Ti )s uit Katwijk om nooit te vergeten 1AN PLAN JE Leiderdorps Hoofdstraat gezien uit een toren 1 Zwarte Piet gezien op dak bij Marine Goed weer op zee; iets betere vangsten Agent Van den Bosch van NLC in Rijnsburg gaat naar.Canada NIEUWE LEÏDSCHE COURANT DONDERDAG 4 DECEMBER 1938 Dames-, heren- en kinder- pyjama't. Wollen jaeger dames- en heren onder goederen. „DE WOLBAAL" H. BROUWER VOORSTRAAT 25 TEL. 2363 Moderne woninginrichting P. LUGTHART PRINCESTRAAT 22 TELEFOON 4359 Voor al uw.meubelen HET ADRES voor HAARDEN en KACHELS GASFORNUIZEN KEUKENUITZETTEN WASMACHINES STOFZUIGERS enz. la „HET EMAILLEHUIS" Piet Oudshoorn NOORDEINDE 7 PRINCESTRAAT 11—13 RIJWIELLAMPEN ZAKLANTAARNS HANDSCHOENEN- ROLSCHAATSEN AUTOPED8 DRIEWIELERS H. van GALEN JULIAN ALA AN 88 KATWIJK TEL. 2450 IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN HUISH ARTIKELEN BIJMAKEN VAN AL UW SLEUTELS M. van den Anker SINTERKLAAS geeft natuurlijk een POCKET BOEK 1 Boekhandel VAN DER LEE Katwijk aan Zee. Voor AL uw WERKKLEDING NOORDEINDE 4 Voor wie Leiderdorp op de nieuwe rijksweg passeert is de Hoofdstraat een onbetekenend straatje geworden. Niet alzo voor de Leiderdorper zelf, die is aangewezen op het locale ver keer. Zij zal binnenkort nog in bete kenis toenemen door de belangrijke verbetering en verbredine ter hoogte van de Geref. kerk, die onlangs is aanbesteed. Onze correspondent nam deze foto van de Hoofdstraat in de richting van de Hervormde kerk, vanuit de toren van de Geref. kerk. OEGSTGEEST In en om de marinebedrijven was het gisteren een drukte van belang. Om streeks kwart over één was zwarte piet _,bezig op het dak van een der gebouwen, van beneden vol angstige bewondering gadegeslagen door een grote kinder- In de kantine hadden ongeveer 315 jongelui een plaatsje gévonden, die wer den verwelkomd door de directeur van de marine elektronische bedrijven te Oegstgeest, kapitein ter zee B. Knopper Het feestprogramma vermeldde zingen, goochelen, sprekende pop, films en na de nodige traktaties. Maar hét ogenblik was toch de binnen- omst van Sinterklaas, die met zijn twee ivarte dienaren een ware ovatie in ont- had te nemen. Verscheidene kin- I, deren wérden door de Sint onderhouden, gelukkig viel het ten slótte alles Er ging tenminste niemand zonder ;r^een geschenk naar huis. Vooraf had Sint Nicolaas het bedrijf ezichtigd. Op de afdelingen reikte hij cadeautjes uit. P.v.d.A. en mogelijke grenswijzigingen In aansluiting op ons bericht van za terdag, waarin wij het schrijven opna- dat vele verenigingsbesturen heb ben gericht aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland over de voorgestelde at- nd van Oegstgeester grond aan Leiden m Rijnsburg, vernemen wij nog, dat de beer J. S. van Mameren, voorzitter van sj.jde plaatselijke afdeling van de Partij an de Arbeid heeft gemeend dit schrij- en niet te kunnen ondertekenen. De heer Van Mameren is van oordeel, dat hij slechts gerechtigd is namens een corporatie te tekenen, wanneer hij in een bestuursvergadering daartoe is gemach tigd. De convocatie voor de bijeenkomst bereikte hem vrij laat, zodat er slechts rfeen persoonlijk contact met enkele be- lursleden kon plaats hebben. De heer n Mameren voelde zich dan ook niet nl gerechtigd namens de afdeling van zijn irtij te tekenen. De heer K. Veen, raads- 1 van de p.v.d.a., die ook op de verga ring was. tekende wel. Hij heeft ech ter als raadslid eèn vrije stem en is daar- 'oor geen verantwoording schuldig aan iet partijbestuur. Zo wel zijn stem voor lis die van de heer Van Mameren tegen noet dus niet worden beschouwd als een ütspraak van de plaatselijke afdeling. Indien u de krant eens niet mocht ontvangen, kunt u tussen 6 en 7 u. 's avonds onze klachten* Cl dienst bellentelefoon no. 31441. Wij pogen p' dan alsnog u van dienst te zijn. Directie N.L.C. Plciniien bij het chr.-nationaal onderwijs LEIDERDORP Bij nieuwe Willem de Zwijgerschool komen nog vijf lokalen ISTERAVOND werd in de Willem de Zwijgerschool te Leiderdorp de algemene ledenvergadering gehouden van de Vereniging vóór christe lijk lager-, meer uitgebreid lager- en kleuteronderwijs. De voorzitter, de heer S. J. van der Stoel, heette speciaal welkom de heer A. Wisse, oud- hoofd, en de heer P. J. Goedhart, oud-vóórzitter. Van de honderd tachtig leden, was slechts een klein aantal aanwezig. De voorzitter troostte zich mèt de gedachte, dat dit een bewijs van góedkeuring van hêt beleid van het bestuur zou kunnên zijn. De heer Van der Stoel merkte Op. dat de sociale maatregelen tegenwoor dig voor veel zorgen. Er is een betrek kelijke welstand en het bouwen van eer school stuit niet meer op onoverkome lijke moeilijkheden. Dat neemt niet weg, dat de Christelijke organisatie belangrijk blijft en dat men in de school moet trach ten een eigen stijl te benaderen. De schoolvereniging moet naar het realise ren van deze stijl blijven streven. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de verenigingskas een voor delig slot heeft van f 2330 en de ka3 de lagere school eén batig saldo f 1585, terwijl de kleuterschool éen delig slot opleverde van f2428. Van rige jaren was er nog een nadelig saldo van f1187. zodat het Jaar 1957 in totaal een voordelig saldo van f300 te gaf. De voorzitter bracht hartelijke dank aan de heer C. Hobo voor het bijhouden van de zeer uitgebreide administratie. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Vroman6 herkozen, terwijl In de plaats van de heren A. C. van der Sijs en E. J Veldhuijzen de reren P. de Graaf en C. van Hoek werden gekozen. De heren Oostèrgo en Wissel kwamen ln de trolecommissie. De voorzitter gaf vervolgens overzicht van de toekomstplannen deelde mee. dat de plaats van de oude school aan de Hoofdstraat bestemd li voor woningbouw. De nieuwe Willen de Zwijgerschool is nu alweer te klein Het is de bedoeling, vijf lokalen. onder een gymnastielokaal. te bouwen en in de hoek achter de Geref. kerk een kleuterschool op te trekken. De bouwplannen zijn zo geconstrueerd, dat de speelplaats geheel in de luwte komt te liggen. Bovendien wil het bestuur optie vragen op de hoek grond bij de Berkenkade om daar een tweede chr.- L1SSE Filatelisten in feeststemming De afdeling Lisse van Philatelica v gaderde gisteravond onder voorzitter schap van de heer C. A. Gehrels. Men was al in feeststemming, want op de tafel lag het woord Philatelica in choco ladeletters, bedoeld als elf prijsjes vooi de winnaars van de verloting. De secretaris deelde mee, dat er plan nen bestaan om regionale contacten te leggen tussen Rijn- en Bollenstreek Er zijn plannen voor filatelistendagen en een tentoonstelling. De voorzitter zei in de algemene vergadering iets te hebben gehoord over de voorbereiding van het gouden bestaansfeest van de landelijke -reniging. Men sprak over de jeugdige verzame laars in Lisse e.o. Het bestuur zal zich beraden over voorlichting aan de Jonge filatelisten. Tot slot verlootte men en kele móóie kavels. Bloedtransfusie De bloedtranafuei edlenet van Het Rode Kruie geeft op woensdag 10 én donderdag 11 december gelegenheid tot he« a Me ar an bloed in de Hervormde kleuterschool Evangelisatie bijeenkomst Vanavond wordt in Contact aan de Lis- serdijk een evangelisatiebijeenkomst ge- nationale school te bouwen, welk plan over twee jaren gerealiseerd kan zjjn. De voorzitter merkte op, dat er alles aan moet worden gedaan om te komen tot snelle bouw van een nieuwe kleu terschool. Onderwijsbcnoemlng Aan de u.l.o.-school alhier is mej. H. J. Meijer te Sint Anna-Parochie tot lerares benoemd Zij hóópt in Januari in functie te treden Burgemeesterlij ke belangstelling Kanarievogel Katwijk houdt tiende tentoonstelling VOOR DE TIENDE MAAL werd gisteravond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis de driedaagse tentoonstelling van de kanariefokvereniging „De Kanarievogel" geopend. En voor de derde maal werd deze opening verricht door burgemeester H. Duiker, die zijn grote waardering voor de expositie en het werk van de vereniging uitsprak. De burgemeester achtte het kweken van vogels een uitmuntende vrijetijdsbesteding. De districts commissaris W. Langenberg constateerde, dat de liefde voor vogels in Katwijk een uitzonderlijke plaats inneemt. Hij wees op het opbouwende element, dat deze liefhebberij met zich brengt en verklaarde, dat vogel liefhebbers over het algemeen goede gemeenschapsmensen zijn. der Horst (88—); D. Voor JML. H. naar P. BLOOT LV Andreasplein 14 Katwijk aan Zee Telefoon K 1718-2331 RADIO - ELECTRA - TELEVISIE Het peil van de inzendingen is hoog geweest én de jury had geen ge makkelijke taak gehad de prijswinr aan te wijzen. Hij vond het erg prettig, dat in Katwijk van overheidswege grote belangstelling voor de vereniging aan de dag wordt gelegd. Vooral het inscha kelen van de jeugd achtte hij een groot belang, dat in de toekomst vrucht zal kunnen dragen. Nadat namens de KoPluKo de heer G. J. H. V. Bosch zijn bewondering voor de tentoonstelling had uitgesproken, nodig de voorzitter KI van Duijn de aanwezi gen uit de tentoonstelling te bezichtigen Prijzen De heer Jac. van Duijn uit Noordwijk legde beslag óp de ere-prijs voor de mooi ste kleurkanario eigen kweek. In de ver schillende klassen werden de volgende prijzen toegekend. Waterslagers klasse 1: M. van Velzen (506 pt.); A. Kleinman (490); Van Duijn (490); W. de Liefde (437); A. Kleinman (397); W. de Liefde (382); KI. v. Duijn (375 punten). Klasse 2; KI. vaft Duijn (249 pt.); M van Velzen (228); KI. van Duijh (207); P. Kuijt (207); Jac. van der Boon (196); Jpc. Imthorn (189); troostprijs P. van der Horst (115). Klasse 3; W. van Rhijn (126); W. van Rhijn (117); K. van Duijn (114); P. A Damen (109). Klasse 6: D. van Duijn (111); M. van Velzen (108); H. Krijgsman (98). Klasse 8: A. Onderwater (174); A. On derwater (174); M. van Velzen (154). Klasse 9; KI. van Duijn (126); W. van Rhijn (126); A. Rijsdam (123). Klasse 11: A. Rijsdam (148). Klasse 19: Jac. van Duijn, Noordwijk (89+); Jac. van Duijn, Noordwijk (89—). Klasse 19 groep 3: KI. van Duijn (87+); KI. van Duijn (86+). Klasse 20, kleurvogels, groep 1C Barn hoorn (88—); groep 2: C Gutter (86+); P. van der Horst (85—); groep 3 C. Gutter (88); J. Glasbergen (87+). Klasse 21: K. van Duijn (88+): A. On derwater (88—). Klasse 24: KI. van Duijn (87+); KI. Duijn (86). Klasse 26: H. Krijgsman (86+); C. de Best (86+); 3. C. de Best (85). Klasse 30: C. de Best (87—); H. Krijg! Dat de vogelvereniging „De Kanarie vogel" in niet geringe mate de be langstelling van de Jeugd weet te trekken, wordt niet alleen bewezen door het aantal jeugdleden, maar ook door de aandacht, waarmee de jon geren gisteren op de openingsavond de expositie bewonderden. Foto D. Kruyt Emissie Vuleaansoord Naar wij vernemen zhl het prospectus dér emissie van f 600.000 gèworte toon deraandelen N.V. Vuleaansoord 8 decem ber worden uitgegeven. De claimhandel begint 10 december, de inschrijving is 16 december en de storting 22 december Garantie-uilloting )aar Indonesië in gebreke blijft, zal ministerie van financiën op 17 de cember een garantie-ultlotlng verrichten van 3 miljoen op de door Nederland gegarandeerde 3 procent Nederlandsch- Indische conversieIening-1937, betaalbaar 1 februari. ouden. Ds. L. S. den Boer ven Sasven- eim zal spreken. Spreekbeurt Vanavond half acht spreekt ds. H. de ier te Den Haag voor de Gereformeerde gemeente. VALKENBURG Contactavond kleuterschool 1 Oktober werd de kleuterschool ge opend en gisteren Is de eerste contact avond gehouden. De leidsters, de dames De Boer en Van der Werf, hadden niet over belangstelling te klagen. Mej. De Boer had de leiding en zei in haar ope ningswoord, dat de groteren zich in deze samenkomst maar moesten verbeelden, dat ze teruggekeerd waren in hun kleu terperiode. Er kwam nl. „hoog bezoek" St. Nicolaas en zwarte Piet beklommen het podium en menig versje uit de kin derjaren bleek nog door de groteren goed te worden gekend. Surprises, door de kleuters zelf vervaardigd, werden uit gedeeld en de poppenkastvoorstelling met interesse gevolgd Mej. Van der Werf liet flitsen uit de klas horen en zonder dat amen genoemd werden begreep me nig ouder toch wel, dat het over zoontje of dochtertje ging. als er van die leuke voorvalletjes werden verteld Het reisplan van St Nicolaas was zo uitgestippeld, dat hij vanmorgen de kleu ters zelf zou komen opzoeken. Oudste inwoner overleden De advertentiekolommen van ons dag blad vermeldden gisteren het overlijden de heer A. de Vriez in de ouderdom 96 jaar. Met dit heengaan is het leven hem. die jarenlang de oudste inwo- van ons dorp is geweest, geëindigd hij was het. die in 1945 bij het Veerpad dé bevrijdingsboom heeft geplant. Bij in formatie bleek ons, dat mevr. H. Kranen burg-Wijnhout nu de oudste inwoner van gemeente is. man (86+); P va Schuitemaker (86- Klasse 32: H. Krijgsman (89—); H. de Liefde (86+). Klasse 33: A. van Rijn (85). Klasse 34: A. van Rijn (89—); A. van Rijn (86+); W. de Liefde (86+). Klasse 35: D. Schuitemaker (89+); W de Liefde (89—); A Ouwehand (89—); H. de Liefde (88+); 5. C. de Best (88+) Klasse 36: W. de Liefde (89—); C. van Schaap (88+); KI. van Duijn (87+); KI. van Duijn (87+). Klasse 37: H Krijgsman (89—); A. van Rijn (88+); H Krijgsman (88—); C Schaap (87+). Klasse 39: L. Kruijt (89—); H. Krijgs man (86+); J. Hoek (86+). Klasse 41: J. Hoek (85+). Klasse 42: L. Parlevliet (85+). Klasse 43: L. Parlevliet (88—); L. Par levliet (87+). Klasse 45: L. Parlevliet (89—); L. Par levliet (88—); L. Parlevliet (87+). Klasse 46: C. de Best (89); J. Hoek (88+ Klasse 50: L. Parlevliet. A. van Rijn. Klasse 51: T. van der Plas (88—). De tentoonstelling is van hedenavond tot en met 6 december geopend. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 9.39 en 22.18 uur; NOORDWIJK Kaderweekclndc Het aanstaande weekeinde heeft het Leids Gereformeerd Jeugdverband een kaderconferentie in Die Osaewa. Het thema van deze bijeenkomst is Kerk en Jeugd. Dr. F H von Meyenfeldt spreekt zaterdagavond over „Wat verwacht de Kerk van de jeugd?" Zondagmorgen laat de heer Chr. Hanegraaff enkele negro spirituals horen, 's Middags leidt de heer T. van Dijk het onderwerp „Wat ver wacht de jeugd van de Kerk?" in. Het weekeinde wordt besloten'met een forum, waarin twee kerkeraadsleden en twee tongeren zitting hebben. Burgerlijke stand Geboren: Leonardus J. B. W„ z.v. Th. Bakker en J. F. Kooymans; Theodorus G.. z.v. Th. G. v. Oosten en U. M. Koe mans; Cornelia P. M„ d.v. A. C. de Haas en C. A. A. v. d. Weyden; Jannetje, d.v J. de Bes en J. van Huunik; Johanna M I., d.v. A. Peute én M. J. v. d. Berg Ondertrouwd: F. M. L. Doove en G Henny; L. B. Oet en M. A. den Otter Getrouwd: C. J. den Otter en D. P laasnootG. de Jong en M. Kret. Overleden: C. Bergsma, 17 j.; M. A. L. Veerkamp, 63 j.; C. v. d. Bosch, 48 j.; A Caspers—Vink, 76 j. Spreekuur schoolarts De school, houdt zitting woens in de openbare la; school, Van Panhuysstraat. 2—3 Visserijgolfjes DE ROND ALLE FEESTDAGEN terugkerende moeilijkheden wat be treft de sluiting van het visserijbedrijf, stapelen xich in IJmuiden nu weer op voor de 27e december. De Nederlandse Zeevisgroothandel Vereniging heeft haar leden thans in een brief meegedeeld, dat zij de Stichting van de Nederlandse Visserij te Scheveningen ervan in kennis heeft gesteld, dat zU haar leden heeft geadviseerd de zaken zaterdag 27 december te sluiten. Er is die dag geen spoorwegvisvervoer in binnen- en buitenland; de verzendingen per auto van Van Gend en Loos zijn ook niet mogelijk en voorts zijn de bankinstellingen en postkantoren gesloten. Het merendeel van do vishandelaren heeft het personeel een vrije dag toegezegd. trawler Amsterdam IJM. 28 meldde zich oor deze markt. De Amsterdam ging aar zee op 24 november. Tot de te ver- achten schepen behoren thans weer: Beatrice en Golfstroom van 19 novem ber; SCH. 135 van 20 november; VL. 131 21 november: SCH. 171 en SCH. 153 Mocht er die dag toch worden gewerkt, aldus de vereniging, dan wil het de ver- -iging voorkomen, dat de werknemers daarvoor het zondagstarief dubbel Icon zullen claimen. De reders hebben de vereniging mee gedeeld, dat zij de kwestie van de vis- verkoop op 27 december eerst eens op 20 november ln eigen kring wilden be spreken. De vereniging had de reders op jvember om een standpunt gevraagd Sedert die twintigste november zijn thans bijna twee weken verlopen, zonder dat de reders iets over hun eventuele besluit hebben meegedeeld. Het bestuur de vereniging van groothandelaren heeft daarom niet langer meer willen wachten met het geven van een advies an dé leden. Aan de woenzdagmarkt Zeer weinig aanvoer was er aan de oensdagmarkt. Slechts één trawler, de Job Gouda, was binnen met een vangst 200 kisten schelvis, 70 wijting, 140 en kabeljauw, 80 koolvis, 10 haring. 500 makreel. 75 stuks stijve kabeljauwen 75 kisten diversen. De Job Gouda maakte voor deze reis, die op 18 novem ber werd begonnen, f 32.800. Voorts was binnen de KW. 107 met 750 kg tong en 25 kisten schol, waarvoor f 4800 werd ge maakt. Een fraai resultaat I De prijzen lagen zeer hoog. Hierdoor kon de Job Gouda aan een gemiddelde prijs van f30 per kist toekomen. Kisten schelvis zagen we weggaan voor f90 tot f50 voor de grove en middelsoorten, ter wijl de verse haring bedragen van f30 haalde Makreel ging van de hand voor (24 tot f30 per kist van 50 kg. In Engeland is de trawler Allanwater aan de markt geweest. Te Grimsby werd de mooie besomming van f 45.000 ge- En voor de donderdag De trawler Joh. Polderman IJM. 20 was onderweg voor de IJmuidense don- derdagmarkt met een vangst van 630 kis ten vis. Hierbij waren 100 kisten schelvis. 300 mBkreel, 15 wijting. 100 gul en kabel jauw, 100 koolvis en 15 diversen Ook de ONZE AGENT A. van den Bosch zoals iedere Rifnsburger weet, zlin 65 jaar nog een bijzonder kwiek n Maar dat hij de moed zou hebben samen met uijn vrouw nog een reis i de halve aardbol te maken, zullen slechts weinigen hebben vermoed. Dc heer Van den Bosch is niet alleen met onze krant maar ook met Rljnshurg vergroeid. Zoals vrijwel «le Rijnsburgers, heeft de heer Van den Bosch een werkzaam leven achter de rug. Hij kwam in de bloemenkwekerij terecht en dat bete kende werken zo lang het dag is. Rijk is het huwelijk met kinderen ge zegend: acht dochters en twee zoons zagen het levenslicht. Niet minder dan zeven dochters en één zoon vertrokken naar Canada en hebben zich daar than' met hun gezinnen volkomen aangepast De dochtera zijn getrouwd vertrokken maar de zoon Kees is met een Canadese in de echt verbonden. Zoon en schoon zoons bedrijven de meest uiteenlopend» beroepen. De enige die de bloementeelt is trouw gebleven. Is Thoom van de» Mey, die met de oudste dochter Dora is getrouwd Kees van den Bosch verdient zijn brood als fijnhout-sorteerder, na daar voor met goed succes een cursus te heb ben gevolgd Freek van Delft, die met All van den Bosch de exodus Inzette kreeg na een moeilijk begin als fabrieks arbeider de functie van reclametekenaar Verder werken er drie schoonzoons on een farm. De gezinnen hebben zich ge vestigd in Ontario en Brits-Columbia staten die 48 uur met de trein uit elkaar liggen. Moeder Van den Bosch is maar blij, dat ze veel dochters in het over zeese heeft zitten, want die schrij ven nog vrij veel. Maar toch wil dit echtpaar zich met eigen ogen ervan overtuigen, hoe de kinderen het ma ken. En daarom stappen ze zondag op de „Maasdam" van de Hotland- Amerika-Lijn om zich op een com fortabele wijze naar de nieuwe we reld te laten brengen. Als alles vol gens plan verloopt, komen ze na elf dagen in New Yörk aan, gaan dan 24 uur treinen en komen dan in het plaatsje London aan, waar de vier ,.Ontario"-gezinnen hen hartelijk hopen te begroeten. Na een gedegen rustpoos trekken ze verder naar Brits-Columbla. Van de twintig kleinkinderen zijn er slechts twee in Nederland geboren, zodat het aantal onbekende gezichten de bekende over treft. Geen wonder dat grootvader en vooral grootmoeder branden van nieuws gierigheid) Het is de bedoeling, een Jaar ln Ca nada te blijven, maar het visum Is twee jaar geldig, zodat daar nog wel een tijdje bij zal komen Zondag zuilen de twee achterblijvende kinderen, van wie toon Arie van den Bosch het agentschap Op zich heeft ge nomen, hun ouders voor lange tijd vaar wel zeggen. Behouden vaart en goede reis. heer en mevrouw Van der Bosch. God zij met ul Opbrengst collecte De collecte ven zaterdag voor het Ko ningin Wilhelmlna-Fonds heeft opgebracht 390,40, 22 november; de trawlers Postboy, KW. 101, KW. 176, KW. 87, KW. 99, KW. 32. KW. 153, IJM. 211 en HD. 108. Veel Polen aan de markt Veel bedrijvigheid brengen de Poolse trawlers in de IJmuidense haven. Aan de Tegeltjesmarkt lag woensdagmorgen de trawler SWI. 151 met een vangst van ruim 1500 kisten verse haring. Deze vangst wordt in het koelhuis opgeslagen. De trawler voerde ook een vangst sar dien en verse vis aan, die teveneens op de Tegeltjesmarkt werd gelost en uitge stald. De handel uit IJmuiden toonde grote belangstelling voor deze vangst, daar er weinig aanvoer door andere hepen is. De vis van de Polen en dit was een algemene teleurstelling mocht echter IJmuiden worden verkocht. Het is de Polen uitsluitend toegestaan de vis lossen voor transitoverkeer naar Polen voor de vismeelfabrieken. Ook van daag zou nog een Poolse trawler met 1500 kisten vis en haring binnenkomen. Nieuwe van zee Dinsdag was het goed weer op de noor delijke Noordzee. De visserij was iets beter. Er werden dagvengsten van 200 manden schelvis, koolvis en ha ring per etmaal gemeld. De loggers en kotters op de kust vingen per etmaal van 200 tot 100 kg tong en van 5 tot 10 mand jes schol. De schepen die bij de Pittboei visten, hadden vangsten die ruimer wa ren: 200 tot 400 kg tong, 10 tot 12 manden schol en wijting en 2 tot 3 manden tarbot. In het Kanaal visten ook nog steeds trawlers, maar de berichten van de schippers waren teleurstellend. De vang en bestonden uit 5 tot 10 kantjes haring. KATWIJK Sinterldaas als gast op contactavond De contacfarond door de personeeU- ver n-jgnng vat. de d-.enst v.n gemeente werken gisteren m de trouwzaal van bet raadhucs gehouden, stond ln het teken van het naderende Stat Nicolaasfeeat Voor de pauze deed men onder leiding van de heer J P. van r -s' 1 een vraag- on-antwoordspel over de g^ochriedsma van Katwijk en da visserij. Wethouder Bloot leidde een wedstrijd, waarbij de deelnemers moeeten trachten omschre ven begrippen te raden Tot Iedere verrassing kwam Slnter- klw i et zijn ^ne%.ht n de peltte op be zoek. Onder grote hilariteit droeg hij rijmpjes voor. waarin alle leden van het personeel stuk voor stuk een beurt kre gen- Verder verichtte de grijsaard de •.rekking van een gratis veri^t.ng. waar van hij ook de prijken uitreikte. Tueeen de bedrijven door speelde de heer W. Schooncnberg op de accordeon. De bij eenkomst stond onder leiding van de heer P. C. Priester. Daninieuws KDC De vijfde ronde van de bordenwed strijden van KDC beeft geen bijzondere resultaten opgeleverd. Dc partijen had den evenwel "n spannend verloop. In de eerste :la« gaat H. Ko*'»- lJn aan kop één ver Mespunt. Drié epel-re zitten hem echter dicht ,op de h1e4en- In do tweede klas h-eft A. Vooya de leldlcig. De uitelagen le klas: H. Voorzaat-^J. Zwaan 1 -! J. G. van Rijn—H Koelewijn 0—2, Fr. Spierenburg—J Schonevold 1-1, Jac. Freke—H- Klinkenberg 20. 2i klas: A. Vooye—W. ootweg 1—1. Ab van BeelenB. Bijsterboi 1—1. C. do Winter—J Houwer 0—2 Am. van Beïlera J Durven bode 2—0 Dinsdag wachi KDC 1 de zwar.» uit wedstrijd tegen SVD te Sassenhe.m. Z.et SVD kans te winnen, dan is deze dub vrij zeker van de kampioenstitel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7