Raad van Rijnsburg mild in kritiek op begroting P o Bollenexporteurs hebben geen last van uitvoer bolbloetnen „De oude Leidsche" houdt mooie pluimveeshow KUVOit Wethouders wilden geen wedde-verlioging Omzet veiling bereikte ongekende hoogte NIEUWE LEIDSCHE COURANT 13 VRIJDAG 19 DECEMBER 1958 „We moeten wennen aan driehoog Bij de ingekomen stukken was, t enkele goedkeuringen van begrotingswij zigingen en leningen, een circulaire G S. waarin wordt medegedeeld, dat de wethouders een wedde-verhoging kunnen aanvragen van 20V*. Beide wethouders lieten weten, gezien de huidige financiële toestand, daar geen prijs op te stellen. De heren v. d. Laan, De Mooy en Zandbergen vroegen zich af of dit geen precedent schept, doch de burgemeester stelde dat een dergelijke verhoging bij een wethou derswisseling alsnog zou kunnen worden aangevraagd. Voorts deelden G.S. mede tegen dé bouw van een bejaardentehuis geen bezwaar te hebben mits de finan ciering daarvan op lange termijn kan worden verzekerd. Uiteraard, aldus de voorzitter, is dit nog niet het geval, doch dit is dan ook het enige, wat de stichting van een dergelijk tehuis nog in de weg Nog steeds blijkt een aanvraag om ver plaatsingskosten van onderwijzend per soneel veel stof tot meningsverschillen «p te leveren. B. en W. stelden voo wijzend te beschikken op een aanvraag van een onderwijzeres der Jnlianaschool, aangezien deze momenteel nog geen eigen huishouding voert. De heren Van Egmond, De Mooy en Zandbergen bestreden dit standpunt, doch de heer Van der Mey bleek even weinig voor doceurtjes te voelen als B. en W. en vroeg onverkorte toepassing van de rijksregeling. Burg. Koomans zeg de toe de kwestie nogmaals in B. en W. te bespreken. Het college had zich ten aanzien van een algemene machtiging tot het aangaan van kasgeldleningen enige zelfbeperking opgelegd. Beliep dit in 1958 een bedrag tan 1 miljoen, thans volstond men met J^BODOO, hetgeen niet op bezwaren stuitte. Levensgevaar VAN HALF ACHT TOT KLOKKE TWAALF heeft de voltallige ge meenteraad van Rijnsburg zich gisteravond door een 22 punten tel lende agenda heengeworsteld. Het college van B. en W. was zo verstandig geweest over alle punten een uitvoerig pre-advies te laten versohijnen, zodat er een groot aantal hamerpunten viel te noteren. Uiteraard werd aan de gemeentebegroting 1959 de meeste aandacht besteed. Bij de algemene beschouwingen kwam zeer sterk naar voren, dat het regeren van het gemeentebestuur ernstig wordt bemoeilijkt door de trage afwikke ling der financiële regeling door de landelijke overheid. Breedvoerig werd ook gedebatteerd over woningbouw, onderwijs, grondaankopen en gezondheidszorg. Over het algemeen echter was de kritiek in milde be woordingen gesteld, waarover B. en W. hun genoegen uitspraken. begrepen. De grond werd verkocht voor 20.per m2 bouwklaar. Een hamerpunt was ook de geldlening van 35.000 tegen 4»/t van de woning bouwvereniging „Spinoza" evenals trou wens de hernieuwde vaststelling van de verordening regelende en aanvullende kindertoelage. De kleuterschool zag haar voorschot \erhoogd met 1.161,10. De herziening van de verordening in zake de indeling der werkliedenfuncties, een der stokpaardjes van de raad, lever de ook nu weer ruime stof tot discussie. De heer T. Kralt jr. zeide in zijn „maiden speech" dat hij de chauffeurs in de ge legenheid wilde stellen een cursus te v gen teneinde hen in een hogere groep biengen, evenals de tuinman. Na een m ai uitgebreide discussie bleek er van e misverstand sprake te zijn aangezien de begroting gesproken wordt over we: lieden zonder onderscheid te maken de functie-indeling zoals in de verorde ning. Begroting De heer H. de Mooy (A.R.) leidde de algemene beschouwingen overde begroting in. Hij merkte op, dat men helaas al wat gaat wennen aan de tekorten. De gehele begroting komt echter door de trage afwikkeling der landelijke overheid op wat wankele basis te berusten. Niet alleen kent men thans nog niet de subjectieve uitkering uit het gemeentefonds, doch evenmin is die uitkering be paald voor 1958. We hadden gerekend op waardering voor het zuinige beheer in vroeger jaren doch hiervan wordt maar weinig blijk gegeven. Onze verantwoordelijkheid leg de ons dit beleid op doch we realiseren ons nu dat we hierdoor achterop zijn ge raakt. In het algemeen achtte spr. de vooruitzichten dan ook vrij somber. Dankbaarheid was er echter voor de verhoging van de uitkeringen voor het lager onderwijs, evenals voor de subsidie aan de prot.chr. militaire tehuizen. Jam mer is het, dat de verbreding van de Kerkstraat thans weer op de begroting prijkt, aangezien deze verbetering reeds in 1958 had moeten plaats vinden. Diep ging de heer De Mooy in op de toekomstige huizenbouw in de z.g. Knik- kerbaan. Door de onverwacht hoge be drijfsschadevergoeding is men, om tot aanvaardbare huren te komen, genood zaakt over te gaan tot drie-lagenhouw. Industrie Spr. vroeg zich af of de pachters zich hun verantwoordelijkheid wel bewust zijn geweest, want zij zijn in feite voor de hoogbouw verantwoordelijk. Dit klemt te meer omdat Rijnsburg als bloemendorp in de toekomst meer behoefte zal hebben aan bedrijfswoningen met schuur en kas sen bij het huis dan aan dit type wonin gen. De consequentie van deze ontwikkeling is. dat we in ons dorp mensen zullen moe ten aantrekken, die voor dit type woning geschikt zijn, aldus spr. We zullen trou wens als onderdeel van de randstad "Hol land, toch moeilijk kunnen ontkomen aan de ontwikkeling van grote wooncentra. Maar dan dient onze huisvestings politiek daarop te zijn gebaseerd en niet op een halsstarrig weren van alle „buitenlanders". Wellicht is onze dorpseconomie dan ook minder af hankelijk van de gang van zaken in de bloemen-industrie, die thans vrij wel geheel Rijnsburg beheerst. Want alles op één kaart zetten is en blijft gevaarlijk. Spr. concretiseerde zijn standpunt door in overweging te geven de vestiging van kleine in dustrieën te stimuleren. De heer K. Zandbergen (chu) merkte op dat de lasten telkenjaar hoger wor den. Thans is b.v. voor de post onderwijs weer 27 000 meer uitgetrokken dan vo rig jaar. Toch sprak de heer Zandbergen er zijn teleurstelling over uit, dat drin gend noodzakelijke werken als de dem ping van het „Dubbele Buurt"-gedeelte van de Vliet (reeds in 1956 aangenomen!) nog steeds niet op de begroting prijkt Spr. achtte het een kwalijk verschijnsel dat verschillende projecten steeds maar weer verschoven worden. De uitblijvende aanvullende uitkeringen ui* het gemeentefonds zijn niet bevorder lijk voor de bestuurbaarheid der gemeen te Het is niet redelijk dat bij de beslis singen hierover de in de loop der jaren gevormde bestemmingsreserveringen mee spreken, aangezien dat een grove oneer lijkheid zou inhouden. B. en W. dienen er voor te waken, dat deze niet aange tast worden. Uitvoerig ging de heer Zandbergen, woningdeskundige bij uitstek, in op de huisvestingstoestand. Er was vreugde om dat tot nu toe steeds de benodigde bouw- gtonden beschikbaar konden worden ge steld, zorg echter over de steeds klim mende prijs daarvoor. Het probleem van onvoldoende vervangings-bouwgrond ii er voor een belangrijk deel de schuld van. dat wij steeds de duurste grond moeten Bij de verhuring van enkele percelen grond vroeg de heer W. H. v. d. Gug- ter. waarom niet werd gepoogd een voet gangerspad aan te leggen tussen Lange- vaart en Hofstraat, aangezien de Heren weg zonder levensgevaar niet meer kan worden betreden. Hij kreeg de toezegging dat dit ernstig overwogen zal worden. Als lid werd aan de woningcommissie toegevoegd de heer C. van Egmond. In de commissie grondaankopen en uitbrei dingsplan werden de heren K. Zandber gen, H. de Mooy en D. v. d. Mey herbe noemd, terwijl in de plaats van de afge treden oud-raadsleden W. van Tilburg en D. van Delft de heren G. van Delft en T Kralt jr. werden benoemd. In een zeer uitvoerig pre-advies be lichtten B. en W. de instelling van een commissie voor georganiseerd over leg die tot taak heeft kwesties aan gaande arbeids- en dienstvoorwaarden van het gemeentepersoneel te bespre ken. Als vertegenwoordigers van het gemeentebestuur werden benoemd de heren W. L. v. d. Gugten, C. van Eg mond en H. de Mooy. Voorzitter is wethouder Kralt. Concentratiekamp Een zeer disputabel punt bleek de aan koop van grond van de Chr. G.eref. kerk Ei was overeenstemming bereikt over de prijs namelijk 3 per m2, doch B. en W Hebben zwaar moeten bomen over de af scheiding (in materiële zin). Geëist werd in eerste instantie een afscheiding van niet minder dan 2.50 m hoogte, doch 90 cm daarvan werd „weggepraat". Nog al tijd blijft echter een afscheiding van 1.60 meter, waarin twee draaibare hekken moeten komen. Aan de bovenkant moet prikkeldraad worden aangebracht en op de hekken ijzeren punten. Fel keerde zich de heer W. v. d. Gugten hiertegen. Hij vond het geheel nogal con centratieachtig. Een dergelijke afschei ding past niet in de moderne opzet van 'het te ontsluiten gedeelte. De gehele raad bleek het met hem eens te zijn. Men meende, dat een schoonheids commissie hier atellig geen goedkeuring aan zou geven. De algemene verontwaar diging gold niet aozeer de hoge kosten als wel het esthetisch aanzien, terwijl het tevens als een gebrek aan vertrouwen In de jeugd werd gekenmerkt. Met de heer Van der Gugten tegen werd ten slotte volstaan met het uitspreken dei teleurstelling van de gehele raad ovei deze gang van zaken, waarbij de Chr, Ge- ref. kerk wordt uitgenodigd alsnog haar •standpunt te herzien. Na de „hekkenkwestie" bleek men in de volgende zeven punten geen geschil punten te ontdekken. De vergoeding per l o.-leerling werd vastgesteld op 46.— het Reumafonds kreeg een halfje per in woner subsidie en het rekemng-courant- kicdiet bij de Bank voor Nederlandse Ge meenten werd verhoogd tot 225.000. Politiepost Bij de verkoop van grond aan het Rijk t.b.v. de bouw van een politie bureau deelde de voorzitter mede dat dit In verband staat met de In stelling van een politiegroep Rijns burg/Valkenburg. Het gebouw, dat aan de Tulpenatraat zal verrijzen, zal dan als groepspost gaan fungeren. In het plan zijn twee dienstwoningen kopen. Dit jaar kwamen 60 woningwet woningen tot stand en een twintigtal par ticuliere huizen. Spr. drong er op dat de jeugd, zo men financieel daartoe in staat is, gebruik zal maken van ticuliere bouw, aangezien de aanvragen voor een woning nog steeds in aantal nemen. Het werk der woningcommissie wordt door verschillende huis-verkopen ernstig doorkruist, hetgeen een ongewens- Met bloedend hart hebben we moeten besluiten over te gaan tot etage-bouw op de Knikkcrbaan maar het la door gebrek aan grond de enige manier om veel hui zen te bouwen. Spr. zag gaarne, dat de raad zich unaniem achter deze bouw schaarde om later verwijten te voorko- (dc raad sloot zich hierbij aan). Tot slot wilde spreker graag een positieve uit spraak horen over het aanleggen van een woningkartotheek. Ongezond beeld De heer D. v. d. Mey (pvda) zag in de begroting een ongezond beeld. Gelukkig konden echter de meest noodzakelijke openbare werken worden opgenomen. Bij de openbare diensten (brandweer, valt 'n opgaande lijn te bespeuren. De ge bouwde huizen kunnen de toets der kri tiek rijkelijk doorstaan. Spr. drong echte aan op stimulering van de bedrijfswo nmgbouw, terwijl krotopruiming even eens sterk de aandacht verdient. Ook di heer Van der Mey stond wat aarzelend tegenover de hoogbouw doch zag dit al; enige uitweg. De uitkering voor l.o.-leerlingen mogt verhoogd zijn, toch blijft die nog bij an dere gelijksoortige gemeenten ten achter Spr. gaf in overwegjng hiernaar een on dorzoek in te stellen, temeer daar het l.o hier zo mogelijk beter dient te zijn dan in andere plaatsen omdat vele Rijnsbur- gers hier hun enige onderwijs genieten Spr. juichte de stichting van een chris telijke muloschool toe. Tot zijn teleurstelling had de heer Van der Mey gemerkt, dat een commissie van armenzorg ondanks de positieve hou ding van B. en W. nog steeds ni^t was in gesteld. Zwembad De heer W. H. de noodzaak van zwembad; de heri Kralt achtten 1. Gugten wees op goed geoutilleerd van Delft en T. :rbetering van de Vinkenweg noodzakelijk. De burgemeester sprak zijn bevredi ging uit over de weinige kritiek. Betref fende de verhoogde uitkering uit het ge- itefonds had hij de indruk dat de kans op een gunstige reactie groot was, hetgeen wethouder Van der Vijver onder Bij de begroting is de realiteit in acht genomen. Verscheidene andere plannen ouden niet worden goedgekeurd. Dem ping Vliet en stichting zwembad kunnen niet worden verwezenlijkt. Andere suggesties zullen worden overwogen. Wethouder Kralt merkte op, dat het tekort is ontstaan door de hausse in de :holenbouw en de totstandkoming voet balterrein. Hij laakte in felle bewoordin gen de houding van Rijnland t.o.v. de Knikkerbaan aangezien men pas reëel wilde praten toen de nieuwe pachtwet tot stand was gekomen. We zullen aan „drie hoog" moeten gaan wennen. Wethouder Van der Vijver pleitte voor •n gemeente autonomie op financieel ge bied. De begrotingen zouden dan door de gemeenten scherper worden opgesteld De heer Van der Vijver merkte op, dat gemeente-financiën er nog sterker r komen te staan als straks het be jaardentehuis tot stand is gekomen. Dat il nog een 50.000 per jaar vergen. De bedrijfswoningen zullen door de in- oners zelf moeten worden gebouwd aan gezien de gemeenten geen geld boven de 7# mogen lenen. Bij de duplieken ontstond nog enige dis- jssie over de schoonmaakgelden voor l.-school en gymnastieklokaal. B. en W zullen deze kwestie nog eens bestuderen De begroting 1959 (en een passant ook ie van het waterleidingbedrijf) werden inder hoofdelijke stemming goedge keurd. (Advertentie) LEIDERDORP Hervormde vrouwendienst hield contactmiddag voor ouden van dagen In het dorpshuis werd gistermiddag door de vrouwendienst van de Herv. Gemeente een contactbijeenkomst gehou- voor ouden van dagen. Deze vrou wendienst is vorige maand in het leven geroepen. Hij beoogt onder meer regelmatig bezoeken van bejaarden nu en dan organiseren van een tactmiddag om de bejaarden eens het dagelijks milieu te halen. Hierbij worden tevens de niet-kerkelijke ouden dagen betrokken. Het is reeds ge bleken, dat in de kring van de bejaarden dit initiatief buitengewoon wordt ge waardeerd. Gistermiddag was voor de contactbij eenkomst de zaal van het dorpshui; zellig gemaakt. Koffie en thee werden geserveerd voor de ongeveer negentig aanwezigen. Ds. J. P. Honnef, de Herv predikant, heette allen welkom en zei er dankbaar voor te zijn, zovelen op de ze middag, die ook in het teken van Ad vent stond, bijeen te zien. Er werd ge zongen en vier films werden vertoond, namelijk „En de zee was niet meer", „Lente Ln Holland", ,,'t Schot is te boord" en „Kerstnacht in Zweden". De predikant verzorgde een korte overden king over „Het Licht schijnt overal Verpachting Dorpshuis Op 1 maart 1957 werd besloten het buffet, de garderobe en de rijwielstal ling van het dorpshuis, alsmede het schoonhouden van dit gebouw voor het tijdvak 1 april 1957 tot 1 april 1960 te verpachten, resp. aan te besteden aan de heer G J. D'seraad voor f 1300 pei De pachter neeit zich nu tot B. en W. gewend teneinde een voor hem gun stiger financiële regeling te verkrijgen. Hij baseert zijn verzoek op het gewij zigde gebruik van het dorpshuis. Van dit huis wordt namelijk nu een inten- •r gebruik gemaakt, onder meer door het wegvallen van het pand Brug- raat 1 als gelegenheid voor verhuur zalen. B. en W. stellen de raad voor, het bedrag met 300 te verhogen en op 1600 te brengen. Polio-inenting Voor de kinderen geboren in 1950 en 1951, die nog maar één keer een inenting tegen polio hebben gekregen, bestaat er alsnog gelegenheid voor de tweede in jectie op maandag 22 december om 3 uur •ïddags ten huize van dokter E. J. Hoefman. Hoofdstraat 40. In RijnsSurg wordt een pluim veetentoonstelling gehouden. Een plaatje hij de keuring. Foto N. van der Horst Flora-voorzitter in Rijnsburg: Flora heeft voorzitter T. Kralt gesproken over het onderwerp: Rond om de export. Reeds in de jaren twintig had hij het bestuur van de Rijns- burgse veilingvereniging voorgesteld bolbloemen te gaan exporteren. Kort daarna kwam hij bij dr. Krelage, die hem probeerde duidelijk te maken, dat het exporteren van grondstof en produkt niet samengaat. Toen voor zitter Kralt daarop had gevraagd, of een bol zodra hij is gepoot op zijn be stemming is, ja of nee, en of een bloemenkweker recht heeft op een eer lijke broodwinning, kon hij niet anders dan bevestigend antwoorden. Aan de hand van cijfers toonde de heer Kralt vervolgens aan, dat er een nauwe lotsverbondenheid bestaat tussen bollenkweker en bloemenkweker. In de jaren dertig toen de export van beide produkten veel moeilijkheden onder vond, liep de uitvoer van b e i d e Sterk terug. VOORSCHOTEN Hoe Voorschoten schaakte Sluiter schijnt onweerstaanbaar; dit maal moest Van Schalk eraan geloven, die in tijdnood fouten maakte. Braggaar jr. verloor de afgebroken partij vi Maat; v. d. Kooy heeft de partij, waar hij twee pionnen achter stond, opgegevt aan P. Segaar. In groep II besloten Groe- nenberg en Kuneken tot remise, evenals Hulleman en Van Boekei. N. Segaar won door stukwinst van Grobben. Door on derschatting verloor v. d. Marei van N. Noort. Groep I: Van SchalkSmit 1—0; Brag- gaar jr.Maat 01; v. d. KooyP. Se gaar 0—1; Van Os—Braggaar 01; Van SchalkSluiter 01. Groep II: v. d. Wiel—Anker 1—0? Groenenberg—Kuneken >4 VersfraJj, tenR. Vermet 10; KouwenhovenW. Berkhuizen 1—0; Hulleman—Van Boekei Vi—N. Segaar—Grobben 1—0; Marei—Noort 0—1; N. Noort—Van Ewijk 1—0. In Bloemlusthallen te RIJNSBURG TVE DOOR DE Leidse pluimveehoudersvereniging „De oude Leidsche" georganiseerde vierde Bollenstreekshow, die wordt gehouden iri de veilinglokalen van „Bloemlust" te Rijnsburg, is gisteravond onder grote belangstelling geopend. De heer F. v. d. Mark heette als voorzitter van de kring Leiden en omstreken en tevens als voorzitter van „De oude Leidsche" in het bijzonder prof. dr. J. G. van Manen, het erelid H. L. A. v. d. Horst en afgevaardigden van zusterverenigingen welkom. Nadat de (door ziekte afwezige) heer F. v. d. Mark sr. tot erelid was benoemd, spraken de heren A. L. Kreft te Katwijk en J. L. van Bohemen te Noordwijk zeer waarderend over de show. Prof. Van Manen gaf vervolgens als voorzitter van de raad van beheer en toezicht op de pluimvee- en pelsdierenteelt in Neder land een korte uiteenzetting over het geen in de afgelopen vijftig jaar is ge schied. Hij noemde de show, die van daag en morgen te bezichtigen is, niet alleen voor Leiden maar ook voor de verenizingen te Noordwijk, Katwijk, Lisse en Hillegom een buitengewoon De voornaamste uitslagen zijn: Konijnen Grote hoenders Krielen rire rVHTR Sierduiven w»cheM«o. Postduiven long: J. de Moor Na de oorlog bleek, dat de bloembol -ofiteert van het op de markt ki in de bolbloem. Het kwam voor port van bolbloemen met 40 procent steeg, maar daarbij ging de uitvoer bloembollen met 100 procent omhoog. De strijd in Zwitserland tussen bolbloem bloembol heeft intussen eveneens aan toond, dat beide goed kunnen samenga Toen de MIKROS in 1954 met de verkoop van bolbloemen (tulpen) begon, lev> de bollenexporteurs driemaal zoveel bol len als het jaar daar Onbegrijpelijk de voorzitter dan ook vol- Het k' pelijk voor. dat Ie drempel van de Euromarkt, da bollen exporteurs ver zwaring van de invoerrechten voor de bloe- menexporteurs wordt gevraagd. Overigens ligt de kwestie in Zwitserland op het ogenblik heel anders. Tot nog toe betaal- de menr onge- T KRALT veer eén cent per tulp als invoerrecht, maar de GATT (internationaal orgaan dat onder meer invoerrechten vaststelt) heeft nu een voerrecht voorgesteld van ongeveer 6 c per tulp. De Rijnsburgers zullen zich gen deze maatregel vanzelfsprekend het uiterste verzetten. Ook in Zwitser land zelf Secretaris If. J. den liaan laa het jaarverslag voor, waaruit onder meer bleek, dat men op 30 aeptember 1958 precies duizend leden telde. Het to tale omzetcijfer van het boekjaar 1957-1958 (f 10.401,437,30) is nog niet eerder bereikt. Ook dagomzet en weekomzet gaven recordverbeterin gen te zien. De hoogste dagomzet was op 2 april 1958 f 140.747.44, de hoogste weekomzet van 31 maart-5 april 1958 f 653-284.01Ondanks de grote stijging in de aanvoer van Amerikaanse an jers en freesia'a bleven de bolbloe men de toon aangeven. Van de totale omzet bestond immers ongeveer 65 procent uit de opbrengst van bolbloe men, terwijl Rijnsburg ongeveer 50 procent van de gehele produktie van bolbloemen bezit. Bij de bestuursverkiezing werd voorzit ter Kralt met grote meerderheid (325 varf de 348 stemmen) herkozen. Hij deelde mee, dat hij zijn herbenoeming aanvaard- e treden. „Dan heb ik er veertig jaa ils bestuurslid opzitten". De heren P. va Rijn en Dan. van Egmond warden her kozen als lid valt de raad van bij- Winst De wlngt- en verliesrekening sluit met f 1 057.192.44. waarin een wlnat van f 128.739 is begrepen. Vervolgens werd ge sproken over de post batig saldo. Er is namelijk uit de ledenvergaderingen de laatste jaren meermalen op aangedrongen deze winst, die in de loop der tijd is ge stegen tot f 540 947.19, niet langer vast te zetten, maar ter beschikking van de kwe kers te stellen. Het bestuur kwam nu met het voorstel 80 procent ter beschikking te stellen. Wie geld nodig heeft, bij voorbeeld voor de aankoop van bol len, kan 80 procent van rijn tegoed bij een boerenleenbank opnemen, on der de verplichting het bedrag bin- een jaar terug te storten. Dit kan elk jaar worden gedaan. De verga dering ging met algemene stemmen met het voorstel akkoord. Ook kon den de leden zich verenigen met het plan tot bouw van een nieuwe koel cel en acht boxen. Het veilingpercen tage voor 1958-1959 werd vastgesteld op 4 pet 2 pet. De voorzitter van de vereniging van kleinhandelaren, de heer J. Schild, dank te het bestuur voor de medewerking bij de vaktentoonstelling. In januari wordt als proef door de tuinbouwvoorlichtings- dienst een forummiddag gehouden, waar op men vragen over het vak kan stellen. Voor bloemencorso, tentoonstellingen en reclame werd eenzelfde bedrag beschik baar gesteld als vorig jaar. Goede damstrijd van R.D.C. 1 Voor de hoofdklasse speelden de dam mers van RDC l een spannende wed strijd tegen de reserves van LDVver moedelijk zal de strijd in gelijke stel ling eindigen, want de voorlopige stand 77 zal hoogstwaarschijnlijk voor beide clubs met een gelijk aantal punten wor den aangevuld. Drie partijen werden af gebroken. De uitslagen luiden: J. van der Meij (RDC 1)—I. Teleng (LDV) af- gebroken. W. M. Star—niet opgekomen 2—0, R. Heemskerk—M. Brinks 1 -1, W. LeeuwenburgJ. Dreef 1—1, A. Vletter S. van der Wijngaarden 2—0. N. J. B. Imming—C. van Vliet 0—2, P. van Eg mondD. Marks afgebr., Joh. Krom hout—A. Sladek 02, G. NoteboomJ. Mazurel afgebroken, A. van Eijkel—C. Klinkenberg 1—1. Het tweede tiental van RDC kreeg Samen Sterk 1 uit Hazerswoude op be zoek. Bij het afbreken was de stand 108 in het voordeel van RDC. Hoewel de afgebroken partijen voor Samen Sterk iets gunstiger zijn, valt het toch te be twijfelen of beide winstpunten naar SS zullen gaan. De uitslagen luiden: A. van der Brink (RDC IIJ. Vortman (SS 1) 1—1. D. Leeuwenburg—C. Slingerland 2—0, W. Cederhout—C. Kerkvliet afge broken, S. Heemskerk—F. Pannebakker 1—1, N. Schoncveld—N. Schoonderwocrd 02, G. van StarkenburgW. Verdegaal 20, F. A. Verkuil—A. Stolwijk 0—2. D. van Egmond—G. Kerkvliet 2—0, F. Vlet ter— G. Verdegaal 0—2, Jee. Oudshoorn— J. Wesieling 2—0. Maandag speelt RDC 1 zijn laatste competitiewedstrijd tegen Noordwijk. OEGSTGEEST Chr. overheidspersoneel over werkclassificatie In een zaal bij de Gereformeerde kerk aan de Mauritslaan vergaderde de vak groep overheidspersoneel ven het Chr. Nationaal Vakverbond. Voorzitter G. Heeren verwelkomde speciaal de secre taris van de bond, de heer W. Wieringa, en de voorzitter van de afdeling Lei den, de heer J, W. Loeve. De heer Wieringa sprak over de werkclassificatie, zoals die binnenkort ook in Oegstgeest van kracht wordt. Werkclaaaificatie is een techniek, waar hij een rangorde wordt verkregen in de beloning, en is dus een hulpmiddel om te komen tot een verantwoorde in deling van functies in loongroepen. In elke bezoldigingsregeling vindt men werklieden groepen, waarbij een uurloon behoort. De indeling van werknemers heeft plaats In zes hoofdgroepen: rou tine-arbeiders, half-vaklieden, vaklieden vaklieden met bijzondere bekwaamheid en voorlieden en geheel daarnaast staat de groep ongeschoolden. De persoon wordt dus niet geklassificeerd. maar de functie, zo zei de heer Wieringa. Men let op kennis, zelfstandigheid, houding, oplettendheid, vaardigheid en uitdruk king. Nauw daarmee in verband staat de meritrating, wat men zou kunnen vertalen met „verdien*te1ij1cheidstoe- slag". Bij de bepaling daarvan spelen kwaliteit, kwantiteit en gedrag de voor naamste rol. Voorlopig gelden deze nor men alleen voor mensen, die op week loon zijn aangenomen. Er is bij dit alle* een beroepainatsntie. De heer Loeve aprsk het slotwoord. Hu wekte op tot meer onderling contact. Bh aanrijding gewond Gisteravond half acht botste de heer K. G. B mot zijn poroonenouto op de hoek van de Laan van Alkemade en de Hofbrouc kor laan tegen de bestelwagen van zijn plaatsgenoot P. M. De hoer M., die waarechtynlljk geen voorrang ver leende. kreeg oen zodanige hoofdwond, dat hij naar het academisch ziekenhuis in Leiden moest worden overgebracht. Amerika uitvoer Op 29 dezer zulltn exportvergunningen nodig zijn voor be paalde laaeiectroden, transistors, metaal- erkends machine* en bepaalde on derdelen onder overlegging van Ihvoer- •crtificaten, en voor machines ten be hoeve van do chemische en farmaceutische ndustrie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 13