RITMEESTER Studentenmuziekgezelscliap gaf jaarlijks concert J. D. Dibbits Rienstra bij de Groene Kerk begraven Vogelverschrikker werd zondagsrustverstoorder NIEUWF LEIDSCHE COURANT 3 DINSDAG 9 DECEMBER 19S8 R'dams Toneel voor Leids K. en 0. SPEL VAN ZAKENPROBLEMEN ZONDER ANTWOORDEN Goed hè... zo'n Ritmeester FIAT! EEN STUK, dat ons kennis doet men van serieuze moeilijkheden in het zakenleven is een vrij grote zeldzaamheid. George Ross en Campbell Singer hebben in „Any other business" (Heeft iemand nog iets) ons een kijkje willen geven de hardheid van de zakenwereld en de problemen die daar zich kunnen voordoen. Henry Armstrong and Sons Ltd. is een bloeiende en gezonde zaak. Er wordt textiel gemaakt en men verdient veel De koers van de aandelen stijgt met de dag. Fijn voor de aandeelhouders, die eigenlijk de eigenaars van de fabriek zijn. De algemeen directeur, Julian Armstrong, zoon van de stichter van het bedrijf, maakt wel enig bezwaar tegen het op schroeven van het dividend. Het mag niet gaan ten koste van de reserves, die de tegenslag bij prijsschommelingen moeten kunnen opvangen. Deze tegenstelling wordt echter zeer vluchtig door de schrijvers behandeld. Hun doel is te laten zien, dat ook een goed en prima functio nerend bedrijf zwakke plekken heeft, soms juist door de hoge koersnotering. De grote concurrent Amalgamated Wor steds Ltd. koopt veertig procent van de aandelen op en probeert zo het bedrijf van Armstrong in verdrukking te bren gen. Of zo iets in Nederland ook zo be trekkelijk eenvoudig zou gaan weten we niet; in ieder geval is in de Londense ho telwereld enige jaren geleden zo'n geval voorgekomen. Het verhaal heeft dus een werkelijkheidsmogelijkheid. De schrijvers maken er echter geen probleemstuk op een ethisch vlak van. Ze geven in het algemeen voor deze moei lijkheden en spanningen in de ethiek van zakendoen, geen antwoord. Ze geven al leen een oplossing voor dit geval. De auteurs maken er een soort detective verhaaltje van. Er komt een gemene ver rader bij te pas en dan is het verder vrij npel. Wie zoet is krijgt lekkers, Eerlijk gezegd, vinden we. dat de schrijvers er zich gemakkelijk uitge draaid hebben, want we geloven niet aan de opzet van alleen maar een spannend verhaaltje. Maar goed, het was in ieder geval spannend, leuk en aardig, al had Alfred Pleiter, die voor een goede ver taling zorgde, alle krachttermen wel kun nen schrappen. Het „Rotterdams Toneel" gaf er voor K. en O. een zeer vlotte opvoe ring van. Men wist de spanning er in te houden, ook daar waar de n i De Leidse AmateurfotografenvereniginE schrijvers soms gaan zeuren en Held zich gisteravond in De Doelen ond( trekken, (laatste bedrijf). leiding van de heer J. G. Gompelman be- van Bob de Lange was erin geslaagd, ook in deze gedeelten afwisseling en me te brengen, waardoor deze sc behoorlijk los kwamen. Dit resultaat echter mede te danken aan het spel der anderen: Adolf Rijkens, de voorzitter, di< niet alleen de harde zakenman, maar ooi- de gevoelige echtgenoot keurig speelde Peter Holland, Onno Molenkamp, Leo de Hartogh, een wat drukke, soms te druk doende directeur-verkoop; Wim Grelin- ger, de directeur-ontwerper, die wel ge noeglijk, maar soms een beetje te naïef zich op aftelrijmpjes werpt, ter bevorde ring van een goede opvoeding der jeugd en Petra Verbeek als de lieftallige si taresse. Peter Aryans speelde de rol procuratiehouder niet onverdienstelijk, maar was soms meer „hoorspel-speler" dan toneelspeler. Het was voor ons vele jaren geled' dat we Pierre Balledux op het toneel zagen. Hoewel niet in alle opzichten be vredigend, we vonden zijn spel wat aan de stijve kant, te veel typerend, heeft hij vele minder prettige herinneringen, die we hadden, weggenomen. Zo werd dit een avond, waarop de K en O.ers zich goed hebben kunnen amu seren, dank zij de zeer goede opvoering van een matig stuk. A. C. Bouwman De Natuurvriend was in vakantiestemming De Natuurvriend, de Leidse vereniging van aquarium- en terrariumhouders hield gisteravond im het Antornusclubhuie feestelijke bijeenkomst, die ook door echtgenoten en verloo'den werd bijge woond. Mede door de wel zeer goede op komst hee't de avond, wat het feestelijke karakter betreft, op ideale wijze aan doel beanwoord. Ook het programma mocht er zijn. Sempre Avanti's Jong er Jolig zorgde namelijk met „Vakentte- stemming" voor menige vrolijke noot. Enige weken geleden gaven we reed6 een bespreking van dvt alleszins afwisse lende, beschaafde en populaire program ma van Jong en Jolig. De algehele leiding was weer in handen van Koos Kukler. De voorzitter van De Natuurvriend, de heer C. Borghart. had de avond met kort woord gtopend, waarin hij aandacht vroeg voor de verloting. Tweede ronde competitie amateurfotografen Pim Dikkers speelde zijn rol van alge meen directeur heel goed, met variatie en uitstekend van uitbeelding. Een groot gedeelte speelt zich af in vergaderingen van de raad van beheer, maar de regie Agenda voor Leiden zig met de tweede ronde van de compe titie. Het onderwerp, „Kinderen", was niet zo gemakkelijk en dit bleek ook wel uit het aantal inzendingen, dat geringer was dan bij de eerste ronde. Ook her peil van de foto's was lager, behouden" enkel zeer geslaagde foto's. De heren Kikkert, Versteeg en Terwe~ vormden de jury; de beide laatsten be spraken na de pauze om beurten de foto's. Er ontspon zich verscheidene malen een levendige discusie over inhoud en tech- Dinsdag Schouwburg, 8 uur: K. en O., Rott. Toneel met „Heeft iemand nog iets?" Museum van Oudheden, 8 uur: dr. W.|niek. C. Braat over „De ijstijd". Aan het eind van de avond werd een Hervormd wijkgebouw „Bethel" Stille Hantal fololampen verloot, beschikbaar Rijn. 8 uur: Herv. Bond voor Inwendigegesteld door een der leden. Zending op G.G., spr. ds. M. Ottevanger. Woensdag Schouwburg, 8 uur: K. en O., Rott. Toneel met „Heeft iemand nog iets?" Boerhaavezaal, 8 uur: opening tentoon stelling Leids Kunst-Centrum. De Lakenhal, 8 uur: Vereniging Oud- Leiden, di. A. A. Kampman over „Ko ningin Zenobia". Rapenburg 8, 8 uur: afdeling Leiden VIRO, prof. dr. J. M. van Bemmelen over „De rechten van de mens". Academisch ziekenhuis, 12,50 tot 1.20 uur: middagpauzebijeenkomst (in de kerkzaal). Kleine stadsgehoorzaal, 8 uur: Vola, filmavond. Rehoboth, Rapenburg 10. 7.45 uur: cur sus textielbehandeling C.B.P.B. De Kleine Burcht, 8 uur: postzegel Gymnastiekzaal Geref. school Stad houderslaan, 8 uur: ouderavond school Storm Buysingstraat 18a. Donderdag Station, 7.40 uur: afd. Rijnland Broeder schap oud-padvinders, excursie naar Planetarium Den Haag. Zuiderkerk, 8 uur: adventsappèl, con tactcommissie evangelisatiewerk. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie-Or kest. Volkshuis, 730 uur: cursus kerstversie ring. De kleine Burcht, 89.30 uur: af scheidsreceptie J. Nievaart (gymnastiek vereniging (Concordia). Vrijdag Het gulden Vlies, 2.30 uur: ledenver gadering afd. Leiden Ned. Ver. Huisr vrouwen. Geref. jeugdhuis, 8 uur: Arjos. Groot-Auditorium academicsebouw, 4 uur: inauguratie prof. dr. H. R van der Vaart. Het gulden Vlies, 8 uur: Ver. Pedago giek, ds. J. A. Nieuwenhuijzen te Hilver sum over „Televisie". De Doelen, 830 uur: genootschap Ne- derland-Engeland, gevarieerd program- Antonius-clubhuis, 8.15 uur: jubileum concert accordeonorkest „Neerlandia". Haagweg 14. 7.30 uur: vogelshow „Avi- Zaterdag Stationsplein, 2 uur: afd Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver., excursie naar Noordwijk- Geref jeugdhuis, 8 uur: evangelisatie bijeenkomst. Noordeindsplein 4a, 3 uur: dr. H. J Drtissaart Lulofs te Emmen met dia's over Griekenland. Bierbengel Langebrug, 2 uur: studen tenkorps Lugdunum Batavorum. inaugu ratie nieuwe leden, gevolgd om 3.30 uur door receptie t-g.v. eeuwfeest- Oud-Hortuszicht: tentoonstelling Leid ie Postduivenclub. Haagweg 14: vogelshow „Avibus". Zaal Mekel Hoge woerd: tcnlr onstelling kleur- en zangkanaries. Stadsgehoorzaal, 8 uur: jubileumuit Voering Concordia. Tentoonstellingen Lakenhal, 10—4 uur: werken van Ars Aemula Naturee (tot en met 8 decemberi Rijksmuseum voor volkenkunde: Wat doe je in de kou? Educatieve expositu over het leven van de Eskimu s Geupen tot en met 1 maart 1959. Apotheken In de week van 8 december tot en mei 11 december zijn geopend de Zuider apotheek, Lammenschansweg 4, telef J8553, en Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Wef. 26274. Spreekbeurt Morgenavond acht uur hoopt ds. J. A. Smink uit Den Haag te spreken in gebouw Prediker, Janvossensteeg 17. U houdt toch ook van een fleurige sigaar met een vol en zacht aroma? Dan is een FIAT precies de sigaar die U zoekt. Probeer 't eens. 10 tegen 1 dat ook U zegt... Meesterlijk zo'n Fiat i dozen van 70 st. f. 2.70 5 st. f. 1.35 Prinses Beatrix bij „Sempre" Bij Roemeense volksdansen kwam orkest goed op gang pleegt te gebeuren concerteerde ook gisteren in de Stadsgehoorzaal het Studentenmuziekgezelschap Sem pre Crescendo. De leiding lag in han den van de heer Eli Poslavsky; solis tische medewerking verleenden resp. de heer B. F. van den Bosch en me juffrouw Isa van der Meulen. Men had het programma dusdanig sa mengesteld. dat de muziek ook voor degenen, die anders maar weinig concerten plegen te bezoeken, toe- Veel vrienden uit LEIDEN en OEGSTGEEST /"\NDER grote belangstelling is gister- middag op het kerkhof bij de Groene of Willibrordkerk te Oegstgeest het stoffelijk overschot ter ruste gelegd van de heer Joannes Diderik Dibbits Rien stra, die donderdagmorgen op 66-jarige leeftijd plotseling overleed. Vele jaren was hij hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen te Leiden. Bij zijn pensio nering, verleden jaar, werd hij benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau. Tot de vele belangstellenden be hoorden leden van de inspecties Leiden en Den Haag, bestuursleden van de Ver eniging van vrijzinnig Hervormden te Oegstgeest, accountants en vele vrien den. Op verzoek van de familie sprak alleen ds. W. J. H. Hubeek, Hervormd predikant te Leiden-Oegstgecst. Nadat de met vele kransen gedekte sar in het koor van de kerk was ge plaatst. las ds. Hubeek de honderdderde psalm. In dit uur overstemt onze droef heid de blijdschap van deze psalm, maar bij het herdenken van leven en werken Dibbits Rienstra, de man met de strakke levenslijn en diepe le' is het goed deze woorden van de dichter tot uitgangspunt te nemen. Hij was in zijn werk vol plichtsbetrachting, ver vuld ook van barmhartigheid en mild heid, iemand op wie men kon rekenen. Niet alleen legde hij deze eigenschap pen aan de dag in zijn werk, maar in de gemeenschap van de Kerk. Ook hierin trok hij de lijn van zijn geslacht Ds. Hubeek schetste de overledene daarna als gezinshoofd. Dan past het heel goed de woorden „Looft de Heer' over te nemen, want God schonk om een mens, die iets van Zijn geheimen wist. Hij kon de dood in de ogen want hij wist zich geleid tot in Gods eeuwigheid, Nadat „Houdt Gij mijn beide handen met kracht omvat" was gespeeld, las ds. Hubeek het doodsformulier. Onder orgelspel van „Verlosser, Vriend, Gij Hoop en Lust" werd de kist naar bui ten gedragen. Aan het graf dankte een zoon, de heer J. M. Dibbits Rienstra, voor de belang stelling. gankelijk zou zijn; behalve de Roe meense volksdansen van Bartok wer den geen werken van hedendaagse componisten vermeld. Een conventioneel programma als dat van gisteravond brengt het risico met zich mee, dat de meer geoefende luis teraar niet zo gauw genoegen neemt met een vertolking, die hij van be roepsorkesten in betere en evenwichti gere uitvoeringen heeft leren kennen. Zo eist de overbekende symphonie in bes K V. 319 van Mozart een zeer bril- lant, geïnspireerd spel en wat men ons gisteravond voorzette deed eerder aan een generale repetitie denken, zo on gelijk speelde mende violen klonken benauwd en de eenheid was maar al te vaak zoek. Gelukkiger was men met de keuze van Bachs vioolconcert in a de heer Van den Bosch, die hier als solist optrad, wekte de indruk, zich wel in dit werk thuis te voelenvooral het andante bracht menige mooie pas sage en de begeleiding stond hier al op hoger peil; helaas viel het allegro assai hierna tegen, doordat het tempo van de solist niet overeenkwam met dat van het orkest; hier had een straf fere directie misschien veel kunnen .voorkomen. V erdi-ver tol king Na de pauze kon men naar wij menen voor het eerst een vrouwe lijke solist op Sempre's podium aan treffen. Isa van der Meulen had het zich bepaald niet gemakkelijk ge maakt met de keuze van haar aria's: Rossini's Cavatina uit de „Barbier", en Aïda's grote aria, uit de gelijkna mige opera, Ritorna Vincitor. Ondanks een lichte verkoudheid kon zij beide aria's technisch zeer gemak kelijk zingen; het spreekt vanzelf dat men bij een zo jeugdige zangeres nog niet de grote diepgang van interpretatie mag verwachten die vooral de tweede aria vereist, maar de stem zit goed. is weliswaar wat klein van volume, maar kan zich onder deskundige leiding zeker belangrijk ontwikkelen. Stemtype en voordracht waren voor Rossini zeer ge schikt; vandaar dat de zangeres een zeer verstandige keuze deed, het tweede deel van déze aria te herhalen na het luide applaus, dat haar bij de Verdi- vertolking ten deel viel. Het orkest was inmiddels ook goed op gang gekomen en zo werden de Roemeen se volksdansen van Bartok met veel vuur weergegeven; vooral de derde dans, waarin de fluitist door zeer levendig en muzikaal spel opviel en het laatste deel, waarin men eindelijk de volmaakte een heid in ritme en samenklank gevonden had, bewezen, dat het ensemble wel de gelijk tot prestaties van niveau in staat is. Terecht werden de laatste twee dan sen dan ook herhaald na de enthousiaste bijval, waarvan het publiek getuigde. Uiteraard is het voor een dirigent een zware taak, met een niet gere geld repeterend orkest, van een tel kens wisselende samenstelling, een bevredigend resultaat te bereiken. Dat de heer Poslavsky hierin na de pauze slaagde, geeft goede verwach tingen voor de toekomst. De avond werd besloten met een groot aantal geestdriftige toespraken, terwijl het bestuur van Sempre ook de nodige bloemstukken in ontvangst mocht nemen. Het zal de concertgevers ongetwijfeld verheugd hebben, onder de talrijke aan wezigen, naast vertegenwoordigers van de civitas academica van Leiden en an dere universiteitssteden, ook H.K.H. prinses Beatrix op te merken. A. van der Veen—Wiersma. Weer amazones voor Leidse rechter nAAR ER tussen het tijdstip, waarop een bekeuring wordt gegeven en de dag, waarop de zaak vcor de kantonrechter wordt behandeld, meestal een periode van ruim twee maanden ligt, kreeg de Leidse kanton rechter ook gisteren nog een aantal bromfietsrijders te bestraffen, die een amazone hadden vervoerd en zich beriepen op het foutieve persbericht, dat de amazonerit eerst na 2 oktober tot een verbod had gesteld. De offi cier van justitie merkte bij één geval op, dat de mensen kennelijk wel het ene foutieve persbericht hadden gelezen, doch dat zij geen acht hadden geslagen op de rectificatie, die enkele dagen later in de Nederlandse pers was verschenen. Hij eiste onveranderlijk 7.50 boete. En even onver anderlijk veranderde de rechte* deze eis in een vonnis van vijf gulden. Behalve in één geval, omdat mede door de amazonezit een ongeluk was v zaakt. Een 22-jarige Leimuidenaai zich bekend maakte als „zakenmar der beroep", was met zijn brommer tegen twee brommende meisjes aangereden van die meisjes had als amazi achterop gezeten. De meisjes verklaar den bedeesd, dat de handelaar-zonder-be- ep de tong tegen hen had uitgestoken i hen aan het schrikken had willen ken door vlak langs hen te scheren, akenman-zonder-beroep verklaarde er, dat er geen ongeluk gebeurd zou indien de duo-zitster niet als ama: vervoerd. De officier eiste 7,50 tegen de bromfietster en 30 tegen de be- roeploze zakenman. De rechter hand haafde de eis tegen het meisje en halveer de de straf van de zakenman. Vervolgens waren er weer bromfietsbe rijders, die geen voorrang hadden gegev die te snel hadden gereden, onvoorzichtig hadden gepasseerd of zich op andere wijzen hinderlijk voor het overige weg verkeer hadden gedragen. Al naar ge lang van de ernst der gevolgen regendi het boete tussen de tien en zestig gulden. Bijzonder vergramd was de rech ter op een 18-jarige scholier uit Nieuwkoop, die met zeer hoge snel heid uit de Nieuwsteeg te Leiden de Steenschuur was opgereden zonder voorrang aan een auto te geven, die verklaarde, dat hij de geëiste boete (f30) niet kon betalen. Het bleek namelijk, dat de jongen ook niet tegen wettelijke aansprakelijk heid was verzekerd. „Als u nu al de dertig gulden boete niet kunt betalen, hoe denkt u dan grote scha debedragen, die u door uw gejakker andermans eigendommen toebrengt kunnen vergoeden?" informeerde de of ficier. De rechter veroordeelde de jongen 15 boete. Zondagsrust Ook twee chauffeurs, die de portiei in hun wagens onvoorzichtig hadden ge opend, waardoor voorbijrijdende fietser? botsing waren gekomen, ondervonden weinig waardering voor hun onhandig heid. Op de Waardgracht was een 22-jari- ge galvaniseerder zelfs door een derge lijke manoeuvre in het vieze water te recht gekomen. Hoewel de beschrijving biervan gistermiddag aanleiding was tot enige vreugde onder bet auditorium, was de officier terecht van mening, dat bet voor de galvaniseerder minder grap pig was geweest; de eis van vijftig gulden werd door de kantonrechter bevestigd. Een zelfde straf kreeg een vrachtwa genbestuurder, die op de Breestraat zijn jtoportier onvoorzichtig had geopend. De middagzitting begon gisteren met m nieuwtje voor het Leids kantonge recht, want naar de officier verklaarde de zaak tegen de Roelofarendvee fruitkweker de eerste zondagsrust' stoorder, die de Leidse kantonrechter kreeg te behandelen. De kweker had op zijn aardbeienveld een luidruchtige vogel verschrikker opgesteld, die om de mi geweldige knal produceerde Een po litieman had hem verzocht het apparaat Witte uitstraling Leidse kantonrechter keurde achterlichten Opel 1957 af ISTERAVOND half zes schorste de Leidse kantonrechter de zitting en nadat hij, de officier en de griffier hun toga's hadden uitgetrokken en zich in regenkleding hadden gehuld, begaven zij zich naar buiten, waar voor het gebouw aan het Rapenburg een Opel Kapitan 1957 stond geparkeerd. De bezitter van deze wagen, een Amsterdamse zakenman, liet op het verzoek van de kantonrechter de achterlichten van de auto bran den en stelde zijn stoplicht in werking. Daarna begaf het gezelschap zich weer naar binnen, trok regenkleding uit en toga's aan, waarna de achter lichten van dit type auto buiten de wet werden verklaard. De Amsterdammer was in september bekeurd, omdat de achterlichten van zijn wagen een wit liéht uitstraalden. Daar alle wagens van dit type dergelijke ach terlichten hebben, begaf hij zich naar de Amsterdamse verkeerspolitie, die de lich ten in orde bevond. Daarom bracht hij geen wijzigingen aan en gebruikte de politionele uitspraak gistermiddag bij de behandeling van zijn zaak als verweer Hierop deelde de kantonrechter mede. dat hij tezamen met de officier de ach terlichten wilde controleren, wanneer het buiten donker zou zijn. Na heropening van de zitting verklaar de de officier, dat de Nederlandse wet Tichrijft, dat auto-achterlichten een helderrood licht moeten uitstralen. Naar hij had kunnen vaststellen, had het ach terlicht van de Opel, speciaal op enige afstand, een witte weerschijn, hetgeen hij verwarrend achtte voor medeweggebrui kers. Hij eiste ƒ25 boete. De kantonrech ter kon zich met de zienswijze van de officier verenigen. Toen de zakenman verklaarde, dat alle Opels Kapitan van het bouwjaar 1957 dergelijke achterlichten hadden, wilde hij de man in de gelegen heid stellen de zaak in hoger beroep ver der te laten uitzoeken en veroordeelde hem tot ƒ11 boete. gedurende de zondagmorgenuren stop te zetten, hetgeen de kweker had geweigerd. Speciaal met de onwil van de kweker re kening houdend, bevestigde de kanton rechter de eis: 25. Teleurgesteld De Katwijkse aannemer, die tijdens het drukke badseizoen rijn auto een klein stukje voor de garage-uitgang van zijn buurman, een arts, had gezet, toonde zich oprecht teleurgesteld, dat de dokter de kwestie aanhangig had gemaakt. De par keersituatie in de straat bood nogal pro blemen en „het was een aanrijdinkje van niks geweest" naar hij verklaarde. De dokter ging ook niet vrij uit, omdat hij zijn garage onvoorzichtig was uitgereden. Hij kreeg een boete, die het dubbele be droeg van de aannemer: 15. En dan was er een groentehandelaar uit Warmond, die geen voorrang had ge geven aan van rechts komend verkeer. „M'n goeie man", zo sprak hij wan hopig tot de kantonrechter, „jij bent in Oegstgeest niet bekend, anders zou je zó niet spreken". De officier vond echter ook, dat de groentehandelaar voorrang had moeten geven, waarop de Warmonder zich met nieuwe wanhoop tot de rechter wendde: ..Als die man naast me had gezeten, zou hij wel anders praten". „Welke man", informeerde de rechter „Die daar", antwoordde de groente handelaar verbaasd over zoveel onbe grip en wees op de officier. De eis van de officier veertig gulden werd door de rechter verlaagd tot 25. Hetgeen de groentehandelaar nog knap veel vond, zoals hij vóór zijn af tocht mededeelde. Steenstraat Enkele jongelieden ten slotte, die ge- irend hadden, dat de Steenstraat in de tonduren alleen voor hen was bestemd, kregen van de rechter een kostbaar lesje. Een meisje, dat door haar vriendin werd geassisteerd voor de balie, vond de drie gulden boete voor het niet op het trot- lopen, zo onredelijk, dat zij bij de uitgang van de zaal met een luid „Ik nd het gemeen" afscheid van het rechts- Een 18-jarige ijzerbewerker, die met vee vriendjes de rijweg voor een brom- ctser opzettelijk had versperd en na het hierdoor ontstane ongeluk zonder op de gevolgen te letten, een croquetje was gaan eten, hoorde twintig gulden tegen zich eisen. Omdat de ijzerbewerker een civiele vordering van 84.79 kreeg te betalen, verlaagde de kantonrechter de boete tot twaalf gulden. (Advertentie) olie te Warmond M. H. DE NIE WARMOND Zie vervolg stadsnieuw» op pagina 7 Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Arie, z v H Twigt en O Mulder, Annie, d v N Offerman en J ven Duijvenboden, Ronald, z v S Braxhoven M A de Koning, Marjon Franeina, d V de Kluljver en A Hilloger, Helena Johanna, d v S Stouten en J Schaftenaar, Wilhelmina, d v P J Steenvoorden en A Stouten, Marinus Machicl, z v M Nieu- enburg en M van der Lelie, Anna Pe- tronella Maria, dvJJC van oer Salm E H van Velscn, Cornelia Petronella, C H Haneveld en P J van der Louw, Pieter, z v P Nagtegaal en J van der Zwart, Hendrik, r. v H Uilenberg en A C S der Mark, Johannes Alber'.ua, z v L Malachowskl en N Schrijer, Maria Anne Margaretha, d v C de Bock en H H Tee- gelaar, Florls, r v G C Haasnoot en C van Duijn, Paulus Cornells, z v C J van Leeu- en J H de Groot. Elizabeth Maria Jacoba. d v A Schoonderwoerd en M van Erk, Willem, z v W E van de Lagemaat van Loenon. Miente Machtcld. d v J H Janzen en M Kluft, Cornelia Hendrika i, d v N J Vink en G M de Groot, Roland Johannes, z v W Luiten en E Rasmussen. GEHUWD: J C van Houwelllngen en M Henderson, G de Jong en S de Tombe. OVERLEDEN: H Wessellnk, 84 Jr., man. F T J Leenen, 13 jr., dochter. Bromfietsreni blokkeerde Doordat de voorwielrem van zijn brom fiets plotseling blokkeerde, kwam de 64-jarige P. C. Maas te Oegstgeest gis- terochtend om half negen op de Rijns- burgerweg, te vallen. Met hoofdwonden en een hersenschudding werd hij naar het academisch ziekenhuis gebracht. Interpellatieaanvrage over sclirootaffaire Het socialistische Tweede-Kamerlid, jhr mr M van dei Goes van Naier», heeft in de vergadering van gistermid dag de Tweede Kamer gevraagd de re gering te mogen Interpelleren over het Nederlands beleid in de schrootaffaire. De Kamer zal morgen over de interpel latie-aanvraag beslissen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3