Magistrale opvoering van een belangrijk stuk Huisvrouwen verzorgden uitstekende modeshow Rasechte Leidenaars zijn 65 jaar getrouwd REGENTEN JUBILEERDEN IN HET CONINCKSHOF Directeur van Effatha nam aan Hogewoerd f 625 in ontvangst Vrijzinnig-Hervormde vrouwen hadden toogdag in LEIDEN I NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 22 OKTOBER 1958 De Humorist van John Osborne Somber en wonderlijk werk dat tot nadenken stemt den op het laatste promenadeconcert meegezongen, blijft boven het Verenigd Koninkrijk hangen als een echo uit een roemrijker verleden. Het zou dwaas zijn te veronderstellen, dat er geen jongeren zouden zijn, \die zich dat niet aantrokken. Tot hen behoort de jonge Engelse schrijver John Osborne. Hij ziet de achteruitgang en hij. ziet dat niet als een op zichzelf staand feit, hij ziet haar in de decadentie van het hele leven. Het benauwt hem en het is alsof hij in „The Entertainer" (De humorist), \de noodklok wil luiden om de mensen de benauwenis, waarin hij het leven ziet verstikken, te doen onderkennen De geschiedenis van de familie Rice wordt niet duidelijk, maar de mogelijk- opwekkend. De oude Billy Rice i het cabaret zijn triomfen ge- ierd, doch de zaken gaan achteruit en Archie kan er geen brood meer verdienen. Archie heeft twee zoons, >n heeft dienstgeweigerd, de ander is Egypte gegaan tijdens het conflict het Suez-kanaal en daar gevangen ge- doodgeschoten. Deze sociale en politieke gebeurtenis- brengen de spanningen in het leven de verschillende personen. De bitter- reèieid gaat heersen in de harten en psal- noch gezangen bieden enig houvast. hebben niet meer kracht dan een >on cabaretliedje, misschien nog God is uitgerangeerd. Ja, maar toch inkt nog ergens bij Archie de stem va totaal berooide negerin, die hij va is heeft horen spreken. Het zegt hei niets meer. Misschien is er materieel nog uitkomst. In Canada is hem baan aangeboden. Of hij er heen gaat, Tj^EN SOMBER STUK, een wonder- lijk stuk. Men kan er vele be zwaren tegen hebben, maar het laat de toeschouwer niet los. Bij gelegen heid van de première heeft er in dt krant van 1 september een uitvoe rige beschouwing gestaan, zodat wij daar nu niet op terug zullen komen. We geloven, dat Osborne zelf nog mid- liNDA VOOR LEIDEN Woensdag Geref. jeugdhuis, 8 uur: evangelisatie- üeenkomst. Foyer gehoorzaal, 8 uur: K. en O., N. je r. H lbertsma over Namakketup, „het jfe ringende land". Schouwburg, 8 uur: K. en O., Haagse jjaComedie met „De Humorist". Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: „Dc Macht an het Kleine", Rott. toneelvereniging UVOG met „Het straatje". De kleine Burcht, 8 uur: postzegel ver- tamelaars. Het gulden Vlies, 8 uur: chr. ver mr. J. Zwanenburg, Den Haag, over „Jeugdcriminaliteit" (cursus). Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie- )rkest. Levendaal 1, 2.30 uur: huishoudelijke en ezinsvoorlichting, filmmiddag. Vrijdag olkshuis, 8.30 uur: Stichting Anti- toombom-Actie, twee lezingen. Lakenhal, 8 uur: Oud-Leiden, S. J. louma over De Rijnlandse boerderijen. Groot-Auditorium, 4 uur: inauguratie r. J. G. Hagedoorn. Het gulden Vlies, 8 uur: Ver. Peda ogiek, J. Bronk over pantomime en Zomerzorg, 8 uur: kynologenvereniging ijnland. Pieterskerk, avondgebed, m.m.v. ho boïst G. Rheijns. ,„1 Bethel, 7.45 uur: ds. H. Bouter voor lerv. mannenvereniging op G-G. „De arde is geen onbewoonbaar verklaarde oning". Aula academisch ziekenhuis, 8 uur: uit- Lansteiner-penningen. Zaterdag Stationsplein, 2 uur: afd. Leiden Kon. Natuurhist. Ver., vertrek duin- en Geref. jeugdhuis, 3.30 uur: besturen- «ferentie Geref. m.v.'s en j.v.'s. Zondag OEGSTGEEST: Geref kerk, 7.30 uur: bbijn Cohen (Leiden) voor de jeugd- erenigingen. Tentoonstellingen De Lakenhal, tot 27 oktober: tentoon- lelling van werken van Gerretsen en iierck. Academiegebouw: tentoonstellingen van noderne Nederlandse grafiek, gedurende iktober op dinsdag van 11 tot 13 uur, I» njdag van 11 tot 13 uur en zaterdag van tot 16 uur. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo- icken wordt waargenomen door de apo- heek Doezastraat 31, telef. 21313, en eek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, lefoon 26274. ipothec B iefoor Bijz. Kerkewerk in Luxor Voortzetting gesprek over gebedsgenezing Naar wij vernemen, heeft de commissie voor Bijzonder Kerkewerk van de Leidse Hervormde Gemeente op veler verzoek besloten een vervolg te geven op het gesprek over gebedsgenezing dat veertien dagen geleden in Luxor is gehouden. Deze bijeenkomst zal echter niet aanstaande zondag plaats hebben. Met het oog op de voorbereiding is de voortzetting van dat gesprek bepaald op zondag 9 november Over de bijeenkomst in Luxor van aan staande zondag, waarin ter gelegenheid van de gezinsweek gesproken zal worden over het onderwerp „Ons huis een thuis?" zal tegen het eind van de week een nadere aankondiging verschijnen. Opening van zaak Moonen en Vrij heeft gistermiddag een nieuwe speciaalzaak geopend aaji de Botermarkt. Van 3 tot 6 uur was er een receptie, waarop velen van hun belang stelling blijk gaven. liet gevonden s de Waarheid den in de doolhof van en de weg daaruit nog heeft. De weg die teve en het Leven is. De Haagschc Comedie heeft voor K en O. van dit stuk een aangrijpende voor stelling gegeven, met magistraal spel van Paul Steenbergen als Archie en Ida Was serman als zijn vrouw Phoebe. Het spel van Myra Ward (de dochter Jean) was zuiver afgestemd op het spel der vorigen Vooral de plastische uitbeelding was uit stekend. Ook Joris Diels (Billy Rice) en Coen Flink (Frank Rice) speelden hun rol gaaf met gevoel voor schakeringen. Een op zeer hoog niveau staande op voering van een belangrijk en boeiend stuk. We kunnen begrijpen, dat men bij K. en O. geaarzeld heeft om dit stuk te nemen; wij zijn dankbaar dat men het ondanks de bezwaren toch gedaan heeft. A. C. Bouwman. „Doe het zelf' demonstratie Het is nu eenmaal een feit dat een huis vader tegenwoordig behalve over de daar toe benodigde karaktereigenschappen ook moet beschikken over een niet onaan lijke dosis handigheid: allerhande klusjes in zijn huis moet hij al dan niet met be hulp van huisgenoten zelf opknappen, wil hij zijn gezin niet op ongewenste koster jagen. Dat fabrikanten hiermede rekening hou den is begrijpelijk en zo verschijnt op de markt allerlei gereedschap dat aangepakt is aan het werk van deze amateurs. Voor het hanteren van dit gereedschap door niet-vakldeden is voorlichting nodig, Teneinde hieraan tegemoet te komen werd gisteravond en wordt vanavond en genavond door de ijzerhandel Balkestein in de kleine stadszaal een demonstratie gehouden, waar men niet alleen kan leren hoe de amateur-klusjesman zijn reparaties kan uitvoeren, maar zelfs ook hoe hij fraaie en nuttige werkstukken kan ver vaardigen waarvan de kwaliteit de be kende „huisvlijt" aanzienlijk te boven gaat. Promotie UTRECHT, 21 oktober - Gepromoi ot doctor in de geneeskunde op proef- chrift: Antlthrombine en aandoeningen iet pancreas, J M Greep te Rotterdar Voor de zesde maal TJOOR DE ZESDE MAAL organiseerde de afdeling Leiden der Ned. Vereniging van Huisvrouwen gistermiddag een modeshow met eigen mannequins. Het waren er vijf, onder wie twee heel jonge vrouwen en een zgn. „grote maat". De confectie kwam van de firma M. H. van Strien uit Oegstgeest, de hoeden en handschoenen van Messchers Modehuis, het bont was van de firma De Water en de sieraden van de firma J. P. v. d. Blom, die ook de kapsels verzorgde. Als spreekster trad de voorzitster van de vereniging op, mevrouw C. Hageman-Verhagen. De collectie was zeer decent en toch modieus, van een royale, goedzittende coupe en prachtige stoffen, alles zeer draagbaar en prettig om naar te kijken Natuurlijk terlenka bij de rokken; het blijft zo mooi in vorm. Veel chique man tels in modellen, die je gerust wat lan ger dan een seizoen kunt dragen Ty pisch: een jeugdige mantel in uitgespro ken Empire-lijn oogstte pas succes, toen het hoge ceintuurtje los bleek te zitten en eraf gehaald kon worden. Bij de j: ponnen beviel de nieuwe lijn beter e kwam zij ook méér voor. De dames kregen verder een keur va japonnen te zien in wevenit (ook zo' geliefde stof) en voor de meer gekle de toiletten jaquardstoffen. De com binatie mouwloze japon met bijpassend Feest aan de Herensingel JA, DAT HEB JE GOED UITGEREKEND: zesentachtig jaar" he en zijn heer Mathijs van Dam, Herensingel 25 te Leiden, glunderend vrouw voegde er sussend aan toe: „Nee, niemand belooft het, maar het'is toch zo. We trouwden toen m'n man 21 jaar was; nou en de volgende maand vieren we de vijfenzestig-jarige bruiloft". En dat deze bruiloft bij leven en welzijn geviérd zal worden, zal niemand, die dit buiten gewoon vitale echtpaar kent betwijfelen. En evenmin valt het te be twijfelen, dat velen dit bruidspaar zullen kennen, want beiden zijn ge boren en getogen Leidenaar. Johanna Wilhelmina Gorree, de bruid, as negentien toen zij trouwde, maar ondanks haar vierentachtig jaren zat zij gezellig een kous te stoppen en het ge hele huishouden doet ze nog zelf. Wanneer de gehele familie compleet is, zijn er negen kinderen twee jon gens kwamen in de oorlog om het leven 34 kleinkinderen en 25 achterklein kinderen. „Voorlopig heb ik het nog niet verder gebracht." vertelde de heer Van Dam, die voor de zekerheid op een briefje was gaan turven, omdat het bij houden van de achterkleinkinderen een kleine administratie vergt. Loopbaan De loopbaan van de heer Van Dam is bijna uniek te noemen. Toen hij op twaalf jarige leeftijd van school kwam, ging hij eerst in een houtfabriek werken. Dit hield hij precies vier weken vol. Toen voerde zijn carrière langs het kronkelige iad van de Haagse Stoomtram de koffiemolen", verduidelijkte hij en oorts De heer Van Dam wuifde lachend met zijn hand: „Ik heb gewoon een jaar lang gezworven, maar toen ik dertien was, werd ik scheepsklinker op de werf van Boot. Toen ik zeven tig was, werd ik gepensioneerd en had dus 57 dienstjaren achter de rug. Dat is nu zestien jaar geleden en ik ben dus bij elkaar al 73 jaren bij de firma Boot." Deze standvastige carrière is zelfs niet door diensttijd onderbroken, want in 1891, toen de heer Van Dam moest loten, lootti hij vrij. Er werd toen van officiële zijde bezwaar gemaakt tegen de gang zaken bij de loting en zodoende moe: lichting opnieuw loten. „In mei liep ik ïeslaagd voor het kand ex L wis- ourkunde: mejuffrouw M A P v d Poel te |*iden cn mejuffrouw L M J Haanappel d ex F wis- t - L R Dam tc a ex F "wi*-.- r I Ras te Haa Leiden mejuffrc Voor het kar.u r. •»»<>- nndc: de heer J G Oostendorp te De Voor het doet ex natuurkunde: de hee I David te Leiden. Emigratie-voorlichting in het Arbeidsbureau In het Gewestelijk Arbeidsbureau werd gisteravond een voorlichtingsbijeenkomst gehouden voor emigratie naar Zuid- Afrika. Het was de eerste van een serif bijeenkomsten, die het Gewestelijk Ar beidsbureau belegt. De heer A. van Reenen, voorlichtings ambtenaar te Bussum, vertelde van d< verschillende mogelijkheden, die voor d< serieuze emigrant in Zuid-Afrika te vin den zijn. Hij gaf voorts enige richtlijner inzake de uitgebreide voorbereiding, die aan de emigratie vooraf gaat. De Zuidafrikaanse ambassade had eer film beschikbaar gesteld, zodat de aspi rant-emigranten alvast een visueel uit stapje konden maken naar het land var hun eventuele toekomst. nog in mijn winterpak," vertelde de heer Van Dam, „want ik moest een nieuw zomerpak hebben, maar ik wilde eerst de uitslag van die tweede loting hebbben; iotte ik erin. dan had ik dat nieuwe ak niet nodig." Doch de heer Van Dam had zijn zo merpak best in de lente kunnen kopen. ook bij de tweede loting trok hij het goede nummer. Toekomst Zo opgewekt pratend, vulde de bruide gom het ene kwartiertje na het andere i nu en dan kwam zijn vrouw tussen beiden om een kleine correctie aan te brengen: „We lezen iedere dag nog de Nieuwe Leidsche Courant, van voor naar chter, want we slaan nooit wat over." En omdat dit bruidspaar, welks bruids dagen 27 oktober ingaan en welks brui loft 8 november zal worden gevierd, zo vol belangstelling is gebleven voor alles, om heen heen gebeurt, is het jong gebleven en is de oude dag voornamelijk kenbaar aan het aantal jaren, dat zij amen hebben afgelegd. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Arendina Cornelia, d. van D. Groenewegen en H. A. van Namen; Johannes, z. van C. van Wie- ringen en J. Struik; René, z. van A. van Dijk en E. van Eijgen; Johanna Maria, d. van P. C. Bik en M. M. J de Graaf; Cornelia, d. van J. van der Lelie en H. F. van Leeuwen; Sandra, d. van C. van de Graaf en J. van der Horst; Ingrid Helena, d. van R. van Zeist en J J. Tegelaar; Johanna Fer- dinandina, d. van J. Beekman en W de Mooij; Johannes Antonlus Maria, z. van A. J. Kallenberg en J. M. Wisse; Catharina Ingrid Cornelia Maria, d. van A. W. van der Zon en C. Mulder; Jolanda, d. van J. Visser en G. Faber; Johanna, d. van J. Visser en G. Faber; Francina Jenneke, d. van W. Groene- veld en T. van Tol; Godfried Johan, z. van J. Borkhuis en J. M. F. Ver berg; Anja, d. van J. de Zeeuw en J. G. Bins; Martinette Leonarda, d. van M. C. A. Muller en A. Stift Overleden: L. Dahmen, 89 Jaar wed. van M. J Dibbetz; W. Stiva, 73 Jaar, echtgenote van W. van Vliet; .V van der Bent, 72 jaar. echtgenote van W. de Koning; C. Goetheer, 76 Jaar, wed. van C. Kramer; G. Stol- ker, 84 jaar, wed. van H. Borg. TNE HOEDJES hielden dezelfde eenvoudige, vlotte lijn aan. Er waren maar enkele uitgesproken opvallende modellen bij. Ze pasten echter praktisch zonder uitzonde ring bij de vlotte japonnetjes en mantels. En wat een mooie kleuren combinaties en prachtig materiaal. Bovendien: elk hoedje met de hand gemaakt, elk hoedje een model, dat maar één keer zó voorkomt. De bijouterieën van de firma Van der Blom pasten uitstekend bij het geheel, bij de enkele stuks bont ook, die werden getoond, zodat men gerust van een bui tengewoon harmonisch samenspel kon spreken. De kapsels waren zo gearrangeerd, dat zij vijf verschillende interpretaties vorm den van de huidige haarmode: Bellamie, Jolly Josef ine, Caprices, Incroyable en Caravelle. Zij waren charmant en keu rig. De show werd zoals het hoort gesloten met een bruidsstoet. De man nequins, die het .werkelijk alleraardigst gedaan hadden, ontvingen ieder een rui ker. Ook mevrouw Hageman-Verhagen kreeg bloemen voor haar geestige en voor een leek zonder microfoon nog wel buitengewoon vermoeiende con férence. De belangstelling was enorm Men zat zelfs op de gang! C. Th. Wilbert-Reisbcrman. De drie jubilarissen van het Co- nlnckshof: (van links naar rechts) dr De Planque, mr. Briët cn dc heer Kiers. De middelste in hel goud: hU wordt geflankeerd door zilveren regenten. Foto N. van der Horst Dank je! Wij doen ook echt ons best om die Ibis shag zo lekker mogelijk te maken. Virginia - Half Zware of American het In cellofaan verpakt Mr. Briët in het goud, dr. Dc Planque en de heer Kiers in het zilver HET CONINCKSHOF aan Oude Vest is gistermiddag avond het gouden jubileum gevierd /an de regent mr. P. E. Briët. De heren dr. P. M. de Planque en G. F. E. Kiers herdachten, dat zij 25 jaar geleden tot regent werden ge kozen. uur werden de bewoonsters het hofje in de regentenkamer ontvan gen. Zij zijn een uur genoeglijk met regenten bijeen geweest. De heer W. Lefeber, secretaris van het college genten, heette speciaal de heren Briët, De Planque cn Kiers welkom. Namens de bewoonsters droeg mej. Leget eer ginele gelukwens op rijm voor, wa bleek, dat de bewoonsters het in het Co- ninckshof goed hebben en dat zij dank baar zijn voor de wijze, waarop de re- belangen behartigen. Mevr. Segaar, oud-portierster van het hof, bood iens de bewoonsters de drie jubili Receptie Glans hij gouden zakenfeest rjE HEER J. L. VAN DER HAVE. directeur van het Christelijk doofstommeninstituut Effatha te Voorburg, sprak gisteravond in de zaak van de heer P. J. H. van der Pluym aan de Hogewoerd van een uniek geval, toen hij de dikke enve loppe in ontvangst mocht nemen, ge vuld met 625,-, afkomstig van de raadwedstrijd verbonden aan het gouden zakenjubïleum van deze Leidse koopman tn tweedehands goederen. Veertien dagen geleden was de heer Van der Pluym vijftig jaar als handelaar in Leiden gevestigd en om de festivitei ten te verhogen plaatste hij een pot vol grauwe erwten in zijn etalage; een groot bord nodigde de voorbijgangers uit. te raden naar het aantal »rwtcn in de pot, 25 aantrekkelijke prijzen werden de ontvangst i goede schatters in het vooruitzicht ge steld. Iedere inzender moest vijftig cent betalen en deze twee kwartjes werden bestemd voor het doofstommeninstituut Effatha. De winkeliersvereniging van de Hoge- •oerd was gisteravond acht uur rijkelijk ertegenwoordigd om de inzendingen te ïrteren, toen de grote bus werd open gemaakt en het juiste aantal erwten be kend werd. Het bleek, dat schatten een moeilijk bedrijf is, want verreweg de meeste inzendingen vermeldden een aan tal, dat zich van vier- tot tienduizend erwten bewoog, terwijl de pot in werke lijkheid slechts 2430 peulvruchten bevatte. Twee inzendingen waren precies juist en de overige prijzen werden bestemd voor de schattingen, die dit getal h< meest benaderden. Na twee volle ure sorteren waren de prijswinnaars bekend cn kon de heer Van der Havi gezeld werd van de administrateur der stichrn de heer B. Kooij, het bedrag i oud-regent van het hofje, die in Huis ter Heide woont, dr. P. G. Knibbe, de heer J. P. van Hoeken van 's Gravenpolder, namens de centrale kerkvoogdij van de Leidse Hervormde Gemeente, de heer W. F. L. Heijloo namens de stichting „Pre diker", de heer J. A. Herfst namens de Leidse Spaarbank (mr. Brict is commis saris van deze spaarbank), mr. dr. N. G. Geelkerken, voorzitter van de diaconie van de Hervormde Gemeente, prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, dr. F. A. Nolle, geneesheer-directeur van het Leid se diaconessenhuis, en zuster Anspach, besturend zuster van dit ziekenhuis. Er kwamen ook verscheidene diakenen ge lukwensen, terwijl het college van diaco niecollectanten eveneens vertegenwoor digd was 's Avonds is in een bijzondere vergade ring van het college van regenten nog eens bij deze jubilea stilgestaan. Er wer den enkele toespraken gehouden, die ver gezeld gingen van geschenken. Fridor handelmij opgericht Door de heer W. R. Wright, wonende in Australië en de heer S. H. den Otter te Den Haag, is opgericht de Fridor han delmaatschappij (Fridor Trading Compa ny) n.v. te 's-Gravenhage. De vennoot schap heeft ten doel het aan- en ver kopen, alsmede het importeren en expor teren van elektrische en mechanisch* apparaten, het vertegenwoordigen van binnen- en buitenlandse fabrieken en handelaren, het drijven van agentuur en commissiehandel en het ontvangen van goederen in depot of consignatie, enz. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f500.000, verdeeld in 500 aandelen, elk groot f 1.000, waarvan geplaatst 100 aan delen. De belde oprichters nemen resp. deel voor 99 aandelen en voor 1 aandeel, die in contanten zijn volgestort. Direc teur is de heer M. du Jour te Den Haag, commissarissen zijn de belde oprichters. Dividendvoorstel K.V.T. De N.V. Kon. Ver. Tapijtfabr'ekon ta Moordrecht zal over het afgelopen boek jaar 15 (v.J. 15) dividend voorstellen op gewone en 7 4/5 (7 4/5) op preferente aandelen. lijkse bijeenkomst gehouden van het gewestelijk verband Zuid-Hol land van vrijzrinnig-Hervormde vrouwengroepen. Ongeveer zeshon derd vrouwen namen aan deze ont moeting deel*Zij werden van kwart voor tien tot half elf in het koor van de Pieterskerk ontvangen, waar de koffie werd geserveerd. Mevrouw M. C. Hubeek-Bergvclt, voor zitster van de Leidse groep, heette de deelneemsters welkom. Zij verklaarde, dat het voor de Leidse groep een eer was, aan de voorbereiding van deze toogdag te moRen meewerken en de vrouwen op deze wijze te ontvangen. Zij sprak de wens uit, dat de dag zou bijdragen tot een nieuw verstaan van het godsdienstige leven in de Gemeenten afzonderlijk en in de Kerk als geheel. Man informeerde naar theeservies Verdween met briljanten ter waarde van 15 mille Een juwelier in de Kalverstraat miste dezer dagen plotseling een plateau met 5 briljanten, ter waarde van bijna vijftien duizend gulden. De verdenking gaat uit naar een onbekende Puita sprekende man van ongeveer 60 Jaar, die kwam Informe ren naar de prijs van een theeservies De man is even alleen in de winkel ge weest en heeft toen vermoedelijk kans gezien de kostbare Juwelen tc bemachti gen. De politie heeft tot nu toe geen enkel spoor van dc dader gevonden. Inschrijving -rliatki-t Op 27 oktober zal de inxhrijv ng open staan op drie* en twaalfmaands-echitkist- promessen tot nader vast te stellen be drag. Storting 29 oktober vóór 12 uur 30 Gevestigde staatsschuld en lange kre dieten op 30 12 417 (30/6 12 494) mil joen. waarvan 1747 (1776) min aan het buitenland. Schatkistpapier: Stand 20 10 (13/10) in miljoenen guldens: bij Ned. Bank 103,6 (id.), overige promessen 2203,3 (2328,3) min biljetten 1564.8 (1560,8) min., note* bl I M F. 114 (id.). In het schip van de kerk had vervol gens een wijdingsbijeenkomst plaats, waarin mej. ds. S. Doets, voorgangster van de Vereniging van vrijzinnig-Her- vormden te Dordrecht, voorging. Haar verkondiging ging uit van 1 Petrus 2 vers 5: „Laat u ook zelf als levende stenen gebruiken voor de bouw van een geeste lijk huis". Op weg van de Pieterskerk naar de Stadsgehoorzaal zagen de vrouwen, van wie de meesten met een speciale bua waren gekomen, verschillende beziens waardigheden in dc oude binnenstad. In de gehoorzaal werd de lunch gebruikt. De Leidse vrouwen hebben vanmiddag een declamatorium opgevoerd, dat zijn eerste opvoering kreeg hij de herdenking van het tienjarig bestaan van de lande lijke federatie in Utrecht. 5(uwelyk Hechtste huwelijk tussen hout en kleur wordt gesloten door Flex» - de verf die ao trouw blijft zitten, jaren! n i de veri voor bet schilderfeest Vraag ha gratis hoekt* aan FLEXA* pt»iZ$ 2. iJdm FLEXA o.l. verkrijgbaar bl): VERFHUIS Nieuwe Rijn 49 LEIDEN VERFHUIS Herenstraat 34 LEIDEN SCHUTTE ZN Lage Rijndijk 57—59 LEIDEN Verfhandel SCHONEVELD De Kempenaerstr 71 OECSTCEEST

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3