebrachte aanklacht wegens belediging in een open brief. Pastoor J. R. van Dael van de St. Jacobsparochie te 's-Gravenhage is be noemd tot geheim kamerheer van de paus. Parkhotel. Resultaten in 1958 bevredi gend, overnachtingen toegenomen; opti misme voor 1959; dividend voorstel on- eranderd 8 pet; voortdurend aandacht ■oor verbetering, vernieuwing en mo dernisering. d Personeel gevraagd Gevr. een juffrouw, leeft. 50—60 jaar. voor huish. en gezelschap. Voor dag of dag en nacht. Br. aan C. Vooys. Bar. van Wassenaarstraat 7, Riinsburg. Bijverdienste? Inlichtingen Postbus 148 Haarlem. Gevraagd in gezin de pei hulpbehoevend is dochter werkkring buitens huis heeft een hulp ln de hulshouding voor 6 middagen en 4 avonden per week. Evt. wordt gaarne hulp personen (elk v. 3 middagen en 2 avonden) aanvaard. Brieven aan mej. R. H. F. de Ru, Haven 17, Leiden. Tej. 01710—24734. Gevraagd Winkelmeisje voor banketbakkerij. G. A. Mastenbroek, Hogewoerd 60. Meisje gevraagd. Strijkinr. „Ozon". Hoge Rijn dijk 34. Net meisje gevraagd, leef tijd tussen 15—20 jaar. J. Muusse. Doezastraat 7, Personeel aangeb. Nette werkster b.z.a. voc enkele dagen p.w. Brieven aan Agent N.L-C. van Leeu wenpark 5, Leiderdorp. Te huur aangeb. Te huur in Katwijk aan Zee voor permanente bewo ning vanaf april compleet woongedeelte bevattende: zit-eetkamer. 2 slaapkamers, keuken, w.c. en douchecel, gehee] gemeubileerd, voor 2 of 3 onderwijzeressen of ver pleegsters. Br. no. 2951 bur. blad. Te koop gevraagd Wü betalen veel geld voor gebruikte goederen zoals radio's, meubelen fietsen, grammofoonplaten elektr. brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. v. Vliet Janvossensteeg 34 Gevr. i.gst.z. haard of haardkachel en een schuif tafel. Br. end. no. 2950 bur. van dit blad. Te koop aangeboden Solex bromfiets f 55. Heren sportfiets prima f 55. Damesfiets f 45 Sleestofzui ger 220 Volt, compleet f 35. Blauwpunkt radio van 1957 f 100. Maresingel 3. Aangeb. Singer hand- naaimacbine f 45. Singer handnaaimach. in staat van nieuw f 90 onder nieuwprijs. Verkoop met garantie. Haag- weg 172A, Leiden. Diversen Iedereen als wü i enthousiast ...rt damast. 19.50; 2-pers. 26.50. SMITS Bedden-Tapijtmaca- zün. Mare 98; Vrouwensteeg no 9. Telefoon 23913. Houtworm- en Boktor-be- striiding met 10 jr garantie Zuivering van gebouwen met garantie. Levering insectenbestrijdingsmiddelen. Vraagt vrijblijvend advi offerte. Fa. v. Buuren. Soem- bastraat 63. Leiden, tel. 31559 Striikinrichting Ozon Hoge Rijndijk 34. Telefoon 22675. Duitse. Oostenrijkse Zwitserse Dames en Heren. 15—65 jaar. wensen corres. pondentle met Holland. In lichtingen gratis. Wereld- koerier. Postbus 6057 Rotter dam. Telef. 32421. Kapster permanent huis. stroomloos, v.a. 12,50. Telefoon 32351. Te koop kinderledikant met bedje en dekens: 1 en 2- jers. kapok bedden; kastjes, jtoelen. 1 pers. opkiapbed m. ombouw, tafels. 3 pits oliestel Imthorn, Meidoorn- 13. Katwijk Wjj leveren U solide rul- hangkasten met bergvak r f 54 50. legkasten en keukenkasten, 6 vak. f 59.50, kleinere afmetingen f 48. Be tere kwaliteit en veel goed koper dan elders. „De Tim- merwinkel" Uiterstegracht 168 b. d. Oude Rijn. hemden reparatie, en van boorden, manchetten enz. ook No- Iron. Halen en bezorgen zon der prijsverhoging ..Smits" kousen en overhemden re paratie. Nieuwe Rijn 94. Tel. 25391. Kredieten t/m f 3000 (zon der borg) voor aankoop meu belen en woningtextiel Di li] de fabriek. In iedere prijsklasse. Enorme keuze en besparing. Prettige beta ling. Vraagt vrijblijvend in lichtingen. Geheimhouding -erzekerd. Postbus 538. Den Haag. Hoest Uw kind? Natter- Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op smaakt goed. Flacon f 2 bij elke drogist. Textielfabriek alhier heeft plaats voor een voor de voorraadadministratie Leeftijd pl.m. 1720 jaar. Enige jaren Mulo-opleiding vereist. Goede accuratesse. Brieven met voll. inlichtingen onder no. 2949 bureau van dit blad. Advertenties wijzen de weg naar voordelig inkopen NIEUWE AVONTUREN VAN Sp6Jc)O0 6H BlêkJC 16 50. Voor de Inspecteur iets kon antiwoorden zei Blekkie: „De beschuldig professor Sleper ervan dat hij geprobeerd heeft mijn tas te stelen. De tas die ik hier bij me heb", voegde hij eraan toe. „Nu zal het helemaal mood worden!" stoof de professor op. „Zoals ik u al verteld heb, inspecteur, heeft die Jongen die tas Judst van mij afgepakt." „En ik beweer dat het mijn Las is", zei Blekkie. „Als de professor zegt, dat de ta6 van hem is, dan weet hij natuurlijk ook wel wat erin rtt" „Vanzelfsprekend", antwoordde professor Sleper grimmig. „Zeer belangrijke papieren, die op mijn werk betrekking hebben." „U hoort het. Inspecteur", zei Blekkie „Welnu, ik beweer dat deze tas van mij is en dat hij volkomen leeg is." „Dat zullen wa dan eens even onderzoe ken", sprak de inspecteur. „Dan zullen we gauw genoeg weten wie de waarheid gespro ken heeft: de professor of Jij Geef me die tas maar eens even hier." Blekkie voldeed aan het verzoek en terwijl de professor en Spekkie vol spanning toe keken. maakte de inspecteur de tas open. Hij voelde er even met zijn hand in, dan keerde hij hem om en schudde hem heen en weer. „Het is zoals Blekkie zei", sprak hij vol daan. „De tas is leeg. Blekkie heeft dus de waarheid gesproken. Ik moet u verzoeken mij te volgen, professor." „M-maarstamelde de professor, „dat is niet mogelijk, ik. „Mee!" sprak inspecteur Hamzwaaier enkel kortaf. De professor zag, dat tegenstand bieden hier toch niet baten zou. „Goed, inspecteur «si hij hooghartig, „ft zal met u meegaan. Maar ik zal over dit geval met uw superieuren spreken. Dit muisje zal voor u een heel lelijk staartje hebben." „Voor u een nog veel lelijker" zei Blekkie opgewekt, „ala ze hier het kanaal afdreggen en de tas van professor Halewitskl naar bo ven halen die u met grind uit uw tuin hebt gevuld en toen in het water gegooid." „Die Jongen la gek!" schreeuwde de pro fessor. „O. Ja, voor ik het vergeet, Inspecteur", zei Blekkie. „fouilleert u ds professor eerst even. Hij probeerde mij daarstraks angst aan te Jagen door met een revolver te dreigen. Ik geloof met dat hij er eebt een bij sich heeft. Maar u kunt zich sr toch beter eventjes van (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7