Vieren plan moest wijken voor belang landbouw Kantonrechter te Leiden vonnist Kager zeeslagen Behoefte aan zand binnen de huidige grenzen van Leiden steeds geringer geworden IVa hoopvol begin kwam lange reeks vonnissen Waterski-leraar was geliefd „als een vlieg in de soep Uit het Leidse lostduivenleven VEBO-FAMILIEFEEST IN STADSGEHOORZAAL IEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 18 NOVEMBER 1958 B. en W. van Leiden geven verklaring Into voor de brandweer Een vrachtauto en een personenauto de brandweer, beide van 1928, be- nnen zoveel gebreken te vertonen, dat buiten bedrijf gesteld moesten wor- Het komt het college van B. en W renst voor, dat ter vervanging van e auto's een reeds gebruikte bestel- o wordt aangeschaft. Dat zal een be g van 5000 vergen. Zij stellen de il voor, dit geld beschikbaar te stellen Royal" gaat bouwen aan D. Jaagpad De Royal Mc Bee Nederland N.V. heeft gemeente Leiden verzocht om in ver- de voorgenomen bouw van fabriek ter plaatse een per- industrieterrein te mogen kopen aan t Delftse Jaagpad. Met deze onderne- >g is overeenstemming bereikt omtrent verkoopprijs van 656.500 in totaal i e grond wordt door de gemeente bouw- t p opgeleverd, tot 0.30 m boven N.A.P zi igehoogd. Het verheugt B. en W., dat de gemeente belangrijke bedrijf tJch zal vestigen in een nieuwe fabriek zich aanmerkelijk zal uitbreiden. (Advertentie) r olie te Warmond t M. H. DE NIE WARMOND IN DE MAANDAG te houden vergadering van de Leidse gemeenteraad zal, naar verwacht wordt, nader worden ingegaan op de weigering van het college van Ged. Staten om de gemeente Leiden een ontgron dingsvergunning voor de Zwanenburgerpolder in de gemeente Warmond af te geven en de mogelijke consequenties daarvan voor de woningbouw van de stad. B. en W. volstonden in de vorige raadsvergadering met een summiere mededeling, maar de heer Piena, sprekende namens de fractie van de P.v.d.A., verklaarde, over een en ander graag nader te worden ingelicht. Er zullen er ongetwijfeld meer zijn in de raad, die deze discussie met ongeduldige belangstelling tegemoetzien! Aan het schrijven van B. en W. aan de raad ontlenen wij het volgende: ,Bij schrijven van 6 januari 1958 hebben Gedeputeerde Staten ons college op de hoogte gesteld van hun voornemen „ter zake op grond van de belangen van de landbouw afwijzend te beschikken", het geen voor ons college aanleiding vormde ons standpunt in een uitvoerig schrij van 8 februari 1958 nog eens ter kennis van Gedeputeerde Staten te brengen. Ons schrijven heeft echter geen wijziging kun- brengen in het standpunt van Gede puteerde Staten, dat „de gevraagde ont heffing met het oog op de belangen van de landbouw niet kan worden verleend". Van dót besluit van Gedeputeerde Sta ten was beroep op de Kroon mogelijk. Dit beroep zou door ons college vóór 24 augustus 1958 moeten zijn ingesteld. Op 15 augustus jl. heeft ons college besloten van de bestaande beroepsmogelijkheid geen gebruik te maken. Wij hebben daarbij "overwogen, dat de behoefte aan zand voor de stadsuitbrei ding binnen de huidige grenzen van Lei den in de loop der jaren steeds geringer is geworden. De grootte van de nog voor Leicis kantongerecht t^f700R DE VELE verdachten, die gistermorgen de zaal van het Leidse n kantongerecht vulden, begon de maandagmorgen hoopgevend, want n ie dertigjarige chauffeur uit Katwijk aan Zee, die ervan beschuldigd werd ;k n de Koningin Emmastraat ccn geparkeerde auto te hebben aangereden, verd vrijgesproken. Een 20-jarige doktersassistente uit Alblasserdam iwam vertellen, dat zij de klap had gehoord, maar toen de officier haar vroeg, of zij de aanrijding ook had gezièn, moest zij dit ontkennen. De hauffeur meende met foto's te kunnen aantonen, dat hij de wagen niet kon hebben en wegens gebrek aan bewijs concludeerde de officier tot vrijspraak: „Een zeer benauwde vrijspraak", voecde hij er aan toe. Ook de rechter bleek niet overtuigd, en zonder straf verliet de chauffeur de rechtszaal. Maar zo men dit als een gunstig voor teken had beschouwd, werd hot een ge- voelige teleurstelling, want hoewel de rechtooittan« met een halt uur onder- breking tot 's avonds zeven uur doorging, n.ward dit gisteren de enige vrijspraak. Een 20-jarige inpakster uit Sassenheim, die ervan beschuldigd werd op zodanige "wijze met haar Mets aan de hand de Hoofdstraat te zijn overgestoken, dat zij in oorzaak werd van een aanrijding, had een rt getuige décharge meegebracht. Deze vertelde precies, wat de politie in het proces verbaal had gezet. De rechter keek een beetje ongemakkelijk: „Dus u vindt, dat verdachte schuldig is?", informeer de hij. Onverwacht „Tja, wat zal ik zeggen", dubde de ge tuige a décharge, maar toen een blik van het inpakstertje ham vertelde, dat dit niet het van hem verwachte antwoord was geweest, begon hij met ontroerende geestdrift te beweren, dat het inpakstertje onschuldig was. De jongedam had meer gevoel voor de werkelijkheid en poogde de civiele vordering 98.32) tc bestrijden, daarin bijgestaan door haar vader. De rechter vond de vordering echter niet te hoog en wees deze toe. nadat hij van de ais van de officier een tientje had afge daan en deze op 15.— had gebracht. Verstandig De bromfietser, die op de brug bij het Watertje van Zoeterwoude door een mo torrijder was aangereden, had een betere verdediger: „Hoe reed volgens u deze bromfietser?", informeerde de officier. „Verstandig, heel, heel verstandig", ant woordde de getuige plechtig. De officier wilde echter graag ook enkele technische bijzonderheden weten, doch ook deze spraken alle in het voordeel van de brom fietser. Deze was trouwens niet als ver dachte gedagvaard, doch als slachtoffer, want de 21-jarige inwoner van Zoeter woude was, zonder een rijbewijs te bezit ten. na het nuttigen van enkele gla: bier, op de motor gaan zitten, had de bromfietser op de brug niet de vereiste voorrang gegeven en was met een enorme vaart links op de weg tegen de brommer aangereden. Vervolgens was hij weer op gestapt en weggereden zonder op de ge wonde bromfietser acht te slaan. De rechter was vooral over het gebruik van sterke drank, over het rijbewijsloos besturen van de motor en het doorrijden zeer vergramd. De f140,— boete, die de officier eiste, verminderde hij slcch*s met J 15, Er waren meer ondernemende jonge lieden geweest, die in de zomermaanden zonder rijbewijs op motors waren gaan rijdeh. Tegen hen allen waren eis en nis gelij,:: veertig gulden. Alleen voo groentehandelaar uit Noordwijkerhout, die zich voor de tweede maal wegens het rijden zonde, rijbewijs moest verantwoor den, luidde het vonnis 60, In de middaguren stond een Hongaarse buschauffeur uit Sassenheim terecht we gens het veroorzaken van een aanrijding in de Sassenheimsa Hoofdstraat. „Een in ternationaal geval", analyseerde de offi cier. „Een Hongaarse chauffeur op een Nederlandse autobus botst tegen een Deensa auto op, bestuurd door een Zweed". De Hongaar had een tolk nodig en via haar vertelde hij, dat de Deense auto onverwacht en krachtig had geremd, waardoor hij er achter op was gevlogen. De officier trok dit in twijfel, want op het dak van de Deense auto lag een antieke porcelelnkast en daar een porceleinkast reeds eeuwen lang in Holland Voorzichtigheid tot moeder heeft, veronderstelde de officier, dat de Deense auto kalm had gestopt, het geen door getuigen werd bevestigd. Omdat de Hongaar zich in een moeilijke situatie had bevonden, trok de rechter tientje van de gevraagde boete af en maakte er 25,van. Protest Vóór de Hongaar had een chauffeur te recht gestaan, die zonder voldoende uit kijken op de tweede rijweg van een vierbaansrijksweg was gaan rijden, waar door hij een auto, die hem op dat moment hat passeren was. in zeer grote moei lijkheden had gebracht. De officier eiste honderd gulden plus een jaar intrekking het rijbewijs. Toen de rechter hier 150,zonder intrekking van maakte, stond de chauffeur, die in moeilijkheden gebracht, verontwaardigd op en riep: „Ik protesteer: zulke mensen mogen niet langer op de weg worden toegelaten". Het kostte de rechter enige moeite de ver bitterde man uit te leggen, dat zijn protest geen kracht had in deze zaak. ophoging in aanmerking komende terrei nen, t.w. de Meerburgerpolder, een ge deelte van het Houtkwartier, een gedeelte van zuidwest en het resterende gedeelte Morskwartier, wettigt op zichzelf niet het standpunt, dat een merenplan thans nog nodig is om de Leidse behoefte aan zand voor de komende jaren te bevredigen. Toezegging Anders ligt het ten aanzien van de zandbehoefte van de Leidse agglomeratie. In onze bovenge noemde nota hebben wij omtrent de behoefte aan zand voor de gebie den, welke binnen de grenzen van het struotuurplan vallen, gedetail leerde gegevens verstrekt. Zand winning door middel van een meren plan blijft voor de Leidse agglo meratie dezelfde voordelen bieden als de voorgestelde ontgronding des tijds ten behoeve van Leiden. Voor de hierbedoeide belangen hebben Gedeputeerde Staten kennelijk be-, grip getoond. In hun bovengenoemd schrijven van 6 januari 1958 komt nl. de volgende passage voor: „Hiermede ïs nos niet gezegd, dat wfl In principe nooit bereid zouden zijn jum enigerlei ontgronding in het noordweste lijk deel van dc agglomeratie mede te werken. Bjj het overleg over het struc tuurplan zal dezo zaak opnieuw bestu deerd kunnen worden". Alvorens onze beslissing omtrent het al dan ndet instellen van beroep te nemen, hebben wij aan Gedeputeerde Staten de vraag voorgelegd, of zij de in bovenge noemde passage vervatte toezegging als nog handhaven. Op 14 augustus jl. hebben zij ons chriftelijk bericht, dat de inhoud van hun brief van 6 januari 1958 onver kort blijft gelden. In dit licht bezien, kwam het ons college uit beleidsoogpunt beter voor, terzake geen beroep bij de Kroon in te stellen, zij het dan, dat deel van ons college zich hiermede slechts node kon verenigen". Ten slotte delen B. en W. de raad mede, dat zij zich thans beraden omtrent de nadere financiële regeling met betrekking de desbetreffende eigendommen der gemeente. Voor uw schoonheidsbehandeling thuis hor MOONCRÈME Haar dagelijkse schoonheidsbehandeling? Endocil Hormooncrème! Een geheel nieuwe, wonderbaarlijke dag- en nachtcrème op wetenschappelijke basis. Endocil Hormoon- crème stimuleert het hernieuwingsproces van de huidcellen. Daardoor geeft Endocil Hormooncrème u van binnenuit uw natuur lijke, bekoorlijke teint weer. Gebruik vanal morgen elke dag Endocil Hormooncrème! Kijk in de spiegel... en hoor het van anderen..u wordt elke dag jonger en mooier! Endocil Hormooncrème werkt anders en beter! Endocil Hor- natuurlijke schoonheidsbehande- ling en prikkelt dc huidcellen tot snellere vervanging en nieuw leven. Met als natuurlijk resultaat: een gave, zachte, gezonde huid. Uw schoonheidsbehandeling thuis! Waterskiën niet populair in Warmond De officier vond het ergerlijk, dat ver dachte de rust van een atersportccn- onnodig had verstoord en eiste f 150 boete; de rechter verminderde de straf f 100. Visserslatijn De amateurvisser uit Leiderdorp bleek /er een niet geringe hoeveelheid vissers latijn te beschikken, toen de officier tien gulden had geëist, omdat hij zonder de benodigde vergunningen met twee hertgels had gevist. Hij besloot niets over te slaan begon opgewekt: „Omdat de zon zc lekker scheen dae dag. zei ik tot mezelf: Weet je wat? Ik ga vissen". Zonder het weglaten van één detail was hij uur later zijn hoogtepunt genaderd: het moment, waarop de agent hem had be keurd. „Hij stond eerst drie kwartier mat mij te praten, want ik zei tegen hem „Wacht u een ogenblik", kwam de rech ter vermoeid tussenbeiden, „al hebt u drie kwartier met de agent gepraat, daarom hoeft u dat niet met mij te doen". Daarna kreeg de officier het woord en deze wa korter van stof: Tien gulden boete. „Moet u eens luisteren, edelachtbare' begon de man nog geheel fris aan zij „laatste woord". Toen zag hij de lijdende blikken van de rechter en maakte het ook kort: „Ik ga in hoger beroep". „Goed", zei de rechter dankbaar, „dan zal ik u tot twaalf gulden veroordelen, want anders kunt u niet in hoger beroep gaan.'* middag zijn oordeel uitsprak over een 28-jarige waterski-leraar uit Amsterdam, die in Warmond van de zomer voor liefhebbers van deze sport een school had geopend. „U hebt u in Warmond en op de Kager- plassen zo populair gemaakt als een vlieg in een bord soep". En daarmede schilderde de officier de gevoelens van hen, die op de Kaag rust en be spiegeling hadden gezocht, doch de aanwezigheid van verdachtes speed boat „Patty" hadden gevonden. Verdachte had met zijn speedboat ver scheidene malen zo dicht langs andere boten gevaren, dat grote watergolven aan bo.ord van de minder vlotte boten terecht waren gekomen tot groot misnoegen van de eigenaars, die zich hij tlt politie waren gaan beklagen. Hierop had een politieman de wacht be trokken en eind augustus zag hij, hoe ver dachte langs een aan de stnger gemeerde boot scheerde, daardoor grote watergol ven opjoeg, die aan boord van het getrof fen bootje schrik en ontsteltenis hadden gebracht bij een moeder cn haar kind: „Zij zagen wit van angst, edelachtbare", vertelde de politieman martiaal maar be wogen. Stille getuigen De waterskisportbevorderaar beweerde echter, dat de politieman hem voordien al had gedreigd met de woorden: „Ik krijg je wel, want ik ber op je aan het De politieman protesteerde en de of ficier wimpelde dit sensatieverhaal af, omdat vele andere getuigenverklaringen tegen verdachte waren gericht. De speed- boateigenaar vertelde de rechter, dat hij zeven personen kon laten getuigen, dat hij altijd erg voorzichtig op de Kaag had ge varen, maar hij had geen enkele van deze getuigen laten dagvaarden of meege bracht. Ook het verhaal, dat burgemees ter von Fisenne zo uiterst amicaal met verdachte over het proces verbaal had gesproken, meende de rechter in tu te moeten trekken, daar op voorstel B. en W. van Warmond de vergunning van verdachte om de school te exploite ren was ingetrokken. Over het algemeen bleek, dat de toeristen en bewoners van War mond niet zo erg veel bewondering voor de waterski-sport hebben. Een inwoner had verklaard: „Wie gaat waterskiën doet dit niet om de sport maar om de aandacht te trekken' Onmiddellijk daarna stond de Amster dammer weer in het beklaagdebankje en naast hem stond een tweede verdachte, vie hij op 17 augustus een zeeslagje had geleVerd. De tweede verdachte was dc eigenaar van een boo» die door het langsskiën van de Amsteidammcr door kleine waterhoos wac getroffen. De booteigenaar was daarop de Amsterdam mer achterop gevaren en had hem haar fijn uitgelegd, hoe hij over hem dacht. Daarop had de Amsterdammer een aan klacht tegen hem ingediend, omdat hij de mening had, dat de booteigenaar hem had illen overvaren. De officier had echter zowel aanklager ,s aangeklaagde laten dagvaarden en achtte beiden schuldig, waarna hij tegen de Amsterdammer f 20 en tegen de boot- igenaar f 35 eiste. De Amsterdammer had nog een belangrijke mededeling tot het „laatste woord" bewaard: „Ik heb hem zelf les gegeven in het varen, maar n maand heb ik de mfced opgegeven; hij leert het nooit", vertrouwde hij de rechter toe. Deze vond, dal deze mede deling, hoe interessant ook, geen gev de schaal legde. Hij*sprak echter de Amsterdammer op formele gronden vrij; de booteigenaar kreeg f 7,50 boete. Ter gelegenheid van het .25-jarig be- aan van de Leidse Postduiven-Club wordt óp zaterdag 13 december in Oud Hortuszicht een jubileumtentoonstellini gehouden. Er zullen 350 duiven te bezich tigen zijn met als extra attractie eet show van tien dtiivcn van de heer Vai der Linde (kweekstation De witte Molen) Tevens komen er twintig duiven van di heer J. Rakhorst, die over het zuiveri ras Hermans (België) beschikt. Deelnemende buitenverenigingen: Steeds Sneller, Noordwijk: De Zwaluw, Voor schoten; Warmond, te Warmond; De Rijn- klievers, Leiderdorp. Leidse verenigin gen: De Blauwkras; De Reisduif; De Vriendenclub, Columba; De bonte Duif; De Snelvlieger. Keurmeesters z.ijn de heren L. F. Kulik, Gouda, en C Dekker. Zaandam. De kampioenschappen werden als volgt behaald: Vitesse: 1 J. Kukler: 2 D. Mosseveld; 3 D. v. d. Nieuwendijk. Fond.: 1 C. de Groot; 2 D. v- d. Nieuwen- «Üi'S 3 w. Teske. Totaal oud: 1 J. Kukler; 2 D. v. d. Nieuwendijk; 3 D. Mosseveld. Jonge duiven: J. Kukler: 2 M. de Lange; P. Teske. Kampioen Generaal: 1 J. Kukler: 2 D d. Nieuwendijk; 3 D Mosseveld; 4 M. de Lange. 5 H van Alphen. Op de jaarvergadering van De bonte Duif werd een korte agenda vlug afee- werkt en werden de kampioenschappen bekendgemaakt. De kampioen der kam pioenen was wel de heer G. van Albada. die niet alleen het generaal kamoioen- '.chap won. maar ook op de twee wissel- prijzen beslag wist te leggen. Bij de be stuursverkiezing werd de heer A. v. d. Meijs tot voorzitter gekozen en de heer W. C. Nagtegaal tot secretaris Tot slot werd besloten om ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan in dit win terseizoen een clubtentoonstelling te hou den. Als organisator voor deze tentoon stelling werd de heer J. Krekelaar aan gewezen. Er werden nu al veel prijzen toegezegd. Onder deze tekening kunnen wij de woorden „ten afscheid" zetten. Wij diepten haar op uit ons archief anno 1952, toen in Warmond heftig werd ge fulmineerd tegen de Leidse plannen om in die gemeente ontgrondingen te gaan verrichten voor het bouwrijp maken van Leidse gronden en op deze wijze dc recreatieve mogelijkheden in de omgeving van Warmond (het ont staan van nieuwe meren) te vergro ten. Aanvankelijk was het de bedoe ling, drie meren te maken, later werd dat lot één teruggebracht, maar ook daarvoor is ten slotte geen toestem ming gegeven. Het college van Ged. Staten is van mening, dat de agrari sche gronden rond Leiden zoveel mo gelijk moeten worden ontzien. Een lid van G.S. zei ons dezer dagen: „Je kunt Leiden toch niet rondom in het water zetten. Als er niet een zeer dringende reden is, kunnen wij voor een dergelijk plan geen vergunning afgeven." Zeeslagje Bouw van loods bij de gem. werkplaats Onlangs is de directie van de gemeen telijke werkplaats erin geslaagd, van onderneming opdrachten te verkrij- tot het bewerken van plastic-artike len. Deze artikelen nemen zeer veel te in. De betrekkelijk beperkte ma gazijnruimte van de werkplaats is daar- 3 niet berekend. Aangezien door deze opdrachten, naar mag worden verwacht, een geregelde •erkvoorziening voor een aantal tewerk- gestelden is gewaarborgd, zijn B. en W, oordeel, dat tot uitbreiding van de opslagruimte dient te worden overge gaan. Dat kan geschieden door het plaat sen van een loods op het terrein, gelegen tegenover de werkplaats, aan de Kaar senmakersstraat. De kosten hiervan wor den op 13.260 geschat. Het college stelt de raad voor, dit bedrag beschikbaar te stellen. (Advertentie) Bezoekt BAZAR DIACONESSENHUIS van 2—10 uur In GEBOUW „REHOBOTH" Rapenburg 10 Prijsuitreiking de V.E.B.O. plaats. In zijn openingswoord heette de voorzitter van de V.E.B.O., de heer G. J. van der Stoel, in het bijzonder welkom mr. Kesper, oud-commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, die toen hij nog in functie was veel voor het V.E.B.O.-werk heeft gedaan. Verder heette de heer Van der Stoel burgemeesters uit de omliggende gemeenten, wethouder Menken van Leiden, enige raadsleden en consulenten welkom. Het V.E.B.O.-bestuur heeft gemeend i gena van A. H. Rotteveel (zwartblaar); moeten gaan.l medaille commifsaris der Koningin: kampioen-beer van J. W. Roeloffs; zij zinvol zijn, aldus de De prijswinnaars zijn voor de andere boe- voorbeeld om door te gaan en hun veestapel zo op te fokken, dat ook zij misschien volgend jaar een prijs in ontvangst kunnen nemen De prijzen zijn ?n prikkel om de veestapel te verbe- Deze avpnd is een familiefeest. Het is de bedoeling van het bestuur om op deze wijze de band onderling tc versterken. Het bestuur wil door deze avonden ook nog de verdere verheffing van het plat teland bevorderen, aldus spr. De platte landsvrouwen hebben hiermee succes. Wij loeten er onderuit, dat we plattelands- iensen zijn. Wij moeten begrip krijgen oor de stad en de stad ook voor ons. Tenslotte dankte de heer Van den Stoel •der die in welke vorm rtan ook meege werkt hebben aan dc V.E.B.O .-tentoon stelling. Hierna had de prijsuitreiking door ir. P. Verhoeven plaats. De medaille van de mi nister van landbouw voor de kampioene van de drie produktieklassen en voor de algemeen kampioene, was voor de zwart bonte Marie 42 van de heer C. P. van Wees. Deze koe heeft in zeven jaar 27.000 liter melk gegeven met een vetgehalte van 3,88. De minister van landbouw had ook een medaille ter beschikking gesteld voor de blaarkoppen. Dingena 3 van A. H. Rotteveel, die de medaille won. De commissaris had een medaille uitgeloofd voor de kampioen-beer. Deze prijs werd veroverd door de heer J. W Roeloffs. De blaarkopstier Emiel, eigenaar van oe Ver eniging Vita Nova, won d» medaille van de Kamer van Koophande' De heer A. H. Rotteveel heeft nog meer prijzen weggehaald. De stamvader van een groot deel van zijn ko-tbare veestapel is Gustaaf. Deze stier is in 1949 kampioen van Nederland in 's-Hertoeenbosch ge weest. Verleden jaar is hij dood gegaan. De wisselbeker in IA Pr KI. 17 groep 1 is behaald door de Mr. dr van de Bergh- stichting. Ir. Verhoeven vond dit een prachtig resultaat De Koninklijke Muziek- Zang. en To neelvereniging „Onder Ons" tc Hazers- woude voerde hierna het toneelstuk „Rustpillon" van Ben Huci op. De regie had J. Th Wcsselingh. In'dit stuk vindt een apotheker na veel moeite een kalme rend middel uit. Hij moet nu nog probe ren of het helpt. Hierdoor ontstaan veel verwikkeling* Prijz zen Medaille minister van landbouw: Marie ran C. P. van Wees (zwart-bont); medaille minister van landbouw: D.n- medaille Kamer v. Koophandel: Emiel van K.I.-verenigmg Vita Nova (kam pioen etter); medaille Kamer van Koophandel: Klaarje van mevrouw M. J. M. Straat hofVan Blokland (reserve-kampioen blaankoppen); wisseHbelker Vita Nova: A. H. Rotte- wisselbeker Bond van rundveefokver- enigungen in de Rijnstreek: A. H. Rotte veel; medaille Hollandse Mij. van Land bouw: A. H. Rotteveel Fegra-medaille: A. H. Rotteveel; wisselbeker Hollandia voor pinken: mevrouw M. J. M. Straathof—Van Blok land; wisselbeker Hollandia: W. Vonk; ^wiseelbeker C. M. C.: Mr. dr. Van den Berghsttohttng; wisselbeker firma Koudijs: A. van der Eijk (kampioen zeug); wisselbeker coöp Nnoitgedacht: J. W. Roeloffs (kampioen beer); wisselbeker firma Mandersloot: N. J. E. Olieman (kampioen ooi); wisselplaquette Internationaal Wol* secrtariaat: N. J. W. Olieman (beste drie- taal oorien. geb. vóór 1958, één vader); wisselbeker Leidse kaashandelaars: J. A. van der Hulst (beste Leidse kaas); wisselbeker Kamer van Koophandel: C. J. van Leeuwen (beste Goudse kaas): Fegra-medaille: K.I.-verenigmg Vita Nova (kampioen stier); medaille Nederlandse Rundveestem boek: Peanster Eduard van K.I.-vereni- giivg V:ta Nova (reserve kampioen stter); medaille Nederlands Rundveestamboek: L. Eikelenboom (reserve-kampioen stier, blaarkop); bronzen medaille Nederlands Rundvee- stamboek: H. van der Lip; medaille Hollandse Mij. van Landbouw: H. J. Kompier (reserve kampioen koe); Fegra-medadlle: KI. van Leeuwen (groep zwartbont). '£.i'e vervolg eladtnieuic» op pagina 7

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3