speeöomatic Televisie ontwricht de Australische economie LEXINGTON Op weg naar financiële ondergang Afbetaling van toestellen een moeilijke zaak Geen succes Jehovagetuige kreeg van Hoge Raad gelijk Keus niet moeilijk... overal welkom Breuk Veteraiienlegioen heeft ernstige gevolgen Lilana Daka ging leeuw ongewapend te lijf belangrijk nieuws voor brom fietsers WOENSDAG 3 DECEMBER 1958 (Van onze correspondent in Australië, Leo 't Hart) AUSTRALIë kampt momenteel met economische moeilijkheden. Ze zijn niet van ernstige aard, het is geen depressie, doch men voelt zich niet „comfortable". Hier en daar laat werkloosheid zich gelden, in vele bedrijven is het overwerk van de lijst geschrapt en juist op dat over werk voelde men in Australië zich prettig. Het bedrijfsleven klaagt ovei slapte, kortom het leven is niet zo florisant meer als het geweest is. Ondanks het genot van de televisie in huis. Mogelijk zelfs als gevolg van die televisie Australië had een achterstand in te halen op het gebied der televisie. Toen in Nederland de experimentele periode reeds voorbij was, zat men in Australië nog rustig de kat uit de boom te kijken Televisie is in Australië dus nog slechts enkele jaren oud, maar heeft zulk een geweldige start gemaakt, dat alles er door ondersteboven is. In 1956, het eerste televisie-jaar, werden 85.000 méér toe stellen verkocht dan men had verwacht en sindsdien vliegen de apparaten de winkeldeuren uit met een snelheid van vierduizend per week. De postdienst, belast met uitgeven van de vergunningen, had al spoedig een ach terstand, begon een intensieve controle. In het eerste jaar werden in Sydney 55 000 en in Melbourne 75.000 toestellen geregistreerd doch men schatte het aan tal zwarte kijkers op tenminste 40.000. De laatste tijd heeft Sydney de achter stand, welke het op Melbourne bij de Met een snelheid van 3500 kijk- vergunningen per week, snelt Australië voort op de weg om een achterstand op het terrein der te levisie in te halen. Zal deze weg leiden naar de financiële onder gang, niet alleen van vele kijkers, doch ook van andere toeschouwers rond de televisie? Het staat vast dat het economisch leven in Aus tralië sinds verschijning van tele visietoestellen ontwricht is ge raakt; men stelt zich de vraag waar dit zal eindigen en in hoe verre televisie in dit land als een aanwinst kan worden beschouwd. In financieel opzicht is de invoe ring van televisie in elk geval een succes geweest. Onze correspondent In Australië bespreekt in dit artikel de moei lijkheden waarin men als gevolg van de televisie is geraakt. start had, snel ingelopen en de Nieuw Zuid Wales is nu het grootste af zetgebied geworden, vermoedelijk omdat hij met zijn grote industrieën, de meest koopkrachtige bevolking bezit. Australië heeft in hoofdzaak reclame televisie. Eerlijk gezegd, ik vind het af schuwelijk, doch men weet hier eigenlijk al niet veel beter; ok de radio is immers vol reclame. Wat de programma's zelf betreft; deze bereiken ook lang het peil niet van bijvoorbeeld die in Nederland. Zij blijven sterk in de „Wildwest si en het publiek neemt de prograr leiding, want hoe meer kijkers eer paald station heeft, des te meer en te beter betaalde reclame men kan krij gen. En zodra het publiek de leiding over gaat nemen, is er eigenlijk van ding" geen sprake meer. We zien hier in de kranten, in de radio en thans in de televisie. Als geheel is het *p Of er verschil tussen geneversis... Vraag Uw slijter, ober of barman «MtnoppzQjoiiMivtn Dan proeft U het. WF is extra" gebeid, dus extra zacht, maar toch robuust van karakter. Doe als de Ware Fijnproever. Spreek „klare" taal en bestel ZEEBOUSE GENEVFR j in de nieuwe kneepfles 8.25 per hele liter licht, waarin 1 aard sport ook een belangrijke rol sp Zonder op dit alles thans verder i ;aan, zij slechts opgemerkt dat in Igemeen gesproken in cultureel opzicht elevisie in Australië niet brengt, ijn zou kunnen brengen. Niettemin, het publiek, toch al niet veel gewend, neemt het programma en geniet ervan. Zo oorgaande cijfers reeds blijkt, i: en naar het televisietoestel. Prijs In luze etui f59,75 Zeer modern, zeer chic, zeer sterk doublé dameshorloge. Zes modieuze asymmetrische modellenI /an 1500 tot 4000 gulden. Volgens de sta- ïstieken80 procent van het aantal toe stellen wordt od afbetaling gekocht. En hier zijn nu zoals velen menen de ngheden begonnen De meeste toestellen werden aange schaft toen nog vrij kort geleden er k wat overuren in de bedrijven ge kt konden worden. Ook van\ „nieuwtje", bleef men dan verder thuis bij de televisie. Dus begonnen :erst de bioscoopdirecties te klagen; 'ervolgens het personeel te ontslaa •ond Sydney staan thans 17 bioscoop theaters te koop. Het gaat slecht de milk-shake bars, waar het uitgaande publiek chocolade koopt en dorst lest de taxichauffeurs zien hun klanten nie ■olt hel 1 langza ïrder. Wan' alle krachten ingespannen worden om behalve mogelijk van andere goederen ook de termijnen van de televisietoestel len te betalen. En dus bezuinigt men meer op kleding, op schoeisel, zelfs op voedingsmiddelen. De winkeliers, de reizigers, ze klag) steen en been en zij allen wijten de nari heden aan de televisie en vragen zich af waar dat zal eindigen. Merkwaardig ge noeg, eigenlijk óók het grote publiek „kijk-nieuwtje" er een beetje af is men nog voor zoveel termijnen aan toestel vastzit. Men kan reeds volop tweedehands toestellen kopen. Er komt nog bij dit alles, dat Australië eigenlijk geen klimaat bezit voor televi sie. Doch de winkeliers en makers va televisietoestellen voeren hun reclami campagnes ten top, steeds lager worden de deposits, steeds feller de drang dooi de huis-aan-huis-colporteurs uitgeoefend De instanties die zich tegen 10 of 12 procent interest! bezig houden me financieren van al hetgeen afbetaald moet worden, hebben een goede tijd wie het kapitaal bezit, kan geld verdie nen: De man van het televisietoestel tobt er mee Wordt de televisie voor hem en anderen een weg naar de financiëh dergang? Moeilijkheden zijn er in geval; zij geven de terugslag in Australische economisch leven. Men kan slechts hopen dat dit alles verschijnselen van een derziekte" zijn, die zich slechts tot enkele zorgelijke maanden zullen beperken. Geen Overtreding in VOORSCHOTEN als „publiek" beschouwd worden, zo heeft vanmorgen de Hoge Raad beslist 1 n een proces, dat op grond van de politieverordening van Voorschoten aan hangig was gemaakt tegen een getuige van Jehova. Deze was eerst door de kantonrechter te Leiden, daarna in hoger beroep voor de rechtbank te Den Hoag veroordeeld wegens overtreding van de politieverordening. Het desbetreffende artikel hieruit luidt: „Het is verboden des zondags op of aan wegen en aan de huizen al dan niet tot reclame of propaganda dienende ge schreven of gedrukte stukken, bedrukt briefpapier of afbeeldingen aan het pu bliek om niet of te koop aan te bieden, uit te reiken of op andere wijze onder het publiek te verspreiden, dan wel de inhoud daarvan geheel af gedeeltelijk bekend te maken". Op zondag 23 juni van het vorig jaar had de getuige van Jehova een bewoon ster van een huis aan de Juliana van Stolberglaan te Voorschoten een bro chure aangeboden. Kantonrechter en rechtbank achtten dit in strijd met de verordening en veroordeelden hem. Namens de Jehovagetuige ging mr L. C. middelen ^^Vynuid Fockink Anno 1679 Botte Neij geeft het roer over Gistermiddag heeft Botte Neij a schipper afscheid genomen van de in Hollum gestationeerde reddingboot Dr. W. H. van Rietschoten. Botte Neij wordt opgevolgd door de heer J. de Jong. die sedert 1937 lid is van de bemani de reddingboot. De plechtigheid had plaats op sen Ameland en Terschelling, waar Botte Neij het roer van de boot overgaf aai zijn opvolger. Als gasten waren de di recteur en de adjunctdirecteur van d N.Z.H.R. mee uitgevaren. Botte Neij is in zijn 34-jarige ..red dingsloopbaan' 94 maal uitgevaren om hulp te verlenen. Op 14 van deze toch ten redde hij in tötaal 56 mensen H11 heeft verschillende medailles gekregen waaronder de zilveren medaille van de Koning van Zweden voor het redden van de opvarenden van de Malmö. Ook kreeg hij de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Botte Neij ziet zich om gezondheids redenen genoodzaakt pensioen aan »e vragen. Massale begrafenis in Chicago De 87 kinderen die bij de schoolbrand in Chicago om het leven zijn gekomen, zullen vrijdag gezamenlijk worden begra ven. De plechtigheden worden geleid door aartsbisschop Gregory Meyer. Naast de 87 kinderen blijken drie nonnen om het leven te zijn gekomen Het onderzoek naar dc oorzaak van de brand duurt nog voort Men sluit de mogelijkheid van brandstichting niet uit, doch volgens de laatste berichten is er een grote kans dat een van de leerlingen, die stilletjes een sigaret rookte in het trappenhuis, de dader is. der Tas uit Amsterdam in cassatie. Hij voerde dit an cassatie aan, o.a. dat de -deling in strijd zou zijn met a •an de grondwet (persvrijheid) artikel 181 (godsdienstvrijheid), de Hoge Raad heeft thans beslii dat deze middelen niet eens behoevi te worden onderzocht. De getuige v; Jehova werd van alle rechtsvervolging ntslagen op grond van de overweging ,dat het bewezen verklaarde me' trekking tot de bewoonster van het huis de Juliana van Stolberglaan geen feiten of omstandigheden behelst krach tens welke zij zou kunnen worden ge kend tot het publiek, als bedoeld de poltieverordening, weshalve het zen verklaarde niet eens overtredi 1 die bepaling oplevert". ij de Rijkspostspaarbank is in novi ber 6,6 miljoen gespaard tegen f 6,5 mil joen in oktober. Dat dit cijfer niet gebruikelijk is, oktober belangrijk of is vermoedelijk een gevolg vj ischrijving op de rentespaarbnevei s Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 1 november 1957 werd daarentegen f 23,6 In. ingeteerd, zodat er in dit opzicht :n belangrijke verbetering is. De .droeg f 55,2 min. de terugbetaling f 48.6 min. In de eerste 11 maanden is f 114,1 min. gespaard tegen f 8 mli jaar tevoren. NIEUW LEGIOEN VAN 1000 MAN (Van 1 from America's Best Tobaccos Een Afrikaanse dorpsbewoner, die met blote handen strijd heeft geleverd tegen een leeuw en daardoor een moeder en kind het leven heeft gered, is de George-medaille toegekenddit is de hoogste Britse onderscheiding voor burgers. Deze heldendaad van Liani Daka. een dorpsbewoner van Masaka in Noord-Rhedesia. is uitvoerig beschre ven in de London Gazette, de offi ciële Britse kroniek voor onderschei dingen. Daka was op een nacht wakker ge schrokken voor het gegil van een vrouw, dat werd overstemd door het gebrul van een leeuw. Snel had hij zijn geweer, een voorlader, gegrepen en was hij op onderzoek uitgegaan. In een nabijgelegen hut trof hij een vrouw aan met haar tweejarig doch tertje, sidderend van angst voor een Overval op oude magazijnbediende Omstreeks kwart over vijf gistermid dag is in Amsterdam-Noord een overval gepleegd op een 74-jarige magazijnhe diende van een brandstoffenhandel. Hii was alleen in de zaak achter gebleven Toen er gebeld werd, deed dc magazijn bediende open. Er drong een man bin nen, die hem met een Engelse sleutel een klap op zijn hoofd gaf. De indrin ger schreeuwde „Je geld moet ik heb ben", terwijl hij de magazijnbediende met een sjaal probeerde te wurgen. Gelukkig kwam op dat ogenblik een kantoorbediende binnen. De indringer vluchtte naar de keuken en zag later kans te ontsnappen. Jager werd met schot hagel gedood Een jachtpartij in de velden bij Buren vond gisteren onverwachts een einde, doordat een van de jagers met een schol hagel uit het jachtgeweer van een ander doodgeschoten werd. Het ongeluk gebeurde toen zeven ja gers over een damhek klommen. Een van hen sprong van de schutting naar bene den en kwam zo ongelukkig terecht, dat zijn geweer plotseling afging. Toevallie was de loop recht op het hart van de gepensionncerd kolonel der rijkspolitie. H G. van Everdingen uit Den Haag, ge richt. De kolonel (oud geweestelijk com mandant), die vandaag 72 jaar zou wor den, was op slag dood. volwassen leeuw, die probeerde het kind te pakken te krijgen. Daka hief zijn geweer en drukte op de trekker. Maar het wapen was niet geladen. Onmiddellijk wierp hij het wapen weg en hij vloog de leeuw op de rug, terwijl hij de ribbenkast van het beest met zijn vuisten bewerkte. Het brul lende dier trachtte zich van zijn be lager te ontdoen en hem in zijn klau wen te krijgen. Hierop kwam Daka's zoon toesnel len en al worstelend schreeuwde zijn vader hem toe patronen te halen. De tongen greep het geweer en vloog mee weg. Het wapen laadde hij derweg en toen hij binnenkwam zag hij hoe zijn vader met opengereten arm, schouder en been, hangend aan de staart van de leeuw, deze va moeder en het kind vandaan pro beerde te houden. De zoon van Daka bedacht zich niet lang en schoot het dier dood. In de officiële mutatie wordt klaard. dat Daka zeer grote moed heeft betoond alsmede volledige ver loochening van eigen veilighetd. DK Leiden, Rotterdam. Schiedam, Vlaar- dingrn, Dordrecht en Walcheren van het Veteranenlegioen Nederland hebben rich zoals we gisteren In een deel van onze edities reeds hebhrn medegedeeld, zich tot hun leedwezen genoodzaakt gezien zich te distantiëren van het hoofdbe stuur. Het gevolg hiervan is, dat er een nieuw organisatie is ontstaan, die de naam Oudstrijderalegioen Nederland voert. De sterkte van het nieuwe legioen zal ongeveer duizeifd it elfhonderd man worden, als ten minste alle leden zich achter de uitgetreden besturen stellen Het V.L.N. telde in totaal 2500 leden oeilijkheden schijnen reeds ze« maanden te hebben geduurd. Grote be •aren indertijd gerezen tegen de begroting van het hoofdbestuur, waarop bezuiging met zeker zesduizend gulden mogelijk achtte. De afdeling»- voorstellen kregen echter te weinig dacht om geiealiseerd te worden, deelt een woordvoerder van de nie organisatie mede Dat een soberdei drag voor het V.L.N. nodig is, meent doende bewezen door hi dat ondanks de hoge contributie 11 jaar), vetschtllende afdelingen prak tisch over geen middelen beschikken het hoofdbestuur (te) veel geld nodig heeft. Ook vier hoofdbestuursleden hebben zich achter het nieuwe legioen gesteld, weten mr. dr. H. P. Schaap uit Assen de heren M. W'. Temme uit Middel burg. G. A. den Oude uit Dordrecht cn P. J. G. A. Ego uit Den Haag. Behalve bezwaren tegen het financiële beleid van het hoofdbestuur, ageerde gen het teveel aan negatieve kri tiek. Men wil wel kritiek uiten, maar dan meer in opbouwende zin, aldus deel de men ons mede. Inmiddels heeft het Veteranenlegioen een kort geding aanhangig gemaakt voor de president van de Amsterdamse rechtbank, tegen de heer J. L. Cassa, wegens „onrechtmatig gebruik van de uniformen van de drumband". Dit ge ding is bepaald op 19 december. Mr. D Bent U Kunt U maar niet In slaap komen...? Stop dan toch eens met al die stimulerende dranken. Vóór het naar bed gaan een kop van Houten cacao werkt kalmerend, is lekker en U slaapt Snelheidsbeperking voor bromfietsen in januari Als de desbetreffende beschikking te aanzien van de snelheidsbeperking va bromfietsen in de bebouwde kom tot I kilometer per uur, overeenkomstig de verwachting, nog deze maand in Staatsblad verschijnt, zal zij in jar van kracht kunnen worden. Minister Algera heeft de beschikking reeds in juni aangekondigd en thans 11 men aan de voorbereiding van de afkon diging bezig, zodat minister Van Aartsen verwacht, dat hij deze zeer binnenkort ii het Staatsblad zal kunnen krijgen. kele maanden later (namelijk vie maanden na publikatie in het Staatsblad) den officieel de nieuwe verkeersbor- ter aanduiding van de bebouwde- igrenzen ingevoerd. In tal van ge- zijn deze reeds geplaatst. Bij het 1 der grenzen vindt men witte bor- met rode rand en het getal vijftig in het einde witte borden met rode en het getal vijftig in grijs, met daar doorheen een zwarte schuine balk. Excessen ontgroening Minister Cals„Het was nogal overdreven (Van onze parlementsredactie) De excessen, die zich hebben voorge daan bij de ontgroening van eerste-jaars- studenten, vereisen niet het ingrijpen van bezinning op het tucht- enaten en op de grond- igen van de studentengemeenschap in t algemeen Dit zei gisteravond de nister van o. k. en w., mr. Cals, tij dens de behandeling van zijn begroting in de Tweede Kamer. Het verheugde de bewindsman, dat de senaten van de universiteiten en hogescholen bezig zijn intensieve aandacht te schenken aan het verschijnsel der ontgroeningsexcessen. De persberichten over bekkenfracturen als gevolg van het ontgroenen w overigens naar dc mening van mr. Cals ogal overdreven. nan uit Den Haag zal optreden de heer Cassa. Men acht de kri tiek ongegrond, omdat het uniform geen bescherming geniet en praktisch gelijk is dc Ambonezen, dat deze dragen bij officiële gelegenheden. Schrootttffitire „Hansa-directie niet gevlucht" De heren A. en M. Trlppe, oud-directie leden van Hansa-Rohstoff in Düsseldorf, zijn niet near Amerika gevlucht. Dit heeft hun raadsman, mr. A. C. Bergsma in Rot terdam medegedeeld aan de minister van justitie. Tijdens de behandeling van da verstekzaak tegen een der onvindbare diercteuren van de Zeeuwse metaalmaat schappij, vrijdag voor het Haagse Re- rechtshof, had de procureur-generaal echter gezegd, dat hij de Indruk had, dat de hoofddaders van het Europese schroot- schandaal zich in Amerika in veiligheid hadden gesteld. De heren Trippe hebben doen weten, dat daarvan geen sprake is en dat zij bereid zijn desge- raagd naar Nederland te komen. Zij eggen te goeder trouw te zijn geweest n slechts te zijn afgegaan op vericlarin- en van een ambtenaar van het ministerie an economische zaken. Zij zouden met hebben geweten, dat deze verklaringen uitgegeven. Ook pro testeren zij tegen de beschuldiging, dat zij miljoenen winst zouden hebben ge maakt; het girvg volgens hen om goed drie ton. Nederlanders in Denemarken in gevangenis De kapitein en de stuurman van de 450 ton metende Nederlandse coaster Ali S. uit Groningen, zijn gisteravond in Frede- rica (Denemarken) gevangen gezet onder beschuldiging geprobeerd te hebben een grote hoeveelheid sigaretten Denemarken binnen te «mokkelen. De politie en de douane maken de na men niet bekend, maar zeggen dat de kapitein en de stuurman, die beiden zes dagen gevangenisstraf gekregen hebben, onmiddellijk hiertegen beroep aangete kend hebben. De politie deelde mee, dat ongeveer 80.000 sigaretten gevonden werden in een ballasttank. De politie heeft meegedeeld, dat de si garettensmokkel op grote schaal kort ge leden verplaats is van Kopenhagen naar andere havens en dat de Ali S. ervan ver dacht wordt bij de operatie betrokken te Herdenking gevallenen 7 december-divisie Dit jaar zal de eerste divisie „7 de cember" haar gevallenen niet zoals ge bruikelijk op 7 december herdenken maar op 6 december. Dit in verband met het feit dat 7 december op een zondag valt. Om half twaalf 's morgens wordt voor het monument op de Dam in Amsterdam een' openlucht bijeenkomst gehouden. De commandant, de legerpredikant en de aalmoezenier van de voormalige divisie zullen een toespreek houden. Daarna worden aan de voet van het monument kiansen gelegd door verte genwoordigers ven verschillende organi saties en verenigingen alsmede door na bestaanden van de gevallen strijder». Aan de plechtigheid wordt medewer king verleend door de Koninklijke Mili taire Kapel. ACADEMISCHE EXAMENS UTRECHT, 1 december Geslaagd voor geschiedenis: zuster A J (Van verkeersredacteur) Nu de snelheidsbeperking voor bromfietsers tot veertig kilometer per uur in Neder land en in vele andere West- europese landen, van kracht is geworden en het de fabrikant verboden is bromfietsen in de handel te brengen, welke de voorgeschreven maximum snelheid kunnen overschrij den, is het gebruikelijk ge worden de motoren wat „af te knijpen". Deze oplossing is echter verre van ideaal en alle bromfietsproducenten stellen dan ook hardnekkige pogingen in het tverk om het volle gebruik van het motor vermogen te hervinden, zon der tot al te revolutionaire wijzigingen over te gaan. Een van de belangrijkste nadelen van een afgeknepen of afgeremde motor, die door geringe veranderingen van carburateur en uitlaat kan worden verkregen, is de ver mindering van de trekkracht Het effect is ongeveer het zelfde, als wanneer men van een zescilinder motor slechts vier cilindei De fut is er dan ui tocht door hijvoorbt lijdensweg zijn. Vooral bij een lar tal bi> een geringi gebruiken geslaagd een bromfiefsmofor iit en een op de markt te brengen, die ieeld berg- alle gunstige eigenschappen een ware van de niet-afpeknepen motor bezit en desondanks geen pro ng toeren- tere snelheid dan veertig kilo- Dit 1 u wordt afpe- klepje, zodra meter per uur De uitvindivi >elaat irop sloten door de krukas reikt, dat overeenkomt met de maximumsnelheid van veertig kilometer. De regulateur, zo als het klepje ook wel wordt genoemd, treedt in werking trekkracht van een afgekne pen bromfietsmotor duidelijk te merken. Door het niet be nutten van het volledige mo torvermogen zal het optrek ken aanmerkelijk langzamer geschieden, terwijl tegenwind en extra belasting veel gro tere obstakels vormen. Na maandenlange proefne mingen is de N.V. Motorenfa- briek „Pluvier" er thans in der de naam SpeedOmattc octrooi is aangevraagd, is mo gelijk gemaakt doordat de Berini-motor M-21, die dit be drijf produceert, een draai schijf bezit, die op de krukas is aangebracht en die een sectorvormig venster bezit, waardoor het gasmengsel van uit het cartertoevoerkanoal wordt toegelaten onder de ruimte in de zuiger. als gevolg van de centrifu- gaalkracht en beweegt zich tegen de kracht van een spi- Ten einde de juiste brand stoftoevoer tijdens het rijden bü veertig kilometer per jrgen dc smering te verzekeren, is in het afsluitklepje een gaatje aangebracht. Het gehele me chanisme, dat op de draaischijf is aangebracht, is zeer com pact gebouwd en het motor carter heeft dan ook geen enkele wijziging ondergaan. Tijdens het rijden met de gereguleerde motor is het be reiken van de veertig-kilome ter-grens nauwelijks waar neembaar, hoe ver de gas- handle ook wordt openge draaid. Moet een helling wor den genomen en loopt daar door de snelheid tot bijvoor beeld vijfendertig kilometer terug, dan heeft inmiddels het klepje het venster weer vrij gemaakt en staat het volle motorvermogen weer ter be schikking. Belangrijk is, dat het karak ter van de hierboven omschre ven constructie niet behoeft te worden gewijzigd, als de maximum-snelheid voor een bromfiets bijvoorbeeld niet meer dan vijfendertig of der tig kilometer mag bedragen. En even belangrijk is voorts, dat het slechts een geringe ingreep behoeft om van een Berini-motor M-21 ten Berini- motor M-21 R te maken. 1 tandheel leunde: G H Sluis, 1 sociologie: A M 1 Vroec- teno. Venlo Semi-Art:" examen- E La verman. Hilver sum. me) R C Polderman. U Aru-oxamen: T A M Jai Tandarts-examen E P bar Ittersum-Vos, Zeist: T D Padt, Kand examen aoclale geograf Utrecht; R S Hulst. Utrecht geogrn l J Poet, I Hot Pcmie. ic van mej H C v d Met Jl. geechiedde UTRECHT. 1 december Geslaagd voc et examen staa thuishoud leunde en *ti stick MO A W Jannen. Breda. M RADIOPROGRAMMA Programma voor morgen DONDERDAG 4 DECEMBER 19Sg Hilversum I. 40Z m. T46 kc/s. KRO: 7 00 Nws 7 15 Gram 7.30 V d Jeugd 45 Morgengebed Hoogmis 935 Gram ■■m kal iMi tem 9 40 Schoolradio. 10.30 Morgendienst KRO: - hus 12 00 Mid- 2.25 V d boe- luwmeded 12 30 Gram 12 40 Act 13 00 Nws 13 15 Zonnewijzer 13» Lichte mus 13 45 St Barbars. klankb NCRV. 14 00 Lichte muz 14 30 Gram 14 95 Meisjeekoor en lnetr kwintet 15 15 Omr ork en solist 15 00 Btjbeloverdenklng i«jo Strijkkwartet 17 00 V d Jeugd 17 30 Gram 17 40 Beursber 17 46 Kamerork en solist. 18 15 Erieee ulu 18 30 Vocanl ens 18.50 Sociaal perspectief, caus 19 00 Nws 19 10 -* n 19.16 Gram 19 30 Ra- aus r Avondoverdenking Zaal sportuitslagen 33 20—24 00 Gram. Hilversum II. 298 m. 1007 ke/s. AVRO 7 00 Nws 7 10 Gym 7 20 Gram VPRO 7 50 Dagopening AVRO: 8 00 Nws 8 15 Gram 9 00 Gym v d vrouw 9.10 De groenteman 9 15 Gram 9 40 Morgenwijding lO 00 Gram 10 40 V d kleutert 1100 V d hulsvrouw 11 15 Gram 1145 Het moeilijke schoolkind, csu# 1200 Lichte muz 1230 Land- en tulnbouw- meded 12.33 Lichte muz 12 50 Uit het be drijfsleven. caus 12 00 Nws 13 15 Meded of gram 13.30 Metropole ork 13 55 Beursber 14 00 Plano k quatre malm 14 30 Zijn zeven vrouwen, hoorspel 15 05 Kamermuz 15 40 Voordracht 15 55 Gram 16 30 Gram 17 00 Vd Jeugd 17 45 Lichte r •ollst In de pauze (i2! 1031 35 Hum voordracht) 22 20 Sportact 23 0T

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7