STAP Volkstuiiiders van „Ons Buiten" zetten gebouw Agenda voor Leiden Promotieplan prof. dr. De Jongh aangevallen Bibliotheca Thysiana is een verrukte blik weer waard SERIE VOORZIENINGEN AAN LEIDSE UNIVERSITEIT NIEUWE LEIDSCIIF, COURANT s WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1958 „Huisvesting" en accountantsdienst naar Hooigracht Omdat de ruimte in het stadhuis voor de secretarie te klein is gewor den cn dit onderdeel van het gemeen telijke apparaat moeilijk buiten het stadhuis kan worden ondergebracht, moeten de gemeentelijke accoun tantsdienst en het bureau voor huis vesting het veld ruimen voor uit breiding van de secretarie. Enige tijd geleden heeft de gemeente het grote huis Hooigracht 79 (naast het hofje aan de Ir. Driessenstraat) aange kocht en dat is de laatste maanden ge reedgemaakt om als onderdak voor deze beide bureaus te dienen. Het herstel van het pand is voltooid; volgende week maandag zullen de accountantsdienst en het huisvestingsbureau hun werk hier voortzetten. In verband met deze verplaatsing zal het bureau voor huisvesting op vrijdag 26 en zaterdag 27 september gesloten zijn. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de gemeentelijke publikatie in ons blad van vandaag. Arjos Leiden-Oegstgeest De Leidse Arjos begint volgende week het winterseizoen. Er zal worden gepoogd om deze winter met Oegstgeest te verga deren. Dinsdagavond 8 uur spreekt in het Geref. jeugdhuis aan de Breestraat 19 te Leiden de heer P. van Beveren, stads archivaris van Zierikzee, over „Het Delta plan en zijn gevolgen voor Zuid-Holland, de oudheidkundigen en onze samen- Werklust in Leiden-Noord VOLKSTUINDERS weten, wat zelfwerkzaamheid is. Hun tuinen worden niet vanzelf kleurig van bloemen, geurig van fruit en weelderig van groenten. Daaraan gaan maanden van zorg en volhardende toewijding vooraf. Bovendien begint het erop te lijken, dat geen volkstuinder die zich zelf respecteert, het zonder huisje-op-de-tuin wil stellen. Niet alle tuinders vinden zo'n huisje nodig, maar wie van zijn tuin buiten het gebruik van de eigenlijke vruchten nog iets méér wil profiteren, zorgt ervoor, dat er een eenvoudige maar doelmatige accommodatie komt. Dat is in de loop der jaren zo toege nomen, dat besturen en gemeentelijke diensten zelfs bepalingen voor dergelijke opstallen hebben vastgesteld Want altijd bleken de huisjes aan de redelijke eisen van de esthetica te voldoen. Er zi echter volkstuinders, die zich op dit ge bied een naam hebben verworven; zi] hebben al hun werklust en kundigheid voor hun ontspanningsverblijf ingezet eD zijn zodoende tot voorbeeldige resultaten gekomen. Maar het huisje op tuin laten we heel willekeurig zeggen 511 is uitsluitend en alleen voor de man van deze tuin en diens familie. Een hekje sluit de toegang tot de tuin af en de deur van het huisje is op slot. Daar hebben anderen niets aan Het is ook te klein voor een groter gezel- Daarom is het bepaald niet overbodig, als op een volkstuincomplex naast de particuliere behuizingen ook een centraal gebouwtje is te vinden, temeer omdat de volkstuinders toch wel eens gemeenschap pelijke zaken hebben te bepraten en af en toe ook wel tot een gemeenschappelijke activiteit willen komen. Licht en fris Zo gezien is wat zaterdagmiddag op het volkstuincomplex van „Ons Buiten" in het noorden van Leiden staat te gebeuren van wezenlijk be lang voor het plaatselijke volkstuin wezen; daar zal wethouder Jongeleen het met eigen handen gemaakte ge bouw van „Ons Buiten" openstellen. De foto laat het al zien: een licht en fris huis, waar allerlei activiteiten tot snelle ontwikkeling kunnen komen. Dat huis heeft wel wat gekost; 40.000 wordt het wel. De gemeente was zo vrien delijk, de financiële grondslag te leggen. Maar toen de heer H. Korswagen van de gemeente het project klaar had, moesten de tuinders zelf aan de slag. Ongeveer honderdvijftig mannen hebben eraan ge werkt. Een enkele maal moest een be roepsman erbij worden gehaal& men heeft nu ook de zekerheid, dat het ge bouw niet alleen esthetisch maar ook technisch een onderzoek van deskundigen kan doorstaan. Woensdag I De Harmonie. 8 uur: Vereniging van ex- politieke gevangenen uit de Bezettings tijd, kap. H. J. Stoelinga over Dante. De Genestetstraat, 8 uur: openluchtsa menkomst Baptisten Gemeente. Geref. jeugdhuis. 8 uur: evangelisatie bijeenkomst. De kleine Burcht, 8 uur: Leidse ver eniging van Postzegelverzamelaars. Wijkgebouw Stille Rijn 13, 8 uur: Ds. Kooien te Reeuwijk voor de Geref. zen- dingsbond. Donderdag Rijksherbarium, 8 uur: Natuurhistori sche vereniging, afdeling Leiden, huishou delijke vergadering. Schouwburg, 8 uur: Nederlandse Come- die met 'n Tik van de Zon. Het gulden Vlies, 3 uur: vergadering aandeelhouders Gebr. Van Wijk en Co.. OEGSTGEEST. Geref. kerk, 8 uur: kring Leiden Geref. vrouwen, dr. K. Wielenga over' „Ervaringen van een leger- predikant." LEIDERDORP, aula Herv. school, Zijl- kwartier, 7.30 uur: bijeenkomst t. g. v. zil veren jubileum Herv. school Kastanje laan. Zuiderkerk, 7.30 uur: lerarenbijeen- komst, ds. J. Firet over de schooljeugd. Gebouw Levendaal 1, 2 en 8 uur: kook- en bakdemonstratie van visgerechten door de Commissie huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting. Vrijdag LEIDERDORP, aula Herv. school, Zijl- Indien u de kran! eens niet mocht ontvangen, kunt u tussen 6 en 7 u. 's avonds onze klachten* dienst bellen: telefoon no. 31441. Wij pogen dan alsnog u van dienst te zijn. Directie N.L.C. kwartier, 8 uur: viering van het zilveren schooljubileum met de ouders. Schouwburg, 8 uur: Nederlandse Come- die met 'n Tik van de Zon. Rehoboth, 8 uur: Christen-Vrouwen bond, afd. Leiden, huishoudelijke verga- Kantine bouw diaconessenhuis, 8 uur: feestavond Werninks Betonmaatschappij. Zaterdag Boisotkade 2, 2.30 uur: vertrek excursie en O. naar gemeentearchief en Pil- grim-Fathershuisje. Schouwburg, 8 uur: Nederlandse Come- ie met „Wie is Janus?" Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: feestavond woningbouwvereniging Ons Belang. Stadsgehoorzaal, 9 uur: officiële opening expositie Vereniging van leidsters bij het Christelijk Kleuteronderwijs, aansluitend de algemene vergadering; ds. O. Jager /er „De Bijbel in eigen leven en in dat ui de kleuter." Leidse Volkshuis, 8 uur: medewerkers avond. Clubgebouw Ons Buiten, 3.30 uur: ope ning gebouw door wethouder Jongleen. aansluitend receptie. Halte Posthof, 13.56 uur: vertrek Na tuurhistorische vereniging naar Zuidwijk OEGSTGEEST. Geref. kerk, 7 uur: jeugdverenigingen, F. de Mos met films over natuurbescherming. Het gulden Vlies, 8 uur: modeshow fa De Groot Tentoonstellingen Volkenkunde: tentoonstelling van Ja panse penseeltekeningen, tot 12 oktober Prentenkabinet: tentoonstelling van fo to's van H. H. Baudert, tot 1 oktober. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt deze week waargenomen door apotheek Van Driesum, Mare 110, lefoon 20406, en apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, telefoon 26274. Mr. Beernink spreekt in Leiden Naar wij vernemen, is mr. H. K. J Beernink, de voorzitter van de Chr. His torische Unie, de spreker in de eerste vergadering van de afdeling Leiden ds C.H.U. in dit seizoen, die op woensdag 8 oktober in het wijkgebouw „Levendaal' wordt gehouden. De heer Beernink zal de begeleider van de belangstellenden zijn bij een politieke rondblik. Eind augustus van het vorige jaar werd een begin gemaakt met de fun dering. Het leggen van de eerste steen volgde in oktober en de winter gaf gelegenheid de bouw vrij regelmatig voort te zetten. En nu is het klaar. Toen wij er gisteren waren, waren tuinlieden druk aan het groen bezig, want de omgeving moet zaterdagmid dag tip-top zijn, ook de weg, die naar de ingang voert. Er is in het -gebouw ruimte voor 240 mensen. Het bevat onder meer een grote zaal, een bestuurskamer, een keuken en toiletben. Voorlopig zullen de gebruikers tevreden moeten zijn met noodverlichting, aangezien voor elektrisch licht nog een dure kabel zou moeten worden gelegd. En daar valt nog niet aan te denken, zeker ndet zolang de inrichting niet compleet is. Het is de bedoeling, dat het gebouw vrijwel uitsluitend aan de volkstuinders ten dienste staat. Verhuring aan zuster verenigingen, dde lid zijn van de Leidse bond, zal mogelijk zijn. Minder-validen weer naar 3 oktober-optocht Van de zijde van de Algemene Ne derlandse Invalidenbond, afdeling Leiden en omstreken, die de belangen behartigt van de mindervaliden van alle gezindten, ontvingen wij het vol gende bericht: Ook dit jaar zullen de zieken en min dervaliden in de gelegenheid worden ge steld de 3 oktober-optocht te zien. rustig zittend op een der mooiste punten de stad aan de Breestraat in de omgeving van de sociëteit „Minerva". Het publiek wordt verzocht zich verband hiermede niet op te stellen de Noordzijde van de Breestraat, van meisjes-mulo-school. Breestraat 80, het Belastingkantoor nr. 40. Hij of zij, die niet of moeilijk kunnen lopen, kan worden afgehaald en thuis gebracht, indien zij dit bij het af halen der plaatsbewijzen schriftelijk vragen. De plaatsbewijzen kunnen den afgehaald op vertoon van een bewijs van Invaliditeitsrente, Ongevallenrente, lidflTiaatschapkaart van de A.N.I.B. of ter-organisatie en op een bewijs van arts, tegen de prijs van 25 cent. Het afhalen van de plaatsbewijzen kan geschieden op vrijdag 26 september 's avonds van 810 uur, in het gebouw „Ons Centrum", Hooigracht 84 te Leiden. Hier zij nog eens nadrukkelijk mede gedeeld, dat op 3 oktober geen plaatsbe wijzen kunnen worden verstrekt en dat de plaatsbewijzen uitsluitend dienen voor zieken en invaliden en niet voor ouden Inrichtingen, ziekenhuizen enz. dienen zich te wenden tot het secretariaat var de Alg. Ned. Invalidenbond, v. d. Duyn- straat 19, te Leiden, telef. 21855. Nijmeegse reactie op Leids idee De voorzitter van de raad van bestuur van de St. Radboudstichting te Nijmegen, mgr. prof. dr. R. Post, verwerpt de idee van een eenvoudiger promotieprocedure aan de universiteiten en hogescholen voor de A-facul teiten en twijfelt aan de doelmatigheid ervan voor de B-vakken. Hij ver klaarde dit naar aanleiding van de door de aftredende rector magnificus van de rijksuniversiteit te Leiden, prof. dr. De Jongh, in zijn jaarrede geuite opmerkingen over verandering in de promotieprocedure. Prof. De Jongh opperde de mogelijkheid afgestudeerden op grond van hun prestaties op wetenschappelijk gebied tot doctor te laten promoveren. Prof. Post erkent, dat er Iets onbevre digends ion zit, dat jarenlange academische studies in de meeste vakken bekroond worden met een titel „doctorandus", een aanduiding van het onvoltooide, die om aanvulling roept. Daarbij komt, dat men in vele landen, waar men iemand gaarne met „dootor" aanspreekt, deze titel ver leent aan personen, die ln de regel minder hebben gepresteerd dan de Nederlandse doctorandi. Doch het lijkt prof. Post, dat elk proef schrift of wat daarvoor ln de plaats komt, moet voldoen aan de voorwaarde, dat de schrijver toont tot zelfstandig wetenschappelijk werk in staat te zijn en hij meent, dat dit niet in alle vakken op dezelfde wijze moet geschieden. Zo kan in B-faculteiten een zeer vernuftig en geroutineerd onderzoe ker tot wetenschappelijke resultaten komen, zonder dat hij bijzonder be kwaam is en de bereikte resultaten op het verlangde niveau in een hoek kan neerleggen. In de A-facultedten is zulk een situatie moeilijker denk baar, aldus prof. Post, die van oor deel is, dat er wel iets te zeggen valt voor de ideeën van prof. De Jongh ten aanzien van de B-faculteiten, doch weinig voor die van de lite raire, juridische en theologische wetenschappen. Het lijkt prof. Post moeilijk in het geval van promotie, zoals door prof. De Jongh gesteld, te beoordelen welk aandeel een bepaalde student in het onderzoek en in de publikaties daar van heeft gehad. Dit onderdeel moet tevens berusten op publikaties, die reeds eerder en misschien al enige jaren vroeger verschenen zijn. Het verlenen van een doctoraat op zulke gegevens lijkt prof. Post veel op een ere-doctoraat op laag niveau. Ten slotte mist een dergelijke promotic i ieder geval het element van dc com positie van een boek, aldus prof. Post. hetgeen voor menige kandidaat een der grootste hindernissen vormt, die hU moet Slaan op een groen j Er was eens een studerende juffrouw die op een of ander feest je weigerde met een groen te dansen. Deze juffrouw was er naast want het groen was die avond geëmancipeerd. Anders had dit jongmens zich op het feestje niet eens mogen vertonen. Er zijn anderzijds lieden die hun overwicht op de groenen met hun vuisten willen bewijzen. Een gevecht is soms zeer gezond, maar deze lieden zijn er even zeer naast als bovenvermelde juffrouw. Een heer vecht niet met een lijfeigene. Een gevecht speelt zich af tussen gelijken. Vindt gij, corpslid, een foetus uw gelijke? Een groentijd is een tijd van kennismaking op voet van ongelijkheid. Een ouderejaars die een foetus slaat is een weerzinwekkende aangelegenheid welke de oudere jaars omlaag haalt en de ontwik keling van het foetus in genen dele ten goede komt. Er zijn an dere en waardiger middelen ter bevordering ener geboorte. de heer M Slooter terdam. Geslaagd voor hel kand. ex F wit- en kunde mej. J M Berkhout te HiUcgoir heren H J V H Gcise en P R Avis. b Leideo. Voor het kand. ex. K wlv en i heer E Henoipman te Leiderdorp. Voor het kand. ex. K' wis- mej. H M F"gels te Leiden en d ma te Leiden. Voor bet kand. ex. A wis- de heer G de Zeeuw r S Boels- tuurkunde: Versch te Leiden. L wiv en natuurkunde: biologie: de heer C v d scheikunde: de I In cellofaan verpakt. Zedenopbouw afd. Leiden Tweede sexuologische oriënteringscursus In het winterseizoen 1957—1958 heeft dc afdeling Leiden van de christelijke ver eniging „Zedenopbouw" een sexuolo gische oriënteringscursus georganiseerd, waarin speciaal huwelijks- en gezinsmoei lijkheden aan de orde kwamen. Dc grote belangstelling die hiervoor bleek te be staan, heeft het bestuur doen besluiten, ook in het nu begonnen seizoen een aan tal lezingen uit te schrijven. Vier onderwerpen zijn gekozen, die bij de vorige discussies naar voren zijn ge komen en van voldoende algemeen be lang zijn (speciaal voor hen, die kerkelijk en sociaal werkzaam zijn) om op een avond afzonderlijk te worden behandeld. De lezingen zijn op vier woensdagavon den in oktober en november; de verga derplaats Is Het Gulden Vides en de avon den beginnen om 8 uur. Op 8 oktober spreekt prof. dr. E. L. Smelik fe Amsterdam over „De ongehuw de in de samenleving", op 22 oktober mr. J. Zwanenburg te Den Haag over „Jeugd criminaliteit", op 12 november de heer W. Bakker, zenuwarts, te Den Haag over zedendelicten en op 26 november dr. C. Sanders, directeur van de rijks-psycho logische dienst te Den Haag, over „Op voeding tot het huwelijk". De voorzitter van de afdeling Leiden Is mevrouw mr. C. GeelkerkenBrusse, de secretaresse mevrouw A. Westerink—de Jager j ER staan weer mensen te kijken naar de gevel van het pand op de hoek van het Rapenburg en de Groenhazengracht, dat niet bij velen bekend staat als de Biblio theca Thysiana, waar de boekerij van Johannes Thijssen zorgvuldig wordt geconserveerd. Voordat de restauratie van dit waarde volle huis begon, gebeurde dat ook wel. r dan was het niet uitgesloten, dat rasechte kènner, na de waarde van gevel te hebben opgenomen, ietwat meewarig voortliep, waarbij zijn deel neming opkwam uit de vrees, dat het met dit kunsthistorisch object zónder in grijpen vrij spoedig zou zijn gedaan. Maar ui staat het gebouw zichzelf rechtmatig veer aan te prijzen temidden van zijn rotse broers aan deze en gene zijde van .Europa's schoonste gracht". En wie binnentreedt men tréédt in deze on versneden oude sfeer en daar bij de in oorspronkelijke stijl teruggebrachte zeventiende-eeuwse dubbele staatsietrap komt te staan, beziet het resultaat van het werk der bekwame restaurateurs et bewondering. Publieke dienst Wij stellen ons voor, dat het gebouw, als de lezer er eens naar gaat kijken, nog méér spreekt na onthulling van zijn be- iming; hebben wij het mis, als we beweren, dat verreweg de meeste Leide- 5 niet weten, wat er achter die let- aan de voorgevel zit? Daarom deze beknopte verhandeling. De stichter van deze bibliotheek werd i 1621 geboren. Hij was een zoon van m vermogend Amsterdams koopman, 't Was blijkbaar een bijzonder kind, want toen de jongen 14 was, liet hij zich al inschrijven als student aan onze univer siteit. Dat heeft wel in de familie ge zeten; een oudoom en diens zoon wa: hoogleraar. In 1646 maakte hij, om zijn studie voltooien, een reis naar Frankrijk later naar Engeland. Zes jaar later pro moveerde hij hier in de rechten. De doc tor is jong gestorven; in oktober 1653 (32 jaar oud) overleed hij in Leiden Zijn graf werd gedolven in de Pieters kerk. In zijn testament bepaalde hij, dat zijn gehele boekerij zou worden ge bruikt tot „publieke dienst der stu die". En ook dat de executeur uit zijn kapitaal dc som van f 20.000 zou bestemmen om de bibliotheek een goede plaats te bezorgen. Dat pand Is er gekomen: het is het nu gerestau reerde huis op de hoek van het Ra penburg en de Groenhazengracht. De bouwplannen waren van Arend van 's-Gravcnzande, die ook de plannen voor de Lakenhal en de Marekerk ontwierp. Dc bibliotheek bestaat hoofdzakelijk uit een keurcollectle merkwaardige cn fraaie boekwerken uit dc zestiende en zeventiende eeuw. Allerlei takken van wetenschap zijn erin vertegenwoordigd. Zoals wij al hebben gemeld, wordt het gebouw volgende week maandag, 29 september, opnieuw geopend. De cura toren van de bibliotheek zijn nu prof dr. J N. Bakhuizen van den Brink en prof. dr. Th. J. G. Locher. IN DE TOELICHTING op de be groting van onderwijs, kunsten en wetenschappen kondigt de minis ter een serie voorzieningen aan voor de Leidse universiteit. Faculteit Godgeleerdheid Voor de bestudering van de tekstkritiek van het Nieuwe Testament wordt de aan stelling gevraagd van een wetenschappe lijk hoofdambtenaar. Faculteit der Rechtsgeleerdheid In verband met de academische vor ming van notarissen zal bij de faculteit der rechtsgeleerdheid de instelling van een lectoraat voor de successie-, regis tratie- en zegelwet worden bevorderd. Aangezien de huidige buitengewone hoogleraar in de penologie en de crimi nele sociologie een volledige dagtaak heeft, is de omzetting van het extra- ordinariaat in een ordinariaat gewenst. Tevens wordt bij de juridische faculteit de instelling noodzakelijk geacht van een onderwijsopdracht in de statistische methode van de sociologie. Faculteit Geneeskunde Naast de leerstoel voor radio-diagnos tiek dient de instelling van een leerstoel voor de radio-therapie te worden bevor derd. De te benoemen buitengewone hoog leraar zal, met behoud van zijn eigen werkkring, worden ingeschakeld bij het algemene universitaire onderwijs en daarnaast werkzaam zijn ten behoeve van het nieuwe Instituut voor radio-pathologie en stralingsbescherming. Ook voor de wetenschappelijke research moet een der gelijke voorziening van groot belang wor den geacht. Vanwege het Leids universiteitsfonds wordt het onderwijs in de reumatologie door een bijzonder hoogleraar verzorgd. Het onderwijs in dit vak moet in het kader van de algemene interne kliniek van grote betekenis worden geacht. Aan gezien de reumatologie als een erkend specialisme geldt, zal in overeenstemming met het belang van dit studievak de be noeming van een buitengewone hoog leraar worden bevorderd. De taak van de buitengewone hoog leraar in de cardiologie is dermate om vang rijk geworden, dat deze op een 1I)t kan worden gesteld met die van een ge woon hoogleraar. Derhalve la de omzet ting in een ordinariaat noodzakelijk. De minister acht het van groot belang, dat zo spoedig mogelijk een extra-ordlna- rlaat In de stralengcnetlca wordt Inge steld. Aangezien de opleiding in dc radio- pathologie en stralingsbescherming aan dc Leidse universiteit zal worden gecon centreerd, zal aldaar het experimentele onderzoek op dit gebied moeten worden verricht. Het vak fs van uitermate belang voor leder, die met ioniserende stralen in aanraking komt. Bij het betrekkelijk nieuwe studievak histo-chemde wordt de combinatie bestu deerd van weefselleer en chemie. De ont wikkeling en het gebruik van histo- chemische methoden zijn van bijzondere betekenis, omdat hieruit een belangrijke bijdrage tot de diagnostiek en het Inzicht in het wezen van ziekelijke veranderin gen kan volgen Met gebruikmaking van een plaats van wetenschappelijk hoofd ambtenaar A bij de pathologie wordt een benoeming voorgesteld van een lector in de histo-chemie. Voor de ontwikkeling van het onder wijs en de wetenschap worden gelden uit getrokken voor het in dienst nemen van twaalf wetenschappelijke ambtenaren, twee hoofdassistenten, vier assistenten en een aantal lagere ambtenaren. Faculteit Wis- en Natuurkunde De kernfysica heeft zich sedert de twee de wereldoorlog bot een centraal gebied van onderzoek ontwikkeld. Voor de theo retische bestudering van de eigenschap pen van de atoomkernen moet naar de mening van de minister een extra-ordina riaat in de theoretische kernfysica worden ingesteld. De bestaande onderwijsopdracht in dit vak komt hiermede te vervallen. Tevens moet het van belang worden geacht, dat een buitengewone leerstoel in de leer der micro-golven bij de Leidse universiteit wordt ingesteld. Een derge lijke voorziening zou bij de opleiding en het onderzoek ln een leemte voorzien. De taak van de hoogleraar ln de kristal lografie, dc mineralogie en dc petrologie is zeer omvangrijk geworden. Het moet daarom noodzakelijk worden geacht een gedeelte van deze taak te doen vervullen door een lector. Deze zal worden belast met het onderwijs In de mineralogie. Het Is te verwachten, dat de reeds bestaande wanverhouding tussen het aantal docenten cn studenten ln de chemie in de komende jaren nog ongunstiger zal worden. Met de bedoeling, dat de hoogleraar zich meer zal kunnen vrijmaken voor zijn eigenlijke onderwijs- en onderzoektaak, worden gel- Advertentie succesagenda's 1959 zijn binnen. Vulpenkliniek G. WOLFSLAG Breestraat 145 den uitgetrokken voor de benoeming van een lector In de theoretische organischs chemie. De uitbreiding van het aantal leerstoe len in de experimentele natuurkunde is sterk achtergebleven bij de toeneming van het aantal studenten. In het licht van de naoorlogse ontwikkeling der natuur wetenschappen in het algemeen en in het belang van de experimentele natuurkunde in het bijzonder, wordt de omzetting be vorderd van het lectoraat in de natuur kunde in een extra-ordinariaat in de thermo-dynamica en de leer van het mag netisme. Voorts zal bij deze faculteit moeten worden voorzien in de aanstelling van negen wetenschappelijke ambtenaren, een hoofdassistent en elf assistenten, terwijl ook het lagere personeel enige uitbrei ding zal ondergaan. Faculteit Letteren en Wijsbegeerte Ten behoeve van het onderwijs in de middeleeuwse geschiedenis acht dc minis ter het noodzakelijk, het lectoraat ln de mediëvistiek om te zetten in een ordina riaat in de geschiedenis van dc middel eeuwen en haar hulpwetenschappen. Het werk, dat door de huidige lector wordt verricht, ls reeds lang uitgegroeid boven datgene, wat aanvankelijk met dc In stelling van het lectoraat word beoogd. De toeneming van het aantal studenten cn de zelfstandige uitoefening van het onderwijs ln ddt vak rechtvaardigen deze omzetting ten volle. Voor de bezetting van dc verschillende onderwijs vakken van deze faculteit wordt de aanstelling noodzakelijk geacht van zeven wetenschappelijke ambtenaren en twee assistenten. Voorzieningen i studri Voor de financiering van dc studenten flats aan de Churchill-laan zijn op de be groting 1958 de nodige gelden uitgetrok ken. Het thans voorgestelde bedrag zal hoofdzakelijk worden bestemd voor do exploitatie en inrichting van een reeds in gebruik genomen studentenhuls cn voor de in de loop van i960 aan te kopen of te huren panden. Zie vervolg tiadtnieutr» op pagina 4

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3