Heilige ons onrust moet drijven Djakarta dreigt SingaporeVrzoenm-*an met andere politiek Geen overlevenden meer in mergelgroeve communisten blijft uit S RADIO „Overval" Voorburg werd gepleegd door vier volwassen kwajongens Geen premiewoimigen van de gemeenten meer Eieren LUYGKS Na 1 jaar 50 km-limiet 242 doden minder ZATERDAG 27 DECEMBER 1< Duizend balen tabak verkocht naar Oost-Duitsland 1AE INDONESISCHE consul-generaal te Singapore, generaal Djatiku- sumo, heeft na een conferentie van Indonesische diplomatieke ver tegenwoordigers in Zuid- en Zuidoost-Azië te Djakarta bij zijn terugkeer te Singapore verklaard, dat Indonesië binnenkort een grondige verande ring zijner politiek tegenover Singapore en andere buurlanden zal bekend maken. Hij lichtte niet toe, van welke aard deze verandering zal zijn, doch verklaarde, dat de betrekkingen tussen deze landen thans verre van normaal zijn. Indonesië wenst goede betrekkingen, zeide hij, doch wordt daarin gehinderd door gebrek aan samenwerking van de betrokken regeringen. „Zo lang de politiek van deze regerin gen wordt voorgeschreven door buiten landse machten en zo lang de bedrijvig heid der Indonesische opstandelingen in het buitenland, het smokkelen en het vervalsen van het Indonesische bank papier blijven voortduren, kunnen de betrekkingen niet normaal zijn." De generaal deelde voorts mede, dat zijn regering besloten heeft tot krach tige maatregelen tegen de opstandelin gen. De eerste zal zijn. dat aan de op standelingen buiten Indonesië bet staats burgerschap wordt ontnomen. President Tito van Zuid-Slavie heeft in de universiteit Padjadjaran te Ban doeng het eredoctoraat in de rechten ontvangen en een rede gehouden over de coëxistentie (het vreedzaam naast elkaar voortleven van communistische en niet-communistische stelsels). Hij achtte deze een voorwaarde voor een duurzame internationale samenwerking en roemde de pogingen van Indonesië om deze leer te verbreiden. Twee Oostduitse tabaksdeskundigen, die half oktober in Djakarta waren aangekomen om rechtstreeks tabak van Indonesië te kopen hebben een contract gesloten voor de koop van duizend balen tabak en hebben ver klaard. dat Oost-Duitsland belangstel ling heeft voor meer aankopen. Oost- Duitsland en Indonesië hebben ook een overeenkomst gesloten, waarbij Indonesië een onbekende hoeveelheid van copra zal leveren. Tito mis vermoeid Op Tweede Kerstdag zouden de bespre kingen tussen Tito en Sukarno begonnen zijn. maar geroeid werd. dat beide presi denten te vermoeid waren. Daarom had den zij gisteren eerst een tocht naar de krater van de Tangkoeban Prahoe ge maakt (een autorit van 29 kilometer en terug) Bij de krater hielden zij stil en aten pisangs, vervolgens reden zij terug naar de Merdekahal (het vroegere Con cordia), waar de Bandoengse conferentie gehouden is Moh. Nur. lid van de Indonesische dele gatie naar de julat geëindigde economische conferentie van Afrikaanse en Aziatische In gehakt geen sulfiet meer De laatste tijd heeft het verbod van het toevoegen van aulfiet aan gehakt weer de aandacht van het publiek getrokken Hoewel dit verbod sinda 1954 gold. werd bij de cootrole enige eoepetheid betracht teneinde de handel de gelegenheid t» geven zich aan dit verbod aan te passen Op aandrang van het produktschap voor vee en vlees en het bedrijfsschap voor het slagersbedrUf heeft do minister van •ociale zaken en volksgezondheid zich be reid verklaard zijn standpunt opnieuw t« overwegen. Thans heeft de minister aan de besturen van genoemde schappen medegedeeld dat het verbod van het gebruik van sulfiet In gehakt om redenen van volksgezondheid en eerlijkheid in de handel volledig dient te worden gehandhaafd. Moord op pasgeboren kind. De Rotter- damee politie heeft een 23-jarige huis houdster uit een der omliggende gemeen ten van Rotterdam aangehouden, die ervan wordt verdacht haar pasgeboren kind van het leven te hebben beroofd. landen te Kairo, heeft te Medan verklaard dat deze landen een stevig front zullen len tegen de Europese Economische Gemeenschap, die tot dusverre hun alleen schade heeft berokkend.. Hij ont kende. dat de Indonesische delegatie zou hebben geprotesteerd tegen de aanwezig heid van een Russische afgevaardigde Indonesië had slechts geprotesteerd tegen de deelneming van onderdanen van ruet- AfrikaansAziatische landen. Hij zeide dat de conferentie voor Indonesië van grote betekenis was geweest. Vanochtend zijn Sukarno en Tito te Bogor de officiële besprekingen begon nen, terwijl een tropische regenbui woed de. Fairey naar Djakarta Richard Fairey. president van de Fairey Aviation Company, werd gisteren volgens Reuter te Singapore verwacht op weg naar Djakarta, waar hij met de Indone sische regering zal onderhandelen over levering van achttien Gannet-vliegtuigeD Deze maand heeft de Britse regering uit voervergunning voor zes dezer toestellen verleend. CJ gtsche mergelgroeve, waar zich voor de Kerstdagen zulk een verschrikkelijke ■amp voltrok. Nog steeds moeten er elf lot vijftien mensen bedolven liggen on der het puin. No~ steeds Is men onver- baar bezig met reddingspogingen. Maar al deze pogingen hebben tot na toe einig resultaat opgeleverd. Tijdens de Kerstdagen zijn er bijna geen vorderingen gemaakt omdat nieuwe in stortingen tweemaal een metersdikke laag aarde tussen de begraven championkwe- kerij en de redders schoof. Na overleg tussen de directie van de groeve en de -edders heeft men besloten de opsporings werkzaamheden van binnen uit te staken In plaats daarvan heeft men gisteravond begin gemaakt met het graven van schacht loodrecht boven de plaats r de expeditieruimte van de kwe moet zijn gelegen. Men heeft namelijk alle reden om aan te nemen dat zich juist daar op het ogenblik van de ramp de meeste slachtoffers bevonden. Er heerste belde feestdagen in de streek van de mergelgroeve zware rouw. Duizen den waren eerste Kerstdag van heinde er ver komen opdagen, maar slechts weini gen werden toegelaten tot de groeve. Autoriteiten hadden handen vol werk om de vele toeristen op een afstand houden Door middel van bulletins hield men de aanwezigen op de hoogte en werd een beroep gedaan op de toeristen weer naar hols terug te keren of althans niet i de nabijheid van de onhellsplaais te >mtn. De regering van België heeft de nabe staanden van de slachtoffers telegrafisch gecondoleerd. De commissaris der Koningin in Lim burg, dr. F. Houben heeft een bezoek ge bracht aan de plaats van de ramp. Na mens het Nederlandse Limburg betuigde hij zijn medeleven aan zijn ambtgenoot in Belgisch Limburg, dr. L. Roppe. Namens particulier die onbekend wenst te •en stelde hij een gift van 15 000 franks hand. ten bate van de familieleden de slachtoffers. Ook de burgemeester Maastricht heeft zich naar Ziechen begeven en hulp aangeboden Vandaag zijn stoffelijke resten van de teds geborgen slachtoffers omstreeks de middag ter aarde besteld. Het verzoeningsgebaar van de uitgetre den communisten gemaakt naar de C.P.N., heeft geen resultaat gehad. Partijsecre taris Paul de Groot heeft op het gisteren in Amsterdam begonnen vierdaagse con gres wel genadig toegestaan, dat ze weer partijlid mogen worden, maar dan moeten ze eerst schuld belijden en hun zetels in Kamer en provinciale staten ter beschik king stellen. En dat is iets waarop men niet behoeft te rekenen, zodat er twee communistische groeperingen zullen blij- Daar Paul de Groot zelf wel inziet, dat een versterking van de C.P.N.-invloed voor zijn partij bitter hard nodig is, be pleitte hij beinvloeding van het N.V.V. Het oude paardje der fusie van E.V.C. en N.V.V. werd weer van stal gehaald. Voor lopig moeten de communisten echter maar lid worden van het N.V.V. en daar moe ten ze tot de beste leden gaan behoren. Daar mankeert nog veel te veel aan vond de partijsecretaris. De zelfkritiek was daarmee nog niet ten einde. De heer P Beruch, redacteur van ,,De Waarheid" gaf toe, dat zijn kran* nog veel gebreken ver toont en onder meer in de fout van het sectarisme is vervallen. De krant is nog geen „greep uit het volle leven van het werkende volk". Op het congres werd een telegram voor gelezen van de Russische communisten, waarin lof werd betuigd voor de zuive ring der partij. Harry Verhey. die het congres inleidde, protesteerde in zijn openingswoord tegen de onmogelijkheid om delegaties uit de Sowjetunie, China en Indonesië te be groeten Hij wist toen kennelijk nog niel dat de vertegenwoordiger der Engelse communisten, J. Milne, op Schiphol teruggestuurd. Dot kreeg men 's avonds pas te horen. SIEMENS en teJLutisie. Als helden staan de „grap" van de „moordaanslag" in Voorburg hebben uitgebroed en uit gevoerd. op de foto. Toch waren zij aanvankelijk niet zo zeker van hun zaak. Z\j raadpleegden namelijk een advocaat, terwijl een hunner dinsdag anoniem de politie belde met de mededeling, dat „er niets gebeurd was". Het schot op de Voorburgse Koningin Julianalaan bleek uit een alarmpistool te zyn afgevuurd door W. G. (geheel links) op het „slacht offer". A. T. (geheel rechts). In het midden M. P.. die met W. G. het slachtofferin de auto heeft ge dragen. De vierde „overvaller" was niet in de geschikte toestand om te worden gefotografeerd. Op de achter grond de auto. waarmede de ge- ensceneerde overval werd gepleegd. De eigenaar tuist niet dat zjjn wagen voor de „grap" werd gebruikt. niet in hoera- nmissaris J. H. G. Koeckes van Voorburg, kort nadat de raadselachtige „moordaanslag" in Voor burg was opgehelderd. Vijf mannen hü woensdagavond op het Voorburgse politiebureau verhoord. Toen kwam vast te staan, dat het gebeuren van zondag avond niets anders was dan een stun enkele „volwassen nozems" hadden willen uithalen. Door de bekentenissen die aan. Gasvergiftiging op Zweeds schipéén dode Bij het repareren van de uitlaat van de dieselmotor aan boord van het Zweedse tankschip Sven Salen is een van de leden van het machinekamerpersoneel, de 24- Jarige Zweed T. B R. Dahlgren door gas vergiftiging om het leven gekomen. Het stoffelijk overschot van de man is door de reddingboot van Hoek van Holland aan wal gebracht. Drie anderen zijn te obser vatie In het havenziekenhuis te Rotter dam opgenomen. Het schip was onderweg van Gothenburg naar de Perzische Golf. Tijdens de reparatie voelde Dahlgren zich niet lekker worden en moest naar bed worden gebracht. Even later overleed hij voor oliehaarden DE HAARDOLIE met hei hoogste rendement zuinig geen roof meer warmte r\E GEMEENTEN zullen na 31 decern ber geen premiewoningen meer kun nen laten houwen. Gezien onder meer de grote belangstelling, die in de laatste tijd van particuliere zijde voor de bouw van woningen met rijkspremie bestaat, beeft de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid deie maatregel ge- In het algemeen zal premiebouw door gemeenten voortaan nog slechts worden toegestaan ter voorziening in een drin gmde behoefte aan een of enkele ge meentelijke huurwoningen. Als voor beeld wordt genoemd de huisvesting van een hoofd van een school of een gemeen tesecretaris, wanneer voor de bouw van deze woningen van particulier* zijde geen belangstelling bestaat. In uitzonderingsgevallen wordt nog toestemming gegeven voor de bouw premiewoningen door gemeenten, voorbeeld in een probleemgebied, i len behoeve van de vestiging van nieuwe industrie de bouw van een tal woningen voor leidinggevende func tionarissen noodzakelijk is. In deze gevallen blijven de oude be palingen voor de bouw van premiewo ningen van kracht. KERSTREDE VAN DE KONINGIN H.M. de Koningin heeft op Eer ste Kerstdag in een nationaal pro gramma over de beide Hilver- sumse radiozenders de volgende Kerstrede uitgesproken: „In de warreling van onze tijd, is het voor de enkeling moeilijk te bepalen, waar wij staan, en waar wij heen gaan. Wc zijn hoogst on rustig. We zijn onrustig en ru-te- loos. Tot de kerstboodschap hoort het Vrede op Aarde", en dat houdt mede in: een diepe zielerust. Die is de vrucht van al onze innerlijke Nu is er een hemelsbreed ver schil tussen onrust en rusteloos heid. Rusteloosheid is dat zenuw slopende euvel dat, samen met de drukte en de haast, is opgewekt door ons mensen, die de moderne samenleving vormen. Met „ge sloopte" zenuwen ontstaat er veel meer ruzie dan er anders toch nl is. Maar onrust is dat gedurige on gedurige gevoel uan: 't kan an ders, 't moet' anders, ik heb er zo geen vrede mee. Wie onrust zegt. zegt goede strijd die niet ver af is van de vrede. Gelukkig is, wie onrustig zoekt, want in hem tintelt het leven, en dus ook de voortdurende le vensvernieuwing. Hij zoekt de weg. dc waarheid en het leven. Het kindeke Jezus was een tijd genoot van keizer Augustus, in wiens handen de ganse macht van de toen bekende tvereld was ge concentreerd. en die nog bovendien pretendeerde Goddelijke macht te bezitten ook. Maar Augustus is verdwenen en niemand raakt er meer ontsteld door al zijn macht. Men bekommert zich niet meer om het spoor, dat zijn leven in dr geschiedenis trok. Jezus Christus daarentegen is cr altijd, en Zijn leven op aarde liet tot in lengte van dagen een spoor van heilige onrust bij de mensen na. Het begrip van wal deugt en wat niet deugt, het be sef van wat verkeerd en rvat recht vaardig is. dat vergezelt ons voor altijd. Deze eeuwige onrust, laat ons geen rust of vrede vinden, tot dat wij Zijn t'rede gevonden heb ben die gerechtigheid is. waar heid. leven en liefde. Totdat die grote rust alleen overblijft, voor ons is het leven een reis op zoek ernaar. Toch zul len ivij die zoals velen uit eigen ervaring kunnen getuigen, na on ze omzwervingen en dwalingen ééns kunnen bereiken: het Kind van Bethlehem, Gods Zoon, is Zijnerzijds gekomen, om de ver loren zoon te vinden. Zijn broe der, de mens. Met ons geestes ong kunnen wij Hem zien en de weg die leidt naar het licht van Zijn vrede. Maar wij dragen dan ook allen, zonder uitzondering, de volle verantwoordelijkheid voor ons eigen leven en voor dat van de gehele mensheid. Het heeft geen enkel werkelijk voordeel, zich achter anderen te verschuilen en achter andermans rug tegen de wind op te tornen. Wij mogen een ander onze eigen verantwoordelijkheid niet laten overnemen. Zelfs, onbaatzuchtige steun van die ander is maar als tijdelijk hulpmiddel te aanvaar den. en verplicht ons tot steun ge ven op onze beurt. De heilige on rust staat ons geen gemakzucht het ieder dan ook te gunnen, daar op zijn eigen wijze mee te leren en er de verantwoordelijkheid voor te dragen. Alleen wanneer we dit in elkan der erkennen en eerbiedigen, zijn we op dat peil gekomen, waarop diepere en wezenlijkere toenade ring tot anderen mogelijk is o zij ons nu zeer na staan, of dat'zij zich nog juist binnen de rand van onze gezichtseinder bevinden in ons kleine, volle land bijvoorbeeld komt men cr maar al te gauw toe. elkaar onder de voet te lopen of onder handen te nemen of juist om zich achter een ander te ver schuilen. Wij mensen vormen tezamen een veelkleurig en daardoor leven dig. tintelend geheel. Zo geeft de mensheid nooit een eentonig, een vormig beeld. dat zou alleen maar dodelijk vervelend zijn. Ons lot is innig met elkaar verweven en wij zijn voor elkaar totaal on misbaar. Maar alleen als iedereen geheel naar zijn waarde tot zijn recht komt. kunnen wij samen een ge heel vormen, dat naar eigen waar de tot zijn recht komt. Op onze gemeenschappelijke le vensweg komen wij op menig kruispunt waarbij wij ons afvra gen: waarheen'' Onze eeuw lijkt vol van derge lijke kruispunten te zijn. Een voorbeeld: is ons streven eigenlijk gericht naar een eultiiur van steeds confortabeler appara tuur, van een almaar groter ge mak in ons bestaan, of is hel: strijd tegen elke nood, die hier en ginds onze medemensen lijden, en een zinvoller leven voor onszelf en de onzenDit is maar eén van de vele vragen. Ons antwoord is alleen van waarde voor God, en dus ook voor de mensen, wanneer ieder voor zich trouw is aan hoe hij persoon lijk het hoogste en het heiligste ziet, en het steeds zuiverder gaat zien. Onze eigen persoonlijke le venshouding is beslissend voor de toekomst van de mensheid. Deze houding wordt pas ten volle open baar in het alles onthullend licht, dat wij vandaag gedenken en vie ren. Hoe het oordeel over ieder van ons ook zal blijken te moeten luiden, en in welke mate wij ons innerlijk ook zullen hebben te schamen er is altijd hoop: de heilige onrust zal ons blijven voortdrijven en ongedurig laten zijn, net zolang, totdat we in dc lijn zijn met de richting die de mensheid uit moet gaan voor haar heil. Geen prijs geen enkele is daarvoor ooit te hoog. Het kan wonderlijk toegaan in ons aller le vens en het wenden van onze iceg kan voor ons het wonder blijken. Wij kunnen op onze le vensweg het wonder, het mysterie, ntet ontlopen. Dank zij Kerstmis voelen wij de verwachting tot ze kerheid uitgroeien, dat wij als mens. als mensheid, het ook een maal ontmoeten zullen". vankeiyk nog even op zich lieten wach ten, doch later aan dc lopende band wer den gedaan, bleek, dat de overval op de Voorburgse Koningin Julianalaan inder daad in scène is gezet, geïnspireerd door de aanslag op een slagerszoon in Amster dam, die evenals de geënsceneerde aan slag. in een café aan de Paulus Potter straat een zijstraat van de Hoefkade in Den Haag was uitgebroed. De consequenties hadden de daders niet overzien. Eèn hunner had nog, voordat de politie een spoor te pakken had. een advocaat geraadpleegd. Bovendien liepen zij. aldus commissaris Koeckes veel risico, want bij een eventuele achtervolging had den er rake schoten kunnen vallen. Met de opheldering van deze lugubere grap is een einde gekomen aan veel politiearbeid, niiet alleen van de Voor burgse politie, doch ook van de politie elders in het land Zo was bijvoorbeeld de Afsluitdijk extra bewaakt. Vele an dere politiemaatregelen konden voorts worden opgeheven. Woensdagavond dan kreeg de Voor burgse politie een spoor in handen, dat leidde naar een café in de Paulus Potter straat in Den Haag. De politie toog er heen. dooh de eigenaar, de 26_jarige L. G„ die in het bezit was van een grijze bestelauto, was niet aanwezig. De re cherche bleef wachten en het geluk wilde, dat de man even later in zijn wagen arri- Dc echtgenole van een der daders stond bljjbaar voor de kroeg te posten, want de man werd gewaarschuwd met een „smeer 'm, politie". De man liep niettemin regel recht in de armen van dc recherche, die hem prompt naar het politiebureau in Voorburg opbracht en hem daar aan een verhoor onderwierp. De bekentenis kwam niet direct. Hij loog, dat de stukken eraf vlogen, doch toen hij in het nauw werd gebracht, be gon hij uit een ander vaatje te tappen. Dat vaatje leverde de namen op van vier mannen, die het plan hadden uitge broed en uitgevoerd, want de caféhouder zelf heeft geen werkzaam aandeel in het gebeuren gehad. Onder de vier mannen zijn de in de Haagse onderwereld bekende .,Pat de slager" en „Ab de loodgièter". Maar niet alleen zij, ook de andere twee moesten en zouden op de proppen moeten komen. Dat werd de caféhouder dan ook duidelijk ge maakt en wilde hij niet in de cel van het Voorburgse politiebureau belanden, dan diende hij er voor te zorgen, dat de vier „overvaller in de korst mogelijke tijd zich op het politiebureau van deze Haagse randgemeente zouden melden. Eén telefoontje Eén telefoontje bleek hiervoor ten slotte voldoende. De caféhouder werd in de gelegenheid gesteld vanuit het Voor burgse politiebureau zjjn café op te bellen en dit ene gesprek was voldoende om de vier daders binnen een half uur voor de politie te brengen. De 30-jarige loodgieter A. T. en zij 40-jarige knecht W. G.. de 26- jarige M. P.. allen uit Den Haag. alsmede de 34-jarige slager P van H. uit Voor burg meldden zich spoedig aan het bu reau. Een hunner was zelfs In minder frisse toestand per taxi gekomen WE HEBBEN altijd ged dat we er zo wel waren eieren koken en eieren I ken. maar nu hebben gelezen, dat er honderd envijftig manieren zijn om eiert bereiden. Dit is ontdekt door zekere Celine Lloyd, een Frans die in Londen woont. We ha: ons er aan toe te voegen, dat Cti niet over één nacht ijs if Ze heeft een zware studie gent zijn bereiding, r liefst 25 jaar. Maar goed, 2 nu uitgestudi en heeft de sultaten neei legd in een b dat op de Bi nationale plu 'eetentoonstd is gelanceerd, en goed is ontvai Het culinaire werkje is verli met tal van lijntekeningen handelt alle denkbare aspecten de eierbereiding in een gede- maar luchtige stijl. Hier heelt u enkele namen van recepten: Hertogin met tia perhart (hierin is rode kol werkt), Koninklijke jachtpai Vrijgezellenomelette, Storm op en nog veel meer. neemt vaker... drank die gezelligheid brengt Zwaardemaker bisschopwijn (van Bordeauxwijn)! kant en klaar voor gebruik 3.20 Zwaardemaker Maastrichtenarei schenken politie t.v.-toestel 17*EN comité uit de Maastrichtse burji J wil de politie van deze stad 1 televisie-toestel aanbieden uit erkei lifkheid voor alle bewezen dien ene dienst is de andere waard, z ze in Maastricht. De politie (s al: present bij belangrijke gebeurteniu als sportwedstrijden, bevrijdingsfees militaire plechtigheden, bi) bezoeken autoriteiten aan de stad en bij vele tallen andere gebeurtenissen uit jaarjournaal. Dit alles heeft een prettige verhou doen ontstaan tussen het potitiekorpi de Maastrichtenaren. Vandaar dezer dagen is begonnen met e om de voor het televisietoestel benodi pelden bijeen te brengen. (ZO^moc HENNESSY Toen wa de zaak spoedig ,.rorad' plan was in het Haagse café uitgebros zo verbelden zij, doch zij hadden alle maar een „grap" willen uithalen. Bove dien bleek, dat de waarnemingen omwonenden en ooggetuigen vrij hebben geklopt. Het zogenaamde slachtoffer, jarige loodgieter A. T., een grote vent. had een half uur voor de winkt galerij aan de Koningin Julianalaan hei en weer gelopen en inderdaad hebben drie anderen bij het Geref. kerkj post. Op een gegeven ogenblik hebben de auto genomen, zijn daarmede langs winkelgalerij gereden, waar de loodgiei Een van de drie overvallers was het stuur gebleven, terwijl de twee ren uit de wagen waren gesprongi de loodgieter, die op dat ogenblik zop naamd gewond moest zijn. In dc wi te hijsen Gelijktijdig had een hunnei een plastic zakje bloed op het trottoii ten vallen. Dit bloed was. zo bekend» de daders, van een duif afkomstig. In snelle vaart is de auto toen wq gereden in de richting van Voorburf centrum. Kort na de overval linksaf de Mgr Van Steelaan ingerede Deze is echter ten gevolge van bouwweri zaamheden versperd. De ..overvallert zijn daarop teruggereden en via dere weg teruggekeerd naar het café de Paulus Potterstraat in Den Haag Of tot vervolging zal worden o\ gaan. is nog met bekend. Comm: Koeckes wilde zich daarover nu et uitlata „De lummels een andere kwalifi kan ik er moeilijk voor vinden he nauwelijks beseft wat zij deden", MAYONNAISE SINDS\60/JAAR ONMISKENBAAR AAN DE TOP IN DE PERIODE van 1 november 1957 tot en met 31 oktober 1958 zijn volgens de voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek in ons land 1502 personen bij verkeersongevallen om het leven ge komen. In het tijdvak van 12 maanden voor 1 november 1957 verloren 1744 mensen het leven. Sedert de invoering van de maximum- inelheid van 50 km voor motorvoertuigen n de bebouwde kom daalde het aantal doden dus met 242 of bijna 14 procent Voor 1 november 1957 bedroeg de stijging met men resultaat van dc snclheidsbesprcking nog belang rijk gunstiger. Hier daalde in een jaar het aantal verkeersdoden van 123 tot 27Ï, dus met 144 of 34 procent. In het jaar daarvoor vertoonde deze groep eei ging van 20 procent. Het totaal aantal geconstateerde keersongevaMen ten slotte, dus inclusie! de ongevallen met uitsluitend mat schade, dat voor 1 november 1957 bijm 7 procent toenam, geeft daarna een daiinf le zien van slechts i 7 procent (in de grote steden 3.6 procent) De snelhcidshepcrkinj heeft dus vooral de ernstige aflooi de ongevallen in gunstige zin beïnvloed ZETHAMETAN.V. VLAARDINGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 6