Blad WARM HEEFTEEN VLEUGEL VOL BLOEMEN Hulpvoor1200 kinderen ZONDAGSBLAD ZATERDAG 18 OKTOBER 1958 in pantalon of wollen kous sneeuwde bergen, stralende en sportieve jonge mensen in dikke truien en skischoenen. Ik kan geen reisbureau voor bijlopen of ik moet even kij ken naar al die zonnige men sen op al die zonnige affiches. Hel hele )»ae door ken je vol- P™- die eeker ook gens die reisbureaus overal ïu.'len.t„d' geen voorstelling van maken. De wintersportwie er naar toe gaat is enthousiast, wie thuis moet blijven kan er tóch nog pro fijt van trekken. Want voor de vakanties in de sneeuw, wordt bijsonder aardige kleding ontwor- de kom je waar je hoe heerlijk het 's winters bij voorbeeld in de ski-centra is, (eerste prijs) ft de charmante attenties eerlijk zangeres. Als je 25 bent en je BLOEMEN, telegrammen, brieven, telefoontjes, in terviews ,,'t Lijkt alle maal net echt", zegt Elly Ameling. Maar het is echt; ze hi verdiend, die jonge Rotterdams wordt uit 72 zangeressen gekozen om de eerste prijs internationaal muziekcongres in ontvangst te nemen, dan zijn a (die bloemen en andere gelukwensen nu eenmaal een vanzelf sprekendheid. Helemaal in haar eentje was [Elly naar Genève gegaan, want tegenover de „buitenwacht" wilde ie eigenlijk niet weten, kan zijn. Ik bedoel vooral de vele lange damespantalons, die ons 's winters tegen felle kou be- wilt en schermen. Voor de jongere garde zijn er de gezellige jacks. Nadat de vrijwel onkreukbare en steeds in de plooi blijvende herenpantalon al weer enige tijd geleden zijn intree heeft gedaan, ziet men thans ook de dames pantalon in deze stoffen uitge voerd. Iedereen is het er wel dat alleen een perfekt zittende lange broek flatteus kan zijn en wie tot de „volslanken" behoort, moet het er wel voor over hebben een echt goede dus een duurdere pantalon aan -V te schaffen, want anders zal -ïionelegant Streepje dat dit had ingeschreven. Drie maal betrad xe daar in die Zwitserse stad het podium, drie maal luister de een jury van formaat naar de stem van dit Rotterdamse meisje. Toen was het afgelo pen. „Wacht in dat cafeetje maar op de uitslag" werd er fesegd. Spannende uren i In ,,dat cafeetje" beleefde Elly Ameling spannende uren. Ze wist dat ze concurrenten had, goede concurrenten, 72 in getal. Iedereen I xat daar bij iedereen tijdens die I uren vol afwachting te praten. Maar Elly kende niet veel men sen; dus zat ze alleen achter haar kopje koffie. Tot de secretaresse van het congres naar binnen kwam rennen, recht op Elly af. „Je hebt hem, je hebt hem, de eerste prijs, gefeliciteerd, ik zelf vind het geweldig", en de enthou- liaste secretaresse gaf het wat overblufte zangeresje een welge meende zoen. Of ze verwacht had de eerste te worden?" ,,Ach, je weet het eigenlijk niet. Je doet je best, luistert naar de anderen, iraat eens wat en wacht. Toen ik nmaal was. leek het of de spanning van me afviel. Nu m'n moeder bellen, dacht ik", maar daar kwam niet veel van op dat ogenblik. Is men niet al te groot, dan sal een pantalon in een vertica le streep het figuur langer doen schijnen. Heeft men bijvoorbeeld wat men noemt stevige benen, dan kan men beter afzien van die al te strak sluitende pijpen, omdat die dan bijna geen bewe ging toelaten en niet charmant om het been sluiten. Dat nooit schoenen een lange broek moet dragen, hoef ik hoop Ik eigenlijk niet te zegge*. Nu weet ik wel, dat er steeds heel wat bezwaren tegen het dragen van een panta lon door vrouwen en meisjes Onvrouwelijk staat het", wordt anJprp Wam t gezegd, terwijl een andere ea- anaere Jas *wam tegorie er beslist tegen is dat haartje bont aan te pas. Or- vrouw of dochter 's winters in lon-dynel werd ervoor een lange broek rondstapt. Goed, iedereen heeft tenslotte zo zijn eigen mening. Een feit wel, dat bij flink vriesweer of tijdens koude herfst zeker niet Een mantel van marterbont en 6611 Jas van---- helemaal geen bont. Voor de mantel, die deze blonde mannequin n.o* draagt, moesten verschillende marters hun huid verliezen. Bij het vervaardigen van de er geen bruikt, een synthetisch pro- dukt dus, dat bijzonder sterk p..r artonkouitn Ujkt op het bon, van de bever Mocht Zonder bril Een oude grijze dame had intus- xen de plaats van de secretares se ingenomen. ,,Hoe heb je dat klaar gespeeld", klonk het in rad Frans. ,,Je hebt zonder bril gezon gen, heb ik gezien en toch heb je geen enkele noot gemist, 'n prestatie, ma chérie. Als je er zin in hebt, mag je bij mij in Parijs les komen nemen,,Ja, ja. goed", knikte Elly, maar ze dacht; ,,Ga toch alstublieft weg, ik wil eerst echt even met Rotter dam bellen" en ze maakte zich een beetje snel van de alsmaar doorpratende dame af. Later bleek haar, dat ze had gesproken met Madeleine Grey, lid van de Vogelnestjes van aardappelen Wie niet elke dag de alledaag se aardappels op tafel wil zetten, zoekt afwisseling in rijst, maca roni, bami, spaghetti en wat er verder zo te koop is. Maar hebt U met de aardappel zelf al I Hygiene Ai .sterdam zagen we van aar dappels „vogelnestjes" bakken. U hebt er een in de win kels te koop dubbel frituur- vormpje voor nodig, en natuurlijk een frituurpan (b.v een gietijze ren braadpan) en frituurvet Van alle aardappelsoorten doen de bintjes het het beste voor dit (en elk ander frituur-) doel. Een beetje geduld hebt U ook nodig, want de schijfjes, die het vogelnestje moeten vormen, moe ten iets dunner zijn dan die voor de gewone patates. Ze worden al lemaal moni gelijk, als U de aard appel na het schillen eerst van *ijn rondingen hebt ontdaan en b.jgesneden tot een rechthoek. De rauwe. dunne ardappel- «tn'Kjes worden in het du vormpj gedaan en dan in dam pend hete frituurolie gebakken De stokjes plakken dan aan el kaar door net zetmeel uit de aardappels en klaar-is-Kecs. U kunt de nestjes vullen met de groente van de dag, maar na tuurlijk ook met een lekkere ra gout. jury en een zeer vermaarde Pa- rijse zangeres Moeder ging echter voor en dat kunnen we ons best begrijpen. El ly is enige dochter en sinds het begin van haar carrière heeft me vrouw Ameling natuurlijk intens met alle gebeurtenissen meege leefd. Toen wij aanbelden op de zevende verdieping van de Vondel flat aan de Goudsesingel, stelde mevrouw Ameling zich dan ook voor als ,,De moeder van Elly" en dat zei ons direkt al een hele boel. ,,Goed volk" Het is gezellig in die flat. Twee ranke honden, ook al moeder en dochter, kijken je wat melancho liek aan en ze blijven ongedurig, tot ze weten, dat het „goed volk" is. Ze zijn Elly's eigen grootste liefhebberij, als men dat zo kan zeggen. Want naast Middeleeuwse houtsculptures, waarvoor zij zich naast de zang natuurlijk uitermate interesseert, blijven de honden altijd haar aandacht hou den. In haar kamer, gezellig vol met allerlei souvenirs, boeken, een paar moderne stoelen en do minerend in het midden van het vertrek: de vleugel. zitten ..Crumb" en ..Wagtail" (zo ten de honden) rustig voeten. Elly zelf is niet rustig. Klem, donker met levendige bruine ogen, spontaan en een beetje van de hak-op-de-tak is ze een gezellige gastvrouw. Op de vleugel geuren de vele bloemen. Op de grond staat, heel zakelijk, een band-re corder. die een wat vreemd con trast vormt met de Steinway. Vak Maar deze Rotterdamse z rares zag wat in de toen tigjarige Elly. Na een jaar of twee adviseerde zij haar de zang als „vak" te kiezen. Elly liet zich niet lang bepraten en schreef een briefje naar een auditie gevende radiovereniging. Ze mocht komen en men vond haar stem daar zo aardig, dat haar heldere sopraan in al spoedig de aether inging mei enkele lichtvoetige, maar niette min klassieke volksliedjes van Franse, Engelse en Duitse origi- allang geen onbekende meer voor haar en op vele Nederlandse po- ngle- dia hebben de schijnwerpers haar twin- belicht. Wollen kous 1 Voor hen. die om welke reden *icn dan ook een pantalon niet prefe- e< reren, is er altijd nog de wol- greige len kous. Nee. niet die ouderwet- ramel. se van onze grootmoeders. Al en kele jaren wordt ook die gezelli m1ïo>wii ge wollen kous een echt mode- artikel. Naast de felle kleuren ecn,e D' worden ze ook gebracht in de zachtere tinten grijs (van licht tot donker toe), en beige. Ver schillende kousen hebben een niet opvallend patroontje. Eerlijk ge zegd vind ik die wollen kousen wel aardig staan, vooral als ze worden gedragen bij een laarsje of een sportieve schoen. Want de ze kousen te harmoniëren met een pump is minder geslaagd. Pantalon of wollen kous: de keus is aan u. In ieder geval kunnen wij met een gerust hart de winter in gaan, want ook op dit terrein spreekt de mode een Woordje mee. plek i Opborstelen kan r by- •trokken."Met* t beeld de voerii ial uit den b< lelt de stof onder bontjas venwel, dat zy heerlyk Agenda De jonge donkere vrouw bladert een zakelijk uitziende agenda. En daar staat heel wat in. Lie- derenavonden in Amsterdam, op treden in de Hohe Messe, de Jo hannes Passion en de Mattheus- Er gaai een pak naar Griekenland Mevrouw A. de Vries-Zweede van de NOVIB (Neder- Thuis zong ze altijd Schubert, Passion, deze week zong zij met landse Organisatie voor Internationale Bijstand) is vast van middagen lang Schubert, het^ Rotterdams^ Phitta^monisch plan, 1200 behoeftige Grieks* Wnderen in het stadje Chiysou- Flipse, ze gaat van Amsterdam polis te helpen vóór 1 november. In Ohrysoupolis wonen naar Appingedam en van Spaken- kinderen zonder schoenen, kinderen zonder jasje, ondervoe- ken^had^ze reeds vóór zonaar Ge- kinderen, om nog niet te spreken van al die kinderen, die nève vertrok. Doch deze eerste nog nooit een stukje speelgoed in 'handen hebben gehad, prijs op dit internationale con cours was zeker één van de hoog- Al een paar maanden lang is de in tepunten in het artistieke leven NOVIB geld aan het inzamelen van de Rotterdamse sopraan Elly om die 1200 kleine, noodlijdende Ameling. mensen te helpen. Als ze alle- hele middagen lang ..Ach ja, zo gaat dat" verontschul digt zij zich nu wat glimlachend. Thans is haar repertoire aan zienlijk uitgebreid en heeft ze meer ervaring gekregen. Die werd overigens in 1956 on derstreept, toen zij op een Inter nationaal vocalistenconcours Den Bosch de eerste prijs laude verwierf. De radio is ook De liefelijke krans voor het hoofd Zó noemt de Spreuken-dichter de tucht van vader en de onderwijzing van moeder. Tucht een liefelijke krans? Dat past nu helemaal niet bij elkaar, tullen vele jongeren ongetwijfeld denken. Tucht heeft «o oppervlakkig bezien veel meer te maken met een zware steen tégen je hoofd, dan met een liefelijke krans óm je hoofd. Door verwaterde, slappe opvoedingssystemen heeft het woord: tucht, een lelijke, ouder wetse bijsmaak gekregen. liefde VAN BLOEM EN PLANT Opei ra Toch is zo'n apparaat juist voor een zangeres onmisbaar. Je kunt er je zelf op controleren en wat aardiger is: als je voor de radio zingt, kan je zo'n uitzending opnemen Dat is deze maand nog gebeurd, toen Elly Ameling op trad voor de microfoon met ..Les dragons de Villars". een kleine Frans? opera. ..Ik had er de rol van „Rosefriquetsnoezig om te zingen zegt Elly. die dit keer dubbel blij was met het bezit van een bandrecorder, omdat ze tij dens de uitzending al in Genève Overigens is ze eigenlijk via de radio haar carrière begonnen Na haar H B S.-tijd op het Libanon- lyceum. is ze bij Jo Bollekamp zangles gaan nemen. Zo maar, voor haar plezier. ..Want zoals een ander houdt van tekenen of schrij ven. zo hield ik altijd al van zin gen rk vond het prettig en daar om ben ik eigenlijk naar Jo Bol lekamp gegaan, min of meer voor m'n genoegen. WIST U DIT AL! Oktober en november zyn He maanden van de goedkope minste, van bet voordelige kleine ei. In de winkels kan ogenblik weer de henne-eirren krygen Omdat deze een i schaal hebben, gebeurt bet vaak, dat by bet koken de eierer uitlopen. Deze narigheid kan eehter gauw worden verholpen. Vóór het koken, prikt u gei het schaal. Dan ki l de schaal niet r i de lucht i eer. Er zelf' io'n plat op de boile kant v drukken wordt het gaatje er in geprikt. F.en tvallelje is, dat men niet het gevaar loopt te s ai vaat te houden, waardoor bet kapot gaat. Ballpointvlekken zyn nogal hardnekkig. Zelfs na een paar ma. verdwynen ze niet uit de kleding. Het heMe ken men een hall| met spiritus behandelen en de stof desnoods even er in laten w< Onder de kamer planten nemen de Bromelia's om ver schillende redenen een bijzondere plaats in. Om hun bijzon dere fel gekleurde bloemen, om hun éénmalige bloei, om hun stijve, meesUil sierlijk getekende bladroselten en om hun bijzondere eisen, die ze aan de pot grond stellen. De meeste Brome lia's zijn afkomstig uit de bossen van Zuid-Amerika. Daar leven ze op het oude, vermolmde hout van de bomen en wortelen in on diepe uithollinkjes op die stammen, waar ze voedsel krijgen van het vermolmde hout en van het in die uit hollingen bijeenge- waaide stof. Ze leven niet ten koste van die bomen, waarop ze groeien en zijn dus geen woekerplanten. Hun levenswijze in de natuur geeft ons een vingerwijzing hoe wij ze. wanneer ze in de kamer gehouden worden, moeten be handelen. Pot en potgrond Daar ze in ondiepe uithol linkjes wortelen. hebben ze maar een weinig ontwikkeld wortelstelsel. Daarom behoeft men ze geen grote pot te geven. En daar ze in vermolmd hout groeien eisen ze. dat de pot grond zeer luchtig moet zijn en vooral niet stevig aange drukt mag worden. We geven ze daarom een mengsel van bladaarde, bosgrond, fijn gehak te varenwortels en veenmos Heel goed is het om door dit bloei en maar eenmaal Waterbehoefte De plaatsen, waar de Brome lia's in de vrije natuur leven, kenmerken zich door perioden van hevige regenval afgewis- ;eld met tyden van droogte. Ook dit is voor ons een vingerwij zing om zo nu en dan flink te gieten om ze daarna een dag of wat water te onthouden Maar dat water mag niet in de grond blijven staan. Dat moet vlot kunnen weglopen. Daarom luchtige grond, die niet aangedrukt moet worden. Daarom het houtskool om het overtollige vocht op te slorpen. Daar de boslucht altijd zeer vochtig is. moeten wij vaak bespuiten en de plant boven water zetten, zonder dat de pot in het water komt te staan. De bloei Er zijn verschillende soorten van Bromelia's. Ieder van die heeft haar eigen wijze van bloei. Maar altijd komt de bloem uit de koker, die door de stijve bladeren wordt ce- vormd Die koker mag altijd wel vol water staan. Dat hin dert niet voor de bloemknop, noch voor de bloem. Als de plant gebloeid heeft gaat ze te gronde. Dat duurt echter vaak heel lang. Wel maanden. In die tijd ontstaan uit de oude wortels naast de oude plant jonge uitlopers Nieuwe plan ten dus. Als die uitgegroeid zijn totdat ze half zo groot *Ün al» de oude plant, en niet eerder, kan men ze afsnijden. Nieuwe planten Men schudt de wortelkluit uit de pot en snijdt de jonge planten vlak langs de oude Elant af, zo dat er wortels aan et afgesneden gedeelte blij ven. De oude plant kan men wegdoen. De Jonge planten zet men in de vereiste potgrond Na een jaar of vier. als het heel mooi is. na drie jaar. kun nen ze bloeien. Men kan ze ook bij de oude plant in de pot laten staan en ze verse aarde geven Als de oude afgeleefd is en dor wordt wat. zoals we schreven, heel lang kan duren snijden we die weg en blijven er alleen de jonge planten over Een aar dig bosje kan dat ziin. Zó behan deld lijden ze minder en bloeien ze e®rder dan al* ze afgesneden De Bromelia's kunnen wel wat zon verdragen behalve in de warme zomermaanden. Dan moet het felle zonlicht wat ge temperd worden. In de winter moet vooral op vochtige lucht gelet worden, dus heel vaak be sproeien, een paar keer per dag is wel nodig. dig. Eind augustus was er rond drieduizend gulden binnen. In het septembernummer van het NOVIB-blad ..Onzc Wereld- werden tientallen giften met dankbaarheid vermeld: ..Het aantal giften groeit, en ook het bedrag per gift." Intussen blijft het dan toch maar een feit, dat verreweg het groot ste deel van het benodigde be drag nog moet komen, en bij het lezen van dat feit steeg ons eigenlijk het schaamrood naar de kaken. Want, dachten wij, als de bevolking van een toch redelijk welvarend land als het nog i gen dat 1200 kinderen althans niet op blote voeten en zonder jasje de koude winter ingaan, hoe moeten we dan ooit onze regering overtuigen dat de nood in de achtergebleven gebieden ook van die kant moet worden gelenigd? Die 1200 kinderen in Chrysoupolis zijn nog maar een heel klein deel van de miljoenen kinderen, over tal van landen verspreid, die alles missen wat wij ons rechtmatig bezit noemen: kle ding. schoeisel, voedsel, recht op onderwijs. Twee van elke drie mensen op de wereld lijden nog gebrek We hoorden iemand zeggen: ..Wat zul je die 1200 kinderen helpen, die hulp is immers een druppel op de gloeiende plaat?" Maar wij menen. dat juist de nood van die 1200 kinderen bij een in één, niet grote stad. ons meer kan aanspreken dan de nood van de millioenen, die we in statistieken vinden. maar die we ons als mensen zoals wij naMelijks kunnen voorstellen. Elk van die 1200 zal. als meer Nederlanders willen helpen, voor 1 november iets minder arm zijn, het iets minder koud hebben. Die hulp. zo beperkt nog maar. moet ons toch werkelijk mogelijk zijn, al komen er nog zoveel collectes aan de deur, al steeg de suiker in prijs, al moeten wc sparen voor de Sinterklaasca deautjes, al moet er misschien een nieuwe wintermantel wor den gekocht. Voor 1200 kinderen ln Griekenland het zou ook el ders kunnen zijn gaat het voor lopig niet om een nieuwe jas: de meesten van hen hebben niet eens een oude. De NOVIB- aktie heet ..Aankleden gebla zen". Het gironummer is 64.53.00. NOVIB. Den Haag. Er gaat een pak naar Griekenland, Lijkt het u geen prettig idee daaraan te hebben meegewerkt, hetzij met een gulden, hetzij met een briefje van wat-u-ma a r-kunt- Maar kinderen, wat zou er van jullie en van ons terecht ko men, als wij niet leefden onder de tucht van Gods Wet? Als wij ons in onze jeugd niet onderwer pen aan de tucht van onze ouders en opvoeders? Tucht heeft alles n en niets met haat te maken. Helaas wordt in ons zondig mensenbestaan tucht zo gauw verwisseld met machtswellust. En die is uit de duivel. Die heeft alles te maken met haat, drift, hoogmoed, wraak enz. Tucht is uit God. Wellicht zullen de heren F. v. H. uit Dordrecht en J. S. uit A. er vreemd van opkijken, dat ik dit schrijf. Zij beschuldigen mij in hun resp. brieven naar aanleiding van mijn stukje over onze ,.Rat- tenkopjes" van zondige slapheid enz. Ook laten deze twee brief schrijvers zich wel zeer somber uit over de tegenwoordige jeugd. Als derde en laatste re actie op bedoeld stukje, schreef een dominee mij: ,.Wat deed het mij goed vanavond uw ont boezeming tegen die tirannieke vader en leraar van het jaar nul, mitsgaders die schijnheili ge klas te lezen. Nog vanmiddag zag ik ln het drukste gedeelte van de stad, die rattekopjes met spandoeken lopen, om gelden te verzamelen lijk doel. Zij schaamden zich op hun manier het evangelie Deze dominee was het ook met ipreken moeten laten merken, dat hij wilde, dat zij dit veran derde, dan een stevige hand en 't rattenkopje zou de volgen de dag in een rok en blouse op school gekomen zijn. Een weck later met een veranderd kapsel. Zo zou dit in de geest der lief de goed gekomen zijn. Ook zou die andere kinderen de gelegen heid niet geboden zijn, om zich zo schijnheilig-braaf cn liefde loos te gedragen. Zo heb ik zelf een prachtJherinnering aan het hoofd van mijn school. Dat was dus een „ouderwetse" paeda- goog, mhr. Sch want 't gebeur de 35 jaar geleden. Ik moest ten onrechte straf werk maken. Omdat het honderd procent onrechtvaardig was, ver tikte ik het. Ondanks het gebod van mijn vader, dat ik het doen moest. Ik deed het niet. Toen riep het schoolhoofd mij bij zich thuis in zijn studeerkamer en ..ik r dat i onherstelbare schade aan die kinderzielen kan zyn toegebracht. (Het door mij beschrevene ge beurde toch werkelijk op een openbare school, dominee). Maar lezers, u ziet het: hoe verschil lend mensen, die toch allen Gods Woord als richtsnoer voor hun leven willen hebben, kunnen reageren. En nu wil ik u óók nog een reactie van een jong meisje meedelen, aan wie ik het verhaal van die directeur en dat rattenkopje op school, vertelde Ik deed. toen ik het haar (die zelf géén rattenkopje had) vertelde, alsof ik het roe rend met die directeur eens was. Het meisje zei: „Als mij dat gebeurd was. zouden ze mij met duizend stokken niet meer naar die school gekregen hebben. Nooit, nooit, nooit zou ik daar een voet meer gezet hebben Voor mijn part zou u me, naar een streng internaat of weet ik waarheen sturen, maar in die school zou ik niet meer komen." Ziet u. zulke reactie* hebben wij te wachten bij een ver keerd gebruik van de tucht. En dan gaat het er zeker niet om. onze jongeren met fluwelen handschoentjes aan te pakken, of alles maar over onze kant te laten gaan. Juist omdat ik moe der van grote kinderen ben. mijnheer Sch. maak ik diepe ernst met zulke voorvallen. En mijnheer v. H. juist om dat ik zeker weet. dat vele van deze jongeren vol eeuwigheids- vragen zitten, gaat zo'n dom en onverantwoord hanteren van de tucht mij zo ter harte. Als die school-directeur dat .rattenkopje" na schooltijd bij zich in zijn kamer had laten ko men. haar eerst op haar gemak gesteld had, om daarna rustig te zeggen, dat het zo jammer van haar uiterlijk was, dat zij zich zo toetakelde en dat h:j het fijn zou vinden als zij dit veranderde enz., zou hij onge twijfeld succes gehad hebben. tuur lijk ln heel zijn v dat je niet jokt en dat dit dus niet verdiende straf is." Hierna kwam hij op het 5e gebod en vroeg toen: ,,Ken je die tekst uit de bijbel: „wie zijn geest overwint is sterker dan die een stad inneemt?" Daarover nog enkele woorden gezegd, een ste vige hand en ik vlóóg naar huis. om mijn strafwerk te maken. Voor zo'n paedagoog gaat een kind door 't vuur. Dat is het van God ons verleen de gezag waardig Boven een be wogen artikel saard in het Cen traal Weekblad der geref. kerken schreef stond: „De Kerk van dc 1, omdat acholan de grondslag wordt bedolven onder eerste klas rationalisme, aanbidding van het menselijk verstand, waartegen onze vade ren toch Juist de strijd hebben aangebonden. „Wat is nog het christelijke aan een opleiding, waar het kind óf keihard wordt uitgerangeerd, óf keihard wordt gedresseerd naar het model: kennis is macht?" Heus. onze kinderen hebben het niet gemakkelijk ln een tijd als de onze. ZIJ hebben met zo heel veel meer problemen te ma ken dan wij, die tussen de bet- de wereldoorlogen opgroeiden. Maar dèèrom juist eist het uitoefenen van ons gezag, van de tucht zoveel meer wijsheid van ons. ouders en opvoeders. Verantwoorde discipline behoort in elk gezin aanwezig te zijn. Ouders en opvoeders, die hier werkelijk ernst mee maken, zul len dagelijks en vele malen God om die wijsheid vragen. Zijn hand, die de lammeren Zijn kudde vasthoudt Geloven we. pleitend op Zijn beloften, dit? MARGARITHA vc1gen<la v Dit alvast Vr. gr. aan arttkaltjc te schrijven, een persoonlijke brlal hab Ik lantaal acht (een tija ln larter

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 15