G3 Kamer wenst oplossing salariskwestie leraren Papieren guldens zijn een bron van besmetting GA FLITSEN Geen legendevorming rond boycodiesluit >infraphil< Vooropleiding belangrijk voor academische, studie In huwelijkstoilel op emigrantenreis DONDERDAG 27 NOVEMBER 1958 In het belang van het onderwijs Veel kritiek op houding regeringsdelegatie (Van onze parlementsredactie) V/fET KLEM is er gisteravond in de Tweede Kamer tijdens de be- A handeling van de onderwijsbegroting bij minister Cals op aange drongen, van zijn kant alles in het werk te stellen om het salarisconflict tussen leraren en regering tot oplossing te brengen. De heren Tilanus (c.h.); Roosjen (a.r.), Tans (soc.) en Kleywegt (soc.) waren het er over eens, dat een dergelijk conflict in een tijd, waarin aller aandacht gericht behoort te zijn op de zorgwekkende tekorten aan leraren en schoolge bouwen bij het v.h.m.o., niet had mogen ontstaan. Ernstig kritiek werd geleverd op de weinig soepele, ja zelfs dictatoriale houding van de re- geringsdelegatie tijdens het overleg. Een oplossing kan slechts worden verkregen, zo merkte men van verschillende kanten op, wanneer het kli maat in het georganiseerd overleg wordt verbeterd, zodat er sprake kan zijn van werkelijk overleg. De a.r. Roosjen noemde de geschiede- s van de leraaresalariS6en „een hoogst iverkwifckeLijke zaak". Het rumoer had vermeden moeten worden. „Dit alles", aldus mr. Roosjen, „ls de vloek van de boze daad van de verhoging der top6ala- n in 1957. waartegen ik mijn stem uitgebracht Toen de topfunctioha- n hoger salaris kregen, had men ook de leraarssalarissen moeten verhogen c.h. fractieleider Tilanus was het de a.r. woordvoerder eens, dat de moeilijkheden rond de leraarsstalarissen naweeën" zijn van de verhoging der topsalarissen. Hij vroeg zich af of men van de zijde der regering wel verstan dig heeft gemanouvreerd en of de rege ringsdelegatie wel tactvol is opgetreden. Het gaat toch niet aan om alleen de con clusie voor te lezen, die de regering uit het salarisrapport van de werkcommis- «ie heeft getrokken en niet de argumen ten te geven op basis waarvan de discus sie met de leraren zou moeten worden voortgezet „Is het niet mogelijk de be staande spanningen op te heffen?", zo luidde de vraag van de heer Tilanus aan de minister. De heer Tans (60C.) verbaasde zich er over, dat de regering zich permitteert om in een tijd, waarin een groot tekort aan leraren bestaat, met die leraren over de vloer te gaan rollen. Dit is ndet in over- eenstemming met een verantwoord sala- tosbelei-d. Een andere socialistische spreker, de heer Kleywegt, hekelde de houding van de regeringsdelegatie en kwalificeerde het beleid ten opzichte van de leraars- salarissen als „klimaatbedervend". Ook aan salarisspanningen in andere sectoren van het onderwijs besteedde de Kamer aandacht. Zo zinspeelde mevrouw HeromaMeilink (SOO.J er op, dat de PvdA waarschijnlijk met een motie zal komen, wanneer het personeel van he lager technisch onderwijs geen salaris verhoging krijgt. Een wijziging van het salarisbesluit voor het technisch onder wijs per 1 januari 1959 is h.i noodzakelijk De heer Tilanus wees er (met andere sprekers) op, dat er op den duur wat aan salarissen van de kleuterleidsters zal moeten worden gedaan. Voor leidsters, die niet bij de ouders thuis zijn, zijn ze ontoereikend. Chr. v.h.m.o. Dc a.r. Roosjen heeft tijdens dit debat aandacht gevraagd voor de subsidiëring van het christelijk v.h.m.o ny herinner de aan de onlangs door prof. mr. A. M. Donner (voorzitter van de Bond van ver enigingen voor chr. v.h.m.o.) geuite klacht, dat in de onderwijsbegroting voor 1959 niet voorzien is in de zeer dringende behoefte aan subsidie voor nieuwe chr. v.h.m.o.-scholen, terwijl wel een subsidie is opgenomen voor vijf nieuwe rooms- katholieke-schol.cn. „Wat Is de reden van deze klacht?" zo informeerde de heer Roosjen. HU sprak van scholen, die subsidie hebben gekregen, ondanks het feit, dat ze klei ner zön dan (chr.) v.h.m.o-scholen, die geen subsidie ontvingen. „De minister heeft nog gelegenheid ten deze enkele correcties aan te brengen", aldus de a.r. Tekort Uiteraard werd breedvoerig gesproken over het grote en nog steeds groeiende tekort aan docenten en gebouwen bij de verschillende sectoren van het onderwijs. De minister heeft hierover vorige week enkele nota's aan de Kamer toegezonden De heer Tilanus betreurde het, dat de bouw van scholen nog zo vaak geremd wordt door ambtelijke instanties, die zich nogal eens aan ambtenarij schuldig ma ken. Deze spreker wees ook op de nood zaak meer gymnastieklokalen te bouwen. De heer Kleywegt had ook enige kri tiek op de scholenbouw. Zo wees hij er op. dat men hier en daar nog met ur gentieverklaringen van 1953 op zak loopt! Over het tekort aan docenten maakte uiteraard niemand minister Cals enig verwijt Wel wa6 er wat kritiek op de de door o.k. en w. gevoerde propaganda voor het onderwijzers- en leraarschap. De heer Kleywegt meende, dat men voor de 96.000, die zijn uitgetrokken voor ad vertenties, zes mensen had kunnen aan stellen, die op de scholen propaganda gaan maken voor het onderwijzereambt. De heer Roosjen vond het onjuist, dat de radiocauserieën, waarin over de aan trekkelijkheden .van het docent-zijn wordt uitgeweid. regeringsuitzendingen zijn. Als de luisteraars zo'-n uitzending aange kondigd horen, draaien ze meestal gelijk de knop om. „Praatjes op de brug'", waar men ;n 1945 nog naar kon luisteren, zijn in 1958 uit de tijd. Uitbreiding van de getroffen maatregelen ter voorziening in de schaarste aan leerkrachten bij het ulo, achtte de heer Roosjen noodzakelijk. De heer Tilanus vond het voor reclame uitgetrokken bedrag wel wat te hoog. De heer Tans bepleitte o.m. de Inschakeling van hulpkrachten (onder wie bijv. sen uit het bedrijfsleven, die bevoegd zijn les te geven) als middel ter ophef fing van het onrustbarende tekort aar Ovre de tidiening van het wetsontwerp op het voortgezet onderwijs warei socialisten Tans en Kleywegt zet spreken. De heer Tilanus betreurde het echter, dat het ontwerp-Ru'ten tot rege ling van het voorgezet onderwijs, is in getrokken. De verdere ontwikkeling moet nu maar weer worden afgewacht. Vermeld zij ten slotte, dat de heer Ti lanus vond, dat de toeneming van aantal ambttenaren bij o.k. en w. te groot is en dat de heer Roosjen een krachtig pleidooi hield voor het treffen van flnan- oiële maatregelen ten behoeve van he onderwijs aan schipperskinderen. Junqham KLEINE WEKKERS fl, met enkel of dubbeltonige wekker. In vele prijsklasten, reeds v.a. f 14.79 Bij Uw horloger-juwelier Klacht in Tweede Kamer Minister belooft biljetten te zullen intrekken (Van onze parlementsredactie) 1~\E UITERMATE smerige muntbiljetten van ƒ1.- vormen een bron van „U besmetting en dienen alleen al in het belang van de volksgezond heid zo spoedig mogelijk geheel te worden ingetrokken", zo zei gistermid dag tijdens de behandeling van de begroting van financiën de financiële expert van de c.h., de heer Van de Wetering. Minister Hofstra (financiën) antwoordde hierop, dat de guldenbiljetten geleidelijk uit de circulatie zul len worden teruggetrokken, maar dat daarbij voorzichtigheid dient te worden betracht in verband met de eisen, die het grotere betalingsverkeer stelt Muntbiljetten van 2.50 zullen, aldus de bewindsman, voorlopig nog wel in de circulatie blijven. Er zullen zoveel zilveren rijksdaalders worden aangemaakt, dat niet alles in de spaarpot verdwijnt. MAAK OOK KENNIS MET DE MODERNE SCHEERMETHODE De minister zei, dat getracht wordt de muntbiljetten zo netjes mogelijk te hou den. Dat men daar niet altijd in slaagt, is duidelijk. Perssoonlijk vond de be windsman de zilveren gulden een mooie munt, waaraan hij zeker de voorkeur zou willen geven boven het muntbiljet. In antwoord op een vraag van de hoer Van Leeuwen deelde de minister nog mee, dat aan de hand van een voorstel overwogen i6, of de zilveren rijksdaal ders niet wat lichter gemaakt kunnen worden met het oog op de vervoerbaar heid. Het voorstel is echter afgewezen, omdat daardoor weer een wijziging van de Muntwet noodzakelijk zou zijn en om dat zo'n lichtere zilveren rijksdaalder moeilijk zou zijn te onderscheiden van andere muntstukken en van buitenlandse Tijdens deze begrotingsbehandeling is door enkele sprekers aangedrongen op een Benelux-initdatief Inzake de hoge, be lastingvrije salarissen van de Europese cn NAVO-functionarissen. De KVP-er W. Peters die overigens niet wilde pleiten voor salariseorreoties zei dat volk die hoge salarissen niet be grijpt en de belastingvrijdom nog min der. In ieder geval wordt de Europese zaak er niet door gediend. De heer Ver- (soc.) vroeg minister Hofstra. of de regering de kwestie van de hoge. be lastingvrije NAVO-salarissen niet op nieuw in de NAVO aan de orde kan stel len. De bewindsman, die slechts gedeel telijk aan een beantwoording van de ge stelde vragen toe kwam. zal volgende week dinsdag zijn licht over dit vrasg- st/uk laten schijnen. ministerieel Predikanten De heer Van de Wetering (c.h.) heeft tijdens dit debat aandacht gevraagd de zorgelijke financiële positie van riti-predikanten, die nu al jarenlang wachten op verhoging van hun pensioe nen. Een talmende commissie studeert te lang over deze zaak. Minister Hofstra erkende, dat de gang van zaken niet be vredigend is, maar kon uiteraard nog geen enkele toezegging doen, omdat de helaas nog met klaar is. Hij hoopte, dat, nu een nieuwe voorzitter is benoemd, burgemeester Van Walsum Rotterdam, het commissie-werk snel le voortgang zal hebben, zodat een be slissing „niet al te veel jaren meer op zich zal laten wachten". i Voor schoner zach teren gemakkelijker scheren gebruik PALMOLIVE RAPID-SHAVE Belastingen Tevens zal hij dan ingaan op het be toog van de heer Smallenbroek het systeem van steekproeven, waarop de belastingdienst thans bij de aanslag- egeling voor de inkomstenbelasting is ivergeschakeld. De heer Smallenbroek noemde dit systeem „onrechtvaardig' „duw in de verkeerde richting". Mis schien vindt het ontstaan ervan zijn zaak in een tekort aan aanslagregelend personeel, maar mag men aan deze om standigheid de rechtvaardigheid opof feren? Met klem vroeg de a.r spreker minister Hofstra dit systeem te verlaten In de afdeling belastingen werden o.m nog vragen gesteld over het verlenen van fiscale faciliteiten voor fusie van be drijven. Gevraagd werd de fusie van familie-vennootschappen fiscaal niet t« remmen In verband met de ontwikkeling van de E.E.G. Minister Hofstra kon delen, dat in het nieuwe wetsontwerp tot technische herziening van de Inkom stenbelasting dat volgende week bij de Kamer zal worden ingediend ter zake bepaalde voorzieningen zijn getrof fen. Op de vragen otn fiscaal zo clement mogelijk te zijn ten opzichte van bedrij ven, die in hun Indonesische belangen Sinterklaas heeft ook het goede Burgervlotbrug, dat u ergens tussen Alkmaar en Den Helder kunt vinden, niet vergeten. Op originele wijze bracht hij daar een bezoek, n.l. op de waterfiets en men ziet hoe hij hier een van de bruggetjes „neemt" Kritiek op vrijlating van schroothandel Twee socialistische Kamerleden, de heer G. M. Nederhorst en jhr mr van der Goes van Naters, hebben de minister van economische zaken vraagd of hij het juist acht, dat de raad van ministers van de E.G.K.S. be sloten he?ft de schroothandel weer te laten en de vereveningskas, me daaraan verbonden controlemogelijk heid, te liquideren. Is de minister met van mening, zo vragen zij, dat na geen reeds aan het daglicht is getreden ten aanzien van de frauduleuze prak tijken bij het verhandelen van schroot, ongecontroleerd laten van schroothandel onverantwoord is? Ware niet beter geweest eerst het onder zoek af te wachten, dat de Hoge Auto- naar de schrootfraude en de naar de kartellering in de Nederlandse en Duitse schroothandel instelt? Verder igen de Kamerleden nog welke ini- tieven de minister denkt te ontplooien onder meer ter voorkoming van boycot uitsluiting van handelaren en opdrijving. Mis die aansluiting niet! Gezuiverde Indische verlofgangers achtergesteld De commissie voor verzoekschriften der Tweede Kamer ziet een onbillijkheid in het verschil van behandeling tussen gezuiverde ambtenaren van Nederland en het vroegere Nederlands-Indië. Zij wil een uitnodiging san de regering om ver zoeken tot nerstel in rechten van zo danige ambtenaren op sociale gronden van geval tot geval bezien. Zo nodig met gebruikmaking van het aan de Kroon voorbehouden recht. De commissie verklaarde dit in een rapport over een verzoek van een Haags ingeztetene om in zijn pensioenrechten te worden hersteld. Zij merkt op dat er een zekere ontwikkeling is geweest ten aanzien van de gezuiverde Nederlandse en Indische ambtenaren. Dat die ont wikkeling er niet geweest is ten aan zien van tijdens de oorlog in Nederland gestrande Indische verlofgangers, acht zij onaannemelijk. Het uitblijven van re- habihtatiemaatregelen voor deze groep is volgens de commissie uitsluitend ge volg van de door de soevereiniteitsover dracht ontstane breuk. Voorts vestigt zij er de aandacht op, dat de betrokkene ontslagen is niet door de luitenant- gouverneur-generaal maar door de toen malige minister van overzeese rijksde len. Daarom is bij h#ar de vraag gere zen of de regering wel sterk staat met haar verwijzing naar de republiek In donesia. Vrees voor dumping De heer G. M. Nederhorst (soc.), lid van de Tweede Kamer, heeft de minis ter van economische zaken gewezen op de ongerustheid in textielkringen de goederen. Het vermoeden bestaat dat de regering de tot nog toe gevolgde invoer- politiek zal wijzigen en de invoer uit Japan zal vergemakkelijken. Ook vraagt hij of de minister bereid is de klacht, dat dumping wordt toegepast bij de import van Japanse goederen, aan de Europese economische commissie voor te leggen en deze te doen onderzoeken voor de Europese economische markt als geheel. De heer Nederhorst vraagt tevens of de minister niet van mening is, dat een eventueel optreden tegen dumping in gemeenschapsverband dient te geschieden. CHR. BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE TOEN het hoofdbestuur van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale bekend maakte, dat het zich niet achter de voorgenomen boycot actie tegen de goedkope vlag-schepen kon stellen, werd dit besluit door de socialistische Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel omschreven als „laf" en als „een vlucht voor de ver- ncusverkoudheid PHILIPS 29.73 Waar warmte helpt, helpt Philips „Infraphll" beter fype 7529 f 37.50 MET H.B.S.-A MATIGE RESULTATEN het Cen traal bureau voor statistiek is ge bleken. dat de vooropleiding van groot belang is voor een universitaire studie. Afgezien van de faculteit legden slechts 55 pet van de mannelijke studenten met 'n h.b.s.-a diploma het kandidaatexamen af. Dit percentage was voor de bezitters van h.b.s.-b diploma 71. Verder legden 78 pet van de alpha's en 84 pet van de beta's dit examen af. Opmerkelijk is verder, dat deze per centages voor de vrouwelijke studenten de gehele linie ongeveer 10 pet lager is. Het onderzoek betreft de stu dentengeneraties 19481950. Het C.B.S. heeft verder geconstateerd, dat de resultaten van de h.b.s.-ers uit arbeiderskringen op de universiteit niet minder gunstig zijn dan de resultaten studenten met h.b.s-diploma uit an dere -kringen. Het milieu heeft dus geen ikele invloed op de resultaten van de Ook is gebleken, dat er een heel dui delijk verband bestaat tussen de eind- examencijfers van het middelbaar on derwijs en het studiesucces aan univer siteit of hogeschool. De eindexamen- resultaten vormen dus een redelijke in dicatie Voor het studievermogen. Het C.B.S. constateerde namelijk, dat hoe hoger het gemiddeld eindexamencijfer voor de drie moderne talen is, hoe hoger het studierendement is en hoe korter de studieduur. Hetzelfde geldt ook voor het gemiddelde eindexamencijfer. Tenslotte heeft het C.B.S ontdekt, dat Posteluiting Karei Doorman De luchtpostsluitingen voor de opva renden van de navolgende schepen zijn als volgt vastgesteldHr. Ms. Karei Doorman (p.a Amsterdam C.S., Kon Marine) maandag t.m. vrijdag om 13.00 uur en zaterdag om 16.00 uur tot en met 1 december. De postsluiting op heden per Hr. Ms Gieten is vervallen. het aantal afstuderenden van de studen tengeneratie 19481950 gemiddeld vijf pet lager zal zijn dan dat van de voo logse studentengeneraties, terwijl de ge middelde studieduur niet of nauwelijks is toegenomen. Gebleken is. dat in totaal 64 pet var de mannelijke en 61 pet van de vrou welijke studenten binnen 614 j«®r vooi het kandidaatsexamen slaagt. Stank van Pernis is niet gevaarlijk (Van onze parlementeredactie) De olie-Installaties van Pernds veront reinigen de luoht. Deze verontreiniging wordt vooral veroorzaakt door mercap- taan, een gas dat ook ln de zeer geringe concentraties, waarin het In de lucht voorkomt, een zeer doordringende geur veroorzaakt Mercaptaan Ls echter niet schadelijk voor de gezondheid. De des betreffende instanties van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid hebben reeds geruime tijd contact met het stankverooraakende bedrijf en vinden bij hun optreden grote medewerking va bedrijfsleiding. Dit heeft geleid tot zeer bevredigend resultaat wat betreft de frequentie en de omvang van de versprei ding van mercaptaan in de omgeving var het bedrijf. Minister Suurhoff (sociale zaken en volksgezondheid) heeft dit gedeeld in antwoord op een in het lopig verslag van de Tweede Kamer zijn begroting gestelde vraag. De bewindsman wijst erop, dat de geur van mercaptaan dermate penetrant is, dat 0,00004 m.g. gas per m3 nog door 't reuk zintuig wordt waargenomen. Deze con centratie is zo gering, dat zij chemisch niet kan worden aangetoond. Zwavel waterstof gas is pas merkbaar ln een con centratie van 8 m.g. per m3. Maastricht zijn gisteren Julia Groenendijk (23 jaar) en Johannes Jacobus van der Akker (26), die de zelfde dag in Noordwijk, de woon plaats van de bruid, in het huwelijk waren getreden en onmiddellijk na het uitgebreide feest in huwelijks toilet in het vliegtuig waren gestapt, naar Sydney vertrokken. Grondstewardess Milou de Bie bood in de machine namens de KLM een prach tige boeket anjers aan. De heer en mevrouw Van der Akker reizen als emigranten naar Australië en maakten gebruik van de gelegenheid om met de tiende emigrantenvlucht van de KLM naar Sydney te gaan. Johannes van der Akker, uit Kawijk afkomstig, caros- seriebouwer van beroep, wil zich in Australië vestigen. Hij heeft geen enkele relaties In het vijfde werelddeel en on- Trouwfeest in Noordwijk was ook afscheid middellijk na aankomst zal hij trachten naar Adelaide te reizen, waar een moge lijkheid bestaat, dat hij in zijn vak werk kan vinden. Geen van de vijftig familie leden en vrienden uit Noordwijk en Kat wijk, waren naar Schiphol gekomen om afscheid te nemen. In de wachtkamer van de intercontinentale hal had het jeugdige echtpaar in alle rust, na al die feestdrukte, het door de restaurateur speciaal „versierde" bruiloftsmaal ge bruikt- Met 56 andere emigranten vertrokken zij met de Maastricht naar Australië. On der hen bevond zich ook het gezin van de heer A. A. JA- Geldens (44) bouwkun dige van beroep, die twee jaar geleden uit Soerabaja met de Slbajak naar Ne derland was teruggekeerd. In ons land had de heer Geldens geen werk gevon den en nu vertrok hij met zijn echtge note, vijf dochters en twee zoons, naar Sydney. In de hoop in Brisbane (het warme klimaat lokt mij. zei de heer Gel- archlteqj te In totaal heeft de KLM in 1968 op de lijndiensten naar Sydney en op de tien 9peciale emigrantenvluchten naar Austra lië, 1639 personen vervoerd. Voor decem ber verwacht men nog eens ruin emiganten. zodat ddt jaar rond 1750 granten door de lucht naar Australië Heerlen heeft gisteren zijn 70.000®te In woner feestelijk ingeschreven in de be volkingsregisters. Het Is Jacobus Lenoire, ambtenarenzoon, wiens geboorte de vader een spaarbankboekje en geschenken van de middenstand deed bezorgen Heerlen telde in 1900 6000 inwoners, in 1933 50.000 en in 1940 60.000 inwoners. Teleurstelling antwoordelijkheid". Hiertegen heeft de voorzitter van het C.B.C.-hoofd- bestuur, de heer C. van Baren jr., gisteren in de bestuursraad krachtig stelling genomen. Va.n socialistische zijde was aange voerd, dat de C.B.C. zich in eerste instan tie met de boycot akkoord had verklaard en dal door de N.B.V. in 'n brief aan de ScheepvaartvcreerugiMen Noord en Zuid daarop, met instemming van de C.B.C., van de voorgenomen gezamenlijke actie mededeling was gedaan. Een afschrift van deze brief kwam hot hoofdbestuur van de C.B.C. pas (door omstandigheden welke het N.B.V. bekend zijn) op 10 no vember ter kennis. De heer Van Baren verklaarde, dat het hoofdbestuur op die dag m zijn vergade ring vaststelde, dat hei voor deze brief geen verantwoordelijkheid kon nemen, omdat over de verzending en over de be woordingen van genoemde brief in zijn vergadering geen besluit was genomen. Daarop heeft het hoofdbestuur zich dan ook ogenblikkelijk van deze brief gedis tantieerd. Vervolgens werd door de C.B.C. over deze brief contact opgenomen met d« r.k. bond St Bonifacius. Dit contact kon echter pas op 14 november plaats vinden, waarna deze bond zich in eigen kring over de brief en de inhoud ervan nog na der moest beraden, zodat het C.B.N.- hoofdbestuur ten slotte zijn besluit, dat op 19 november werd genomen, op 17 no vember bekend maakte. Tevens werd het standpunt ten aanzien van de boycot actie bepaald. Van dit standpunt van de C.B.C. wer den de hoofdbesturen van N-B.V. en St Bonifacius zo spoedig mogelijk ingelicht, aldus de heer Van Baren. Het werd op 18 november voorgelegd aan het BedrUfs- groepbestuur en de vertrouwensmannen van de C.B.N., die het met algemei\e stemmen aanvaardden en uiteindelijk op 19 november ter kennis gebracht van de Scheepvaart Vereenigingen. De brieven van de Scheepvaart Ver eenigingen .waarin werd medegedeeld, dat zij zich zullen bedienen van alle nut tige rechtsmiddelen ter zake van de boy cot. werden op 19 november aan de NBV gericht; een afschrift ervan bereikte het C.B.C.-hoofdbestuur op 18 november. De heer Van Baren achtte het gewenst deze chronologische volgorde te geven en de feiten nog eens op te sommen, om, naar hij zei, allerlei legendevorming te voor- Shawls het meest gewaardeerde St. Nicolaas geschenk zuiver wol o. moderne streep- en ruitdessins ^95 extra mooie kwaliteit j-gg ln luxe uitvoering O b. speciale collectie sportshawls in unl palent en de nieuwste j|5Q streepdessins 6.50 c. „Alaska" double lace aan twee 705 zijden draagbaar wol met nylon speciale aanbieding 495 Shawls *"Z?r,zi|do Mi«wm Import Ipura sela) - ,ljk9 kleuren en dessins Como 7®® Verona 9®® Lapallo J295 Milano 15®® Roma IS^® Loop vrij binnen Kijk vrif binnen ■PeekiCloppenburg

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 5