Detailhandel voor algemeen levensm iddelenbed rij f Normalisatie in de confectie-industrie C.M.B. wil andere toepassing van de vestigingswet NOVIB zamelt geld iii voor vier projecten Nieuw systeem maakt eind aan maatverwarring Nieuw natuurreservaat op Noordwest-Veluwe? Eurovisie: opening van het Britse parlement Compleet maangebouw - op schaal - gereed rid: 7 DONDERDAG 23 OKTOBER 1958 Tcibakscirtikeleii hij de kruidenier (Van onze sociaal-economische redactie)C.M.B. Op de vraag vi of het niet juist DE NEDERLANDSE detailhandel heeft zich gisteren uitgesproken voor een nieuwe bedrijfsvorm, het zogenaamde algemeen levensmidde- lenbedrijf met een daarmee corres- ponderend vestigingsdiploma. De reeds bestaande bedrijfsindeling zou daarbij echter behouden dienen te worden. Het hoofdbedrijfschap detailhandel, dat gisteren in openbare zitting tot dit oor deel kwam, zal zijn standpunt in de vorm iran een advies doen toekomen aan de commissie adviezen vestigingsregelingen van de Sociaal-Economische Raad. Het hoofdbedrijfschap ging echter niet akkoord met de gedachte, die de staats- etaris voor de middenstand in een .'erp-vestigingsbesluit heeft vastge- 1 legd, dat een algemeen levensmiddelen- bedrijf tenminste vijf van de acht as- sortimentsgroepen verplicht moet voe- j ren. Men acht hier de ondernemersvrij- heid aangetast en het hoofdbedrijfschap zou ook met minder groepen genoegen willen nemen. De opleiding voor het al gemeen levensmiddelenbedrijf zal van grotere omvang moeten zijn dan de op leiding voor een speciale branche. De tabaksartikelen zouden tot het as- sortiment van de kruidenier moeten mo gen behoren op voorwaarde dat in de vakbekwaamheidseisen, die gelden voor de kleinhandel in tabaksartikelen. Een aparte nota van het bestuurslid, de heer Grevenstuk, waarin betoogd werd de tabaksartikelen afzonderlijk te houden, kreeg geen meerderheid. Zowel de heer Gravenstuk als de heer De Kruif zegden toe een minderheidsnota aan het advies te zullen toevoegen. Chr. middenstand Van de Christelijke Middenstandsbond was een brief binnengekomen met een principieel andere oplossing voor het vraagstuk van de parallellisatie. Aan dit standpunt wijdden wij vorige week reeds uitvoerig aandacht. De brief van de C.M.B. stond niet op de agenda en be perkte zich bovendien niet tot het con- cept-vestigingsbesluit, dat de staatssecre taris aan de SJS.R. heeft voorgelegd. Het bestuur van het hoofdbedrijfschap was in meerderheid van mening, dat de C.M.B. een andere toepassing van de vestigingswet beoogt. De heer P. Renke- ma, vice-voorzitter van de C.M.B. en voorzitter van de Chr. Kruideniersbond f stelde zich volledig achter de inhoud de brief van de C.M.B. De brief de,cc tigingsvraagstukken met het verzoek zo spoedig mogelijk advies over de voor stellen van de C.M.B. uit te brengen aan het bestuur. Enkele leden van het bestuur betuigden reeds waardering te hebben voor de gedachtengang van de Voorschot n de heer Samson brengen van het advies over het alge meen levensmiddelenbedrijf aan de SER te wachten tot de commissie van hoofdbedrijfschap zich ook beraden heeft over het C.M.B.-standpunt, daar dan licht wijzigingen wenselijk kunnen blij ken in het advies aan de S.E.R., liet de voorzitter, de heer W. H. Neefjes, secretaris van de C.M.B. een duidelijk afwijzend antwoord horen. Daar het hier gaat om een wijziging van de toegepaste wetstechniek zou hij zich in deze liever rechtstreeks tot de staatssecretaris rich- De begroting voor het jaar 1959 levi de in deze uitermate lang durende open bare vergadering van het hoofdbedrijf schap eveneens veel stof tot discussie op. De heffing werd voor 1959 verhoogd van 7.50 tot 10.— per onderneming, wat een totaal-opbrengst zal betekenen van 1.530.193.—. Bijna de helft van dit bedrag zal worden uitgegeven voor het verlenen van subsidies aan instituten op middenstandsterrein. Zo krijgt het Eco nomisch Instituut voor de Middenstand 472.500 en het Produktiviteitscentrum 165.000.— Fel werd aangevochten het bedrag van ƒ85.000 voor het Centraal Orgaan ter bevordering van de Bouw van Middenstandsbedrijfspanden. Met name de heer Renkema wenste deze post ingetrokken te zien, omdat naar zijn mening, het C.O.M. een mislukt be leid heeft gevoerd. De belangen van de groep waarvoor het orgaan in het leven is geroepen, worden onvoldoende behar tigd. Het is een orgaan geworden ten algemene nutte en zou uit algemene mid delen moeten worden gefinancierd. Na heel lang heen en weer praten werden alle subsidies toch goedgekeurd, even als de gehele begroting. Een belangrijke geruststelling in de vergadering bleek, dat voor een gedetailleerde controle van de aanwending der subsidie-gelden door de verschillende instituten nauw wordt samengewerkt met de afdeling compta biliteit van het departement van econo mische zaken, die zelf het gebruik van overheidssubsidies controleert. voor woningbouw Minister Witte heeft een maatregel ge troffen, die de financiering van de parti- :uliere woningbouw vergemakkelijkt- Een voorschot kan worden verleend op van rijkswege toegezegde premie r woningbouw, tot de helft van het premiebedrag. Het kan bij de gemeente besturen worden aangevraagd als de wo ningen glas- en waterdicht zijn. Bij complexen van vijf of meer wonin gen wordt een voorschot alleen betaald r tenminste vijf woningen tegelijk Voor een complex van minder dan vijf woningen kan maar eenmaal voorschot verleend worden en pas dan als alle wo ningen glas- en waterdicht zijn. en voorschot wordt slechts verstrekt indien een bankgarantie is gesteld voor eventuele terugbetaling. Voor woningen, te bewonen door de eigenaren, aan wie i toeslag wordt toegekend ingevolge het Besluit bevordering eigen-woning- bezit, kan van bankgarantie worden afge- Het is al vele malen gepro beerd en het zal nog vele malen geprobeerd worden: de mens als een vogel door het lucht- m vliegend op eigen vleu gels. Ditmaal is het de Frans man Jacques Magneur uit Nice die het waagstuk wil volbren gen. Over veertien dagen wil hij, gedragen door zijn eigen speciaal geconstrueerde vleu gels, afspringen van een hoogte van 300 meter. IN DE WEEK van 3—7 november a.s. zal de NOVIB met lijst of collectebus bij U aankloppen onder het motto „Nederland voor de we reld". U kent de NOVIB: de Neder landse organisatie voor Internatio nale Bijstand", waarvan Prins Bern- hard algemeen voorzitter is. Uw gave" wordt gevraagd, want, zo als de voorzitter van het dagelijks be stuur, prof. dr. ir. E. de Vries, giste ren in een algemene bestuursvergade ring van de organisatie meedeelde, er is zeer veel geld nodig voor de vier projecten in Griekenland en de Soe dan, die de NOVIB uit naam van Ne derland wil uitvoeren. Om nog even uw geheugen op te fris sen: die projecten behelzen in Grieken land de aanleg van een pijpleiding voor veedriiiikplaatsen te Elafochori en het bouwen van een technische 60hool plus het kleden van 1200 behoeftige kinderen in het dorp Chryeoupolte en in de Soe dan het stichten van een veeteelverbete- ringstation in het nieuw te vormen cen trum van een half-nomadenstreek, waar voor het dorpje EI Huda is bes>temd. Na het moeilijke begin om de NOVIB als organisatie op poten te zetten, de eer ste plannen te maken en de eerete gelden ■in te zamelen, is er nu meer tekening in de hele opzet gekomen. De NOVIB be- sohnkit nu over 250 plaatselijke afdelingen of contacten en er zijn ook provinoiale afdelingen gevormd. Grote steden en provincies participeren niet alleen geldelijk, maar ook daadwer kelijk in de uit 4e voeren werken: zij ne men bepaalde onderdelen voor hun reke ning. Zo zorgt de stad Rotterdam voor de elektrische pompinstallatie en de diesel motor ter waarde van f 50.000. die bij het begin nodig is om het veeteeltverbete- ringstation in El Huda te stichten. Water en elektricited moeten er eerst zijn. Voorts zjjn er verschillende acties gaande om gelden in te zamelen. Een daarvan, „Daadwerkelijke gerechtigheid" genaamd, is gcbasscerd op het regelmatig afstaan van 1 pet van het inkomen. Ver leden jaar startten deze actie met 1100 leden en men raamde voor 1958 een op brengst van f 120.000. Thans zijn er al 300 leden en is er, nog twee maanden voor het einde van het jaar, al een som van f 130.000 uit deze actie binnen. Ook organisaties-leden van de NOVIB betalen contributie Een andere actie is die van particuliere contributantenwin- niing. Men heeft er al 250 bij elkaar. DE PLANNEN De plannen voor hulp aan onderont wikkelde gebieden, zijn wel bekend, maar de voorzitter deelde nog enige bij zonderheden mede. Hopelijk kan spoedig worden begonnen met de bouw van de technische school, waaraan dringend be hoefte bestaat, omdat de streek tot ont wikkeling kan worden gebracht, mede door mechanisatie van de landbouw en het vestigen van kleine industrie. Maar dan zijn er in de eerste plaats vaklieden Loopt alles naar wens, .-dan kan de school in het komende voorjaar klaar zijn en zou men dus in het najaar 1959 met de eerste driejarige cursus kunnen beginnen. Het wordt een sober gebouw, dat f 120.000 zal kosten De V.N. schenken de inventaris van gereedsohappen, ma chines enz.; Nederland zal dan weer het meubilair, de handgereedsohappen en andere kleine zaken voor zijn rekening nemen. Een deel van de gereedschappen wordt door onze nijverheidsscholen ver vaardigd. De reeds gehouden actie voor schoel- sclen kleding, waarmee men kinderen wil helpen, heeft f 4000 opgebracht, maar wil deze hulp iets betekenen, dan ls er minstens f 30.000 nodig. Voor het gehele Griekse project zal f 130 tot f 160.000 no dig ztjn. In de Soedan zal de bouw van de in stallatie van het veefceltverbeterlngcen- trum,, compleet met woningen voor het personeel, met koestal, slachthuis, melk- gebonw enz., f 350.000 kosten. D ziet dat er handen vol geld nodig zijn voor onze bijdrage in de hulp aan de zich ontwikkelde gebieden. Niet alles was de aanstaande collecte zal opbrengen is voor de NOVIB be stemd: een deel gaat naar de UNESCO, o.m. voor bestrijding van het analfabetis me en een deel naar UNICEF, het beken de kinderfonds van de V.N. Het ligt niet in de bedoeling, dat de NOVIB telkens zal blijven collecteren, integendeel, men wil het zover krijgen, dat de gelden uit vaste bijdragen door lidmaatschappen en contributies regel matig blijven binnenkomen. Verschillende commissies zijn gevormd, om het bestuur van de NOVIB in deze en andere kwesties voor te lichten en te ad- Constructiewerken aan Afrika's westkust Vrijdag vertrekt een Nederlandse han delsmissie naar Liberië. Ghana en Nige- rië voor vier weken om de mogelijkheid van grote werken door Nederlanders te onderzoeken. Opgericht is de African Construction Company, waarin de Plette- rij v/h L. I. Enthoven te Delft, Muys en De Winters Bouw- en Aannemingsbedrijf te Rotterdam, The Dutch International Contracting-Cy. te Zaandam en de N.V. v/h H. J. Nederhorst te Gouda deelne men. De zetel is te Rotterdam. Kijk hem eens... hij kijkt met zijn neus! Kunnen we nog duidelijker aantonen dat 2 van de 3 Nederlanders wèl goed uit hun ogen kijken als ze een balpen kopen Ze vragen een BIC, en ze krijgen een BIC - de beste balpen Maar HIJ, nummer 3 - die kijkt niet, die neemt maar watErg onverstandig. Want BIC, de échte BIC met schokbreker is de soepelste balpen - voor een goed, persoonlijk hand schrift en... de voordeligste balpen die u kunt kopen let op: de naam BIC staat op de schacht Vraag altijd de ichte BIC en kijk liever twéé keert kostuums krijgt de koper altijd de indruk, dat zijn lichaamsafmetin gen niet volkomen normaal zijn. Want zowel bij dames als heren moet er bijna altijd iets aan de kleding veranderd worden. Deze opmerking maakte dr. G. van dei; stichting in het leven te roepen, die op de Noordwest-Veluwe, tussen Vierhouten en Elspeet een natuur reservaat moet oprichten om daar het grofwild uit die streek vrij te kunnen laten rondlopen. Het terrein, dat zou moeten worden afgerasterd, zou enige honderden hectaren gToot moeten zijn. De plannen voor dit reservaat kwamen gisteren ter sprake tijdens een bespreking tussen de afdeling wild- en vogelschade en jacht van het departement van land bouw en de gemeente Enmelo. Men sprak over de ernstige schade, die het wild (vooral grofwild als reeën, herten en wilde zwijnen) de laatste jaren heeft toe gebracht aan de landbouwgronden ter plaatse en waarover de boeren vele en ernstige klachten hebben. Het is voor gekomen, dat grasland in één nacht voor een groot deel werd vernield. De wlld- schadecommissie heeft de laatste jaren honderden klachten gekregen en tien duizenden guldens moesten worden uit- Niet afschieten Tijdens de bespreking werd voorgesteld al het wild in dit gebied in de eerst komende jaren af te schieten. Het voorstel werd niet aanvaard. Van de zijde van de gemeente Ermelo werd het plan geopperd een natuurreservaat te stichten, naast dat van de Hoge Veluwe. Op die manier zou namelijk een deel van de wildstand in deze streek behouden kunnen blijven Buiten het reservaat, dat voor het publiek toegankelijk zou moeten zijn, zou al het grofwild moeten worden afgeschoten. Met de uitvoering van deze plannen is een groot bedrag gemoeid, maar op den duur zullen de kosten minder groot zijn, dan de schade, die het wild thans toebrengt aan de landbouwgronden. De planner hebben uiteraard ernstige consequentie! voor de vele jachtcomblnatles, die belan gen in deze streek hebben, temeer daar sinds de oorlog zeer veel wild is uitge geven voor de verbetering van de wild stand. Vogelreservaat Het rijk heeft intussen een nieuw r vaat aangekocht van 33 ha onder de ge- -neente Nijkerk, namelijk het Weidevogel- eservaat „Polder Ariceimheen", dat be- ■taat uit gras- en hooiland. Voorts werden .-nkele natuurreservaten door aankoop vergroot. Dat zijn: „Dommelbeetnden- onder St. Oedenrode (met 3 ha), „Geel den" ondeT Boxtel met 20 ha. „Brand" onder Drunen met 7 ha. en de „Beunin- ger Aditerheide' onder Denekamp mei 24 ha. n de Kon. vereniging tot het houden van jaarbeurzen gisteren op de bedrijfsnormalisatiedag. die in Utrecht werd gehouden. Dat is trouwens niet het enige probleem bij het kopen, want deze noodzakelijke veranderingen doet ook de prijs van de confectiekleding stijgen. Dit is een nood zakelijk kwaad. Vele bedrijven, die de kosten voor het vermaken van kleding niet aan de klanten in rekening durven brengen, moeten jaajlijks dan ook grote bedragen bijpassen. Daarom is men druk doende, deze pro blemen uit de weg te ruimen en een van de middelen is de normalisatie in de confectie-industrie. Dr. Van der Wal, die een van de ini tiatiefnemers is geweest bij het ontwik kelen van een nieuw systeem van maat kleding in ons land merkte echter op. dat men eerst vruchtbare resultaten kan krijgen, als het systeem in de gehele be drijfstak wordt toegepast. De basis van het tot nu toe gebruikte systeem is namelijk niet juist, vertelde de heer H. J. van Ingen. Zo bestaat er bijvoorbeeld geen enkel verband tussen lengte- en omvangsafmetingen en ook ge bruikt iedere fabrikant zijn eigen maat- tabel, die hij als het antwoord op alle vragen beschouwt. Met het nieuwe systeem hoopt men een eind te maken aan deze maatverwarring. Ook wil men zoeken naar een moge lijkheid, om beter passende confectie voor een grotere groep gebruikers te fabrice ren. Uit de tot nu toe verzamelde gege vens heeft men een systeem ontwikkeld met 14 maten, waarbij het mogelijk bleek voor 90 procent der Nederlandse vrouwen een passende japon te fabriceren. De kos ten van verandering konden van 20 tot 3 procent worden teruggebracht. Twee-derde van de Nederlandse man nen kan met het huidige stelsel worden gekleed Maar ook voor hen is men bezig een nieuw systeem te ontwikkelen. Men heeft reeds van 4.000 Nederlandse man nen de lichaamsafmetingi hiervan een statistische analyse g< TVTIE DE KANS HEEFT, op dinsdagochtend 28 oktober a.s. tussen kwart over elf en half een aan het televisietoestel te zitten, make daarvan beslist gebruik, want hij of zij zal dan mét het Engelse volk een schouw spel zien, dat nog nooit eerder door niet-ingewijden is bijgewoond, nl. de plechtige opening van het Britse parlement door koningin Elizabeth. Dat dit gebeuren ditmaal in Eurovisie wordt uitgezonden, betekent een hele stap voor het conservatieve en aan tradities gebonden Engeland. Is in ons land de opening va Staten-Generaal door koningin Juliana een voorname gebeurtenis waaraan ceremonie tepas komt. in Londen gaat het allemaal nog veel luisterrijker én ceremoniëler toe. De plechtigheid handhaaft gebruiken her het des t rijker door. schouwspel wordt Tenminste, als het expe: voor de BBC op het ogenblik hartstoch telijk en zenuwslopend ln de wee slaagt en de camera's het vorstelijk toon zo fraai mogelijk weten te var Niet minder dan tien camera's zi in het geweer zijn: drie buiten en z binnen in het Parlementsgebouw aai Theems, het Paleis van Westminster ge- Zolang de televisie in Engeland be staat is het verzoek om de opening het parlement te mogen uitzenden, ge weigerd, want de traditie liet maal niet toe. dat nieuwsgierige blikken het ceremonieel rond het uitspreken de Troonrede volgden. Maar nu film en televisie er bij zijn geweest, toen koningin Elizabeth in Ca nada het parlement opende, heeft de gering ook deze uitzending toegestaan. Na is het u bekend, dat in Engeland naast de BBC ook de commerciële IT A een eigen zender exploiteert en de rege ring heeft nu zo beschikt, dat de BBC met camera's aanwezig mag zijn, dat de beelden tegelijkertijd door de IT A kannen worden overgenomei Van die overneming profiteren natuur lijk ook de Eurovisielanden. De gehele vanavond 0 De vrolijke avond van de NCRV be gint om 8 uur met cabaret en biedt om 9 uur het spel „Wie wat waar?" voor de huiskamer. Daarna weer een half uur lichte muziek o.l.v. Lex Karsemeyer. Om 10.10 uur: uitzending in de serie Duitse orgelkunst Wilt u liever een goed concert horen, schakelt u dan om 8.05 uur de AVRO in. U hoort dan een concert, te geven door het Radio Filharmonisch Orkest, geleid door de gastdirigent Carl Garaguly en met medewerking van de Noorse violist Bjarne Larsen. Er worden werken Nielsen, Svendsen (vioolconcert) en vén uitgevoerd. Om 9.45 uur zingt het Utrechts Byzantijns Koor. vanavond NCRV-avond met om 8.20 uu maandelijkse kunstrubriek en om uur optreden van de bekende darjser Harald Kreutzberg, die op zijn tournee door Nederland in Laren is. Om kwart over negen begint het cabaret „Scherzo' met Jelle de Vries als gastheer en oir 10 uur spreekt ds. C. M. de Vries in d« dagsluiting. MIJN NAAM IS HOND De VARA vraagt belangstelling vo< een nieuwe rubriek, die eenmaal in de acht weken wordt uitgezonden op w dagavond. De titel van dit programma is „Mijn naam is hond" en Bob Spaak zal het voor de microfoon brengen. Voor hondenliefhebbers zal het smakelijk hapje zijn, maar ook andere luisteraars zullen er naar kunnen luis teren. Er worden serieuze en grappige bijdragen in verwerkt en het thema i natuurlijk „Onze huisvriend, de hond' De eerste uitzending is bepaald op woensdagavond 29 oktober a.s. Hps uit het buitenland Graaggehoorde muziek van Rachma ninoff, gespeeld door Leopold Hambro en André Kostelanetz kunt u om 8 beluisteren in het programma van Brus sel Vlaams op 324 m. Houdt u van goede muziek op de late avond, stemt u dan om 10.30 uur af op Duitsland 309 m. 971 kHz. U hoort dan het vierde solistenconcert van de Salz- burger Festspiele; de violist Zino Fran- cescatti en de pianist Eugenio Bagnoli spelen werken van Brahms, Ravel e.a. Een Amerikaans mijnbouw kundige, professor RInehart, heeft gisteren in New York een in alle bijzonderheden uitgewerkt schaalmodel getoond van een gebouw op de maan. Het gebouw, dat bedoeld is als een permanente woning op de maan, bevat behalve woonverblijven ook verschillende laboratoria, werkplaatsen, opslag ruimten en verbindingsposten. Professor Rinehart verklaarde, dat het bouwwerk ontworpen is voor de slechtste omstandigheden die op de maan voor mogelijk worden gehouden. Men houdt bij voorbeeld rekening met een zee van stof, waarin het gebouw kan „drijven". Mits het maanoppervlak stevig genoeg is. kan het huls daarop worden geplaatst Het bouwwerk zal 113 meter lang. 53 meter breed en 66 meter hoog worden. Boven het gebouw wordt een beschermend schild aangebracht, dat los van het dak moet worden aangebracht. Zodoende ral een afdoende bescherming verkregen worden tegen een regen van interplanetaire stofdeeltjes. uitzending, die voor Nederland en België gecommentarieerd zal worden door de Vlaming Lode van Uytven, duurt iets langer dan een uur. Om kwart over elf wordt begonnen met oriënterende beelden en om half twaalf precies zult u zien, hoe de Ko ningin en haar escorte van cavaleristen in volle praal Buckingham Palace ver laten op weg naar het parlementsge bouw. De Koningin zal in de Ierse staat siekoets rijden. Volgens traditie verlaten op hetzelfde moment zeven leden van de Horse Guards de Tower met de kroonjuwelen kroon, scepter en staatszwaard om die naar het gebouw te brengen. De kostbaarhe den worden meegedragen in de prachtige stoet, die officieel de zaal zal binnen gaan. Maar eer het zover is, en dat zult u zelf kunnen zien, gebeuren er joyeuze plechtigheden bij de aankomst en de ontvangst van de Koningin. Voor het Britse volk betekent deze uitzending een groots gebeuren en voor ons zal het zeker interessant zijn, mee te kunnen kijken naar iets, wat nog niet eerder op het scherm ia vertoond. (Advertentie) Programma voor morgen VRIJDAG 24 OKTOBER 1955 Hilversum I, 402 m. 74« kc/s. NCRV: 7 00 Nws en SOS-ber 7 10 Gram 7 50 Een woord voor de dag 8 00 Nws 8 15 Gewijde mui 9 00 V d zieken 9 30 Gram 9 35 Wnterst 9 40 V d vrouw 10.15 Gram 10 30 Morgendienst 1100 Gram 1130 Progr voor oudere luis teraars 12.00 Sopraan en plano 1230 Land en tulnbouwmeded 12 33 Meisjeskoor 12 53 Gram 13 00 Nws 13 15 Musette-ens en so list 13 40 Gram 1105 Schoolradio 14 25 Ka- >rk 16 00 Het plat Voordracht 15 31 van heesters ln i 16.25 Planorecital 17 00 Voordracht 17 20 Vocaal ens 17 40 Beursber 17 45 Gram. 1800 Accordeonmuz 18 20 De hangmat 18.50 Regeringsultz: Het schriftelijk onder wijs. door E A Schüttenhelm, van het Mi nisterie van Onderwijs. Kunsten en Weten schapper 3.40—24 00 Gram Hilversum II. 298 i 7.10 Gym 1100 Strijkkw J35 Lichte n 12 20 Regeringsultz: et 1120 V d kleu- AVRO 12 00 Gram bezoeken de Zuld- laarder markt 1230 Land- en tulnbouw meded 12 33 Sport en prognose 12 50 Plano- spel 13 00 Nws 13 15 Meded en gram 13 25 Dansork 13.55 Beursber 14 00 Bariton en piano 14 25 Boekbespr 14 45 Cnrillonspcl 15 00 Gevar progr 15 50 Gram VARA: 16 00 Muziekrevue 16.30 V d zieken 1700 V d Jeugd 17.30 Tango-ork 17 55 Act 18.00 Nws 18 15 Pol caus 18 25 Lichte muz 18 50 De puntjes op de 1. caus 19 00 V d Jeugd 19 10 Jazz VPRO 19 30 Nws 19 35 21 45 Licht en Musette-ork en overz. VPRO: 22 serleën VARA zikale causerieri klankbeeld 22 10 iliste 22 25 Ruitenl wcek- Zorg om de mens. C5U- 1.00 Nws 23 15—24 00 Mu- NTS 20 00 Fllmprogr. 21 0021.35 Eurovisie Rep Feestcnncert v de Dag der Verenigde Naties te Parijs. (over de 4e IUn> Vrijdag 24 oktober 1958 van 18—30 uur: I Giuseppe Verdi uit „Un Ballo ln Ma- schera": 1 Alia vita che t'arride (Aria Renato le bedrijf), Tito Gobbi. bariton; Orkest van het Teatro alia Scala te Mi laan olv Antonino Votto 2 Voorspel 2« bedrtJf Ecco l'orrido campo ove s'accoppta (Ree Ma dall'arido stelo divulsa (Aria Amelia 2e bedrtJf). Antonletta Stella so praan. Symphonic Orkest olv. Glauco Cu rl cl 3 Alzatll (Scene). Erl tu che mac- chlavi quell'anlma (Aria Renato 3e be drijf), Robert Wecde. bariton: The Con- Arts Orchestra olv Nicholas Rosclgno orse la aoglia attinse (Ree Ma se m'è a perdertl (Aria Rlccardo 3c bedrijf). 10 del Monaco tenor; The New Svm- ay Orchestra. Londen olv Alberto Ere- 11 Gloacchlno Rossini (bcw. Ottorlno Kcsplghl). La Boutique FAntasque. Svm- Rustict blat rspel di splno Fchenbcrgcr, ymphnnlr Orkest van Bamberg olv. Victor cinshagen h. II Cavallo scalplta (Lied van lfio met koor), James Pease, bariton; oor van de Staataopera te MUnrhcn c. oi lo sapetc, o mamma (Romance van San- cdi. che hal tu detto (Duet Santuzza Turlddu), Marianne Schcch. soüraan: Ln- Fehenbcrgc c Ah. il Slgnore (Durt Santuzza Alflo), Marianne tiech sopraan; James Pease, bnriton; Intermezzo Slnfonico. Phllharmonia Or- st olv. Herbert von Karajan; g Mammal 1 Bamberg olv Victor L'Amlco Fritz" Intern olv Herbert uit „Iris' e bedrijf). Koor en Orkest van de olv Giuseppe Morelll 4. ;re": a. Ouverture. Orkest Fllorentlno olv. indrca Gavazzcnt. b E la bella di Brighella (Koor 2e bedrijf), Koor en Or kest van de Opera te Rome olv. Giuseppe Marathon American cA Virginia beide: 2D stnks L

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7