RIVELLA College B. en \Y. de raad uitvoerig antwoord Bii Raad van Sassenheim keurde de begroting goed OLIFANT Aantasting grondgebied is zeer onredelijk Grote schepen vangen weinig op alle visgronden Timdelerclub gaf weer een eigen opvoering ntettekker, NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 28 NOVEMBER 1958 ij de VOORSCIIOTER begroting voor 1959 j "g, Zowel in prot.-chr. als in r.k.-kring worden plannen beraamd voor een bejaardencentrum leiding van burgemeester Van der Hoeven de behandeling van de be groting 1959 voortgezet. Het college had de afgelopen twee dagen terdege benut om zijn antwoord op de algemene beschouwingen voor te bereiden. De beantwoording was dan ook uitgebreid en wèl gefundeerd. In het bij zonder de wethouder van openbare werken, de heer Dekker, was bij de be handeling van de zaken die zijn portefeuille betroffen op het omstandige af. Burgemeester Van der Hoeven betuigde zijn erkentelijkheid voor de wel willende toon en de waardering van de zijde van de sprekers van dinsdag avond. Hij beklemtoonde de bijzondere taak van een gemeentebestuur in de Randstad Holland, een taak die zich niet bepaalt tot de tegenwoordige s alléén. Hi.i was erkentelijk voor de hem toege zwaaide lof voor de behandeling van on derwijszaken. Voor de bouw van de neu trale kleuterschool is het wachten nog op de rijksgoedkeuring. De suggestie van de levensvatbaarheid van middelbare scho len durfde hij niet zonder meer te be amen. De reden van het aftreden van de voorzitter en de adviseur voor de sport raad was hem r.iet bekend. Het exploitatietekort van het culturele centrum achtte de wethouder woord. Hij betreurde het,( dat de cultu rele commissie iich niet had kunnen ont plooien, maar hij hoopte dat het klimaat nu gunstig is voor hernieuwde activiteit In antwoord op een vraag van de heer Van der Wilde betreffende de (niet vol doende representatief geachte) ambtswo ning van de burgemeester deelde houder Schrama mede, dat dit mei len in het college is besproken. Er komt een voorstel voor een ambtswoning plan „Adegeest". Over de begroting merkte hij op, dat deze zo reëel mogelijk was opgezet en dat daarbij dus niet de intentie had voor gezeten deze ten koste van alles sluitend te maken, maar wel het tekort zo klein mogelijk te houden. Beslist wordt ge poogd het gemeentelijke apparaat zo ef ficiënt mogelijk te doen werken, doch de schijn is vaak tegen. Vergelijking met het verzorgingspeil van soortgelijke gemeenten is heel moei lijk. De vraag is namelijk in de eerste plaats niet wat de verzorging heeft ge kost, maar wat deze heeft uitgewerkt. Naar de mening van de burgemeester heeft een verzoek om subjectieve verho ging van de uitkering uit het gemeente fonds voor 1959 geen zin, omdat de rege ling voor dat jaar nog geen wet is ge worden. Het middel om de tekorten in de begroting weg te werken zag de heer Van der Hoeven alleen in het aantrekken van een vaste geldlening. Gezien de gi' belangen die op het spel staan, meende hij dat deze zeer onbevredigendi sing toch gerechtvaardigd zou z de vraag om de beperkte taakstelling van de commissie voor de begroting) uit te breiden gaf hij ten antwoord, dat het college vooralsnog hiertoe plan is over te gaan. Was het mogelijk geweest, gemeentelijk woningbezit af te stoten, dan zoi getwijfeld de financiële positie gemeente gunstig hebben beïnvloed. Nu een enquête instellen onder de bewoners van gemeentewoningen zou ongewenste verwachtingen wekken. Bovendien is de verkoop van woningwetwoningen per stuk niet toegestaan. Ten aanzien van 't brandweermaterieel zegt 'n rapport van de districts inspecteu: dat dit in redelijke staat is. Gezien d< sterke uitbreiding van de gemeente i: volgens hetzelfde rapport de aanschaffing van een tweede bluseenheid een nevel spuit noodzakelijk. Kosten ongeveer 35.000. Het college was minder pessi mistisch dan de heer Korthals ten aanzien van het woningvraagstuk. Met een ver mindering van 30 ingeschrevenen sinds 1 december 1957 is het niet ontevreden. Bejaarden Met betrekking tot een bejaarden centrum deelde de burgemeester mede, dat de plannen voor de bouw van een prot.-chr. centrum in behan deling zijn en die voor de bouw van een r.k. centrum op komst. Over het samenspel tussen het college en de woningcommissie merkte hij op dat van 1 januari tot 15 november dit jaar door de woningcommissie 768 ad viezen werden uitgebracht, waarop gevallen het college een afwijzende be slissing had genomen. Nieuwe richtlijnen voor het huisvestingsbeleid zullen spoedig worden verstrekt. Een mogelijkheid* voor i verbinding binnen de gemeente achtte de heer Van der Hoeven te komen als de tram wordt vervangen door bussen. Het college is een grote voorstander van de vestiging van een postagentschap aan de Rijndijk. Totnogtoe is dit belemmerd door het nog niet kunnen vinden van een geschikt persoon. De burgemeester zei. nooit bericht te hebben ontvangen van het hoofdbestuur, dat er een plaatselijk co mité van de N.O.V.I.B. zou zijn opgericht met als secretaris dr. Pels. De winkelplanning heeft de aandacht van het college. Ook met de C.O.M. zal hierover contact worden opgenomen. Het college is gaarne bereid de oprichting te bevorderen van een overleg-orgaan uit de plaatselijke middenstand. Coördinatie op dit terrein achtte de burgemeester van het grootste belang. Over het bevorderen van de burgerzin merkte hij op, dat er reeds een jeugdparlement bestaat en dat dit desgewenst gebruik mag maken van de raadszaal. De burgemeester zegde toe. de eerste vergadering zelf te zullen ope- llij deelde de, mening van de heer Van der Wilde, dat de salarissen van de wet houders te laag zijn, doch de gemeente heeft hierop slechts indirect invloed. In de eerstvolgende vergadering van de raad zal men hierop terugkomen. Onderwijs Openbare werken Wethouder Dekker ging hierna ove: een zeer gedetailleerde beantwoording van de vragen aangaande openbare v. ken. De aanleg van een nieuwe algemi begraafplaats zal zo spoedig mogelijk worden bewerkt. Dat Voorschoten nog steeds geen zwembad heeft, noemde hij een trieste zaak. Tegen het plan bij het sportveldencomplex was bezwaar ge maakt door het Ned. Olympisch comité Overigens waren dit weinig steekhouden de bezwaren. Het idee van de heer Kort hals een instructiebad, gekoppeld aan de bouw van een derde gymnastieklokaal vond de heer Dekker zeer aantrekkelijk- Uitvoerig besprak de wethouder de moeilijkheden met het maken van uit breidingsplannen. Eén van die vertragen de elementen is een circulaire van Ged. Staten waarin wordt verlangd, de finan ciële consequenties van die plannen uit te werken. Bij een eventuele doorbraak Schoolstraat—Voorstraat zal zo weinig logelijk „Oud-Voorschoten" worden H. t beroemde goudgele pakje Van Ram Troost, dat vrijwel iedere pijproker van r. Het ko: er dan 200 jaar oude prentje van de rijke, vriendelijke. ..poorter", die de even goedlachse - „schavuit" een trekje aan zijn pijp biedt, is immers al van oudsher een waar- borgieken voor uitstekende tabaksmélanges. Ook hier deed een moderne technische vinding zijn intrede. De gezellige „handig stoppen"pakjes plastic binnenvoering. Hiermede zal het fijne aroma van dit interna tionaal befaamde merk nog beter worden be schermd. De prijzen voor b'ederland blijven voor Troost boot SO cl voor Troost krul 90 et) getast. Zo spoedig mogelijk wordt over gegaan tot grondaankoop in de Boshuis polder. Woningbezit wil het college be vorderen. In de eerstvolgende raadsver gadering zal een voorstel ter tafel komen betreffende aansluitende bebouwing particuliere nieuwbouw woningen, was de mening van wethouder Dekker, dat de situatie in Voorschoten niet ongunstig ls. Van de 94 in het afgelopen jaar gereed gekomen woningen zijn er 16 onverkocht. Over de bestemming van de grond tus sen de Oranjekade en het station kon hij nog geen mededeling doen. In elk geval is deze anders dan in het oorspron kelijke uitbreidingsplan is opgenomen. Wethouder Dekker meende, dat de par ticuliere woningbouw voldoende kansen heeft gekregen. Van de 1100 na de oorlog gebouwde woningen zijn 533 woningwet woningen. Voor bestemming van gronden voor kerkbouw zegde de wethouder de volle medewerking van het college toe. De wethouder erkende, dat de speelge- legenheid voor de jeugd in het gedrang is gekomen. De aanleg van wandelpaden is in voorbereiding. Hij verklaarde, dat een regeling voor de amovering van het gebouw voor Christelijke belangen en de ontmanteling van de gemeentetoren niet spoedig is te verwachten. Verlies van ver gaderruimte door de Herv. gemeente moet uiteraard worden gecompenseerd, doch dat is niet zo eenvoudig en het vraagt veel kapitaal. Bij de replieken en duplieken verde digde de heer Van der Wilde de benoe ming van een Prot. Chr. wethouder, de heer Korthals was van mening, dat de Prot. Chr. groep te 9terk vertegenwoor digd was in het college, doch hekelde de houding van de P.v.d.A.-fractie bij de webhoudersverkiezing. Verscheidene leden drongen nogmaals aan op uitbreiding van de taak van de commissie voor de finan- NOORDWIJKF.RHOUT Hotelplan van de baan Na een langdurige gedachtenwisseling i geheime zitting heeft de gemeenteraad, a heropening, met ruime meerderheid an stemmen de percelen grond in de ioekhorst langs de Dr. Poelslaan, de Prof. Aalberselaan, de Dr. Nolenslaan en de De Savornin Lohmanlaan voor de v van representatieve woningen ver kocht aan een bouwonderneming te Den Haag. Het betreft het terrein, waarop en kele vooraanstaande inwoners van Noord- wijkerhout zich een hotel hadden gedacht OEGSTCEEST IAdvertentie B,J H. J. HUCENS Dameskapper Kempenaerstraat 29 Oegstgeest - Tel. 23937 Bekroond in: Antwerpen. Brussel, Londen en Parijs voor mi| een „olifantje" oude en jonge jenever I. MEtCHERS WZ. - SCHIEDAM Burgemeester van Voorschoten TN DE GISTEREN gehouden ge- meenteraadsvergadering heeft burgemeester Van der Hoeven een belangwekkende verklaring afgelegd met betrekking tot de kwestie struc tuurplan. Het college was van me ning over deze zaak nu niet langei te moeten zwijgen. Bij de behande ling van het structuurplan is de ning van de raad duidelijk tot uiting gekomen. De motieven van Ged. Sta ten voor de voorgestelde grenswijzi gingen achtte de burgemeester niet steekhoudend. Hij vond het volko- ongemotiveerd thans te grijpen grenswijzigingen. Ook op an dere wijze is een oplossing mogelijk. Het aanhouden als gemeentegrens de Rijksweg 4b, waarvan nog het i mplex „De Graaff". Betreffende de bouw van het bejaar dencentrum gaf spr. een overzicht van de planmen Adegeest. Na nader advies van de stedebouwkundig adviseur kan hier- verder worden gewerkt. Ten aanzien de financiële medewerking kon spr. eerder mededelingen doen. dan na inzicht te hebben in de exploitatie, gebruikelijke iele ALPHEN AAN DEN RIJN Dienst voor doofstommen Ter afwisseling op de maandelijkse in terkerkelijke bijeenkomst voor doofstom- op donderdag, wordt as. zondag een kerkdienst voor doofstommen gehouden Geref. kerk aan de Raadhuisstraat. Ook gezonden zijn hartelijk welkom en aanwezigheid wordt zelfs op hoge prijs gesteld. Ds. J. Firet, Geref. predi kant te Bergambacht, zal voorgaan in deze dienst die om 3 uur begint. ARC 1 naar Monster De voetbalclub ARC zal de vrije za terdag benutten met een wedstrijd tegen Monster, de koploper van de derde LEimilDEN Vanavond zeven uur wordt in zaal Sneeboer de bazaar geopend voor de verwarming van de Gereformeerde kerk Zaterdagmiddag kan men oök terecht. steeds niet bekend is waar die pre cies zal lopen, wordt niet juist ge acht. Naar de mening van het col-r lege is het water een betere grens (Vliet, Rijn en Korte Vliet). Boven dien, uit bestuurlijk oogpunt bezien, is er alles voor te zeggen de afstand bestuurders-inwoners zo klein mo gelijk te houden. Het afstaan aan Leiden van Stevenshofjes en Bos- huizerpolder acht het college onaan vaardbaar. Op grond van de na-oorlogse ontwik keling is voldoende bewezen, dat Voor schoten in staat en bereid is zelfstandig deze uitbreiding te beheersen. Het zou onjui®t zijn 1/3 van het grondgebied aan Voorschoten te ontrekken. Ook de inwo ners zijn daar miet mee en van gediend. Voorschoten is groot en krachtig genoeg om met de Leidse en Haagse agglomeratie samen te werken. De burgemeester acht 9terke randgemeenten onontbeerlijk. Burgemeester Van der Hoeven sprak zijn vertrouwen uit in de mogelijkheid tot beraadslagen in goede sfeer. De school-melkvoorziening is nog in studie IJ DE VOORTZETTING van de behandeling van de begroting kwam gistel •ond in eerste instantie de burgemeester aan het woord voor de beantwooi ding van de vragen van woensdagavond. De voorzitter richtte zich tot de heer Va Breda en ging in op zijn vraag over de rioolwaterzuiveringsinstallatie. Wannee deze zaak urgent wordt, zal het college met uitgewerkte plannen komen, maa de burgemeester waarschuwde, vooral niet te licht tc denken over de financiële consequenties van dit project. De woningbouw heeft alle aandacht en de moge lijkheden worden benut. Over de te verwachten werkloosheid maakt het college zich nog geen grote zorgen, daar de huidige cijfers voor deze streek zeker niet verontrustend zijn. Wat de suggestie om op enkele plaat sen aan de omleidingsweg knipperlichten te zetten aangaat merkte de voorzitter op. dat het college in deze richting reeds stappen heeft ondernomen, doch dat mer geen goedkeuring kon krijgen bij Rijks- Met de heer Kortekaas deelde de bur gemeester de verontrusting over het be grotingstekort. maar de mogelijkheden zijn beperkt. Ten aanzien van de kritiek, die de heer Kortekaas had geuit ovi aanschaffing van een vrachtauto toonde de burgemeester zich verbaasd. Hij hem op een op 2 september gehouden „officieuze bespreking", waarin deze kwestie aan de orde is geweest. De raads leden verklaarden zich toen akkoord met het voorstel. Ook kon de burgemeester zich niet verenigen met de opmerking van de K.V.P.-woordvoerder over de hoge loonpost. Door uitbreiding, is er veel werk bijgekomen, overigens komt er indirect van de loonpost veel terug in de gemeentekas. De schoolmelk- voorziening is nog in studie en de burgemeester hoopte binnenkort de raad tc kunnen inlichten over een enquête. Het voorstel van de heer Van Reen met betrekking tot de wo ningbouw noemde h(j sensationeel. Overigens wees h(j erop. dat na de oorlog in Sassenheim zeer veel is ge bouwd: de woningtelling 1947 gaf 1317 woningen aan, daarna z(Jn er 792 wo ningen gebouwd, wat dus meer dan 50*/» ls. Het voorstel van de heer Van Reen achtte h(j nle4 uitvoerbaar door de beperking van het bouwvolume. Ten slotte antwoordde de burgemees ter de heer Leerdam. Over het voorstel om te komen tot de stichting vain ccn volksk redi etban k merk te hij op. dat de gemeente op dit terrein samenwerkt met in Leiden gevestigde in stellingen. De plaatsing van een sanitaire inrichting op het marktterrein acht het college niet urgent en de verbetering van het zwembad zal door de grote investe ringen niet mogelijk zijn. Van de gelegenheid tot het houden van dupliek maakte alleen de heer Van Reen gebruik, die nog inging op zijn voorstel de oplossing van de woningnood. Moeders, 1 minuut alstublieft Eén minuut voor RIVELLA de frisse, gezonde gezinsdrank. Rijk aan natuurlijke opbouwstoften, zonder conserveermiddelen, kleur-.en synthetische smaakstoften. Een zuiver natuurproduct uit melk, sprankelend goudgeef. Drink het koel! •jindeAA dan andeAA I EEN FtlKOiï VU6-DOMO PRODUCT Visserijgolfjes TRAWLERS EN LOGGERS meldden van alle visgronden mooi weer. De vangsten om de Noord v/aren echter slecht met 150 tot 200 manden haring, schelvis en koolvis per etmaal. De Postboy IJM 35 deed een trek van 40 manden haring, de Maria van Hattem IJM 10 ving in twee trekken 90 manden haring .makreel en schelvis. De Job Gouda IJM 99 ving in twee trekken 80 manden schelvis en koolvis. De Allanwater IJM 34 deed een trek van 30 manden. Langs de kust vingen de loggers en kotters 100 tot 200 kilo tong en 10 tot 15 manden schol per etmaal. De loggers en kotters bij de Pittboei vingen 250 tot 300 kilo tong, 10 tot 15 manden schol en 2 tot 3 manden tarbot per etmaal. In het Kanaalgebied vingen de trawlers heel weinig haring. die toch vastliep op het bouw- De Werkplaats Bij de puntsgewijze behandeling de begroting ontwikkelde zich ove stichting De Werkplaats een enigszins onverkwikkelijke discussie Op de begro ting komt n.l. een post voor van 3000 als aandeel in het geraamde tekort deze inrichting voor mindervaliden. Op een vraag van de heer Verschoor deelde wethouder Schrama mede, dat dit tekort hoofdzakelijk wordt veroorzaakt door verlaging van de rijkssubsidie op de lonen van 90°/o tot 75°/. en een daling in de opdrachten wegens de conjuinotuurver- anderingen. Een aantal lonende opdrach ten kwam te vervallen. De heer Van Breda oefende kritiek op het tekort. Hij zag in deze inrichting gevaar dat zij concurrerend zou kunnen werken voor het bedrijfsleven. Bepaald onprettig werd het, toen hij opmerkte, dat hij eigenlijk niet wist, hoe er op De Werkplaats gewerkt wordt en dat hij, lang deze inrichting draait, er nog nooit wezen kijken. In zijn antwoord viel rethouder Schrama het raadslid hierop aan. Voor concurrentie aan het bedrijfs leven behoeft men niet bang te zijn, daai commissie, gevormd uit de vakbon- alle opdrachten beoordeelde vóór deze w :rden geaccepteerd. Wethouder Vogelaar wees erop, dat De Werkplaats vier jaar achtereen had gedraaid batig saldo en dat het geraamde tekort nu niet zo belangrijk is. Uiteinde lijk ligt het zwaartepunt bij de hogere waarde v an deze, ook sociaal gezien, z< nuttige instelling. Ongeluk op de rijksweg In de nacht van woensdag op donder dag had <?p de rijksweg 4A een kleine botsing plaats, die even later ernstige gevolgen had. Bij het passeren hadden personenauto's een lichte aanrijding, ijl de bestuurders van deze auto's stonden te discussiëren, naderde met grote snelheid een auto u it de richting Amsterdam, bestuurd door de heer P. J. Cs uit Den Haag. Deze kon de midden op de rijweg staande auto's niet meer ontwijken en vloog In volle vaart op de stilstaande auto's. De heer Van Es werd hierbij ernstig gewond en moest ziekenhuis in Leiden worden ver voerd. De materiële schade was zeer groot. Inbraak leverde weinig op Gisternacht verschaften onbevoegden zich door het inslaan van een ruit toe gang tot het kantoor van de firma Gebr. Rotteveel aan de Hoofdstraat. Alles werd het kantoor overhoop gehaald. Alleen i vulpen wordt vermist. VOORHOVT Raad deed veel met weinig woorden De raad van Voorhout had gisteren een lange agenda af te werken. Hoewel er geen discussiepunten aan de orde kwa men, werd over enkele dingen nog even gepraat. Over dc verkoop van gronden aan de Dr. Kuvperlaan en de Dr. Schaep- manlaan had de heer Van de Nouland iets te zeggen. Hij wees op het gevaar, dat men loopt wanneer men deze tuin- grond aan bewoners van de daar gelegen huizen geeft. Eén heeft er reeds een muur om zijn tuin gebouwd. „Maak van ons Kievitspark geen kazerne", zei hij. De burgemeester antwoordde, dat er een ver gunning nodig is en men erop zal letten, dat het daar geen „concentratiekamp" Hetzelfde raadslid was het helemaal niet eens over de beplanting van de per ken in het Kievitspark. Daar staan roze- struiken in. concurrenten van de bloem bollen. De voorzitter zei. dat men hier wel aan had gedacht en langs de Heren straat bakken met tulpen had gezet. De recreatiecommissie zal de zaak echter nogfnaals bezien. Er werden verschillende aan- en ver kopen van grond aan de orde gesteld. De heer Van der Ploeg uitte zijn misnoegen over het uittrekken van palen door land eigenaars Men vond het wel vreemd, dat de taxatiecommissie de prijzen op ont eigeningsbasis vaststelt. De heer Van de Nouland zou graag eens een andere com missie zien. De heer Uljóe kreeg toestemming om te gaan bouwen. B. en W. werden ge machtigd kasgeldleningen tot 1.000.000 aan te gaan. Hierna had de gemeentesecretaris het woord om te vertellen over het eventueel aanstellen van een maatschappelijk werk ster. De rondvraag leverde niets op. KATWIJK Enkel gebroken Op het kruispunt Provinciale weg— Molcntuinweg botste een bromfietser te- een vrachtauto, die van de andere kant kwam. Waarschijnlijk is de brom fietser door de koplampen van de auto erblind. Hij viel en brak een enkel. Amateurfotografen In Marina vergaderden de amateur- fotografen. Voor de fotowedstrijd Vrije Onderwerpen waren vijftien inzendin gen, die vóór dc bijeenkomst werden be oordeeld op de motief keuze. De uitslag: Zuid 33 punten, Noord 30 punten en Weit 29 punten. De volgende opdrachten heb ben als onderwerp High Key Key. Low Schraalhans keukenmeester De aanvoer was donderdag zeer schraal. Er kwam één trawler aande :t- de Claesje Ro 46 (van 12 novem ber). met 55 kisten wijting, 250 schelvis. 40 gul en kabeljauw. 20 koolvis. 60 ha ring. 125 makreel en 50 stijve kabeljau- VIer kotters zorgden voor 1000 kg tong. 100 kisten schol en 30 diversen. De logger Borneo Kw 127 kwam donderdag 1 uur binnen met 8 kisten haring. Twee spanvissers zorgden voor 150 kis ten sardien. En vandaag? Voor de vrijdagmarkt werden vanmor gen geen trawlers verwacht. Er waren drie loggers thuiskomend: Annle IJm 14. Kw 69 en Kw 73. Oudste boten zijn '.hans: 18 november Beatrice IJm 72. Job Gouda lm 99, Golfstroom Kw 4. VI 121 Sch 117; van 20 november Thorlna llai De Tor onto IJm 97 en Job Gouda IJm 99 zullen voorlopig wel niet meer aan de markt in IJmudcn verschijnen. De schepen fungeren thans als vrachtvaar ders. De Toronto en Job Gouda zullen, geladen met In Engeland gekochte ha ring. naar Duitsland vertrekken, om deze haring aldaar aan dr markt te brengen. Engels resultaat De trawler Stadt Enchuysen Kw 82 heeft een mooie rei6 naar Engeland ge maakt. Het eohip besomde In Grimsby ongeveer 34.000 gulden (3200 pond). De vis was zeer duur In Engeland. De Claesje Ro 46 besomde donderdag. 15.800 gulden en de IJm 64 en 61 kregen tezamen 5190 gulden voor 150 kisten sar- De familie Gregory DE christelijke toneelgroep Timdelerclub gaf gisteravond in de grote zaal van Den Burcht haar tweede zelfstandige opvoering. De groep bouwde hiermee voort op het succes, dat zij met de opvoering van Drijf zandheeft geoogst. Gisteravond bracht de Timdelerclub „De familie Gregoryvoor het voetlicht, geschreven door Wynard Browne en vertaald door Cor Rui/». De toneelgroep heeft met de keus van dit »tufc beuezen, dat zij het zich niet al te gemakkelijk wilde maken. Dit geeft anderzijds ulteJ" aard weer verplichtingen, umaraan een amateurgroep niet altijd voor de vólle honderd procent kan voldoen. Het stuk speelt zich af tijdens dc kerst dagen in oen Engels domineesgezin. Ei zijn daar beslist geen wereldschokken de gebeurtenissen en dat geeft de ge schiedenis juist zo'n eigenaardige beko ring. Een ieder vind* er wel let* var zijn eigen leven in terug. In het domineesgezin heeft elk fami lielid z'n eigen moeilijkheden. De oude dominee is zijn 43ste korstpreok aar maken, zich ondertussen afvragend of de mensen wel naar ham zullen luisteren; het Kerstfeest is immer zo ontluisterd! En de mensen in de kerk zitten te pope len van ongeduld om zich naar ccn haadigc ol.ishL Hkl<*POTHEEK MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Meenk's Pocd r^fci hoofdpijn, kies- pun. hoest, gri*^■arrhee. influenza, rheumatiek, kooris^eid bij gevatte kou, periodieke pijnen ut. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 Reders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (mei 6 verschillende etuis i 6 poeder»), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. POEDERS! feestmaaltijden te spoeden! Dan is er de Jongste dochter, om wie na het overlijden van haar moeder het hele huishouden draait, maar die toch eindelijk ook wel eens een eigen leven wil gaan leiden nu zij de man van haar hart heeft leren kennen. Haar gedealllusioneerde zuster, die ter gelegen heid van het Kerstfeest in de paatorie logeert, heeft weer heel andere proble men. Dan zijn er nog een paar tantes en een neef. Zonder dat alle moeilijkheden en problcvnen worden opgelost, zijn allen op Kerstmorgen toch wat dichter bij elkaar gekomen. Het stuk stelde mede door de some vrije lange dialogen vrij hoge eisen aan de spelers, maar over het algemeen heetf de Timdelerclub het er aardig afge bracht. Dit bleek ook wel uit de aan dacht van de (geheel gevulde) zaal. LEIDERDORP Verkoop bouwgrond De firma Joh. Noorlander en Zonen te Leiden heeft de gemeente Leiderdorp verzocht enkele percelen bouwterrein te mogen kopen, gelegen in complex V van het grondbedrijf langt de Maunttaingel, bestemd voor de bouw van vijftien een- gezinswoningen. De overeengekomen prijs bedraagt voor vijf woningen f 6000 (f30 000), voor tien woningen f5500 (f 55.000). Totaal f 85D00. De percelen zijn bij raadsbesluit van 7 november vei* kocht aan de heer N. Mol te Leider dorp. die zich echter heeft terugge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7