Mislukking Duitse festival in hoofdstad Ballet over zinloosheid van leven en geschiedenis op (jstella-Parels Werkloosheid in Zuid-Holland in september iets groter Italië begint binnenkort ook met draadomroep €hefarine,4 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 WOENSDAG 8 OKTOBER 19S8 BERLINER FESTWOCHEN (4) BERLIJN, sept. 1958 TTET IS OORLOG GEWEEST en alles is verwoest. De zoveelste wereld- oorlog veroorzaakte opnieuw een totale vernietiging der beschaving. Steden, dorpen en mensen verdwenen, bossen en tuinen werden verwoest en de kunstwerken waren onvindbaar. De mens die nog was overgebleven was teruggekeerd tot de meest primitieve staat en zelfs de paar generaals die nog in leven waren, wisten niet meer waarom het eigenlijk ging tijdens de oorlog. Kinderen groeiden op tot jongens en meisjes, maar er was geen 'liefde en geen schoonheid meer. Tot op een dag een meisje en een jongen een verwelkte bloem vonden op de aarde. Zij besloten de bloem te gaan verzorgen, haar opnieuw op te kweken. De laatste bloem van de aarde begon weer op te leven en er kwam weer schoonheid terug. Met die schoon heid ook de liefde, want de jongen ontdekte het prettig te vinden als hij het meisje aanraakte. Insecten verspreidden het zaad van de bloem en brachten veel meer bloemen. Uit de liefde tussen die jongen en het meisje kwamen ook weer kinderen voort. Er werd weer gezongen op de aarde, er werd weer gebouwd. Er kwam weer vreugde en er kwam weer schoon heid. De kunsten leefden op, steden en dorpen ontstonden. Maar spoedig kwamen er weer „bevrijders" en weer soldaten en weer generaals. Er kwam weer oorlog en opnieuw werd alles verwoest. Niets meer bleef er over op de aarde, behalve een jongen en een meisje en een bloem. Het is een parabel van de Amerikaanse tekenaar-schrijver James Thurber, grote bekendheid kreeg door zijn tekenin gen in „The New Yorker". De parabel heet „The last flower" (in Duitsland „Die letzte Blume") en is getekend met enkele zeer primitieve lijnen, voorzien van korte commentaren. Wie het verhaal leest zal echt wel tot de ontdekking komen, dat het de tekenaar-schrijver niet ont breekt aan een bepaalde melancholie ovei de zinloosheid van de geschiedenis. Ver woesting en opbouw volgen elkaar in eer eindeloze volgorde op. Het is als het ware een eeuwige cirkelgang, waarin het leven niet meer is dan een geboren den en een sterven, zonder uitzicht, der zin, zonder inhoud. Levens pessimisme TAIT LEVENSPESSIMISME is eigenlijk huiveringwekkend, juist omdat het voor de oppervlakkige beschouwer aannemelijk is. Wie in Berlijn de nie bouw naast het puin ziet, wie de flat naast de kelderwoning bekijkt, die za iets van waarheid in deze parabel ont dekken. Straks wanneer? zal ook die moderne hoogbouw weer vernietigd den. Straks wanneer? zal ook die blijdschap weer smart worden. Straks wanneer? zal ook de liefde in haat veranderen. Waarom dan leven, waarom dan bouwen, waarom dan lief hebben? Kunt u zich met dat levenspessimisme verenigen? Ik niet. want in deze cirkel gang van de geschiedenis (die eigenlijk geen cirkelgang is maar een bewust voortschrijden naar een doel) zie ik toch iets meer dan zinloosheid. Goddank, want anders zou elke taak me overbodig voorkomen, anders zou God de wereld voor mets geschapen hebben. De ge schiedenis heeft zin ondanks dat ze niet door mensenhand wordt geschreven. En de schoonheid van deze wereld' behoeft geen eeuwigheidswaarde te hebben Er is een uitweg uit die cirkelgang, maar die zag Thurber met H'el toont hij een bepaald vertrouwen in de mensheiddie telkens weer die ..laatste bloem" van de aarde gaai opkweken. Mislukking TAE LEIDING van de Berliner Fest- wochen had aan de Russisch-Ameri- kaanse componist Nicolas Nabokov op dracht gegeven voor een ballet. En Nabokov nam deze parabel als onder werp, waarbij de leidster van het opera- ballet in Berlijn, de thans 60-jarige Tat jana Gsovsky de choreografie maakte. En om het maar direct te zeggen: het Is de mislukking van de Berliner Fest- wochen geworden, èn musikaal, èn cho reografisch, èn danstechnisch. Dan noem ik hier nog niet eens de geest waaruit het werk is ontstaan. Natuurlijk, de lei ding van het Berlijnse fest'val had dit wellicht niet voorzien Maar b(j een beet je inzicht had men toch kunner weten dat Nabokov beslist niet zulke schokken de muziek schrijft, dat Tatjana Gsovsky choreografisch veel te veel is bliiven stil staan om een dergelijk gegeven voor deze tijd uit te werken en dat zeker Duitsland niet het recht heeft de mensheid een der gelijke parabel voor te houden De „laat ste bloemen" In Nederland. België, Frank rijk Polei 'elijk' wclking ontkom Nicolas Nabokov schreel er eer misse lijk dikke muziek bij, die in heel slechte zin, en dan nog heel conventioneel, aan het minste werk van Prokofief' herinner* Een verlate romantiek die geen moment indruk maakt, nergens enige fxpreosie heeft en ook elke inventieve kracht mist Tatjana Gsovsky gaf alles zo nadruk kelijk en zo volkomen verouderd aan dat er werkelijk niets aan de suggestie werd overgelaten. Het was van een op vallende primitiviteit, waarbij alleen het mechaniek van de langzaam omhoog- rijzende en weer verwelkende bloem op het podium perfect werkte Om de toe- achouwers vooral goed op de hoogte te Marion Cito als het meisje en Wolfgang Leistner als de jon gen, die samen „de laatste bloeih van de aarde" opkweken. Scène uit het ballet „Die letzte Blume" van Nabokov, dat in wereldpre mière ging tijdens de Berliner Festwochen (Foto S. Enkelmann, Berlin houden met het verloop werden de korte ber nog in de hoogte geprojecteerd. Het deed het verhaal, van Thur- i wit doek zegd denken aan een propagandafilm de Hifcler-tijd. Danstechnisch waren Marion Ci: het meisje en Wolfgang Leistner als de jongen wel behoorlijk, maar het corps de ballet was slecht getraind, zuiver choreografisch heel zwak werk werd geleverd. Het zou goed zijn als Tatjana Gsovsky eens de moderne expres sieve balletten kon zien van José Limon of Martha Graham Het Berlijnse opera ballet zou er veel van kunnen leren en ook op dit gebied aan een wederopbouw beginnen. Apollo en Lulu TAIT SCHRIJF ik niet alleen naar aan leiding van dit ene ballet, maar ook na hetgeen ik nog meer van Tatjana Gsovsky gezien heb. Allereerst was er dan de „Neuinszenierung" van het ballet ..Apollon Musagète", dat Strawinsky in 1928 schreef in opdracht van de Library of Congress in Washington. Natuurlijk spreekt er een Apollinische geest uit. Het gaat over de geboorte van Apollo en zijn keuze uit de drie godinnen der kunst: Kalliope (poeëzie), Terpsichore (dans) en Polyhymnia (muziek). Apollo geeft Terp sichore een ereplaats naast zich. Dan voert hij de drie muzen naar de Parnassus. Strawinsky heeft muzikaal alles klas siek gedacht, ingesteld op een architec turale dans. En Tatjana Gsovsky nam dus terecht de klassieke ballettechniek ter hand Maar ze deed het weer zo primitief, dat er echt niets van de „apollinischer Verklarung overbleef. Trillende beentjes en vrolijk gehuppel moesten alles ver beelden. Jammer van de redelijke maar beslist niet perfecte danskwaliteiten van Gisela Deegé en Gert Reinholm. Tot slot was er dan nog het nieuwe ballet van de jonge Duitse componist Giselher Klebe (geb 1925) „Menagerie", gemaakt naar „Lulu" van Wedekind. Het is het „grausame" verhaal van de vrouw die al haar minnaars dood achter laat en ten slotte zelf vermoord wordt. Eerst hier wist Tatjana Gsovsky iets te berei ken, wist ze iets van de sfeer te suggere- 1 bleef het dan ook veel te nadrukke- ijk. De jeugdige Judith Dornys danst zeer ;terk de Lulu-partij, verleidelijk en hard tegelijk. De muziek van Klebe is absoluut gemaal en men kan hem zeker tot de zeer belangrijke jonge Duitse componis- Op balletgebied deed Berlijn dus geen gelukkige greep Maar er is nog veel meer te beleven. Corn. Basoski Seinhuis te Scheveningen kreeg luidspreker Nadat het Scheveningse seinhuis enige tjjd geleden was uitgerust met een mo- loudspeaker" aangeschaft. Tot nu toe heeft men op het seinhuis nog gewerkt met een ouderwetse praairoeper. die in de praktük evenwel niet aan z(Jn doel bleek te beantwoorden. De nieuwe luidspreker, die gisteren in gebruik werd genomen, is uitgerust met een batterij, waardoor het geluid wordt versterkt. Men heeft daarvoor een bat terij genomen en geen elektrische ener giebron omdat men nu de mogelijkheid heeft "zich met het apparaat te verplaat sen en het dus ook buiten het seinhuis kan gebruiken. Het apparaat is bestemd voor het geven van aanwijzingen aan binnenkomende schepen. Het zal onder alle omstandig heden kunnen worden gebruikt in tegen stelling met de oude praairoeper, die bij sterke wind door de opvarenden van de schepen vaak niet te horen was. Kaderbijeenkomst N.C.B.O. Taak en positie van overheid en ambtenaar in samenleving (Van een onzer redacteuren) Dc taak en positie van overheid en ambtenaar in de samenleving was het onderwerp, dat de bondsvoorzitter van de Nedérlandse christelijke hond van overheidspersoneel, de heer P Kapinga. gistermorgen In Boslust te Den Haag In leidde in een zeer druk bezochte kader- vergadering van deze bond. Afdelingsbestuurders uit Den Haag. Leiden en Delft en omliggende gemeen ten waren in groten getale aanwezig, toen de voorzitter der Haagse afdeling, de heer L. van der Weide een openingswoord „Het zwaartepunt van ons weik ligt dieper dan de centenkwestie. We zullen onze arbeid principieel moeten funde ren", zo begon de heer Kapinga >ijn be toog, daarbij aansluitend aan hei ope ningswoord van de heer Var. dei Weide „Wanneer we spreken over de positie der ambtenaren in het licht van de taak van de overheid, dan zullen we du alleen kunnen doen op grond van hetgeen Gods Woord ons leert", aldus spr die vervol gens naar aanleiding van Hom lo wees op de positie en de taak van de overheid, die ons ten goede is gegeven en het al gemeen belang heeft te dienen Erkennende, dat de taak van de over heid in 1958 niet dezelfde is als die van 1858, omdat de ontwikkeling vooral op sociaal en economisch terrein niet stil heeft gestaan, stelde de heer Kapinga met nadruk vast. dat de overheid ener zijds niet de grote voogd over hei gehele leven mag zijn. zoals met name de socia listen propageren, maar dat anderzijds een liberale vrijheid, die tot ongebonden heid leidt, ook moet worden afgewezen Volgens spr ligt de taak van de ambte naren, in dienst van de overheid anders dan voor de man in het vnje bedrijf. In het laatste geval gaat hel principieel om de winst, terwijl de overheid hei alge- belang moet dienen, waai door d. dienende Stakingen en langzaani-aan acties zijn voor de ambtenaren zonder meer ongeoorloofd. De ambtenaren van hoog tot laag zullen het gezag hoog moeten houden. Vervolgens stond de heer Kapinga stil bij de plicht van de overheid ten opzichte van haar ambtenaren Hier heeft de over heid een dure en verantwoordelijke plicht, vooral omdat de overheid ondanks het overleg, in feite de arbeids den éénzijdig kan vaststellen De overheid heeft de dure roeping haar ambtenaren een goede salarispositie vast te stellen en een verantwoorde rechtspositie te waarborgen. De kosten mogen hierbij niet primair gesteld den. alhoewel spr. in dit verband open oog wilde hebben voor het financieel mogelijke. Als voorbeeld noemde spr. in dit verband de noodzakelijkheid van eer ziektekostenverzekering voor de ambte naren. Zo blijven er nog meer wensen, waarvan de verwezenlijking voor de ambtenaren noodzakelijk genoemd worden. Ten aanzien van een gewaarborgde rechtspositie zal de overheid het vo, beeld moeten geven. „Vandaag Is dat wel een beetje uit," aldus spr. „Daarom zal men er steeds bij de overheid moeter op aandringen, dat het overleg goed func. De nog niet voor wezenlijkte wensen besprekend, meende de heer Kapinga, dat er vandaag geen mogelijkheid bestaat om voor de ambte- n een algehele salarisverbetering krijgen. Dit wil niet zeggen, dat it naar het hoofd in de schoot moet leggen. Zodra de financiële mogelijk heden er zijn en de conjunctuur zich heeft verbeterd, zal de verbetering salarisposltie opnieuw aan de o ten komen. Toch zal er ook vandaag iets gedaan moeten worden, aldus spr„ die in dit verband de invoering van de werkclassifi- catie bepleitte.. Voorts meende de heer Kapinga, dat de promotie-regeling voor de ambteneren onder de loep genomen zal moeten wor den en dat het rijksbezoldigingsbesluil hoognodig zal moeten worden herzien. Er zal o.m een vermindering van het aantal schalen moeten komen, want er zijn er veel te veel. Men zal op dit punt nog verder moeten gaan dan in 1948. aldus spr. In de middagvergadering beantwoordde een forum, bestaande uit leden vai bondsraad tal van vragen. Bij aankoop van 2 pakken (of één dubbel pak) Dollars uit rood China voor Indonesië Volgens het Indonesische persbureau Antara is rood China bereid Indonesië economische hulp te verlenen door krediet van 40 miljoen dollar of f 150 min Premier Tsjoe En Lai zou dit 'e Peking hebben bekend gemaakt aan een delegatie van de Indonesische nationale raad e parlement. China zou daaraan geen waarden verbinden en het zou technici ter beshcikking stellen. Tsjoe zou volgens het Indonesische parlementslid Anwar T.iokroaminoto zijn voldoening geuit heb ben over de Indonesische maatregelen tegen de Kuo Min Tang. De ballet Apollon Musagète", dat Strawinsky in 192H schreef, werd tijdens de Berliner Fest wochen opnieuw uitgebracht. Op de foto Gert Reinholm als Apollo met de drie muzen: Kal liope (poëzie), Terpsichore (dans) en Polyhymnia (muziek). (Foto S. Enkelmann. Berlin 4711 „RHEINGOLD" PARFUM Een fascinerende geur passend bij de Vrouw-van-Nu 4711 „RHEINGOLD" EAU DE COLOGNE Frisheid en parfum in verrukkelijke harmonie Terwijl in het gehele land tn september de werkloosheid iets is afgenomen, Is deze In Noordholland en Zuid-Holland enigszins gestegen Wat Zuid-Holland betreft was cr per eind september een grotere seizoenwerk, loosheid als gevolg van het aflopen van het badseizoen. De geregistreerde arbeids reserve kwam daardoor van 11.720 op 11.830 mannen In het bouwbedrijf kwam het aantal werkzoekenden 95 hoger te liggen door het aflopen van sommige grote projecten De groep hotelpersoneel werd het stigst getroffen met 311. Van het scheep- vaartpersoneel kwam 68 man meer zonder werk, nadat het in het zomerseizoer kok enz.) in de badplaatsen werk had gevonden. Er kwamen 43 losse arbeiders meer zonder werk Hier tegenover een daling in de metaalnijverheid 249 man en in de landbouw met 109 De plaatsing van jonge arbeidskrachten (onder de 19 jaar) deed het aanbod mei 381 dalen en had anderzijds tot gevolg, dat de vraag naar mannelijke arbeids- Antilliaans kabinet In het nieuwe kabinet der Nederlandse Antillen zijn de portefeuilles ais volgt vrdeeld: S. Jonckheer minister-president algemene zaken; mr. S. W. van der Neer vice-president en Justitie; J. E. Yrau6quin financiën en welvaartszorg; D. Kroon socialezaken, onderwijs en 'ollesontwikkeling; F. J. C. Beaujon ver keer, vervoer en volksgezondheid. De premier deelde voor de radio mede. dat zeer spoedig een commissie uit ver schillende groeperingen zal worden be noemd, om snel de regering te adviseren, welke bepalingen in het statuut van hei Koninkrijk en de rijkswetten in strijd zijn met de door de AniUlen verworven De stijging der werkloosheid Jn Zuid- Holland is dus dermate gering, dat mer zeker niet van een onrustbarende toe stand behoeft te spreken Het percentage werklozen van de mannelijke beroeps bevolking was ln deze provincie maar 1,5, tegen een landelijk gemiddelde Drie doden bij ongeluk: zes maanden geëist Zes vijf gevangeni jaar ontzegging van ae rijbevoegdheid (die de verdaente overigens niet eens bezat) heeft de procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam gisteroch tend geeist tegen de 35-jarige Amster damse ploegbaas T EL wegens diens schuld aan een zeer ernstige autobotsing bij Muiden op 9 februari, waarbij drie doden vielen Bovendien liepen ze* an- ondingen op. Zuiveh raagstuk urgent probleem binnen EEG De regering heeft een brief geechreven in de commissie van de E.E.G.. waarin zij het zluvelvraagetuk als e«n urgent probleem binnen de gemeenschap aan de orde stelt. Dit blijkt uit een mededaling de Tweede Kamer. W^AT BIJ ONS al oud is, komt in Italië binnenkort als een nieuwtje tevoorschijn; draadomroep. Er is een nieuw systeem toegepast, dat echter ook via de landelijke PTT-bedrijven loopt. Behalve de Italiaanse radioprogram ma's zullen de aangeslotenen drie bui tenlandse programma's kunnen ontvan gen. Tijdens de komende radio- en tele visietentoonstelling zal de omroep in gebruik worden gesteld. Voorlopig zullen alleen enkele grote steden bediend worden en wel Rome, Milaan, Napels en Turijn. Het ligt wel in de bedoeling dat het net in de toe komst wordt uitgebreid. U ziet, dat in Italië, waar de televisie zo'n grote rol speelt, de radio toch niet op de achtergrond raakt. In elk geval vreest de overheid want radio en te levisie zijn ook hier staatsinstellingen blijkbaar niet dat de nieuwe draadom roep noodlijdend zal worden. Bij voor lopige informatie bleken er vele gega digden te zijn. Radiotoestellen van behoorlijke kwali teit zijn in Italië vrij prijzig en de ar beidsinkomens klein. Daarom is het zeer wel mogelijk, dat er juist grote belang stelling bestaat voor een abonnement op Commentaar Humor is schaars We zijn dan weer gestart met het radioseizoen en krijgen de eerste bonte avonden voorgeschoteld, En eens meer blijkt het, hoe moeilijk het Nederland is om echte frisse humor te componeren tot amusante radiokost. Wat we zaterdagavond aan „humor" hoorden in het Tierelantijnenprogramma de KRO was weer uiterst zwak: het optreden van het splinternieuwe duo Je lie de VriesJules' de Corte moest alles goed maken. Ook het nieuwe AVRO-programma Gastenavonddat gisteren zijn pre mière beleefde, muntte niet uit door geestigheid waar 't grappig bedoeld was. Glanspunt van de avond zou het op- trice Lilly Bouwmees- de draadomroep, daar dit de aanschaf van een toestel onnodig maakt. Bovendien is de radio in Italië ook niet vrij van reclame, zodat de overheid er op uit is, zoveel mogelijk radioluiste- vanavond O Het Radiokamerorkest concerteert tussen 8.10 en 8.55 uur voor de NCRV. Hoofdschotel van het programma is het concert voor drie piano's en orkest van Mozart. Solisten: Berthe Davelaar, Leen- dert Huges en Kees Bornewasser; diri gent: Maurits van den Berg. Om 9.15 uur een uitzending in de serie geeste lijke liederen met koor en samenzang en om 9.45 uur een klankbeeld over Cor Verolme. O Een programma van Weense ope rettemuziek door koor, solisten en twee orkesten kunt u om 8.15 uur beluisteren in de VARA-uitzending. Om 9 uur een hoorspel, getiteld „Het schoolopstel" en geschreven door Erwln Wickert. Voor de liefhebbers van zachte avondmuzick is er om 11.15 uur een muzikale voor dracht door Johan Jong, orgel, Ellen Nicasie-Stotijn, harp, Dick de Reus, viool en David Hollestelle, zang. t de t daarbij draaien om de platste uitdrukkingen uit het overigens beroem de toneelspel Pygmalion Wel was het aardig gevonden dat Jan de Hartog, schrijver ran „Het He melbed", even zijn entrée maakte al vorens de actrice tezamen met Ko van Dijk een fragment uit dat spel liet horen, maar het liep alle' irlijk. Verder pel en n zouteloze een-acter, werden naar oude AVRO-trant een paar buitenlandse gas ten gepresenteerd en hielden Alexander Pola en Peter Piekos weer hun altijd wel geestige politiek kinderpraatje. Hopen we ten slotte dat het pro gramma nog wat inloopt, want anders worden we niet veel gelukkiger met dit Schatkistpapier. Stand 6/10 (29/9) ia ni) joenen guldens: bij Ned Bank 103.fi 103.6), overige promessen 2355.1 (2405,7), ifetandigheid. Hierna zal de regeringbiljetten 1550 (1545), notes bij I.M.F. 114 J leggen met de andere rijksdelen. (114). Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Vier werkelijk betrouwbere middelen helpen eikeer en doen wonderenl Geleerden hebben onldeki, dal bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatio krachtiger to werken dan kon worden verwacht. Do vier middelen verenigd in Chefarin«„4"-elk afzonderlijk al beroemd- wtrkon tezamen nóg beter. Ze hebben mil- lioanen mensen baat gebracht bij pijnon on griep, vaak ook dan wanneer andere middelen (alen. *WHË77ïïï7TTï777mrrï777?W !»etr pijnt* t« gutp GeïcUl ,00' 0, ttl.g.l. -tnl At wo.* U«k.r-d ioo, ktl ktilt»44ttl (ktlt.oi vanavond 0 Een belangrijk toneelstuk staat van avond op het programma van de KRO. De toneelgroep „Theater" geeft een op- voering van „Jeanne d'Arc" door Max Mell, in de vertaling van Jan Willem Hofstra. Vooraf: om 8 uur NTS week- journaal en om half 9 de rubriek Vade mecum met „Een muzenhuls komt bij U thuis". Tips uit liet buitenland 0 Het BBC Symfonie-orkest treedt tussen 9 en 10 uur op voor de Engelse Home Service, 434 m. Rudolf Schwarz dirigeert de vierde symfonie in c van Schubert en het eerste pianoconcert van Bartok, waarbij Hephzibah Menuhin de solistenpartij speelt. 0 „Fatale prognose" is de titel van het hoorspel, geschreven door M. van de Kerckhoven, dat Brussel Vlaams (324 m) om 8 uur de ether inzendt. Om 9 uur: Edward Verheyden 80 jaar, een landelijk zangspel met teksten van Rafaël Ver huist. 0 In het kader van de Berlijnse feest, weken geeft het Berlijnse Radio-Symfo nieorkest o.l.v. Lorin Maazal tussen 8.30 en 10 uur een concert over de Duitse zender 88.8 MHz. Uitgevoerd worden de 7e symfonie van Schubert en „Le sacre du printemps" van Strawinsky. Programma voor morgen DONDERDAG 9 OKTOBER I9SS Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nw. 7.15 Gr»m 7-30 V d jeugd 7 40 Gram 7.45 Morgen gebed en -1- -- -- - 10.00 Gri 13.15 Zonnewijze, 11 20 I rn plano. NCRV: 14.00 P 15.30 SlrijlAw no»pei 13.35 Zing 9.50 Pol eau oor 20 40 li »rek 21.10 Hll.erM.rn U. 29* N»i 8 :5 Gr. 9 40 Morsen. 1100 Koe n pian :i J0 Z.ngieei, -- IO OrsWeone 22 4 Jrnkin» 2100 Nwt 23.) ioliue 1140 Van de'hik" op'ds~ l "P-112.30 Laad- en tuinbouwmed "JSO uil hei bedrl)(i!eve Lichte I 13 00 Nwj J3.15 Meded t. 13 55 Beurtber 14 00 Gram cben )9?s .4 50 Gram 15 00 Grwn :7 00 V <j ,eugd 17 4: 1) 20 Amui mui 30 Logboek MUn- Gev»f prngr 16 00 Lichte mui. II «5 Sportpriitja Koerien van Ne»' York 23.16 S porti cl 21.21^- 24 00 Bedgeheimen Tele>Meprogr. NTS 2000 Jours en wMroverr KRO: 20.20 G^wenhoek 20 40 Tefcv.vir.ne ;j oj

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7