L.D.M. gaat bouwen aan Ir. Driessenstraat NIEUW is de EVERSHARP Leids raadsbesluit werd ten dele goedgekeurd NIEUWE LEIDSCHE COURANT Gebouw Stationsweg klein en ondoelmatig Bouw kost f 478.050 en is over anderhalf jaar voltooid TAEZE MAAND nog wordt op het open terrein dat wordt begrensd door -L' de Hooigracht, de Ir. Driessenstraat en de Middelstcgracht begonnen met de voorbereidingen voor de bouw van een gebouw voor de Leidse Duinwater-Maatschappij. In verband met een betere situatie op het Sta tionsplein moesten enige tijd geleden al de werkplaatsen van de L.D.M. wordt ontruimd; men vond een nieuw onderdak in een deel van het gebouwencomplex van het voormalige Tieleman en Dros aan de Middelste gracht. Kort na de ontruiming werd de toren van* de L.D.M., die sinds het klaarkomen van het Stationsplein een onverzettelijke sta-in-de-weg was geweest, afgebroken. Voor een soepel functioneren van de dienst is het uiteraard van belang, dat het gehele bedrijf van de L.D.M., voor zover dat in Leiden bestaat, is gecentrali seerd. De scheiding tussen werkplaatsen en kantoren werd dan ook als een pro visorische oplossing aanvaard, dde nu binnen afzienbare tijd kan worden los gelaten, doordat het nieuwe kantoor wordt gebouwd in de onmiddellijke na bijheid van de werkplaatsen. Het gebouw aan de Stationsweg is bo vendien te klein geworden; de werk zaamheden van de maatschappij zijn in de loop der jaren niet onbelangrijk toe genomen en de tegenwoordige accom- mondatie laat geen expansie meer toe- Wat er met dit gebouw na de ontrui ming door de L.D.M. zal gebeuren, is nog niet met zekerheid te zeggen. Het staat wel vast, dat het niet wordt afgebroken- Het is niet uitgesloten, dat de gemeente er belangstelling voor zou hebben. De ruimte dn het stadhuis is ven dien aard, dat de gemeente moet blij ven uitzien naar gesohikte onderkomens vocy verschil lende takken van dienst (zo is de ge meentelijke accountantsdienst onlangs naar de Hooigracht verhuisd). De bouw van het nieuwe L.D.M.- gebouw is opgedragen aan de firma M. van der Bent te Wassenaar, voor ƒ478.050. Als zich geen vertraging voordoet, kan het werk over veertien maanden worden opgeleverd. Men rekent er echter mee, dat de verhui zing over ongeveer anderhalf jaar, dat is dus midden 1960, zal kunnen plaats hebben. Naast hofje Het ontwerp is van de hand van ir. M. P. Schutte te Leiden. Het gebouw komt te staan naast het hofje aan de Hooi gracht bij de Ir. Driessenstraat, dat aan de rechterkant wordt gefluakeerd door het pas iin gebruik genomen pand van de gemeentelijke accountantsdienst. Of schoon hier van drie verschillende stijlen moet worden gesproken, is het niet zo, dat het ontwerp met de belendende pan den een disharmonie vormt. Aan de kant van de Hooigracht is bo ven het souterrain (anderhalve meter boven het straatoppervlak) het admini stratiekantoor geprojecteerd. Op de eer- se verdieping is het kantoor van de di rectie gedacht met vergadergelegenhedd. Daarboven, op de tweede en hoogste ver dieping, komt een recreatiezaal. die later ook voor uitbreiding van de kantoor ruimte kan worden gebruikt. De ingang komt aan de Ir. Driessen straat. Daar worden vier dienstwoningen gedeeltelijk boven het kantoor gebouwd; één voor de concierge en de andere zijn Advertentie ballpoint met POREUZE kogel, dus fantastisch schrift - fraai model en in prijs verlaagd 7.50 Een SUPF.R SURPRISE uit de BALLPOINTBAR der VULPENKLINIEK BREESTRAAT 145 Burgerlijke staud van Leiden GEBOREN: Willem, z v G Visser en K. Griekspoor; Marjolein, d v L van 't Bosch en A M Kuijper; Maria Jacoba en Johanna, dochters v M J Klootwijk en A Buijn; Theodoras Oorne'.is Adrianus, z v A M Vogelaar en T H van der Geer; Antonia Dirk- Je, d v A Dubbeldeman en A D v. Es. GETROUWD: J A van Scheepen en T Schade. OVERLEDEN: J J van Goozen, 57 J, man; J Opstal, 68 j, man. voor technisch personeel bestemd. Aan deze kant is ook ruimte gemaakt voor interne diensten. zoal6 de machinale ad ministratie en de typkamer. Qok vindt Van links naar rechts: het op te trek ken gebouw van de Leidsche Duin water-Maatschappij (hk Hooigracht Ir. Driessenstraat), het hofje cn het pand 'van de gemeentelijke accoun tantsdienst. In het L.D.M.-gebouw zijn van onder naar boven de volgen de ruimten geprojecteerd: souterrain, kantoren, directickantoor met verga- dergelcgenheid en recreatieruimte. Tekening ir. M. P. Schutte. men daar een spreekkamer en een trek voor de technische dienst. In het souterrain, onder het gehele gebouw, wordt onder meer het archief van de maatschappij ondergebracht. Directie en personeel van de L.D.M. zullen ongetwijfeld de uitvoering van de plannen met grote belangstelling volgen. Men is er zeker van. dat het nieuwe on derkomen alle verlangens ten aanzien van doelmatigheid en sfeer zal vervullen. In Doelenkazerne Genoeglijk Sinterklaasfeest voor b.l.o.-scholieren JN DE mooie ontspanningszaal van de Doelenkazerne is gistermiddag een allergenoeglijkst Sinterklaasfeest gehouden voor in totaal 135 leerlingen van de Ds. De Wolff school, de Dr. Van Voorthuysenschool en het St. Lidwinahuis (aangevuld met leerlingen van de St. Pancratius- school). Het personeel van de Koksschool had hiervoor weer de nodige gelden bijeengebracht en onder meer voor elk kind een cadeautje gekocht en netjes ingepakt. Dat de middag zo bijzonder goed slaag- gaf van ie(jer kind alles te weten. was voor een niet gering deel te dar de heer Th. L. Spierings, de b< kende, veelzijdige ontspanning: de psychiatrische inrichting Endegeest. Zijn optreden als buikspreker, goochelaar en poppenkastman was zo voortreffelijk, dat hij van het begin af aan een levendig ntact had met zijn jeugdig publiek. Tijdens de pauze met tractatie, steeg de spanning ten top en einde lijk naderde het grote moment: Sin terklaas schreed, vergezeld van twee charmante en vrolijk huppelende Zwarte Pieten, de zaal binnen. Elk kind ontving hierna, overeenkomstig zijn verlanglijstje^ een cadeau uit handen van de Sint, die er blijk van Tot slot ontvingen de kinderen nog een grote zak met snoep. De voorbereidingscommissie, bestaande lit kapitein F. F. H. J. van der Reijden, djudant J. v. d. Boogert, sergeant-ma joor M. G. Draaisma en sergeant H. Mar kus, kan terugzien op een goed georgani seerde middag. De commissie kan zich voorts beroemen op een uitstekende ipreekbuis": kapitein Van der Reijden, e met een zeer toepasselijk speechje :rst de kinderen en later op de middag Sinterklaas verwelkomde. Ook de commandant van de Koksschool, luitenant-kolonel H. G. J. de Leeuw, was tijd temidden van de vrolijk fees tende kinderschare. AGENDA VOOR LEIDEN Woensdag Snouek Hurgronjehuis, 8 uur: K. en O— cursus, psychologie van het ziekbed, spr. dr. H. Faber. Donderdag Doelenkazerne, 8 uur: cabaretvoorstel ling. Zaterdag Geiref. jeugdhuis, 8 uur: evangelisatie- bijeenkomst. Tentoonstellingen Lakenhal, 104 uur: werken van Ars Aemula Natures (tot en met 8 december) Rijksmuseum voor volkenkunde: Wat doe je in de kou? Educatieve expositie het leven van de Eskimo's. Geopend 1959. Gouden jubileum Op maandag 8 december hoopt de heer J. van der Veer de dag te herdenken, dat hij vijftig jaar geleden in dienst kwam bij Van der Lindens boekdrukkerij reproduktie-inrichting. Vliet Inauguratie prof. v. d. Vaart Op vrijdag 12 december, om 4 uur, hoopt dr. H. R. van der Vaart, die benoemd werd tot buitengewoon hoogleraar in de facul teit der wis- en natuurkunde zijn ambt openlijk te aanvaarden door het uitspre ken van oen rede in het groot-auditorium van het academiegebouw. ACADEMISCHE EXAMENS ilvenritelt wis- en ituurlcundc: de heren G W Schouten te iiden en D Z Toet te Lelden. Voor het kand ex. D wis- e heer E C van der Mculen te Lelden kunde: de heer H J Kooreman te Lelden Lelden Voor het doet ex scheikunde: mevr W Welmar-Muijen te Rotterdam Voor het doet ex. biologie: de heer J WOENSDAG 3 DECEMBER 1938 (Advertentie) Sigaret? Hunter.' De bekende Amerikaan voor de man die weet wat geurige tabak is! Ktvestie-Praei entieve Geneesku nde Bewindvoerders en commissie van adviseurs aangewezen Zoals we uitvoerig hebben bericht, is enige tijd geleden naar aanlei ding van interne moeilijkheden het bestuur van het Nederlands In stituut voor Praeventieve Genees kunde te Leiden afgetreden. In over leg met de minister van sociale za ken en volksgezondheid heeft het bestuur van het Praeventiefonds de heren S. Spijer, oud-directeur van de G.G. en G.D. te Rotterdam, en P. C. Broekhoff, adviseur voor de volks- gezondheidzaken betreffende de ge- repatrieerden, bereid gèvonden als tijdelijke bewindsvoerders van het instituut op te treden. >e minister heeft thans aan de heren if. dr. P. Muntendam directeur-gene- 1 van de volksgezondheid, prof. W F. J. M. Krul oud-directeur van het Rijksinstituut voor de Drinkwatervoor- ing, prof. dr. A. Polman, voorzitter de gezondheidsorganisatie T.N.O. en B. A. van Schaik, president-directeur het Gemeenschappelijk Administa- tiekantoor, verzocht als onafhankelijke Vol ontzag staarde dit meisje gistermiddag in de recreatiezaal van de Doelenkazerne Sinterklaas aan, die een bezoek bracht aan leerlingen van Leidse b.l.o.-scholen. Alle vrees bleek echter overbodig, want met een mooi cadeau keerde zij even later naar haar plaats terug. Zij en de andere kinderen hadden dit allemaal te danken aan de vrijgevigheid van de militairen. Foto N. van der Horst advies uit te brengen aats van het instituut in het gezondheid- B. P. K ramer veertig jaar bij Grofsmederij In de vergaderzaal aan de Zuidsingel van de N.V. Koninklijke Grofsmederij is vanmorgen de heer B. P. Kramer gehul digd in verband met zijn veertigjarige jubileum. Nadat hij met zijn familie begroet, sprak eerst directeur ir. M de Jong de jubilaris toe. Hij schetste de levensloop van de heer Kramer, d begonnen als kettingsmid en sinds enkele jaren werkt als gloeier-cementeerder. Hij prees hem als een harde werker, die collega's en chefs hoog wordt ge\ deerd. Ir. De Jong bood hem een blauw herinneringsbord aan, een enveloppe met inhoud en het diploma van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel met hel bijbehorende draaginsigne. Verder werd nog gesproken door be- drijfsleider G. G. van der Waals. Werk meester J. Lathouwer prees de jubilarii als een kundig vakman, die geheel vol doet aan de eisen, die men hem stelt in zijn werk. Hij had een verrassing: een foto van de heer Kramer bij de oven in de cementeerderij. Na afloop van dc huldiging bleef men nog even napraten programma en de organisatie var researchwerkzaamheden. De comm zal zich ook verdiepen in de vraag of het instituut in de toekomst een formeel eventueel wettelijk uitvoeriger gere gelde status dient te krijgen en tueel voorstellen ter zake doen. slotte zal zij zich bezig hou'den met de personeelsbezetting en eventueel stellen tot wijzigingen in die bezetting voorleggen. Plan Leiden-Houtkwartier-Zuid 23 december tot vaststelling van het partiële uitbreidingsplan in onderde len „Leiden-Houtkwartier-Zuid" gro tendeels goed te keuren. De bezwaren de N.V. Nederlandse spoorwegen acht het college ongegrond, mede om dat de door de Spoorwegen beoogde uitbreiding van de aanwezige los- en laadplaatsen in de wijk Boerhaave- laan moet worden tegengegaan, te- daar het spoorwegemplacement bij de Potgieterlaan de aangewezen plaats is voor het beoogde doel. 1 menen G.S., dat bij verwezenlij king van het plan. voor wat betreft de de N.V. Nonrd-Zuid-Hollandsche ver voermaatschappij toebehorende grond, zijn voorzien in haar behoefte aan stallings- ar het echter op het ogenblik nog volkomen onzeker is welke wijze aoor de gemeente hieraan medewerking zal worden verleend, wordt goedkeuring aan dit deel van hel plan onthouden. De „Noord-Zuid-Hollandsche" had er bezwaar tegen gemaakt, dat de raad wo ningen en een schoolgebouw hadden ge pland op een van haar terreinen, waarop emplacement rijn gelegen, die zeker de eerste jaren niet zullen kunnen verdwij- Bovendien zou men dan toch nog le nodig hebben voor de autobussen, die de trams zullen moeten vervangen. N.C.R.V.-incasseerder Meijer (Leiden) legt zijn werk neer De heer C. M. Meijer heeft de N.C.R.V. meegedeeld, dat hij met ingang van 1 januari aanstaande zijn functie van incasseerder voor deze radiovereniging in Leiden heeft neer- gelegd. De functie van correspondent blijft de heer Meijer, die woont in hofje aan de Kalvermarkt nog ver- De heer Meijer hoopt op 16 december tachtig jaar te worden en ofschoon niemand deze hoge leeftijd hem kan aan zien, heeft hij toch gemeend, met het ophalen van het abonnementsgeld bij de weekleden van de N.C.R.V. te moe ten ophouden. Hij vertelde ons gisteravond tijden* een kort gesprek, dat hij dit werk dertig jaar heeft gedaan. Met vijftien week leden is hij begonnen en nu zijn er niet minder dan tweeduizend. Een tijdlang haalde hij ook het geld in Leiderdorp op en de Zoetcrwoudse weekleden heeft hij nog steeds. Al wordt het abonnementsgeld sind* 1946 niet meer veertien dagen geïnd, deze be- zeker niet ge makkelijker op jeworden, leg de de heer door de groei als wel door de hoge woningen ele lopen. Penning meester is de heer Meijer vi Die functie v den, want het begonnen niets Leidse hij graag behou- hem er niet om r te doen te hebben. N.C.R.V .-avonden in Leiden heeft hij mede voorbereid en ann de jaarlijkse uitgaansdag verpandde hij een belangrijk stuk van zijn hart-voor-de-christelijke- Wie straks aan de deuren zijn bekende verschijning gaat vervangen, is officieel nog niet bekend. De heer R. Vos assis- Op Batoe Sumatra vijf pet. geboden C. Lind en Zonen delen aan de aan deelhouders der N.V. Batoe Sumatra Rubber Mij te Amsterdam mede, dat een harer relaties bereid is aandelen tegen 5 pet. over te nemen, bij voldoende aan melding, tot uiterlijk 22 december. De directie van Batoe Sumatra kan dit aan bod zonder voorbehoud aanbevelen, aan- en bij liuidatie de opbrengst 3 pet. bedragen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3