Jïieutue friJtstl)t(Courant Mogelijkheden voor een kabinet gering nieuw Ruslands voorstellen voor Berlijn onaanvaardbaar K.V.P.-bezwaren tegen rechtse coalitie Boterprijs 30 ct. per kg lager K.V.P. bereidt zich voor op vroege verkiezingen Mao Tse-Toeng treedt af reden: Quemo v-echec en invoering van communes Neuskegel met aap spoorloos in Atlantische Oceaan verdwenen VOORLOPIG GEEN STEUN VOOR HUURVERHOGING II!: MAANDAG 15 DECEMBER 1938 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel 31441. r kwartaal; per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter 'BIJ contract belangrijke korting.) Postrekening 5R936 Or. B. DIEMER CHRISTELIJK -/V A TIOIS AAL DAG RL A D Voor Leiden en Omstreken „Stantuastich Is nhfblfufn thyn Hert in tegljenspoct" Negenendertigste jaargang no. 11440 Voor SPORT en wedstri jden ZIE MEN PAG. 4 EN 6 Mr. Struycken: Geen formatieopdracht KONINGIN JULIANA heeft zaterdagmiddag haar oriënterende be sprekingen over de kabinetscrisis afgerond met een zeer langdurig gesprek met mr. A. A. M. Struycken, de (rooms-katholieke) minister van binnenlandse zaken en vice-president van het demissionaire kabinet- Drees. Mr. Struycken had voorts zaterdagavond een lang onderhoud met de voorzitter van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer, prof. mr. C. P. M. Romme, en vanochtend met dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot en dr. H. W. Tila- nus, de respectieve fractievoorzitters van de A.R. Partij en de C.H. Unie in de Tweede Kamer. de huidige politieke impasse te vinden is- enige conclusie kan dan ook zijn, vreemd dit moge klinken, dat men degc rekening moet houden, omdat het er deze vervroegde verkiezingen ter- uit ziet dat er geen ander kabinet te formeren is. De Koningin ging zaterdag na de ge- iprekken met de fractieleiders Oud, Gort- Ie Groot, Zandt en Tilanus (die de laatste was omdat hij uit Friesland moest komen) om één uur naar het pa- Lan de Lange Voorhout om er met haar moeder te lunchen. Prinses Wilhel- mina wuifde achter het raam haar doch- toen de vorstin om halfdrie naar •n Bosch terugreed. Behoudens een enkele onderbreking, gedurende welke mr. Struycken op zijn departement vertoefde, duurde het gesprek dat de Koningin met hem voerde, tot na zessen. kabinet te formeren dat bereid zal zijn als punt één op zijn programma te stellen: vervroegde verkiezingen, is he>t wel dui delijk dat er moeilijk een oplossing voor De Kleine Wereld heeft goede reis Onze parlementaire redacteur noteert hierbij In politieke kringen heeft de ontvangst door H.M. de Koninign van mr. Struycken uiteraard de nodige aandacht getrokken. Ik heer Stuycken ontkende na zijn be- >ek een opdracht tot formatie van een ibinet ontvangen te hebben. Vrijwel algemeen neemt men aan dat de formatie nu nog in het stadium van het aftasten van de politieke mogelijk heden verkeert. In de loop van deze dag i de situatie echter wel duidelijker Een moeilijkheid is, dat de mogelijk- leden tot de vorming van een kabinet i (zonder gering zijn. Zowel de socialis- als de liberalen verklaren nog steeds. Bet bereid te zijn voor de komende vet-j beringen regeringsverantwoordelijkheid ]b dragen. Als zij dit standpunt blijven lemen, dan resteert slechts het rechtse j linet, dat voor d« prot. christelijke par- 1 tijen misschien een betere oplossing dan vervroegde verkiezingen. van de vier Britten die met de ballon D< Kleine Wereld een reis maken over de Atlantische Oceaan, verloopt de tocht naar wens. Zaterdagavond meldden de reizigers, vermoeid te zijn, doch* overi gens een goede reis te hebben. Aanvankelijk was de radiozender van de ballonvaarders defect. Toen deze was hersteld, bleek het moeilijk te zijn om contact met de begane grond te krijgen. De seinen uit de gondel worden slecht ontvangen. J Drie kant] id aten voor 't Franse presidentschap Het ls echter nog maar zeer de vraag Dl de meerderheid van de K.V.P.-fractie aar iets voor dit rechtse kabinet tal voelen, dat in de Tweede Kamer dechts over een meerderheid van drie i zou beschikken. In de K-VJ*.-kring de gedachte aan vervroegde verkie- n echter snel veld, zijnde de enige mogelijkheid om na deze verkiezingen de )rede basis nog eens te beproeven. Daar het echter moeilijk zal zijn een Kaasprijzen blijven vast (Van o e sociaal-economische redactie) Op de kaasbeurs in Leeuwarden wer den vorige week alle soorten kaas tegen dezelfde prijzen verkocht als de voor- (lande week. De handel kon redelijk ge- «oemd worden en het kleine aanbod werd geplaatst. De uitvoer naar West- iland was in de afgelopen week be- nedigend. Waren de Duitse importeurs Unvankelijk wat terughoudend, toen de pnjzen toch voldoende vast bleken be tonnen de importeurs wat vlotter te dis poneren. Overigens kan de komende we- ken weinig importaktiviteit verwacht «orden. Dat is altijd zo in de laatste we- n het jaar en in het bijzonder nu met ingang van 1 januari 1959 de invoer rechten tussen de partners van de E.E.G. 10 pet. verlaagd worden. De uitvoer Mar België was uiterst kalm. De hoge hasprijzen daar. veroorzaak* door de heffing, heeft het verbruik aanzienlijk iloen dalen. De prijs van de verse boter werd met Jt cent per kg verlaagd, waardoor dc mogelijkheid geopend wordt, dat de ex port naar Engeland weer op gang kan komen. Dc laatste prijsverhogingen heb- hrn dc boterexport naar Engeland sterk Ifgeremd. De binnenlandse belangstel ling voor koclhuisboter blijft bevredi- ttnd. Toch liggen de prijzen, die bij de inschrijving betaald worden, niet meer r hoven dc minimumprijs van als voor enkele weken. 58936 is het nummer van onze postreke ning. Als u daarop vóór 1 jan. het abonnementsgeld voor het le kwar taal 1959 7.50 overschrijft, dan voorkomt u dat er bij u een kwi tantie wordt aangeboden en het is gemakkelijk voor onze admini stratie. De abonnees, die gewend zijn het abonnement per jaar te betalen, ge lieven 30.— te gireren. Wilt u cr vooral op letten dat het juiste adres, waar de krant be zorgd wordt, op het strookje wordt vermeld? De betaling kan ook geschieden aan Ons loket: Steenstraat 37. Bij voorbaat vriendelijk dank voor uw medewerking. DE ADMINISTRATIE Op het laatste ogenblik heeft gisteren de dissidente socialistische partij in Frankrijk die zich heeft afgescheiden van Mollets partij ook een kandidaat gesteld voor het presidentschap van de Vijfde republiek. Het is de heer Albert Chatelet. De kandidatuur van Chatelet is aan vaard, zodat er nu drie kandidaten zijn: premier De Gaulle, die zich zaterdagmoi gen officieel kandidaat stelde, de commi nist Marrane en dus Chatelet. Algerije-resolutie verworpen in V.N. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft zaterdag een ge amendeerde resolutie over Algerije, in gediend door zeventien Afrikaanse en Aziatische landen, verworpen met 35 stemmen voor, 18 tegen en 28 onthoudin gen. 36 stemmen vóór zou neergekomen zijn op de vereiste meerderheid van tweederde, daar onthoudingen niet mee tellen. In de geamendeerde resolutie werd het recht op onafhankelijkheid van het Algerijnse volk erkend en onderhan delingen tussen „beide betrokken par tijen" aanbevolen om te komen tot een oplossing van het Algerijnse vraagstuk, die in overeenstemming is met het hand vest van de V.N. Frankrijk nam niet deel aan het debat. Mr. A. A. M. Struycken. EEN HARDE STRIJD VERWACHT Voorzitter v. Doorn „onnederlandse' methoden van socialisten (Vai de v U H. 1 E VOORZITTER van dc K.V.P., Doorn, heeft zaterdag op de vergadering van de raad van partij in Utrecht gezegd, „dat met de mogelijkheid van vervroegde verkiezin gen ernstig rekening zal moeten worden GROTE DRIE IN PARIJS: T~\E MINISTERS van buitenlandse zaken van de westelijke Grote Drie hebben gisteren in Parijs de Russische voorstellen voor een „vrije stad" Berlijn verworpen. „De een zijdige verwerping door de Sowjet- van haar verplichtingen tegen over ons is onaanvaardbaar," aldus de gezamenlijke bekendmaking, die afloop van de besprekingen werd uitgegeven. Ook, verklaarden de ministers, dat hun landen het recht van vrije toe gang tot West-Berlijn zullen hand- :n en dat zij niet zullen instem men met de vervanging van Rus sische autoriteiten in de Sowjet-zone door Oostduitse functionarissen. Het gesprek werd gehouden in aan wezigheid van de Westduitse minister van buitenlandse zaken von Brentano. De burgemeester van West-Berlijn, Wil ly Brandt, heeft een mondelinge toelich ting gegeven. Na overleg met de andere NAVO-partners zullen de regeringen der vier landen deze maand nog hun antwoord aan het Kremlin doen toeko- Hoewel Berlijn het voornaamste onder werp van bespreking vormde is ook aan dacht geschonken aan het vraagstuk van de Duitse hereniging. Zowel von Bren tano als burgemeester Brandt hebben hierbij de nadruk gelegd op het innemen van een krachtig standpunt. Zoals bekend vindt Engeland dat het nu de tijd is om met Rusland over het gehele Duitse vraagstuk te spreken, ter wijl West-Duitsland van oordeel is dat het Westen niet moet onderhandelen on der druk van de Russische tijdslimiet. Het Kremlin zou dus eerst zijn jongste voorstellen over Berlijn moeten intrek- De mogelijkheid bestaat, dat na de bijeenkomst van de NAVO-ministerraad, die morgen onder, voorzitterschap va Nederlandse minister van buitenlandse zaken, Luns, in Parijs begint, een ciale verklaring over Berlijn zal worden uitgegeven het Pact van ^Warschau aangedrongen. Volgens het Amerikaanse ministerie in buitenlandse zaken blijkt uit de boodschap, dat Rusland opnieuw diplo- ïke kanalen voor propaganda-doel- einden gebruikt. Ook verleden jaar heeft de Sowjetunie aan de vooravond van de NAVO-bijeenkomst een dergelijke nota Communistisch Oost-Duitsland en Polen hebben zich gisteren aange sloten bij de Russische propaganda- actie voor een „vrije stad" Berlijn. Beide satellietstaten waarschuwden, dat de wereldvrede van de aanvaarding Russische nota In een nota aan de NAVO-landen heeft Rusland dit weekeinde opnieuw een topconferentie voorgesteld om de internationale spanningen te ver minderen. In de boodschap legt het Kremlin de nadruk op de noodzaak, een oplossing te vinden voor de kwestie-Berliin en wor den de eerder gedane voorstellen her haald. Zo wordt weer op een opschor ting van kernproeven, het instellen van een atoomvrije zone in Europa en het sluiten van een niet-aanvalsverdrag tussen dè NAVO-leden en de landen van van het Russische voorstel afhangt. Wal ter Ulbricht, de secretaris van de Oost duitse communistische partij zei, dat Oost-Duitsland het gebruik van de ver- bindingswegen met Berlijn zal verbie den, als de Westelijke bezettingstroepen niet binnen een half jaar uit de stad zijn De gaande en de komende man in rood China, samen op een foto van zomer 1949: links Mao Tse- toeng, rechts zijn opvolger, generaal Tsjoe-teh. Op Formosa wordt gemeld MAO TSE-TOENG zal vermoedelijk onder druk aftreden als hoofd van de communistisch-Chinese regering en worden opgevolgd door generaal Tsjoe Teh, de huidige vice-president. De 65-jarige Mao zal wel hoofd van de communistische partij blijven, zij het met minder macht dan hij nu bezit. Dit wordt gemeld in vooraanstaande nationalistisch-Chinese kringen op Formosa, die als reden van deze omwenteling geven: 1. het mislukken van Mao's campagne tegen Quemoy en de andere eilan den voor de kust. 2. het verzet van veel regeringsleden tegen het commune-stelsel, dat een eind heeft gemaakt aan het gezinsleven. TAE LANCERING van de Jupiterraket met het aapje is een onderneming ge worden, die maar voor een deel geslaagd genoemd kan worden. Weliswaar is de neuskegel met het zoogdiertje op de ver wachte plaats in de Atlantische Oceaan terecht gekomen maar ondanks ijverige naspeuringen heeft men het voorste raket- deel niet terug kunnen vinden. Na zes uur zoeken door schepen en vliegtuigen zijn de opsporingswerkzaam heden gestaakt. Ook heeft de raket niel de verwachte afstand bereikt. Het pro jectiel is hooguit 480 km ver de ruimte ingedrongen. Hoewel het aapje niet gered is, heefi de vlucht van het beestje veel belang rijke gegevens over zijn gedragingen in de ruimte opgeleverd. Het is gebleken dat een gewichtloos dier want dat was het aapje enige tijd weinig lichamelijke gevolgen van een reis door dc ruimte on dervindt. Bijna een kwartier lang konden gegc vens over de gedragingen van het aapj« ontvangen worden. Men heeft nauwkeu rig hartslag, bloeddruk, ademhaling, reac tievermogen en temperatuur weten te be palen. Ook het temperatuurs- en druk- verloop van de lucht in dc cabine is pre cies geregistreerd. Door deze gegevens met elkaar in verband te brengen, kan men veel conclusies trekken. Dit is een van de aapjes die ge test werden alvorens er één in de neuskegel van een Jupiter raket werd gestopt voor een reis, vanwaar geen wederkeer was Gordo, zo noemen de Amerikanen het ïpje, heeft tijdens zijn ruimtevaart niet veel bewegingsvrijheid gehad, al is het hem zo gerieflijk mogelijk gemaakt in zijn kleine „cockpit". Het diertje zat met opgetrokken knieën vastgebonden. Deze stand biedt de beste weerstand tegen de spanningen die optreden bij de start van de raket. Natuurlijk was voor Gordo een ruimte- pak gemaakt. Tot de uitrusting behoorde een helm van ceramiek met gemzeleer gevoerd. Verder een „pantser" van schuimrubber waarin een stethoscoop verborgen was om de hartslag te kunnen beluisteren. Aan de helm hing voor het gezicht van het aapje een instrument om de ademhaling te kunnen meten. Twee thermometers, onder elk oksel een. vol tooiden het instrumentarium. Vier dagen eerder dan vorig jaar is zaterdagmorgen vroeg het 24.000ste schip in de Nieuwe Waterweg binnengekomen Het was het motorschip Bjorno, dat ge laden met olie van Kopenhagen kwam en ligplaats heeft genomen bij Caltex- Vooral dit laatste punt waar over wij de vorige week een uitvoe rig artikel publiceerden groot belang omdat deze kwestie de gehele bevolking rechtstreeks raakt. Mannen en vrouwen vormen aparte „arbeidsbataljons", leven in afzon derlijke barakken, zijn dus geschei den en hun kinderen worden opge voed door de staat. Volgens ondergrondse agenten van d» nationalistische Chinezen, zal de beslissing over Mao's heengaan worden genomen op de achtste plenaire zitting centrale comité der Chinese tische partij, die vandaag in Hank.- begonnen. De agenten vermoeden dat de juistheid van de berichten pas volgende maand zal blijken, wanneer de geheime voorstellen van het partijcomité wor den voorgelegd aan het volkscongres. Mao Tse-Toeng ls In september 1954 voor een periode van vier jaar tot presi dent gekozen. Tegelijkertijd werd generaal Tsjoe Teh gekozen tot vice-president. Deze 72-jarige militair geniet een sterke aanhang in militaire en burgerlijke krin gen. Tsjoe, die opperbevelhebber is ge weest van het Chinese communistische leger, zou hangende de Instelling meer collectieve regeringslcidlng, tijdelijk als president optreden. Mao. de architect van tische revolutie, zou dc rol kunnen gaai spelen van oud en wijs adviseur in staats, zaken. HIJ zou tevens erevoorzifcte de partij kunnen worden, een poet die volgens een partijbesluit van vorig Jaar kan worden gecreëerd indien daar be hoefte aan bestaat. gehouden." Het bestuur van de K.V.P. heeft reeds toorhereidende maatregelen getroffen. Mr. Van Doorn liet een krachtig pro test horen tegen de „onnederlandse strijdmethoden", waarvan de socialisten zich de laatste dagen bedienep en waar door de verkiezingsstrijd hard belooft te worden. Het Vrije Volk plaatste vrijdag een foto van twee lezende r.k. kamerle den en vermeldde daarbij, dat zij be zig waren de beurspagina in te kij ken. De voorzitter van de P.v.d.A., Evert Vermeer, betoogde vrijdagavond voor de radio, cat prof. Romme in de Tweede Kamer ongetwijfeld minder zakelijk hac gesproken dan hij pleegt te doen in de raden van commissaris sen, waarvan hij lid is. Mr. Van Doorn noemde deze wijze van bestrijding, die beledigend is voor het gezonde oordeel van het Nederlandse volk, onwaardig en hij bond zijn partij genoten op het hart, toch vooral niet de principieel verwerpelijke methoden van het Vrije Volk en de heer Vermeer over Motie De partijraad van de K.V.P. nam een motie aan, waarin vertrouwen wordt uit gesproken in het beleid van de K.V.P.- Tweede-Kameifractie en waarin de door de Kamer aanvaarde motie-Romme en de houding von de meerderheid in het kabinet worden goedgekeurd. Op de vergadering heeft de militaire deskundige van de Tweede-Kamerfractie Fens Je mogelijkheid van dienst tijdverkorting besproken. Hij had grote raren tegen een verkorting van de sttijd van 18 maanden, maar voelde voor een kortere diensttijd voor de categorieën, die thans nog 21 of 22 maan- moeten dienen, zoals dc reserve officieren, de dienstplichtige onderoffi- ieren en de technische spebialisten. Een verkorting voor deze groep zou ecompenseerd kunnen worden door het erven van meer vrijwilligers. Ernstige kritiek had de heer Fens op de Belgische C.V.P., die helaas van de verkorting der diensttijd een instrument electorale verkiezingsdoeleinden Dr. Bruins Slot P.v.d.A. zocht crisis bewust Ds. Bruins Slot, de a.r.-fractievoor zitter in de Tweede Kamer, heeft zater dag voor de Arjos In Utrecht nadrukke lijk vastgesteld, dat de kablnetscrlsla doelbewust Is gezocht door de P.v.d.A. In wezen ging het om een machtsaan matiging van deze partij, welker fractie het voor het zeggen wilde hebben. WIJ zijn nu in een moeilijke situatie gekomen. Ongetwijfeld zullen de socia listen op demagogische wijze de zaak blijven scheeftrekken. Op ons rust echter dc duro plicht het land naar vcrmoRen te blijven dienen en onze hand In hot vuur te steken voor een goede christalijk- nationale en chrlstelijk-sociale politiek, aldus dr. Bruins Slot. Ook de heer J. Smellenbroek. vice- voorzitter van de A.R.-partlj en lid van de Tweede Kamer, wees erop, dat minis ter Hofstra de gevangene was en is van de fakkeldragers van de P.v.d.A. „WIJ weigeren echter eveneens gevangenen te worden", aldus de heer Smallenbroek. Er is hier sprake van een verwording van de democratie, waartegenover wij een juiste verhouding van gezag en vrijheid behoren te handhaven. Wij moeten reke ning houden met de mogelijkheid van verkiezingen op korte termijn. Daarom vroeg dc heer Smellenbroek de steun der anti-revolutionaire jongeren. P.v.d.A.-Kamerlid „Gedwongen in de oppositie De rechtse meerderheid in de Tweede Kamer (waarin spreker ook de liberalen begreep), heeft de laatste jaren geen middel onbeproefd gelaten om de in vloed van de socialisten af te grendelen en terug te dringen. Deze klacht uitte het soc. Kamerlid C. Egas zaterdag op een bijeenkomst van de Dr. Wiardi Beek man stichting in Utrecht. Hij voegde er aan toe: „We zijn nu wel gedwongen de politieke strijd buiten de regering te Het Kamerlid ir. H. Vredeling noem de de werktijden in de landbouw (ge woonlijk 60 uur per week) een „voor historisch monstrum". „Indien 'deze si tuatie niet verandert, zal dat grote span ningen teweeg brengen." Pacifisten doen mee Het hoofdbestuur van de Pacifistisch Socialistische Partij deelt mede. dat ook indien de verkiezingen worden ver vroegd, de P.S.P. in alle kieskringen aan deze verkiezingen zal deelnemen. Voorzitter van de K.A.B.: AAN een verdere verhoging van de huren zal alleen kunnen wor den meegewerkt, als een politiek van verantwoorde verlaging der bouw kosten haar succes metterdaad heeft bewezen. Aldus het standpunt van de Katholieke arbeidersbeweging, dat vanmorgen werd uitgesproken door haar voorzitter, de heer J. Mid delhuis, bij de opening van de ver- bondsraadsvergadering in Utrecht. Nadrukkelijk verklaarde de heer Middelhuis, dat de K.A.B. het vraag stuk van de huuraanpassing niet alleen en zelfs niet in de eerste plaats wil zien als een vraagstuk van huur verhoging. Verder is hat zo, dat de K.AB. er niets voor voelt om een deel van dc zoge naamde „nationale ruimte" te gebruiken voor huurverhoging. „Het is aan regering en aan de bouwnijverheid in 1959 aan te tonen dat de huuraan- passingsoffers wan 1957 niet vergeefs zijn gebracht", zo zei de heer Middel huis. Voorts wees hij erop dat de K.A.B. in de tussentijd gaarne wil medewerken aan een huuraaapassingsplan voo volgende jaren. Melksubsidie Een ander probleem dat de voorzitter van de K.A.B. naar voren braoht, was dat van de melksubsidie. Volgens hem kan diit probleem voor een belangrijk deel worden opgelost, zonder een beroep te doen op de nationale ruimte. De K.A.B. zou een discussie In de S.E.R op prijs stellen over de vraag, welk de^l van de zogenaamde consumenten- subsidies werkelijk consumentensubsi die is en welk deel een verkapte produ ce nteimubsidle. Het sterk oplopen van de consumenten subsidies op melk in 1958 ls, volgens de heer Middelhuis, met name ook te wij ten geweest aan de gevoelige varlaging van de boterprijs. Gezien het behoorlijk oplopen van dc boterprijs ln dc afge lopen weken mag aldus de heer Middelhuis dc vraag worden gesteld of uit dien hoofde het bedrag aan sumentensubsidies niet belangrijk lager ls dan ten tijde van de adviesaanvrage. Oe K.A.B.-voorzitter toonde zich optimis tisch over de volkshuishouding. Spre kend over het bedrijfsleven merkte hij op dat er weer groei zit In onze nomie. „De verwachtingen die daar blijkbaar leven met betrekking tot d< toekomst, duiden In meerderheid oi Bij de opeomming van zaken, die naar d< mening van de K.A.B. nog moeten wor den gerealiseerd, zoi de heer Middel huls dat het inmiddels ingediende wets voorstel voor de weduwen- en w« verzekering in 1959 tot uitvoering dient te worden gebracht. Volgens hom zijn de economische mogelijkheden hiervoor zekor voorhanden. De K.A.B. is ook voorstander van de bij de Tweede Kamer ln behandeling zijnde knnderbijslaigvenzekering, waarbij het in wezen gaat om kinder bijslag voor zelfstandigen, doch de uit breiding van deze voorziening mag geen aanslag betekenen van de verworven heden van de werknemers op dit gebied. Overspringend op een geheel ander on derwerp, verklaarde de voorzitter van de K.A.B. dat naast de vermindering van de gemecniteklassenafstand en het aantal getmeenteklassen op loonpoll- tlekgobled een eind zal moeten komen aan de zogenaamde loonstop wan minis ter Suurhoff, waarbij alleen in gevallen van aperte achterstanden iets aan de lonen kan worden gewijzigd. Nu de toestand dat weer toelaat dient volgens de heer Middelhuis ook hier wat rui mer te worden gemeten. Ten slotte sprak hU over het vraagstuk van de arbeidstijdverkorting. „Dr K.A.B. verlangt dat op de kortst mogelijke ter mijn een begin zal worden gemaakt met de verwezenlijking van de vijfdaagse werkweek, bU voorkeur In de vorm van vrije zaterdagen", zo besloot de heer Middelhuis. Zivaar bewolkt De Bilt verwacht tot mon genavond: Zwaar bewolkt met af en toe enige regen. Overwegend matige wind tussen oost en zuid. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt tc 11.15 uur). ZON EN MAAN Dinsdag 16 dec.: zon op 8.42, zon onder 16.58. Maan op 11.37, maan onder 0.29. het weer in europa Rapporten hedenmorgen 7 uur sii NNO WNW ONO ONO windstil NNW ZZW ZZW

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 1